Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kto zničil Kachovskú priehradu?

38
reakcií
639
prečítaní
Tému 6. júna 2023, 12:10 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2023, 12:10 avatar
Zelenský dáva jednoznačnú odpoveď - bolo to Rusko!


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2023, 19:00 avatar
Havran, a ty si myslíš čo? Ak to nebolo Rusko, tak kto, podľa teba?


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 6. 2023, 22:42 avatar
Samozrejme že to bolo fašisticke ruZZko


2.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2023, 12:22 avatar
Zatiaľ máme informácie ktoré komentujú to čo sa na priehrade stalo jednoznačne obviňujú Rusko a Putina. Zatiaľ je informácii málo a sú dosť chaotické. ľavý breh rieky okupovali Rusi a je nižší ako pravý breh , ktorý držia Ukrajinci a voda zaliva stranu , na ktorej sa usadili Rusi. Ukrajinské zdroje uvádzajú , že výbuch nastal v centre strojovne , do ktorej Rusi navozili výbušiny . Neuvádza sa , ktorá strana kontrolovala túto elektráreň , no je to základná otázka. Také diela aj v čase mieru sú strážené nepretržite.


3.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2023, 12:41 avatar
Spojenci Zelenského sa pripojili k odsúdeniu Ruska a Putina. Toto je pochopiteľné a logické, je však aj pravdivé? Skúsme diskutovať o tom , komu a ako to poslúži? Kto z vás je schopný priniesť odborný pohľad do tejto situácie?


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 6. 2023, 13:32 avatar
Ale no......ˇ
Čo zase chceš dokazovať, mútiť vody a vyvinovať sgresora???
Ak budeš doma s rodinou a v tom ti nejaký debil vyvalí dvere a začne vás ohrozovať na životoch, je úplne irelevantné, či ten pohár s vodou na stole zhodil on, alebo niekto z vás z toho, že sa vyľakal.
Vinník je jasný a nie je o čom diskutovať.
To, že si Putinova krvná skupina alebo Ficova či Orbánova je jasné a nemusíš to znovu a znovu dokazovať.
   
Súhlasí Scarlette, Osvietený


5.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2023, 14:05 avatar
kntsz čo to tu táraš . Dal som tu len fakty , ktorých zdrojom je ukrajinská strana , ani slovo z ruskej strany , tak čo ti vlastne nesedí? Však vinník však je naozaj jasný . Ty si nemusíš klásť žiadne otázky? Závidím ti tvoj jasný názor na veci , no jasný názor na všetko aj môj známy s krčmy , ktorému je všetko jasné.Teba asi nič neuvedie do pochybnosti. Vlastne si sa šikovne zbavil možnosti úvah o tom čo sa stalo na Kachovskej priehrade a zase máš klasickú vývrtku , teda rád by si riešil mňa. Nebuď trápny a keď si schopný analytického myslenia tak sa posuň ďalej a na mňa sa vykašli ty chytrák.


6.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2023, 16:59 avatar
kntsz si schopný mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu? Myslíš , že keď zhltneš všetko aj s navijákom tak je pravda vybavená? Tebe vlastne nejde o pravdu , ale o mužstvo ktorému fandíš a je ti jedno ako hraje . Keby si bol schopný kritickej analýzy a teda i kritického myslenia, tak by si diskutoval a nie dehonestoval diskutujúceho. Pravda aj na to máš odpoveď / asi ako každý primitív/ , aby si doprial svojím emóciam dávku drogy . To však už závisí od toho kam kráčaš a na čo máš. Nesnaž sa ma prečurať mudrovaním , radšej ukáž čo normálneho si schopný.


