Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Malý 6 ročný chlapec z protestanskej rodiny pochopil, že modlitba Zdravas je plne biblická a stal sa v dospelosti katolíkom, lebo spoznal pravú katolícku cirkev.

120
reakcií
1588
prečítaní
Tému 26. septembra 2016, 21:06 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   26. 9. 2016, 21:06 avatar
Protestantská, kto by mohli modliť ruženec (A pravdivý príbeh)

Trochu šesť-ročný chlapec protestant často počúval jeho katolíckej spoločníkmi recitovať modlitbu "Hail Mary." On to páčilo natoľko, že ho kopírovať, zapamätal to a bude recitovať každý deň. "Hej, mami, to je krásny modlitba," povedal k matke jeden deň.

"Nikdy to znova hovoriť," odpovedala matka. "Je to poverčivý modlitba katolíkov, ktorí obdivujú modly a myslím, že Mary bohyňa. Koniec koncov, ona je žena ako každá iná. No tak, aby túto Bibliu a čítať ju. Obsahuje všetko, čo sme povinní robiť a urobiť. "Od tohto dňa sa malý chlapec prestal s jeho každodennou" Zdravas Mária "a dal sám seba viac času, aby namiesto čítania Biblie.

Jedného dňa, keď číta evanjelium, narazil na pasáž o Zvestovania anjela Panny Márie. Plný radosti, malý chlapec rozbehol k svojej matke a povedal: "Mami, ja som našiel" Zdravas Mária "v Biblii, ktorá hovorí:" Sláva milosti plná, Pán s tebou, ty požehnaná medzi ženami. " Prečo to hovoriť poverčivá modlitba? "

Pri inej príležitosti zistil, že krásne Oslovenie sv Elizabeth Panny Márie a nádherné chválospevu Magnificat, v ktorom Mary predpovedal, že "generácia by volal jej požehnaný".

Povedal, že nič viac o tom svojej matke, ale začal recitovať "Zdravas Mária" Každý deň ako predtým. Cítil, ako potešenie riešenie týchto kúzelných slov k Matke Ježiša, nášho Spasiteľa.

Keď mal štrnásť, keď jeden deň počul diskusiu o Panne Márii medzi členmi svojej rodiny. Každý, kto hovorí, že Mária bola obyčajná žena ako každá iná žena. Chlapec, po počúvaní ich chybného uvažovania nemohol zniesť dlhšie, a plná rozhorčenie, prerušil im povediac:

"Mary nie je ako iné deti Adama, zafarbený s hriechom. Nie! Anjel zavolal jej plný milosti a požehnal u žien. Mária je Matka Ježiša Krista a následne Matky Božej. Neexistuje žiadne vyššie dôstojnosť, na ktorej môže byť zvýšený tvor. Evanjelium hovorí, že generácia budú hlásať ju požehnal a vy sa snažíte sa jej opovrhujú a pozerať sa dole na ňu. Váš duch nie je duch evanjelia alebo Biblie ktoré vyhlasujú, že je základom kresťanského náboženstva. "

Tak hlboký bol dojem, ktorý chlapcova talk robil, že jeho matka mnohokrát zvolal smutne: "Ó môj bože! Obávam sa, že tento môj syn jedného dňa vstúpiť do katolíckej náboženstvo, náboženstvo pápežov! "A skutočne, nie príliš dlho po tom, čo robil vážne štúdium ako protestantizmu a katolicizmu, chlapec našiel druhý, že je ozajstné náboženstvo a objal ho a stal sa jedným z jeho najhorlivejší apoštolmi.

