Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto si, Mária?

71
reakcií
1827
prečítaní
Tému 19. mája 2015, 01:28 založil antarctica.

podobné témy:1.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 01:28 avatar
Syn každej matky: vyznanie márnotratného syna

Našiel som síce Boha, no mal som len pätnásť a až príliš som si myslel, že musím byť frajer. Len pár mesiacov predtým som zanechal niekoľko rokov mladíckych výtržností a prijal som Ježiša ako svojho osobného Pána a Spasiteľa. Rodičia, ktorí neboli ktovieakí zbožní presbyteriáni, si všimli, ako som sa zmenil, a úprimne to schvaľovali. Ak ma od polepšovne zachráni náboženstvo, nuž prečo nie.

Túžba po novej viere ma nepretržite spaľovala. Avšak jedného jarného rána som si uvedomil, že ma spaľuje aj čosi iné. Mal som žalúdočnú virózu so všetkými nepríjemnými prejavmi. Vysvetlil som svoju nemilú situáciu triednej učiteľke, ktorá ma poslala ku školskej lekárke. Tá mi zmerala teplotu a kázala mi, aby som si ľahol. A hneď zavolala mojej mame.

Z telefonátu, ktorý som zachytil, som pochopil, že pôjdem domov. Okamžite sa mi uľavilo a zadriemal som.

Prebudil som sa na zvuk, ktorý ma prenikol ako ostrý mráz. Bol to hlas mojej mamy. Z každého jej slova boli cítiť materinské obavy.

„Ach," vzdychla, keď ma zazrela ležať.

A vtedy mi svitlo. M a m a m a p r i š l a v z i a ť d o m o v. Č o a k m o j i k a m a r á t i u v i d i a, a k o m a v e d i e z o š k o l y ? Č o a k s a p o k ú s i o b j a ť m a? V e ď v š e t c i s a m i v y s m e j ú . . .

Hrozila mi potupa. Už som počul, ako si robia posmešky. V i d e l s i, a k o m u m a m i č k a u t i e r a č i e l k o?
Keby som bol katolík, možno by som tých nasledujúcich pätnásť minút bral ako očistec. Avšak v mojej evanjelickej predstavivosti boli hotovým peklom. A hoci som civel na povalu nad lekárkiným lôžkom, videl som len svoju dlhú a neznesiteľnú budúcnosť ako „mamičkin maznáčik".
Sadol som si a hľadel v ústrety žene, ktorá ku mne kráčala s najkrajnejšou ľútosťou. Práve táto ľútosť sa mi nanajvýš protivila. V súcite každej matky sa skrýva túžba mať svoje „malé" dieťa. Práve táto malosť a bezmocnosť rozhodne nemajú s frajerom nič spoločné.
„Mami," zašepkal som skôr, než stihla niečo povedať. „Mohla by si ísť predo mnou? Nechcem, aby moji kamaráti videli, že ma berieš domov."
Nepovedala nič. Otočila sa a vyšla z ambulancie, zo školy, išla priamo k autu. Odtiaľ ma s materinskou láskou zaviezla domov, opýtala sa ma, ako mi je, a postarala sa o to, aby som si šiel v pokoji ľahnúť.
Bol som si istý, že síce len o chlp, ale moja povesť frajera neutrpela. Usínal som v takmer dokonalej pohode.
Ešte v tú noc som však o svojej „frajerine" znova premýšľal. Prišiel za mnou otec. Spýtal sa ma, ako sa mám. Povedal som mu, že dobre. Potom sa na mňa vážne pozrel.
„Scottie," prehovoril, „tvoje náboženstvo veľa neznamená, ak o ňom len hovoríš. Mal by si sa zamyslieť nad tým, ako sa správaš k iným." A potom to zaklincoval: „Nikdy sa nehanbi za to, že ideš s mamou."
K tomu nebolo potrebné nič dodať. Vedel som, že ocko má pravdu, a hanbil som sa, že som sa hanbil za mamu.

DUCHOVNE NEZRELÍ

A nesprávajú sa takto aj mnohí kresťania? Keď Ježiš umieral na kríži, vo svojej poslednej vôli nám zanechal matku. „Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: ,Žena, hľa, tvoj syn!' Potom povedal učeníkovi: ,Hľa, tvoja matka!' A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe" (Jn 19, 26-27).

