Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Lono ženy (Zuna Kozánková)

92
reakcií
11573
prečítaní
Tému 19. decembra 2009, 10:31 založil postoy-lea.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 09. 2016
1
05. 12. 2009
20
18. 05. 2013
113
24. 04. 2012
4
25. 05. 2011
49
 
 


1.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 10:31 avatar
Lono ženy
Zuna Kozánková

Najstaršia veštiareň v Grécku, zasvätená Veľkej matke Zeme, mora a nebies, sa nazývala Delfy, z gréckeho delphos, čo znamená „lono“.

Barbara Walkerová, Ženská encyklopédia mýtov a tajomstiev

Žena bola prvým náboženstvom človeka. Prvým božstvom bola Bohyňa – Matka. Bez nej by život na Zemi nebol možný a viera v ňu bola všeobecne rozšíreným kultom. Dôkazom toho sú nespočetné obrazy paleolitických i neolitických žien. Na možné pochybnosti a otázky, prečo to tak bolo, je jednoduchá odpoveď. Každý predsa pochádzame „ z brucha svojej matky“.

Aj naša matka vyšla z brucha svojej matky, jej matka tak isto..., a tak sa týmto kolobehom dostávame na akýsi úplný začiatok, kde sa stretneme tvárou v tvár s prvou matkou, pramatkou, matkou všetkých ľudí a jej obrovským potenciálom tvorby. Je teda logické považovať ju za Bohyňu. Pre ženu táto Bohyňa symbolizuje jej najhlbšiu bytosť, oslobodzujúcu, vyživujúcu a blahodarnú silu. V symbolickom chápaní je telo ženy utvorené ako vesmír, je jeho rytmom pretkané. Vesmír utvára telo ženy, a žena je nám sprostredkovateľkou jeho zákonov. Podstatu ženského princípu vyjadruje jej menštruačný cyklus, napojenie sa na jeden s vesmírnych objektov – Lunu, ktorý je symbolom jej vzťahu k Zemi, k našej Matke, k našej Bohyni.
Tajomstvo ženy sa neobmedzuje len na jej pohlavie, presakuje celou jej bytosťou a zdá sa, že hlavne do jej psychiky. Bohyňa neobmedzuje ženu, aby bola len telom, ale prebúdza jej dušu a emócie. Cez bohyňu môže žena poznať silu svojho hnevu a agresivity, rovnako ako aj bezmedznej lásky. Žena je intuitívna, pretože je citlivá a naladená na kozmické rytmy. I keď o tom moderná žena možno nevie, vo svojej podstate pozná tajomstvo vesmíru, tajomstvo života, i tajomstvo zdravia. V podvedomí pozná silu liečivých bylín, či poriadku plodnosti všetkého naokolo. Práve žena sa v archaických národoch starala o poľnohospodárstvo, verilo sa, že jej oplodňujúca sila pôsobí aj na úrodnosť Zeme.

Brucho ženy
Predpokladám, že každý s nás si vie predstaviť nejakú prehistorickú sošku bohyne plodnosti, bruchatú a prsnatú ženu, poriadne ukotvenú k zemi. Možno jej niektoré stelesnenia pôsobia až ako karikatúry, ale ako inak sa dala v tom období stelesniť tá nevyčerpateľná plodnosť ako veľkým bruchom a objemnými prsiami? Bruchom, z ktorého vzišli všetky tie deti? A tak isto aj jej schopnosť uživiť všetko jej potomstvo je možné znázorniť len obrovskými prsiami dotýkajúcimi sa toho brucha. Tu namiesto estetiky vládne hlboká symbolika, ktorej treba rozumieť.

Na tuto primárnu skúsenosť a predstavu nadväzuje kult Matky Zeme, ako jednoznačného ženského princípu, napríklad v niektorých náboženstvách domorodých indiánov severnej či južnej Ameriky. I napriek potupe, ktorou domorodý americký ľud za posledné storočia prešiel, má jeho podstatná skupina i dnes dostatok sily a chuti hovoriť o raji na Zemi a žiť v ňom plný radosti a vnútornej hĺbky. Má dostatok sily šíriť toto vedomie aj medzi ľuďmi civilizovaných spoločností dnešnej Ameriky, či Európy. Starešinovia a šamani kmeňov Hopi či Lakotov cestujú po svete, vedú workshopy, prednášky, liečia ľudí, ktorí ochoreli následkom nástrah modernej civilizácie. Odkiaľ sa v nich tá sila berie? Práve v neopomínaní uctievania bohyne Matky Zeme, ženského princípu. Je pre nich posvätná, rovnako ako Veľký duch, mužský princíp. Vravia, že žijú v raji. Veď čo viac by mohli chcieť ako žiť v harmónii s Ňou? A túto vnútornú oslavu, oslavujú spevom a tancom.

