Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Kultúra verzus pakultúra

42
reakcií
1092
prečítaní
Tému 6. mája 2018, 11:14 založil RighteousFred.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 09. 2008
7
12. 06. 2017
7
06. 06. 2016
75
12. 12. 2013
59
17. 02. 2012
19
 
 


1.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:14 avatar
Prečo boli ľudia za socializmu lepší? A boli.. o opaku ma nikto nepresvedči, na to si to príliš dobre pamatám.. a vidím pre to aj jasné, logické odôvodnenie.
Spoločenská rovnosť... Keďže si boli všetci rovní, nikto nemal potrebu po druhom šliapať, rozdiely v majetkoch boli minimálne, nikto sa preto nemusel cítiť horšie s pocitom menejcennosti a nikto sa nezhovaďoval pocitom nadradenosti, neboli pre to jednoducho dôvody.
Ľudia nemuseli súperiť, zárobky na život boli garantované.. ľudia si nemuseli navzájom klásť pasce, aby jeden druhého ulovil a mohol z neho nejakým spôsobom žmýkať peniaze...
Dodržiavali sa určité spoločenské pravidlá, čo prispievalo k spoločenskej integrite.
Ľudia spoločne nevymýšlali spôsoby, ako druhých okabátiť, vymýšlali spolu spôsoby, ako a kde sa pôjdu zabaviť, zahrať..

V konečnom dôsledku boli vtedy ľudia slobodní podstatne viac, ako sú dnes.. Nemuseli sa starať o hodne vecí, o ktoré sa staral štát, za čo sme platili dane.. Dnes ich platíme ešte viac a nič nefunguje ako má.. človek žije ako lovená, alebo lovná zver, neustale v strese... a tým myslím NEUSTÁLE.. naše podvedomie myslí na splátky aj v spánku.. Ten zhon, konkurenčný súboj, totálna nekvalita vo všetkom robí ľudí slabých a chorých. Aj ten, ktorý loví má život celý na hovno, lebo keď zaspáva, tak miesto nejakých pekných predstáv na dobrú noc premiela v hlave, či neurobil niekde chybu a či mu zajtra nezaklopú policajti, alebo nejakí iní, jemu podobní šmejdi na dvere...
Toto nieje život... toto je utrpenie a hocaké zviera vedie lepší život ako ľudia dnes v tých takzvaných "vyspelých" krajinách..
Technologické pomôcky majú pramálo spoločné s kvalitou života, akurát čo robia človeka lenivým a to prispieva opať iba k chorobám a smrti. O dve generácie dozadu boli ľudia evidentne na tom najlepšie, pretože tí sa dožívaju vekov cez 80-90 rokov, pri tom mali primitívnu zdravotnú starostlivosť a makali teda dosť... Dnes máme fantastické vymoženosti a ľudia skapínajú v 50-60 rokoch života.. na infarkty, preťaženie organizmu, otravy, alergie... Iste, na západe sa dožívajú aj dlhšie, ale len tí, ktorí na to majú a sú ochotní miesto žitia sa už len do smrti liečiť a mať obmedzený, nekvalitný život plný utrpenia. No sral by som na takú starobu... Za igelitku liekov, každý mesiac doktor, také vyšetrenie, hentaké a hlavne plať, plať, plať.. daj celý dôchodok do toho mizerného zdravotného systému, ktorý ešte k tomu ani nelieči, ale vyrába permanetne chorých...
Kultúra znamená ušlachtilosť, vedenie niečoho, alebo niekoho k lepšiemu.
AK sa na kultúru, alebo šlachtenie vykašleme, tak nám ostane len burina..
Šlachtenie znamená určité obmedzovanie, ale nie v zlom zmysle... Ani športovec, ktorý pravidelne necvičí, nič nedosiahne.. Toto odmietla táto spoločnosť akceptovať a preto sa dnes vála v nešťastí a nekvalite života.


2.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:28 avatar
Veru aj to je pekná ukážka.. Vtedy bola síce krajina oplotená, ale ľudia mali medzi sebou malé, alebo žiadne ploty, minimálne sa cez ne videli. Dnes krajina nemá hranice, zato ľudia medzi sebou stavajú 2,5 metrové múry..... Naozaj úžasný "progres".....


