Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Mam 3 otazky na Krestanov

45
reakcií
1087
prečítaní
Tému 3. júna 2015, 17:59 založil gabor.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 02. 2018
144
05. 05. 2019
255
 
 


1.
označiť príspevok

gabor muž
   3. 6. 2015, 17:59 avatar
Za 1, Kto nazval Bozie pismo Biblia-----za 2, Kedy sa v skutocnosti narodil Jezis-----za 3,Kto mal na starosti a v ktorom roku bol vitvoreni Krestansky kalendar


2.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   3. 6. 2015, 18:12 avatar
Uuuu, tá jednotka je topka :-) to už aj automaticky som vedel, aj keď neviem ako...niekde som sa to asi učil   Názov Biblia dal Sv. Písmu Ján Zlatoústy
2...hmmm, to nevieme. Ale predpokladá sa podľa opisov, že to bolo na prelome leta pokiaľ viem :-) ale neviem, či je to tá najpodstatnejšia otázka...
Kresťanský kalendár...? My ale používame Juliánsky kalendár, ak myslíš ten, ktorý sa tu opakuje každý rok s výnimkou prestupného :-) a ten zaviedol v roku 45 pred Kr. Julius Caesar (hovorí Wikipédia)


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 19:09 avatar
Meno -"Biblia" je odvodené z gréckeho slova biblia, ktoré znamená „knižky“. Pretože Biblia sa skladá z rukopisov,listov,kníh.
Okrem toho ale treba povedať,že fenické mesto Byblos sa stalo strediskom dovozu a vývozu papyrusu, predchodcu dnešného papiera. Na papyrus sa totiž vtedy písali jednotlivé state. Používanie papyrusu na písanie zohralo dôležitú úlohu vo vývoji kníh. Je zaujímavé, že názov najrozšírenejšej knihy na svete, Biblie, je odvodený od mesta Byblos. Teda,,je tu vzájomná prepojenosť týchto pojmov.
---------------------------------------
Ježiš sa narodil s veľkou pravdepodobnosťou asi v roku 2 pred n. l.
Za povšimnutie stojí aj to, že väčšina historikov a biblických učencov nesúhlasí s tým, že by sa Ježiš narodil 25. decembra.
Tento dátum bol zámerne určený RKC ako náhrada pohanského sviatku..........prevláda názor, že tento deň bol vybratý preto, aby sa zhodoval s pohanskými sviatkami, ktoré sa konali približne v čase zimného slnovratu, keď sa dni začínali predlžovať, a oslavovalo sa ‚znovuzrodenie Slnka‘... Rímske Saturnálie .
Opäť,bolo to s veľkou pravdepodobnosťou na jeseň,prípadne na jar,daného roku.
------------------------------------------------------------------
Súhlasí elemír


4.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 6. 2015, 19:26 avatar
iba to doplním.
25. december nebol určený ako dátum Ježišovho nardenia ale ako dátum, kedy sa bude oslavovať jeho narodenie. A to práve pre symboliku svetla (slnka), ktoré prišlo na tento svet.
Súhlasí Shagara


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 19:38 avatar
Patrick,....ak je to tak,prečo ked JS tvrdili niečo iné,...že Ježiš sa vtedy nenarodil,a boli kvôli tomu prenasledovaní,linčovaní,zabíjaní? Ja si pamätám časy,ked tomu tak bolo. Dnes ,aj kvôli JS a dobe informácií už to nemožno zatajiť. Boli i natočené filmy o tom ako sú deti JS diskriminované,ked neoslavujú vianoce/čo nie je pravda/....a na tú tému sa popísalo hodne. S dovetkom,.....ako môže niekto spochybňovať Ježišové narodenie? Rád sa "pohrabem" v staršej literatúre,a môžem to dať do pľacu.
Po vojne je každý generál!
Súhlasí gabor


6.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 6. 2015, 19:48 avatar
možno sa na to zabudlo, že je to len symbolický dátum.


11.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   3. 6. 2015, 23:06 avatar
Shagara to ,že 25 .12. je náhrada pohanského sviatku za "‚znovuzrodenie Slnka‘... Rímske Saturnálie .",si napísal správne.

Ale s tými jehovistickými mučeníkmi si to trošku prehnal nie?Kde konkrétne boli zabíjaní a lynčovaní za tvrdenie," že Ježiš sa vtedy nenarodil "? Uveď o ktoré časy ,čo si pamätáš sa jedná.
Niektorý z diskutérov tu tvrdil,že za socializmu boli jehovisti horlivými eštebákmi.Čo ty na to?Nie je to tak?

A mýliš sa kresťania vždy vedeli,že Pán Ježiš sa nenarodil v decembri,lebo v Písme sú o tom nepriame dôkazy,že išlo o iné ročné obdobie.Takže na jehovistov,ktorí to " vynašli " ,zabudni.


12.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 6. 2015, 08:22 avatar
stefan
Ak je to tak Preco v nasich cirkvach a na kultoch klamu Pastori? Tolen jedna vec nehovorim aj o dalsich a preto ako clovek ktori vistudoval Theologiu odmietam Klamat a Robyt pastora.


7.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   3. 6. 2015, 20:47 avatar
...shagara,v tv0j0m prispevku je vela krat sl0v0 pravdep0d0bne,c0 pre vzdelaneh0 cl0veka,musi zniet ak0 l0z...vlastne je t0 l0z...