Každá starobylá kultúra obsahuje tento kult. Bola to tá archaická bohyňa, prvopočiatočné božstvo, patrónka lovcov doby kamennej a prvá rozsievačka zrna, pre uctievanie ktorej sa k jej obrazu vytvárali umelecké diela. Ona dávala podnet k hudbe, poézii, k tancu.

Tanec v bruchu ženy
Sila, ktorá vytvára vajíčko, je najväčšou tvorivou silou. Práve vo vlhkosti a temnote ženského lona sa vynárajú prvopočiatočné kozmické sily, či už je vajíčko oplodnené alebo nie. Ak pochopíme, čo naozaj pôsobí v maternici, pochopíme tajomstvo vesmíru. Ženské lono je malou „maketkou“ vesmíru, so všetkými tvoriacimi silami, s jeho tancom tvorenia. Ako inak by sme mohli nazvať rôzne vesmírne cykly a pochody ako tvorivým tancom? Špirálovité chorovody galaxií, rýchle prebehy komét, výbuchy supernov, hry príťažlivosti, dostredivé tance čiernych dier... Takýto vesmír môžeme pozorovať aj v ženskom tele, od erupcií vajíčok, cez špirálovité energetické toky vaječníkov, až po temnotu samotnej maternice, v obrovským potenciálom svetla - nového života. Mikrokozmos v makrokozme ďalšieho makrokozmu.

Ženské vnútro neustále tancuje. Telo tehotnej ženy, navyše tancuje tancom tvorby novej ľudskej bytosti. Vajíčko vytvára žena, nie nejaký mechanizmus. Niekde v nej spí zvinutá skúsenosť všetkých minulých generácií, prenos pre život celého ľudstva. Tento úžasný tvorivý dynamizmus oživuje atómy a galaxie vesmíru, no necháva vzklíčiť aj obilie, rozmnožuje baktérie, žije prítomný v každom okamihu v každej žene, a nielen behom tehotenstva.

Tento tanec bol kedysi vnímaný ako prirodzená súčasť života, či už podvedome alebo aj priamo vedome. Žena tancovala, keď chcela otehotnieť, jej blízki tancovali, keď porodila dieťa. Ľudia kolektívne tancovali, keď prosili matku Zem, aby zarodila. Pri tanci dosahuje človek posvätnosti. Existujú mnohé uchované stopy po tanečníkoch z prehistórie, ktorí do zeme svojim tancom pri takýchto príležitostiach búšili nohami. Prví neolitickí poľnohospodári všade na svete tancovali blízko polí behom siatia alebo zberu úrody. Verili, že tým podporia úrodnosť Zeme prebudením ľudskej sexuálnej sily.

Dom v dome
Obilná sýpka plná životodárneho obilia, to je ženská maternica. Je akýmsi vnútorným domom vo vlastnom dome ženy. Ženina výnimočnosť spočíva v jej dvojdomosti, čím sa výrazne odlišuje od muža. Maternica je, idúc ruka v ruke so ženským princípom ako takým, extrémne prispôsobivý orgán s vynikajúcou pevnosťou a silou. Je zo všetkých orgánov najviac schopný zväčšiť svoju veľkosť, neuberajúc si pri tom na vlastnej sile. Tento dom pre nové dieťa rastie v žene až dovtedy, kým nový tvor nepotrebuje jej vnútornú ochranu a živiny, a je schopný žiť mimo tela.