5.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 11:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:43 avatar
ŠTB sa mohlo len snívať o dnešných špehovacích možnostiach..
O obmedzovaní a špehovaní nemôže byť reč.. Dnes obmedzujú peniaze, špehuje sa úplne všetko a nešpehuje už len štát, ale ešte aj súkromné firmy.......
Za názor dnes letíš zo zamestnania a nik sa o teba už viac nestará.. Vtedy za názor bolo dusno, ale neznamenal to koniec tvojej existencie.. neporovanteľné...


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 11:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2018, 11:58 avatar
9. Kto nás dnes nejak špehuje?   Samozrejme nikto tak, ako to robili štbáci... dnes sme v inom veku.

Toto poznáš?
http://www.youtube.com/watch?v=VKdqgF7lrVQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí RighteousFred


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:02 avatar
Akurát včera som to pozeral. Zdalo sa mi až neuveriteľné, k čomu všetkému sa tam otvorene priznali.. Hneď na začiatku bolo spomenuté aj to, že menia názory ľudí...
www.freefilm.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:59 avatar
V tom, že nemôžem hovoriť čo chcem, čo pokladám za správne.. Dostal som to pocítiť v každom zamestnaní, keď som poukazoval na nespravodlivosť a ničomné, pokútne praktiky... bol som aj šikanovaný.. Preto už ani nehladám zamestnanie.., do žiadneho pracovného tábora ma už nikto nedostane..
Vadia mi bezdomovci, kriminalita, beznádej mnohých ľudí, ktŕi sú schopní, aj inteligentní, jediný ich problém je, že slušní.... Hnusí sa mi tento amorálny a dekadentný systém vedúci ľudí k ponižovaniu, nedôstojnosti.... Je tu šlapané po všetkých cnostiach a vyzdvihované sú neresti..


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 12:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:12 avatar
To je lož, tam je to ešte ďaleko horšie. Kde všade si bol na západe?


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 12:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:29 avatar
V západnom Nemecku je akurát smrad a kopec bezdomovcov.. čo konkrétne máš na mysli? Čo je tam také úžasné?? Mám tam pobehané všetky vačšie mestá.
Ak je tam tak dobre, prečo tam majú toľko degenerov? Stačí sa na polhodinku zastaviť na parkovisku pred nejakým supermarketom a sledovať prichádzajúce a odchádzajúce vany, plné zdravotne a mentálne postihnutých.. Sú tam úplne všade a tie mnozśtvá, to nieje normálne.


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 5. 2018, 12:31 avatar
Vidíš, a preto je to bohatá krajina, do EÚ investuje najviac. Má najsilnejšiu ekonomiku. Ľudia tam veľa zarábajú, a majú vysoké dôchodky.
Súhlasí veriaci-4


27.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:40 avatar
Mal som dojem, že tam ľudia aj najviac robia.. Nemec mi povie, že potrebuje dve zamestnania, aby dôstojne vyžil, tak taký blahobyt si môžu nechať.
Tiež je Nemecko prvou krajinou v Európe, kde sú otravy ovzdušia.. V rádiu hlásia, ktoré mestá človek v ktorý deň nemá navštevovať, lebo je tam príliš vysoký level znečistenia ovzdušia. To je ten príklad?


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 5. 2018, 12:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2018, 12:15 avatar
17. Lenže keď sa na to pozrieme v zmysle kontinuity kultúry, tak vidno, že po páde Rímskej ríše západné krajiny utvárali sami seba. Ich zriadenia sa vytvárali ich vlastnými ľuďmi, na základe ich vlastných ideí, oni sami vytvárali životné filozofie a životnú prax, podľa ktorej formovali svoje štátne útvary. A to všetko doteraz proste plynulo z ich vlastných duchovných národných síl. To všetko, čo vyvinuli, je im primerané.

Kdežto stredná Európa sa stále po niekom opičí. To, čo tu zavádzame, nie je náš vynález, ťažko sa s tým vieme skrz naskrz stotožniť. Len kopírujeme cudzie vzory a čudujeme sa, že to nefunguje tak, ako v origináli.

Niekto si možno myslí, že ľudia na celom svete sú rovnakí a môžu žiť v rovnakých systémoch. Život ukazuje, že to tak nefunguje.
Súhlasí RighteousFred


22.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:22 avatar
A veľký súhlas. Rozdiel robí ako prírodné prostredie, tak miera vyspelosti. Napríklad severské krajiny si môžu dovoliť socializmus, keďže majú bohaté zásoby nerastných surovín. Majú to podstatne jednoduchšie.


