Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto si myslí, že na spásu resp. na nebo stačí čítať a citovať Bibliu?

114
reakcií
2310
prečítaní
Tému 17. decembra 2016, 17:53 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 17:53 avatar
Je viera o čítaní a citovaní Biblie? Veď to robia aj ateisti a neraz lepšie ako napr. tí čo denno denne z nej citujú a vykladajú si čo im príde na um, podľa schopnosti a vedomosti. Ak je to tak, potom ateisti majú prví zaistené nebo a spásu. Spomínal niekedy Pán Ježiš,že bude napísaná Biblia a len jej sa máme držať? Čo spája všetkých tých čo čítajú Bibliu a vykladajú po svojom, každý inak, ale jedno majú spoločne a viete čo je to?


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:26 avatar
Odpoviem - či je to protestant či je to sektár a samovykladač, pokiaľ prepadol modloslužbe citátov z nevinnej Biblie - všetci majú spoločné, že nenávidia rkc, katolicizmus a pápeža.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:28 avatar
Z toho logicky pre nich plynie a majú vlastné náboženstvo- nenávisť voči katolicizmu a pápežovi a pôjdeš do neba.


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 12. 2016, 18:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:57 avatar
Nesprávne a nelogicky si vysvetlil.


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 12. 2016, 01:30 avatar
1,.......Lea,.....to,čo tvrdíš ty, je tvoj uhoľ pohľadu na iných a veľmi nesprávny!
Prečo? Nuž pán Ježiš a celé Písmo citujú mnohé pasáže,slová ,....ktoré poukazujú na fakt,že "čítanie Biblie"/prijímanie poznania o Bohu je prvoradé. Vďaka nemu môžme získať vieru a následne uplatňovať to,čo sme sa naučili a k čomu nás pobáda pravá viera. A na to si pozabudla. Pretože katolíci sú len kostolní kresťania,aloe v praxi ,v živote neuplatňujú biblické zásady!
Potvrdím to Písmom:"
Ján 17:3.....:„To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu, a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi.“ ....tu je dokonca večný život spojený s poznaním Boha a jeho syna. A mi ho môžme poznať iba tak ,ak budeme študovať Písma, a nie ľudské náuky,filozofie.
Poznanie je dôležité aj preto,aby sme získali vlastnosť/lásku/ ,ktorá je poznávacím znakom pravých kresťanov.
Citujem....:"„O toto sa stále modlím, aby sa vaša láska ešte viac a viac rozhojňovala presným poznaním a plnou rozlišovacou schopnosťou.“ (Filipanom 1:9) Teda,aj lásku získavame vďaka poznaniu. Ak niekto teda nemá presné poznanie/epignosis/ Písiem,tak potom danú vlastnosť ani nemôže mať. A RKC je známa ako z minulosti ,tak i dnes tým,že túto vlasnosť mnohokrát dehonestovala nekresťanským správaním/zabíjaním,prenasledovaním iných/.......,formálnosťou a podobne.
Tiež zo slov Ježiša,že "máme spoznať pravdu a že tá nás oslobodí",....je zrejme,že presné poznanie je teda otázkou života a smrti! Ježiš v modlitbe Bohu povedal: „Tvoje slovo je pravda.“ (Ján 17:17) Ale opäť zdôrazňujem,že nestačí len poznať pravdu,ale ju aj uplatňovať!
Apoštol Pavol povedal o mnohých, ktorí za jeho dní tvrdili, že slúžia Bohu, toto: ........„Svedčím o nich, že majú horlivosť pre Boha, ale nie podľa presného poznania.“
V čom spočíval ich problém? Pavol napísal, že ........„nepoznali Božiu spravodlivosť“, a preto sa „usilovali ustanoviť si svoju vlastnú“. (Rimanom 10:2, 3) Keďže im chýbalo presné poznanie toho, čo Boh od nich očakával, ich horlivosť — a aj viera — bola úplne zbytočná. (Matúš 7:21–23) A tak je to i s RKC! Jej nebiblické dogmy a neznalosť Písma vedie k tomu,že vychováva vlažných,formálnych alebo na druhej strane....... fanatických,svätuškárskych kresťanov.
Tu môžme vidieť,že presné poznanie slúži u na to,aby sme Bohu neslúžili podľa ľudských pravidiel,tradícií,....tak ako v minulosti židia,a ako dnes trinitárski kresťania!
A Ježiš a iní pod inšpiráciou Boha napísali veľa o tom,že "iba Písmo je pravda" a nie cirkevné náuky! A že "nemáme ísť nad Písmo".
O každom, „kto sa tlačí dopredu a nezostáva v Kristovom učení“, apoštol Ján povedal: „Nikdy ho neprijímajte do svojho domu, ani ho nezdravte. (2. Jána 9–11)
A tak,ak RKC povymýšľa veľa náuk,dogiem ,alebo ich prevezme z pohanskej filozofie,....tak práve to je to "tlačenie sa dopredu" a ignorovanie Písma! My máme Lea zostať v "Kristovom učení".
Dobrá zásada je obsiahnutá i v slovách apoštola Pavla:.......„Nechoďte nad to, čo je napísané.“(1. Kor. 4:6)
A Písmo sa nedá vykladať "po svojom",....to robí len RKC a jej podobné cirkvi! Ježiš nám nedal niečo,čo sa dá vysvetľovať mnohorakým,protichodným spôsobom! Taká Biblia by nám bola nanič. Problém je v ľuďoch,"slepých pastieroch"!
A ak niekto niečo "nenávidí" Lea, tak nenávidí nepravdu,vyvyšovanie sa/pontifex maximus/,formálnosť,svätuškárstvo ,hmotárstvo cirkvi, a to,že niekto v mene Boha lásky koná zlo!


