hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Malý 6 ročný chlapec z protestanskej rodiny pochopil, že modlitba Zdravas je plne biblická a stal sa v dospelosti katolíkom, lebo spoznal pravú katolícku cirkev.

príspevkov
113
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 26.9.2016 21:06
posledná zmena 29.9.2016 21:05
1
26.09.2016, 21:06
Protestantská, kto by mohli modliť ruženec (A pravdivý príbeh)

Trochu šesť-ročný chlapec protestant často počúval jeho katolíckej spoločníkmi recitovať modlitbu "Hail Mary." On to páčilo natoľko, že ho kopírovať, zapamätal to a bude recitovať každý deň. "Hej, mami, to je krásny modlitba," povedal k matke jeden deň.



"Nikdy to znova hovoriť," odpovedala matka. "Je to poverčivý modlitba katolíkov, ktorí obdivujú modly a myslím, že Mary bohyňa. Koniec koncov, ona je žena ako každá iná. No tak, aby túto Bibliu a čítať ju. Obsahuje všetko, čo sme povinní robiť a urobiť. "Od tohto dňa sa malý chlapec prestal s jeho každodennou" Zdravas Mária "a dal sám seba viac času, aby namiesto čítania Biblie.

Jedného dňa, keď číta evanjelium, narazil na pasáž o Zvestovania anjela Panny Márie. Plný radosti, malý chlapec rozbehol k svojej matke a povedal: "Mami, ja som našiel" Zdravas Mária "v Biblii, ktorá hovorí:" Sláva milosti plná, Pán s tebou, ty požehnaná medzi ženami. " Prečo to hovoriť poverčivá modlitba? "


Pri inej príležitosti zistil, že krásne Oslovenie sv Elizabeth Panny Márie a nádherné chválospevu Magnificat, v ktorom Mary predpovedal, že "generácia by volal jej požehnaný".

Povedal, že nič viac o tom svojej matke, ale začal recitovať "Zdravas Mária" Každý deň ako predtým. Cítil, ako potešenie riešenie týchto kúzelných slov k Matke Ježiša, nášho Spasiteľa.

Keď mal štrnásť, keď jeden deň počul diskusiu o Panne Márii medzi členmi svojej rodiny. Každý, kto hovorí, že Mária bola obyčajná žena ako každá iná žena. Chlapec, po počúvaní ich chybného uvažovania nemohol zniesť dlhšie, a plná rozhorčenie, prerušil im povediac:

"Mary nie je ako iné deti Adama, zafarbený s hriechom. Nie! Anjel zavolal jej plný milosti a požehnal u žien. Mária je Matka Ježiša Krista a následne Matky Božej. Neexistuje žiadne vyššie dôstojnosť, na ktorej môže byť zvýšený tvor. Evanjelium hovorí, že generácia budú hlásať ju požehnal a vy sa snažíte sa jej opovrhujú a pozerať sa dole na ňu. Váš duch nie je duch evanjelia alebo Biblie ktoré vyhlasujú, že je základom kresťanského náboženstva. "

Tak hlboký bol dojem, ktorý chlapcova talk robil, že jeho matka mnohokrát zvolal smutne: "Ó môj bože! Obávam sa, že tento môj syn jedného dňa vstúpiť do katolíckej náboženstvo, náboženstvo pápežov! "A skutočne, nie príliš dlho po tom, čo robil vážne štúdium ako protestantizmu a katolicizmu, chlapec našiel druhý, že je ozajstné náboženstvo a objal ho a stal sa jedným z jeho najhorlivejší apoštolmi.

Nejaký čas po svojom obrátení, on sa stretol s jeho vydatou sestru, ktorá ho napomenul a povedal rozhorčene: "Ty trochu viem, ako veľmi mám rád moje deti. Ak sa niektorý z nich túžia, aby sa stal katolíkom, tak by som skôr prepichnúť jeho srdce s dýkou, než mu umožnil prijať náboženstvo pápežov! "

Jej hnev a zlosť boli rovnako rozzúrený ako u Pavla pred svojím obrátením. Avšak, ona by zmeniť svoje spôsoby, rovnako ako St. Paul robil na ceste do Damasku. Stalo sa, že jeden z jej synov klesol nebezpečne ochorel a lekári vzdali nádeje na zotavenie. Jej brat jej potom priblížil a hovoril s ňou láskavo, riekol:

"Drahá sestra, budete prirodzene chcieť, aby vaše dieťa vyliečiť. Dobre teda, čo vás žiadam, aby ste robiť. Nasleduj ma, modlime sa jeden "Zdravas Mária" a sľub Bohu, že ak váš syn zotaví jeho zdravie, mali by ste vážne študovať katolícku doktrínu, a mali by ste dospieť k záveru, že katolicizmus je pravé náboženstvo, mali by ste ju objať nie na tom, čo obete môže byť. "

Jeho sestra bola na začiatku trochu zdráha, ale keď si priala pre obnovu jej syna, ona prijala návrh bratovu a recitoval "Zdravas Mária", spolu s ním. Druhý deň jej syn bol úplne vyliečený. Matka splnil svoj sľub a študovala katolíckej náuky. Po dlhej príprave získala krst spolu s celou svojou rodinou, ďakoval svojmu bratovi za to, že apoštol k nej.

Príbeh bol príbuzný počas kázne daného Rev. Fr. Tuckwell. "Bratia," pokračoval a povedal, "chlapec, ktorý sa stal katolíkom a prevedie svoju sestru na katolicizmus zasvätil celý svoj život službe Bohu. On je kňaz, ktorý je teraz k tebe hovorí! Čo som vďačím Panny Márie. Aj vy, drahí bratia, úplne venovaný tiež Panne Márii a nikdy nechajte denné permanentku bezo krásne modlitba, "Zdravas Mária", a vaše ruženca. Spýtajte sa jej, aby osvietil myseľ protestantov, ktorí sú oddelené od Cirkvi Kristovej založené na Rock (Peter) a proti ktorým brány pekelné nikdy nepremôžu. "

"Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, oroduj za nás teraz iv hodinu smrti našej."

"Pokračovať sa modliť ruženec každý deň."


odkaz

ps: je to strojový preklad cez Google Translator, ale dá sa podstata článku pochopiť
👍: Scarlet666
none
2

1. 26.09.2016, 21:06

Protestantská, kto by mohli modliť ruženec (A pravdivý príbeh)

Trochu šesť-ročný chlapec protestant často počúval jeho katolíckej spoločníkmi recitovať modlitbu "Hail Mary." On to páčilo natoľko, že ho kopírovať, zapamätal to a bude recitovať každý deň. "Hej, mami, to je krásny modlitba," povedal k matke jeden deň.



"Nikdy to znova hovoriť," odpovedala matka. "Je to poverčivý modlitba katolíkov, ktorí obdivujú modly a myslím, že Mary bohyňa. Koniec koncov, ona je žena...

26.09.2016, 21:45
Chce se mi zvracet.
none
5

2. 26.09.2016, 21:45

Chce se mi zvracet.

26.09.2016, 22:09
A koho zaujima tvoja psychicka labilita ??
none
7

1. 26.09.2016, 21:06

Protestantská, kto by mohli modliť ruženec (A pravdivý príbeh)

Trochu šesť-ročný chlapec protestant často počúval jeho katolíckej spoločníkmi recitovať modlitbu "Hail Mary." On to páčilo natoľko, že ho kopírovať, zapamätal to a bude recitovať každý deň. "Hej, mami, to je krásny modlitba," povedal k matke jeden deň.



"Nikdy to znova hovoriť," odpovedala matka. "Je to poverčivý modlitba katolíkov, ktorí obdivujú modly a myslím, že Mary bohyňa. Koniec koncov, ona je žena...

26.09.2016, 22:39
"Jedného dňa, keď číta evanjelium, narazil na pasáž o Zvestovania anjela Panny Márie. Plný radosti, malý chlapec rozbehol k svojej matke a povedal: "Mami, ja som našiel" Zdravas Mária "v Biblii, ktorá hovorí:" Sláva milosti plná"

Áno jasné chlapec evanjelik v evanjelickej rodine čítal katolícku bibliu. A rodičia ho ani neupozornili na chybný preklad

"Mary nie je ako iné deti Adama, zafarbený s hriechom."
Zaujímavé že chlapec v biblii nevidel kde sa píše že jediný bez hriechu je Ježiš.

"Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, oroduj za nás teraz iv hodinu smrti našej."
Kult k nepoškvrnenému srdcu Panny Márie ani nebudem komentovať.

Nečítal náhodou malý katechizmus namiesto písma?

V písme sa jasne píše...

(Lk 11:27-28 [SSV])
Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: „Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval.“
Ale on povedal: „Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“

Mt 12,46 Kým ešte hovoril zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli sa s ním rozprávať.

Mt 12,47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať."
Mt 12,48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?"
Mt 12,49 Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
Mt 12,50 Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka."
👍: milky945
none
8

1. 26.09.2016, 21:06

Protestantská, kto by mohli modliť ruženec (A pravdivý príbeh)

Trochu šesť-ročný chlapec protestant často počúval jeho katolíckej spoločníkmi recitovať modlitbu "Hail Mary." On to páčilo natoľko, že ho kopírovať, zapamätal to a bude recitovať každý deň. "Hej, mami, to je krásny modlitba," povedal k matke jeden deň.



"Nikdy to znova hovoriť," odpovedala matka. "Je to poverčivý modlitba katolíkov, ktorí obdivujú modly a myslím, že Mary bohyňa. Koniec koncov, ona je žena...

26.09.2016, 23:48
Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi, pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik (este k tomu 6 rocne dieta, tomu rozumie viac, ako dospely protestant, vsak?) 🙂
none
9

8. 26.09.2016, 23:48

Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi, pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik (este k tomu 6 rocne dieta, tomu rozumie viac, ako dospely protestant, vsak?) 🙂

27.09.2016, 10:55
"Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi" Prečo by sa potom Syn dožadoval jednoty? "Budte jedno ako som ja jedno s Otcom" Veď je logické, že ak ľudia čítajú sv.písmo a neberú na zreteľ prvotnú pravdu, z ktorej vychádzajú ostatné pravdy, skoro vždy sa budú líšiť vo svojej viere? Ako príklad znovu uvediem tvoju (ne)vieru v druhú Božskú osobu.

"pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik" Je veľmi veľa prípadov, kedy ľudia vstúpili do Cirkvi na základe Božej milosti pochopenia sv.písma. Či ty si myslíš, že ten, čo sám študuje sv.písmo a ešte nie je Katolík nikdy nemôže prísť ku katolíckej viere? Obmedzený pohľad. Či ty považuješ tých, čo v sú v Katolíckej Cirkvi za menej "inteligentných" a myslíš si, že všetko nekriticky prijímajú? Hovorím ti, mýliš sa.

"este k tomu 6 rocne dieta, tomu rozumie viac, ako dospely protestant, vsak?" Vidíš, aká je Božia "logika" úplne odlišná od tej ľudskej? A presne je to tak. Preto Pán hovorí "Veru, hovorím vám: Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva." Deti majú mnoho krát väčšiu vieru ako ich rodičia. A prečo je to tak? Je to tak, pretože dieťa ešte nie je napáchnuté hriechom a hriech bráni v prijímaní milostí. Ježiš "najviac" miloval deti, pretože boli jednoduché vo svojej viere a čisté. A čistota srdca vždy priťahuje Boha.
none
11

9. Astax1 27.09.2016, 10:55

"Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi" Prečo by sa potom Syn dožadoval jednoty? "Budte jedno ako som ja jedno s Otcom" Veď je logické, že ak ľudia čítajú sv.písmo a neberú na zreteľ prvotnú pravdu, z ktorej vychádzajú ostatné pravdy, skoro vždy sa budú líšiť vo svojej viere? Ako príklad znovu uvediem tvoju (ne)vieru v druhú Božskú osobu.

"pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik" Je veľmi veľa prípadov, kedy ľudia vstúpili do Cirkvi n...

27.09.2016, 13:30
Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne? Za ďaľšie je tu veľa nezrovnalost. Chlapec 6 ročný citajuc písmo a ďalšia vec chlapec vraví o veciach čo nie sú v písme ale vo vasich tradíciách a katechizme. Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie. Mne to príde ako pekná propaganda.
none
12

11. 27.09.2016, 13:30

Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne? Za ďaľšie je tu veľa nezrovnalost. Chlapec 6 ročný citajuc písmo a ďalšia vec chlapec vraví o veciach čo nie sú v písme ale vo vasich tradíciách a katechizme. Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie. Mne to príde ako pekná propaganda.

27.09.2016, 13:36
To ani nevravím o tomto že maria je bez hriechu zatiaľ čo písmo jasne vraví že Jezis je jediný bez hriechu. Ďalej o neposkvrnenon srdci marie to je váš výmysel. Ďalej jasne v protestantskej rodine chlapec čítal katolícku bibliu jeden väčší výmysel nad druhým.
none
14

12. 27.09.2016, 13:36

To ani nevravím o tomto že maria je bez hriechu zatiaľ čo písmo jasne vraví že Jezis je jediný bez hriechu. Ďalej o neposkvrnenon srdci marie to je váš výmysel. Ďalej jasne v protestantskej rodine chlapec čítal katolícku bibliu jeden väčší výmysel nad druhým.

27.09.2016, 13:44
Zaujímavé že všetko určujú starý paprdovia pápeži čo je pravda no keď je u tento článok ktorý je zjavne propagandistický tak nevadí že samouk si to vyložil.kebyze dieťa je protestant a vravel by veci či sú naozaj v písme a sú proti vášmu uceniu tak by ste vraveli že to rodičia ho ovplivnili treba veriť pápežovi on je zástupca Krista na zemi a nie ovplivnenemu decku
none
16

14. 27.09.2016, 13:44

Zaujímavé že všetko určujú starý paprdovia pápeži čo je pravda no keď je u tento článok ktorý je zjavne propagandistický tak nevadí že samouk si to vyložil.kebyze dieťa je protestant a vravel by veci či sú naozaj v písme a sú proti vášmu uceniu tak by ste vraveli že to rodičia ho ovplivnili treba veriť pápežovi on je zástupca Krista na zemi a nie ovplivnenemu decku

27.09.2016, 13:48
To čo sem pridala lea je ukážkové učenie rkc. To s písmom nemá nič spolocne
none
15

12. 27.09.2016, 13:36

To ani nevravím o tomto že maria je bez hriechu zatiaľ čo písmo jasne vraví že Jezis je jediný bez hriechu. Ďalej o neposkvrnenon srdci marie to je váš výmysel. Ďalej jasne v protestantskej rodine chlapec čítal katolícku bibliu jeden väčší výmysel nad druhým.

27.09.2016, 13:47
Butterfly
"Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne?" O autorite úradu, ktorý pápeži reprezentujú sa nejdem baviť.
"Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie." Za chybný preklad to považujú protestanti. O slove Kecharitomene (milosti plná) sa nejdem taktiež baviť, lebo to tu bolo rozoberané už veľmi veľa krát a nechce sa mi k tomu vracať.
Lk 11:28 - taktiež grécke slovo pre "radšej" je "menounge." Menounge skutočne znamená "Áno, ale aj," alebo "okrem toho ešte." Takto Ježiš hovorí, áno moja matka je v skutku požehnaná, ale okrem toho požehnaní sú tí, ktorí počúvajú Božie Slovo a zachovávajú ho . Ježiš povzbudzuje iných, aby nasledovali Máriin príklad, aby sa mohlo budovať jeho kráľovstvo.


Rim 3:23 -slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech.

Rim 3:23 - konečne "všetci zhrešili," ale Ježiš musí byť výnimkou v tomto pravidle. To znamená, že Mária môže byt výnimkou taktiež. Grécke slovo pre "všetkých" je "pantes."

1 Kor 15:22 - Skrze Adama ("pantes") zomreli a v Kristovi ("pantes") budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš boli vzatí do neba) a nie všetci pôjdu do neba (pretože to povedal Ježiš).

Rim 5:12 - Pavol hovorí, že smrť prišla na všetkých ("pantes") ľudí. Opäť, toto dokazuje, že "všetci" neznamená "každý jeden človek" pretože smrť neprišla na všetkých ľudí (ako sme videli u Henocha a Eliáša).

Rim 5:19 - tu Pavol hovorí, že "mnohí (nie všetci) sa stali hriešnymi." Pavol tu používa vyraz "polloi," nie "pantes." Protirečí si Pavol s tým, čo povedal v Rim 3:23? Samozrejme, že nie. Pavol mal na mysli, že všetci podliehajú dedičnému hriechu, ale nie všetci odmietajú Boha.