31.
označiť príspevok

gabriel pb
   6. 5. 2018, 14:57 avatar
neboli lepší, pozri sa na športového hráča Golomku, ak si videl pár videí, on uspel iba preto, že dodržal pravidlá


4.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2018, 11:32 avatar
Čomu ja verím je: To, čo sa po 1990-tom rozvinulo v ľuďoch, ten slovenský "kapitalizmus", v nich bolo aj predtým. Ale nemohli si to dovoliť rozvinúť. Bolo to utlmené.
Okrem iného bol v tom aj kus strachu, pretože niektoré veci boli v danej spoločnosti neželané, pranierované až trestané.

Po "nežnej revolúcii" sa to všetko uvoľnilo a ľudia sa "vyfarbili", dalo by sa povedať.

S mnohým, čo píšeš, viem súhlasiť. Ale som presvedčený, že to, čo je dnes, je cesta dopredu, aj keď má svoje nepríjemné stránky. To, že sa niektorí správajú ako zvery, nie je nutnosť.


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:40 avatar
Človek je taký, aké je jeho okolie, prispôsobuje sa. To je už dávno vyriešená vec a nemá zmysel o tom polemizovať, dokazujú to aj zvieratá...
Cesta dopredu to môže podľa mňa byť jedine v tom zmysle, že táto cesta dozadu nás má poučiť v tom, že je to strašná chyba a my sa z nej máme, môžeme poučiť..


8.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2018, 11:45 avatar
6.
ad "Človek je taký, aké je jeho okolie, prispôsobuje sa. To je už dávno vyriešená vec a nemá zmysel o tom polemizovať, dokazujú to aj zvieratá... "

V tomto sa proste nemôžeme zhodnúť. Nikdy s tým nebudem môcť plne súhlasiť. Mimo iné preto, že človek nie je iba zviera, ale aj človek. Zvieratá nemôžu plne reprezentovať to, čím je človek. Človek sa nie len prispôsobuje okoliu. Človek aj prispôsobuje okolie sám sebe.


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 11:54 avatar
Najprv sa človek prispôsobuje obci, potom na základe toho prispôsobuje svoje okolie.
Až výchova určuje, ako a či vôbec človek bude prispôsobovať svoje okolie. Tibetskí mnísi sa napríklad stránia aj toho, aby zašliapli chrobáka pri bežnej prechádzke.. Iní ľudia sa neštítia vykácať celý prales.. Je to dané tým, akú výchovu majú, aké vedomosti a na základe nich hodnoty a priority si osvojili a k čomu ich tlačí systém.. Ak by nebola chudoba, nebolo by napríklad pytliactvo v Afrike..


15.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 5. 2018, 12:03 avatar
S tou výchovou 100% súhlasím.
Poznám matky, ktoré túžia len po tom, aby ich synáčik bol top, najlepší, najdokonalejší.... Otec by zmlátil učiteľa len preto, lebo synáčikovi sa niečo znepáčilo.... Rodina je základ toho, čo z detí vyrastá.

Egoizmus v ľuďoch vzrastá.
Súhlasí RighteousFred


18.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:10 avatar
Áno, tento fenomén poznám veľmi dobre. Môj názor naň je taký, že za socializmu sa robila chyba v tom, že málo vzdelaným ľuďom sa to dávalo príliš pocítiť, aj keď to mala byť forma motivácie, bol to nešťastný spôsob.
Tak sa stalo, že tí menej vzdelaní ľudia sa cítili menejcenní a chceli, aby sa tak ich deti nemuseli cítiť a tak sa začali vychovávať "široké lakte". To je však stále nič oproti tomu, k čomu vedie ľudí kapitalizmus.. Dáva im pocit menejcenných na základe toho, čo majú, čo vlastnia.. Tým pádom sa deti vychovávajú s ešte širšími lakťami ba čo viac, vyrábajú sa suroví kriminálnici.


