Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Len biblia?

51
reakcií
1255
prečítaní
Tému 1. mája 2016, 19:07 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 19:07 avatar
Odkiaľ vieme, že vôbec má jestvovať nejaký Nový Zákon? Biblia o tom nič nehovorí! A aj keby hovorila – nebolo by to nič platné, pretože by tým iba potvrdzovala samu seba…

Odkiaľ vieme, ktoré spisy doň patria a ktoré nie? Biblia sama žiaden takýto zoznam neobsahuje – a aj keby, nebol by nič platný, pretože by svedčil sám o sebe…
Okrem jednotlivých evanjelií existovali ešte ďalšie knihy, o ktorých si vtedy ludia mysleli, že by mohli byť inšpirované Duchom Svätý ako napr. List Barnabášov či Skutky apoštola Pavla. A naopak o niektorých knihách Nového zákona ako napr. o Druhom liste apoštola Petra či Zjavenie Jána sa niektorí domnievali, že by do kánonu nemali byť zaradené.
Takže čie rozhodnutie nakoniec bolo spolahlivé a konečné, keď cirkev neučí neomilnou autoritou? To potom znamená že máme omylnú zbierku neomylných dokumentov skrátka dokonalá schizofrénia.

A potom – kto nám zaručí, že ju naozaj a pravdivo pochopíme? Vyše 30 000 protestantských cirkví je dostatočným dôkazom toho, že Lutherova predstava, že Duch Svätý zabezpečí, aby každý sám neomylne spoznal pravdu v Biblii, je falošná…

Čím viac som o tom premýšľal, tým väčšmi som si uvedomoval, že teória sola scriptura bola veľkou ujmou pre kresťanstvo. Najlepšie to dokazuje samotný protestantizmus: veľké množstvo súperiacich, rozhádaných denominácií, ktoré už samotnou povahou protestu a spochybňovania nekonečne rozmnožujú chaos a protirečenia. Sola scriptura je prikrášlený výraz pre „sola ego". Mám tu na mysli to, že každý protestant má svoj vlastný výklad Svätého písma a, samozrejme, je presvedčený o jeho nadradenosti nad ostatnými výkladmi. Každý šíri svoj vlastný názor a domnieva sa, že Duch Svätý ho osobne k nemu priviedol.

Katolíci chápu svoje poznávanie Boha nie ako detektívku, ale skôr ako „rozpamätávanie sa“ – tak, ako to hovorí Ježiš: „Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.

Je tu Cirkev, ktorú založil osobne Ježiš: „17 Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach. 18 A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. (Mat 16:17-18 SSV)“

Súc „dobrým pastierom“, odovzdal tento úrad prvému z pápežov, Petrovi: „15 Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: "Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?" Odpovedal mu: "Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: "Pas moje baránky." 16 Opýtal sa ho aj druhý raz: "Šimon, syn Jánov, miluješ ma?" On mu odpovedal: "Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: "Pas moje ovce!" 17 Pýtal sa ho tretí raz: "Šimon, syn Jánov, máš ma rád?" Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: "Máš ma rád?", a povedal mu: "Pane, ty vieš všetko, ty dobre vieš, že ťa mám rád." Ježiš mu povedal: "Pas moje ovce! (Joh 21:15-17 SSV)“

16 Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. 17 Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. 18 Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi. 19 Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého 20 a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta ." (Mat 28:16-1 SSV)“

Garantoval im, že kto ich počúva, počúva Jeho samotného: Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda.

Preto nie Biblia, ale Cirkev je stĺpom a oporou pravdy: aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.

Vďaka tomu môžeme poznať CELÉ Božie zjavenie (ktorého časť je obsiahnutá aj v Biblii, samozrejme) a môžeme ho poznať SPOĽAHLIVO a pravdivo, pretože ho poznávame v Kristovom Duchu, ktorý je prítomný v Cirkvi.

Katolíci veria, že Biblia JE Božím slovom a že ju tvoria PRÁVE TIE knihy, ktoré ju tvoria, len a jedine preto, že ju autorizovala a za takú uznala práve Cirkev!
„Neveril by som evanjeliu, keby ma k tomu nepobádala autorita Cirkvi“ (Sv. Augustín)


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2016, 19:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 19:38 avatar
Pravda viery a jej ciny su dva odlisne pojmy.

Hociktora institucia tej doby, keby zjednotila vsetky rozhadane mesta po páde Rimskej rise a vacsina narodov Europy sa jej podriadila, tak by istotne upadla do korupcie...