A ohľadom Ježišových bratrancov nie bratov si môžeš prečítať v tejto diskusii: odkaz
none
18

15. Astax1 27.09.2016, 13:47

Butterfly
"Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne?" O autorite úradu, ktorý pápeži reprezentujú sa nejdem baviť.
"Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie." Za chybný preklad to považujú protestanti. O slove Kecharitomene (milosti plná) sa nejdem taktiež baviť, lebo to tu bolo rozoberané už veľmi veľa krát a nechce sa mi k tomu vracať.
Lk 11:28 - taktiež grécke slovo pre "radšej" je "menounge." Menounge skutočne znamená "Áno, ale aj," alebo "okrem toho ešte." ...

27.09.2016, 13:58
Aby nasledovali mariin príklad a nie aby sme ju uctievali ako vy ako bohyňu. Vo veľa modlitbách Zverujete marii naše spasenie. Oiprekrucate si všetko ako vám pasuje.mimochodim astax kto sú moji bratia a kto je moja matka? Hľa ukázal na ucennikov moji bratia matka... marii si treba ctiť že počúvala Božie slovo a zachovávali ho a nie ju uctievat. Sám Boh poslúchali a pozoroval sa 30 rokov pred mariou ti je ruhanie ako zi škatuľky.pis si čo chceš prekrucaj si čo chceš no vaša rkc sa bude zodpovedať Bohu za každú neprávosť a všetko čo popachala a urobila. Vtedy Boh odpovie že vás nikdy nepoznal vy ktorý ste spáchali neprávosť.darmo mu vravite pane pane ale vase srdcia sú ďaleko od neho. Ste obycajna zmes kresťanstva s pohanstvom.
none
19

18. 27.09.2016, 13:58

Aby nasledovali mariin príklad a nie aby sme ju uctievali ako vy ako bohyňu. Vo veľa modlitbách Zverujete marii naše spasenie. Oiprekrucate si všetko ako vám pasuje.mimochodim astax kto sú moji bratia a kto je moja matka? Hľa ukázal na ucennikov moji bratia matka... marii si treba ctiť že počúvala Božie slovo a zachovávali ho a nie ju uctievat. Sám Boh poslúchali a pozoroval sa 30 rokov pred mariou ti je ruhanie ako zi škatuľky.pis si čo chceš prekrucaj si čo chceš no vaša rkc sa bude zodpovedať...

27.09.2016, 14:05
Buttefly
Nie si ty tomii? Lebo ho v tom čo si napísal úplne vidím. Nejdem sa s tebou naťahovať, ver tomu čomu chceš veriť.
none
21

19. Astax1 27.09.2016, 14:05

Buttefly
Nie si ty tomii? Lebo ho v tom čo si napísal úplne vidím. Nejdem sa s tebou naťahovať, ver tomu čomu chceš veriť.

27.09.2016, 14:14
Nie som. Som tu nový.
none
43

21. 27.09.2016, 14:14

Nie som. Som tu nový.

28.09.2016, 07:39
Kiez by sa sem obcas registrovali aj kvalitni diskuteri... taky ako ty su o ****e.
none
44

43. Scarlet666 28.09.2016, 07:39

Kiez by sa sem obcas registrovali aj kvalitni diskuteri... taky ako ty su o ****e.

28.09.2016, 07:40
Kurna kvoli tebe som spravila este aj hrubku.
none
101

44. Scarlet666 28.09.2016, 07:40

Kurna kvoli tebe som spravila este aj hrubku.

29.09.2016, 07:33
Namiesto v si napísala w?
none
20

15. Astax1 27.09.2016, 13:47

Butterfly
"Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne?" O autorite úradu, ktorý pápeži reprezentujú sa nejdem baviť.
"Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie." Za chybný preklad to považujú protestanti. O slove Kecharitomene (milosti plná) sa nejdem taktiež baviť, lebo to tu bolo rozoberané už veľmi veľa krát a nechce sa mi k tomu vracať.
Lk 11:28 - taktiež grécke slovo pre "radšej" je "menounge." Menounge skutočne znamená "Áno, ale aj," alebo "okrem toho ešte." ...

27.09.2016, 14:07
Kde presne v pisme je napisane, ze okrem Jezisa je tou vynimkou aj Maria?
none
22

20. 27.09.2016, 14:07

Kde presne v pisme je napisane, ze okrem Jezisa je tou vynimkou aj Maria?

27.09.2016, 14:15
Takúto presnú vedomosť o tom nemám ale v SZ sú o tom predobrazy. Ale keď je dokázané, že to nemožno brať doslovne, tak tam tá výnimka bude. Tu sa dostávame taktiež k významu tradície.
none
27

22. Astax1 27.09.2016, 14:15

Takúto presnú vedomosť o tom nemám ale v SZ sú o tom predobrazy. Ale keď je dokázané, že to nemožno brať doslovne, tak tam tá výnimka bude. Tu sa dostávame taktiež k významu tradície.

27.09.2016, 17:03
20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A viete, že sa on ukázal nato, aby sňal naše hriechy, a hriechu v ňom niet.

Písmo jasne vraví že Ježiš je bol jediný bez hriechu.
none
28

27. 27.09.2016, 17:03

20 Lebo niet spravedlivého človeka na zemi, ktorý by robil dobré a nehrešil.
23 Lebo nieto rozdielu, lebo všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej
21 Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás hriechom, aby sme my boli spravedlivosťou Božou v ňom.
21 Lebo nato ste povolaní, pretože aj Kristus trpel za nás zanechajúc nám príklad, aby ste nasledovali jeho šľapaje, 22 ktorý neučinil hriechu, ani sa nenašla v jeho ústach lesť;
5 A viete, že sa on ukázal nato, aby sňal naše h...

27.09.2016, 17:06
Jasne dokázané je že jediný Ježiš je bez hriechu. no jasné. Tam kde vašu nauku nepodporuje písmo, tak ho prekrutíme a berieme v úvahu tradíciu.
none
29

28. 27.09.2016, 17:06

Jasne dokázané je že jediný Ježiš je bez hriechu. no jasné. Tam kde vašu nauku nepodporuje písmo, tak ho prekrutíme a berieme v úvahu tradíciu.

27.09.2016, 17:46
Len má to jednu chybu, nikto nemôže dokázať, či nejaký Ježiš, niekedy žil....
👍: -era-
none
30

29. 27.09.2016, 17:46

Len má to jednu chybu, nikto nemôže dokázať, či nejaký Ježiš, niekedy žil....

27.09.2016, 17:55
A to je práve na tom to najlepšie.
V tomto ohľade je človek skutočne úplne slobodný.
none
42

29. 27.09.2016, 17:46

Len má to jednu chybu, nikto nemôže dokázať, či nejaký Ježiš, niekedy žil....

28.09.2016, 04:42
Dokaz, ze zijes..
Mozno si len stroj, ktory vyuziva diskusne forum na Turingov test
none
41

22. Astax1 27.09.2016, 14:15

Takúto presnú vedomosť o tom nemám ale v SZ sú o tom predobrazy. Ale keď je dokázané, že to nemožno brať doslovne, tak tam tá výnimka bude. Tu sa dostávame taktiež k významu tradície.

28.09.2016, 04:38
Prepac, ale to nie su predobrazy, to su apofenie, alebo akoby som to nazval - nieco ako textove pareidolie...
none
31

15. Astax1 27.09.2016, 13:47

Butterfly
"Tak prečo potom starý pápeži určujú čo je správne?" O autorite úradu, ktorý pápeži reprezentujú sa nejdem baviť.
"Ďalej milosti plnaá chybný preklad katolíckej biblie." Za chybný preklad to považujú protestanti. O slove Kecharitomene (milosti plná) sa nejdem taktiež baviť, lebo to tu bolo rozoberané už veľmi veľa krát a nechce sa mi k tomu vracať.
Lk 11:28 - taktiež grécke slovo pre "radšej" je "menounge." Menounge skutočne znamená "Áno, ale aj," alebo "okrem toho ešte." ...

27.09.2016, 17:57
"slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech."

Astax prvotny hriech ti nič nehovorí?Každý zhrešil už len tým, že sa narodil a je potomok Adama. Samozrejme okrem Ježíša.

"Skrze Adama ("pantes") zomreli a v Kristovi ("pantes") budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš boli vzatí do neba) a nie všetci pôjdu do neba (pretože to povedal Ježiš)."

