Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Malý krok pre človeka, veľká lož pre ľudstvo?

88
reakcií
847
prečítaní
Tému 26. júla 2019, 23:08 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 7. 2019, 23:08 avatar
Malý krok pre človeka, veľká lož pre ľudstvo?
Radovan Krčmárik, Pravda 21.07.2019

Výber z článku:

Desatoro lunárneho konšpirátora

Na oblohe chýbajú hviezdy
Na snímkach, ktoré spravili astronauti, vôbec nevidno hviezdy, iba čierne nebo. Podľa skeptikov je to dôkaz, že zábery vznikli v štúdiu. Na Mesiaci bol však počas fotenia deň a svetlo, ktoré sa odrážalo od mesačnej krajiny, bolo také silné, že pri ňom zaniklo aj slabé žiarenie hviezd. Použitý filmový materiál mal navyše obmedzený kontrast.
Zástava veje i bez vetra
Bez atmosféry nie je vietor, tak prečo americká zástava, ktorú do mesačnej krajiny zapichol jeden z astronautov, veje? Pri dôkladnom sledovaní filmových záberov vidieť, že sa zástava chvela vždy len vtedy, keď sa astronauti dotkli jej žrde. To, že sa hýbe dlhšie, je dôsledkom toho, že na Mesiaci je šesťnásobne slabšia gravitácia ako na Zemi.
Šľapaje v prachu
Viaceré fotografie zachytávajú ľudské stopy v mesačnom prachu. Ten je však podľa kritikov taký jemný a suchý, že by nemal udržať „vyformovaný“ odtlačok obuvi. Vedci to vysvetľujú tým, že na tieto čiastočky prachu nepôsobil vietor ani voda, preto sa nezaoblili tak ako prach na Zemi. Zostali hranaté a držia dobre pokope.
Tiene krížom-krážom
Zábery z Mesiaca ukazujú tiene, ktoré dopadajú do rozličných strán alebo sa križujú, hoci jediným zdrojom osvetlenia bolo Slnko. Konšpirátori preto vyhlasujú, že sa nakrúcalo pri zapnutých reflektoroch niekde na Zemi. V skutočnosti sa dá všetko objasniť optickými efektmi pri projekcii a nerovnosťou mesačnej planiny, ktorá tiene skresľuje. Keby zdrojov svetla (reflektorov) bolo viac, z jedného predmetu by bolo i viac tieňov, čo na fotkách z Mesiaca nevidno.
Kde je kráter po pristátí
Keď lunárny modul pristával na Mesiaci, musel brzdiť z rýchlosti až 6 000 km/h, takže jeho motory dostali zabrať. Ako je možné, že nevytvorili kráter? Kde niet atmosféry, nemá ani čo klásť odpor. Neil Armstrong navyše pred pristátím prevzal ručné riadenie, takže modul na povrch dosadol skôr v horizontálnom sme­re.
Príliš krátke skoky
Ak má Mesiac šesťkrát slabšiu príťažlivosť ako Zem, ako je možné, že astronauti poskakujú len tak nízko po jeho povrchu, a nie až do dvojmetrovej výšky? Keďže okrem svojej váhy niesli aj 85-kilogramový výstroj, neboli práve najľahší. Kvôli bezpečnosti sa navyše pohybovali veľmi opatrne. Ostatne veliteľ letu Apollo 16 John Young v roku 1972 pri salutovaní americkej zástave vyskočil až do výšky 44 centimetrov.
Bez ujmy po žiarení
Zhruba každých 11 rokov sa následkom erupcií zvyšuje aktivita Slnka a práve počas nej sa konali misie Apollo. Nebezpečné sú najmä tzv. Van Allenove radiačné pásy. Dlhší pobyt v takom prostredí môže mať vážne zdravotné následky, no astronautom sa nič nestalo. Nebezpečenstvu však boli vystavení len asi hodinu, pričom ich chránil skafander a ochranný štít lode. Dávka žiarenia, ktorú dostali, bola preto nízka.
Sporný pôvod kameňov
Všetky americké lety Apollo priviezli na Zem spolu takmer 381 kg mesačnej horniny. Kritici tvrdili, že kamene pochádzajú zo Zeme alebo z meteoritov. Mesačný pôvod tejto horniny však medzitým potvrdilo veľa vedcov. Zistili, že má zloženie, aké na Zemi neexistuje.
Teleskop nič neodhalil
Ak boli Američania šesťkrát na Mesiaci a zanechali tam plno materiálu, prečo žiadny astronóm nič z toho nespozoroval? Ani najvýkonnejší Hubblov vesmírny teleskop nedokáže rozoznať predmety menšie ako 60 metrov. NASA však už v júli 2009 zverejnila snímky zo sondy na orbite Mesiaca (asi z 50-kilometrovej výšky), kde vidno päť zo šiestich miest pristátia misií Apollo. V marci 2012 pribudli aj zábery z 24-kilometrovej výšky, na ktorých je vidieť dokonca kameru a odtlačky šľapají astronautov z Apolla 11.
Diafilmy odolali horúčave
Astronauti používali upravené kamery s diafilmami. Tieto celuloidové filmy sa však roztápajú už pri teplote asi 64 °C. Ako to, že vydržali na Mesiaci, kde sa povrch zohrieva až na vyše 100 °C? Na Mesiaci je zdrojom tepla Slnko, a keď je preč, poriadne sa ochladí. Kamery teda stačilo chrániť pred slnečnými lúčmi, vďaka čomu sa nezohriali na vyššiu teplotu ako 30 °C. Okrem toho ich astronauti pravidelne ochladzovali v tieni.
Súhlasí Dôverník Fero


