Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ludia si to nevymysleli !

48
reakcií
1147
prečítaní
Tému 4. júla 2017, 19:40 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 19:40 avatar
Pred este zopar tisic rokov takmer uplne vsetci boli veriaci.Verili vo svojich Bohov. Tazko by sa nasiel nejaky ateista ktory v Boha neveril.

Ludia sa v minulosti báli Boha, mali voci nemu respekt. Len sotva by sa nasiel nejaky clovek ktory by povedal nieco negativne proti Bohu alebo by mu prisudili nejaky CIN alebo slovný výrok ktory nikdy v skutocnosti nepovedal.Preto je aj nezmyslom tvrdit to ze ludia si Bohov vymysleli. Cisto teoreticky je mozne ze ludia si mohli Boha vymysliet , ale urcite by si nevymysleli napriklad to ze boli na pusti (Exodus ) a Boh s nimi nadviazal rozhovor a ze im dal take a take pravidla kebyze o tom niesu naozaj presvedceny ze sa tak stalo . Tak ako ani dneska by ziaden silno veriaci clovek si nevymyslel ze mal Bozie zjavenie kebyze tomu tak naozaj nieje. Nedovolil by si v takejto veci klamat.


2.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:52 avatar
Mozno o dve tisic rokov budu ludia verit ze harry potter naozaj zil
Súhlasí Lemmy


8.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 21:39 avatar
Nebudu , lebo z citania Harryho Pottera sa da vycitat ze ide len o rozpravku Inak HP bol moje detstvo mam vsetky jeho knihy na tom som vyrastal


9.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:40 avatar
Takisto sa to da vycitat z biblie
Súhlasí Lemmy


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 21:41 avatar
Ako maly som veril na to ze Rokfeort existuje, ze ma Hagrid zoberie z muklovskeho sveta do Rokfortu :D


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:42 avatar
No vidíš, a keď budeš usilovný ako Pavol z Tarzu, tak sa ti podarí vytvoriť nové náboženstvo. A syr rokfort bude posvätný.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 20:24 avatar
T: Tak ako ani dneska by ziaden silno veriaci clovek si nevymyslel ze mal Bozie zjavenie kebyze tomu tak naozaj nieje. Nedovolil by si v takejto veci klamat.

Oni svojím spôsobom neklamú, len žijú v omyle. Napríklad dnes silno veriaci, ktorí žijú v nejakej osade, tvrdia, že na sporáku sa im zjavila Panna Mária alebo Kristus. Je to ich pohľad na zažratú špinu. Oni v špine vidia Máriu alebo Ježiša. Je to optický klam, ilúzia, človek chce v kaluži blata vidieť obraz boha. Alebo v lese vidia lesných mužíkov, či iné strašidlá.

Čiže aj dnes si ľudia rovnako vymýšľajú ako kedysi v staroveku. Ak nie už v praveku.


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 20:37 avatar
Nemozes porovnavat videnie na pusti kedy Boha videlo tisícky ludi s tym co videl nejaky jeden clovek na sporaku .....


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:02 avatar
Môžem, pretože k takému videniu na púšti vôbec nemuselo dôjsť, a námet vznikol až po rokoch, z ľudového rozprávania.


17.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:03 avatar
Okrem toho zidom sa neda verit


18.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:07 avatar
Biblia je nastroj na ovladanie sveta


49.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 10. 2017, 10:50 avatar
strach je zlý radca


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 7. 2017, 19:58 avatar
1. Opäť som nútený napísať:Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálna výchova sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.
tomas - Ozaj je možné, že silne veriaci človek môže mať rôzne náboženské zážitky a dajú sa vyvolať autosugesciou, alebo hypnózou cez zmenený stav nášho vedomia. Súvisí to z vlastnosťami nášho mozgu. Je to subjektívny zážitok a nemá nič spoločné zo skutočnosťou, realitou.