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 21:42 avatar
Dodo....nie som dogmatik,a za tým čo nie je na 100% isté,nebudem dávať slovo-"istotne".Pretože trebárs narodenie Krista,....ak by som tvrdil,to ,čo RKC a iní,/že sa narodil 25 decembra/,tak by som bol taký istý,ako tí,čo niečo také tvrdili,a nebola to pravda. Dátum jeho narodenia by som si musel vycucať zo svojho prsta. To,že to bolo asi na jeseň/poťažne na jar/ vyplýva z istých historických,biblických dôkazov. Určite to nebolo cez zimu. Vtedy pastieri ovce nepásli vonku,aj ked v Izraeli sú miernejšie zimy. A sú aj iné dôvody na to.
Ale,nie je podstatné,kedy sa Ježiš narodil,...mi totiž neoslavujeme jeho narodeniny/židia ich neslávili/,...ale máme si pripomínať jeho smrť.
Ale tvoje slová sú úsmevné,....pretože mnohí vzdelanci,evolucionisti,vedci...atd,narábajú s týmto výrazom. Žeby to znamenalo,že klamú?
Súhlasí Patrick91


9.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 21:53 avatar
....nie som dogmatik...
tam som prestala čítať 
dôvod ?..doteraz si nevysvetlil jedno veľké PREČO ?!


13.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 6. 2015, 09:15 avatar
ty si myslíš, že dogmatika neodpovedá na otázky typu "prečo?"? Odpovedá Shagara je istým zmyslom dogmatik, pretože tiež má nejaké pravdy, ktoré považuje za Bohom zjavené a nemenné (dogmy), napríklad, že Boh existuje, že má syna..


14.
označiť príspevok

karas muž
   4. 6. 2015, 13:35 avatar
13. Aby si cirkev , najmaRKC, mohla upravovat poucky podla svojich mocenskych potrieb, vymyslela este naviac cirkevne dogmy. Na tie si akosi poskromne zabudol, Patrick. :-))


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2015, 21:21 avatar
Linda-Pretože -"dogma" je niečo pevné,nemenné/zabetónované/,o čom sa nepolemizuje. A ja verím v mnohé biblické pravdy,...ale ak niekto/niečo/ poukáže istými faktami,že sa mýlim,tak som ochotní zmeniť svoj pohľad na danú vec. Śiel by som proti sebe,keby som sa dalej klamal,len preto,že tak učí moje náboženstvo. To nikdy nerobím a nebudem robiť.
Dogmy ako také,...zahatali mnohým ľudom cestu k Bohu.


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 6. 2015, 00:39 avatar
Prepac Shagara, ale tomuto moc neverim.. Ak ti aj niekto da fakty, tak nimi pokrutis tak, aby to vyhovovalo ucenu tvojej cirkvi..


10.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 6. 2015, 21:53 avatar
celá veda je pravdepodobnostná


15.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2015, 08:40 avatar
Patrik súhlasím s tebou až na dogmy. Lebo nemohli byť bohom dané a bohom zjavené.
Predsa to, o čom sa dohaduje niekto na konciloch dva týždne a nakoniec tesné a podozrivé hlasovanie podozrivých ľudí, alebo samovolné vyhlásenia pápežov, ja neverím, že toto by mali byť božie zjavenia. Božie zjavenie bola Fatima a nokto z vyšej hierarchie mu neuveril. Tak o čom to všetko je ?????????
Radoví veriací navštevujú miesta marianských zjavení, ba dokonca v Dechticiach chceli postaviť malú kaplnku a Sokol im to nedovolil. Bol sokol vôbec niekedy tam,. keď vizionári, komunikujú s Máriou ???? Majú biskupi z toho strach a prečo ?????
Čo, alebo kto im nedovolí, aby sa tam čo len priblížili ???? je to obrovská sila, čo ich drží od toho ..........
Tak isto Fatima, dialogy s deťmi sa museli prispôsobiť dogmám a učeniam, svätých otcov ??????
Dennodenne sa k nej modlíme a cítime, že to nie je do butlavej vrby, že nás počuje, že nám pomáha, bez ohľadu na to akí sme a či dogmám veríme, alebo nie, niektoré ju ponižujú a urážajú ako ženu, ale aj ako matku, ale ak nás ona o niečo prosí, to nechceme vidieť a ani počuť ? To, čo si vymyslí človek, akokolvek si myslí, že je svätý, to veríme, ale posolstvo z neba nenávidime ????
Guadalupe.
Keď po roku prišli biskupi do ameriky a chceli hlásať domorodcom evanjelium, zhrozili sa keď uvideli, čo napáchala španielska armáda,zavreli sa a čakali, že ich ľudia pozabíjajú. A tedy prišla ona, a najprv jej neverili, ale poslala im dôkaz, že je z neba a potom uverili a dnes sú v Amerike miliony veriacich. Biskupi uverili, až keď im obyčajný človek vysypal zo zástery kvety, ktoré tam pred tým nikdy nerástli. Prečo sú šije biskupov také tvrdé na ohyb aj dnes ?????? Majú to pre ten strach z tých zjavení, lebo nevedia, či uveriť, alebo nie ?????? Pochybujú ?????? Lenže pochybovači zostanú pred bránami mesta a ak to nie je toto, čo by to mohlo byť ???? Čoho sa boja ?????
prvá cesta Františka viedla do Fatimy, ale o dialogoch ani slova !!!! O čom teda si myslia, že bolo toto zjavenie a prečo potom tam bol ? Alebo on uveril, ale vo Vtikáne sú sily, ktoré mu nedovolia sa k tomu vyjadriť ?????
O čom to je ?????