2.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   26. 7. 2019, 23:19 avatar
Na Mesiaci nikto nikdy nebol a ani nemôže byť, pretože Mesiac je hologram.

"Časosběrné video bylo natáčeno v Německu po dobu čtyř dnů počínaje 7. červencem letošního roku. Je na něm vidět, jak se povrch Měsíce vlní, což připomíná jakousi aktualizaci jeho zobrazení. Vlnící se pásy nad měsíčním povrchem zachycují dost často i další kamery s kvalitní optikou a teleskopy. Jak se to dá vysvětlit?

Objevilo se několik teorií. Ta nejkurióznější předpokládá, že na zemské orbitě žádný Měsíc není. Jde jen o plochou projekci (hologram). I proto je k nám toto „těleso“ nastaveno stále stejnou stranou. Ta druhá zmiňuje, že na oběžné dráze Země nějaký objekt existuje, ale je zakryt holografickým zobrazením Měsíce, abychom nevěděli, o jaké těleso ve skutečnosti jde a co se ukrývá na jeho povrchu."

procproto.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 08:54 avatar


4.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 09:17 avatar
(3) Boris
Pracoval si niekedy s klasickým fotoaparátom? Nastavenie clony, rýchlosť uzávierky.


5.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 09:37 avatar
Ešte raz si dôkladne pozri fotografiu. Ak budeš dosť pozorný, zabudneš na otázku, ktorú si položil.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 09:42 avatar
(5) Boris
Zrejme si teda nepracoval. Vedel by si totiž, že pokiaľ chceš, aby jasný objekt nebol preexponovaný, vychádzajú tieto hodnoty také, že slabšie objekty na emulzii nevyvolajú expozíciu. Túto skúsenosť majú aj používatelia lacnejších digitálnych fototparátov. Tu je napr. fotka Mesiaca img.ephoto.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Vidíš okolo nejaké hviezdy?


7.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 09:45 avatar
Teda si si fotografiu dôkladne nepozrel.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 09:50 avatar
(7) Boris
Čo si mám na nej všimnúť? Myslel som, že si ju sem dal kvôli hviezdam, lebo je to hneď prvý Kasafranov argument na podporu jeho názorzu. Keď niečo dávaš, tak aspoň okolo toho aj niečo napíš a nerob tajnostkára.


9.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 09:52 avatar
Nedal som ju sem kvôli hviezdam... a toľko k obľúbenému ľudskému domýšlaniu.
Pozri si fotografiu dôkladne, ak tam nenájdeš nič, čo by ťa iritovalo, tak nemá zmysel sa tým ani ďalej zaoberať.
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 09:58 avatar
(9) Boris
Možno je to len tak, že to čo ty na nej vidíš patrí k domýšľavosti z neznalostí, ktoré sa obvykle šíria internetom milovníkmi konšpirácii.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 09:59 avatar
Ako inak.


13.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 10:01 avatar
Bóóžinku, ja sa tu bavím asi s jebnutým.


