Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Lucifer

72
reakcií
6436
prečítaní
Tému 13. augusta 2008, 17:19 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 12. 2013
196
04. 03. 2010
34
18. 02. 2019
89
05. 05. 2019
73
18. 02. 2019
4
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 17:19 avatar
Ako mohol diabol(pokusitel) dostať meno Lucifer?Meno Lucifer sa v celej biblii vyskytuje len jediný krát a to v Izakovi14:12;"Jak si mohol spadnúť z neba Lucifer,syn rana!Jak si mohol pokoriť zem a oslabiť tým narody?!Meno Lucifer pochádza z výrazu Heylel,čo v preklade znamena ranna hviezda.Pomenovanie Heylel má zasa korene v slove halal čo sa dá preložiť ako byť čistý(v pôvodnom význame čistý zvuk,alebo tiež jasná farba),tiež svietiť,Ukazať sa,pochvaliť sa ,byť akysi mysel pútajuci,hýrit atď.Lucifer je tiež pomenovanie planety Venusa ak je ju ráno vidieť.(zornička-slovensky)Takže koho napadlo z tohto symbolu krasy urobit satana alebo diabla neviem.Je to udajne prvý archanjel z ktoreho sa stal satan-teda odporca boha.Na nocnej oblohe sa zjavuje venusa pri zapade Slnka tiež ako jedna z prvych hviezd,ktora vsak odchadza za zapadajucim slnkom-žeby to bol ten pad archanjela?


20.
označiť príspevok

ether muž
   13. 8. 2008, 20:10 avatar
satan je sloboda a osvietenie, preto svetlonoš...


73.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 9. 2008, 19:54 avatar
Satan nie je svetlonos,resp.nie je to identicka osoba s Luciferom(zosobnenie Venuse,pred vychodom slnka)Svetlonos je poslom oznamovatelom,že prichadza Pán-čo je Slnko.


2.
označiť príspevok

senzana
   13. 8. 2008, 17:21 avatar
to z akej knižky je úryvok ? takýmto rozprávkam neverím  


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 17:43 avatar
Senzana teraz ktorým neverís.Tým že z Lucifera urobil nejaký pomätenec diabla,alebo tomu že je diablom a ja tu lžem vratane biblie,kde je jasne napísane,čím je -synom rána.žiaden archanjel ani nic ak by sme striktne zostali pri biblii milovaný "archanjel michal" je spomenutý ako jedno z jeho prvych kniežat a nie Lucifer ,takže nejaky dement poprekrucal v svojom sialenstve co vedel a stredoveky vyhanaci diablov a upalovaci bosoriek si urobili z kras vesmíru a dobroty stvoritela nastroj moci cez strach z toho co bolo a zostane dobre a tesiace ludske bytosti ako aj ranna hviezda,ktora je zas v zjavení Jana JEŽIŠOM!A vstarom zakone Luciferom-preto dodnes nechapem ako na týchto demagogiach cirkev vydržala skoro 2000 rokov šírením nepravd a prekrucaním písma sväteho vždy učelove v prospech moci nejakeho naduteho papeža ci krala minulosti.


5.
označiť príspevok

senzana
   13. 8. 2008, 17:49 avatar
verím iba v Boha, dobrých a zlých duchov - tí dobrí sú anjeli , ktorí nás ochraňujú a tí zlí nás navádzajú páchať zločiny  


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 17:55 avatar
Senzanočka ty mas aky krasny svet. A vieš že nedavno som čítal kdesi,že boh je duch?Čo ty na to?


11.
označiť príspevok

senzana
   13. 8. 2008, 19:46 avatar
áno, Boh je duch všade prítomný  


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 19:58 avatar
senzana-A naozaj si myslís ze je neviditelný alebo sa zjavuje len tým co maju zrak dostatocne cisty a mysel slobodnu a otvorenu?Co si myslís?


3.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 17:26 avatar
Kto robi z Lucifera Satana? uh jasne, ludia, nevedomi ludia...
Uz aj idiot po precitani par naivnych kniziek zisti, ze su 4 rozne bytosti, podla eterickych foriem energie, Lucifer (ohen), Belial (vzduch), Leviathan (voda), Satan (zem). Otazka znie, kto tomu uveri?