Sme Ježišovi milovaní učeníci, jeho mladší súrodenci (pozri Hebr 2, 12). Nám patrí jeho nebeský domov, náš je jeho Otec i jeho matka. No koľko kresťanov ju skutočne pozýva do svojho domu?

A v koľkých kresťanských kostoloch sa napĺňa proroctvo Nového zákona, že Máriu „budú blahoslaviť všetky pokolenia" (Lk 1, 48)? Protestantskí duchovní - a to hovorím z vlastnej skúsenosti - poväčšine sa vyhýbajú čo i len spomenúť Ježišovu matku zo strachu, že ich obvinia zo skrytého katolicizmu. Najhorlivejších členov ich zborov zvyčajne ovplyvnili ostré protikatolícke polemiky. Úctu k nej pokladajú za modlárstvo, ktoré Máriu stavia medzi Boha a človeka alebo ju vyvyšuje na úkor Ježiša. Niekde síce nájdete protestantské kostoly pomenované podľa svätého Pavla, svätého Petra, svätého Jakuba alebo svätého Jána, ale málokde nájdete kostol pomenovaný podľa Panny Márie. Často nájdete pastorov, ktorí kážu o Abrahámovi alebo Dávidovi, Ježišových dávnych predkoch, ale takmer nikdy nebudete počuť kázeň o Márii, jeho matke. A už vôbec nikto ju nenazve blahoslavená; väčšina protestantov žije bez toho, aby ju vôbec pomenovala.


2.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 01:31 avatar
Nejde však len o problém protestantov. Priveľa katolíkov a pravoslávnych kresťanov zanechalo bohaté dedičstvo mariánskej úcty. Zastrašili ich polemiky fundamentalistov, zahanbili posmešky nonkonformistických teológov alebo ich zarazili dobre mienené, no pomýlené ekumenické výklady. Sú šťastní, že majú mamu, ktorá sa za nich modlí, varí im a stará sa o domácnosť, ale želajú si, aby zostala niekde vo svojej izbičke, keď prídu na návštevu ľudia, ktorí sa tvária, akoby mama nepatrila k rodine.

MÁRIA, ALE Z INEJ STRANY

Aj ja som sa dopustil tohto synovského zanedbania nielen voči pozemskej matke, ale aj voči preblahoslavenej Panne Márii, mojej matke v Ježišovi Kristovi. Cesta môjho obrátenia ma viedla od mladíckej kriminality k duchovnej službe v Presbyteriánskej cirkvi. Na celej tejto ceste som prežíval svoje protimariánske chvíle.

S mariánskou úctou som sa prvýkrát stretol, keď mi zomrela babička Hahnová. Bola jedinou katolíčkou z oboch strán rodiny; tichá, pokorná a svätá duša. Keďže z rodiny som bol nábožný len ja, otec mi po jej smrti odovzdal jej náboženské predmety. Zdesene som sa na ne pozrel. Chytil som do rúk ruženec a roztrhol som ho so slovami: „Bože, osloboď babičku z pút katolicizmu, ktoré ju väznilo." A myslel som to úprimne. Ruženec i Pannu Máriu som pokladal za prekážku, ktorá sa postavila medzi babičku a Ježiša Krista.

O jej materstve som sa presvedčil až potom, keď som sa rozhodol byť jej synom. Napriek všetkým mocným zábranám protestantskej výchovy (nezabúdajte, že len pár rokov predtým som roztrhal babičkin ruženec) zobral som raz do rúk ruženec a začal som sa modliť. Modlil som za veľmi osobný, zdanlivo nemožný úmysel. Na druhý deň som vzal ruženec znova a potom aj na ďalší a ďalší. Až po mesiacoch som si uvedomil, že môj úmysel, zdanlivo nemožná situácia sa zmenila v deň, keď som sa prvýkrát modlil ruženec. Moja prosba bola vypočutá.