14.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:10 avatar
Mysli si čo len chceš. A ja si na základe tvojich reakcii budem myslieť tiež, čo ja chcem.
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 10:00 avatar
(9) Boris
Ešte k tomu domýšľaniu. Čo si čakal, keď si k obrázku nič nenapísal? Normálne si to človek spojí len s textom, na ktorý si reagoval.


15.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:11 avatar
Fotografia evidentne nieje určená pre ľudí s tvojou výškou intelektu.
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 10:13 avatar
(15) Boris
Nemám na teba už ďalšie otázky.
Súhlasí Boris


17.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 7. 2019, 10:35 avatar
(15) Boris,
pre "bystrozrakého" Dôverníka Fera (verejného zlodeja môjho avatara) fyzikálna súhra a podmienenosť svetla a tieňa nehovorí/neznamená celkom nič...


19.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:43 avatar
Kasafran, je fakt, že na niektorých fotkách tie tiene vyzerajú veľmi divoko. Fotofrafia, ktorú som dal však nehovorí o tieňoch, ale o kvalite spracovania modulu.
Aj keď ohliadnem od všetkého ostatného, čo si osobne nedokážem overiť, tak odmietam uveriť, ža tamten kus pozliepaného šrotu z vrakoviska bol na mesiaci.
Súhlasí Kasafran


77.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 16:08 avatar
(19) Boris
Teraz je mi jasné, prečo si sa zdráhal k fotke vxjsdriť. Väčšiu hlúposť nevymyslíš. Byť hlúpym je údel konšpirátorov, takže všetko vporiadku.


78.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 7. 2019, 16:11 avatar
Nekonšpiruj trole !


79.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 16:12 avatar
mufko nabehol ako šarkaň    


80.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 16:15 avatar
(17) Kasafran
"Dôverníka Fera (verejného zlodeja môjho avatara)". Ten obrázok si ukradol z Windows XP.


89.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 19:25 avatar
(17) Kasafran
Mohol by si nám prezradiť, akou bystrozrakosťou si bol schopný nevidieť na tom obráziku tiene? -Teda pokiaľ hovoríme o tom istom obrázku.


18.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:38 avatar
Tento sa mi fakt páči  

"Všetky americké lety Apollo priviezli na Zem spolu takmer 381 kg mesačnej horniny. Kritici tvrdili, že kamene pochádzajú zo Zeme alebo z meteoritov. Mesačný pôvod tejto horniny však medzitým potvrdilo veľa vedcov. Zistili, že má zloženie, aké na Zemi neexistuje."

"Kritici tvrdili, že kamene pochádzajú zo Zeme alebo z !meteoritov!."

"Mesačný pôvod tejto horniny však medzitým potvrdilo veľa vedcov. Zistili, že má zloženie, aké na Zemi neexistuje."

        

     


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 10:49 avatar
Boris, ja si nemyslím, že mám intelekt blízky nule, povedzme že mám nejaký priemerný. Mohol by si teda vysvetliť nám priemerným, čo sa ti nepozdáva na tých fotografiach? Bolo by to asi lepšie, ako sa len vysmievať, že nič nebadáme.

Kasafran, Tvoj avatar je mám dojem štandardným príslušenstvom windows obrázkov, aj ked si ho ako avatar použil prvý, nemožno povedať, že ti ho niekto ukradol...
Súhlasí Dôverník Fero


21.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:51 avatar
Nadja, myslím si, že človek s priemerným intelektom zbadá kvalitu spracovania modulu.
Ale môžem sa mýliť a zbadá ju iba nadpriemerne inteligentný jedinec.  


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 10:58 avatar
No, ja sa vo fotografovaní moc nevyznám, akle viem, že vysvetlovali napr., že povrch mesiaca má ovela vyššiu odrazivosť svetla ako zem, a preto bol film špeciálne prispôsobený tomu, aby bol preexponovaný, čo malo vplyv na kvalitu obrázkov. Fotoaparát bol napríklad postriebrený, aby sa eliminovalo rôzne žiarenie, ktoré na Mesiaci je a na Zemi nie, lebo ho zachytáva magnetické pole a atmosféra. Ono je to všetko vysvetliteľné, ale vysvetlovať je to asi zbytočné, či.-..?


26.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:00 avatar
Práveže vysvetlené nieje takmer nič.


27.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:02 avatar
Že vám niekto napíše hovadinu do správ a vy tomu veríte, pretože ste nevzdelaní a nedisponujete ani prílišným logickým myslením, tak hold smola... pre nás vśetkých.....