113.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   19. 12. 2016, 08:32 avatar
Shagara, najskor by trebalo poupratovat pred svojim prahom,lebo nieco z toho co vycitas RKC robia aj JS. „Nechoďte nad to, čo je napísané.“ a aj tak idete nad to.. v mnohých pripadoch. 2.Jána 9-11 zneuzivate na nezdravenie exkomunikovaných co je nebiblicke. Povzbudzujete k citaniu Biblie ale výklad musi byt len a len ten, ktorý mate v SV a ktorý vymysli skupinka pár zboznovaných muzov "slepých pastieroch"! atd atd Mali by ste tiez nenavidiet vyvysovanie,formalnost atd vo vlastnych radoch.. atd Takze kazdy by si mal upratat najskor doma


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 12. 2016, 23:02 avatar
113,......V Písme čítaš to,čo vyčítaš JS. Písmo prikazuje ,aby bol taký človek ako "mýtnik,pohan, a nemá sa ani zdraviť". A to nevymysleli JS. A v praxi sa osvedčilo,že to má svoj pozitívny dôvod. Určite by to nemalo byť tak ,ako v iných cirkvách,kde trpia aj najväčších zločincov. "Dobrý strom prináša iba dobré ovocie",....ak je zlé,choré,....tak sa ošetrí,....a ak to nepomáha ,tak sa "odtrhne a oddelí,aby nenakazilo celý strom". Každý rozumný záhradkár vie o čom tu je reč, a Ježiš to použil na znázornenie toho,ako postupovať v prípade nekajúcnych hriešnikov.
A ak je Božia cirkev,tak nemôže mať jej každý člen osobný výklad, to by potom bola náboženská anarchia. Pravda sa nedá vysvetľovať rôznymi spôsobmi!
A vedúci zbor, je tiež niečo,čo bolo aj v prvom storočí,...a je opäť jedno,aké mal pomenovanie/stĺp a opora pravdy,...atď/.....alebo rozvážny sluha. Aj to máš v Písme. "Duchovný správca" bol jasne označený,a mal spravovať Kristov majetok. Vieš o čom je reč?
Inak,doma mám upratané. 