16.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 6. 2015, 09:06 avatar
Božie zjavenie nie je fatima. To je iba prehĺbenie zjavenia. I keď správne by som to mal písať s veľkým Z. Čiže je rozdiel medzi Zjavením a zjavením. Zjavenie je ukončene, pričom zjavenia môžu stále trvať, no nemôžu protirečiť ani dopĺňať Zjavenie - iba prehlbovať, povzbudzovať a podobe.
Dogma je iba to, že nejaká pravda zo Zjavenie sa vyhlási s tým, že už sa o tom dosť diskutovalo a je jasné, že Boh to zjavil takto a takto. Napríklad Božstvo Ježiša Krista - bolo to Zjavené, prediskutované a nakoniec sa to stalo dogmou (bolo to vyhlásené ako Zjavená pravda).

Akýkoľvek biskup je vždy viac, než akékoľkek zjavenie, pretože túto autoritu má zo Zjavenia.


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 6. 2015, 00:50 avatar
Patrick,...iné zjavenia,ako to Zjavenie v Písme,....máme slovami Pavla považovať za prekliatie. Resp,.....prekliatie toho,čo také zjavenie oznamuje. Gal.1:9. A to nikto nechce byť prekliaty Bohom,...ani Mária a svätí...
 
Dalej -"Božstvo Ježiša Krista",...nie je Božím Zjavením,to je len tvrdenie RKC. To len vydedukovala RKC na základe istých textov. Ale väčšia časť Písma tvrdí opak. Aj prax prvotných kresťanov. A možno to vnímaš i ty tak,..ako uvádzaš z zátvorke:..."bolo to vyhlásené ako Zjavená pravda". Teda ,výhlásené RKC,...nie samotným Bohom.
A ked nám bolo dané Zjavenie,Písmo,...tak to bolo úplne a vo všetkom dostatočné na to,aby človek mohol nájsť Boha a byť vo všetkom spôsobilý pre konanie jeho vôle. Nič sa nemuselo dodatočne oznamovať,korigovať...atd.
Práve naopak,......je evidentné,že za všetkými týmito "zjaveniami" je ten zlý. Biblia to aj spomína a varuje nás.Nedokonalý človek totiž ,dnes nikdy nezistí,či je to od Boha ,alebo satana. (2. Tesaloničanom 2:9, 10)


30.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 01:03 avatar
29. Ano, s tým Zjavením súhlasím. Žiadne nové zjavenie už nemôže byť a preto každé zjavenie nemôže dopĺňať nič nové do Zjavenia. Napríklad zjavenia Panny Mária nás vyzývajú k pokore a k pokániu - to hovoril aj Ježiš. Alebo keď sa Ježiš zjavil sestre Faustíne, tak hovoril o milosrdenstve. O tom istom je aj Zjavenie.
Akonáhle sa objaví niečo, čo je zjavenie a protirečí to zjaveniu alebo to hovorí o niečom, o čom Zjavenie nehovorí, tak to nie je uznané ani keby to zjavil sám Ježiš samotnému pápežovi.

"Božstvo Ježiša Krista,...nie je Božím Zjavením" - to je asi niečo, o čom sa nedá rozhodnúť. Každý z nás má nejakú interpretáciu toho, ako prví kresťania žili a taktiež svoju vlastnú interpretáciu biblie. Ja som tento problém ešte neskúmal.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 6. 2015, 01:34 avatar
Patrick,...ale dané zjavenia sú v mnohom v rozpore s Písmom. Príklad -Faustína a jej videnie pekla. Je zrejme,že Faustína nevedela nič o tom novom,inovovanom pekle dneška/stav odlúčenosti od Boha/,pretože opisovala veci z minulého chápania/teda aj doslovné trápenie v ohni/ a podobné veci,ktoré sú veľmi nelogické,nebiblické. A to je aj u Marianských zjavení. Príklad-"Modrá kniha" doba Gobbiho, a Márina predstava pozemského raja/asi už inklinuje k JS-v tomto prípade mala pravdu/, ale sú tam i mnohé výroky,ktoré sú nebiblické,nelogické a až hmatateľne tam bolo vnímať pôsobenie toho zlého. A to,že sa jej predpovede v roku 2000/krvavá očista/ nenaplnili,už ani nespomínam.
Už tu niekto spomínal,že satan pôsobí cez také veci ako je -láska,milosrdenstvo,pokoj...atd,...ale v "daľšom rade nachytá na týchto slovách ľudí,ktorí podľahnú na iných polopravdách,klamstvách...atd."
I preto je poctivý výskum otázkou života. Ved i v minulosti to boli náboženskí vodcovia ,ktorí zlyhali v rozhodujúcej skúške,a zabili si vlastného mesiáša,...na ich vlastnú škodu. Výraz-"synovia zničenia/gehenny",...dáva jasne tušiť ako skončia. Preto je vždy potrebné riadiť sa Písmom,bez ohľadu kam nás vedie. Výsledok je potom ,to,...čo opisuje Príslovie 8:32-36.


32.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 10:37 avatar
31. Lenže my nepovažujeme len Bibliu za Zjavenie. V Biblií nie je všetko a nie všetko, čo tam je, je pravdivé (najmä historické fakty). Zjavenie treba akosi rozlúštiť, pretože je zasadené do akéhosi historického a kultúrneho kontextu. Podobne to môže byť aj so súkromnými zjaveniami.
Cirkev neuznáva všetky zjavenia, iba niektoré.