Maternica je sval ležiaci v panvy, dutý svalový orgán veľkosti a tvaru hrušky, ktorý váži cca 60 g. Je, okrem iných úponov, silnými väzmi upevnená na vertikálnu oporu tela – chrbticu. Tým tento orgán od prvého momentu tvorby novej ľudskej bytosti, učí byť v spojení s touto životne dôležitou oporou. U netehotnej ženy leží maternica takmer vodorovne, behom tehotenstva sa jej poloha mení do takmer zvislej, dosahuje dĺžku až 30 cm a hmotnosť až 1 kg (samotná svalovina bez dieťaťa). Pri raste dieťaťa mu poskytuje prenos všetkých živín, ktoré dieťa potrebuje, poskytuje mu teplo, istotu, lásku. Je zároveň schopná značnej a predĺženej námahy počas vypudzovania plodu počas pôrodu. Toľko potenciálu driemajúceho v tejto malej hruštičke. Maternicu si môžeme predstaviť ako dom v dome, alebo ako pôdu, či už symbolickú alebo biologickú, v ktorej sa časom uhniezdia a vyrastú plodné semienka z vaječníkov. Alebo ako jaskyňu v útrobách zeme, poskytujúcej ochranu a domov.

Keď žena nie je tehotná, maternica zaberá relatívne malé miesto v panvovej oblasti. Je situovaná uprostred panvovej dutiny, priehlbiny medzi mechúrom a rektom. Takmer akoby nebola. Jej potenciál je však ohromný a to by sme si mali všetky uvedomiť. Žiť vo vnútornej symbióze s týmto domom, dómom, chrámom. V tradičnej čínskej medicíne je maternica nazývaná aj pojmom „zigong“, čo znamená chrám dieťaťa. Nezávisle od toho, či dieťa obsahuje alebo nie.

Maternici sa zriedkakedy venovala pozornosť mimo spojitosti s tehotenstvom, čo je skutočnosť, ktorá odráža základnú kultúrnu predpojatosť našej spoločnosti. Na maternicu sa pozerá ako na miesto zrodu ďalšieho človeka, a je teda oceňovaná vtedy, keď plní túto funkciu. V prípadoch, že už žena splnila svoje materské poslanie, a keď sa rozhodne nemať deti, moderná medicína je toho názoru, že maternica nemá sama o sebe zvláštnu hodnotu. To je hlboký omyl. Ženám sa tým vštepuje, že majú cenu len vtedy, keď sú matky, čo je hlboký omyl dvojnásobne. Americká gynekologička Chriastiane Northrupová píše vo svojej knihe Žena, telo a duše, zameranej na psychické aspekty ženských problémov, toto: „ Podceňovanie maternice zo strany lekárov i verejnosti prispieva k tomu, že po cisárskom reze je hysterektómia (chirurgické odňatie maternice) druhým najčastejším chirurgickým zákrokom v USA. Počet prípadov hysterektómie sa v USA zvyšuje tak rýchlo, že o niekoľko rokov nebude mať 50 percent žien vo veku šesťdesiat päť rokov maternicu.“ A pritom sa vôbec nepripúšťa vzťah maternice k psychike ženy, jej vzťah k tvorivosti ako takej. Citujem ďalej: „Maternica má z hľadiska energie súvislosť s ženiným najvnútornejším zmyslom pre seba samú a vlastný vnútorný svet. V snoch je symbolizovaná vlastnou osobou a osobami, ktoré by žena rada zrodila. Zdravotný stav maternice odráža skutočný emocionálny stav ženy a jej vieru v seba samú. Zdravie maternice je ohrozené, pokiaľ si žena dostatočne neverí alebo je nadmierne sebakritická. Zdravie vnútorných pohlavných orgánov ženy závisí na tom, či sa žena cíti schopná, kompetentná a či vie naplno rozvíjať svoju kreativitu. Musí sama seba dobre hodnotiť a mať dobré vzťahy s ľuďmi, ktorí ju obklopujú. Naopak vzťahy, ktoré sú pre ňu stresujúce a obmedzujúce, môžu tieto orgány negatívne ovplyvniť.“

Spiace ženstvo
Žijeme v spoločnosti, kde výchova systematicky pestuje mužské hodnoty nielen u muža, ale aj u ženy. Naše patriarchálne myslenie vytvorilo technokratickú civilizáciu bez duše, ideálu a skutočnej lásky. To, v čom žijeme dnes, je výsledkom dlhodobého „plienenia“ ženského rodu, zo strachu pred silou ženy a ženským princípom. Domorodé kmene žili (niektoré dodnes žijú ukryté v štedrej vegetácií pralesov) v súlade v prírodou, neničili ju, mali k nej posvätný vzťah ako k matke, k bohyni. Tieto spoločenstvá fungovali na princípoch matriarchátu, ktorý nevnucoval vlastné pravdy, oslavoval život taký, aký je.