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 6. 2023, 19:01 avatar
5-6
Vlastný názor som jasne zadefinoval.
Je úplne irelevantné, aby sme na našej úrovni diskutovali spôsobom ako hádam chceš ty.
Jednak je mi už dlho známa tvoja taktika vmanipulovať diskutérov tam kam chceš ty a jednak nie sme vojenský stratégovia a nemáme šancu mať dostatok informácií na to, že kto vyhodil, ako vyhodil a prečo vyhodil.
Je to totiž na našej úrovni nepodstatné. Podstatné je si uvedomiť, že kto je tuná agresor, kto je tuná zloduch a kto sa len bráni.
Takže ti radím nekočíruj diskusiu k priehrade, ale dávaj jasne na javo za koho kopeš. Doteraz si ma nepresvedčil o tom, že nekopeš za Rusov. Ak by sa do diskusie pridal ondrej, tak ba nevolil voči tebe taký slušný slovník a nazval by ťa proruským červeným bolševíkom.
Ale aby si ma neobviňoval, že ťa len osočujem, tak som dnes čítal názor vojenského analytika, ktorý tvrdí, že priehradu vyhodili Rusi a to z jednoduchého dôvodu: Spomaliť ukrajinskú ofenzívu a znemožniť im postup cez zaplavené a rozmáčané územie. Ďalším Ruským terčom bude chemická továreň na Kryme, kde už sú navozené výbušniny a jej odpálením zamoria rozsiahle územia, čím opäť spomalia ukrajinský postup.
Môžeš potom znovu založiť tému, aby si vykázal činnosť.
Z môjho pohľadu však je nutné neustále poukazovať na agresora, ktorý sa snaží ovládnuť verejnú mienku, no a tuná je tvoja pozícia jasná.
Prestaň sa skrývať za snahu o diskusiu.
Ide ti len a len o ruskú propagandu a zasievanie do všetkých aspoň semienka pochybností.......
Súhlasí Scarlette


23.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 21:08 avatar
kntsz ja som sa vždy snažil o racionálne hodnotenie udalosti a môžem ti povedať , že v tých najzávažneších otázkach mi dal život za pravdu. Tak napríklad už v r. 1974 som povedal oficiálne ideologickému tajomníkovi OVKSS , že za 15 rokov skončia. Mal som z toho ofuky , no v 1990 sa ma pýtal , keď ho vyhodili ako z funkcie velvyslanca v Poľsku , že ako som to mohol s takým predstihom vedieť , že sa to stane. Povedal som , že keď sa naučí chápať synergiu javov tak potom porozumie. KNTSZ za svoj život som zistil , že moje videnie veci v súvislostiach ktoré nie každý chápe mnohých dráždi a najmä takých ľudí , ktorí sú formovaní meinstrimom ako aj dnes a vtedy komunistickou propagandou. Len bolo zvláštné , že som sa uhájil , lebo hoc to nepriznali vnútorne cítili , že moje videnie asi nie je len prázdne slovo. Taktiež i v tejto dobe "pochopovia" nevedia nič iné , len omieľať to čo sa nosí. Pochop , že tým ako napríklad mi ondrík nadáva nič nezmení , tak ako že zajtra bude nový deň. Rád diskutujem s každým , čo sa vie postaviť k problému racionálne, no keď je hlupák , tak sa na ňom bavím. Pokiaľ je to úzko zameraný odborník a vieme si násť tému tak to ma teší. Predsa sa však nebudem vzrušovať nad rečou chudáka , ktorý okrem pár sprostosti nedokáže nič.


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 6. 2023, 09:47 avatar
Ja "vnútorne cítim", že kočíruješ diskusiu tak, aby si sa opeknil.
Avšak na otázky, ktoré visia vo vzduchu priamu odpoveď nenachádzam.
Ako som nedávno naznačil, je to matematika, v ktorej sa nesmie urobiť chyba, lebo v akokoľvek dobrom výpočte, s akokoľvek dobrým postupom ak urobíš jednu chybičku, tak celý výpočet je k ničomu.  


29.
označiť príspevok

havran
   8. 6. 2023, 10:57 avatar
kntsz cítenie je spolenie pocitov so svijimi názormi a u teba to nezaručuje objektívne chápanie. Tak prosím, zakočíruj ty a vôbec mi to nebude vadiť , len sa drž racionality ,ale nevymýšľaj si premenné na ktorých potom chceš stavať svoje tvrdenia.


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 6. 2023, 16:22 avatar
Nemám potrebu rozbíjať myslenie v tvoje marx-leninskej bubline.  
Moja 27 bola parafráza na vnútorné cítenie v 23.
Takže ak to dobre chápem, tak tvoje stanoviská k ruskej agresii sú výsledkom synergie javov.   ........ a s mravnosťou nemajú nič spoločné. Nič nové pod slnkom......


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 6. 2023, 21:55 avatar
"Mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu"
O akých skutočnostiach tu ale píšeš?
Vidím len "Zatiaľ je informácii málo a sú dosť chaotické "
Napriek tomu píšeš "vinník však je naozaj jasný"...
Tak potom - o čom má byť táto diskusia?


9.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 13:09 avatar
Nadja skús si prečítať ešte raz o jasnom vinníkovi a v kontexte pochopíš , že nehovorím o sebe , ťe som ten , ktorému je to naozaj jasné. Nakoniec ani tvoje vyjadrenie nehovorí , že máš jednoznačný názor , tak ako ja. A súhlasím s tebou aj to ako píšeš v-8-. Myslím, že nakoniec sa vykľuje šidlo z vreca , lebo prvotné vyjadrenia sú zo strany západu len korporatívne prehlásenia.