33.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 10:48 avatar
Ten kultúrny kontext.. dám ti príklad. V Brazilií sa Mária zjavila ako černoška (Panna Mária z Aparecidy). V Európe sa nám zjavuje ako beloška. No a Cirkev s tým nemá problém, pretože Boh sa nám zjavuje a Zjavoval v takej podobe, v akej ho bol človek schopný prijať - vo svojej paradigme.
V Biblii sa píše, že Boh zastavil Slnko na oblohe. Dnes ale vieme, že Slnko stojí stále. Pochopiť teologickú pravdu tohto Zjavenia znamená abstrahovať z vtedajšej paradigmy Zjavenú pravdu. Napríklad my neveríme, že vtedy obiehalo slnko okolo zeme, ale jednoducho že Boh má moc meniť zákony príordy, ak to človeku pomôže a ak ten človek sa spolieha na Boha.


34.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 6. 2015, 10:51 avatar
A či je Mária Boh? Ach ta vaša modlička, satan sa s vami takto zahráva a vy to stále nevidíte a necítite, takže sa opýtam, kde je čo len jedno slovíčko, v celej Biblii, že Mária je Božia matka, a že sa ľudia majú k nej modliť---a kde je zmienka o tom, že sa bude zjavovať kde tu???


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 12:00 avatar
" Napríklad zjavenia Panny Mária nás vyzývajú k pokore" >> A modleniu ruzenca, ktory nie je zrovna "kóšer"


36.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 12:48 avatar
ruženec sa modlil už aj predtým.. polovica z neho je citácia sv. Písma a druhá prosba. Pokiaľ viem, Panna Mária vo zjavení vo Fatime doplnila prosbu viazanú na Ježiša: Ó Ježišu odpusť nám naše hriechy... Je to presne to isté, čo vo Zjavení - Boh (a jedine Boh) odpúšťa hriechy, treba robiť pokánie a modliť sa.


37.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 6. 2015, 12:54 avatar
Oj opäť lož, lebo ako sa vie, tak deti vypovedali, že žiadna panenka Mária sa im nezjavila----


38.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 12:56 avatar
to máš odkiaľ?


39.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 6. 2015, 13:00 avatar
no istotne nie od farárikov, ktorí boli nastrčení a tvrdili, čo deti nikdy nepovedali....


41.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 13:04 avatar
čiže si si to vymyslel


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 13:07 avatar
Sice tomu zjaveniu neverim, ale tiez by ma zaujimalo, ze odkial mas, ze deti vypovedali, ze ziadna panenka Maria sa im nezjavila...


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 13:03 avatar
Kde v sv. pisme je pisane o ruzenci?

Hej Ruzenec sa modlili uz davno pred krestanmi..
Hinduisti so 108 zrnkami japa mala..

Zjavenia "niekoho" nie su nic..
Pretoze ak prinasaju ine evanjelium ako Jezis, tak to nie je spravne evanjelium
A uctievanie Marie namiesto Boha je ine evanjelium..
Súhlasí stefan 5


43.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   8. 6. 2015, 13:09 avatar
Nepovedal som, že sa v biblii hovorí v písme, ale že polovica z neho je citovanie z písma. Polovica modlitby Zdravas je citovanie z Písma.

zjavenia ani nemajú prinášať nič nové, to som už hovoril veľa krát. Uctievanie Márie máme zo Zjavenia a nie je to robenie Boha z Márie. Mária má svoju úctu a Boh má svoju božskú úctu. Nechápem (a možno aj chápem, lebo si zaslepený fanatik) prečo kritizujše na katolickej cirkvi niečo, čo ani ona sama nehovorí.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 6. 2015, 13:42 avatar
Hej Zdravas _MARIA_
Hej Zdravas _MARIA_
Hej Zdravas _MARIA_
Maria, matka Bozia
do nemoty...
K Bohu sa mame modlit, Jeho mame uctievat, nie Mariu, to je presny opak 1. prikazania

Zjavenia neprinasaju nic nove?
Ze sa mas modlit v hodine panovej a cumiet na obrazok ktory namalovala Faustina - uctievanie obrazu "bozieho" milosrdenstva = modlosluzobnictvo

Co som kritizoval na RKC, co ani ona sama nehovori? (Zaslepeny fanatik si ty)


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 6. 2015, 14:42 avatar
Vizionari su podvodnici.. bud klamu len ostatnych ludi, alebo aj seba...


20.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 6. 2015, 09:59 avatar
Vizionárom verím, už len preto,že sú veriací a tým si uvedomujú zodpovednosť voči Bohu.
Mňaale urobila nešťastným veta, ktorú napísal Ptrik:

Akýkoľvek biskup je vždy viac, než akékoľkek zjavenie, pretože túto autoritu má zo Zjavenia.

Lebo táto veta má na svedomí stomilionov mrtvych v II. svetovej vojne a ešte bude mať na svedomí niekoľko miliard mrtvych podľa Lucie, ako je to zjavila Matka božia.

Ježiš za svoju pravdu nikoho nezabil, naopak, nechal zabiť sám seba ako prvý a potom ešte mnohých iných, ale jeho. A preto ten, kto pre pravdu zabíja iných, nemôže maž pravdu, lebo to je rozdiel medzi Ježišom a satanom. A iba jemu patrí pomsta za každého nevinne zabitého. Aj židia ho zabili a mysleli si že tým slúžia Bohu a sú aj mnohí ľudia, čo robia tragické rozhodnutia na základe ktorých zahynulo a bolo umučených mnoho ľudí a tiež si myslia, že tým slúžia bohu.
Prečo ten, čo odsúdil ježiša, si myslel,že slúži bohu. radšej nech jeden zahynie, ako celá cirkev. A bolo to naopak.
Dnes tu máme evanjelium, všetko jasne napísané, a predsa si to prečíta každý a každý inak vysvetlí a všetci si myslia, že sú boží a slúžia bohu.
Niektorí viac a niektorí menej, ale ak sa niekto vyvyšuje nad zjavenia Matky Božej a teda nad ňu, neviem Patrik, kto ty si, ale toto si nemal napísať. To je pre mňa tragedia miliardy ľudských životov.
To je to, prečo ľudstvo stále neporazilo satana, tak ako to bolo bohom nariadené pri vyhnaní z raja.