Bohyňa matka neriadi svet, ona je svetom. Prejavuje sa v každom z nás, každý ju môže poznať v jej veľkej rozmanitosti svojho vnútra. Nie sú tajomstvom násilné praktiky na zahladenie „pohanstva“ plného božstiev, vrátane bohýň. Obrady plné tanca na vzývanie sily prírody, na privolanie životodárneho dažďa, na plodnosť pôdy, pri ktorých ľudstvo prosilo prírodu o plody, boli chápané ako cesty rúhania a spájania sa s diablom. A následne odstraňované násilím, ohňom a krvou. Dnes to už nezažívame takto intenzívne na vlastnej koži, dnes nás už neupália za to, že zbierame byliny, liečime prostredníctvom reiki, krištáľov, tanca, či energiou na diaľku, alebo tancujeme pred nejakou sochou. Avšak i dnes je tým kvalita nášho života výrazne obmedzená. Nemôžme rodiť v podmienkach aké sú pre telo ženy prirodzené a v akých by sme tým pádom chceli, nerozumieme svojim partnerom a často s nimi vedieme skrytý boj, svoje zdravie sme zverili výhradne do rúk lekárov, tanec je v mnohých spoločenstvách považovaný za takmer „úchylku“ zženštelého ducha človeka, určité názory na postavenie sexu v živote človeka kvalitu života obmedzujú, atď. Ľudstvo stratilo zmysel pre ženský princíp, stratilo ženu. Prinajmenšom ju dôkladne uspalo.

Patriarchálna logika vedie k poníženiu ženy, k jej zatlačeniu „do kuchyne“ a dáva jej jediný cieľ slúžiť svojmu mužovi a zachovávať rod. Žena preto dnes spí a nemôže sa naplno prejaviť. Prejavuje sa buď ako nadmerne emancipovaná žena, búriaca sa proti mužskému tlaku, no pritom kráčajúca tou istou cestou – cestou uvažovania tzv. patriarchálneho systému. Alebo sa prejavuje ako obraz mužových skreslených predstáv o nej - Žena ako matka, poslušná a zároveň reprezentujúca manželka, žena ako prázdny sex symbol, ako reklamné lákadlo na čokoľvek, dajme tomu aj na obkladačky do kúpeľne. Tak sa nakoniec často stáva, že žena, ktorá má do podvedomia vsiaknutú predstavu napasovať do predstavy muža o nej, je úplne nezmyslene ochotná nechať si implantovať do svojho vlastného tela umelé hmoty. Nie je schopná zamyslieť sa nad svojim vlastným telom a vnútrom, ale veriť lekárovi (poväčšine mužovi), čoho výsledkom je to, že bez rozmyslu pravidelne prijíma chemické hormóny. Za najsymbolickejší považujem stav, kedy ženy, z „poverenia“ nášho systému „ochrany zdravia“, takmer ako na bežiacom páse prichádzajú o svoje bytostne dôležité orgány - maternice.

Muž je ženiným dôležitým doplnením. Ani bez neho by život nebol možný, bez jeho energie by žena nebola ženou. Odsudzujem však preferovanie myslenia, ktoré pochádza z ľavej mozgovej hemisféry, potláčajúc tu pravú, a v ktorom v drvivej väčšine žijeme. Myslenia nadmieru racionálneho, ktoré má pramálo spoločné s prírodou, ktoré splnomocňuje náš svet k zotročovaniu a plieneniu zdrojov našej planéty, či k degradácii ženy. Výsledkom je znečistenie a hromadná deštrukcia (ekologická, ale aj duchovná), ktorá ohrozuje samotné ľudstvo.

Sila Bohyňe, sila tvorby
Je nepochopiteľné, čím je žena schopná prechádzať. Pôrod a výchova dieťaťa zoberie žene päť rokov života. I napriek tomu, že je to krásny a plný úsek života, je to tak. I navzdory intenzite pôrodných bolestí, navzdory mnohým odriekaniam so svojich potrieb, únave a emocionálnemu či fyzickému vyčerpaniu, je väčšina žien ochotná podstúpiť tento stav a jeho „dôsledky“ znova a znova. Ide o akési „kmeňové“ rozhodnutie, rýdzo intuitívnej povahy. Biologický pud je v žene nesmierne silný, pud tvorby, starostlivosti, pud po pocite dvojdomosti vlastného tela.

