Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Lekári! Excelentný príklad sebectva!

18
reakcií
889
prečítaní
Tému 20. decembra 2011, 19:13 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 01. 2013
204
09. 12. 2011
42
18. 02. 2015
19
30. 09. 2017
0
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   20. 12. 2011, 19:13 avatar
Lekári! Excelentný príklad sebectva!

Zvýšenie platov, ktoré si slovenskí lekári vynútili od vlády svojou nátlakovou akciou nebude ničím kryté. Bude to na úkor starostlivosti o pacientov a na úkor vybavenia nemocníc. Toto víťazstvo lekárov je v skutočnosti ich neuveriteľnou morálnou prehrou. Svojimi PN-kami, ktorými sa chceli vyhnúť príchodu do práce i celkovým svojim jednaním v posledných dňoch zostúpili hlboko pod úroveň ľudskej dôstojnosti. Dokázali, že im nikdy nešlo o dobro pacienta, či o kvalitu v zdravotníctve, ale len a len predovšetkým o seba samých. Je to vskutku biela mafia, ktorá sa chce mať bezočivo dobre na úkor celého národa. Veľká česť všetkým výnimkám!

Mnohí ľudia na Slovensku sú pobúrení nátlakovou akciou lekárov, ktorí si od vlády vynútili vyššie mzdy a navrhovaných 300 Eur sa im stále zdalo málo. Je to svedectvo vrcholného sebectva, arogancie a absolútnej odtrhnutosti od reálneho života.

Prečo? Pretože suma 300 Eur, o ktorú má byť lekárom zvýšený ich súčasný plat je sumou, z ktorej musí mesačne vyžiť výrazné percento slovenského národa. Týka sa to mnohých pracujúcich, ktorých mesačná mzda sa pohybuje približne týchto hraniciach, pričom u dôchodkov je to ešte oveľa horšie, nakoľko mnohé z nich sa nachádzajú dosť výrazne pod 300 Eurami.

Ak teda niekto v takejto situácii odmieta zvýšenie svojho platu o 300 Eur ako nepostačujúce a terorizuje tým pacientov a celú spoločnosť, ide tu vskutku o bezohľadné zahľadenie sa iba do seba, absolútne ignorujúce okolitú realitu. Len my a nič ostatné nás nezaujíma!

Vari lekári naozaj nevidia a nevnímajú reály život okolo seba a nemajú už ani štipku svedomia? Vari nevidia s akými finančnými problémami musia každodenne zápasiť ľudia okolo nich? Takáto necitlivosť je ešte zvlášť zarážajúcou práve u lekárov, ktorí by už z povahy vlastnej práce mali byť ešte omnoho citlivejšími k problémom a utrpeniu iných.

Žiaľ nie je tomu tak! I v lekárskej profesii, ktorá nie je obyčajnou profesiou, ale poslaním pomáhať ľuďom a byť im blízko v bolestiach a strastiach, aj v tomto nádhernom poslaní sa žiaľ udomácnil chladný a vypočítavý cynizmus s prednostným dôrazom len a len na peniaze. Pacient nie je pre dnešných lekárov nič iného, ako súčiastka na páse kdesi vo fabrike, ktorej cena je iba v bodoch z poisťovne. Takéto arogantné správanie lekárov, ktorí boli arogantnými už za socializmu a sú takými aj dnes už dostalo aj výstižné ľudové označenie: biela mafia!

To, ako sa v súčasnosti zachovali slovenskí lekári, naozaj veľká česť všetkým výnimkám, je však zrkadlom, a obrazom celej našej spoločnosti, pre ktorú sú tým najdôležitejším a najrozhodujúcejším už iba peniaze. Peniaze, ako to vrcholné a jediné, k čomu má smerovať všetko ľudské úsilie.

A tak to aj naozaj reálne všade je! Ľudia úplne prepadli honbe za peniazmi a z prostriedku pre život, ktorým peniaze pôvodne mali byť sa stal jeho účel. Úspešný a plnohodnotný život môže totiž podľa názoru tejto spoločnosti prežiť iba ten, kto má peniaze. Dostatok peňazí! A je jedno akých a z čoho. Dostatok peňazí, za ktoré si potom môže mnohé dovoliť a mnoho si užiť.