6.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 20:34 avatar
Odveci si to trosku napisal. To ze Jezis podla teba oblbol ludi je len tvoj pseudonazor tvoje Zbožné zelanie nicim nepodlozene je to len tvoja spekulacia.

(keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy. ) Prave naopak ! Pozorujeme prirodu ktora je neskutocne dokonala , neskutocne prepracovana ze kazdeho normalneho zmyslajuceho cloveka napadne hned ze to muselo byt Stvorene a ze to nevzniklo nahodou z hmoty ktora sama o sebe nema ziadnu informaciu a pamet ani vedomie tvorit! (az dovtedy pokial Tvorca tak neucini ).

(tomas - Ozaj je možné, že silne veriaci človek môže mať rôzne náboženské zážitky a dajú sa vyvolať autosugesciou, alebo hypnózou cez zmenený stav nášho vedomia. Súvisí to z vlastnosťami nášho mozgu. Je to subjektívny zážitok a nemá nič spoločné zo skutočnosťou, realitou.) No jasne, takze aj mimotelove zazitky kedy osoba pozoruje REALNU SKUTOCNOST tak to je podla teba tiez len autosugescia   ?


4.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:59 avatar
Hurá! To už tu dávno nebolo.    


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2017, 21:50 avatar
1,....k téme.....Tomáš má v niečom pravdu. Ateisti učia,že ľudia v praveku sa napríklad báli ohňa,hromu,bleskov a podobne a tak vznikla viera v nejaké nadprirodzené božstvá,....nakoľko si nevedeli racionálne vysvetliť mnohé úkazy.
Samozrejme,že v niečom aj tu je pravda,ale mnohí už aj vtedy vedeli,kto je za týmito úkazmi. Biblia o tom presne pojednáva.
Zaujimavé sú vedecké/historické/ fakty,že mnohé národy verili v nejakú "potopu",....tiež verili v "pekný počiatok/raj/ ,ktorý sa niečim narušil",.....tiež sa verilo v "bohov,ktorí zostúpili z nebies",........."v posmrtný život",....a podobne.
Samozrejme,vplyvom migrácie obyvateľstva/zmätenie jazykov/ a iných činiteľov tieto pravdivé prvky z minulosti/z počiatku/ boli opradené mnohými nánosmi ľudských dodatkov,atď.
Až zjavené slovo/Biblia/ presne opísalo tieto skutočnosti,bez tých nežiaducich prímesí.
A archeológia a iné vedy poukazujú v mnohom na presnosť a historickosť Biblie. A o tom niet pochyb.
A je pravdou aj to,že v minulosti veril skoro každý v nejakého boha. Neviera bola ojedinelá. Až doba "osvietenstva"/tzv.racionalizmu/ priniesla skepsu a nevieru v Boha a to hlavne preto/to som spomenul včera v jednom príspevku/, že vzdelaní ľudia nemohli veriť v takého Boha ,akého im predstavila katolícka cirkev/neskôr i reformácia/ a to už pre svoje nekresťanské správanie, a nekresťanské,nelogické učenie. A tak nutne musela prísť na scénu iná alternatíva pre človeka. A tak sa zrodil ateizmus,materializmus aj so svojim výkladom vzniku života.
Vedecký postulát číslo 1 je,že : "Inteligentná príčina=následok/vesmír,život/".


13.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:00 avatar
A v jehovistickeho boha uz vobec neverime


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:00 avatar
To nie je vedecký, ale náboženský postulát.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2017, 23:24 avatar
14,......život môže pochádzať len z iného života. Louis Pasteur vyvrátil tézu,že myši,blchy sa môžu vytvoriť aj zo špiny.
To je vedecká definícia,definícia logického predpokladu.
"Náboženský postulát"/slepá viera/ je to,že život vznikol z ničoho a to náhodou. To sú úplne nevedecké tézy, a odporujú na celej čiare zdravému rozumu. Sorry.....