Pískali sme a netancovali ste, plakali sme a neplakali ste s nami.
Ľahostajnosť a nadutosť, pýcha a falošný pocit moci.

Čo si tu potom nirkto myslí o bohu, o Ježišovi op matke božej, O Svätej trojici ??????
Že tu nie sú, že nás vôbec nepočujú, že nás a ich nevidia ?????? O čom je potom naša viera ????
Že Ježiš je nejaký tajtrlík, ktorý nakoniec odpustí všetkým a všetko a nejaká Mária, jeho matka nám tu nebude robiť problémy, lebo to čo robí nezodpovedá dogmám ktoré sme si my . my a MY , vymysleli ?????

Samozrejme, že každý sa na niečo spoliehame a nikto nie je idiot, aby sa vystavil božiemu hnevu, ale tí mrtvi, čo boli a čo ešte len budú, to čo s tým ???????? To sa nás netýka, lebo to nezodpopvedá dogmám, ktoré vymysleli tí, o ktorých tu Patrik napísal, že sú vždy viac, než akékolvek zjavenie, pretože túto autoritu majú zo Zjavenia ???
To akože zase niečo nové mimo evanjelia ???

Alebo to zašlo s nimi až tak ďaleko, že veď počkajte, až prídeme do neba, my vám tam konečne urobíme poriadok podľa našich dogiem ?????? Detinsky naivné a predsa sa s tým nedá pohnúť ?

A toto je zánik a koniec katolíckej cirkvi, ktorú chcelo nebo vo fatime zachrániť


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 6. 2015, 11:22 avatar
Ako vies, ci sa zjavila Maria (prosim nehovorme matka bozia, znie to smiesne) alebo Satan?

Vies satan nepovie otvorene ruhaj sa Bohu a nenavid Boha, na to je prilis inteligentny, ale zvadza uplne inym sposobom z cesty, pomocou poloprávd/pololží...
Súhlasí Shagara


22.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 6. 2015, 11:55 avatar
Wolfe.
bolo poovedané, že ak sa nezasvätí rusko jej nepoškvrnenému srdcu a to v r. 1917 pred skončením I. svetovej vojny, príde vojnaešte horšia, ako tá, ktorá sa v čase zjavenia ešte neskončila. Nezasvätilo sa a vojna prišla, Bolo tam 70 000 svedkov a myslíš, že by to zvládla veštica z Bujakova, alebo aká moc na svete mohla povedať, toto mi urobte a ak neurobíte zahynie sto milionov ľudí. Ak už toto nie sú schopní ľudia uveriť a nechať sa presvedčiť, tak prídu na rad nie miliony, ale miliardy ľudí a keď bude chcieť boh, aby sa tu na zemi urobil poriadok, tak to urobí a možno bude spokojný, ak tu bude mať svojich dve miliardy ako sedem miliard satanových.
Svetová situácia to potvrdzuje, stále čím viac nezmyselného vraždenia nevinných a ruskýámi zbraňami.


23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 6. 2015, 12:11 avatar
Prepac, ale tieto proroctva, to je Rorschachov test..
Vylej atrament na papierik, posuchaj ho s druhym a hladaj co najdes v obrazcoch...

Mozno sa malo zasvatit AJ Nemecko a Slovensko jej "neposkvrnenemu" srdcu (***) pretoze pokial viem, druha vojna neprisla len z Ruska

*** (nechcel som zmixovat vetu tak aby bola nezrozumitelna, tak to pisem sem)
prepac neverim ani na neposkrvrnene pocatie ani na neposkrvrnene srce ... mimochodom, preco vy katolici tak radi pitvate Jezisa, jeho matku a "svatych"?),


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 6. 2015, 12:14 avatar
Okrem toho modlit sa mame len k Bohu, nie ludom..
To je uplne proti prvemu prikazaniu..
No, hovorim satanovo dielo...


25.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 6. 2015, 20:14 avatar
Wolfe, je to to isté, ako keď príjmali Dežka do strany a ukazovali mu fotky lenina, gorbačova Husáka a on ani jedného nepoznal a potom vytiahol on svoje fotky a hovorí, týchto poznáte, akože nie veď to je môj basista, toto cimbalista atĎ. Teda vy poznáte svoju bandu a ja svoju.
takže tvoj názor ti neberiem, svoj nevnucujeme a zostávam samozrejme pri ňom., ale predsa len by som ťa chcel upozorniť na hriech proti duchu svätému = Povedali, že je posadnutý, ak teda si vôbec nejaký veriací.
Ale nenapísal si mi, čo si myslíš o tom, že tam bolo niečo nariadené, čo sa musí urobiť, neurobilo sa a bolo splnené, čo bolo sľúbené, to predsa nemohla byť náhoda , toto mi vysvetlí. Čítal si vôbec niekedy tie dialogy ????