Lahko sa na cirkev kyda hnoj, ale to ze pocas storoci branila europske hranice pred moslimami a vdaka nej sme doteraz vo vacsine krestanskym kontinentom uz nikto nespomenie. Nemocnice, skoly a pomoc chudobnym realizovala prave cirkev a zvlast jej reholne rady.

A o moralke mi nehovor, v tej dobe by nikto nezavrazdil nenarodene dieta a dnes sa na to ludia pozeraju ako na nieco normalne, pricom je to ovela vacsie zverstvo ako akekolvek ine.

V stredoveku sa ludia na právo pozerali inak.. Za krádez zbicovat cloveka bolo nieco uplne normalne a kacíra odsudit na smrt taktiez.. Pre nas dnes nemyslitelne.... Nemozes porovnavat mentalitu ludi tisic rokov dozadu a dnes pricom len mentalita nasich dochodcov je opat uplne ina ako vnimanie sveta mladymi....


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2016, 20:30 avatar
"Pravda viery a jej ciny su dva odlisne pojmy. " >> Aki ludia, taka pravda..


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2016, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 5. 2016, 23:15 avatar
Klein,....ale je to Biblia ktorá odmieta nebiblickú tradíciu a na ňu doplatili aj židia!
"On im povedal: „Prečo aj vy porušujete Božie prikázanie pre svoju tradíciu?",........"A tak ste spravili Božie slovo neplatné pre svoju tradíciu."
A kresťanská tradícia v zmysle RKC je tiež takou,nebiblickou a neprijateľnou tradíciou.
Paul Johnson/Dejiny kresťanstva/píše: .........„[Odpadlícke] kresťanstvo v zmätku, sporoch a rozdelení vzniklo, a tak aj pokračovalo... V strednom a východnom Stredozemí prekvitalo v prvom a druhom storočí po Kr. nekonečné množstvo náboženských ideí, ktoré sa snažili presadiť... Od začiatku teda existovalo mnoho druhov kresťanstva, ktoré mali len málo spoločného.“
Takmer všetci významní cirkevní Otcovia považovali grécke prvky za nanajvýš užitočné a vypožičiavali si ich z gréckeho klasického staroveku, aby pomocou nich mohli pochopiť a správne vyjadriť kresťanské pravdy. A tak pohanské prvky nahradili biblickú pravdu, a tak vznikla nebiblická tradícia RKC a tých,čo prevzali mnohé filozofické prvky z RKC do svojho učenia! A určite Peter,apoštolovia si nevypožičiavali náuky z pohanstva,len aby sa zapáčili helénskemu,rímskemu svetu!
A Boh je arbitrom pravdy a Božieho slova, nie cirkev moci! On sa sám postaral o to,aby sa k nám dostalo neporušené Božie slovo. A ak je niečim porušené,tak len prínosom RKC a jej apokryfmi!
A je to opäť Biblia,Boh ktorý hovorí,že "nemáme ísť nad Božie slovo"!
Alebo aj Ježiš sa tak mnoho krát vyjadril....:„Ak zostanete v mojom slove, ste naozaj moji učeníci.“ — JÁN 8:31.
Alebo...."Každý, kto sa tlačí dopredu+ a nezostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto v tomto učení zostáva, ten má tak Otca, ako aj Syna. 10 Ak niekto k vám prichádza a neprináša toto učenie, nikdy ho neprijímajte do svojho domu, ani ho nezdravte" 2 Jána
Teda,to on dal podmienku:"Zostať v jeho slove"! A nie v nebiblickej,pohanskej tradícií!
A uvedom si,že podobenstvo o "burine a pšenici" a iné podobenstvá a biblické texty,poukazujú,že Boh tu nemal až do času konca svoju cirkev! Burina mala prerásť pšenicu a zatieniť ju,a tak nebolo možné spoznať ,kto je kto?!
Až v čase "žatvy"/záveru sveta/ malo prísť k oddelovaniu buriny a pšenice, a až vtedy mali byť praví kresťania viditeľní!
Tak ako hovorí aj Malachiáš....„Určite opäť uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“ Mal.3:18
Ježiš síce založil prvotný ,kresťanský zbor,....ale určite nezaložil štátnu,mocenskú cirkev 4 storočia a jej nebiblické tradície!
Teda,naozaj platí ,že len a len Biblia je normou pravdy a nič iné!
Súhlasí Wolfe


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 5. 2016, 01:03 avatar
Shagara, co si myslis o malych a velkych hriehoch, ako ich prezentuje katolicka cirkev?

Ja si myslim, ze hriech je hriech a za hriech je odplata smrt, nie je tam rozdeleny hriech do krabiciek, maly, vacsi (nadsadzka), velky..