14.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:03 avatar


16.
označiť príspevok

clear1 muž
   6. 5. 2018, 12:06 avatar
Hneď po prečítaní prvej vety ma napadla jedna múdrosť:
"V minulosti mali ľudia k sebe bližšie. Staré zbrane nemali taký veľký dostrel.." : )

V niektorých veciach s Tebou súhlasím, no nemyslím si, že to bolo až také pekné ako to prezentuješ. Ľudia si neboli rovní, vždy boli tí dole a tí hore. Pamätám sa ako sa dôležitejšie veci vybavovali - ako dnes, po známostiach. Pamätám sa aj na to ako ľudia medzi sebou súperili a ako sa podrážali. Jeden príklad:
Môj otec bol sústružník, a prišiel na to ako v nejakom parametre vylepšiť sústruh. Toto vylepšenie aplikované na všetky sústruhy by podniku prinieslo významné úspory, tak sa rozhodol, že svoj nápad predstaví vrchnosti. Vedúci mu povedal, že je to síce zaujímavé, ale nemyslí si, že by o toto vylepšenie bol záujem. Za nejaký čas otec toto vylepšenie našiel na svojom sústruhu. Peniaze za podaný zlepšovák dostal vedúci.. : )

Stále hovorím, že je nezmysel porovnávať systémy, keď systémy tvoria (nie v zmysle "vytvárajú", ale v zmysle "sú v nich" ľudia, a tí sú všade rovnakí. Aj zlý systém s dobrými ľuďmi môže dať človeku dobrý pocit zo života, a naopak, aj ten najlepší systém so zlými ľuďmi v ňom môže byť pre človeka neznesiteľný.

Zdanlivo trochu odbočím: Stačí sa pozrieť na výber ľudí do programov ako Farma. Ja ako hospodár, ak by som mal viac záujemcov by som si určite vybral takých ľudí, u ktorých si viem predstaviť, že budú schopní spolu dobre vychádzať. Dobrý kolektív bude produktívnejší ako taký v ktorom budú stále nejaké zvady.
Ale televízia tam schválne dosádza aspoň jedného nerváka, jedného psychicky labilného (ak je to homosexuál o to lepšie), jedného vyslovene nečestného, a samozrejme nesmie chýbať deva ľahkých mravov : ) (niektoré osoby môžu byť univerzálne a mať viacero z týchto vlastností). Takto majú zaručené, že sa bude na čo pozerať. Nič nebude fungovať tak ako má, ľudia tam budú nešťastní, budú si robiť problémy, kopa plaču... Tým chcem povedať, že obsadením farmy môžeš vytvoriť pre ľudí dobrý kolektív (systém), ale aj zlý kolektív (systém). Všetko je to len o ľuďoch.

1. Podobnosť s df čisto náhodná.
2. Nepozerám Farmu


21.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 12:17 avatar
Rozdiely boli, ale ani zďaleka také veľké, ako dnes. Strana bol negatívny faktor socializmu, prečo aj socializmus padol, o tom sa nemienim škriepiť. Všetky negatíva socializmu vychádzali zo strany, ale systém, ako mechanizmus pracoval výborne a pre ľudí.
Kto si pamatá aj protesty nežnej, tak vie, že vtedy museli ľudí ukludňovať tým, že ich nechcú hodiť do kapitalizmu... Ľudia chceli socializmus naďalej, ale poľudštený, teda chceli len stranu nakopať do zadku a vziať jej určité právomoci.


28.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 5. 2018, 13:54 avatar
Protestního pochodu proti politice prezidenta Emmanuela Macrona se v sobotu v Paříži podle policejních odhadů zúčastnilo na 40 000 lidí. Parlamentní radikálně levicové hnutí Nepodrobená Francie, které demonstraci podpořilo, na Twitteru hovořilo o 160 000 účastnících. Demonstrovali proti reformám; prezident podle nich svou politikou straní firmám a lidem s nadprůměrnými příjmy.
www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 5. 2018, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

clear1 muž
   6. 5. 2018, 18:33 avatar
Západná etika.....to je čo ?


