hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Máme parádne mašinky . Po nich budú nasledovať špičkové F-16

príspevkov
14
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 26.8.2019 19:33 Osvietený
posledná zmena 26.8.2019 21:35
1
26.08.2019, 19:33
Na Slovensku je už šesť vrtuľníkov Black Hawk

Zvyšné tri vrtuľníky Black Hawk prídu ešte tento rok.

Armáda Slovenskej republiky disponuje už šiestimi vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk americkej výroby. K štyrom, ktoré výrobca dodal ozbrojeným silám v minulosti, pribudli v pondelok ďalšie dva. Zvyšné tri z celkového počtu deviatich obstaraných kusov priletia na Slovensko ešte v tomto roku.

Na letisko v Sliači prileteli nové stroje z nemeckého námorného prístavu, už aj so slovenskou posádkou. „Celková hodnota nákupu predstavuje 261 miliónov dolárov,“ uviedol pre média po privítaní pilotov minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS).

„Do budúcnosti počítame ešte s dovyzbrojením vrtuľníkov dvoma guľometmi a opancierovaním ich spodnej časti," dodal. Slovenské vzdušné sily už majú vycvičených 17 pilotov týchto vrtuľníkov pre plnenie úloh krízového manažmentu. Nedávno boli nasadené aj pri hasení lesného požiaru pri obci Polomka.

Modernizovať chcú aj mozemné sily

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva obrany SR Jána Hoľka, modernizácia vzdušných síl je veľkým pokrokom pri obnove celej slovenskej armády. „Verím, že ďalšie projekty modernizácie sa nám podaria presadiť vo vláde aj v oblasti pozemných síl,“ pripomenul.

Stroje Black Hawk predviedol rezort obrany verejnosti napríklad aj počas ich samostatnej šou na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF, ktoré sa konali začiatkom augusta na Sliači. Na projekte majú s americkou spoločnosťou Lockheed Martin spolupracovať aj Letecké opravovne Trenčín. Podľa rezortu sa tak zachovajú stovky pracovných miest a rozvoj obranného priemyslu v SR.

odkaz
none
2

1. Osvietený 26.08.2019, 19:33

Na Slovensku je už šesť vrtuľníkov Black Hawk

Zvyšné tri vrtuľníky Black Hawk prídu ešte tento rok.

Armáda Slovenskej republiky disponuje už šiestimi vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk americkej výroby. K štyrom, ktoré výrobca dodal ozbrojeným silám v minulosti, pribudli v pondelok ďalšie dva. Zvyšné tri z celkového počtu deviatich obstaraných kusov priletia na Slovensko ešte v tomto roku.

Na letisko v Sliači prileteli nové stroje z nemeckého námorného prístavu, už aj so sl...

26.08.2019, 19:34
Šroty do **** vy***anej, žuvačkári po***aní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
none
6

1. Osvietený 26.08.2019, 19:33

Na Slovensku je už šesť vrtuľníkov Black Hawk

Zvyšné tri vrtuľníky Black Hawk prídu ešte tento rok.

Armáda Slovenskej republiky disponuje už šiestimi vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk americkej výroby. K štyrom, ktoré výrobca dodal ozbrojeným silám v minulosti, pribudli v pondelok ďalšie dva. Zvyšné tri z celkového počtu deviatich obstaraných kusov priletia na Slovensko ešte v tomto roku.

Na letisko v Sliači prileteli nové stroje z nemeckého námorného prístavu, už aj so sl...

26.08.2019, 20:09
Osvietený - za 1. Slovenského štátu sme mali 3 lietadla a Hitler to aj tak prehral. Nič ťa nenapadá ?
none
9

6. havran 26.08.2019, 20:09

Osvietený - za 1. Slovenského štátu sme mali 3 lietadla a Hitler to aj tak prehral. Nič ťa nenapadá ?

26.08.2019, 20:14
Našťastie žiaden štát neexistoval . Iba babkohra Hitlera , ktorá vyhlásila vojnu USA a UK .

Ešte že to v USA nebrali vážne to vyhlasenie vojny

Smejem sa že píšeš že Tiso vlastne proti Hitlerovi bojoval

Je to humornejšie ako keď Janoko a arbat kladu vence ukrajinským velitelom a tvrdia že to boli Rusi . Chudák Dibrov sa musí v hrobe obracať
none
3
26.08.2019, 19:38
Deturence eštebakom maju husiu kožu
none
4

3. Osvietený 26.08.2019, 19:38

Deturence eštebakom maju husiu kožu

26.08.2019, 19:41
Tvoji starí radšej drhli zo Slovenska že ?
none
5

4. 26.08.2019, 19:41

Tvoji starí radšej drhli zo Slovenska že ?