Peniaze sa teda stali určujúcou hodnotou, ktorú preferuje súčasná spoločnosť. Je to však hodnota veľmi nízka a nízke, nedôstojné a úbohé je i chovanie a jednanie všetkých tých, ktorí tejto „hodnote“ prepadli. Jej nízkosť môžeme v súčasnosti všetci veľmi jasne vidieť na konaní lekárov a na základe trvalej neudržateľnosti tejto „hodnoty“ pomaly krachuje celá Európa i USA.

Evidentne zlé hodnoty musia byť preto nahradené hodnotami skutočnými a pravými. Aké to sú?

Jednou z nich je všeobecná snaha o prospech celku. Ak totiž prosperuje celok, prosperujú všetky jeho časti. V nijakom prípade nie je teda možné nadhodnocovať a umelo vyzdvihovať určitú časť celku a pri tom nerešpektovať časti ostatné a tým v podstate i celok samotný.

To znamená, že nijaká profesia nesmie byť umelo nadhodnocovaná nad ostatné bez prihliadania na celok, čiže na celkovú životnú úroveň. Tomu sa hovorí solidarita. Spoločnosť musí byť vzájomne solidárna ak v nej má panovať súlad a harmónia.

Nesolidárnosť je egoizmus! Je to sebecké vyzdvihovanie časti na úkor celku, čo musí do spoločnosti vždy vnášať disharmóniu a napätie.

Nemá to byť samozrejme úplná rovnosť, ako je to v komunizme. Existujú totiž povolania a profesie, ktoré sú náročnejšie a vyžadujú aj dlhodobejšie štúdium či inú prípravu, alebo ide o povolania spojené s veľkou zodpovednosťou.

Výška mzdy v týchto náročnejších povolaniach sa však musí odvíjať od výšky priemernej životnej úrovne spoločností. Nikdy nesmie vysoko presahovať nad túto hranicu. Vždy totiž treba mať na pamäti jednotu solidaritu s celkom.

No a práve tento prospech celku sa ľudia musia naučiť stavať vyššie, ako prospech osobný. Prospech celku je teda práve tou hodnotu, ku ktorej by malo smerovať všetko snaženie v spoločnosti. K tomu by mala smerovať výchova i vzdelávanie. To by malo byť deťom vštepované už od malička, pretože individualizmus, egoizmus a honba za peniazmi sú hodnotami, ktoré z dlhodobého hľadiska nemôžu priniesť nič dobrého.

Prospech, solidarita a jednota spoločnosti! Treba preto upustiť od všetkých prehnaných osobných nárokov, ktoré vybočujú z rámca priemernej životnej úrovne väčšiny. Veď aj na vojne predsa vždy platilo, že čata dobehla do cieľa iba vtedy, keď ním prešiel aj posledný vojak. Aj ten najslabší. To je solidarita, ktorú musí prejaviť každá spoločnosť. A presne táto istá zásada má platiť aj pri výške mzdy a to nie len lekárov, ale aj sudcov, právnikov a v neposlednom rade i politikov.

Prospech všeobecný, v myslení a jednaní nadradený nad prospech osobný je teda tou hodnotou, o ktorú treba usilovať, i keď v dnešnej sebeckej dobe, plnej individualistického egoizmu sa to zdá byť niečím úplne nereálnym. Inej cesty však niet, pretože individualistické sebectvo je istou cestou ku kolapsu celého súčasného systému presne tak, ako sa to začína diať v už spomínanej Európe i v USA.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


3.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   20. 12. 2011, 19:38 avatar
Chod do riti milan! Lekari ukazali ze sa da aj nieco presadit, ze si politici nemozu robit co chcu. Mas nastudovane aku koncepciu reforiem vlada chysta urobit v zdravotnictve?! A co ostatne sektory?! Si spokojny s tym kas sa to vsetko ubera?! Presne tam kam som ta poslal! Nie len lekari by sa mali ozyvat ale aj my vsetci ostatni!
Súhlasí pozemstan, Kasafran


