Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

List "nesledovateľa" súkromným televíziám

11
reakcií
1271
prečítaní
Tému 23. januára 2013, 10:26 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 04. 2010
2
08. 04. 2016
1
21. 02. 2015
2
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2013, 10:26 avatar
Milí priatelia a známi!
Určite si aj Vy so záujmom prečítate list, ktorý svojho času poslal jeden z našich súčasníkov predstaviteľom komerčných televízii na Slovensku, a to MARKÍZE a JOJ, aby ich "povzbudil" do ďalšej tvorivej práce. Ak budú takto v programovej náplni pokračovať ďalej, tak sa im podarí za nejaký čas, okrem iného aj to, že ľudia prestanú pozerať primitívne a naivné tzv. televízne reality show, a začnú radšej čítať knihy. Ak sa to spomínaným televíziám podarí, tak to bude hádam ten najväčší prínos do života ľudského spoločenstva na Slovensku. Ak aj Vy súhlasíte s obsahom tohto listu adresovanom spomínaným televíziám, tak tento list prepošlite svojim priateľom a známym, nech to tak urobia aj oni sami.
Konečne to niekto napísal a vyjadril mienku 85 - 90 % slovenského národa, načase!
Ešte keby si to televízie Markíza a Joj aj vzali k srdcu!
Milé televízie,
ďakujem, že nám ukazujete ľudí vymetajúcich večierky azda všetkých firiem na Slovensku, kde sa vždy dobre zadarmo najedia či spoločne poohovárajú, tzv. osobnosti tzv. slovenského showbiznisu. Sme vám nesmierne vďační aj za to, že nám nikdy nezabudnete povedať veľmi dôležité novinky z osobného života týchto tzv. celebrít, napr. s kým momentálne chodí pani Judínyová alebo koľko eur stáli šaty pani Heringovej, ktorá vďaka svojej prirodzenej kráse nikdy v živote nemusela využiť služby plastického chirurga.
Ďakujem, že nám ukazujete ťažký každodenný život arogantných nemeckých milionárov, ktorých jediným vážnym problémom je, v ktorej drahej reštaurácii sa naobedujú alebo aké gýčové handry si kúpia v tých najsnobskejších butikoch.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí mentálne postihnutých, ktorí skutočne nemôžu za to, s akou diagnózou sa narodili. Veď hlavné je, že sa na tom pospolitá Slovač zabaví, o ostatné sa už postará nemenej trápny moderátorov monológ.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí nemajetných, chudobných, ktorých (ne)veľkosť majetku je podľa vás priamo úmerná ich spoločenskému statusu, a tak ich zosmiešňujete pred celým národom. Títo ľudia len majú smolu, že sa jednoducho vymykajú zo štandardu slovenskej rodiny, pritom však nie sú zlí. Práve naopak. Častokrát svojou úprimnosťou a človečenstvom prevyšujú ostatných.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí závislých na alkohole, drogách či trpiacich inými problémami. Osobné tragédie týchto ľudí by mali ostať ich súkromnou záležitosťou a nie stať sa predmetom debát ...násť ročných detí počas prestávky na základnej či strednej škole.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí, ktorí majú v popise svojej činnosti veľké "ničnerobenie" a "intrigovanie" v uzatvorenom hotelovom areáli kdesi v Karibiku. Výhra v podobe ťažkých tisícov eur pre víťaza bude v tomto prípade skutočne zaslúženou odmenou po mimoriadne namáhavom pobyte v "pozemskom raji".
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí, ktorí chcú stretnúť lásku svojho života práve pred televíznou kamerou a zrakmi tisícov televíznych divákov, a to kdesi na svojej ťažko vybudovanej farme v Hornej Dolnej, kde budú so svojimi polovičkami spoznanými ad hoc viesť usporiadaný život, mať veľa deťúreniec a žiť bok po boku, až kým ich smrť nerozdelí.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí, ktorí to v živote dotiahli až do 2. kola celosvetovo uznávanej speváckej alebo talentovej súťaže, aby následne pozornosť verejnosti vzbudili skôr svojimi outfitmi a škandálmi ako skutočným speváckym umením.
Ďakujem, že nám ukazujete ľudí, ktorí sa za spoločným večerným stolom stretli skutočne len preto, aby predviedli len a len svoje gastronomické schopnosti. Intrigy a vzájomná nevraživosť sprevádzajúca nás počas celého programu je len nechceným vedľajším produktom úprimného priateľského posedenia, a tak za stolom nemôžu chýbať pornoherci, vyhasnuté spevácke hviezdy, speváci so psychickými problémami, párty girls s jasne vyhranenou životnou filozofiou či kvázi úspešní podnikatelia s políciou na krku.
Ďakujem, že aj dnes večer nám ponúknete už 154. diel 9. série "kvalitného seriálu" s hercami, ktorí v ňom hrajú pomaly už piaty rok. A ak sa aj objavia nejaké nové tváre, tak len preto, aby sa zvýšila sledovanosť - to čarovné slovko v žargóne našich televízií. Aj tu platí, že akákoľvek zmena je život. Nedá mi nepoďakovať aj za mizerný dejový spád, smiešne dialógy a osudové zvraty odohrávajúce sa v dvoch obývačkách a jednom bare o rozmeroch 5 x 5 metrov, kde ich
neodmysliteľný kolorit dotvárajú lacné interiérové kulisy. A že ľudia by aj uvítali viac exteriérových scén? Majú smolu... prečo by ste ich aj točili, keď ich výroba si vyžaduje o niečo viac námahy a samozrejme aj financií.
A prečo vám vlastne za to všetko ďakujem? Nuž, vážené televízie, ďakujem vám predovšetkým za to, že mám viac času na kvalitné knihy, zmysluplné filmy a dokumenty či jednoducho na to, čo ma baví a napĺňa. Áno, aj na písanie. Jasný dôkaz: Keby som napríklad dnes pozeral niektorý z vašich vyššie spomínaných "skvostov", tento článok by kvôli môjmu extrémnemu emočnému zážitku určite nevznikol. Jediné slovo, ktoré vystihuje podstatu vašej programovej štruktúry, je ODPAD! No pamätajte, dnes sa už spoločnosť vie vysporiadať s odpadom rôzneho druhu, či už je alebo nie je nebezpečný. Ten odpad, ktorý dnes produkujete, podľa mňa patrí do prvej kategórie, no je len na divákoch, ako ho budú vnímať oni. Či podľa nich balansuje na hranici spomínaných kategórií alebo spadá do jednej z nich. Ja mám, našťastie, v tejto otázke už dlhší čas úplne jasno.
S pozdravom
váš verný nesledovateľ Marek VALKO
Súhlasí luke85, piskotka