Nejaký čas po svojom obrátení, on sa stretol s jeho vydatou sestru, ktorá ho napomenul a povedal rozhorčene: "Ty trochu viem, ako veľmi mám rád moje deti. Ak sa niektorý z nich túžia, aby sa stal katolíkom, tak by som skôr prepichnúť jeho srdce s dýkou, než mu umožnil prijať náboženstvo pápežov! "

Jej hnev a zlosť boli rovnako rozzúrený ako u Pavla pred svojím obrátením. Avšak, ona by zmeniť svoje spôsoby, rovnako ako St. Paul robil na ceste do Damasku. Stalo sa, že jeden z jej synov klesol nebezpečne ochorel a lekári vzdali nádeje na zotavenie. Jej brat jej potom priblížil a hovoril s ňou láskavo, riekol:

"Drahá sestra, budete prirodzene chcieť, aby vaše dieťa vyliečiť. Dobre teda, čo vás žiadam, aby ste robiť. Nasleduj ma, modlime sa jeden "Zdravas Mária" a sľub Bohu, že ak váš syn zotaví jeho zdravie, mali by ste vážne študovať katolícku doktrínu, a mali by ste dospieť k záveru, že katolicizmus je pravé náboženstvo, mali by ste ju objať nie na tom, čo obete môže byť. "

Jeho sestra bola na začiatku trochu zdráha, ale keď si priala pre obnovu jej syna, ona prijala návrh bratovu a recitoval "Zdravas Mária", spolu s ním. Druhý deň jej syn bol úplne vyliečený. Matka splnil svoj sľub a študovala katolíckej náuky. Po dlhej príprave získala krst spolu s celou svojou rodinou, ďakoval svojmu bratovi za to, že apoštol k nej.

Príbeh bol príbuzný počas kázne daného Rev. Fr. Tuckwell. "Bratia," pokračoval a povedal, "chlapec, ktorý sa stal katolíkom a prevedie svoju sestru na katolicizmus zasvätil celý svoj život službe Bohu. On je kňaz, ktorý je teraz k tebe hovorí! Čo som vďačím Panny Márie. Aj vy, drahí bratia, úplne venovaný tiež Panne Márii a nikdy nechajte denné permanentku bezo krásne modlitba, "Zdravas Mária", a vaše ruženca. Spýtajte sa jej, aby osvietil myseľ protestantov, ktorí sú oddelené od Cirkvi Kristovej založené na Rock (Peter) a proti ktorým brány pekelné nikdy nepremôžu. "

"Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, oroduj za nás teraz iv hodinu smrti našej."

"Pokračovať sa modliť ruženec každý deň."

www.francismary.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps: je to strojový preklad cez Google Translator, ale dá sa podstata článku pochopiť
Súhlasí Scarlet666


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 21:08 avatar
Nechápem tomu strojovému zdrojovému prekladu, prelož mi to prosím.


3.
označiť príspevok

Butterfly muž
   26. 9. 2016, 21:45 avatar
Chce se mi zvracet.


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 21:48 avatar
Počkááááááááááááááj..............idem po lavór....................  


5.
označiť príspevok

Butterfly muž
   26. 9. 2016, 21:50 avatar
dones aj zo dve   


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 21:50 avatar
Nebuď náročný kua !!!!!!!!!! Musí ti stačiť jeden, aj keby pretekalo cez vrch !!!!!!!!!!!!!!!!!       


7.
označiť príspevok

Butterfly muž
   26. 9. 2016, 21:53 avatar
To mi pripomenulo jeden vtip so svinami. Dve svine jedia z valova.a jednu sviňu napne a zvracia sa doňho. Druhá sviňa nato --nedoľivaj, bo nepojime 


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 21:55 avatar
Chce se mi zvracet.     


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 9. 2016, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 22:10 avatar
Ešte sa mi smej, že som labilný kua !!!!!!!!!! By si ma mala ľutovať !!!!!!!!!!!!!!!!!!    


11.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 9. 2016, 22:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 9. 2016, 22:18 avatar
Som taký reakčný človek. 


13.
označiť príspevok

Butterfly muž
   26. 9. 2016, 22:39 avatar
"Jedného dňa, keď číta evanjelium, narazil na pasáž o Zvestovania anjela Panny Márie. Plný radosti, malý chlapec rozbehol k svojej matke a povedal: "Mami, ja som našiel" Zdravas Mária "v Biblii, ktorá hovorí:" Sláva milosti plná"

Áno jasné chlapec evanjelik v evanjelickej rodine čítal katolícku bibliu. A rodičia ho ani neupozornili na chybný preklad  

"Mary nie je ako iné deti Adama, zafarbený s hriechom."
Zaujímavé že chlapec v biblii nevidel kde sa píše že jediný bez hriechu je Ježiš.

"Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, oroduj za nás teraz iv hodinu smrti našej."
Kult k nepoškvrnenému srdcu Panny Márie ani nebudem komentovať.

Nečítal náhodou malý katechizmus namiesto písma?

V písme sa jasne píše...

(Lk 11:27-28 [SSV])
Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval.“
Ale on povedal: „Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“

Mt 12,46 Kým ešte hovoril zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli sa s ním rozprávať.

Mt 12,47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať."
Mt 12,48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?"
Mt 12,49 Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
Mt 12,50 Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka."
Súhlasí Wolfe, milky945


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 9. 2016, 23:48 avatar
Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi, pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik (este k tomu 6 rocne dieta, tomu rozumie viac, ako dospely protestant, vsak?)


15.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 9. 2016, 10:55 avatar
"Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi" Prečo by sa potom Syn dožadoval jednoty? "Budte jedno ako som ja jedno s Otcom" Veď je logické, že ak ľudia čítajú sv.písmo a neberú na zreteľ prvotnú pravdu, z ktorej vychádzajú ostatné pravdy, skoro vždy sa budú líšiť vo svojej viere? Ako príklad znovu uvediem tvoju (ne)vieru v druhú Božskú osobu.

"pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik" Je veľmi veľa prípadov, kedy ľudia vstúpili do Cirkvi na základe Božej milosti pochopenia sv.písma. Či ty si myslíš, že ten, čo sám študuje sv.písmo a ešte nie je Katolík nikdy nemôže prísť ku katolíckej viere? Obmedzený pohľad. Či ty považuješ tých, čo v sú v Katolíckej Cirkvi za menej "inteligentných" a myslíš si, že všetko nekriticky prijímajú? Hovorím ti, mýliš sa.

"este k tomu 6 rocne dieta, tomu rozumie viac, ako dospely protestant, vsak?" Vidíš, aká je Božia "logika" úplne odlišná od tej ľudskej? A presne je to tak. Preto Pán hovorí "Veru, hovorím vám: Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva." Deti majú mnoho krát väčšiu vieru ako ich rodičia. A prečo je to tak? Je to tak, pretože dieťa ešte nie je napáchnuté hriechom a hriech bráni v prijímaní milostí. Ježiš "najviac" miloval deti, pretože boli jednoduché vo svojej viere a čisté. A čistota srdca vždy priťahuje Boha.
Súhlasí lea_pragmaticka1


18.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 13:30 avatar
Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne? Za ďaľšie je tu veľa nezrovnalost. Chlapec 6 ročný citajuc písmo a ďalšia vec chlapec vraví o veciach čo nie sú v písme ale vo vasich tradíciách a katechizme. Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie. Mne to príde ako pekná propaganda.


19.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 13:36 avatar
To ani nevravím o tomto že maria je bez hriechu zatiaľ čo písmo jasne vraví že Jezis je jediný bez hriechu. Ďalej o neposkvrnenon srdci marie to je váš výmysel. Ďalej jasne v protestantskej rodine chlapec čítal katolícku bibliu jeden väčší výmysel nad druhým.


21.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 13:44 avatar
Zaujímavé že všetko určujú starý paprdovia pápeži čo je pravda no keď je u tento článok ktorý je zjavne propagandistický tak nevadí že samouk si to vyložil.kebyze dieťa je protestant a vravel by veci či sú naozaj v písme a sú proti vášmu uceniu tak by ste vraveli že to rodičia ho ovplivnili treba veriť pápežovi on je zástupca Krista na zemi a nie ovplivnenemu decku


23.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 13:48 avatar
To čo sem pridala lea je ukážkové učenie rkc. To s písmom nemá nič spolocne