7.
označiť príspevok

janyjany
   13. 8. 2008, 19:04 avatar
Ranexil - v Izaiášovi 14, 12 je písané - Ako si len padol z nebies, jasná hviezdo, synu rannej zory! Máš asi iný preklad. Je rozdiel medzi Satanom a Luciferom. Lucifer, kresťanský diabol ako hovoríš, pôsobí z Venuše, Satan z Marsu. Každý z nich pôsobí inak. Mnohí zjednodušene hovoria, že Lucifer je zlý. Lucifer je Svetlonošom. Dal nám nadanie k poznaniu. Priniesol na Zem oheň a svetlo ako Prométeus. Jemu vďačíme za jasnosť myslenia a schopnosť samostatne poznávať a jednať. Sloboda je tiež jeho darom. On je hadom, ktorý povedal Adamovi a Eve, aby pojedli zo stromu poznania dobrého a zlého a budú ako bohovia. Díky Luciferovi sme mohli zostúpiť do hmotného sveta za účelom vývoja. Na prekonávaní jeho vplyvu duchovne rastieme. Túžby, vášne, pudy. To sú ilúzie skrz ktoré nám bráni vystúpiť do skutočného duchovného sveta. Jeho vplyv sa stáva negatívnym tiež, ak pôsobí v oblastiach, ktoré mu neprináležia. Ukazuje človeku všeličo duchovné-astrálne, ale odpiera mu pohľad do skutočného duchovného sveta. Chce obostrieť naše myslenie hmlou. Jasnosť myslenia nám pomáha vymaniť sa z jeho vplyvu.


8.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 19:07 avatar
Je to trixter jak delo 


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 19:16 avatar
Janyjany o to ide že ty mas pravdepodobne doslovnejsí preklad biblie,ved som písal že Hyddekel bol použity povodne,alebo to plynie z toho.Bežne biblie tam uvadzaju Lucifer.A podla mna je Lucifer ozdobou nebies a bez neho slova krasa a nadej ale i posolstvo stracaju vyznam.Skor sa mi zda ,že ide o symbol toho že Lucifer žiari svetlom božím,ale ako sprostredkovatel a chyba sama je vcloveku pretože on nikoho nepresviedca,ale ludia sami sa nechaju oklamat -a to svojou vlastnou NETRPEZLIVOSTOU.V tomto zmysle je Lucifer zvodcom,lebo predchadza Pana aby oddelil trpezlivych od netrpezlivych.Ved trpezlivost je vlastnost vyssich bytostí a netrpezlivost bytostí ktore su este prízemneho charakteru.


17.
označiť príspevok

janyjany
   13. 8. 2008, 20:01 avatar
Ranexil - to, čo obdivujeme ako ideály krásy, pochádza od Lucifera. Lucifer práve tým, že vo vývoji zaostával je reprezentantom pôvodnej nádhery a dokonalosti kozmu. Tým, že nedosiahol cieľa svojho vývoja, je mu odopreté čisto duchovné pôsobenie a musí používať človeka, aby sa mohol uplatniť vo svojom svete. Hľadá vstup do nášho duševného sveta, aby tým sledoval svoje vlastné ciele. Ale aj on plní svoju úlohu pre svetový celok.Človeku sa stáva nebezpečným až vtedy, keď mu je umožnené, aby prekročil hranice mu stanovené. Každý druh opojenia je luciferský. Opojenie drogami, ideálmi, samospasiteľské snahy. Náboženské hnutia, ktoré chcú človeka presadiť do sladkého, citového opojenia - napr. Osho, luciferské je pobožnostkárstvo, každý druh lásky zameraný na osobný pôžitok atď .


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 20:22 avatar
Janyjany nejak priamo nad jeho priamymi vplyvmi som nepremyslal,viem vsak co jeho posobenie zanechava v cloveku-je to pocit zavislosti,nestastia,nepochopenia a v neposlednom rade krutost v podobe akychsi bezpricinnych nasledkov za cosi co clovek neurobil.To je prave diabolske na jeho posobení,že clovek ktory si ho zmyli s bohom a podlahne sebeklamu vlastnou iluziou o nom potom zacne boha zavrhovat pre ciny a veci ktore pridu ako nasledok nespravneho rozlísenia medzi božím svetlom a luciferským.


58.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 8. 2008, 18:31 avatar
Janyjany trochu opozdene,ale predsa duchovny vyvoj nie je najdôležitejsí.Ty tu spomínas v suvislosti s Luciferom veci ktorych si svedok u plagiatorov jeho osobnosti.Stav jeho bytia sa snazia dosiahnut,ale sputava ich prave maja-iluzia a ludia sa s tým uspokojuju.V podstate je to vlastne aj mne lahostajne v tomto smere.Lucifer vo vyvoji nezaostaval,to je nepravda podla mna.Skor sa mi zda že prilis predcil vsetkych cim vznikla vazna priepast medzi ním a zvyskom.A ten zvysok prave holduje regresu ci už po stranke ducha ci po inej.A kolektívne vedomie tých spomalencov ho zavrhlo.Ale ked sa zjaví tak su chytri ku kazdej lsti aby cosi z toho cim ich predstihuje utrhli,či ukradli,a vtedy sa prejavuje to luciferstvo v ludoch povysenost,pycha atd.Ale je to sprevadzane trestom pre zlodeja ktory vzal .A tam nastupuje michael.Ale to je ina piesen.