30.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 5. 2018, 14:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Krištof
   6. 5. 2018, 18:49 avatar
Existovala socialistická morálka a teda určitá slušnosť sčasti bola. Ale boli aj problémy. Komunisti boli preferovaní, nekomunisti kvázi diskriminovaní. Človek sa preto nemusel dostať do zamestnania alebo na vysokú školu, ak politicky nevyhovoval. Existovali papaláši, vedúci predstavitelia, politicky vyhovujúci s výsadami.
Sociálny systém bol, ale napriek tomu niektorí boli bohatší, iní chudobnejší. Krčmy boli aj vtedy viac-menej plné, pričom sa dosť chlastalo, fajčilo a dokonca fetovalo (toluén, tabletky...). Polooficiálne sa pomerne dosť kradlo napr. v zamestnaní, čo bolo síce oficiálne zakázané, ale neoficiálne často tolerované. Viď k tomu aj filmy, ktoré to reflektovali, ako napr. Což takhle dát si špenát (1977). K tomu, ako si vtedy mnohí ludia závideli, viď tiež filmy ako Zítra to roztočíme drahoušku ( 1976) a Co je doma, to se počítá, pánové (1980).

Takže nejaká morálka a sociálny systém bol, ale relatívne a k tomu i výrazné nedostatky. Možno nie iba kvôli systému, lež i preto, že takí boli mnohí ludia. Niektorí normálni, iní "takí". Podobne ako aj teraz
Súhlasí RighteousFred


34.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 5. 2018, 19:50 avatar
... je „zaujímavé“ (možno to až tak zaujímavé nie je... možno je to skôr signifikantné ...) že pri hodnotení toho ktorého štátu, tej ktorej krajiny, sa ignoruje jej historický vývoj... ignoruje (povedal by som, že až totálne... ) existencia imperializmu, kolonializmu... vari nič také ani nebolo? ... a keď bolo, nemalo to žiadny vplyv? ... zisky z kolónií sa proste okamžite strácali, utopili v mori, či vyletúvali hore komínom... budovanie infraštruktúry, stavby, cesty, továrne, úrady, zdravotníctvo, školstvo... s tým nemá nič spoločné... tak kolonizované krajiny, ako aj tie, ktoré boli (sú /neokolonizované/) kolonizovali, boli proste na tom rovnako... rovnako nielen zdrojmi, ale aj mocensky...
Možno som veľmi pochybovačný, neviem si však akosi predstaviť, že bohatstvo len tak vyletí komínom, či sa utopí v mori, stratí bez stopy, len preto, že pochádza z kolónií...
Súhlasí RighteousFred


35.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 5. 2018, 21:34 avatar
za sociku bolo taky raj na zemi, ze nikto komunistov za dvadsat rokov nevolil. no okrem spiatocneho kasafrana
Súhlasí Lemmy


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 5. 2018, 21:37 avatar
Neviem. Kasafran je síce formálne člen KSS, ale čo ak volí Kotlebu? Tak, ako sa priznal marxista, komunista Fred, že tiež volí Kotlebu, lebo v ňom vidí politický potenciál.


37.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 5. 2018, 21:46 avatar
36. ony slintaju nad komunistami a volia kotlebu ?? cely rok sa budem este smiat  
Súhlasí Lemmy


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 5. 2018, 21:48 avatar
Pozri Fredov 38. príspevok, tam sa vyjadril, že volí Kotlebu: 200 rokov Marxa


39.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 5. 2018, 21:52 avatar
38. nexce sa mi. ja ti verim  


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 5. 2018, 21:58 avatar
Ach, no dobre, citujem Freda: Osobne sa nesťažujem. Vadí mi všeobecný stav. Volím ĽSNS, lebo majú najvačší potenciál a majú v pláne zaviesť priamu demokraciu.


41.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 5. 2018, 04:41 avatar
Aktuálne filmy a seriály inšpirované 80. rokmi

V súčasnosti začínajú byť 80. roky trendom. Vznikajú mnohé filmy s atmosférou 80. rokov, a to napríklad The Nice Guys, kraťas s názvom Kung Fury či netflixácky Stranger Things, a mnoho iných. Všetky tieto počiny zožali veľký úspech, teda dá sa povedať, že 80. roky sú receptom na skvelý film?

ono to vyzera ze tie 80 roky boli vseobecne uvolnenejsie. aj ked v byvalom cssr asi menej. nechcem si predstavit ako ti ludia museli zit, ked sused suseda bonzoval stb - kom. ked sa okolo republiky tahal ostatny drot a kazdeho kto chcel imigrovat, zastrelili alebo postvali nanho psov kym ho neroztrhali. kolko ludi len kvoli inemu nazoru skoncili v uranovych baniach. ako politicky vezni. a takto do aleluja. to musel byt uzasny zivot  