115.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   22. 12. 2016, 08:32 avatar
Shagara, k tomu nezdraveniu len tak v skratke: 2.Jána bol venovaný konkretnej rodine alebo zboru a nemá vśeobecný charakter alebo určenie../1.vers/ Teda v danej rodine alebo zbore bol konkretný problem. Aký? Kontex textu "nezdravte" ukazuje aký. Biblia sa vysvetluje bibliou teda 7. vers. "..nevyznávajú ,ze Kristus prisiel v tele.." 10. vers "kto neprinása toto ucenie ... ani ho nezdravte" Výraz v 10. a 11. versi - "nezdravte" a "zdraví" v preklade chario alebo chairen a ospazmos.Ich význam: vyjadrenie osobnej alebo spolocenskej priazne,uznania autority. Living Bible : ziadným sposobom ho nepovzbudzujte. Teda urcite nie bezný pozdrav Ahoj Cau dobry den, na to sa pouzivali iné výrazy.
Záver. Ak je niekto zlodej a pozdravim ho tak sa nezucasnujem na jeho zlych skutkoch ..Ale ak mu prejavim uznanie, priazen, povzbudzujem ho tak sa da povedat ze uz sa zucasnujem na jeho skutkoch ked ho k nim povzbudzujem. A o to ide 2.Jána. A nie ako ucia JS , ze sa cloveku ani nepozdravim a spravam sa k nemu ako k prasivemu psovi aj ked je to moj otec matka alebo syn. Takto sa spravaju sekty a urcite je to nebiblicke,kedze by sa dalo k tejto veci este poukazat na ine Biblické pasaze A názor nech si spraví kazdý sam , kto ma pravdu. Ci písmo alebo niektore chore vymysli JS.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:09 avatar
Stačí alebo nestačí čítať a citovať Bibliu na spásu?


3.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 18:15 avatar
Nestačí, treba žiť tak, aby za teba nemuseli tvoje deti hanbiť...tak že, nebo je pre každého...


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:22 avatar
Neexistujúce Nebo a neexistujúci Boh je pre každého?


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 12. 2016, 01:52 avatar
2,.....tak naivne sa môžeš pýtať len ty,....LEA.
Písmo ti dá na tvoju otázku odpoveď!
Lukáš 8:15
"15 Čo sa týka toho na znamenitej pôde, to sú tí, ktorí počuli slovo/čítali/ znamenitým a dobrým srdcom, uchovávajú ho a vytrvalo prinášajú úrodu." Teda,...opäť zdôrazňujem,že treba to čo čítame v Písme aj uplatňovať a potom aj prinášame "pravé ovocie",úrodu.
Žalmy
"1 Šťastný je muž, ktorý nechodí podľa rady zlých
a nestojí na ceste hriešnikov
a nesedí na mieste posmievačov,
2 ale jeho potešenie je v Jehovovom zákone,
a v jeho zákone si číta tlmeným hlasom vo dne i v noci.
3 A istotne bude ako strom zasadený pri vodných tokoch,
ktorý dáva svoje ovocie v svojom období
a ktorého lístie neuschýna,
a všetko, čo robí, sa podarí."


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:24 avatar
Ale ináč je to tragikomické, že o na tému Jedine Biblia prvý odpovie ateista a verí, že pôjde do neexistujúceho neba, keď bude slušne žiť, aby sa za neho nehanbili deti.


9.
označiť príspevok

fajer
   17. 12. 2016, 18:32 avatar
O tom spasení, rozprával tvoj pápež, že aj ateisti sa môžu dostať do neba...on to myslel asi tak, že nestačí sa modliť a čítať bibliu...pozri sa okolo seba, koľko kresťanov, kradne vraždí...
Súhlasí Shagara


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 18:58 avatar
O neexistujúcom spasení hovoril pápež, že aj ateisti pôjdu do neexistujúceho neba? Je to možné ísť do neexistujúceho?


12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:27 avatar
Starého či Nového zákona?


14.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:30 avatar
Dodržuješ Nový Zákon vo svojom živote a dodržuje ho tvoj pastor a tvoji členovia cirkvi Slovo života?


16.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:32 avatar
Klameš, niet človeka, ktorý by plne dodržal Bibliu, hoci len Nový Zákon - ani ty.