SMEROM K MATERSTVU

Od tej chvíle som poznal Matku. Som presvedčený, že od danej chvíle som v Božej zmluvnej rodine skutočne objavil svoj domov: áno, Kristus je mojím bratom. Áno, naučil ma modliť sa „Otče náš". A konečne som srdcom prijal jeho prikázanie ctiť si svoju Matku.


5.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 5. 2015, 10:27 avatar
No neviem antarctica,tá viera mi príde podobná ako jehovistická-na základe zopár,často prekrútených veršov je postavená obludná konštrukcia (údajné zanechanie Márie pod krížom nám všetkým a údajné posluchnutie Pána Ježiša na svadbe a premenenie vody na víno a pritom ignorovanie faktu,že Mária naopak nabáda,aby sme poslúchali my jeho,keď povie sluhom -urobte všetko,čo vám povie),ktorá má s realitou len málo spoločného.
Isté je to,že Boh si ju vybral pre jej schopnosť plniť Božie príkazy,čo ale ako každý iný hriešnik nie vždy dodržala.Najlepšie to vidíme,keď so svojou rodinou prehlásila pred domom,v ktorom kázal Pán---"asi sa pomiatol".
Treba si všimnúť učenie T.Akvinského,ktorý bol rezolútne proti tomu,aby bola uctievaná ako bezhriešna a nepoškvrnená,lebo to nesúhlasí s Písmom,kde stojí,že všetci zhrešili (okrem Krista) a postrádajú slávu Božiu.
Učenie o jej nepoškvrnenosti je fenomén,ktorý sa vyskytuje iba v islame a RKC.
Pravda je taká,že o jej nepoškvrnenosti,nanebovzatí a o tom,že by mala byť kráľovnou nebies (čo je v príkrom rozpore s Písmom,kde to Boh v SZ odsudzuje) nie je v Písme ani zmienka.
Tieto učenia sa dostali do RKC v obdobiach,keď táto cirkev naberala nových ľudí hlavne z radov pohanov a chýbala im bohyňa.Tak tam šupli Máriu a dali jej prívlastok Panna s veľkým P,čo je názov božstva.
V súčasnosti sa to podporuje hlavne "zjaveniami",čo nie je nič iné ako channeling a diablov blud.
Za povšimnutie stojí taktiež,že Pán ju nikde v Písme nevolá matkou,ale ženou.

---blahoslavené prsia,ktoré ťa pridájali----
---skôr sú blahoslavení tí,ktorí činia Otcovu vôľu---

----Vonku ťa hľadá tvoja matka, tvoji bratia a tvoje sestry--
---Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka

Takže na základe týchto Pánových výrokov vidíme,že tieto učenia nemajú základ v Písme.
Súhlasí Wolfe


8.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 12:37 avatar
Maria je jediny clovek, ktory plnil Boziu volu dokonale.
Súhlasí Patrick91, rose.madder


10.
označiť príspevok

fajer
   19. 5. 2015, 13:59 avatar
to ako môžeš tvrdiť, vieš starú belu kde skončila mária...


11.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 14:24 avatar
To ako mozes tvrdit?


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 02:49 avatar
Nesúhlasím,...nedá sa to ničím podložiť. Verím,že bola zbožná žena,...ale nechodme nad Písma,...to radí Kristus.
Dokonale totiž plnil vôlu Božiu len Ježiš,...nikto iný.
Súhlasí Wolfe


9.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 12:39 avatar
Pre druhych je asi bez vyznamu, co tebe ake "pride", ked sa vravi o pravde..


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2015, 18:23 avatar
"Až po mesiacoch som si uvedomil, že môj úmysel, zdanlivo nemožná situácia sa zmenila v deň, keď som sa prvýkrát modlil ruženec. Moja prosba bola vypočutá." >> skoda, ze nenapisal aka presne...

Inak opakovanie vytvara zavislost... ked sa niekto zacne modlit ruzenec, a bude to opakovat a este si mysli, ze je to nieco povznasajuce....

" A konečne som srdcom prijal jeho prikázanie ctiť si svoju Matku." >>Ctite si otca i matku svoju.. to hovoril Boh, a myslel tym pozemskych rodicov (inak by povedal ctite si mna, namiesto otca). Pretoze od 4 - 10 prikazania su prikazania o ludoch 1 - 3 je prikazanie o Bohu..