1Mak 2,58 Eliáš, čo veľmi horlil za zákon, bol vzatý do neba.
1 Kniha Makabejcov, rovnako ako aj 2 patrí medzi Apokryfy / deuterokánony

Sir 44,16 Henoch sa ľúbil Bohu, a preto ho preniesol do raja, aby dal národom (príklad) pokánia.
Sir 49,16 Medzi zrodenými na svete nikto sa nevyrovná Henochovi, lebo aj jeho vzali (hore) zo zeme.
Boh ho preto priniesol do raja nezovstupil do neba.
Rovnako ako elias bol vzaty do raja maximalne.

43 On mu odpovedal: "Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji."
Ježiš na kríži umiera

Keď bol Ježiš vzatý na nebo so sebou vzal tých, ktorý prebývali v Raji (veriacich)
8 Preto hovorí: Vystúpiac na výsosť zajal zajatie a dal ľuďom dary. 9 Ale to, že vystúpil, čože je iné, ako že aj prv sostúpil do hlbších častí ako je zem? 10Ten, ktorý to sostúpil, je ten istý, ktorý aj vystúpil nad všetky nebesia, aby naplnil všetko.

Ježišovou obetou mohli tí, čo prebývali v raji konečne sa dostať do neba. Rovnako ako eliáš a ostatní. V ráji museli čakať kým Ježiš svojou obetou zmyje hriechy ľudu.
none
32

31. 27.09.2016, 17:57

"slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech."

Astax prvotny hriech ti nič nehovorí?Každý zhrešil už len tým, že sa narodil a je potomok Adama. Samozrejme okrem Ježíša.

"Skrze Adama ("pantes") zomreli a v Kristovi ("pantes") budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš b...

27.09.2016, 17:59
Aby sa ľudéa mohli dostať do neba
none
38

31. 27.09.2016, 17:57

"slová "všetci zhrešili" sa vzťahujú len na tých, ktorí sú schopní spáchať hriech. A sem nepatrí každý. Tak napríklad malé deti, postihnutí a senilní ľudia nemôžu spáchať hriech."

Astax prvotny hriech ti nič nehovorí?Každý zhrešil už len tým, že sa narodil a je potomok Adama. Samozrejme okrem Ježíša.

"Skrze Adama ("pantes") zomreli a v Kristovi ("pantes") budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš b...

27.09.2016, 18:28
Ináč aj kniha sirachovcova patrí medzi medzi Apokryfy / deuterokánony
čiže keby sa chceš odvolavať že bol vzatý niekto do neba tak to je márne
none
13

9. Astax1 27.09.2016, 10:55

"Pokial je niekto samouk a laik, tak to nevadi" Prečo by sa potom Syn dožadoval jednoty? "Budte jedno ako som ja jedno s Otcom" Veď je logické, že ak ľudia čítajú sv.písmo a neberú na zreteľ prvotnú pravdu, z ktorej vychádzajú ostatné pravdy, skoro vždy sa budú líšiť vo svojej viere? Ako príklad znovu uvediem tvoju (ne)vieru v druhú Božskú osobu.

"pokial jeho ucenie vedie ku katolickej viere, to uz nie je samovysvetlovatel a laik" Je veľmi veľa prípadov, kedy ľudia vstúpili do Cirkvi n...

27.09.2016, 13:38
astax, nemas kontext k tomu, k comu sa vyjadrujem
Ja som reagoval na to ako, Lea s oblubou kazdeho protestanta oznacuje ako samouka, laika a samovykladaca..
Pokial si niekto zacne sam vykladat bibliiu a dostane sa ku katolickej viere, tak to uz nevadi, ze je samouk, laik a samovykladac..
Ja tu len hovorim o pokrytectve..
none
17

13. 27.09.2016, 13:38

astax, nemas kontext k tomu, k comu sa vyjadrujem
Ja som reagoval na to ako, Lea s oblubou kazdeho protestanta oznacuje ako samouka, laika a samovykladaca..
Pokial si niekto zacne sam vykladat bibliiu a dostane sa ku katolickej viere, tak to uz nevadi, ze je samouk, laik a samovykladac..
Ja tu len hovorim o pokrytectve..

27.09.2016, 13:49
Wolfe
Pravda, kontext som nebral do úvahy za to sa ospravedlňujem.
none
10
27.09.2016, 12:19
A vôbec, keď už špekulujete a hádate sa o slovíčkach, poviem to takto: Ježiš Kristus je plný milosti. On je Milosť samotná. Ale Mária, keď ho nosila v sebe, mala teda Milosť v sebe. A navyše, krv Milosti sa miešala s jej vlastnou krvou , prenikala ju a tiekla jej vlastným telom. Tak prečo by z toho nebola Milosti-plná?

Veď krv preteká cez všetky živé bunky, je to jedna a tá istá krv, ktorá tečie plodom i matkou.

Čo máte teda proti slovu, že Alžbeta povedala Márii, že je plná Milosti?
Len to, že to niekto písmenkami napísal trochu inak?
none
23

10. -era- 27.09.2016, 12:19

A vôbec, keď už špekulujete a hádate sa o slovíčkach, poviem to takto: Ježiš Kristus je plný milosti. On je Milosť samotná. Ale Mária, keď ho nosila v sebe, mala teda Milosť v sebe. A navyše, krv Milosti sa miešala s jej vlastnou krvou , prenikala ju a tiekla jej vlastným telom. Tak prečo by z toho nebola Milosti-plná?

Veď krv preteká cez všetky živé bunky, je to jedna a tá istá krv, ktorá tečie plodom i matkou.

Čo máte teda proti slovu, že Alžbeta povedala Márii, že je plná M...

27.09.2016, 14:23
Milosť je v krvi? A v ktorej bunke? V červených alebo bielych krvinkách?
none
26

23. milky945 27.09.2016, 14:23

Milosť je v krvi? A v ktorej bunke? V červených alebo bielych krvinkách?

27.09.2016, 15:19
Toto je moja krv...
none
33

23. milky945 27.09.2016, 14:23

Milosť je v krvi? A v ktorej bunke? V červených alebo bielych krvinkách?

27.09.2016, 18:01
Ale veď skús trochu odviazať predstavivosť a fantáziu 🙂 - Predstav si malého Ježiška ako stelesnenú Milosť, ako že samotná podstata Milosti sa sformovala do ľudskej bytosti - potom všetko, čo je Ježišove, je skrz naskrz Milosťou preniknuté, organizované, vedené. A tak i krv má vo svojom pohybe Milosti-plný poriadok. Milosť nie je v hmote, ale v spôsobe, ako je hmota zorganizovaná 🙂
none
34

33. -era- 27.09.2016, 18:01

Ale veď skús trochu odviazať predstavivosť a fantáziu 🙂 - Predstav si malého Ježiška ako stelesnenú Milosť, ako že samotná podstata Milosti sa sformovala do ľudskej bytosti - potom všetko, čo je Ježišove, je skrz naskrz Milosťou preniknuté, organizované, vedené. A tak i krv má vo svojom pohybe Milosti-plný poriadok. Milosť nie je v hmote, ale v spôsobe, ako je hmota zorganizovaná 🙂

27.09.2016, 18:20
Problémom je, že keď človek odviaže svoju fantáziu, tak všetko čo povie bude potom len jeho fantázia...
none
35

34. 27.09.2016, 18:20

Problémom je, že keď človek odviaže svoju fantáziu, tak všetko čo povie bude potom len jeho fantázia...

27.09.2016, 18:24
Presne ako to čo teraz píšeš. To je podla mňa založené na len na tvojej obrazotvornosti, nemá to nejaký podklad v biblii. To asi pramení z toho ako neuznávaš, že Boh nám odovzdal svoje slovo ako smerodajný, všeobecne platný zákon, ktorý by nás mal vo viere vždy usmerňovať.
none
39

35. 27.09.2016, 18:24

Presne ako to čo teraz píšeš. To je podla mňa založené na len na tvojej obrazotvornosti, nemá to nejaký podklad v biblii. To asi pramení z toho ako neuznávaš, že Boh nám odovzdal svoje slovo ako smerodajný, všeobecne platný zákon, ktorý by nás mal vo viere vždy usmerňovať.

27.09.2016, 18:31
Ale to nie je pravda, že to neuznávam. Práve že uznávam, že Boh nám odovzdal svoje slovo ako smerodajný, všeobecne platný zákon, ktorý by nás mal vo viere vždy usmerňovať. Len zdôrazňujem zrovna tie miesta z tohto zákona, ktoré sú mi obzvlášť sympatické a podporujú môj pohľad na súvislosti sveta.