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 5. 2016, 15:25 avatar
49,.....súhlasím! Klasifikácia RKC je úplne chybná. A to z viacerých dôvodov. Nedokonalý človek totiž -stále "hreší",ale určite to neznamená ,že hriechom ,ktorý môže spôsobiť smrť. Ale aj taký hriech,ak je správne pokánie a následná zmena,tak Boh odpúšťa a "zabúda na naň"! Tiež,ak vnímame slová Písma,že "ten kto zomrel je oslobodený/zbavený/ hriechu, je zrejme,že netreba nič dalej dočisťovať,atd! Samozrejme, v dnešnom živote by človek stále mal duchovne napredovať a meniť sa k lepšiemu. Docieliť skutočnú "metamorfózu"./premenu/
Problém RKC je už v chápaní samotného hriechu a následne z toho vyplývajúcich daľších súvislostí......To by bolo ale na dlhšie,a aj opis katolíckeho vnímania hriechu,aby sme to mohli porovnať s Bibliou!
Súhlasí Wolfe


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 5. 2016, 16:39 avatar
A prosim pekne "maly hriech" je jeden z najoblubenejsich argumentov pre "ocistec"

dalsi je
Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia.Veru, hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera. Mt 5:25-26.


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 5. 2016, 22:17 avatar
51,.....oni danú hriešnosť a delenie hriechov spájajú aj s prístupom na eucharistickú hostinu. Ale aj to je úplne chybné.
Chlieb a víno sú len symboly,ktoré poukazujú na Kristovo bezhriešne telo a jeho preliatú krv. A tak "jesť" dané telo a piť danú krv ,znamená len prejavovať vieru v tieto obete.
A faktom je aj to,čo píšeš,lebo je úplne prirodzené,že Boh neprijíma naše obete,modlitby,atd,.....pokiaľ sami sme v stave,ked máme nejaké neurovnané vzťahy s našimi blízkymi,alebo blížnymi! Tu platí rovnica,že ked mám zlý vzťah s blížnym,tak mám aj zlý vzťah k Bohu. A tak je len jedna cesta ako urovnať oba vzťahy. Zmieriť sa s blížnym,a potom môžem "obetovať" aj Bohu a mám jeho schválenie. Každé pokrytecké jednanie Boh prehliadne! Teda, všetko je to o tom,či som k sebe poctivý a či naozaj verím v Boha na základe presného poznania?!
A ak RKC odstavila správu v genesis ako len nejakú metaforu,a nevníma pád človeka ako reálny príbeh,.....tak neviem,na základe čoho vôbec vníma hriech človeka? Celé jej učenie potom nemôže byť konzistentné,a tudiž je chybné!
Súhlasí Wolfe


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 19:27 avatar
Kánon biblie ktory drzis v ruke dala dokopy a schvalila katolicka cirkev s biskupmi a na cele s papezom koncom 4. storočia. Preco prijimas prave tieto listy a nie aj desiatky inych ktore existuju? A odkial vies ze prave tieto su naozaj pravé a nie su to apokryfy? Cirkev, ktorá verila v eucharistiu, poslúchala pápeža, verila v očistec aj v nanebovzatie Márie ustanovila tento zoznam, ktorý ty prijímaš za absolutny a nemenitelny a o tejto cirkvi si myslis ze opustila Bozie ucenie...


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 19:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 19:56 avatar
Ak si myslíš, že cirkev je neviditelna a nie konkretne spolocenstvo ludi s vodcami, tak co znamena v pisme vers: Nech si zavola starsich cirkvi, a keby ani cirkev nechcel posluchnut nech ti je ako pohan a mytnik?
Aj samotna biblia opisuje ze v prvom storoci mali starsich cirkvi, ktori neboli samozvoleni ale boli naslednikmi apostolov ktorych priamo oni vymenovali...

Ježiš zveril svoje poslanie apoštolom a poslal ich, aby hlásali evanjeliu. Nie aby rozdávali Bibliu. Sväté Písmo je zhrnutie toho najpodstatnejšieho, čo Ježiš riekol a čo je potrebné pre našu spásu. Ale nie je to všetko.

Sám Ježiš pri dokazovaní saducejom, že vzkriesenie jestvuje, povedal, že v Písme je to "len" naznačené: "A že mŕtvi naozaj vstanú, naznačil aj Mojžiš v stati o kríku" (Lk 20,37), hoci to nebolo v Písme výslovne spomenuté.