Našťastie sa svet pomaly mení. Mnoho mužov sa začína zaujímať o ženský princíp v ich vlastných vnútrach, začínajú vnímať svoje partnerky ako skutočne doplňujúce póly ich samotných. Zaujímajú sa o ich vnútorný život a podporujú ich rast. Zúčastňujú sa pôrodov vlastných potomkov, čím sú ženám nesmiernou oporou a zároveň rodine významným stmeľovacím prvkom. Nedevalvujú ženské názory a ich potreby stretávať sa v ženských kruhoch a čerpať energiu od seba navzájom. Rešpektujú silu liečenia prírodnými cestami a vnímajú prírodu ako dar a oporu, ktorú treba chrániť. Sú už aj osvietení pôrodníci, ktorí pôrod vnímajú ako záležitosť ženy a dieťaťa, pri ktorej majú tú česť svojou pomocou asistovať.

A v neposlednom rade sú muži, ktorí cítia silu a oporu v umení, aj v tanci, nech už je akýkoľvek, a zúčastňujú sa tak naplno tanca života.

--------------------------------------------------------------------------------

Zdroje inšpirácií: Žena, telo a duše (Christiane Northrupová), Tantra (André Van Lysebeth)

Uverejnené v časopise Taneční zóna 1/2009
Zdroj:www.artyci.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:16 avatar
A to si nevedela? Osobne si myslím a verím, že je bezpohlavný alebo obojpohlavný, aby mohol byť spravodlivý a objektívny.


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:21 avatar
No vidíš, takže je predsa len bezpohlavný - žiadne pokušenie a starostí s tým .


16.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:29 avatar
Piškótka čo ja viem možno by to bolo lepšie, ale zatiaľ je realita taká aká je. No možno je to sci-fi, ale raz možno sa budeme rozmnožovať samopočatím alebo len na základe myšlienky... Nebolo by to krásne, keby sme boli bezpohlavný a teda úplne rovnakí muži aj ženy, čo sa týka toho nematia pohlavia? Veď síce každá ľudská bytosť by bola iná, ako je tomu teraz, ale nebolo by členenie na mužov a ženy. Boli by iné podstatné triediace znaky.Ale to na tom, až tak nezáleží len fantazírujem. Žijeme tu a teraz. A lásku by si dve ľudské bytostí vyznávali sympatiami, náklonosťami, ochotou sa zriecť niečoho, aby sme potešili iného... tak ako to beží teraz, ale zmizli by tie genitálne sex. styky. Boli by len dotyky, hladkanie, bozkanie, tuľkanie a podobne.


25.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:47 avatar
Piskotka pacientka bola mudra zena, myslim, ze je to tak.


44.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:30 avatar
... nudne, museli by sme si urobiť nejakú hračku, ako on nás  


21.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:32 avatar
Nadja hračky budú. Budú to roboty.


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:37 avatar
Lea, ja nechcem robotka...   aspoň psa mi nehajte...  
Súhlasí piskotka, postoy-lea


36.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:46 avatar
Nadja ja viem, uz sme sa o robotoch o psoch bavili a vystvetlili si to . Psa Ti nechame, mas radsej okolo seba zive tvory.
Súhlasí piskotka


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:49 avatar
ďakujem, ďakujem... psa a 2-3 tamagotchi  


50.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:59 avatar
  , moze byt


22.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:34 avatar
Kýchaním nie, lebo niekto by chcel byť stále prechladený a rodiť a rodiť 


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:36 avatar
a nemohli by sme rodiť vtedy, keď by sme sa rozhodli rodiť?  


28.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:42 avatar
Možno by sme museli mať povolenie... net bumažky, net ribjonka  
Súhlasí postoy-lea


33.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:47 avatar
Nezabúdaj, že by si musela chcieť rodiť... nepredstavuj si, že by ťa oplodnila každá baktéria, čo na teba skočí  


41.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:48 avatar
A vies nadja ako by sa potom dobre kseftovalo s bumazkami a niektori chytraci by na tom paradne zarabali?


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:52 avatar
Leuš, a teba nenadchýna, že sme z procesu vyradili chlapov? Teda, mohli by jedine pridelovať schválenia  


47.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:54 avatar
Nadja vyradila by sme pohlavie, a teda aj zeny aj muzov - boli by len ludia.