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 12. 2016, 01:59 avatar
18,.....Lea,...opäť nesprávna reakcia. Aj keď sme nedokonalí,môžme žiť podla Biblie,podľa jej zásad.
Ty to asi vidíš cez prizmu RKC a jej formálnych a nedeľných,papučových kresťanov!? Tam sa porušuje hádam všetko.
Ale nie je to tak všade. Existuje skupina kresťanov,ktorá si nikdy nepoškvrnila ruky krvou nevinných obetí a snažia sa držať aj tých najmenších pripomienok Písma!
„Kto je verný v najmenšom, je verný i v mnohom.“ — LUKÁŠ 16:10.


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:32 avatar
Už si zbadala na svojom pastorovi chyby a omyly jak formálne tak aj nesprávne výklady v Biblií? Už si niekedy verejne skritizoval svojho pastora, žije tvoj pastor bezúhonne?


19.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:34 avatar
Takže ktokoľvek z pléna mení pastora - nuž pastor nie je dôveryhodný. Príde iný Fotón a pastor zmení výklad.


22.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:38 avatar
Ty tvrdíš, že si dokonalý, dokonca, že vieš ako Boh stvoril svet - s výpočtami si to dokázal čo už je ozaj na zamyslenie či to normálny a zdravý človek môže niečo také povedať, a nieto ešte kresťan.


27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:42 avatar
Vieš vypočítať ako Boh stvoril svet či hmotu?


31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:47 avatar
Tak vieš koľko energie vynaložil Boh na stvorenie hmoty vo svete? Ak áno, daj výpočet alebo link na blog, kde máš ten výpočet. A k tomu poprosím skúšku správnosti a relevantný odkaz na karentovaný článok vo vedeckom časopise.


34.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:54 avatar
Takže zase nepriama a neúplná a vyhýbavá odpoveď. No nič, aj to je odpoveď.


44.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:05 avatar
Nedá sa vypočítať, len blázon povie, že koľko energie vynaložil Boh na stvorenie hmoty. To nevie nik a nieto nejaký foton z fóra alebo hocijaký človek, ale to by mal normálny a bežný kresťan vedieť.


51.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:37 avatar
Pokánie tvoja cirkev nečiní, nemáte kňazov ani sv. spoveď - ste len laici so vždy meniacim sa výkladom, ktorý smeruje do blúdneho kruhu.


25.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:40 avatar
Tak to je len uznanie chyby a omylu- to patrí do svetskej roviny, to áno. Ale to nie je pokánie, len uznanie omylu.


28.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:44 avatar
Nie, uznanie chyby nie je prvý krok na ceste k pokániu. K pokániu a odpusteniu hriechov potrebuješ kňaza, skrz kňaz Pán Ježiš odpustí hriechy, ktoré si vyznal pred kňazom.


33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:52 avatar
Chyba a hriech nie je to istá. Pri pokání sa bavíme o hriechu.

Nesprávny citát a nesprávny výklad.

Správne je:

Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané. To povedal pán Ježiš apoštolom, ktorý sú predchodcovia dnešných kňazov - nie laikov ako máte vy svojej cirkvi alebo v iných spoločenstvách.


37.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:56 avatar
V tých nových tzv. cirkvách a sektách stačí nejaký elegán v saku či tesilových vyžehlených šatách, ktorý sa hraje kvázi kňaza s moderatórom a hercom na javisku - a ľudia mu to žerú a veria. Aj toto patrí do dnešnej spoločnosti, dnes môže cirkev založiť kde kto a vždy sa nájde publikum.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 19:58 avatar
keď vidím takých s mikrofónom, v kultúrnom dome či telocvični napr. na videu- mám pocit akoby si robili srandu a išlo o ochotníckych divadelníkov na pódiu


40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:00 avatar
napr. toto od 1 a 30sek - čistý herec na javisku

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 20:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 20:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:04 avatar
Možno čítala a možno nečítala, ale skôr nečítala, ale nečítanie sa nedokazuje. To je tvoj štýl nekresťanského a nepriameho diskutovania.


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:17 avatar
Ty si typický človek čo číta, ale nechápe jak Bibliu, tak bežné vety v diskusií. Si kresťan a nepoznáš Bibliu, čo s tým urobíš?


55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:22 avatar
To si len namýšľaš a chceš vyzerať dobre, ale stále ukazuješ ako si na tom zle a mimo, s kresťanstvom a Bibliou nemáš nič spoločné.