42.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 5. 2018, 11:41 avatar
Zopakujem:
„... je „zaujímavé“ (možno to až tak zaujímavé nie je... možno je to skôr signifikantné ...) že pri hodnotení toho ktorého štátu, tej ktorej krajiny, sa ignoruje jej historický vývoj... ignoruje (povedal by som, že až totálne... ) existencia imperializmu, kolonializmu... vari nič také ani nebolo? ... a keď bolo, nemalo to žiadny vplyv? ... zisky z kolónií sa proste okamžite strácali, utopili v mori, či vyletúvali hore komínom... budovanie infraštruktúry, stavby, cesty, továrne, úrady, zdravotníctvo, školstvo... s tým nemá nič spoločné... tak kolonizované krajiny, ako aj tie, ktoré boli (sú /neokolonizované/) kolonizovali, boli proste na tom rovnako... rovnako nielen zdrojmi, ale aj mocensky...
Možno som veľmi pochybovačný, neviem si však akosi predstaviť, že bohatstvo len tak vyletí komínom, či sa utopí v mori, stratí bez stopy, len preto, že pochádza z kolónií...“ Kultúra verzus pakultúra#r1819847
A dodám. „Nerozumiem“ prečo sa dookola porovnáva „komunizmus“ (vláda komunistov... ) s fašizmom? Veď predsa jeho „opakom“ nie je „fašizmus“, ktorý je „poslednou obranou“ (keď už ostatné zlyhali... ) kapitalizmu proti „komunizmu“ (zoštátneniu, znárodneniu... ), ale kapitalizmus, snáď, svojou intenzitou, najbeštiálnejšia éra v dejinách ľudstva...


43.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 5. 2018, 11:43 avatar
... ospravedlňujem sa... príspevok patrí do inej témy...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:29,  Havran, a ešte nám porozprávaj svoju rozprávočku o zmätenosti. Dal som sem hoax, a ty...
dnes, 02:15,  “A táto dobrá správa o Kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na...
dnes, 01:49,  6, ........ ty keby si mal Ježiša aj rovno za chrbtom, tak to nespoznáš: ..... "Mnohí...
dnes, 01:40,  4, .... menšina sú kresťania, .... ale tá väčšina sú moslimovia, animisti, .... alebo...
dnes, 01:37,  3, .... najprv sa vychvaľuje tým, že Jehova sa stal kráľom , .... a potom začne jeho...
dnes, 01:32,  18, ... ale ak je v RKC musí poslúchať tých, čo vedú RKC. A ak s nimi nesúhlasí, musí...
dnes, 01:25,  22, .... teraz som čítal aj o tom Vráťovi Mechurovi zo Šlágru TV, ktorý tiež mal slabú...
dnes, 01:22,  41, ..... áno, .... pomazaní duchom svätým sú znovuzrodení pre nebeské kráľovstva....
včera, 23:45,  Prečo sú milovníci Putina na smiech? Na prvý pohľad je verejná diskusia medzi...
včera, 23:43,  Aha, takže len pomazaní su znovuzrodení?.....chapem to správne?.... Takže ked Ježiš...
včera, 23:43,  https://www.youtube.com/watch?v=kLr21r7_2ec&list=RDCH1sefMTj4o&index=5
včera, 23:39,  Husák vtipkarom https://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o
včera, 23:39,  Husák o zachranení československa v roku 1968 *13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 23:38,  Honz je súčasný Urválek :)
včera, 23:38,  Husak mimo https://www.youtube.com/watch?v=7Ww0SThQhDg
včera, 23:37,  Husák a povalači https://www.mojevideo.sk/video/2ab0b/gustav_husak_o_povalacoch.html
včera, 23:37,  Propaganda v USA - https://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_in_the_United_States
včera, 23:36,  Husák o Gottovi (1971) https://www.mojevideo.sk/video/17ecf/husak_o_gottovi_(1971).html
včera, 23:35,  Spomienka na Husáka Urvalek https://www.youtube.com/watch?v=nCXVAKvwnKM
včera, 23:35,  podriadenie je princíp už od Boha....bez podriadenosti by bol chaos....Aj v Bohu je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 929 bytes in 4,190 seconds)