22.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 9. 2016, 13:47 avatar
Butterfly
"Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne?" O autorite úradu, ktorý pápeži reprezentujú sa nejdem baviť.
"Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie." Za chybný preklad to považujú protestanti. O slove Kecharitomene (milosti plná) sa nejdem taktiež baviť, lebo to tu bolo rozoberané už veľmi veľa krát a nechce sa mi k tomu vracať.
Lk 11:28 - taktiež grécke slovo pre "radšej" je "menounge." Menounge skutočne znamená "Áno, ale aj," alebo "okrem toho ešte." Takto Ježiš hovorí, áno moja matka je v skutku požehnaná, ale okrem toho požehnaní sú tí, ktorí počúvajú Božie Slovo a zachovávajú ho . Ježiš povzbudzuje iných, aby nasledovali Máriin príklad, aby sa mohlo budovať jeho kráľovstvo.

Rim 3:23 -slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech.

Rim 3:23 - konečne "všetci zhrešili," ale Ježiš musí byť výnimkou v tomto pravidle. To znamená, že Mária môže byt výnimkou taktiež. Grécke slovo pre "všetkých" je "pantes."

1 Kor 15:22 - Skrze Adama ("pantes" zomreli a v Kristovi ("pantes" budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš boli vzatí do neba) a nie všetci pôjdu do neba (pretože to povedal Ježiš).

Rim 5:12 - Pavol hovorí, že smrť prišla na všetkých ("pantes" ľudí. Opäť, toto dokazuje, že "všetci" neznamená "každý jeden človek" pretože smrť neprišla na všetkých ľudí (ako sme videli u Henocha a Eliáša).

Rim 5:19 - tu Pavol hovorí, že "mnohí (nie všetci) sa stali hriešnymi." Pavol tu používa vyraz "polloi," nie "pantes." Protirečí si Pavol s tým, čo povedal v Rim 3:23? Samozrejme, že nie. Pavol mal na mysli, že všetci podliehajú dedičnému hriechu, ale nie všetci odmietajú Boha.

A ohľadom Ježišových bratrancov nie bratov si môžeš prečítať v tejto diskusii: Sám Boh poslúchal,pokoroval sa 30r. pred ženou Pannou Máriou. Už pochopte prečo Boh žiada zasvätiť sa Panne Márií.#r1489897
Súhlasí lea_pragmaticka1


25.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 13:58 avatar
Aby nasledovali mariin príklad a nie aby sme ju uctievali ako vy ako bohyňu. Vo veľa modlitbách Zverujete marii naše spasenie. Oiprekrucate si všetko ako vám pasuje.mimochodim astax kto sú moji bratia a kto je moja matka? Hľa ukázal na ucennikov moji bratia matka... marii si treba ctiť že počúvala Božie slovo a zachovávali ho a nie ju uctievat. Sám Boh poslúchali a pozoroval sa 30 rokov pred mariou ti je ruhanie ako zi škatuľky.pis si čo chceš prekrucaj si čo chceš no vaša rkc sa bude zodpovedať Bohu za každú neprávosť a všetko čo popachala a urobila. Vtedy Boh odpovie že vás nikdy nepoznal vy ktorý ste spáchali neprávosť.darmo mu vravite pane pane ale vase srdcia sú ďaleko od neho. Ste obycajna zmes kresťanstva s pohanstvom.


26.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 9. 2016, 14:05 avatar
Buttefly
Nie si ty tomii? Lebo ho v tom čo si napísal úplne vidím. Nejdem sa s tebou naťahovať, ver tomu čomu chceš veriť.


28.
označiť príspevok

gabriel pb
   27. 9. 2016, 14:09 avatar


29.
označiť príspevok

Butterfly muž
   27. 9. 2016, 14:14 avatar
Nie som. Som tu nový.


51.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 07:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 07:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 9. 2016, 07:33 avatar
Namiesto v si napísala w? 


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 9. 2016, 14:07 avatar
Kde presne v pisme je napisane, ze okrem Jezisa je tou vynimkou aj Maria?


30.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 9. 2016, 14:15 avatar
Takúto presnú vedomosť o tom nemám ale v SZ sú o tom predobrazy. Ale keď je dokázané, že to nemožno brať doslovne, tak tam tá výnimka bude. Tu sa dostávame taktiež k významu tradície.