59.
označiť príspevok

janyjany
   17. 8. 2008, 18:57 avatar
Ranexil - čo je najdôležitejšie?
Luciferskí anjeli zaostali vo vývoji kvôli nášmu vývoju. Bez ich vplyvu by hmotný svet neexistoval. Ani náš sklon k omylu a vypadnutie zo súvislosti s duchovným svetom. Keď svoju úlohu splnia, tak sa navrátia na cestu správneho vývoja. Ich odklon je dočasný, kvôli nám. Hrozí nebezpečie, že si človek zamení Lucifera s Kristom, pretože obaja hovoria mnohé veci rovnako. Ale záleží na bytosti, nie na slovách. Podstatné sú sily, ktoré pulzujú svetom, to ako pôsobia.


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 8. 2008, 19:12 avatar
Jany ja skor zastavam nazor co sa Krista týka,že je prejavom nutnej zmeny pre tých ktorí su pokrocilejsí a i tak sa navratia k povodným veciam.Nie je spravne aby som klasifikoval kto ma pred kym naskok to objektívne nevie povedat asi nik pretože cas dany trebars Luciferskemu prejavu bol v tej dobe kedy sa tak stalo najlepsí a predstavoval svetlo.Dnes je iny cas a svetlom je Kristus.Aj preto som to napísal že sa obmienaju lenže ty si to pochopil akože v prítomnosti-ja som myslel tisíce rokov.Konfrontacia medzi Kristom a Luciferom spociva na ovocí ich plodov v porovnavaní jeho najvacsej slavy a slavy Kristovho casu.Teda co sme my ludia zac a akí sme.Ktorí su lepsí.V podstate nic ine nevidno.


61.
označiť príspevok

janyjany
   17. 8. 2008, 19:36 avatar
Ranexil - všetko negatívne vzniká tým, že je to uplatnené v nesprávnom čase. Luciferské impulzy pôsobia v nesprávnom čase. Preto pôsobia negatívne. V druhohorách chceli predčasne stiahnuť človeka na Zem a teraz zasa ho predčasne odpútať od hmoty. Vyvinuté bytosti, ktoré idú správnym vývojom konajú všetko v správnom čase. Preto ich vplyv je pozitívny. Aj Lucifer bude spasený a vráti sa do duchovného sveta.


62.
označiť príspevok

janyjany
   17. 8. 2008, 19:57 avatar
Ranexil - píšeš - duchovny vyvoj nie je najdôležitejsí.
Čo je podľa Teba najdôležitejšie?


63.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 8. 2008, 08:09 avatar
Jany je to podobne ako ked by niekto tvrdil že hmotny vyvoj je najdoležitejsí.Najdoležitejsí je sulad oboch.


64.
označiť príspevok

janyjany
   18. 8. 2008, 18:06 avatar
Ranexil - ak vieš, že tento svet bol stvorený kvôli ľudskému vývoju, tak vieš, že hmotný vývoj je zrkadlom duchovného vývoja človeka.


10.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 19:43 avatar
ja len tak ,jeden z nich ma prist na zem.Ktorý?


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 19:50 avatar
Salbea opýtaj sa ma,odpoviem ti.


13.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 19:53 avatar
Pytam sa ta...hm?


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 19:59 avatar
Su na zemi už nejaky ten cas-obaja i ked akosi striedavo,akoby sa nahanali a zaroven obchadzali.


16.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:00 avatar
su ludia? muz a zena?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 20:14 avatar
salbea-Pozri na to inac aj by som ti rad napísal,ale nemožem ked dementnost neschopna vidiet a vnimat inu realitu nez len dutost vlastnych kotrb tiez nazera v to comu nemozu rozumiet lebo ich mysel je nevyvinuta ,tak ich nebudem pohorsovat.Ale ty to vies mozno lepsie nez ja (pentagram,motýl o tom nasvedcuju)


18.
označiť príspevok

fajer
   13. 8. 2008, 20:02 avatar
téma o ničom,alebo kopa nepodložených drístov.


19.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 20:07 avatar
Tak,tak...trochu reality by nezaskodilo....