14.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 16:47 avatar
oprava textu v -9-: , ťe som ...../ správne má byť: ...nie som ten....


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 6. 2023, 21:59 avatar
Obidve strany sa obviňujú navzájom, viac možností vykonať to mali zrejme Rusi, o niečo viac prospechu z toho asi získajú UkraJinci, ale mne to celé pripadá dosť podivné... pre aj proti sú na obidvoch stranách. Čas zrejme ukáže.

Alebo je ešte nejaká tretia možnosť?


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 6. 2023, 14:54 avatar
Otázka... Ak sú za tým Ukrajinci, ako dokázali doviesť a umiestniť toľko munície potrebnej na odpálenie priehrady, keď tá je vraj pod kontrolou Rusov... ?


11.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 16:22 avatar
Johny Pravda to je dobrá otázka , no uvedom si z čoho vychádza a čiu verziju tejto sabotáže sme prijali? Hneď na počiatku som zdôraznil , že som nepoužil ani slovko z propagandy a hodnotenia ruskej strany , ale iba Zelenského. Veď by to naozaj bol hoý nezmysel , keby som uveril , že elektráreň ktorú Rusi iste strážili by Ukrajinci mohli vyhodiť do vzduchu, je to nezmysel . Vari tí Rusi by museli byť naliatí vodkou a sladko spinkať -blbosť. Kto má dnes na Ukrajine vysokopresné rakety , ktoré dokážu zacieliť na +-10 metrov? Je to len moja úvaha , no technický možná.


12.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 16:36 avatar
Johny Pravda alebo si myslíš , že Rusi si zhodnotili , že neodolajú jarnej ofenzíve a takto sa vyhli boju? Mám pocit, že asi jarná ofenzíva nebude a akosi mešká. No prejde pár dní , možno pár týždňov a bude to jasnejšie. Faktom je však to , že sa to stalo na Ukrajine po napanutí Rusmi a vyvolalo to v krajinách NATO veľké pobúrenie v deň , keď zasadal GLOBSEK. Rusom do hlavy nevidím , ale ta zhoda náhod stoji za pozornosť.


13.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 16:43 avatar
Johny Pravda skús dať inú logickú možnosť prečo by to Rusi robili , keď to mali pod kontrolou ? Tiež je zaujímavé , že neprišli s nejakou "sofistikovanejšou" verziou , ale akoby zostali zaskočení a takmer nereagovali na vývoj tejto situácie. So zvedavý ako budú reagovať.


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 6. 2023, 17:23 avatar
Napríklad preto, že spôsobili Ukrajine obrovské hospodárske škody. Úroda je zničená a bude nemožná možno pár rokov - a UA je známa ako jedna z najväčších obilníc.
Dávaš jednostranné argumenty. Výsledok je naozaj rozporuplný, podľa mňa to, čo sa udialo, nie je veľmi dobré ani pre jednu zo strán, preto je mi to čudné.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 6. 2023, 17:25 avatar
Nakoniec, Rusom je fuk, ako bude UA prežívať po vojne, Ukrajincom nie...


18.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 18:36 avatar
Nadja čo to rozprávaš . Vidím , že vôbec nepoznáš štruktúru obyvateľstva - sú tam prevážne Rusi a tých už Zelenský takmer 9 rokov hejtuje a za to obdobie bolo zabitých 11600 ruský hovoriacich Ukrajincov , teda ruskojazyčných obyvateľov. Zelenský sa na ich adresu vyjadroval ako na škodnú a bol im zakázaná ruština ako úradný jazyk. Máš naozaj rada normálnych nevinných ľudí hoci sú to nielen Ukrajinci? Mám pocit , že sa vyjadruješ o veciach príliš čiernobiele presne v duchu meinstrimovej propagandy. Preštuduj si ako začal maidan a kto sa v ňom aktivizoval a za čijej výdatnej pomoci. Veď to nie sú nedostupné informácie. Všetko je na tel Ukrajine najmä smutné a čudné to môže byť len tomu , kto automaticky preberá meinstrím.


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 6. 2023, 18:43 avatar
No, ja sa snažím aspoň trochu o objektivitu,zato ty tu píšeš presne v duchu mainstreamu Ruského, a ani si to neuvedomuješ.