A stále je dobré si pripomínať, že božských spisov je oveľa viac, než tých, ktoré boli kodifikované. Ale ak veríme cirkevným otcom, ktorí rozhodli, že niektoré budú zaradené do Biblie a iné nebudú a zostanú ako apokryfné, tak komu veríme? Bohu alebo ľuďom?
A ak veríme Bohu, že viedol tých správnych ľudí, že vybrali správne a aj apokryfy vyradili správne, tak prečo neveríme, že ten istý Boh, ktorému nič nie je nemožné, by nemohol dnes opäť viesť ľudí, aby odhalili svetu nové veci zo sféry Ducha Svätého?
none
36

34. 27.09.2016, 18:20

Problémom je, že keď človek odviaže svoju fantáziu, tak všetko čo povie bude potom len jeho fantázia...

27.09.2016, 18:25
Nemusí byť potom všetko len fantázia, občas môže celkom dobre trafiť podstatu veci. 🙂
none
37

36. -era- 27.09.2016, 18:25

Nemusí byť potom všetko len fantázia, občas môže celkom dobre trafiť podstatu veci. 🙂

27.09.2016, 18:28
Ja sa nechcem len "triafať" v takých vážnych veciach. Človek potom môže protirečiť Bohu, keď vydáva svoje úvahy za pravdu a nie je tomu tak. V takom prípade je vhodné aspoň uznať, že je to len úvaha a môže byť mylná.
none
40

37. 27.09.2016, 18:28

Ja sa nechcem len "triafať" v takých vážnych veciach. Človek potom môže protirečiť Bohu, keď vydáva svoje úvahy za pravdu a nie je tomu tak. V takom prípade je vhodné aspoň uznať, že je to len úvaha a môže byť mylná.

27.09.2016, 18:32
Uznávam, že je to len úvaha ale mylná by mohla byť len vtedy, ak by Ježiš Kristus nebol stelesnenou Milosťou.
none
45

37. 27.09.2016, 18:28

Ja sa nechcem len "triafať" v takých vážnych veciach. Človek potom môže protirečiť Bohu, keď vydáva svoje úvahy za pravdu a nie je tomu tak. V takom prípade je vhodné aspoň uznať, že je to len úvaha a môže byť mylná.

28.09.2016, 07:41
A kde mas to boha, rozprava sa s tebou. Pokecate si obcas aspon LOL
none
46

45. Scarlet666 28.09.2016, 07:41

A kde mas to boha, rozprava sa s tebou. Pokecate si obcas aspon LOL

28.09.2016, 08:23
Mozno ked tolko davas suhlasov Lee, tak si spolu pokecate s Mariou
👍: milky945
none
47

46. 28.09.2016, 08:23

Mozno ked tolko davas suhlasov Lee, tak si spolu pokecate s Mariou

28.09.2016, 10:23
Mozno sa ta nikto nic nepyta. A mozno ani nikoho tvoj nazor nezaujima ;-)
none
48

47. Scarlet666 28.09.2016, 10:23

Mozno sa ta nikto nic nepyta. A mozno ani nikoho tvoj nazor nezaujima ;-)

28.09.2016, 13:19
Mozno sa TEBA nikto nic nepyta. A mozno ani nikoho tvoj nazor nezaujima
none
24
27.09.2016, 14:34
Tu sú niektoré české a slovenské preklady (roháček + kralický) toho "ružencového" verša. Je tam milosťou obdarená.

ČSP I vešel k ní a řekl: „ Buď zdráva, milostí obdařená, Pán je s tebou. Požehnaná tys mezi ženami.“

NBK98 A když k ní přišel, řekl: "Zdravím tě, milostí obdařená, Pán s tebou! Jsi požehnaná mezi ženami!"

BKR I všed k ní anděl, dí: Zdráva buď milostí obdařená, Pán s tebou, požehnaná ty mezi ženami.

ROH A keď vošiel ku nej anjel, povedal: Raduj sa, obdarená milosťou! JeHoVaH s tebou, ty požehnaná medzi ženami!
none
49

24. milky945 27.09.2016, 14:34

Tu sú niektoré české a slovenské preklady (roháček + kralický) toho "ružencového" verša. Je tam milosťou obdarená.

ČSP I vešel k ní a řekl: „ Buď zdráva, milostí obdařená, Pán je s tebou. Požehnaná tys mezi ženami.“

NBK98 A když k ní přišel, řekl: "Zdravím tě, milostí obdařená, Pán s tebou! Jsi požehnaná mezi ženami!"

BKR I všed k ní anděl, dí: Zdráva buď milostí obdařená, Pán s tebou, požehnaná ty mezi ženami.

ROH A keď vošiel ku nej anjel, povedal: Raduj...

28.09.2016, 13:29
izboví mudrlanti v akcii.......(ohladom Marie mate samozrejme pravdu) ale v pochopení božej majestatnosti, ako izboví mudrlanti zlyhávate......Dokedy si tu budete hrkutať o Marii?.....
none
50

49. 28.09.2016, 13:29

izboví mudrlanti v akcii.......(ohladom Marie mate samozrejme pravdu) ale v pochopení božej majestatnosti, ako izboví mudrlanti zlyhávate......Dokedy si tu budete hrkutať o Marii?.....

28.09.2016, 13:56
A ty zlyhavas, ako cele tvoje spolocenstvo...

Som najprv nevedel, ale uz chapem, preco ani Fotoon do neho nechcel ist..
Hlavne ucenie vasho spolocenstva, je preberat clenov z inych spolocenstiev a to vie aj Fotoon
none
51

50. 28.09.2016, 13:56

A ty zlyhavas, ako cele tvoje spolocenstvo...

Som najprv nevedel, ale uz chapem, preco ani Fotoon do neho nechcel ist..
Hlavne ucenie vasho spolocenstva, je preberat clenov z inych spolocenstiev a to vie aj Fotoon

28.09.2016, 20:06
V akom spoločenstve je?
none
52

51. milky945 28.09.2016, 20:06

V akom spoločenstve je?

28.09.2016, 20:47
KS Milosť, udelovanie DS na počkanie...
none
53

52. 28.09.2016, 20:47

KS Milosť, udelovanie DS na počkanie...

28.09.2016, 20:59
poviemm ti čudo neštastné, doma tak chytíš akurát otlak na riti......O D.S. sa ti može len snivať......a vieš prečo izbovy mudrlant?....pretože to je bozia osoba, ktoru si odmietol a ani v nu neveríš......to je tretia bozia osoba.....
none
54

53. 28.09.2016, 20:59

poviemm ti čudo neštastné, doma tak chytíš akurát otlak na riti......O D.S. sa ti može len snivať......a vieš prečo izbovy mudrlant?....pretože to je bozia osoba, ktoru si odmietol a ani v nu neveríš......to je tretia bozia osoba.....

28.09.2016, 21:01
Ty si tu dnes tvrdol rozhodne dlhšie ako ja, viadiac na počte tvojich príspevkov. A kam mám prosím ťa ísť, vieš mi poradiť?
none
55

54. 28.09.2016, 21:01

Ty si tu dnes tvrdol rozhodne dlhšie ako ja, viadiac na počte tvojich príspevkov. A kam mám prosím ťa ísť, vieš mi poradiť?

28.09.2016, 21:03
Sprav nieco uzitocne pre svojho boha. Alebo pre svojho blizneho
none
58

54. 28.09.2016, 21:01

Ty si tu dnes tvrdol rozhodne dlhšie ako ja, viadiac na počte tvojich príspevkov. A kam mám prosím ťa ísť, vieš mi poradiť?

28.09.2016, 21:14
no musim ta sklamať.....pretože neexistuje zbor, kde by si bol doma....je tam totiž hlasana trojjedinnosť bozia....jedine u jehovistov, ale ani tam sa ti cosi nebude paciť....
none
60

58. 28.09.2016, 21:14

no musim ta sklamať.....pretože neexistuje zbor, kde by si bol doma....je tam totiž hlasana trojjedinnosť bozia....jedine u jehovistov, ale ani tam sa ti cosi nebude paciť....

28.09.2016, 21:16
Tak mi láskavo vysvetli, prečo ma stále niekam posielaš, keď dobre vieš že nikam ísť nemôžem...
none
62

60. 28.09.2016, 21:16

Tak mi láskavo vysvetli, prečo ma stále niekam posielaš, keď dobre vieš že nikam ísť nemôžem...