2.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2013, 10:32 avatar
Poznámka
Raz prišiel vodca republikánov v americkom kongrese Newton Gingrich do Paríža. Pri tlačovej konferencii sa všetci francúzski novinári naňho vrhli ako osy. Vyčítali mu, čo všetko sa z Ameriky do Európy valí, aký hnus z americkej filmovej produkcie, ktorý kazí európsku a svetovú morálku. Výčitkám nebolo konca kraja. Gingrič ich nechal pokojne vykričať a potom prišiel k slovu. Položil im jednu otázku: prečo to kupujete ?
Medzi novinármi nastalo ticho, všetci vyzývavo hľadeli na seba a nikto nevedel na túto otázku reagovať. Ano, prečo to kupujeme ? Všetci spontánne nadávame na Američanov, ale tých pravých vinníkov pritom nevidíme. Sú to tí zločinci, ktorí to kupujú a otravujú s tým celú našu spoločnosť. Nechali sme ich zahniezdiť do našej spoločnosti, sú to tie blchy, ktoré nás denno-denne hryzú s ich vulgárnosťami a propagovaním zločinu.
Pamätáte sa na tie časy, keď ešte televízia nebola? Ľudia boli veľmi činní v kultúre – divadlá, kiná, športové a rôzne kultúrne podujatia. Zábavu sme si tvorili samy, bolo veľa podnetov z radov občanov, morálka bola v poriadku, navzájom sme sa ctili a vážili. Divadelní a filmoví herci boli opravdivé hviezdy, teraz už takých hviezd niet, sú to len kométy ktoré zažiaria a zhasnú. Filmové štúdia ako sú Barandov, Ciné citá v Ríme, francúzske, anglické a nemecké filmové štúdia vyrábali krásne filmy, do kina sme chodili za zážitkom, buď sme sa smiali alebo plakali, ale vždy sme mali peknú zábavu.
Milí občania, ruku na srdce, povedzme si „nostre culpa, nostre maxima culpa“. Zriekli sme sa našej kultúry, prevzali sme cudziu pseudokultúru a zrazu stojíme pred troskami našej vlastnej európskej a národnej kultúry. Spamätajme sa, je už päť minút po dvanástej.
Zdraví Juraj Brandibourg, Zürich
Súhlasí luke85


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 1. 2013, 11:53 avatar
Toto na ľuďoch nechápem. Súkromné televízie žijú z reklám, a vysielajú to, čo je v súlade so zadávateľmi tých reklám. Pri vysielaní nejde o diváka, takže vôbec nechápem, čo sa diváci sťažujú.