35.
označiť príspevok

Luther muž
   27. 9. 2016, 17:03 avatar
20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A viete, že sa on ukázal nato, aby sňal naše hriechy, a hriechu v ňom niet.

Písmo jasne vraví že Ježiš je bol jediný bez hriechu.
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

Luther muž
   27. 9. 2016, 17:06 avatar
Jasne dokázané je že jediný Ježiš je bez hriechu. no jasné. Tam kde vašu nauku nepodporuje písmo, tak ho prekrutíme a berieme v úvahu tradíciu.


37.
označiť príspevok

fajer
   27. 9. 2016, 17:46 avatar
Len má to jednu chybu, nikto nemôže dokázať, či nejaký Ježiš, niekedy žil....
Súhlasí -era-


38.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 17:55 avatar
A to je práve na tom to najlepšie.
V tomto ohľade je človek skutočne úplne slobodný.


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 04:42 avatar
Dokaz, ze zijes..
Mozno si len stroj, ktory vyuziva diskusne forum na Turingov test  


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 04:38 avatar
Prepac, ale to nie su predobrazy, to su apofenie, alebo akoby som to nazval - nieco ako textove pareidolie...


39.
označiť príspevok

Luther muž
   27. 9. 2016, 17:57 avatar
"slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech."

Astax prvotny hriech ti nič nehovorí?Každý zhrešil už len tým, že sa narodil a je potomok Adama. Samozrejme okrem Ježíša.

"Skrze Adama ("pantes" zomreli a v Kristovi ("pantes" budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš boli vzatí do neba) a nie všetci pôjdu do neba (pretože to povedal Ježiš)."

1Mak 2,58 Eliáš, čo veľmi horlil za zákon, bol vzatý do neba.
1 Kniha Makabejcov, rovnako ako aj 2 patrí medzi Apokryfy / deuterokánony

Sir 44,16 Henoch sa ľúbil Bohu, a preto ho preniesol do raja, aby dal národom (príklad) pokánia.
Sir 49,16 Medzi zrodenými na svete nikto sa nevyrovná Henochovi, lebo aj jeho vzali (hore) zo zeme.
Boh ho preto priniesol do raja nezovstupil do neba.
Rovnako ako elias bol vzaty do raja maximalne.

43 On mu odpovedal: "Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji."
Ježiš na kríži umiera

Keď bol Ježiš vzatý na nebo so sebou vzal tých, ktorý prebývali v Raji (veriacich)
8 Preto hovorí: Vystúpiac na výsosť zajal zajatie a dal ľuďom dary. 9 Ale to, že vystúpil, čože je iné, ako že aj prv sostúpil do hlbších častí ako je zem? 10Ten, ktorý to sostúpil, je ten istý, ktorý aj vystúpil nad všetky nebesia, aby naplnil všetko.

Ježišovou obetou mohli tí, čo prebývali v raji konečne sa dostať do neba. Rovnako ako eliáš a ostatní. V ráji museli čakať kým Ježiš svojou obetou zmyje hriechy ľudu.


40.
označiť príspevok

Luther muž
   27. 9. 2016, 17:59 avatar
Aby sa ľudéa mohli dostať do neba


46.
označiť príspevok

Luther muž
   27. 9. 2016, 18:28 avatar
Ináč aj kniha sirachovcova patrí medzi medzi Apokryfy / deuterokánony
čiže keby sa chceš odvolavať že bol vzatý niekto do neba tak to je márne


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 9. 2016, 13:38 avatar
astax, nemas kontext k tomu, k comu sa vyjadrujem
Ja som reagoval na to ako, Lea s oblubou kazdeho protestanta oznacuje ako samouka, laika a samovykladaca..
Pokial si niekto zacne sam vykladat bibliiu a dostane sa ku katolickej viere, tak to uz nevadi, ze je samouk, laik a samovykladac..
Ja tu len hovorim o pokrytectve..