19.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 7. 2017, 22:07 avatar
Pekne si to popisal. Potopa je inak dost dobre dokladana. Nielenze takmer vsetky narody o nej hovoria (co by znamenalo ze ta potopa bola naozaj celosvetova ) ale aj take bludne balvany si zober ako sa objavili na vrchoch. Ladovcom tam by premiestene byt nemohli lebo bludne balvany sa nachadzaju aj na miestach kde ladovec nebol .Navyse sa nasli aj zive fosilie v roznych castiach sveta ktore podla vsetkeho zomreli nahle. Takze muselo ist o nejaku nahlu katastrofu akou mohla byt napriklad aj celosvetova potopa.Navyse nachadzame aj podmorske mesta, mesta ktore dakedy boli na susi a teraz su zatopene hlboko pod vodou,nehovoriac o tom ze celosvetova potopa by mohla davat aj riesenie na vznik uhlia ropy zemneho plynu atd.Nehovoria o tom ze sa nasla aj Noemova archa takze vsetko to do seba dost dobre pasuje a mnoho dalsieho do toho zapada


21.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:08 avatar
Jake narody o tom mozu referovat ked vsetci boli utopeni?

Rozmyslaj
Súhlasí Lemmy


23.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:10 avatar
Pribeh o potope je rozpravka
Súhlasí Lemmy


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:14 avatar
Ale boli početné záplavy v Mezopotámii, na riekach Eufrat a Tigris. O tom niet pochýb. Z toho sa vyvinula rozprávka o potope.

Niečo ako Široký v rozprávke Dlhý, Široký a Bystrozraký. Na svete ľudia videli tučných ľudí, a jednoducho, zosilnením vlastností tučných ľudí sa vytvorila postava Široký.


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2017, 23:35 avatar
27,...a tieto lokálne záplavy zakonzervovali v hubke niekoľko sto metrov celé pralesy,a vyhĺbili obrovské kaňony a údolia a podobne. Alebo sa morské živočíchy dostali na miesta ,kde nikde nemohli byť/aj na vrchoch,vnútrozemí/....atď.
Aj ja mám rád rozprávky.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:11 avatar
Morské panny sa neutopili, boh im dal výnimku, a tie potom referovali tým zopár ľuďom, čo prežili potopu, a rozmnožili sa na miliardy. 


25.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 7. 2017, 22:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:14 avatar
To uz radsej toho harryho pottera


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:17 avatar
A všade namiesto krížov by boli paličky.


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:18 avatar
Obávam sa, že niektorí veriaci by neustále narážali hlavou do múra, lebo by verili, že takto sa dostanú do svätého Rokfortu.


32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 7. 2017, 22:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:10 avatar
Nebola žiadna celosvetová potopa, aspoň nie v čase, kedysi žili primáty. Niet o tom žiadneho dôkazu. Tie mytológie neberiem ako dôkaz. Dôkaz nájdi v geológii.


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 7. 2017, 23:47 avatar
12-
Shagara choď sa dať liečiť alebo vyhľadaj exorcistu.
Ty si fakt psycho. Teraz to myslím naozaj vážne.
Už som si myslel, že dokážeš reále argumentovať, no všetko čo si písal, tak iba preto, aby si znovu nakydal na katolíkov.
Tvoje srdce je preplnené obrovskou nenávisťou.
Tvoj hriech je zároveň tvojim trestom.
Takto chceš aj zomrieť?


15.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 22:00 avatar
Na jednej strane sa dnes zvykne hovoriť, že ľudia sú rovnakí už nejakých 10000 rokov, že sa vlastne nemeníme.
Na druhej strane, keď sa pozrieme na kultúrne dedičstvo starých národov a porovnáme ho s dnešnou kultúrou, tak vidíme priepastný rozdiel.
Staré národy všade písali o božstvách. Všetky do jedného. A popisovanie božstiev im bolo niečím prvoradým.

Fakt to všetkým sedí, že ľudstvo sa nemení?