Vo vyznaní viery sa modlím: Verím v Cirkev. Veríš v Cirkev? Nemyslím ako organizáciu, ale ako Kristovo telo, ktoré je Božím domom, Cirkvou živého Boha, stĺpom a oporou pravdy.
Verím, že Kristus zveril Cirkvi svoje evanjelium. Nový zákon nespadol z neba, ale vznikol v Cirkvi a v nej bol aj kanonizovaný Je to Božie Slovo, ktorému Cirkev slúži. Nemôže učiť niečo, čo je v rozpore s ním (inak by bola aj v rozpore so sebou samou). Ani neučí. Ale môže hlásať aj to, čo pokladá za Bohom zjavenú pravdu, aj keď nie je v Písme výslovne spomenutá, ale len naznačená. Tiež môže stanovovať prax ako realizovať Božie prikázania a požiadavky, aby čím lepšie zodpovedali danej situácii a dobe.

Prikladom môže byť viera v očistec...
Božie Slovo naznačuje možnosť "odpustenia" v budúcom veku (Mk) a rozdiely medzi spasenými - potrebu očistenia ohňom (1Kor 3). Tiež v 2Mach sa opisuje židovská prax obety za zosnulých. Nemá zmysel sa modliť a prinášať obety za tých, čo sú v nebi alebo v pekle.

V nebi to nepotrebujú a v pekle im to nepomôže. Jedine v stave očisťovanie, teda pre tých, ktorí zosnuli v Božej milosti, ale ešte nie sú v stave, o ktorom hovorí Ježiš: "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha" (Mt 5,8). Cirkev to verí, učí a praktizuje od počiatku (cirkevné dejiny ale samozrejme nie sú v Písme).


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 20:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 20:30 avatar
Cirkev bola len jedna a Peter s apostolmi budovali dalsie spolocenstva po svete pricom kazde malo svojho vodcu. Napr. ked sa konali koncily v prvych storociach vzdy predstavitelia miestnych cirkvi sa stretli aby vyriesili spor a nakoniec rozhodol papez.

Dnes je to presne to iste. Cirkev je len jedna. Po svete su rozne diecezy na cele s biskupom. A ked dojde k sporu stretnu sa biskupi aby spor vyriesili ale nakoniec rozhodne papez pricom sa mu vsetci podriadia a takto sa udrzuje jednota v cirkvi. Rozdiel medzi biskupmi a reformatormi je ten ze biskupov vymenoval papez a reformator sa vymenoval sam. Biskup kaze evanjelium ktore prial a reformator svoj vyklad z biblie ktory je v rozpore s vykladom vseobecnej cirkvi.

Jezis povedal chod odomna satan este pred ukrizovanim, nie az po vzkrieseni ked ho Jezis za vodcu vymenoval. A Jezisova reakcia bola pre Petrove slova ze to sa mu nesmie stat. Peter ho mal velmi rad a nechcel aby trpel a zomrel lebo nerozumel v tej chvili preco sa musi stat co sa stalo.


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 20:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 20:48 avatar
Ano suhlasim ze cirkev je roztrusena po celom svete a je vela zborov respektive miestnych cirkvi.
Avsak pravda moze byt len jedna... A cirkev v minulosti bola len jedna a mala len jedno ucenie a od tejto jednej cirkvi sa v priebehu storoci oddelovali niektori teologovia s odlisnym vykladom ktory bol v rozpore s vierou vtedajsej cirkvi.

Na zaklade coho veris ze prave tvoja viera je prava, ze prave vyklady pisma v ktore ty veris su prave a ze prave tie konkretne listy písma na ktore sa tvoja viera odvolava su skutocne Bozim slovom?


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 21:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 21:26 avatar
Co sa tyka len my a nikto iny. Predstav si ze zijes v minulosti. Cela europa ma len jednu vieru po dlhe storocia o ktorej su vsetci presvedecni. Ina viera tu neexistuje. A odrazu vznikne ine ucenie v rozpore s tym predoslym. Ak uveris novemu uceniu tak to by znamenalo ze vsetci doteraz boli v blude a Kristove slova ze bude so svojimi apostolmi do skoncenia sveta a ze jeho cirkev pekelne brany nepremozu bola klamstvom. Prave cez protestantizmus vzniklo osvietenstvo a neskor ateizmus.... Ked z cirkvi odstranime zazraky, mysticizmus, vieru v eucharistiu atd, stane sa z nej cisto racionalne a eticke spolocenstvo ktore uz nie je proroctvom a úcta k nej sa vytratí.