28.
označiť príspevok

kesha1
   27. 7. 2019, 11:04 avatar
Tá fotka z Wikipedie je pravdepodobne podvrh. To že sa ruskí dezinformátori snažia Wikipediu prepísať je známe asi od roku 2013


29.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:05 avatar
     
V tom prípade šíri podvrhy samotná NASA

nssdc.gsfc.nasa.gov Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

kesha1
   27. 7. 2019, 11:08 avatar
29. To sú podobné,, fakty ", ako okolo Dvojičiek  


34.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:10 avatar
Nič s tým neurobíš. V samotných USA viac ľudí neverí, ako verí vo frašku s pristáním na mesiaci.


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 11:06 avatar
To akí sme, nie je nijaký argument na podporu Tvojich pochybností...


33.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:09 avatar
Ale je.

nd06.jxs.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 11:11 avatar
Ty naozaj nevieš napísať jediný relevantný argument pre to, čo tvrdíš?


37.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:16 avatar
Jasné, že viem, len nie každý ho dokáže aj pochopiť. Už klasik povedal " vysvetliť sa dá všetko, len nie každému".
Ty len odmietaš fakt, že nepatríš medzi najchytrejších. Sprav si pár IQ testov, buď pokorná osoba a prestaň sa tu tváriť urazene.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 11:19 avatar
Ja sa tvárim urazene? Akože som debil, ktorý nepochopí, čo napíšeš? Ok, ale ved sú tu aj iní, ktorí to pochopia, nepíšeš len pre mňa...


41.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:34 avatar
nd06.jxs.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A čo si nepochopila? Treba sa pýtať, nie si domýšlať, čo je aj tu najzásadnejšia chyba pri diskusii.


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 11:43 avatar
No ty moc inteligentný nebudeš, ked máš dlhy a si neplatič   


43.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:44 avatar
Iba hlupák platí kriminálnikom a darmožráčom.


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 11:48 avatar
zaplatiš to aj s úrokami.....úrokami z úrokov   


45.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:50 avatar
Tvoj názor  


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 11:51 avatar
pravidla.....


47.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:52 avatar
Pravidlá sa menia.


48.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 11:57 avatar
Hlavou mur nerozbiješ inteligent.....   
Súhlasí Boris


49.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:59 avatar
Viem, stačí ho preliezť  


50.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:00 avatar
ty ho ale rozbijaš.....horolezec


81.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   27. 7. 2019, 16:19 avatar
(21) Boris
Keď už si sa podujal odhaliť svoju hlúposť, mohol by si nám neznalým (najnovších trendov v konšpiračných teóriach) odhaliť, čím konkrétne sa ti ten modul nepozdáva?


22.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 7. 2019, 10:53 avatar
(18) Boris,
aj pre niektorých súčasných "vedcov" na overenie exaktnosti (presnosti, spoľahlivosti a dokonalosti) materiálového dôkazu stačí len slovná, písomná alebo fotografická dokumentácia čohokoľvek...


24.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 10:59 avatar
Kasafran, aj toto je dobré...
Podľa slov údajných inžinierov bol modul konštruovaný tak, že mal strašne tenké steny, ktoré predstavovali doslova "dve tenké hliníkové fólie! "

človeku, ktorému je jasné, akú silu má podtlak, ktorý vo vesmíre všade panuje to príde ako vlmi zlý vtip.

http://www.youtube.com/watch?v=_e5HjwuJg6w Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Ale iste, konšpirátori sú len veľmi hlúpi a zlomyselní ľudia..............................
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 10:59 avatar
A pre konšpirátorov netreba ani to... stačia domnienky


32.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:08 avatar
Vieme, že panovníci celé dejiny v rôznych veciach klamali národy.. A ak tým klamstvám niekto veriť nechcel, tak nemali problém ho popraviť, aby im nekazil ich divadielko....

Je teda veľmi zarážajúce , že sa dnes ľudia (poniektorí) nádejajú, ze ich vlády klamať nemôžu..
Súhlasí -era-


36.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 7. 2019, 11:13 avatar
(20) Nadja,
odporúčam Ti, aby si sa na tento fakt pozrela v širšej súvislosti:
Ak si uvedomíš opakované útoky a obviňovania členov Osvieteného gangu voči mojej osobe na tomto DF, ako voči bývalému "príslušníkovi/agentovi/dôverníkovi ŠtB" pod "krycím" menom Fero, potom dôvodne predpokladám, že pochopíš príčinnú súvislosť používania môjho avataru účastníkom pod nickom Dôverník Fero...