24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 9. 2016, 13:49 avatar
Wolfe
Pravda, kontext som nebral do úvahy za to sa ospravedlňujem.


16.
označiť príspevok

gabriel pb
   27. 9. 2016, 11:31 avatar
neviete čo je pauza?


33.
označiť príspevok

Veličenstvo
   27. 9. 2016, 15:17 avatar
Daj nejaký klip z yt.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 12:19 avatar
A vôbec, keď už špekulujete a hádate sa o slovíčkach, poviem to takto: Ježiš Kristus je plný milosti. On je Milosť samotná. Ale Mária, keď ho nosila v sebe, mala teda Milosť v sebe. A navyše, krv Milosti sa miešala s jej vlastnou krvou , prenikala ju a tiekla jej vlastným telom. Tak prečo by z toho nebola Milosti-plná?

Veď krv preteká cez všetky živé bunky, je to jedna a tá istá krv, ktorá tečie plodom i matkou.

Čo máte teda proti slovu, že Alžbeta povedala Márii, že je plná Milosti?
Len to, že to niekto písmenkami napísal trochu inak?


31.
označiť príspevok

milky945 muž
   27. 9. 2016, 14:23 avatar
Milosť je v krvi? A v ktorej bunke? V červených alebo bielych krvinkách?
Súhlasí Wolfe


34.
označiť príspevok

Veličenstvo
   27. 9. 2016, 15:19 avatar
Toto je moja krv...


41.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 18:01 avatar
Ale veď skús trochu odviazať predstavivosť a fantáziu - Predstav si malého Ježiška ako stelesnenú Milosť, ako že samotná podstata Milosti sa sformovala do ľudskej bytosti - potom všetko, čo je Ježišove, je skrz naskrz Milosťou preniknuté, organizované, vedené. A tak i krv má vo svojom pohybe Milosti-plný poriadok. Milosť nie je v hmote, ale v spôsobe, ako je hmota zorganizovaná


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 9. 2016, 18:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 9. 2016, 18:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 18:31 avatar
Ale to nie je pravda, že to neuznávam. Práve že uznávam, že Boh nám odovzdal svoje slovo ako smerodajný, všeobecne platný zákon, ktorý by nás mal vo viere vždy usmerňovať. Len zdôrazňujem zrovna tie miesta z tohto zákona, ktoré sú mi obzvlášť sympatické a podporujú môj pohľad na súvislosti sveta.

A stále je dobré si pripomínať, že božských spisov je oveľa viac, než tých, ktoré boli kodifikované. Ale ak veríme cirkevným otcom, ktorí rozhodli, že niektoré budú zaradené do Biblie a iné nebudú a zostanú ako apokryfné, tak komu veríme? Bohu alebo ľuďom?
A ak veríme Bohu, že viedol tých správnych ľudí, že vybrali správne a aj apokryfy vyradili správne, tak prečo neveríme, že ten istý Boh, ktorému nič nie je nemožné, by nemohol dnes opäť viesť ľudí, aby odhalili svetu nové veci zo sféry Ducha Svätého?


44.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 18:25 avatar
Nemusí byť potom všetko len fantázia, občas môže celkom dobre trafiť podstatu veci.


45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 9. 2016, 18:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 9. 2016, 18:32 avatar
Uznávam, že je to len úvaha ale mylná by mohla byť len vtedy, ak by Ježiš Kristus nebol stelesnenou Milosťou.


53.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 07:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 08:23 avatar
Mozno ked tolko davas suhlasov Lee, tak si spolu pokecate s Mariou  
Súhlasí milky945


55.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 13:19 avatar
Mozno sa TEBA nikto nic nepyta. A mozno ani nikoho tvoj nazor nezaujima  


32.
označiť príspevok

milky945 muž
   27. 9. 2016, 14:34 avatar
Tu sú niektoré české a slovenské preklady (roháček + kralický) toho "ružencového" verša. Je tam milosťou obdarená.

ČSP I vešel k ní a řekl: „ Buď zdráva, milostí obdařená, Pán je s tebou. Požehnaná tys mezi ženami.“

NBK98 A když k ní přišel, řekl: "Zdravím tě, milostí obdařená, Pán s tebou! Jsi požehnaná mezi ženami!"