Keď sa modlím,tak mi to funguje a ak mi povieš, že ty sa modlíš k starej Blasškovej a fugnguje to, tak to vyskúšam a poviem ti. Ja robím len to, čo som urobil a funguje a nakoniec počas stáročí ani nie je treba niečo hľadať a vymýšľať, lebo ľudia, ktorí chceli dávno pred nami našli to, čo fungeje, radšej si daj pozor na tie satanské výrazy, lebo ak modlitba k Márii matke božej funguje, ako keby som sa modlil k bohu, tak potom by si sa mal zamyslieť, či to s tým satanom nie je naopak, lebo on je majster lži a klamu a to nie je pitvanie, to je stáročne osvedčená vyskúšaná vec a keď si si nechal od niekoho nabulíkať, že to je satanove, tak si to uži, jy mám vyskúšané toto a toho sa určite nevzdám.


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 6. 2015, 21:54 avatar
Hej ale ked niekto vchadzal do strany , tak by Husaka akozto prezidenta a Lenina akozto (nastrcenu figurku od Nemocv) vodcu revoluciu poznat mal (povinnost poznat)...
Jeho cimbalistu a basistu pozna mozno zopar ludi z jeho dediny.. Nicim vyznamni neboli..

Dolezite je to co sa pise v biblii a v biblii sa pise:
[Gal 1,6-10]
6 Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu.
7 Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium.
8 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!
9 Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!
10 Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.

A ruzenec, Maria a svati to uz je _INE EVANJELIUM_

Taktiez
[2Kor 11,14-15]
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.
15 Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky.

Ale ved co uz
Ale co uz, ved
[Jer 5,31]
31 Proroci prorokujú klamstvo a kňazi vládnu na vlastnú päsť; môj ľud však má toto rád. Ale čo spravíte, keď tomu bude koniec?

(skoda ze som si nenasiel skor prispevok, nemusel som to znova ponachadzat a kopirovat z biblie )
---------
" svoj nevnucujeme" >> co je toto "bolo poovedané, že ak sa nezasvätí rusko jej nepoškvrnenému srdcu " ??
---
Este z 20tky "Vizionárom verím, už len preto,že sú veriací a tým si uvedomujú zodpovednosť voči Bohu." >> Aj inkvizitori, a papezovia mali zodpovednost voci Bohu. A co robili, ake svinstva?
Niekto si chce pohnut svojim egom tak je hned vizionar, a niekedy nim pohne tak, ze uveri aj sam sebe..
A s prepacenim hlupaci tam stoja s nimi a vsetko im baštia...
-------
" ale predsa len by som ťa chcel upozorniť na hriech proti duchu svätému = Povedali, že je posadnutý, ak teda si vôbec nejaký veriací." >> Toto som nepochopil. Kto povedal, ze je posadnuty komu o kom?
-------
Keď sa modlím,tak mi to funguje a ak mi povieš, že ty sa modlíš k starej Blasškovej a fugnguje to, tak to vyskúšam a poviem ti. J
Modlenie k Marii nie je o nic viac ako modlenie k starej Blaskovej...
Modlitbu vlastne posielas satanovi, pretoze plnis jeho volu - pretoze sa protivis prvemu prikazaniu..
Vies satan uz mnohym pomohol...
.... na chvilu..
Druha moznost je placebo.. ja viem hovoril si o autogennom treningu..
Vies aky je rozdiel medzi autgennym treningom a placebo efekte?
O autogennom treningu vies...
-------
"lebo ľudia, ktorí chceli dávno pred nami našli to, čo fungeje, radšej si daj pozor na tie satanské výrazy, lebo ak modlitba k Márii matke božej funguje, ako keby som sa modlil k bohu, tak potom by si sa mal zamyslieť, či to s tým satanom nie je naopak, lebo on je majster lži a klamu" >> Najdi mi v biblii jasne napisane, ze sa mame modlit k Marii, ze sa mame modlit ruzenec, a ja sa budem ak nie kazdy den, tak aspon kazdy tyzden modlit vsetkych pat desiatkov ruzenca (uz som si nasiel aj navod, aj ked viem ze zbytocne, ale www.medzugorie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk )..