24.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 6. 2023, 22:42 avatar
18. kup si mozog, Zelensky je sam ruskojazycny. ale to ti tvoje zdroje zabudli povedat   ostatne tvoje vylevy tiez skoda reci ,prekrutene info
Súhlasí kntsz


28.
označiť príspevok

havran
   8. 6. 2023, 10:52 avatar
Scarlette je to len tvoj kec odveci. Asi nechápeš , len ako vždy odvádzaš diskúsiu do konfrontácie ktorú máš rada.


32.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 6. 2023, 16:07 avatar
28. doloz svoje tvrdenia, prosim mas priestor  
Súhlasí Lemmy


35.
označiť príspevok

havran
   9. 6. 2023, 19:34 avatar
Scarlette nebudem tu vyhľadávať tvoje bobky , to si môžeš vyčuchať aj sama, nebudem míňať čas na tvoje hlúposti.


38.
označiť príspevok

Scarlette žena
   14. 6. 2023, 19:12 avatar
35. cize dosli argumenty  


17.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 18:25 avatar
Nadja vieš pomenovať čo ti je čudné? Napríklad vieš od kedy tú priehradu ostreľovali Ukrajinci stovkami HIMARSOV a len teraz to vychádza na svetlo božie? Tu sa predsa nič také z našich oficiálnych médii a "zaručene pravdivých" NIč TAKé NEDOZVIEš. cez tú rieku sa Ukrajinci nedostanú , tak vytopili Rusov i z technikov na brehu oproti . Takže, pre Rusov to nie je vôbec dobre a žije tam len prevážne Ruské obyvateľstvo.


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 6. 2023, 18:38 avatar
No a vidíš, ostrelovali a nič sa nestalo, lebo ona bola stavaná v časoch studenej vojny... Masívne, bezpečne, na to, aby odolala útoku. Bolo počuť jeden obrovský výbuch, nie nejaké ostrelovanie, a aj odborníci hovoria, že je zásah zvonka nepravdepodobný, aj keď nie nemožný. Pravdepodobne to musela to byť obrovská nálož vnútri uzavretého priestoru, aby sa napáchali také škody. preto píšem, že Rusi mali prístup. Uvidí sa o pár dní, ako je vlastne poškodená priehrada... Proti zasa hovorí to, že to Rusom vytopilo prácne budované zákopy.

Pre Ukrajincom to tiež nie je dobré, lebo teraz majú míny porozhadzované po obrovskom území, čo bude kántriť ich civilné obyvateľstvo. A skús byť trochu viac nestranný.
Súhlasí Scarlette, kntsz


25.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 6. 2023, 22:48 avatar
15. zrejme ako obvykle prava ruka nevie co robi lava   ved sa uvidi ci dotycneho velitela povysia ale omylom vypadne z okna   


21.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2023, 18:50 avatar
Nadja Objekty na hrádzi boli zničené na dvoch miestach . Zatiaľ by sme to mohli len tak uzavrieť ako vravíš ... o pár dní , no bude veľmi náročné sa prehrýzať paľbou propagandy z oboch strán i keď zatiaľ Rusi veľa nekomentovali. Toto sa pravdepodobne dostane až na OSN a pre nás bude iste zaujímavé ako sa to bude vyvíjať.


26.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 6. 2023, 23:01 avatar
Prestaň už rozmazávať, odvádzať pozornosť od podstaty konfliktu a rozosievať semienka pochybností voči Ukrajine.
Si priezračný havrane a tie všakovaké "múdrosti" si kľudne odpusti.
Momentálne a zvlášť návratom Scarlette tu nemáš nikoho, koho by si dokázal zbalamútiť.
Choď na enaxovu lipku medzi svojich - alebo to máte podelené a tebe ako "najobratnejšiemu" pridelili toto DF ?
Nemáš šancu.......


31.
označiť príspevok

havran
   8. 6. 2023, 11:18 avatar
kntsz hovoríš ako "správne" zameraný propagandista. Podľa teba konflikt ktorý spustili Rusi zničil priehradu? Chápeš čo sa ťa pýtam?


36.
označiť príspevok

havran
   9. 6. 2023, 22:43 avatar
kntsz čo to tu preboha táraš , nikdy by som si nedovolil tvrdiť o sebe taký sebestredný výrok a ja naozaj nemôžem za tvoje inflačné pocity a aj u teba je to len pokus o akúsi úbohosť. Radšej sa vráť do serióznej diskúsnej roviny a uvidíš , že sa to dácelkom dobre zvládnuť a nebudeš sa znižovať na také trápnosti.