28.09.2016, 21:17
Lebo veriaci ma rad paradox
none
63

62. 28.09.2016, 21:17

Lebo veriaci ma rad paradox

28.09.2016, 21:19
Ten ide ešte ďalej, on má rád priamo schizofrénosť...
none
64

60. 28.09.2016, 21:16

Tak mi láskavo vysvetli, prečo ma stále niekam posielaš, keď dobre vieš že nikam ísť nemôžem...

28.09.2016, 21:22
a možem ja za to že sa spravaš ako odtrhnutý vagon?.......Chcem aby si pochopil že si proti vsetkým a to nem dobre.....myslis ze neexistuje spolocenstvo, kde sa prejavuje Boh?
none
66

64. 28.09.2016, 21:22

a možem ja za to že sa spravaš ako odtrhnutý vagon?.......Chcem aby si pochopil že si proti vsetkým a to nem dobre.....myslis ze neexistuje spolocenstvo, kde sa prejavuje Boh?

28.09.2016, 21:31
Niekolkokrat som ti pisal nejake citaty z biblie, o modleni vo vlastnej izbe a nie pred ostatnymi, ale ty to vzdy odignorujes..
none
72

66. 28.09.2016, 21:31

Niekolkokrat som ti pisal nejake citaty z biblie, o modleni vo vlastnej izbe a nie pred ostatnymi, ale ty to vzdy odignorujes..

28.09.2016, 21:40
tieto citaty patria ludom v zboroch......neznamena to že zbory nie su potrebne.....Bez zborov by sa bozie dielo nerozvijalo......Je len satanovou tuzbou rozbiť veriacich ludi aby sa nestretavali ,pretoze taketo spolocenstva kde sa hybe duch svaty je najvatsou porazkou satana.....
none
68

64. 28.09.2016, 21:22

a možem ja za to že sa spravaš ako odtrhnutý vagon?.......Chcem aby si pochopil že si proti vsetkým a to nem dobre.....myslis ze neexistuje spolocenstvo, kde sa prejavuje Boh?

28.09.2016, 21:32
Aj prví kresťania boli prakticky proti všetkým. Verím že existuje také spoločenstvo. To spoločenstvo je tam, kde sa zhromaždia praví Kristoví učeníci. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v Jeho mene, tam je on medzi nimi. To je pravá cirkev. Ty máš svetské predstavy o Kristovom zbore, lebo si zrejme myslíš, že to musí byť oficiálna a zaregistrovaná organizácia. Prvotná cirkev bola prenasledovaná, učeníci boli rozpŕchnutí, schádzali sa tajne v domoch za zamknutými dverami a podobne. Aj tak môže vyzerať Kristov zbor, len ty na to akosi zabúdaš...
👍: milky945
none
69

68. 28.09.2016, 21:32

Aj prví kresťania boli prakticky proti všetkým. Verím že existuje také spoločenstvo. To spoločenstvo je tam, kde sa zhromaždia praví Kristoví učeníci. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v Jeho mene, tam je on medzi nimi. To je pravá cirkev. Ty máš svetské predstavy o Kristovom zbore, lebo si zrejme myslíš, že to musí byť oficiálna a zaregistrovaná organizácia. Prvotná cirkev bola prenasledovaná, učeníci boli rozpŕchnutí, schádzali sa tajne v domoch za zamknutými dverami a podobne. Aj tak...

28.09.2016, 21:35
nepoznam take krestanske spolocenstvo kde by popierali boziu trojjedinnosť....
none
71

69. 28.09.2016, 21:35

nepoznam take krestanske spolocenstvo kde by popierali boziu trojjedinnosť....

28.09.2016, 21:40
Vidím že si nepochopil čo som teraz napísal. Len si mi potvrdil tie napísané slová, že si predsavuješ Kristov zbor podla svojho svetského pohladu. Tak to nechajme tak...
none
74

71. 28.09.2016, 21:40

Vidím že si nepochopil čo som teraz napísal. Len si mi potvrdil tie napísané slová, že si predsavuješ Kristov zbor podla svojho svetského pohladu. Tak to nechajme tak...

28.09.2016, 21:41
ale pochopil ale taky krestansky zbor, kde by popierali boziu trojjedinnost neexistuje....nie je ti to podozrivé?
none
76

74. 28.09.2016, 21:41

ale pochopil ale taky krestansky zbor, kde by popierali boziu trojjedinnost neexistuje....nie je ti to podozrivé?

28.09.2016, 21:44
Ja také malé spoločenstvá poznám, ale pečiatku od našej "spravodlivej" vlády že sú cirkvou nemajú...
none
78

76. 28.09.2016, 21:44

Ja také malé spoločenstvá poznám, ale pečiatku od našej "spravodlivej" vlády že sú cirkvou nemajú...

28.09.2016, 21:47
popieraju boziu trojjedinnost a hovoria si krestania?.....su pokrstení?.......alebo si len tak hrkutaju .......maju veceru panovu?.....
none
82

74. 28.09.2016, 21:41

ale pochopil ale taky krestansky zbor, kde by popierali boziu trojjedinnost neexistuje....nie je ti to podozrivé?

28.09.2016, 21:58
Vies co je ironia?
Ze sem chodi viac ludi, ktori nechodia do ziadneho zboru, nez ludi, ktori do nejakeho zboru chodia
none
83

82. 28.09.2016, 21:58

Vies co je ironia?
Ze sem chodi viac ludi, ktori nechodia do ziadneho zboru, nez ludi, ktori do nejakeho zboru chodia

28.09.2016, 22:02
To irónia je, zvlášť keď podla veriaceho takí ľudia skoro ani neexistujú. Zdá sa ale, že nás nebude tak málo.
none
85

82. 28.09.2016, 21:58

Vies co je ironia?
Ze sem chodi viac ludi, ktori nechodia do ziadneho zboru, nez ludi, ktori do nejakeho zboru chodia

28.09.2016, 22:04
tak to si mimo....pretože nemyslel som len zbory samozrejme ale myslel so spolocenstva ,ktore navstevuju......to znamena že patria medzi nich aj katolíci aj jehovisti....."izbových mudrlantov " tu zas az tak neni....
none
87

85. 28.09.2016, 22:04

tak to si mimo....pretože nemyslel som len zbory samozrejme ale myslel so spolocenstva ,ktore navstevuju......to znamena že patria medzi nich aj katolíci aj jehovisti....."izbových mudrlantov " tu zas az tak neni....

28.09.2016, 22:10
Mozno o nich nevies..
Ja som sa pytal niektorych a viem o dost vela ludoch, co nechodia do ziadneho zboru...
Bud sa este rozmyslaju, alebo hladaju zbor ktory im pasne...
none
80

69. 28.09.2016, 21:35

nepoznam take krestanske spolocenstvo kde by popierali boziu trojjedinnosť....

28.09.2016, 21:54
77: veriaci-4, ja poznám dve také spoločenstvá súkromného charakteru (nie sú to adventisti, ani jehovisti), ale nenájdeš ich
none
81

80. milky945 28.09.2016, 21:54

77: veriaci-4, ja poznám dve také spoločenstvá súkromného charakteru (nie sú to adventisti, ani jehovisti), ale nenájdeš ich

28.09.2016, 21:57
aj teba sa opytam.....hovoria si krestania?...su pokrstení, maju veceru panovu?........
none
86

81. 28.09.2016, 21:57

aj teba sa opytam.....hovoria si krestania?...su pokrstení, maju veceru panovu?........

28.09.2016, 22:05
89:
RE "hovoria si krestania?": je v celku jedno ako si hovoria oni, dôležité je, ako ich nazýva Pán, Ježiš Kristus, či ich on pozná alebo nepozná ako svoje ovce, teda či sú skutoční kresťania podľa neho.

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?
none
89

86. milky945 28.09.2016, 22:05

89:
RE "hovoria si krestania?": je v celku jedno ako si hovoria oni, dôležité je, ako ich nazýva Pán, Ježiš Kristus, či ich on pozná alebo nepozná ako svoje ovce, teda či sú skutoční kresťania podľa neho.

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?

28.09.2016, 22:15
je doležite aby clovek vedell že je krestan a vedel preco je krestan....Ježiš si svojich ludi pozna, to je ravda, ale aj ovce poznaju jeho hlas......Ich duch spolu s duchom bozim svedci že su bozie deti....