Alebo by som sa mal radsej pozriet po Japa Mala? Daju sa kupit napriklad aj tu www.bongoshop.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pretoze to je hinduisticky ruzenec ktory existoval davno pred krestanstvom, toboz pred krestanskym ruzencom en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2015, 09:24 avatar
Wolfe, toto je práve to božie sito, každý sme o niečom presvedčený,dokonca v tomto prípade až nebezpečne, ale až na druhej strane sa dozvieme, kto mal pravdu a kto mal to šťastie, že tým božím sitom prešiel.
Ale myslím, že tým sitom by sme mohli prejsť obaja, lebo nie je podstatne a hlavné to , o čom je náš spor, ale podstatné a hlavné je to, v akom stave hriechu, alebo nehriechu je naša duša. To si zase myslím ja a nejaká modlitby navyše, ak viem, že mi prospeje, toho sa tu na zemi nevzdám a práve tá kladná odozva ma utvrdzuje v tom, že to je správne a že ak je toto správne, bude správne aj všetko ostatné.
Lebo takto:
možno ti teraz znova brnknem po ľadvinách, ale: ježiš je zdroj duchovnej dobrej energie, to je základ viery,lebo nikde inde tak ľahko ako u Ježiša sa tá energia nedá získať v takom množstve a v takej kvalite a za takú cenu,. Môžeme objímaťv lese stromy a ľudia cítia tiež, že do nich ta energia prišla, niektorí vedia účinne a lstivo kradnúť túto energiu od dobrých ľudí a nie že veria, ale priamo cítia, že im v blízkosti týchto ľudí je dobre. NO A ZO SVOJEJ SKúSENOSTI VIEM, žE NAJVIACSA ZíSKA sopoveďou a potom pri pozdvihovaní. My tam preto chodíme raz za týždeň,. že to cítim,že ten týždeň je iný.- A preto tam chodia niektorí aj dennodenne a to preto, že to cítia, túto energiu a preto sú oveľa citlivejší aj na energiu z modlitby.
Neviem si predstaviť človeka, ako cíti božiu energiu, ak je nečerpá z Ježiša denne modlitbou, ale hlavne pripozdvihovaní, pri spovedi a prijmaní. Ty si myslíš, že ľudia po prijímaní sa pretvarujú, ak sa zložia do lavice a komunikuijú iba s Ježišom a nebom v tom momente ? Že cítia niečo, čo nemôže cítiť človek a ano chápať, ktorý sa denne takmer nemodlí a zdroje ježišovej energie čerpá možno raz za rok, alebo dva ?????
Aj takýto človek môže milovať Ježiša s plnou dôverou, a ja mu to verím a prajem,ale ak nepozná to, čo čerpajú katolíci tak často a tak intenzívne, tak to nazve satanovým ????
Aj to sa dá a preto hovorím, že sa uvidí až na druhej strane, ale na základe tohoto katolíkmi poznaného, čo iné cirkvi poznajú len ťažko, na základe tohoto prišli katolíci na to, čo je účinné a čo nie, ktorá modlitby pomáha a ktorá nie.
Už som zažil aj kňaza, čo na kázni povedal, že chodíte tu v nedeľu do kostola iba pre poveru, že ten týždeň bude lepší, a nechodíte tu lásky k Bohu. Nech si to vysvetlí kto chce a ako chce, ale ten náboj Ježišovej duchovnej energie môžu poznať len tí, ktorí za toto energiou chodia. Veď nakoniec, ja nikomu nezazlievam, ak povie, že miluje Ježiša,ale že dokostola nepotrebuje chodiť. Ak mu to stačí, prečo nie, ale mne by to chýbalo, ja som už v tomto hladný a nenažraný a bol by som idiot, keby som sa toho vzdal. Ja nechodím do kostola, že by mi to cirkev prikázala, ja tam chodím preto, že cítim, že som tam nebol nikdy nadarmo. A tože vy to nepoznáte a myslíte si, že je to satanov klam, možno nakoniec aj máte pravdu, lebo totosú tie veci, ktoré tu nesmieme vedieť, ale dozvieme sa až na druhej strane a tam sa aj dozviem, čo si Boh na nás cenil viac a čo menej , či sme sj my prikladali väčší význam tomu, čomu prikladal aj Boh.

Takže, uvidíme, le ja sa držím teraz tohoto. A pre toto nie je úniku z katolíckej cirkvi, napriek humusu a špíne, ktorú na ňu nakydal satan.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2015, 12:20 avatar
Ak zacnem robit ezoteriku, new age.. a bude mi to robit dobre, a toho sa nevzdam, tak je to ok?
Mali by sme kradnut a podvadzat, aby sme zili v blahobyte, to by nam mozno tiez robilo dobre..
Aj smilnit asi.
Nie to co nam robi dobre, ale co je spravne by sme mali robit...

"ale: ježiš je zdroj duchovnej dobrej energie, to je základ viery" >>> JEZIS a BOH, nie Maria a svati..
Len Jezis je prostrednikom medzi ludmi a Bohom, "Ja som cesta, pravda, zivot" tak preco sa obracat do slepej ulicky?
Uctievas Mariu to akoze chces schvalne drazdit Boha? Ano Boze v podstate sa modlim k tebe, ale ty si tam s Jezisom niekde na konci potrubia, pretoze najprv su svati a Maria...

Neviem na spovedi u farara som nebol, nie je to ani v biblii.. Tam je maximalne spovedajte sa navzajom, nie je tam spovedajte sa starsiemi, velknazovi, knazovi, biskupovi, fararovi ani nic podobneho...
Ak sa mam spovedat, tak sa budem spovedat priamo k Bohu...

Pre teba taka spoved asi nefugnuje, pretoze mas pocit, akoby si sa spovedal butlavej vrbe (co vyzera, akoby si v Boha ani moc neveril, ale veril len v katolicke ritualy). Proste sa musis vyspovedat cloveku, dostat to zo seba..

Ja ked som ESTE DAVNO chodil na evanjelicku spoved a ako to vy nazyvate eucharistiu, tak som z kostola vysiel vysiel vysmiaty ako slniecko... Nepotreboval som sa spovedat nejakemu cloveku.
Nepotreboval som si pripravovat papierik so svojimi hriechmi. Okrem toho viem, ze som spravil (a robim) plno hriechov, ktore som si ani neuvedomoval alebo som na ne zabudol.... tak naco je takato spoved cloveku? Ked Boh ma aj na hlave vsetky vlasy spocitane?

"Ty si myslíš, že ľudia po prijímaní sa pretvarujú, ak sa zložia do lavice a komunikuijú iba s Ježišom a nebom v tom momente ?" >>> Bol som vela, fakt velakrat v katolickom kostole a taktiez dost poznam niektorych katolikov.. je to v podstate ritual... Napriklad jedna svagrina sa vzdy modli v "hodine pana" (inak pekna blbost.. zaujimalo by ma ci jej nieco hovori casove pasmo, a ci prave nejaka hodina vylepsuje silu modtlitby, to uz znie skoro ako new age"

"Aj takýto človek môže milovať Ježiša s plnou dôverou, a ja mu to verím a prajem,ale ak nepozná to, čo čerpajú katolíci tak často a tak intenzívne, tak to nazve satanovým ???? " >>> Ako moze clovek ktory miluje Jezisa a Boha modlit sa k Marii?