22.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 20:17 avatar
Lucifer, Diabolos a Ahriman, Satan, sú dve rozličné bytosti. Luciferské a ahrimanské bytosti pôsobia v kozme každá svojím charakteristickým, navzájom dokonca protikladným spôsobom. Už zo samotného pomenovania týchto bytostí by nám malo byť jasné, o aké veľké protiklady ide: Ahriman, Mefistofeles, duch temnoty (gr. „ten, ktorý sa bojí svetla“) - by mal byť totožný s Luciferom, Svetlonosom (lat. lucem ferre = prinášam svetlo), Fosforom (gr. fos = svetlo, forein = niesť) - teda s tým, ktorý svetlo prináša? A predsa sa v cirkvi už od čias sv. Hieronyma ujal tento omyl, že Lucifer a Satan sú jeden a ten istý.
Vsetko vo vesmire je stvorene dualne, inak by nebola rovnovaha, na kyslost posobi zasaditost, potom vznikaju aj ine odtiene spektra.


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 20:39 avatar
Mortiis s tou dualitou mas aj nemas pravdu.su dualne veci,ale existuju aj trojpolarne vdaka ktorym sa vsetko tocí,a potom aj stvorpolarne-možno i viac.Moja vedomost siaha iba po pät ale je zrejme že to koniec nema.


31.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 20:43 avatar
Ano, ved ja som to tak trochu hlupo napisal, ze vznikaju aj ine odtiene spektra (trojpolarne atd.), a nema to koniec, resp. ma, ale vzdy sa to znasobi. Je to zlozite a boli ma z toho hlava.


23.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:21 avatar
ale ja to chcem vediet,tak kam sa mam obratit?


25.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 8. 2008, 20:27 avatar
..na Lampáreň, ale ber to ako vtip  


27.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 20:32 avatar
Hlavne sa neobracaj na skupiny ludi, ktori ti spravia brainwash a budes verit iba tomu, comu chcu, aby si verila...


26.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:28 avatar
no d,zakazane ovocie mi zachutilo 


28.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:35 avatar
citala som co to o satanistoch,no a hladam tych mudrych..aspon knihy..pls


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 20:42 avatar
Salbea co nemas kde prist o peniaze,ked sa orientujes ich smerom?


32.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:43 avatar
mam chut filozofovat a pocula som ,ze su dobry v posteli...


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 8. 2008, 20:46 avatar
Dobrý v posteli je aj ten co zožerie balík viagry.A ozaj si pekna?


37.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 20:48 avatar
To si kde pocula, v nejakych filmoch? Si myslis, ze pride rovno Aleister Crowley, slahne si opium a bude s tebou vyvadzat kaskaderske kusky? rofl, to nie je o tom...


33.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 20:46 avatar
sado-maso-ohen-ziletky? 


35.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:47 avatar
po y makke i...BetonFist-tomu neverim...to mozno tí primitivni


39.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 20:53 avatar
No,lenze dobry satanista,dobry milenec???hm,hm neopodstatnene...myslim ze to nebude tym... 


36.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:48 avatar
ja neviem


38.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:51 avatar
To bol kto?Citala som o La Vey..Sandorko


40.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 20:54 avatar
A inac tie pery s hviezdickou boli take pekne,nemala si to predtym ty??? 


43.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 20:58 avatar
Sandorko a jeho Satanska Biblia, no to bola skor filozofia egocentrizmu, poukazovat na to, ze vsetci ludia su egoisti, on bol silny materialista, aj ked nemusel byt taky obmedzeny, USA je velka propaganda selmy, nechcem to tu rozoberat po x-ty raz.


41.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:55 avatar
ja,ale vtedy som netusila ze ste tu vy...slusne nie?


42.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 20:57 avatar
Nooo,teraz mam asi dlhe vedenie... 


44.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 20:59 avatar
napr.foton,kristof,janyjany


45.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 21:01 avatar
Kvoli nim si si zmenila avatar? Z husenky sa vyklul motylik, symbolizujuci aj pentagram, brrr symbolika, uz budem ticho, je to zavadzajuce.


48.
označiť príspevok

BetonFist muž
   13. 8. 2008, 21:12 avatar
Ale nechapem preco si si to zmenila...


46.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 21:03 avatar
ja naozaj neviem,co znamena motyl..sakra co som si to dala....


47.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 21:06 avatar
Kasli na to prosim ta, pohoda, co sa ti paci, je tvoja vec.