27.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:40 avatar
Piškotka, a také ľahké ak by bolo rodiť, to by sa mi páčilo  


30.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 20:43 avatar
No problém, keby sa blížil termín, nosili by sme špeciálne nohavičky s ... s vačkom...  


35.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:51 avatar
Nadja dnes si nejaka vesela a hrava, to sa mi paci.
Súhlasí Nadja, piskotka


42.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:50 avatar
Piskotka na DF sa mozes slobodne vyjadrovat a byt sama sebou. Nic ludske mi nie je cudzie. Tampony nenosim, takze neviem, ale realne to je. Skor vacsina zien zazije, ked su prechladnute, ze ked kychnut tak ciknu do nohaviciek - nic nenormalne ci tabu to nie je. Tak to je.


46.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:56 avatar
Piskotka nic zvlastne u zien po porode, senioriek, ale aj u mladych dievcat napr. s nadvahou sa to neraz stane.
Súhlasí piskotka


49.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 20:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:01 avatar
Piskotka no Pan Boh s nami a zle prec . Ako si na to prisla?


52.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:05 avatar
Piskotka vidim, ze si to rychlo prehodnotila ten pohlad na katastrofy. A dobre si urobila . Takze nie su to katastrofy, ale skusky, ktore zvladnes, lebo kazdy dostane len taku ulohu, taku prekazku, ktoru zvladne. A to si pis, ze Boh je vzdy s Tebou, a ze Ta ma rad.


57.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:12 avatar
Piskotka ano 7 dni v tyzdni a 24 h denne -ako bankomaty pre klientov. Preco mas pochybnosti?


64.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:20 avatar
Piskotka zamyslaj sa, ale nepochybuj.
Súhlasí piskotka


89.
označiť príspevok

Jojet
   19. 12. 2009, 23:20 avatar
:-) snáď nie až teraz. To predsa musíte vedieť už od nepamäti. Jojet tiež tvrdí, že pozná najvyššiu cenu a to milovanú ženu.
http://www.youtube.com/watch?v=vpDqZXfkh1k Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí postoy-lea


90.
označiť príspevok

Jojet
   19. 12. 2009, 23:43 avatar
Brú nocku maminky tvorčekov
Súhlasí piskotka, postoy-lea


91.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

postoy-lea
   20. 12. 2009, 15:46 avatar
Jojet je múdry muž, raz k tomu poznaniu hádam prídu všetci-muži aj ženy.


2.
označiť príspevok

Style muž
   19. 12. 2009, 14:03 avatar
lono ženy mám rád, dobre sa v ňom áj spí


5.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:09 avatar
no kto by ho nemal rad 
Súhlasí piskotka


3.
označiť príspevok

ether muž
   19. 12. 2009, 14:35 avatar
už mi je blbě z toho lona, matiek, žien a všetkých tých kecov okolo, áno sú to skvelé veci všetko, ale pri tak častej frekvencii takýchto kecov sú to už riadne otravné žvásty...len dvojičky Jeb a Bobek na to... 


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:09 avatar
ether opakovanie je matka múdrostí, aby ste nezabudli


92.
označiť príspevok

Barón Ether de Carabas muž
   20. 12. 2009, 13:02 avatar
opakovanie a otravovanie sú dve rozličné veci


4.
označiť príspevok

*game* žena
   19. 12. 2009, 17:32 avatar
radsej by som zila ukryta v tom pralese a zila v sulade s prirodou, tam musi byt tak nadherne... 


7.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:10 avatar
game určite to má svoje čaro a neopakovateľnosť


8.
označiť príspevok

*game* žena
   19. 12. 2009, 20:13 avatar
hej...mi prislo tak na um, ake by to bolo, keby som prijala tu ponuku do kina, ktoru mi dal jeden mlady indian....ci by ma vzal aj niekam inam... 