61.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:30 avatar
Biblia je nebezpečná len rukách fanatikov ako si ty. Keby si žil podľa Biblie nepovedala by som nič, ale nežiješ podľa nej ani náhodou.


69.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:39 avatar
Prečo si svoje fantázie prenášaš na mňa. Mne je ľúto, že Biblia je zneužitá fanatikmi a sektármi ako si ty.


77.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:44 avatar
Naopak, keď dávam citáty z Biblie k tým čo tvrdia, že jedine Biblia, zisťujem, že sa ňou neriadíte čo je váš problém a vyberáte nesprávne citáty a nesprávne vysvetľujete. Biblia je tá čo vás usvedčuje z klamstva.


80.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:45 avatar
Biblia je super a je nevinná. Len fanatici a sektári ju zneužívajú.


88.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 12. 2016, 01:39 avatar
80,...konečne môžem s tebou súhlasiť. A ten kto ju najviac zneužilo ,bola RKC. Zneužila ju i na potvrdenie oprávnenosti "otroctve,prenasledovanie a zabíjanie iných, na ospravedlnenie vojny, honu na čarodejnice a inak zmýšľajúcich, na podporu kultu pápeža,....a podobne.


84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:24 avatar
Biblia je tvoja najväčšia nepriateľka a dokazuje sa, že si ju nečítala a nedodržuješ, lebo by si sa tak nesprával a nepísal ako idiot (vrátane svojho blogu, čo je na smiech a plný nezmyslov).


62.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:29 avatar
Len idiot a totálne vymytý mozog dá nadpis do blogu - pravdivý popis sveta. Ty a pravda to je hony vzdialené. Nedokážeš popísať ani jednoduché myšlienky, ktoré chceš vyjadriť pri bežnej diskusií a napíšeš dríst, že pravdivý popis sveta. Max. môžeš blog prepísať, aby si nevyzeral ako idiot- svet podľa Fotona, lebo čo tam píšeš je zmiešanina rôznych nezmyslov a poloprávd. Ty fakt nevidíš ako si na smiech a hanbu?


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:38 avatar
Prečo sa hneváš, nepáči sa ti, keď sa poukáže na to, ako nedodržuješ Bibliu a tvoja cirkev Slovo života je sekta?


75.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:43 avatar
Problém je v sekte a nepravdivom učení, ale to asi nepochopíš. Máš povahu sektára, preto si ním.


83.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:32 avatar
Biblia a ty nemáte nič spoločné, jedine čo je možno pravda, že ju čítaš, ale nechápeš to je viac ako isté. A max. dôkaz je, že nežiješ ako káže Nová Zmluva. Mne je len ľúto nevinnej Biblie, že sa ňou oháňajú najväčšií neznabohovia a pyšní a sektári - je len zneužitá.


70.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:41 avatar
Myslím, že nič si nepochopil, ale snáď ti niekedy dôjde akú hanbu robíš Biblií?


81.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 19:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:00 avatar
Si natoľko nefér a neúprimný, že keď si bol prichytený pri tom,že nerozlišuješ základné kategórie, tak si to tam vsunieš a povieš, že pod kozou si myslel voz. Aj tak sa dá.


47.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:20 avatar
Naopak ty si nevieš priznať chybu - nie hriech, lebo teraz si urobil chybu. Neplatí, že každý hriech je chybou zase si vymýšľaš svoje definície, ale nie je to tak. Presne ani pravdivo si sa nevyjadril. A nemáš ani základnú čestnosť, úprimnosť a priamosť. A závere si popísal svoju myseľ, ktorá je pod vplyvom sekty a mylného učenia- hoci si nahováraš, že si kresťan. Si sektár a ešte pyšný a k tomu dostatočne hlúpy- hoci sa snažíš ukázať ako matematik, logik a znalec Písma. Si len sektár a pyšný človek.


57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:25 avatar
Sektár nevidí svoje chyby ani chyby svojej sekty Slovo života ani svojho pastora. Nie logické, ale zbabelé a nečestné vysvetlenie svojej chyby si podal.