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 7. 2019, 11:18 avatar
Aha, ok, ale potom ten avatar je to najmenšie previnenie
Akle kašli na avatar a reaguj na príspevky, ja sa snažím to robiť týmto spôsobom, mňa takéto hlúposti nevyvedú z rovnováhy


39.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 11:18 avatar
"mňa takéto hlúposti nevyvedú z rovnováhy "

   


51.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:01 avatar
Zrejme nie je možné s istotou tvrdiť, že ľudia pristáli na Mesiaci, existujú isté nezrovnalosti ktoré sa nedajú ignorovať, ale nedá sa s istotu tvrdiť ani opak, kedže na každý argument existujú protiargumenty. A tak sa ľudia dohadujú o niečom, čo nemôžu v tomto čase uspokojivo vyriešiť...


52.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:09 avatar
Otázka je, či by bolo možne niečo také zinscenovať....ved aj sam prezident by bol do toho namočený....Ludia už dnes neveria nikomu a ničomu , a o to niekomu ide, vytvoriť vo svete dokonalý chaos.....


56.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:17 avatar
Podla mňa by sa to všetko teoreticky zinscenovať dalo a nechápem prečo by do toho nemohol byť namočený aj prezident USA. Raketa s poslaním pristáť na Mesiaci do kozmu vyletela a verejnosť nemohla sledovať jej dráhu letu a vytvoriť autenticky sa tváriace zábery z pristátia na Mesiaci, to by pri technologickej vyspelosti USA nepredstavovalo problém. A ani by sa do toho nemuselo namočiť veľa ľudí...


57.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:19 avatar
Vatsie množstvo ludí ako si myslime....to nie je nejaka hra na pieskovisku.....


62.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:27 avatar
Mohol by si byť kludne aj tým členom NASA čo odrátaval štart rakety od čísla desať dole a nemusel by si nič vedieť o nejakej konšpirácii. Vedenie NASA proste oznámilo let na Mesiac, všetky prípravy zodpovedali letu na Mesiac, tak na základe čoho by si asi zistil že je všetko inak?


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:35 avatar
ale ved to bol priamy prenos, rozhovor s astronautami...., ved to by muselo byť niekde tajne studio...atd....take niečo by sa snad podarilo jedine v totalitnom režime a nie v spolocnosti, kde kazdý kuka ako odhaliť podvod a zarobiť na tom.....
O dvojičkach ani nehovorím....absurdne co len pomyslieť že to bolo zinscenované.....


53.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 12:12 avatar
Je tu niečo, čomu hovoríme veda a vďaka tej vede nám fungujú rôzne technológie, čo znamená, že tá veda neklame.
Prečo na základe vedy toľko ľudí napáda udalosti, ako pristátie na mesiaci, či pád dvojičiek?
Prečo sa nespochybňujú potom aj iné veci, ako napríklad Titanik?
Vyliezaju na povrch aj totálne absurdnosti, ako napriklad holografický mesiac, či dutá Zem, čo sú veci postavené na vode.
Ale toto sa nedá povedať na príkladoch, ako pristátie na mesiaci, alebo pri dvojičkách. Tam sú protiargumenty vedy príliš silné, prečo sa aj dalo dohromady tisíce stavebných inžinierov, statikov, architektov...


54.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:15 avatar
v obidvoch pripadoch by muselo byť zamontované do "podvodu " veľke množtvo ľudí a to nejde ututlať.....     ....
Súhlasí Boris, kesha1


55.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 12:16 avatar
To nejde ututlať, preto aj veľa ľudí hovorilo... a pár ich aj zmizlo.


59.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:23 avatar
no jasné....len prezident nezmizol....    


60.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:24 avatar
aj pri pade dvojičiek, veľa ľudí zmizlo    


70.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 12:38 avatar
Áno, len čo ja viem, tak dve celé rodiny novinárov, u jedného aj so psom.


86.
označiť príspevok

kesha1
   27. 7. 2019, 18:24 avatar
54.Ondrej, sú to ďalšie Dvojičky


58.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:23 avatar
Ale na vedeckých základoch stoja aj odpovede na tie argumenty spochybňujúce pristátie na mesiaci, viď aj úvodný príspevok v tejto téme. Ako môže laik v tomto prípade vedieť kde je pravda?