4.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 19:42 avatar
že sa vzrušuješ nad tendenčne napísaným žvástom človeka, ktorý nič o tom očividne nevie...
Súhlasí pozemstan


16.
označiť príspevok

miro50
   20. 12. 2011, 22:31 avatar
Milan, predviedol si ukazkovy brain washing...Ktory remeselnik by robil za 4 eura na hodinu./Lekari maju 1200 eur za 300 hodin mesacne/. Akciova spolocnost je obchodna spolocnost, ktora sa riadi Obchodnym zakonom SR, t.j. tovarom je v akciovkach zdravie! Kazdy robotnik ma pravo na spravodlivu placu/Jezis Kristus, Novy zakon/.
V doktorskej sponze /tzv. Hippokratova prisaha / sa hovori:
Primum vos semper, quantum scientia ad societatem promovendam valeat, in memoria habituros atque doctrinam, qua nunc polletis, populi commodo consulturos, officia vestra rite, diligenter, humane, ita denique ut eorum ratio a vobis quandocumque reposci possit, semper praestituros, omniaque semper incrementa, quae progrediente tempore haec ars ceperit, culturos atque proventuros....Dein vos semper vivendi rationem, quoad facultate et iudicio consequi poteritis....etc etc....takze kto tomu vsetkemu zabranuje...ŠTAT...stat resp. sucasna miliardarska garnitura si z ludi urobila otrokov a z ich chorob planuje biznis.... Este si si ,Milan, nevsimol, ze rukojemnikmi miliardarov sme my vsetci...No a lekari neprisahaju, ale slubuju /spondeao ac polliceor/...
Zrejme sa to od teba odrazi ako suchy hrach od omietky...ale budem uspesny, ked sa aspon na 2 minuty zamyslis.
Ozaj spominas si zo skoly na basen MORHO.
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:25 avatar
Lekári ukázali ostatným, že vôľa ľudu sa dá presadiť, keď sa spoja sily a nenechať so sebou zametať s nami zvolenou elitou, ktorá zabudla, koho záujmy má hájiť a pre koho je tu.


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 19:52 avatar
...a pre koho sú tu lekári?


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:54 avatar
pre seba...
Súhlasí ether, Petrana


7.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:54 avatar
Pre ľudí. Ale každé povolanie alebo profesia je tu pre ľudí.
Súhlasí ether, Petrana


8.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 19:54 avatar
hmm, pre všetkých čo si to zaslúžia... nie, bohužiaľ pre všetkých 


9.
označiť príspevok

Anastasija žena
   20. 12. 2011, 19:58 avatar
verim, ze sa to odrazi na kvalite ich pristupu k pacientom a nebudeme im musiet rovnako dorazne ukazat, ze vieme, co od nich pozadujeme a ze zobrat od dochodcu plneho obav o svoje zdravie (ktoremu ale nedohovorite) 20 E za beznu mesacnu kontrolu + nejake domace produkty :D je svinstvo najvyssieho rangu
Súhlasí Petrana


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 20:02 avatar
...a už žiadne príplatky a všimné za operácie a povinnú poisťovňou platenú starostlivosť!
Súhlasí Anastasija, Otilia


13.
označiť príspevok

Anastasija žena
   20. 12. 2011, 20:04 avatar
alebo za to, že dedovi voperujú kvalitnejší bedrový kĺb z titanu a nie ten lacnejší .... myslím,že aj pacienti by sa mali spojiť
Súhlasí Otilia


14.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:06 avatar
poisťovneee!!! a bude aj pre primárov dosť, nie len pre lekárov 


11.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:03 avatar
Mozno uz dalsie generacie nebudu mat automaticku potrebu pchat obalky s peniazmi. A ked si lekar drzo vypyta, vieme aký je postup. Ine je vdacnosnost - nejaky dezert, kvet, flasa ci domace produkty, ale vsetko je na baze dobrovolnosti. Ale ina suhlasim zobrat od dochodcov, studentov, osamelych matiek a inych nizkoprijmovych skupin je svinstvo, ja vsak stale tvrdim, ze ludia sami davaju, lebo tak su zvyknuti, tak sa to patri alebo si myslia, ze dostanu lepsie lieky, starostlivost, mnohi to robia preto,aby nemali vycitky, ze pre svoje zdravie alebo blizkych neurobili dost a teda aj nevopchali obalku s peniazmi.
Súhlasí Petrana, ether


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 20:04 avatar
...tak sa vžili do protivládneho štrajku, že zabudli, že ich klientom je pacient.