Zidovske nebozenstvo bolo s politikou a kralom priamo prepojene a bola to Bozia vola. Rimska risa, centrum pohanstva a neresti padla a na jej miesto nastupila cirkev. Je neuveritelne ze krestantvo ktore bolo prenasledovane a zakazane sa len v prebehu par desatroci stalo statnym nabozenstvom a vdaka tomu sa sirilo daleko za hranice europy. Cirkev sa nikdy neprisposobovala panovnikom a monarchiam prave naopak oni sa podriadili cirkvi a jej uceniu. Jezis povedal Pilatovi ze keby mu to nebolo dane z hora tak by nemal ziadnu moc... Preto papezi korunovali panovnikov a nazyvali ich kralmi z milosti Bozej. Cirkev sa od politiky nemoze distancovat. Ak stat povoluje interupcie tak cirkev proti tomuto hriechu musi bojovat. Keby mlcala tak by s tym suhlasila....


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 21:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 22:14 avatar
toto je viera cirkvi:

Svätý Cyril Jeruzalemský: „Myslím si, že ako keď roztopíš dve sviece dokopy a dostaneš jeden kus vosku, tak aj ten, čo prijíma Ježišovo Telo a Krv, je roztavený spolu s ním a duša zistí, že je v Kristovi a Kristus v ňom.“

Svätý Bazil Veľký: „Mať účasť na svätom Tele a Krvi Krista je dobré a užitočné, veď on priamo hovorí: Kto je moje Telo a pije moju Krv, bude mať večný život. Kto teda môže pochybovať, že mať ustavične podiel na živote je to isté ako mať život v plnosti?“

Svätý Ireneus z Lyonu: „Tak ako chlieb, pochádzajúci zo zeme, už nie je obyčajným chlebom, keď nad ním bolo zvolávané Božie meno, ale je Eucharistiou, pozostávajúcou z dvoch realít, pozemskej a nebeskej, tak i naše telá, keď prijímajú Eucharistiu, viac nie sú porušiteľné, lebo majú nádej Vzkriesenia.“

Je Eucharistia iba symbolom? Alebo je tam Kristus skutočne a tajomne prítomný? Niet pochýb, ako sa na to dívali prví kresťania: Eucharistia je samotný Kristus! Katolícka viera v eucharistiu čerpá z dvoch tisícročí teológie a vývoja doktríny...


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 22:29 avatar
Cirkevní otcovia učili, že predobraz eucharistie je už v Egypte, keď si mali veraje dverí Izraeliti natrieť krvou a anjel zhubca sa vyhol ich domu. O čo viac sa peklo a zatratenie vyhne tým, ktorí majú Pánovu krv – nie na verajách dverí – ale na perách a prijímajú Jeho telo, čoby predobraz baránka, ktorého Izraeliti reálne v čase paschy jedli ústami.

Jezis ked povedal podobenstvo vzdy ho vysvetlil, v pripade eucharistie neustale opakoval to iste:

Ježiš im povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Jn 6:53
Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“ Jn 6:51
„Ako nám tento môže dať jesť svoje telo?!“ Jn 6:52.
Ježiš im povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život. Jn 6:53!!!
Kto je moje telo a pije moju krv, má večný život a ja ho vzkriesim v posledný deň. Jn 6:54!!!
Kto je moje telo a pije moju krv, ostáva vo mne a ja v ňom. Jn 6:56!!!
Keď to počuli jeho učeníci, mnohí z nich povedali: „Tvrdá je to reč! Kto to môže počúvať?!“ Jn 6:60…


32.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 22:33 avatar
a Jezis im nepovedal ale prosim vas to je len podobenstvo to myslim obrazne... Keby to nemyslel vazne tak by nenechal aby ho vela ludi opustilo pre tieto slova... Avsak opat, ty si teda myslis ze vsetci krestania od prveho storocia boli v blude.
Jezis sedi po pravici Otca, zaroven zostava s nami az do skoncenia sveta, zaroven my sme v nom a on v nas a zaroven je Kristus v eucharistii.... To nie je iny Jezis ale ten isty....


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 00:29 avatar
"lenze Klein jest Jezisovo telo je nieco ine......
je to krmiť sa jeho slovom......
a to slovo sa stalo telom a prebyvalo medzi nami......" >> Si ma predbehol  


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2016, 23:34 avatar
Tych uceni a nazorov bolo uz v ranom krestanstve vela..
Islo viac menej o konformizmus a kompromisy...

"Cirkev sa od politiky nemoze distancovat. Ak stat povoluje interupcie tak cirkev proti tomuto hriechu musi bojovat. Keby mlcala tak by s tym suhlasila...." >> Hej ked niekto utoci na inu krajinu, alebo sa deje akakolvek nepravost tak to je ticho, ked ide o aborciu to ma hned s prepacenim plnu hubu..