61.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 7. 2019, 12:25 avatar
58. Otázka stojí trochu inak - Môže človek pokojne žiť svoj každodenný život aj bez odpovedí na tieto otázky.

Moja odpoveď znie: Áno. Nie sú to nijako podstatné veci pre náš každodenný život.


63.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:28 avatar
To rozhodne. Táto otázka myslím nie je vôbec podstatná.


65.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:29 avatar
Chcel som len poukázať na márnosť snaženia zistiť v tejto veci pravdu...


71.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 7. 2019, 12:38 avatar
65. Na druhej strane - ľudská túžba po poznaní pravdy je prirodzená vec. Len keby sme boli všetci opatrnejší a nechali veciam potrebný čas, kým my sami dozrejeme k naozajstnej schopnosti posúdiť všetko pre a proti bez osobnej zaujatosti a egoistickej radosti, akí sme skvelí myslitelia.
Súhlasí Thomas Anderson


72.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:39 avatar
Tu ide skor o niečo iné.....o snahy vykresľovať USA v tom špatnom svetle.....a kto zacne pochybovať, potom aj v tisicoch iných otázkach suvisiace s USA....Vsetko potom čo urobia je špatne v očiach toho človeka.....


73.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 7. 2019, 13:01 avatar
72. To je však iba o nedokonalosti bežného človeka, ktorý mantinelisticky usudzuje, že ak niečo niekde je nedokonalé, tak potom všetko je nedokonalé.

Chce to výchovu ľudského pokolenia


64.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 7. 2019, 12:29 avatar
Je to aj vec biznisu.....viem si predstaviť taký šokujuci nadpis na nejakom časopise vtedy.....napr..."naozaj pristali ľudia na mesiaci?"....a v zápetí sa preda šmahom ruky tisíce a tisice výtlačkov.....a niekto si medli ruky a prilieva do ohňa.....


66.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 12:32 avatar
Rovnako mohli byť vecou biznisu články "Ľudia pristáli na Mesiaci!" Všetko má svoj rub aj líc...Takže ja sa uspokojím s tým, že netuším, či človek na Mesiaci bol alebo nebol a žijem s tým vedomím pokojne ďalej...


67.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 7. 2019, 12:34 avatar
64. Nuž, ale na čom je založený biznis? Keď sa bližšie pozrieš napríklad na reklamy... veľmi si zakladá na cítení ľudí, na vášňach, nie až tak moc na jasnom myslení spotrebiteľa. Úplne najlepšie je dokázať predať niekomu to, čo on vôbec nepotrebuje - nadchnúť ho pre niečo, pre čo on sám nemá žiadne nadšenie a doma sa čuduje, prečo to kúpil.

Áno, ak sa ľudia nechávajú manipulovať skrze svoje vášne a pocitový život, tak sa darí (nejakému) biznisu a tieto ľudské vášne sú popravde onen oheň, do ktorého sa prilieva olej...

Vždy si totiž niekto mydlí ruky.
Ide iba o to, že kto.


69.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 12:36 avatar
Práve vďaka nemožnosti si everenia skutočností sa potom vysvetlenia hľadajú ľahko, napriek tomu nie všetky prejdú.

"Kritici tvrdili, že kamene pochádzajú zo Zeme alebo z !meteoritov!."

"Mesačný pôvod tejto horniny však medzitým potvrdilo veľa vedcov. Zistili, že má zloženie, aké na Zemi neexistuje."

Toto predsa nieje logické vyvrátenie argumentu. Keď sa tvrdí, že môžu pochádzať z meteoritov, ktoré obsahujú aj prvky, ktoré inak na Zemi niesu. Napríklad.