65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:34 avatar
Ukázala som ti len na problém - chyba a hriech. Si natoľko hlúpy a pyšný, že si neuznal a krútil o svojom. Keby som ti poukázala na ďalšie a ďalšie zaprieš ako ťa to v sekte učia.


73.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:41 avatar
Opakujem a skús rozmýšľať nie každý hriech je chyba. A porozmýšľaj prečo.


82.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:53 avatar
hriech -chu pl. N -chy m. 1. náb. ? vedomé a dobrovoľné prestúpenie Božieho príkazu v myšlienkach, slovách, skutkoch al. nedbalosťou: všedný h.; dedičný h. (podľa kresťanského učenia) hriech spáchaný prvými ľuďmi (Adamom a Evou), ktorý zasiahol ľudskú prirodzenosť, a preto prechádza na celé ľudstvo z pokolenia na pokolenie; smrteľný h. (v evanjelickej cirkvi) hriech dedičný a skutočný, vážne prestúpenie Božieho prikázania, (v katolíckej cirkvi) závažný skutok spáchaný s plným vedomím; hriechy proti Duchu Svätému vedomé odmietnutie Božieho milosrdenstva (odpustenie hriechov a neprijatie spásy, ktorú ponúka Svätý Duch); sedem hlavných hriechov (podľa rímskokatolíckej cirkvi) pýcha, lakomstvo, závisť, smilstvo, obžerstvo, hnev, lenivosť; navádzať niekoho na h.; spáchať ťažký h.; priznať sa k hriechu; oľutovať, odčiniť svoje hriechy; vyspovedať sa z hriechov; odpúšťať, odpustiť niekomu hriechy; zmyť z niekoho hriechy; Mal sa vybrať ako pútnik do Svätej zeme a tam sa kajať za svoj hriech. [Ľ. Zúbek]


86.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:54 avatar


96.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 21:01 avatar
Si usvedčený vlastnou zbraňou, ale budeš tvrdiť nepravdu. To už potom niet pomoci. Vidí to každý.


105.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:54 avatar
definícia správna - tvoj výklad potom k tomu nesprávny


97.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:56 avatar
čo hovorí synonymický slovník o chybe:
slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

chyba 1. niečo nesprávne: pisárska chyba, vystríhať sa chýb • omyl: omyl v rátaní • mýlka: to bola osudná mýlka • nedostatok: bojovať proti nedostatkom • zápor: práca má veľa záporov • blud: zriecť sa bludov • nedopatrenie (drobná chyba): stalo sa to nedopatrením • nenáležitosť • hriech: bolo by hriechom neurobiť to • prechmat (nesprávne konanie): dopustiť sa prechmatu • prestrelok: odpusťte mi môj prestrelok • expr. kotrmelec: urobiť v niečom kotrmelec • hovor. expr. kopanec • kniž. lapsus (drobná chyba) • kniž. faux pas • subšt. kiks: kiks obrancu
2. porušenie niečoho, úchylka od normy • kaz: chyba, kaz materiálu • defekt: opraviť defekt • porucha (chyba v činnosti nejakého mechanizmu): porucha motora • nedostatok: tento nedostatok sa nedá odstrániť • nespis.: vada • závada
3. p.slabina
slabina slabé, zraniteľné miesto (najmä v psychickom ustrojení človeka) • nedostatok • chyba: je si vedomý svojich slabín, nedostatkov, chýb • slabosť • slabá stránka: alkohol je jeho slabosť • kaz: charakterové kazy • hovor. mínus • hovor. expr. mucha


98.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:56 avatar
čo hovorí synonymický slovník o hriechu:

hriech 1. p.vina2. p.nepríjemnosť
nepríjemnosť nepríjemná situácia, udalosť • mrzutosť: mať nepríjemnosti, mrzutosti • protiveň: deti robia protiveň • priek • priekor: znášať prieky, priekory • kniž. priekorizeň • expr.: oštara • neplecha: je s tým iba oštara, neplecha • expr.: galiba • obida: nebudem vám robiť obidu • hovor.: patália • lapália • malér: zažiť patáliu, malér • hovor.: trampoty • hriech: mať samé trampoty; robiť v dome hriech • hovor. pletka: mal pletky pre pytliactvo • hovor. expr. : opletačka • ťahanica • poťahovačka • natriasačka • vytriasačka • kalamajka • šarapata • šlamastika • katastrofa (nečakaná nepríjemnosť) • kniž. trasovisko • subšt.: trapas • trable
vina porušenie istých noriem, zásad, predpisov, pravidiel: ťažká vina, odpustiť niekomu vinu • previnenie: dopustiť sa previnenia • prehrešenie • prehrešok: prehrešok proti spoločenskému správaniu • priestupok (menšie previnenie): dopravný priestupok • poklesok: morálny poklesok • hriech: pykať za hriechy • delikt: majetkový delikt • kniž. prečin: spáchať prečin