Veď ich nikto nenúti sledovať tie televízie.

Súkromné televízie sú presne ako toto diskusné fórum. Aj tu sú vulgárnosti, a žiaden Kasafran sa neohradil. Žiaden Kasafran nevypisuje listy. Žiaden Kasafran nepovie, že na toto fórum nebude chodiť kvôli tomu, že sú tu vulgárnosti.

Tak je to aj s tými televíziami.
Súhlasí luke85, rains, Scarllet


5.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2013, 12:56 avatar
Vlado,
len tak ďalej, pomaly sa z Teba stane "Vladko"...
Pozri si moju reakciu k téme "Lea Pragmaticka vam odkazuje: P-J-B-T-E SA!!!" - pod číslom 184 vyzývam admina, aby konal svoju povinnosť!
Súhlasí Scarllet


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 1. 2013, 18:07 avatar
Nestane. Ten karikaturista Vladko nerozmýšľa. A ty sa k nemu približuješ. Preto som napísal tak, aby si sa zamyslel.


9.
označiť príspevok

Scarllet žena
   23. 1. 2013, 18:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

rains
   23. 1. 2013, 12:46 avatar
sa niekde aj taky kasafran musi vykecat, ked uz ho doma nik nepocuva


6.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2013, 12:59 avatar
Rains,
príď ku mne/nám na dve deci dobrého vínka a na vlastné uši sa presvedčíš o mojej "počúvateľnosti"...


7.
označiť príspevok

rains
   23. 1. 2013, 13:03 avatar
brrr. too far for me baby.


8.
označiť príspevok

dorota
   23. 1. 2013, 15:33 avatar
to je taka bieda tieto listy, jeden si kupi telku a potom frfle ze v nej nic nie je. hehehehe.
Súhlasí luke85


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 1. 2013, 18:08 avatar
Truľo, že si kúpil telku. To je to dnešné mamonárstvo. Ľudia si kúpia telku, aby potom mohli na ňu nadávať.

To radšej mohol ísť do lesa, a nadávať stromom. Ešte by aj ušetril peniaze, čo by inak minul na tú telku.


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 1. 2013, 18:45 avatar
maj rozum.... na rastliny to posobi vraj... este by stromy vykapali od toho nadavania...
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:21,  To fakt mna ockovali proti chripke naposledy ked som bol nemluvna teraz mam 46 rokov a chripku...
dnes, 12:18,  PartOFgod tak to si piš že som zaočkovaný proti chripke i pneumokokom . Proti chrípke ma...
dnes, 12:17,  Teraz si počkame kto mal pravdu...
dnes, 12:15,  era tak takto . Doktor Bukovský v svojom viralnom videjku z leta dokazuje svoj výpočet ako...
dnes, 12:13,  Pan premier Igor Matovic vie najlepsie a povedal ze staci 25% co to nechapes co povie igor je svate
dnes, 12:10,  Lemmy nemáš na to mentálnu vybavu aby si pochopil tieto súvislosti . To sa stava u...
dnes, 12:10,  Každý, koho názory sa nám nepáčia, je proste mešuge. Vybavené! *13*13*13
dnes, 12:08,  Na to netreba mýtus . Ludia zo socialistických štatov presnejšie z komunistickej totality...
dnes, 12:05,  Sám sa usvedčuješ zo šírenia klamstiev. Pri referende hovoríš o nadpolovičnej väčšine,...
dnes, 12:03,  Vidno, že si len obyčajný antidemokrat.
dnes, 12:02,  Lemmy voľby sú voľba ktorá sa musí uskutočniť a musí mať svoj výsledok. Neplatné...
dnes, 12:02,  Ten psychopat by mohol ešte vyvrátiť mýtus, že počas kapitalizmu žijú ľudia šťastne....
dnes, 11:59,  Doktor Bukovský je mešuge . Ale to dávno vieme
dnes, 11:58,  Psychiater vyvrátil mýtus, že za socializmu sme žili šťastný život...
dnes, 11:58,  Nebola to tá krajina z ktorej statisíce ľudí utiekli na zapad a žiaden človek zo západu...
dnes, 11:55,  Presne tak . Ak čitatel zem a veku mentalne zvládne pochopiť čo je to za žumpu je to ok. Ten...
dnes, 11:50,  no vidis a napriek tomu sme zili v krajine kde bolo radost zit.
dnes, 11:49,  O odruškovaní oviec vybľakuje aj doktor Bukovský.
dnes, 11:48,  posobis ako zaockovany to je fakt. *11
dnes, 11:47,  Nie je pravda, že sa v tej krajine nevraždilo. Komunisti vraždili, a dokonca aj svojich,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 796 bytes in 0,175 seconds)