9.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:14 avatar
game ktovie? ak človek neskúsi, tak nevie 
Súhlasí *game*


12.
označiť príspevok

*game* žena
   19. 12. 2009, 20:17 avatar
len ja nerada...nove veci...to mi najskor niekto musi odprisahat, ze to bude lepsie ako je....a to nikto nemoze  


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:20 avatar
game záruku veru Ti nikto neposkytne
Súhlasí *game*, piskotka


17.
označiť príspevok

*game* žena
   19. 12. 2009, 20:23 avatar
ach.. idem ja uz pri ten odporny televizor, pekny vecer vam prajem 


20.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:30 avatar
ahoj game


34.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 20:45 avatar
V casopisy Psychologie dnes 12/2009 sa o robotoch pise. Hodim sem aspon nieco. Na svete pracuje asi milion priemyselnych robotov, vykonnych ale "tupych" zariadenie schopnych vykonavat omedzene spektrum cinnosti na vyrobnych linkach v tovarnach. Vedla nich sa stale viac presadzuju roboty urcene pre rozne sluzby. Ani oni nie su ziadni Einstainovia. Vykonavajú jednoduche, neprijemne ci dokonca nebezpecne prace. Cistia odpadove stoky, umyvaju okna na vyskovych budovach, zvladaju jednoduche domace prace. Dalsie roboty sluhovia cesu ovocie, tankuju pohonne hmoty do aut, pomahaju chirurgom pri operacii, spolu s pyrotechnikmi zneskodnuju bomby a dokonca vystupuju v roly domacich zabavacov. Pocet tychto robotov dosiahol v roku 2008 5,5 miliona a do roku 2011 by to malo byt az 11.5 milionov robotov. Britsky pocitacovy expert Noel Sharkey vyjadril nedavno obavu na strankach prestizneho vedeckeho casopisu Science z trendov vo dvoch oblastiach, v ktorych sa zacinaju roboty uplatnovat. Prva sa tyka starostlivosti o deti a seniorov. Druha zahrnuje vyuzitie robotickych zbrani v armade.


53.
označiť príspevok

david lane muž
   19. 12. 2009, 21:04 avatar
...pozor,aby sa tato thema nezvrtla na pornokanal)))


54.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:06 avatar
David nerob sa. Minule si tiez pozeral porno na www Tento odkaz smeruje mimo DF.sk pornhub.com. Videla som ta 


58.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:08 avatar
ejha Martin nastavil nejake filtre, ale nevadi staci si hodit do google slovicko pornhub, psst nic som nehovorila a nepisala


60.
označiť príspevok

david lane muž
   19. 12. 2009, 21:10 avatar
...filter je nastaveny jenom kvoli tebe)))


63.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:16 avatar
David to je pravda, kvoli mojej uprimnosti, priamosti a odvahe som dokonca dostala aj permanentny ban(zakaz) na jednu krestansku stranku, kde pise ultra jugend katolicka mladez. Ale Lea sa neda, naucila som sa fintu a nastudovala viac o nete a chodim tam ako fantom haha. Prekazky ma nutia viac sa ucit a naberat nove schopnosti, zrucnosti. Ta stranka sa vola www.postoy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. A na tuto pamiatku som si dala toto slovicko do svojho nicku.


59.
označiť príspevok

david lane muž
   19. 12. 2009, 21:09 avatar
...sem tam mrknem,ci tam neni negdo znamy))))


65.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:17 avatar
najviezdickovana pornostar som ja, ale neprezrad ma prosim


67.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:21 avatar
hrame Piskotka, ale nemozes vsetko prezradzat a byt uprimna ako ja 


71.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

david lane muž
   19. 12. 2009, 21:13 avatar
...a napecene,pre nas,panov tvorstva mate,ked tu furt drkocete?    


66.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:18 avatar
David a slane tycinky a arasidove lacne chrumky ti nestacia? Ty maskrtnik? Dnes mnohe zeny este dokoncuju velke upratovanie - je sobota.


72.
označiť príspevok

david lane muž
   19. 12. 2009, 21:26 avatar
...no,je nacase aj poupratovat....vianoce by mali byt castejsie    


70.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 12. 2009, 21:22 avatar
Bolo mi s vami velmi dobre, uz musim koncit. Dobru noc vsetkym.
Súhlasí Ónya, piskotka


73.
označiť príspevok

myrai žena
   19. 12. 2009, 21:30 avatar
lea si na krestanskej pode,kde sa ospevuje vsetko hlavne v muzskom rode a ja nevidim vyznam tu ci inde ospevovat Matku Zeme,prirodu ,Gaiu..hm taky Benedikt,ci Jan Pavol 2 urobili pre Zem a aj iní muzi ovela viac ako nejaka pch. zena..si nic,nikto a tvojou ulohou je tu sluzit a sulozit dla potreby muzskeho sveta a ked nie ,tak ta predaju ako biele maso a ta zotrocia tie dive zvery,aj ked sa snazia niektori s tebou teoretizovat na urovni,vytvorili tento svet tak,ze si na nich zavisla a mas pocit,ze bez nich neprezijes
Súhlasí postoy-lea