91.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:57 avatar
ak by platilo, že každý hriech je chyba, v príspevku č. 90 by sa toto základné slovo "chyba" vyskytovalo


100.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 20:59 avatar
a zase nefér, nečestné vybranie definície, ktorá sa ti páči - nedal si tú všetko len čo ti pasovalo do tvojho chýbného výkladu, že každý hriech je chyba
celé je to takto:

chyba -by chýb ž. 1. ? niečo nesprávne urobené, vykonané a pod.; mylné rozhodnutie, opatrenie; syn. omyl, mýlka: veľká, principiálna ch.; procedurálna ch.; systematická ch. robená stále nanovo; gramatické, pravopisné chyby; ch. vo výpočte; dopustiť sa náhodnej chyby; robiť stále tie isté chyby; vyvarovať sa chýb; Veril som už aj zlým ilustráciám a tlačovým chybám. [M. Hvorecký]; Čarovala ryba, aby bola chyba, čaroval rak, aby bolo tak. [riekanka] ? práv. procesná chyba porušenie procesných predpisov, ktoré upravujú postup súdneho konania al. správneho konania orgánmi verejnej moci
2. ? povahový, charakterový nedostatok človeka, jeho slabá stránka, záporná vlastnosť; syn. slabina, slabosť: byť si vedomý svojich chýb; snažil sa zbaviť chýb; poukazovať na niečie chyby; kritizovať niekoho za jeho chyby; Tvojou najväčšou chybou je, že chceš veľmi málo alebo celkom nič. [E. Farkašová]; Vyčítala mu chyby, ktoré nemal. [I. Kšiňan]
3. ? telesné poškodenie, porucha činnosti niektorého orgánu al. niektorých telesných funkcií; syn. defekt: chyby sluchu, zraku; rečová ch.; narodiť sa s vrodenou srdcovou chybou
4. ? porucha činnosti nejakého mechanizmu, výkonu strojov, zariadení a pod.; odchýlka od normy; syn. defekt: konštrukčná ch.; náhodná, systematická ch.; odstrániť kolaudačné chyby; upozorňovať na chyby prístroja; Možno chybou výroby bolo sklo [gule] vnútri akoby zgniavené, stlačené tak, že vytváralo veľmi zaujímavý efekt. [J. Blažková] ? tech. manipulačná chyba vzniknutá nesprávnym zaobchádzaním; geod. chyba merania súhrn elementárnych nedostatkov spôsobených nedokonalosťou meracieho zariadenia, meracej metódy, zmyslov merača a vonkajších vplyvov prostredia
5. ? poškodené miesto, (menší) kaz na povrchu predmetu a pod.: ch. v dreve, v látke; ch. materiálu; skrytá ch. zrakom nezistiteľný al. len ťažko zistiteľný nedostatok
? fraz. hromadiť chybu na chybu al. robiť chybu za chybou neustále robiť niečo nesprávne, zle, robiť veľa chýb; chyba krásy drobný nedostatok, ktorý môže pokaziť celkový dojem z niečoho; kardinálna chyba nesprávne konanie, ktoré sa týka veľmi závažných, podstatných vecí; osudová chyba nesprávne konanie so zlými, obyč. nenapraviteľnými následkami; školácka chyba (nesprávne) konanie svedčiace o nedostatku základných vedomostí, primitívny omyl; to nemá chybu! to je vynikajúce, to je výborné!; učiť sa na vlastných chybách brať si poučenie zo (zlej) skúsenosti
? chybička -ky -čiek ž. zdrob.: Hrdina neurobí jedinú chybičku, alebo ak urobí, nuž iba malilinkú, a tá ho celý život trápi. [V. Šikula] ? fraz. chybička krásy drobný nedostatok, ktorý môže pokaziť celkový dojem z niečoho ? chybisko -ka -bísk s., v sg. N a A i ž. zvel. expr.: robí samé chybiská


101.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 21:12 avatar
Každý voz je koza, koza ťahá voz, tak prečo by sme nemohli povedať, že každý voz je koza. Ozaj si tak sprostý?