30.
označiť príspevok

havran
   8. 6. 2023, 11:15 avatar
kntsz to fakt neregistruješ , že jedine Zelenský vie ako to presne bolo? Ani západ a OSN sa nevedia k tomu vyjadriť a hovoria , že to chce čas na objasnenie. Ale kntsza Zelenský to ste "božská dvojka" ktorej je to všetko jasné , lebo to tak potrebuje. Nemohla hrádza povoliť po takmer 9 -mesačnom ostreľovaná americkými strelami a je známe , že priehrada bola na maxime vody . To nemôže byť , ale fakt , že Ukrajinci videli ako v noci tam Rusi zakladajú miny je ti prijemnejší?


37.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 6. 2023, 10:21 avatar
Uvažujem, že čo ťa núti argumentovať takými proti ukrajinskými drístami.
Nech napíšeš čokoľvek, všetko smeruje na obhajobu Rusov.
Ak by si bol čo iba trochu veriaci, tak ti stačí poznať len jedno podobenstvo: "Dobrý strom dáva dobré ovocie a zlý strom zlé. Po ovocí poznáte ich." Ostatné môžeš úplne vynechať a šanca, že sa budeš mýliť je tak asi 0,01%-ta.
Napr.:
Zostrelenie MH17 a 298 mŕtvych nevinných nad Donbasom....
Rusko Ukrajinu nenapadne.......
Plošné útoky na civilné obyvateľstvo.....
Špeciálna operácia už s vyše 200 000 mŕtvymi na strane agresora a zničené školy a nemocnice..... 
Zabíjanie pokračuje na ukrajinskom území, ale na vine je Ukrajina...... 
Výbuch na Kachovskej priehrade už hlási väčšina seizmických staníc a ty tu trepeš o jej samovoľnej deštrukcii lebo bola stará ....   
Prosim ťa havrane, už niekde zalez a hlavne nikomu neprezrádzaj, že si bol za komunistov vedúcim pracovníkom......
Takí ako ty sú horší ako Mazurekovci, ktorí otvorene zjápu, že treba vystúpiť z NATO a EU a dať sa pod Ruský vplyv.......
Súhlasí Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:31,  Boh nie je povinný zasahovať na tomto svete... aby však existovala slobodná vola, je...
dnes, 16:30,  Aha, takže ho nazývaš pošukom.... pekne vidno, ako takého človeka z duše neznášaš......
dnes, 16:26,  Mnoho vecí neviem, ale ani ich nepotrebujem k životu.
dnes, 16:25,  Zrejme sa bohu nechce, je lenivý?
dnes, 16:25,  Jasné, že som to zažil, aj tu na fóre. Najmä, keď mi kresťania dohovárajú, že sa...
dnes, 16:23,  Ak ich Boh bude chcieť zachovať, tak može pobehovať aj milion vrahov po svete a neskriví sa...
dnes, 16:20,  Aha, takže sa mu pomstíme.... Ondrej, vieš o tom že aj Hitler ktorý zabil miliony ludí, ak...
dnes, 16:16,  no veru pošuk, ktoreho tu vykresluješ patrí do chladku..aby nezavrazdil dalších...
dnes, 16:09,  Alebo, keď si človek neprizná, že nevie, čo nevie.
dnes, 16:06,  15.Lemmy Aj ty si už snad v živote zažil, že niekto sa ti snažil nahovoriť, že ako sa...
dnes, 15:55,  Neprirovnávaj to k temnej hmote, o ktorej nič nevieš. Teba vzrušuje len to slovo temná, ale...
dnes, 15:54,  Keď nevie, ako expanduje myseľ?
dnes, 15:40,  Ak sa berie do úvahy, a musí sa brať, že čím viac človek NEVIE, o to väčšmi expanduje...
dnes, 15:23,  Zial v tomto prípade musím konštatovať že RKC nie je kresťanská cirkev lebo netrpí pre...
dnes, 15:18,  Savater: „To mi pridalo pôdu pod nohy a spresnil som, že teda na to zvyčajné skutočne...
dnes, 15:17,  Asi by som nemohol mať kanárikov, nemám skúsenosť. O mačku sa v podstate netreba starať,...
dnes, 15:10,  Evanjelium podľa Lukáša 14:27 A kto ide za mnou a NENESIE SVOJ KRIZ, NEMOZE byť mojím...
dnes, 14:53,  Sám sa z neho robíš, ked učenie štátu počúvaš viac než učenie Boha.
dnes, 14:50,  no vidíš už aj fanatika si zo mna vystruhal aj tak še da, aj tak.....*58*58*58...no čo už s...
dnes, 14:38,  Oňo je rovnaký fanatik... ak by mu to štát nariadil, tak by spravil to isté... dokonca aj...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 902 bytes in 0,188 seconds)