74.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

myrai žena
   19. 12. 2009, 21:35 avatar
na internete je tak prijemne,vsak piskotka ? A hlavne prijemne teoretizovat ,ako si to ty tu realitu predstavujes alebo ako by si chcela,ale vonku,tam vonku je zena nic,v nicote ci s inkviziciou,alebo beze


76.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 12. 2009, 21:43 avatar
nuž domáca žienka sa často radí medzi domáci šedý inventár, ktorý sa zabúda oprašovať-povedz myrai že nemám pravdu ") 


78.
označiť príspevok

myrai žena
   19. 12. 2009, 21:45 avatar
ja tu uctu mam na takej urovni,na akej je uroven Zeme ,tu a teraz a trpim rovnako,lebo to tak chcem a vidim to,co mi je dane vidiet telom a ocami


79.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 21:51 avatar
Dá sa tomu vyhnúť.


81.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 21:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 22:01 avatar
Keď sa zbavíš toho, čo ťa ovláda bez tvojej vôle. Toho, čo ťa trápi, a ty to nevieš ovládať.


83.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 22:12 avatar
Piškotka, veď si prečítaj, čo si písala hore... nik sa nechce trápiť. To celkom isto nie je naša vôľa.


85.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 12. 2009, 22:23 avatar
Piškotka, tieto trápenia sú pre nás dôležité, lebo nás okresávajú, vďaka nim vyzrieva naša osobnosť. Ale nemusíme ich vláčiť so sebou po celý život, alebo dlhšie ako treba. To také, o ktorých píšeš ty. Je spusta trápení, ktoré máme ukryté v duši, a riadia náš život, a vôbec o nich nevieme. A všetko toto dokopy nás vie riadne domotať.
Dobrú nocku, všetkým.
Súhlasí Ónya, postoy-lea


87.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 12. 2009, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 12. 2009, 22:29 avatar
kvôli neustálym trápeniam osobnosť človeka už nemá kam dozrievať, už je ubitá a nevládze ..vtedy ju treba podržať.
Súhlasí postoy-lea
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:43,  Nabudúce budeš možno chlapcom ;)
dnes, 10:42,  Ale prečo prave dievča
dnes, 10:40,  Aby si spoznala aké to je byť ženou ;)
dnes, 10:39,  Prečo som sa narodila ako dievča s vaginou medzi nohami
dnes, 10:38,  Bez práce nie sú koláče ;)
dnes, 10:38,  infovojna je výborný hovnomet pre bezmozgov niet lepšieho
dnes, 10:38,  Ano môžem...ale tak prstovat 10-15 min vaginu da mi zabrat.
dnes, 10:37,  Čeka, Teba platia za propagovanie ich obchodu, alebo im robíš reklamu zadarmo?*17 ... žiadny...
dnes, 10:36,  humanitarny bombarder je dnes simča 17
dnes, 10:35,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/116567012_2722283898030810_7850262532670602416_n....
dnes, 10:34,  Oveľa humánnejšie je ukradnúť cudzie územie, pretože na to má Rusko výsostné právo,...
dnes, 10:33,  Rubrika: Niet vo svete analógov!!!!!...
dnes, 10:32,  Orgazmus nie je všetko, ako dievča môžeš byť matkou ;)
dnes, 10:31,  Za ruskú kvalitku si radi priplatíme!!!!...
dnes, 10:30,  Každý kto tým lžiam uverí tak skončí v plameňoch pekelných!!!!!!!!!!!! Patriarcha KGB...
dnes, 10:30,  Veď prave. Ak nie tak budem naďalej dievčaťom. Dokažem sa urobiť. Aspon silnejsi orgazmus....
dnes, 10:30,  Dajú ti penis z nejakej mrtvoly, kto vie či bude fungovať ;)
dnes, 10:29,  Kolóna obrnenej techniky bieloruskej armády smeruje k ruským hraniciam.......
dnes, 10:29,  Keď vôbec budeš mať ;)
dnes, 10:29,  To by bolo blbé. Len to bude zaujímavé nemať vaginu sice ja sa robim 10 minut ale orgazmus...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(216 696 bytes in 0,259 seconds)