26.08.2019, 19:41
drhli = zdrhli.
none
7

3. Osvietený 26.08.2019, 19:38

Deturence eštebakom maju husiu kožu

26.08.2019, 20:12
Osvietený - ****a , tebe tá demokracia nejde pod fúzy, však? Ty chceš tú svoju !
none
8

7. havran 26.08.2019, 20:12

Osvietený - ****a , tebe tá demokracia nejde pod fúzy, však? Ty chceš tú svoju !

26.08.2019, 20:13
Chce, ale chcieť je niekedy málo.
none
10

7. havran 26.08.2019, 20:12

Osvietený - ****a , tebe tá demokracia nejde pod fúzy, však? Ty chceš tú svoju !

26.08.2019, 20:15
súdruh ty keď počuješ o vláde ľudu tak sa ti tá eštebacka rybička vo vrecku otvára
none
11
26.08.2019, 20:25
Osvietený- si fakt taký hlupáčik, alebo len klameš telom? Skús byť aspoň vtipný, si sama nuda. A mimochodom pre teba nebudem nikdy súdruh, lebo taký chudák ako si ty , ktorý ovláda len tri slova, však vieš ktoré, ma nemôže rozhodiť. To ty sa tu naparuješ aký si "distingue" , ale samozrejme v mojom prípade rád robíš výnimku , no v skutočnodti ani nič iné nedokážeš, lebo si zasiahnutý vlastnou hlúposťou a dedičstvom tých čo taký nepodarok stvorili. Choď si odpočinúť, na dnes máš toho dosť a blýskavé kombinácie slov ti akosi nejdú. Radšej mi povedz čo tu na Slovensku robíš a neužívaš si ten božský život v Amerike.
none
12
26.08.2019, 20:30
Havran to vo vašej komunistickej sekte ste si všetci tykali a každého povinne súdruhom volali . Mna keby si nazval súdruhom na živo moja reakcia by bola ako v pelíškoch . Teba však súdruhom volať budem lebo si súdruh aj ked hnedneš .
Ja si užívam slobodu a tá je na Slovensku našťastie taká istá ako v USA . Nemám problém zaletieť si do USA i zajtra a kedy si zmyslím . To sa z elektrickeho nehanebného ohavneho elektrinou napusteného koterca nedalo . Ak požiadam o americký pas dostanem ho ale nepotrebujem ho lebo slovenský pas má obrovskú silu . Dokázali sme to !!!
none
13
26.08.2019, 20:53
Osvietený- ty si nedokázal nič tak ako ten mravec čo dupal so slonom po moste. Ty sa vyjadruj ako chceš, tebe nebudem radiť, to radšej pôjdem radiť sliepkam a budem mať istotu , že robím blbosť a zbytočnosť. Lietaj si kde chceš, je to iste pre teba niečo úžasné a nevieš sa z toho dobre posrať. Ja som sa nalietal , že mi to šlo krkom. Prejavuje sa v tebe malomeštiacka dušička. Takého človiečika ako si ty mám dávno zrontgenovaného. Nadúvaš sa tu ako moriak a chceš šokovať a nikto sa tu z teba okrem tých troch somárikov nevie posrať. A ešte jedno dokazuje, že máš hlavičku nadupanú tými úžasnými hlúposťami, ktoré od reality majú veľmi ďaleko.
none
14
26.08.2019, 21:35
havran ty si sa nalietal ale súdruhom po pivo a borovičku .
Našťastie naša krajina je členská krajina nato čiže najefektívnejšej a najlacnejšej obrany na svete ktorá funguje 70 rokov so 100 % učinnosťou . Nikdy nemala a nemá ekvivalent . A nikdy ho mať našťastie ani nebude.
V bolševizme sme podľa rokov dávali na obranu 20 - 60 % hdp
Dnes je to 1,7 %
Naša obrana je však diametrálne inde ako keď nas prepadla zločinecká organizácia vojsk VZ .
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 118 498 B vygenerované za : 0.099 s unikátne zobrazenia tém : 47 532 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.