"Cirkev sa nikdy neprisposobovala panovnikom a monarchiam prave naopak oni sa podriadili cirkvi " >>
Ježiš si ich zavolal a povedal im: "Viete, že tí, ktorých pokladajú za vládcov národov, panujú nad nimi a ich veľmoži majú nad nimi moc.
Medzi vami to tak nebude. Ale kto sa bude chcieť stať medzi vami veľkým, bude vaším služobníkom.


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 21:37 avatar
Cirkev kazde zjavenie brala velmi vazne. Nikdy ho neschvalila zo dna na den ale skumala ho podla ovocia. Ked vo vizionarovi bola pýcha, zjavenie odmietalo papeza a knazov a spochybnovalo ich tak bolo samozrejme vyhlasene za podvod kedze bolo v rozpore s Kristovymi slovami : Kto vas pocuva, mna pocuva....

Naopak zjavenie vo Fatime sa cele odvolava na katolicku vieru, buduce dejiny vklada do ruk papezovi, hlasa modlitbu a pokanie, svedci o viere v Najvatejsiu Trojicu, v eucharistiu aj peklo... prinieslo obratenie nesmierneho mnozstva ludi, slova ktore boli ako proroctvo ohlasene sa presne vyplnili atd... Navyse ci je to pravda alebo nie ma v kompetencii cirkev. Keby to zavyselo na mne ja by som odmietol vsetky zjavenia lebo by som sa bal ze nahodou neuverim bludu alebo diablovmu triku. Ale pretoze verim cirkvi, verim Kristovi a tym padom zijem v pokoji a nie v neistote.


22.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2016, 21:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 21:49 avatar
lekara nepotrebuju zdravi ale chori...
a v nebi je vacsia radost nad jednym co kona pokanie ako nad 99 spravodlivymi...
Kristus je lekar a cirkev je nemocnica... cez sviatosti sa dusa posvacuje, odpustaju sa jej hriechy ktorymi zranila inych i seba a uzdravuje sa....


25.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 22:03 avatar
veriaci-4 : predstav si zeby to bolo naopak. protestantizmus by bol v 16. storoci jedine nabozenstvo v celej Europe a odrazu by niekto z tejto cirkvi zacal hlasat ze existuje ocistec, nasledovali by ho tisice ludi a zalozil by vlastne spolocenstvo. Podal by si mu ruku a nazval ho bratom alebo bludarom co sa odklonil od viery svojich otcov?


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2016, 22:33 avatar
12 S tymto sa stotoznujem..
Súhlasí veriaci-4


34.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 22:40 avatar
S tou 12 mozem suhlasit v tom zmysle, ze verim ze nie len katolici budu spaseni....
Sam Jezis povedal:
Mám aj iné ovce, ktoré nie sú z tohoto ovčinca. Aj tie musím priviesť a budú počuť môj hlas; a bude jedno stádo a jeden pastier.


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 5. 2016, 22:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2016, 20:32 avatar
Docela by ma zaujimalo, ci Klein sa snazi
1. dokazat svoju pravdu nam
2. dokazat svoju pravdu sebe
3. alebo proste len trolluje (to je ako ked napisal prispevok: "nebudeme sa uz hadat" a este si poslednykrat v tom istom prispevku rypol)
Súhlasí Scarlet666


13.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 20:43 avatar
Najmä som sa snazil pochopit vasu teologiu preco verite ze sucasna zbierka knih ktoru nazyvate Bozim slovom je naozaj pravá a ako vnimate cirkev na zaklade vasho nazoru, historie a svateho pisma.

Ale vo velkej miere je pravda aj 2. lebo velakrat pochybujem a moja viera je nestála...
Súhlasí veriaci-4, milky945


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2016, 22:31 avatar
Tu trojku som tam dal hlavne kvoli tomu co je v zatvorke..

Ja zas napriklad nechapem, ako moze niekto uctievat mrtvu zenu a prosit ju o orodovanie atd..
Preco je jej tolko soch a putnicke miesta.. atd..

Ja nehovorim, ze nemam problem s vierou, vlastne v mnoho veciach mam, ale proste vidim, ako boli mnohe veci, formovane kvoli ovladaniu prostych ako sa podla mna odklonila cirkev...

Ako moc sa ludia modlili k (uz nezijucim) Abrahamovi, Mojzisovi, Eliasovi a chceli po nich aby za niekoho orodovali?
Súhlasí milky945


38.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 23:07 avatar
Boh Abrahama Izaja a Jakuba je Bohom zivych a nie mrtvych...
Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

Pre toto verime ze Maria zije a nie je mrtva.