15.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:07 avatar
a pacient sa tak vžil sám do seba, že si nevšimol, že mu treba lekára a nie poslanca...


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 12. 2011, 15:44 avatar
...treba mu aj poslanca, aby schválil zákon, kde bude odmietnutie lekárskej starostlivosti o pacienta počas núdzového stavu trestným činom.


18.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 12. 2011, 15:49 avatar
Milan S.,
čo si myslíš o ďalších excelentnejších príkladoch sebectva, ktoré sa od prevratu v roku 1989 rozšírilo a ďalej expanduje do rôznych elít, skupín, či profesií v rámci celej spoločnosti?
Napríklad ako oceňuješ spoločenský prínos poslancov NR, VÚZ, primátorov, starostov - ďalej sudcov, prokurátorov - ministrov a ich štátnych tajomníkov - manažérov súkromných i štátnych spoločností - futbalistov, hokejistov a ich trénerov - hercov a tzv. zabávačov - ... v pomere k ich platom, odmenám a rôznym benefitom?
Súhlasí starec


19.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 1. 2012, 14:20 avatar
Milan S.,
nájdi si, prosím, chvíľu času a stručne odpovedz na moju otázku z konca minulého roku...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:35,  (4) Teóma, máš na mysli ten strach pred tým svojím Pánom...?
dnes, 13:34,  veru Boh človeka dobre stvoril aj zviera......keby sme napriklad nepociťovali bolesť, a sadli...
dnes, 13:34,  Ondrejko nie je zapísaný v KNIHE ŽIVOTA ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 13:32,  26. ja ovládam slovenčinu/ gramatiku lepšie nez hociktory rodeny slovák .
dnes, 13:31,  23. to uz nie je strach . ale uz nejaká forma psychického nastavenia . strach je emócia ktorá...
dnes, 13:31,  (5) Osvietený, tým chceš povedať, že Ty si tým ostrým? Akýže majster Ti ho tak...
dnes, 13:30,  Ešte aj ty používaš to nespisovné "hraješ"? Bože nieeeeeeee!!!!*18*18*18*39*39*39
dnes, 13:28,  bobor zase sa neúspešne hraješ na psychológa ?
dnes, 13:23,  Všetok ostatný bulvár nie je veda. Môžu sa tam vyskytovať hoaxy. Vedecké zdroje...
dnes, 13:21,  neni dôvod sa bať, ked je človek zapísaný v knihe života......skor uvedomenie si, že ešte...
dnes, 13:19,  Vedecké univerzitné zdroje:...
dnes, 13:14,  https://invivomagazin.sk/oblubene-vselieky-popularne-tvrdenia-verzus-vyskumy_133.html
dnes, 13:12,  Strach. Intenzívny dlhodobý strach zo smrti a ochorenia. Podobný strachu z predátora. Strach...
dnes, 13:12,  Tieto bolšan hovná *08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08*08
dnes, 13:10,  Daj tu rozprávku o Ukrajinskej stíhačke ta je super alebo ako Kiska kupuje zakom ktorý je...
dnes, 13:09,  Kasafran každý tvoj članok je tragikomický blud . Od 19. 3. 2020 Turci pre nový...
dnes, 13:08,  Pri rozmnožovaní ľudstva v minulosti existuje veľa neznámych. Hlavne čo sa týka...
dnes, 13:06,  Ten článok si rozhodne prečítaj. Skutočná veda bola vždy na strane biblie. Všetko, čo sa...
dnes, 13:03,  bolo by zaujimave vypočitať, ako by sa ludstvo rozmnožovalo, ak by prví ludia sa doživali...
dnes, 13:03,  (2) Osvietený, ako najväčší a najproduktívnejší hoaxér tohto DF by si mal byť tým...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 888 bytes in 0,391 seconds)