Ako som uz pisal, pred asi 4 - 6 rokmi som sa modlil s manzelkou parkrat ruzenec, aj sa mi to docela pacilo...
Ale nie vsetko co sa nam paci je spravne..
Súhlasí stefan 5


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 5. 2015, 01:44 avatar
Ježišova matka,..zbožná žena,...pekný príklad pre dnešné ženy. Ak si ju chcem uctiť,...čo chcem, ....a tak zostať verný jej synovi,...tak nič viac nepridávam. Žiadne nebiblické tituly. A tak je to správne.
Súhlasí Wolfe


7.
označiť príspevok

fajer
   19. 5. 2015, 12:33 avatar
aký príklad pre dnešné ženy, ved ani nevie s kým má toho syna, vyhovárať sa na boha je primitívne....


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   19. 5. 2015, 06:46 avatar
Kto si, Mária? Pozemské matka Božieho Syna Ježiša, nič viac, nič menej----
Súhlasí Sloven, stefan 5


24.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 5. 2015, 20:41 avatar
presne, kult a modlu z nej urobili ľudia nedbajúc na to, že sa tým porušuje Prvé prikázanie....Cirkvám to je jedno, aj takto držia svoje ovečky pod kontrolou...
Súhlasí stefan 5


6.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 5. 2015, 12:26 avatar
Nechcem začínať dalšie dlhé diskusie o Panne Márii pretože to aj tak nikam nevedie ale ak by mal niekto záujem napr. stefan nájsť protiargumenty na tvoju citáciu písma tak potom marianskehnutia.sk/index.php/marianska-cesta/bibl-zaklad. Nechcem to tu kopírovať ak máte záujem tak si to prečítajte.
A ohľadom sv.Tomáša Akvinského to som písal už v inej téme myslím, že si bol do nej zapojený aj ty stefan ale je zaujímavé, že sa opieraš na Akvinského ale nie na učiteľský úrad Cirkvi.
Súhlasí Patrick91


12.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 16:05 avatar
Astax nevies keby je ruzenec rutinou, ci je lepsie ho na nejaky cas vynechat ?


13.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 5. 2015, 17:17 avatar
Určite nie. Panna Mária si žiada túto modlitbu. Hovorí to v medjugorii, veľa krát to opakovala Donu Stefanovi Gobbimu zakladatelovi MHK-Mariánskeho kňazského hnutia ale aj na iných miestach. A práve táto modlitba robí najvačšie "škody" nepriateľovi Boha. Takže môj názor je určite ju nevynechávaj ale skôr sa skús pomodliť menej ale za to srdcom. Niekedy je viac dobre sa pomodliť 2 desiatky ruženca ako "odrapotať" celý ruženec. Tým nechcem povedať, že sa máme modliť málo. Panna Mária si žiada veľa modlitby.
Súhlasí Patrick91, elemír


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2015, 18:34 avatar
Nerobi najvacsie "skody" nepriatelovi Boha prave modlitba "Otce Nas"?

[2Kor 11,13-14]
13 Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi.
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.

"Tým nechcem povedať, že sa máme modliť málo. Panna Mária si žiada veľa modlitby." >>
[Mt 6,7-9]
7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť.
8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.
9 Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno,


18.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 5. 2015, 19:03 avatar
Učiteľský úrad cirkvi je založený na tradícii cirk.otcov.Tento úrad prisúdila RKC sama sebe.
Z Písma vieme,že tradícia bol veľký problém židov,ktorí nemali živú vieru,naopak nad ńou boli tradície,ktoré boli častokrát karikatúrou ustanovení SZ.
Spomeniem aspoň: v sobotu sa mohlo prejsť len určitá vzdialenosť,nemohol sa založiť oheň atd.
Samotná tradícia by nebol až taký veľký problém.Problémom sú jej zmeny,ktoré sú možné.A to už v poriadku nie je.

KKC § 83 .....Ve světle velké apoštolské tradice mohou být tyto pozdější tradice uchovány, upraveny nebo také pod vedením učitelského úřadu církve zrušeny.