V nebi je vacsia radost nad jednym hriesnikom co konca pokanie ako nad 99 spravodlivymi... V nebi vedia o tom co sa deje na zemi....

Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých, (tí v nebi obetuju nase modlitby priamo Bohu)

My vdaka technike mozeme telefonovat z clovekom na opanej strane sveta a pochybujeme ze ti ktori su zjednoteni s Kristom v nebi mimo cas, kde ani oko nevidelo co Boh pripravil pre tych ktori ho miluju sa za nas nemozu modlit ako nasi bratia a sestry?

Prosba o modlitbu vychádza z vyznania viery v "spoločenstvo svätých", teda z viery, že všetci spasení tvoria jeden Boží ľud. Aj tí, čo žijú pozemský život, aj tí, ktorí zosnuli v Pánovi. V žiadnom prípade to nie je obracanie sa na mrtvých, ale jedine na tých, ktorí sú živí pred Bohom. To hovorí aj Ježiš (Lk 20). Je to prosba k bratovi alebo sestre, aby sa za mňa prihováral pred Bohom. Je to podobné, ako keď prosím o modlitbu brata alebo sestru zo spoločenstva. Nejde o modlitbu k svätým, ale o prosbu, aby sa oni modlili k Bohu za nás. Samotný výraz "oroduj za nás" je z lat. "ora", čo znamená "modlitba", teda "modli sa za nás".


40.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 23:14 avatar
V starom zakone patriarchovia a proroci po smrti neboli este nazvani bozimi detmi, neboli vykupeni a ani spaseni.... To vsetko az po Kristovej smrti ked zostupil k zosnulym a zjavil im vykupenie.


43.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 5. 2016, 23:38 avatar
A ta ucta k nej?

Boh povedal v raji diablovi:
Nepriatelstvo ustanovujem medzi tebou a zenou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ono ti rozsliape hlavu a ty mu zranís pätu." (Gen 3:15)

Toto je proroctvo o zene buduceho veku a chlapcovi ktory ma znicit diabla. Prvi krestania vraveli ze ta zena je Maria a to potomstvo Jezis.

V zjaveni Jan pise o cirkvi ale zaroven spomina zenu ktora porodila chlapca ktory ma zeleznym zezlom panovat nad vsetkymi narodmi. Tym chlapcom nemoze byt nik iny len Kristus a zena co ho porodila Maria.

A Jan pise dalej :
Drak sa na zenu nahneval a odisiel bojovat s ostatnymi z jej potomstva, ktorí zachovávajú Bozie prikázania a majú Jezisovo svedectvo. (Zjv 12:17)

V tejto casti Jan svojimi slovami objasnuje Genezis... Ale Maria mala predsa len jedneho Syna.. ale vsetci krestania od pociatku verili ze Maria je aj ich matkou a preto si ju ako matku ctia a preto jej zo vsetkych svatych preukazuju najvacsiu oddanost a uctu.
Jezis je vinic a my ratolesti, on je hlava a my udy...

Preto je Maria matkou cirkvi. A jej nepriatelstvo s diablom trva aj nadalej, preto sa v historii cirkvi od pociatku neustale deju zjavenia prave Marie a nie inych svatych. V starom zakone sa zjavovali anjeli, v novom zakone prichadza Matka Krista, ktora je zaroven matkou jeho nasledovnikov a bratov....

Vyzyva nas k modlitbe a pokaniu a neustale nam pripomina Kristove slova alebo varuje pred tazkymi casmi ktore maju na cirkev prist. V 16. storoci Luther zacne s protestantizmom a skrze neho diabol vytvori obrovsky rozkol v cirkvi... a v tom istom roku sa v Guadalupe v Mexiku zjavi Maria a cez nu miliony pohanov uverilo v Krista.... Takto prebieha ta duchovna vojna ktora bude trvat az do druheho prichodu Krista...


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 00:50 avatar
V biblii sa dost casto pise o zene ako o narode... A to niekedy aj dost skarede, dokonca aj ako neviestka co roztahuje nohy...
Syn zo zeny z ktorej vysiel Jezis je Izrael..

"V zjaveni Jan pise o cirkvi ale zaroven spomina zenu ktora porodila chlapca ktory ma zeleznym zezlom panovat nad vsetkymi narodmi. Tym chlapcom nemoze byt nik iny len Kristus a zena co ho porodila Maria. " >> Mas na mysli toto?
"1 Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. 2 Bola ťarchavá a kričala v bolestiach, lebo mala rodiť."

Tak toto NIE JE Maria... Ta zena, ako som uz spominal je Izrael..