55.
označiť príspevok

senzana
   15. 8. 2008, 09:20 avatar
náhodou zaujímavý avatar - mne sa páči - ako keby predstavoval pokoru ženy  


56.
označiť príspevok

Mojka1
   15. 8. 2008, 10:18 avatar
..neber to Senzana, ako moju zádrapčisť, ale pýtam sa, prečo má byť žena pokorná ? Veď moderná žena je rovnocenná svojmu partnerovi. Keď je sama, tak o to viac. Musí byť sebestačná vo všetkom. Prečo potom tá pokora ? Možno máš argument, ktorý som si doteraz neuvedomila  


65.
označiť príspevok

senzana
   18. 8. 2008, 18:09 avatar
lebo, veľký človek - skromný človek a skromnosť sa snúbi s pokorou  


49.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 8. 2008, 21:14 avatar
zlakla som sa,neviem mam blby pocit v bruchu...


50.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 8. 2008, 21:20 avatar
..radšej sa odklakni a najdi si krajši avatar. Ale ked sa tebe páči, tak je to ozaj tvoja vec  


51.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 21:21 avatar
Clovek sa boji toho, comu nerozumie... ale chcel by som sa vratit k tomu co si napisala: su tu taki ako napr. janyjany, Foton, Kristof... to su aki? myslis teisti?


52.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 8. 2008, 21:29 avatar
..nechcem ti Motiis skákať do rečí, ale janyjany je pápežskejší od pápeža. Ked to číta, nech to nechápe odomňa ako urážku, len za môj názor  


53.
označiť príspevok

janyjany
   13. 8. 2008, 21:50 avatar
Mojka1 - čo je na mne pápežské?


54.
označiť príspevok

Mortiis
   13. 8. 2008, 21:52 avatar
cize je vyssie ako papez? Z jeho prispevkov mi nepripada, ze by nejak daval za pravdu cirkvi, on je skor krestansky ezoterista, a mozno este nieco ine, a Ranexil asi nechcel rozoberat, kto je kym v tomto topiku, ale kto kym nie je...


57.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 8. 2008, 17:01 avatar
Mortiis ked vylucis vsetky moznosti,doberies sa k vysledku.


66.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2008, 10:04 avatar
Takže ri teme Lucifer som sa nedozvedel nic co by už na zaciatku nebolo napísane-Teda že jeho vlastnosti dnes prezentovane su puhou iluziou,aby ludia nahanali nieco co udajne môže za zlo,ktore vsak sposobuje nasa vlastna neschopnost a pokrytectvo v tom ,že ktosi iny zato može.Trebars Lucifer Ranna hviezda.Ježis tiež seba v zjavení jana nazval rannou hviezdou,tak koho to obvinujeme za zlo v konecnom dosledku?


67.
označiť príspevok

janyjany
   20. 8. 2008, 12:56 avatar
Ranexil - nedozvedel si sa nič? Tak potom nečítaš.


70.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2008, 11:14 avatar
Dozvedel som sa nieco,ale to bol len zvrat,aby sa vody rozvírili-možno zakalili.Je viacero zdrojov superiacich o cloveka a ukazanie svojej cesty ním.Nech lepsí zvítazí-co bohužial casto vyznieva v prospech zakernejsích,tých ktorí maju chut len ovladat.Preto je aj zlo len princíp uhla pohladu-na ktorej strane kto stojí.


71.
označiť príspevok

janyjany
   21. 8. 2008, 18:45 avatar
Vývoj ľudstva je riadený dokonalými bytosťami. Nemáš dôvod mať obavy.


72.
označiť príspevok

fajer
   21. 8. 2008, 19:41 avatar
mohol by si ma s nejakou zoznamit


68.
označiť príspevok

Richardus
   20. 8. 2008, 18:17 avatar
Lucifer a Boh maju jedno spolocne: neexistuju, a kto povedal ze Lucifer je ten zli ?


69.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2008, 18:34 avatar
z tvojej strany absolutna infiltracia
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:36,  prečo nebývaš so svojím priateľom v dome, to sa tak dobre poznáte ako catwoman a batman
dnes, 11:33,  a za vanilkou chceš
dnes, 11:32,  nechce podávať ruku, prečo je skúpi
dnes, 11:29,  ivo postaraj sa o svojho brata a mamu
dnes, 11:28,  Mirka Miškechová - On ani nevie
dnes, 09:45,  *13*13*13*13 Vtedy ti to stačilo, nadbrat, aby ťa mama kádeháčka pretlačila na starostu v...
dnes, 09:33,  Kasafran pocujes to Zabrzdeny je hrdy na debilitu?!!!:))))
dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(170 071 bytes in 0,416 seconds)