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:08 avatar
Meníme sa neustále, len 10 000 rokov nie je až tak veľa. Keby si mal možnosť sledovať vývoj ľudstva v státisícoch, alebo miliónoch rokov, videl by si rozdiely. Aj za tých 10 000 rokov sme sa zmenili, síce nepatrne, ale zmenili. Keď chceš, daj sa na antropológiu, a skúmaj zmeny. Mne sa nechce.


26.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 22:12 avatar
Dobre, nezmenila sa naša vonkajšia forma a kostra. S tým by som vedel súhlasiť.
Ale ak je duševno len priemetom vlastností fyzična, prečo teda staré národy písali úplne iné veci, než my dnes?

Nevyplýva z toho skôr hypotéza, že duševno nemusí byť obrazom fyzična?


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:16 avatar
Veď to duševno sa rozvíja. Nevidíš, ako sa vyvíjajú televízory, mobily, ako sa vyvíja a mení jazyk HTML? Nič nemáme hneď, ale postupne. Od prvého nápadu k realizácii niekedy trvá aj storočie. Vyvíja sa celá spoločnosť. Kedysi bolo pre niekoho samozrejmé otroctvo, dnes nie. Meníme sa neustále aj v duševnej oblasti. Od jednoduchého k zložitejšiemu.


33.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 22:26 avatar
Veď práveže vidím!
Ale ako je to možné, ak sa telesnoť nerozvíja?
To je niečo veľmi divné, že telesnosť je rovnaká, ale duševnosť sa rozvíja, nie?


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 22:37 avatar
To je tvoj nechápavý pohľad, ja to tak nevnímam. Ber vývoj taký ako je, a nevymýšľaj si okolo toho nejaké ilúzie.


35.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 22:46 avatar
34. Kde prosím ťa vidíš aké vymyslené ilúzie?


36.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 22:47 avatar
Vyvija sa

Pred par sto rokmi bola priemerna vyska cloveka nizsia ako je dnes


40.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 7. 2017, 09:54 avatar
Skúste sa zamýšľať aj nad touto časťou môjho príspevku.
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.


42.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 10:57 avatar
starky, si proste zaujatý. To vôbec nie je objektívne, nestranné, čo píšeš. Je to zaujatosť, ktorá pozná iba jednu "pravdu" - tú svoju.
Súhlasí kntsz


41.
označiť príspevok

asmodei muž
   5. 7. 2017, 10:01 avatar
"...urcite by si nevymysleli napriklad to ze boli na pusti (Exodus ) a Boh s nimi nadviazal rozhovor a ze im dal take a take pravidla kebyze o tom niesu naozaj presvedceny ze sa tak stalo..."

Ahaha, halucinacie a bludy su svinsky presvedcive, potvrdi kazdy druhy pacient ustavu dusevnych chorob.


43.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   5. 7. 2017, 11:58 avatar
Cely dav mal v rovnakom case rovnake halucinacie ? To je extremne nepravdepodobne a je to len tvoja spekulacia nicim nepodlozena


44.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 12:22 avatar
Pekný avatar :-)


46.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 7. 2017, 12:43 avatar
43. Volá sa to davová psychóza. Ochrana pred ňou je racionálne kritické myslenie. Davová psychóza je využívaná a j v súčasnosti (protestné zhromaždenia, demonštrácie).


47.
označiť príspevok

asmodei muž
   5. 7. 2017, 13:27 avatar
(43.) Nezda sa mi, ze by bola biblia vypovedou toho zastupu ludi, to iba nejaky clovek napsial, co udajne videl a to mu mozem ale skor nemusim verit.


45.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 7. 2017, 12:39 avatar
Predpokladám, že biblické texty obsahujú aj historické udalosti poznačené určitou zázračnosťou, rôzne legendy, banality zo života Hebrejcov a Židov. A tieto texty budia dojem a pôsobia na súčasného kresťana ako keby tí dávni pisatelia boli akísi iní ľudia ako my v 21. stor., ako by mali nejaké zázračné schopnosti debatovať z hypotetickým bohom. Títo ľudia potrebovali hypotetického boha ako autoritu, pre presadzovanie svojej vôle, tak ako potrebujú hypotetického boha súčasné náboženstvá.