Keďže sú možné zmeny v tradícii,z toho postupne vyplynuli aj zmeny v učení /mariánske učenie nebolo súčasťou pôv.náuky,spoveď vznikla až zač.2.tisíčňcročia atd /.
Súhlasí Wolfe


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2015, 20:04 avatar
" www.marianskehnutia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk "
Astax1, prepac, vazim si ta, ale toto su len umelo pozliepane predobrazy..

"Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo" a Máriu ("ženu". Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme."

Ako moze niekto spojit Mariu s Evou?
Cele to neviem pochopit...
Hovori sa, ze Eva je predobraz Marie, a Adam predobraz Jezisa..
Nie je to trochu divne ze Adam a Eva boli druh a druzka, a Jezis a Maria boli syn a matka?

Aj keby to tak bolo, co si myslim, ze nie je...
[Gn 3,14-15]
14 Tu povedal Pán, Boh, hadovi: "Preto, že si to urobil, prekliaty budeš medzi všetkým dobytkom a medzi všetkou poľnou zverou! Na bruchu sa budeš plaziť a prach zeme hltať po celý svoj život!
15 Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ono (ONO = TO POTOMSTVO, NIE ONA) ti rozšliape hlavu a ty mu (MU = POTOMSTVU, nie JEJ - ZENE) zraníš pätu."

--------------------
"Jn 2:4, 19:26 - >>>Ježiš volá Máriu "žena"<<< a tak isto je nazvaná aj v Gen. 3:15. ............"
To, ze Jezis vola Mariu "zena" absolutne nic neznamena!

Kanaanejcanke/syrofenicanskej Grekyni (kazdy apostol pise inak):
Mt 15,28 Vtedy jej Ježiš povedal: ">>>Žena<<<, veľká je tvoja viera! Nech sa ti stane, ako chceš." A od tej hodiny bola jej dcéra zdravá.

Samaritanke:
Jn 4,21 Ježiš jej povedal: "Ver mi, >>>žena<<<, že prichádza hodina, keď sa nebudete klaňať Otcovi ani na tomto vrchu, ani v Jeruzaleme.

Cudzoloznici:
Jn 8,10 Ježiš sa vzpriamil a opýtal sa jej: ">>>Žena<<<, kde sú? Nik ťa neodsúdil?"

Marii Magdalene:
Jn 20,13 Oni sa jej opýtali: ">>>Žena<<<, prečo plačeš?" Vravela im: "Odniesli môjho Pána a neviem, kde ho položili."
Jn 20,15 Ježiš sa jej opýtal: ">>>Žena<<<, prečo plačeš? Koho hľadáš?" Ona mu v domnení, že je to záhradník, povedala: "Pane, ak si ho ty odniesol, povedz mi, kde si ho položil, a ja si ho vezmem."
-----------------
"Mt 2:11 - Lukáš sa vyjadruje, že Ježiš je s jeho matkou Máriou, a traja králi SA SKLÁŇAJÚ PRED NIMI OBOMA a uctievajú Ježiša."

Ono dost tazko by sa neuklonili pred Mariou ked Jezisa drzala na rukach. To ho jej mali zobrat z ruk, odlozit na ine miesto a tam sa poklonit, aby si to potom ludia neskor zle nevysvetlili, ze sa neklanali Marii?
Traja krali isli JASNE za DIETATOM - za Jezisom...

Mt 2:11 Vošli do domu a uvideli dieťa s Máriou, jeho matkou, padli na zem a >>>KLAŇALI SA MU<<<. Potom otvorili svoje pokladnice a dali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.

Vidis tam ten rozdiel? na marianskej stranke je napisane "SA SKLÁŇAJÚ PRED NIMI OBOMA" v (podotykam katolickej) biblii "KLAŇALI SA MU".
------------
"Lk 1:28 – taktiež slovné spojenie "milosti plná" je preložené z gréckeho slova "kecharitomene." Toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti. Mária nie je len "vysoko ctená." Ona bola zdokonalená milosťou Božou. "Plný milosti" je v Písme použité na opis už len jednej bytosti okrem nej - Ježiša Krista v Jn 1:14."