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

pokrsteni biblickým spôsobom to je ponorením....

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?

normalnej forme ,tak ako to nariadil Ježiš.....na jeho pamiatku samozrejme....
none
90

89. 28.09.2016, 22:15

je doležite aby clovek vedell že je krestan a vedel preco je krestan....Ježiš si svojich ludi pozna, to je ravda, ale aj ovce poznaju jeho hlas......Ich duch spolu s duchom bozim svedci že su bozie deti....

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

pokrsteni biblickým spôsobom to je ponorením....

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?

normalnej forme ,tak ako to nariadil Ježiš.....na jeho pamiatku samozrejme....

28.09.2016, 22:17
A ak to spĺňajú ale neveria v trojjedinosť, tak to aj tak podla teba žiadny kresťania nie sú. Tak na čo toto všetko píšeš a dávaš otázky? Hm?
none
91

90. 28.09.2016, 22:17

A ak to spĺňajú ale neveria v trojjedinosť, tak to aj tak podla teba žiadny kresťania nie sú. Tak na čo toto všetko píšeš a dávaš otázky? Hm?

28.09.2016, 22:21
no vtip je v tom že ja taketo spolocenstva ani nepoznam......(okrem jehovistov) ale to samozrejme krestania nie su.....
none
92

89. 28.09.2016, 22:15

je doležite aby clovek vedell že je krestan a vedel preco je krestan....Ježiš si svojich ludi pozna, to je ravda, ale aj ovce poznaju jeho hlas......Ich duch spolu s duchom bozim svedci že su bozie deti....

RE "sú pokrstení": Akým spôsobom? Vodou?

pokrsteni biblickým spôsobom to je ponorením....

RE "maju veceru panovu?": Majú mať večeru? V akej forme?

normalnej forme ,tak ako to nariadil Ježiš.....na jeho pamiatku samozrejme....

28.09.2016, 22:32
V jednom spoločenstve neviem, nie som si istý, ako to tam majú.
V druhom spoločenstve nemajú krst ani večeru pánovu v tej forme, ako uvádzaš v 97

Vy máte v KS Milosť večeru pánovu? Jete len čistý chlieb alebo ešte s niečim? By ma zaujímalo, načo to robíte, čo je cieľom toho jedenia. Je to nejaká symbolika alebo sa vnútorne premieňate alebo čo?
none
102

92. milky945 28.09.2016, 22:32

V jednom spoločenstve neviem, nie som si istý, ako to tam majú.
V druhom spoločenstve nemajú krst ani večeru pánovu v tej forme, ako uvádzaš v 97

Vy máte v KS Milosť večeru pánovu? Jete len čistý chlieb alebo ešte s niečim? By ma zaujímalo, načo to robíte, čo je cieľom toho jedenia. Je to nejaká symbolika alebo sa vnútorne premieňate alebo čo?

29.09.2016, 13:15
100: veriaci-4, pýtal si sa v 89 na večeru pánovu a ďalšie veci, odpovedal som ti. Ja som sa pýtal na formu v 100, neodpovedal si mi.
Je zvláštne, že od druhých očakávaš večeru pánovu a ďalšie v určitej forme, aby sa mohli volať kresťania, ale ty sám nie si schopný alebo ochotný ich obhájiť / vysvetliť. Keď ich považuješ za dôležité, v tej forme, ako si naznačil v 97, nemal by si mať problém ich vysvetliť, malo by ti to dokonca robiť radosť.
none
59

53. 28.09.2016, 20:59

poviemm ti čudo neštastné, doma tak chytíš akurát otlak na riti......O D.S. sa ti može len snivať......a vieš prečo izbovy mudrlant?....pretože to je bozia osoba, ktoru si odmietol a ani v nu neveríš......to je tretia bozia osoba.....

28.09.2016, 21:15
vo vasej spolocnosti si tak akurat otrepes hlavu o zem..
a o ds sa ti moze snivat tiez..
ds je dar, nedava sa ako na pase
none
65

59. 28.09.2016, 21:15

vo vasej spolocnosti si tak akurat otrepes hlavu o zem..
a o ds sa ti moze snivat tiez..
ds je dar, nedava sa ako na pase

28.09.2016, 21:25
to hovorí izbový mudrlant, co hnije na zadku za pocitačom......
none
67

65. 28.09.2016, 21:25

to hovorí izbový mudrlant, co hnije na zadku za pocitačom......

28.09.2016, 21:32
Hej, sektarovi, ktory zerie vsetko co mu naleju
none
70

67. 28.09.2016, 21:32

Hej, sektarovi, ktory zerie vsetko co mu naleju

28.09.2016, 21:36
veru nie vsetko, len to čo sa uchytí v zboroch po celom svete.....je to naakumulovana mudrost ludi z celého sveta.....
👍: omega
none
73

70. 28.09.2016, 21:36

veru nie vsetko, len to čo sa uchytí v zboroch po celom svete.....je to naakumulovana mudrost ludi z celého sveta.....

28.09.2016, 21:41
To už sme počuli stokrát a na tebe sme tú múdrosť mali príležitosť stokrát vidieť...
none
75

73. 28.09.2016, 21:41

To už sme počuli stokrát a na tebe sme tú múdrosť mali príležitosť stokrát vidieť...

28.09.2016, 21:42
tu nejde o moju mudrost nestastniku.....
je inač rozdiel medzi telesnou a duchovnou mudrostou.....
👍: Scarlet666
none
77

75. 28.09.2016, 21:42

tu nejde o moju mudrost nestastniku.....
je inač rozdiel medzi telesnou a duchovnou mudrostou.....

28.09.2016, 21:45
Ja som ale hovoril o duchovnej múdrosti, nie o telesnej. Nedostatok tej telesnej by som ti nikdy nevyčítal. Aj jednoduchý človek môže byť duchovne múdrym a rozumným, to dobre viem.
none
79

77. 28.09.2016, 21:45

Ja som ale hovoril o duchovnej múdrosti, nie o telesnej. Nedostatok tej telesnej by som ti nikdy nevyčítal. Aj jednoduchý človek môže byť duchovne múdrym a rozumným, to dobre viem.

28.09.2016, 21:50
prepac ale duchovnu mudrost nemaš.....viem o tom.....inač by ti trojjedinnost nerobila problemy, pretože tie problemy maju telasni ludia, ktorí nevedia pochopiť podla ludskej logiky že v bohu su tri bozie osoby.....
duchovny clovek to pochopiť vie, telesny nie ,pretože mu to dava nezmysel, podla jeho rozumu....
none
56

50. 28.09.2016, 13:56

A ty zlyhavas, ako cele tvoje spolocenstvo...

Som najprv nevedel, ale uz chapem, preco ani Fotoon do neho nechcel ist..
Hlavne ucenie vasho spolocenstva, je preberat clenov z inych spolocenstiev a to vie aj Fotoon

28.09.2016, 21:09
myslíš toto?.....
ved to rastie ako z vody wolfiku....
odkaz
a to je rok 2012. To ze fotonovi sa niečo nepacilo je v poriadku. V kazdom zbore je niečo, a to len dokazuje že kazdy moze odist ,kedy chce a nikto mu to nema za zlé......toto nie je totižto sekta........ale regulerny krestansky zbor.....ako izbovy mudrlant tomu nemožeš rozumieť, môžeš akurát tak kvakat do vetra....
none
57

56. 28.09.2016, 21:09

myslíš toto?.....
ved to rastie ako z vody wolfiku....
http://www.milost.tv/m/P9UvbJAd
a to je rok 2012. To ze fotonovi sa niečo nepacilo je v poriadku. V kazdom zbore je niečo, a to len dokazuje že kazdy moze odist ,kedy chce a nikto mu to nema za zlé......toto nie je totižto sekta........ale regulerny krestansky zbor.....ako izbovy mudrlant tomu nemožeš rozumieť, môžeš akurát tak kvakat do vetra....

28.09.2016, 21:13
Neodpovedal si mi. Do akého konkrétneho zboru mám ísť, keď ma stále niekam posielaš...
none
61

57. 28.09.2016, 21:13

Neodpovedal si mi. Do akého konkrétneho zboru mám ísť, keď ma stále niekam posielaš...

28.09.2016, 21:16
To ti ani nepovie, hlavne ze ti bude hovorit, ze mas ist do zboru..
Prosim ta, ved on je ako obohrana platna..
none
104

57. 28.09.2016, 21:13

Neodpovedal si mi. Do akého konkrétneho zboru mám ísť, keď ma stále niekam posielaš...