106.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 21:14 avatar
Presne toto robia v sekte zoberú pravé učenie a nejaký pastor alebo nejaký člen si začne vykladať po svojom. Potom vznikajú nepravé učenia, lebo nejaký debil sa hrá na múdreho.


107.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 12. 2016, 01:34 avatar
104,....Lea,...už si skĺzla i k urážkam?
Ako pekne , a kresťansky?!
Zaiste vieš ,čo povedal Ježiš Kristus vo svojej Kázni na vrchu, keď svojich nasledovníkov varoval: ........„Hovorím [vám], že každý, kto prechováva hnev voči svojmu bratovi, bude sa zodpovedať pred súdom; a ten, kto sa obráti na svojho brata so slovom nevýslovného pohŕdania, bude sa zodpovedať pred Najvyšším súdom; avšak ten, kto povie: ‚Ty opovrhnutiahodný blázon!‘, podlieha ohňu gehenny./pekla/“ — Matúš 5:22.


94.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 21:00 avatar
Hráš na učeného a múdreho, ale klameš a podvádzaš v bežných veciach ako ti možno veriť v duchovných či náboženských. Si vychytralec a ktomu ešte hlúpy.


103.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 12. 2016, 21:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:17,  Kasafran mne prídu tie tvoje super tajné , zakázané a šokujúce správy rovnako smiešne ako...
dnes, 14:14,  Šokujuce hodnotenie sveta Václava Havla *13*13*13 NETAJNÉ *13*13*13 Seznam ocenění...
dnes, 14:11,  Hlavne správy a užitočný idiot Kremla Marček...
dnes, 14:09,  Keď vyhlasuje Danko , že pre Slovensko je dôležité byť priateľ Ruska . Nevyhlasuje to...
dnes, 14:09,  Ale dal si tu zvuk z filmu.
dnes, 13:58,  Hodnotím podľa účastníkov tu na fóre a podľa preferencií pre parlamentné voľby. Ten...
dnes, 13:11,  REVOLTA? - Evoluce Vědomí / Evolution of Consciousness (Official music video CZ / EN)
dnes, 13:10,  nepozerám filmy
dnes, 13:02,  Nemyslím si. Rátaj, že zhruba 50 percent ľudí nevolí. Z toho dobrá polica preto, že...
dnes, 12:58,  Majú proste iné životné priority. Takých ľudí však nie je možné zo spoločnosti...
dnes, 12:39,  Daj si od 9 munúty *39*39
dnes, 12:39,  Má si dať pilulku *39*39*39 https://www.youtube.com/watch?v=3Wi2junQLBo&t=550s
dnes, 12:37,  14/ Aby s nou v 46 rokoch mavali hormony???:)))
dnes, 12:28,  Nevyplatiť slovákov a dať dopravu zahraničnej firme.. to je také slušnoslovenské.......
dnes, 12:26,  "Luntner a PS/Spolu su ako Dzurindovci. Ta ista bagaz!"
dnes, 12:25,  Aha, Kotleba sa už vyjadril a vraj Lunterovci už mesiace plánujú predať dopravu nejakej...
dnes, 12:22,  Lemmy nemáš pravdu podla najnovšieho sčítania je na slovensku vyše tri miliony fašistov...
dnes, 12:21,  Je však jedno, ako vyzerá, každému pán boh nadelil inak, nech má aj nos ako Gérard...
dnes, 12:17,  Nech bystričanov nosí Lunter a jeho syn na chrbáte *13
dnes, 12:15,  12/ Myslis ten jej rapavy ksicht??? Vyhadzana ako pubertak....:)))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(270 541 bytes in 0,676 seconds)