NIKDE INDE nie je pouzity titul "KECHARITOMENE".
Len a len pri Marii, co znamena nieco ako najoblubenejsia, alebo mozno omilostena (ke = predpritomny cas | mene = trpne pricastie). (ak by aj mala nejake milosti, tak Boh jej dal milost, ze VOBEC mohla porodit bozskeho syna)

""Plný milosti" je v Písme použité na opis už len jednej bytosti okrem nej - Ježiša Krista v Jn 1:14." >> V Janovi 1:14 nie je
pouzite slovo KECHARITOMENE, ale PLERES CHARITOS.

[Jn 1:14]
Kai ho logos sarx egeneto kai eskEnOsen en hEmin kai etheasametha tEn doxan autou doxan hOs monogenous para patros plErEs charitos kai alEtheias.
A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

Dalej bolo "pleres charitos" pouzite pri stefanovi:
[Sk 6,8]
Stephanos de >>>plErEs charitos<<< kai dunameOs epoiei terata kai sEmeia megala en tO laO
Štefan >>>plný milosti<<< a sily, robil veľké divy a znamenia medzi ľudom.

na rozdiel od
[Lk 1:28]
Kai eiselthOn pros autEn eipen chaire kecharitOmenE ho kurios meta sou.
Anjel prišiel k nej a povedal: "Zdravas, milosti plná, Pán s tebou."
(aj ked to ani nie je presny preklad (anjel v tom versi nie je ani spomenuty), skor je to nieco ako "A prichadajuc k nej povedal
'Zdravas Maria......)
Súhlasí stefan 5


14.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   19. 5. 2015, 17:19 avatar
to sa teraz treba modliť ku každej prespanke ktorá porodí nemanželské dieťa?
Súhlasí fajer


15.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 5. 2015, 17:52 avatar
prespanke?
dnes zeny vedome ziju v partnerskom vztahu,ktory kludne moze byt lepsi,ako manzelsky;


20.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 20:17 avatar
dobry mimomanzelsky vztah je vzdy menej ako dobry manzelsky

podobne ako dobry ateista, je vzdy menej ako dobry veriaci


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 20:38 avatar
antarctica, ty si strašne nemorálny človek  


26.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 21:17 avatar
Prestan tu trollovat

Ked dokazes hodnotit seba, potom budu mat tvoje neustale vykriky aki su ini aj nejaku cenu.
Súhlasí Sloven


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 20:39 avatar
antarctica, rozmýšľaš ako národný socialista Hitler


37.
označiť príspevok

fajer
   20. 5. 2015, 07:13 avatar
ty máš jeden problém, že ateistu si v živote nevidel, píšeš o niečom čomu vôbec nerozumieš, preto píšeš hlúposti, ináč dobre sa na nich bavím....


38.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   20. 5. 2015, 07:47 avatar
antarctica-čo sa týka ľudského chápania,každý uzná,že si to napísal rozumne.Lenže...
Keď si to rozoberieme vo svetle Božích prikázaní,je tu problém.RKC si vytvorila vlastný vzorec,ktorým rozdeľuje hriechy na trebárs ľahšie,ťažšie,smrtelné atd.
Keď si ale pozrieme Písmo,zistíme,že Boh pozná len jeden hriech.A za ten si každý hriešnik zasluhuje smrť.
Takže keď si zoberieme mimomanželský vzťah,jedná sa o hriech cudzoložstva a za ten si dotyčný takisto zasluhuje smrť,ako za vraždu.Preto je dôležitý vykupiteľský počin Pána Ježiša,ktorý odpúšťa hriechy tým,ktorí v neho veria.


63.
označiť príspevok

antarctica
   21. 5. 2015, 17:22 avatar
Nie je to celkom tak, lebo podla Jezisa Samaritan (co v neho neveril) bude spaseny
a knaz a levita (co verili) budu vraj zatrateni.


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 17:25 avatar
Mozes dat prosim nejaky odkaz? Dik.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 20:37 avatar
dobry mimomanzelsky vztah je vzdy menej ako dobry manzelsky

podobne ako dobry veriaci, je vzdy menej ako dobry ateista


30.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 5. 2015, 21:37 avatar
dobrý ateista je viac ako dobrý veriaci...len bieda jednotlivca dokáže také niečo napísať a dať to na sklo...