Satanskymi nazyvam zjavenia..
Precitaj si bibliu s otvorenymi ocami.. najdi tam niekde uctievanie Marie a svatych...

"Aj takýto človek môže milovať Ježiša s plnou dôverou, a ja mu to verím a prajem,ale ak nepozná to, čo čerpajú katolíci tak často a tak intenzívne, tak to nazve satanovým ???? "

Ako do kostola by som tiez rad chodil, ale mam problemy so spankom, nemozem spat, a potom sa budim neskoro.
Dokonca by som docela rad ponavstevoval vsetky nominacie.. Zatial som bol len v kostoloch evanjelickych a katolickych (a to v katolickych som bol vo viac roznych nez v evanjelickych), raz som bol v cirkvi bratskej..
Vcera ked som bol na prechadzke tak sme trolejbusom prechadzali okolo baptistickej cirkvi (ul. Palisady Ba) a naspat autobusom popri Dunaji som si vsimol domcek ci kostolik s Novoapostolskou cirkvou...
Viem ze kalvini maju kostol na namesti SNP...


45.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 6. 2015, 03:17 avatar
Wolfe v biblii sa predsa nemôžeš nič dozvedieť o spovedi, či Matke Božej, na to je evanjelium.
A v evanjeliu si prečítaj stať o Jánoivi krstiteľovi, ľudia chodili k nemu, vyznávali mu svoje hriechy a on ich krstil.
Vreteničie plemeno, ako ste sa dozvedeli, ako uniknúť božiemu hnevu, teda spoveď je účinná aj pre tých najväčších hriešnikov.
Pre toto ľudské pokolenie je ten deň, keď bol pokrstený aj Ježiš, najvýznamnejším dňom v historii ľudstva, pretože jednak bola prítomná celá svätá trojica takým spôsobom ako nikdy pred tým a nikdy potom a boli stanovené poravidlá odpustenia hriechov a následne mechanizmus Svätej trojice, ako spasiť hriešnikoa priviesť ich do neba.
Samozrejme iba tí, ktorí to pochopili a majú o tozáujem, ako npríklad jeden z dvoch zločincov, ktorí boli ukrižovsný spolui s Ježišom. Jeden bol vzatý a druhý zostal, vzatý o to poprosil Ježiša a ten čo zostal sa tomu smial, presne ako väčšina dnešných ľudí.

O to sa musí požiadať a mať pri tom odpustené hriechy spoveďou podľa Jána Krstiteľa pri Jordáne,


46.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 6. 2015, 03:26 avatar
Čo sa týka tých kostolov, myslím kresťanských rôzneho vyznania, vždy je tam treba vidieť najprv Ježiša a jeho evanjeliu a veci,ktoré nás kresťanov spájajú a nie rozdeľujú, lebo spojenie je Ježišove ale rozdeľovanie satanove. Ak jedna cirkev obviňuje inú kresťanskú cirkev zo satanizmu, určite sa dopúšťa hriechu proti Duchu svätému, lebo povedali, že je posadnutý.
Súhlasí gabor
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:40,  Nejako hlúpo si to napísal. SMER voľby vyhrá. A druhí budú kotlebovci. Takže prehrajú...
dnes, 01:36,  Bijjou, môžeš aj ty pomôcť.*19
dnes, 01:34,  Je humanistická zbierka: Protect Humanists At Risk. Prispeješ? Pozri:...
dnes, 01:31,  Nie, lebo riskujem, že nebudem na to mať. Môžem prispievať malými čiastkami. Pri povedzme...
dnes, 01:28,  Budeš môj priateľ, keď sa Ti podarí osloviť Kasafrana a Havrana, aby prispeli priamo do...
dnes, 01:24,  83. prečo maj sa . ja nikam nejdem az zajtra *39
dnes, 01:21,  Ok. Tak na mňa už nikdy nereaguj. Maj sa.
dnes, 01:19,  80. sorry, nenamáhaj sa, ja si tvoje videá uz nepozerám.
dnes, 00:59,  niektoré ženy ešte pred 50 rokom života si myslia, muž nie je našou národnou vlajkou
dnes, 00:46,  super
dnes, 00:45,  ja nie som Jánošík. *21
dnes, 00:45,  https://www.mojevideo.sk/video/1950d/nadavky_v_slovenskych_filmoch.html Ináč 0:23. Scarlet...
dnes, 00:45,  samozrejme
dnes, 00:44,  75. ale prd, ja ta mám na háku . a odteraz uz definívne *39
dnes, 00:42,  Ondrej. ve´d Kristus podporoval farizejov. Budte čím chcete. Ste super *18*03
dnes, 00:40,  Ako vidim naozaj nechapeš.....ale nedivim sa ti, odvrhol si Boha v Starom zákone, a povýšil...
dnes, 00:40,  Peter. Uvedom si, že stačí vyzerať múdro. Horšie je byť múdry a vyzerať ako hlupák. *21
dnes, 00:39,  Ja nepotrebujem na teba útočiť. No všimol som si že ty sa v tom vyžívaš. *21 "hej...
dnes, 00:38,  a sú aj takí šťastlivci, ktorí pochopili, ak stávkuješ vsádzaš vlastný život
dnes, 00:37,  No vidíš aj ja presne naopak!! Pri inteligentných ľuďoch vyzerám múdro. *13*13*13*13*13...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 774 bytes in 0,683 seconds)