29.09.2016, 18:56
no poviem ti pravdu neviem co by som ti odporucil a nepoznam zbor, v ktorom by si bol spokojný.....ak by si nemal problem s trojjedinnostou a majestátom Boha, tak ti dam link na mnoho zborov....
none
105

104. 29.09.2016, 18:56

no poviem ti pravdu neviem co by som ti odporucil a nepoznam zbor, v ktorom by si bol spokojný.....ak by si nemal problem s trojjedinnostou a majestátom Boha, tak ti dam link na mnoho zborov....

29.09.2016, 19:08
Na toto si mi už predsa odpovedal včera...
none
106

105. 29.09.2016, 19:08

Na toto si mi už predsa odpovedal včera...

29.09.2016, 19:09
Príspevok č. 66
none
107

105. 29.09.2016, 19:08

Na toto si mi už predsa odpovedal včera...

29.09.2016, 19:23
ty potrebuješ viac krát....vzhadom k tomu že maš pomerne dlhe vedenie.....
none
108

107. 29.09.2016, 19:23

ty potrebuješ viac krát....vzhadom k tomu že maš pomerne dlhe vedenie.....

29.09.2016, 20:08
Dokazes VOBEC niekedy reagovat bez utokov?
none
109

108. 29.09.2016, 20:08

Dokazes VOBEC niekedy reagovat bez utokov?

29.09.2016, 20:12
neutočim ,poukazujem na dlhe vedenie......

Nezabudni prosim ťa okomentovať vsetky moje príspevky .........ked už si sa na mna nalepil.....
none
110

109. 29.09.2016, 20:12

neutočim ,poukazujem na dlhe vedenie......

Nezabudni prosim ťa okomentovať vsetky moje príspevky .........ked už si sa na mna nalepil.....

29.09.2016, 20:21
V tejto teme som reagoval ovela skor ako ty, tak mi prosimta nehovor, ze som sa na teba nalepil ja...

Ty dokazes len utocit, ale pred sebou si to samozrejme ospravedlnis a este si myslis, ze ake dobro robis..
Neviem ci je horsie to, ze o tom chces presvedcit inych, alebo, ze o tom chces presvedcit sameho seba...
none
111

110. 29.09.2016, 20:21

V tejto teme som reagoval ovela skor ako ty, tak mi prosimta nehovor, ze som sa na teba nalepil ja...

Ty dokazes len utocit, ale pred sebou si to samozrejme ospravedlnis a este si myslis, ze ake dobro robis..
Neviem ci je horsie to, ze o tom chces presvedcit inych, alebo, ze o tom chces presvedcit sameho seba...

29.09.2016, 20:39
specialna terapia wolfiku....to je pre domotanych mudrujúcich skeptických a ješitných ludí......Ideš havko......haf, haf
none
112

111. 29.09.2016, 20:39

specialna terapia wolfiku....to je pre domotanych mudrujúcich skeptických a ješitných ludí......Ideš havko......haf, haf

29.09.2016, 21:00
Ty si skutočne naivne myslíš že ma tou svojou "terapiou" napravíš? Keď som sem prišiel, tak som nesúhlasil s trojjedinosťou. Dnes mám na toto slovo vďaka tebe vyslovene averziu a nechcem o nej ani počuť.
none
113

112. 29.09.2016, 21:00

Ty si skutočne naivne myslíš že ma tou svojou "terapiou" napravíš? Keď som sem prišiel, tak som nesúhlasil s trojjedinosťou. Dnes mám na toto slovo vďaka tebe vyslovene averziu a nechcem o nej ani počuť.

29.09.2016, 21:05
nemas nahodou averziu na nick veriaci?
none
84

56. 28.09.2016, 21:09

myslíš toto?.....
ved to rastie ako z vody wolfiku....
http://www.milost.tv/m/P9UvbJAd
a to je rok 2012. To ze fotonovi sa niečo nepacilo je v poriadku. V kazdom zbore je niečo, a to len dokazuje že kazdy moze odist ,kedy chce a nikto mu to nema za zlé......toto nie je totižto sekta........ale regulerny krestansky zbor.....ako izbovy mudrlant tomu nemožeš rozumieť, môžeš akurát tak kvakat do vetra....

28.09.2016, 22:02
Dokedy mi budes hovorit izbovy mudrlant a podobne, dovtedy ti budem ja hovorit sektar a tvojmu spolocenstvu sekta a budeme si even.. Erted?
none
88

84. 28.09.2016, 22:02

Dokedy mi budes hovorit izbovy mudrlant a podobne, dovtedy ti budem ja hovorit sektar a tvojmu spolocenstvu sekta a budeme si even.. Erted?

28.09.2016, 22:10
môžeš mi hovoriť ako chceš.....sediš za pocitačom a hniješ?......ano! tak vo co go.....
ja navstevujem krestanske spolocenstvo, ktore nema problem vysielat svoje bohosluzby do sveta, aby to mohli vidieť aj iní....Myslíš že takto sa správa sekta?....ak ano neberiem ti to....
none
93

88. 28.09.2016, 22:10

môžeš mi hovoriť ako chceš.....sediš za pocitačom a hniješ?......ano! tak vo co go.....
ja navstevujem krestanske spolocenstvo, ktore nema problem vysielat svoje bohosluzby do sveta, aby to mohli vidieť aj iní....Myslíš že takto sa správa sekta?....ak ano neberiem ti to....

28.09.2016, 22:55
Ty hnijes aj pocas chodze a co teraz?
Ide mi o to, za ako sa spravas ku mne, tak sa budem spravat ja k tebe..
Nie o to, ako sa sprava tvoje spolocenstvo. Chapes?
none
94

93. 28.09.2016, 22:55

Ty hnijes aj pocas chodze a co teraz?
Ide mi o to, za ako sa spravas ku mne, tak sa budem spravat ja k tebe..
Nie o to, ako sa sprava tvoje spolocenstvo. Chapes?

28.09.2016, 23:17
oko za oko a svet bude slepy hihihi
none
100

94. Scarlet666 28.09.2016, 23:17

oko za oko a svet bude slepy hihihi

29.09.2016, 05:17
Ze ty stale nastavujes tu druhu tvar hihihi
none
95

93. 28.09.2016, 22:55

Ty hnijes aj pocas chodze a co teraz?
Ide mi o to, za ako sa spravas ku mne, tak sa budem spravat ja k tebe..
Nie o to, ako sa sprava tvoje spolocenstvo. Chapes?

29.09.2016, 02:27
takže ked sa ti budem liškať ,potom sa budeš pozerať na duchovne prejavy inač?.......už to nebudeš brat ako hypnozu?......Pochopil som ty potrebuješ hladkať po svojom egu a uveríš aj v prutenú metlu....
none
98

95. 29.09.2016, 02:27

takže ked sa ti budem liškať ,potom sa budeš pozerať na duchovne prejavy inač?.......už to nebudeš brat ako hypnozu?......Pochopil som ty potrebuješ hladkať po svojom egu a uveríš aj v prutenú metlu....

29.09.2016, 05:16
Nemusis sa liskat, staci ked sa budes spravat normalne..
Ked prestanes pouzivat nadavky, invektiva, posmesky tomu sa hovori líškanie?

Ja nepotrebujem, aby mi niekto pritakal, poklonkoval sa mi... staci ked na mna nebude utocit a zahrnovat ma invektivami..
none
96

93. 28.09.2016, 22:55

Ty hnijes aj pocas chodze a co teraz?
Ide mi o to, za ako sa spravas ku mne, tak sa budem spravat ja k tebe..
Nie o to, ako sa sprava tvoje spolocenstvo. Chapes?

29.09.2016, 02:30
budem ťa škrabať za ušami wolfiku........
none
97

96. 29.09.2016, 02:30

budem ťa škrabať za ušami wolfiku........

29.09.2016, 02:38
a všetky blšky ti povytahujem z kožucha......
none
99

97. 29.09.2016, 02:38

a všetky blšky ti povytahujem z kožucha......

29.09.2016, 05:17
Ty nie si uplne v poriadku..
none
103

99. 29.09.2016, 05:17

Ty nie si uplne v poriadku..

29.09.2016, 18:39
neziarli Ludwig.....aj teba poškrabem za ušami a povytahujem ti blšky z kožúcha.....
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 398 977 B vygenerované za : 0.165 s unikátne zobrazenia tém : 47 265 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.