"Preto je Maria matkou cirkvi." >> Mozno tej katolickej... niekto nieco zle pochopil, tak sa snazil ostatne veci dosadit aby to ako tak sedelo a potom katolicke evanjelium vyzera nejak takto
www.red-line-now.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je velmi zaujimave ze diabol spravil rozkol v cirkvi skrze Luthera, ale co za diabolstva stvarala katolicka cirkev to by presiahlo Lutherove diabolstva tak 1000krat..

Viem si predstavit, ze Maria v Guadalupe vyzerala ako hispanka, keby sa objavila v Japonsku, tak by vyzerala ako Japonka, atd...

Jedna vec je uverit v Boha, ale prepadnut klamu, uctievat cloveka a tak prepadnut Satanovi..
Satan nerobi okato, satan robi tak aby to vyzeralo ako od anjela svetla...
Súhlasí milky945


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 03:23 avatar
Klein vidim, ze zakladas nove temy, ale neodpovies na argumenty zo starych...

Chces dokaz, ze zena zo zjaveni nie je Maria?


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2016, 00:25 avatar
"Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých, (tí v nebi obetuju nase modlitby priamo Bohu) " >>> Ano modlili sa, pretoze Boha oslavovali a modlili sa k nemu aj v nebi...

Takze prosim das mi odkaz kde v biblii ludia prosia Abrahama, Eliasa alebo Mojzisa aby sa za nich modlili/orodovali u Boha?

Viem co je to ora..
Vzdy je tam prosba o modlitbu alebo modlenie sa za ludi, ktori ziju na Zemi...

Pouzijem typicky katolicky sposob "Ale vaša reč nech je "áno - áno," "nie - nie". Čo je navyše, pochádza od Zlého."
A vy pridavate co tam nie je...


39.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2016, 23:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2016, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

dodo...best muž
   1. 5. 2016, 20:48 avatar
...pleas,zastavte niekt0 tiet0 pic0viny demag0gicke ...


16.
označiť príspevok

dodo...best muž
   1. 5. 2016, 20:50 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:43,  Vlastne všetko Ninke zodpovedal kntsz . Ja len dodam , že eštebak Lotos je známa bábka...
dnes, 12:29,  Strach je cestou k temnej stránke SILY ;)
dnes, 12:28,  Patrick91, " Maj odvahu mlčať. Alebo keď na teba šteká pes, začneš aj ty na neho...
dnes, 12:17,  Inkvizícia, krížiacke výpravy ti nič nehovorí? asi nie. Trocha sa dovzdelávaj. Aj to akí...
dnes, 12:17,  To nie je odpoveď na to, na čo som sa pýtal.
dnes, 12:16,  Humanitárny bombardér... mám tomu rozumieť tak, že keď tu dávaš Augustína a jeho...
dnes, 12:15,  Ja len tvrdím že rkc vykazyje znaky sekty. A to tvoje bla bla. Samotný Ján Pavol druhý sa...
dnes, 12:14,  38. Jasne.. bla bla bla.. temný stredovek.. bla bla bla... vzdelaný človek už tomu dávno...
dnes, 12:14,  A nájdi si aj akí boli pápeži. To aj sám satan mal čo robiť aby ich dohnal vo zverstvách.
dnes, 12:13,  t-e-ó-m-a, ako treba milovať Boha? ... ako je možné milovať toho, koho ani nevidíš? ......
dnes, 12:11,  Prečo by som mal študovať históriu? Historici tvrdia jasne čo stvárala rkc v stredoveku.
dnes, 12:08,  V pohode. Len Lemmy píše že môj názor je mylný a ani si ho vôbec neoveril. Sám vykazuje...
dnes, 12:06,  32. na ktorej univerzite si študoval históriu?
dnes, 12:06,  Môžu existovať rôzne pohľady na to, ako definovať sektu. Niekto uprednostňuje taký...
dnes, 12:04,  Uplne normálne tak ako v Rakúsku , Česku , Poľsku , Ukrajine , Nemecku Maďarsku celej europe...
dnes, 12:04,  t-e-ó-m-a, nebyť tej prvej vety, dal by som súhlas... *21
dnes, 11:56,  Alebo kto s ním nesúhlasil. Veľký človek Ján pavol 2 sa ospravedlnil čo vyčíňala RKC v...
dnes, 11:55,  Pápež bol v stredoveku neomylný a každý kto sa mu vzoprel bol potrestaný.
dnes, 11:54,  Čistá RKC v stredoveku. A niektoré prvky ostali dodnes.
dnes, 11:54,  Ty si hlupák a hlupákom aj ostaneš. Uvediem príklad. Vstup do sekty je podmienený...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(158 970 bytes in 0,324 seconds)