BKR I všed k ní anděl, dí: Zdráva buď milostí obdařená, Pán s tebou, požehnaná ty mezi ženami.

ROH A keď vošiel ku nej anjel, povedal: Raduj sa, obdarená milosťou! JeHoVaH s tebou, ty požehnaná medzi ženami!
Súhlasí Wolfe


57.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 13:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 13:56 avatar
A ty zlyhavas, ako cele tvoje spolocenstvo...

Som najprv nevedel, ale uz chapem, preco ani Fotoon do neho nechcel ist..
Hlavne ucenie vasho spolocenstva, je preberat clenov z inych spolocenstiev a to vie aj Fotoon


59.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 9. 2016, 20:06 avatar
V akom spoločenstve je?


60.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 20:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 20:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:17 avatar
Lebo veriaci ma rad paradox


71.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:31 avatar
Niekolkokrat som ti pisal nejake citaty z biblie, o modleni vo vlastnej izbe a nie pred ostatnymi, ale ty to vzdy odignorujes..


80.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:58 avatar
Vies co je ironia?
Ze sem chodi viac ludi, ktori nechodia do ziadneho zboru, nez ludi, ktori do nejakeho zboru chodia  


91.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 22:10 avatar
Mozno o nich nevies..
Ja som sa pytal niektorych a viem o dost vela ludoch, co nechodia do ziadneho zboru...
Bud sa este rozmyslaju, alebo hladaju zbor ktory im pasne...


88.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 9. 2016, 21:54 avatar
77: veriaci-4, ja poznám dve také spoločenstvá súkromného charakteru (nie sú to adventisti, ani jehovisti), ale nenájdeš ich


89.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 9. 2016, 22:05 avatar
89:
RE "hovoria si krestania?": je v celku jedno ako si hovoria oni, dôležité je, ako ich nazýva Pán, Ježiš Kristus, či ich on pozná alebo nepozná ako svoje ovce, teda či sú skutoční kresťania podľa neho.

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?


97.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 22:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 22:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 9. 2016, 22:32 avatar
V jednom spoločenstve neviem, nie som si istý, ako to tam majú.
V druhom spoločenstve nemajú krst ani večeru pánovu v tej forme, ako uvádzaš v 97

Vy máte v KS Milosť večeru pánovu? Jete len čistý chlieb alebo ešte s niečim? By ma zaujímalo, načo to robíte, čo je cieľom toho jedenia. Je to nejaká symbolika alebo sa vnútorne premieňate alebo čo?


110.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 9. 2016, 13:15 avatar
100: veriaci-4, pýtal si sa v 89 na večeru pánovu a ďalšie veci, odpovedal som ti. Ja som sa pýtal na formu v 100, neodpovedal si mi.
Je zvláštne, že od druhých očakávaš večeru pánovu a ďalšie v určitej forme, aby sa mohli volať kresťania, ale ty sám nie si schopný alebo ochotný ich obhájiť / vysvetliť. Keď ich považuješ za dôležité, v tej forme, ako si naznačil v 97, nemal by si mať problém ich vysvetliť, malo by ti to dokonca robiť radosť.
Súhlasí Ludwig, Wolfe


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:15 avatar
vo vasej spolocnosti si tak akurat otrepes hlavu o zem..
a o ds sa ti moze snivat tiez..
ds je dar, nedava sa ako na pase


73.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:32 avatar
Hej, sektarovi, ktory zerie vsetko co mu naleju


78.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 9. 2016, 21:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 21:16 avatar
To ti ani nepovie, hlavne ze ti bude hovorit, ze mas ist do zboru..
Prosim ta, ved on je ako obohrana platna..


112.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 18:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 9. 2016, 19:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 9. 2016, 19:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2016, 20:08 avatar
Dokazes VOBEC niekedy reagovat bez utokov?


117.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2016, 20:21 avatar
V tejto teme som reagoval ovela skor ako ty, tak mi prosimta nehovor, ze som sa na teba nalepil ja...