Tiež mi nesedí argument s pristátim, že by nebolo vidieť jasnú stopu po triskách, keď je jasne vidieť hlboké stopy v prachu po kozmonautoch. Existuje taký simulátor na základe prísnych vedeckých poznatkov o gravitácii, sile motorov, spotrebe paliva a tak podobne, tam je tiež evidentné, že na pristátie je potrebná značná sila.
Tiež poznámka inžinierov o náročnosti misie, lebo aby modul dokázali dostať na mesiac a z neho, musel byť strašne ľahký a tak aj je poznámka o tom, že steny modulu boli len zdvojená hliníková fólia, ale to neexistuje, aby vydržalo strašnú silu vákua vo vesmíre a na mesiaci tiež nieje žiadna atmosféra... a tak ďalej. Kto chce, sa tým začne zaoberať, nemáasi význam tu rozpisovať každý detajl.. No tá fotofrafia modulu samého je tiež teda veľavravná na môj vkus, aby taký čapato zbúchaný kus srotu mohol letieť do vesmíru sa mi vôbec nepozdáva, sám by som to lepšie znitoval, stačí sa riadne pozrieť´na detajly hornej kopule, spodok je už ukrytý v termofólii.

upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Toto nemôže byť vrchol kumštu ľudského inžinierstva, to mi nikto nenahovorí.
Skôr to vyzerá ako strašne lacná a veľmi rýchlo zmontovaná rekvizita.


74.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   27. 7. 2019, 13:36 avatar
Mne sa to vozidlo tiež javí ako nepodarená rekvizita, ale dokážem si priznať, že ja vlastne vôbec netuším ako má vyzerať vozidlo čo môže a malo pristáť na Mesiaci. Takže nebudem z môjho negatívneho dojmu robiť unáhlené závery...


75.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 7. 2019, 13:47 avatar
Pozri si video z pristátia na mesiaci Čínskej sondy.
Tam je jednoznačne vidieť stopa po triskách, ako odfukujú mesačný prach z povrchu.

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


76.
označiť príspevok

kesha1
   27. 7. 2019, 14:11 avatar
Vidno akurát, že pristál hračkársky dron vo fejkovom videu .


82.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 7. 2019, 18:18 avatar
kupit alebo si pozicat amatersky dalekohlad a na vlastne oci vidiet americke vlajky na tyci aj so stopami
a je to


83.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 7. 2019, 18:20 avatar
salbea na seba si jednu prilep aby sme ju videli na piči


84.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   27. 7. 2019, 18:21 avatar
Správaj sa slušne ku dáme ty  


85.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 7. 2019, 18:23 avatar
vraj vybledli, uz ich nevdiet


87.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 7. 2019, 18:24 avatar
latka tiez pravdepodobne casom sa znicila, takze asi ostala iba tyc, tu vsak tiez asi nevidiet


88.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 7. 2019, 18:25 avatar
takze nevidiet nic
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:14,  Cigáni sú Amerikanoeskimáci.
dnes, 23:14,  Cigáni sú Indoslováci
dnes, 23:12,  Rom je tvoj kokot foter a nie Slovan !!!!!!!!
dnes, 23:12,  Kiška nie sa premiér kua ? *10*10*10*10*10
dnes, 23:12,  U nás máme romov . Lebo rom je slovan
dnes, 23:11,  Veru, pár desatín percentas hlasov viac a mohol byť p. Kiska premiérom. O fúz mu to...
dnes, 23:10,  Mne to vadí.
dnes, 23:09,  Včera som bol u suseda, je to cigán, poradil som mu ako zrkadlo na poschodie vyteperiť aj som...
dnes, 23:09,  https://www.facebook.com/HlasSocialnaDemokracia/videos/1184806058582965
dnes, 23:08,  Strana za ľudí mala 100% koaličný potencial . Hlasov dosť na to aby bola parlamentnou...
dnes, 23:07,  https://www.facebook.com/HlasSocialnaDemokracia/videos/1184806058582965
dnes, 23:07,  https://www.facebook.com/HlasSocialnaDemokracia/videos/1184806058582965
dnes, 23:07,  Ľudo Zelienka v niektorých smiechotách (Poľovnícke?) opisoval ako vniklo prapôvodný názov...
dnes, 23:06,  Nejako sa strácam :) neva, aj zajtra je den, bru :)
dnes, 23:05,  Iste stáročia sa im hovorí cigáni a to po celej Europe samí nacisti :)
dnes, 23:05,  Veruže nie, je to o Slovenskom národe !!!!!!!!
dnes, 23:04,  17 - toto by mi vadilo najmenej :)
dnes, 23:03,  Pracujúci povie, že je to žráč jeho poctivo zarobených prachov !!!!!
dnes, 23:03,  Veď to vôbec nie je tebe .
dnes, 23:03,  To si ma s niekym mýliš :) Ale k tým čobolákom, vyjadrenie z diskusií: "vůbec...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(208 769 bytes in 0,190 seconds)