48.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 7. 2017, 22:10 avatar
45, 46, 40...
si ty ale úkaz.
Ľudstvo muselo čakať cez cca 4 mil. rokov, aby vznikol sta2rky, ktorý konečne prišiel na to, že čo prežili je iba nicotný evolučný, náhodný, výmysel a všetko čo zažili bol blud - výmysel chorých mozgov.
Škoda len, že tvoj objav spolu s Dawkinsom a podobnými upadne do zabudnutia vašou smrťou tak ako podobné nezmysly z minulosti a ten "výmysel chorých mozgov" v písomnej forme Starého a Nového zákona už trvá 5+2 tisíc rokov v nezmenenej podobe.
Nezdá sa ti, že "soudruzi dělají někde chybu?"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:21,  Lemmy to ja viem že nie sú rasa ale tvoj hrdina Ondriaš to ešte nevie...
dnes, 01:58,  Lemmy ešte raz pre debilov tvojho rangu aby si sa už neopakoval ako hakovy SS...
dnes, 01:52,  Nuž a kandidát s nahodným číslom 88 to dal takto a jeho suputníci pod nim tiež...
dnes, 01:49,  Oslovovanie Kotlebu vocca vymysleli liberalkovia . To mu len chalani otca hovorili *13*13*13...
dnes, 01:47,  Všetko su to nahody aj ta uniforma HG je uplna náhoda aj faklove pochody aj pozdrav na straž...
dnes, 01:42,  Zaujímavé, že tvojim hoaxom sa súd nezaoberal. Prečo asi? Prečo súd neberie do úvahy aj...
dnes, 01:37,  Lemmy pozabudol si na náhodné hokejové šeky kde žiadali 1500€ ale zase to vyšlo len na...
dnes, 01:25,  Fašista Osvietený alias ardun: Iný príklad: ľudia teraz sledujú súd s predsedom politickej...
dnes, 01:22,  Prečo je Osvietený fašista? Pohŕda národmi (slovanskými), nemá v úcte segregované...
dnes, 01:15,  Oprava odkazu: http://www.diskusneforum.sk/tema/ondrej61-aky-mas-v-skutocnosti-charakter...
dnes, 01:14,  Osvietený klame, a teraz opäť, tým, že do témy o Slovanoch zavádza pojem rasy. Je čistý...
dnes, 01:12,  Rasista Osvietený, tvoj problém predsa spočíva v tom, že Slovanov posudzuješ rasovo. V tom...
dnes, 01:11,  Nie Lemmy čistá rasa slovanov naozaj neexistuje správne si to pochopil - Preto Hlavné...
dnes, 01:07,  Oprava: nie bol, ale stále je, preto ja nie som členom organizácie, v ktorej je on členom.
dnes, 01:05,  Teraz som prakticky neorganizovaný, a vyhovuje mi to.
dnes, 01:05,  Vieš, ako som rástol, tak som sa, ako ty hovoríš, hľadal, a zistil som, že najmúdrejšie...
dnes, 00:58,  ano ako vidieť, tak sme...ja osobne ťa mam stale za dobreho cloveka aj ked možno tvddohaveho,...
dnes, 00:57,  6. bod Nedeľnej školy som prežil s bezdomovcami: Nebuď zbabelý. Priateľ sa so slabými a...
dnes, 00:55,  Ondrej, my sme morálne veľmi rozdielni. Kým tým mojou morálkou opovrhuješ, ja si za ňou...
dnes, 00:53,  9. bod je priamo proti tebe za súhlasy, ktoré dávaš Osvietenému: Vytvor si nezávislý...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(161 091 bytes in 0,447 seconds)