Ty dokazes len utocit, ale pred sebou si to samozrejme ospravedlnis a este si myslis, ze ake dobro robis..
Neviem ci je horsie to, ze o tom chces presvedcit inych, alebo, ze o tom chces presvedcit sameho seba...


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 9. 2016, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 21:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 22:02 avatar
Dokedy mi budes hovorit izbovy mudrlant a podobne, dovtedy ti budem ja hovorit sektar a tvojmu spolocenstvu sekta a budeme si even.. Erted?


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 9. 2016, 22:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2016, 22:55 avatar
Ty hnijes aj pocas chodze a co teraz?
Ide mi o to, za ako sa spravas ku mne, tak sa budem spravat ja k tebe..
Nie o to, ako sa sprava tvoje spolocenstvo. Chapes?


102.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 9. 2016, 23:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2016, 05:17 avatar
Ze ty stale nastavujes tu druhu tvar hihihi


103.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 02:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2016, 05:16 avatar
Nemusis sa liskat, staci ked sa budes spravat normalne..
Ked prestanes pouzivat nadavky, invektiva, posmesky tomu sa hovori líškanie?

Ja nepotrebujem, aby mi niekto pritakal, poklonkoval sa mi... staci ked na mna nebude utocit a zahrnovat ma invektivami..
Súhlasí Ludwig


104.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 02:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 02:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2016, 05:17 avatar
Ty nie si uplne v poriadku..
Súhlasí Ludwig


111.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 9. 2016, 18:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:07,  Clovek nie je zviera Shagara.....jeho duch nikdy nezomiera.....zviera nema ducha a spojenie ducha...
dnes, 21:04,  a prečo ťa to privadza do plaču, ked človek aj na smrtelnej posteli može sa...
dnes, 21:04,  -era-, nie, nie je to, čo si písal v 63... už len preto, že nie je tu všeobecná platnosť v...
dnes, 21:02,  Ježiš je pevna skala ale uctievat ho a vyvyšovať ho je už ruhanie...že jo Shagara. Pre Vas...
dnes, 21:02,  Shagarov boh nenávistný boh :)
dnes, 21:00,  Takže on nás aj miluje aj nenávidí, no má to ťažké... ale my s nim teda tiež :) No ved...
dnes, 20:58,  Zuzka očistec je výborný mechanizmus zbavenia sa príchylnosti k pozemskému :)
dnes, 20:56,  To bola historia, a kvoli niečomu to tak bolo. Hlavne, prísny patriarchizmus, no a asi aj...
dnes, 20:55,  98, ..... nemôžem vždy všetko rozvinúť, lebo to by boli ešte dlhšie príspevky! Ale Boh...
dnes, 20:51,  Jaj tak... no hej, ale človek by mal byť spravodlivý aj k tým, čo má rad, aj ked je to...
dnes, 20:49,  Shagi a nezabudni odpúšťať :)
dnes, 20:48,  Raz v rozhlase rtvs a ešte teraz dneska v TA3. .. Je to určite on, lebo to hovorili v...
dnes, 20:47,  46, .... Lemmy, ja poznám tvoje výroky o Kristovi, ... a nebudem ich citovať, aby si sa...
dnes, 20:47,  Ok, takže to chápem len ako tvoje nepresné vyjadrenie, nie "píše, akých ľudí...
dnes, 20:44,  64, .... to je správne a beriem to kladne, .... a pomôže ti to v tomto živote! Ale...
dnes, 20:44,  Nie marihuana, iba látka CBD. *21 .. THC už je návykové.
dnes, 20:44,  Takže dôveruješ - to je to, čo som napísal v 63.
dnes, 20:43,  ta vôľa by mala byť uskutočniteľná v správnom čase
dnes, 20:43,  ako môže Boh niekoho nenávidieť?
dnes, 20:43,  Asi tam bol rýchli rozvod a svadba. .. neviem ak ho ľúbili, ja za to nezodpovedám, ja som to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(266 169 bytes in 0,218 seconds)