Dobrý vždy bude dobrým, rozdielu nieto...
Súhlasí Lemmy


31.
označiť príspevok

milicano
   19. 5. 2015, 21:39 avatar
kedy už konečne prestanete sortovať...v prvom rade je každý človek a až potom ateista alebo veriaci...ak sa pozeráte na ľudí cez takéto okuliare ste potom úbohí
Súhlasí Lemmy, Wolfe


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 21:44 avatar
Súhlasím s tebou. Teší ma, že premýšľaš nad tým, čo čítaš. Pozri: antarctica, 20. príspevok o 20:17.


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 21:46 avatar
Len si aj zároveň odporuješ, pretože si dal súhlas 26. antarctica. Možno antarctica trolluje, ale nemám rád nacistov, či sú trollovia alebo nie sú.


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 5. 2015, 21:28 avatar
Čo sa chytáš slova prespanka? Veď svätá prespanka Mária. 


25.
označiť príspevok

rose.madder žena
   19. 5. 2015, 21:00 avatar
Dona la pace ... : )
Súhlasí Wolfe


27.
označiť príspevok

antarctica
   19. 5. 2015, 21:27 avatar
Kralovna pokoja?

Maj, zase som vcera zabudol na litanie: borskyjur.fara.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2015, 21:37 avatar
Ziadna kralovna pokoja...
Agnus Dei, qui tollis peccata mundi, miserere nobis.
Agnus Dei, qui tollis peccata mundi, miserere nobis.
Agnus Dei, qui tollis peccata mundi, dona nobis pacem.

Baránok Boží ty snimaš hriechy sveta zmiluj sa nad nami
Baránok Boží ty snimaš hriechy sveta zmiluj sa nad nami
Baránok Boží ty snimaš hriechy sveta daruj nam svoj pokoj.


64.
označiť príspevok

antarctica
   21. 5. 2015, 17:25 avatar
Tak sa tie litanie koncia, ano.


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 17:26 avatar
Tuto cast pouzivaju aj evanjelici..


67.
označiť príspevok

antarctica
   21. 5. 2015, 17:27 avatar
Sa Marie neboj


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 17:55 avatar
Ja sa jej nebojim, len ju neuctievam, ako bohynu..


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 03:15 avatar
POČAS Ježišovej služby raz istá žena v zástupe pozdvihla svoj hlas a zvolala: „Šťastné lono, ktoré ťa nosilo, a prsia, ktoré si cical!“....... Keby Ježiš chcel, aby jeho matke bola prejavovaná mimoriadna náboženská oddanosť, toto bola ideálna príležitosť, aby na to poukázal. No on namiesto toho povedal:......: „Nie, skôr sú šťastní tí, čo počujú Božie slovo a dodržiavajú ho!“ (Lukáš 11:27, 28)

Ježiš nikdy nenaznačil, že by jeho matke mali byť prejavované zvláštne pocty, a ani svojich učeníkov neučil, aby to robili.

A ked vieme že,40 dní po narodení Ježiša prišli Jozef s Máriou do chrámu predložiť požadovanú obeť — „párik hrdličiek alebo dva mladé holuby“ (Lukáš 2:22–24) ........a Jeden z týchto vtákov bol obetovaný ako obeť za hriech. (3. Mojžišova 12:6, 8)....teda,keď Mária predložila túto obeť, dala tým najavo, že si uvedomuje, že tak ako všetci nedokonalí ľudia, aj ona zdedila následky hriechu po prvom človeku, Adamovi. (Rimanom 5:12) A preto nemohla byť nepoškvrnená.
New Catholic Encyclopedia hovorí: „Mária je skutočne matkou Božou, ak sú splnené dve podmienky: ak je naozaj matkou Ježiša a ak Ježiš je naozaj Boh.“ (1967, zv. X, s. 21) Lenže faktom je,že Ježiš je "szn človeka",a ak berieme v potas jeho predľudský pôvod,tak bol Boží syn,.....nie Všemohúci Boh. Preto nemôže byť matkou Boha. Boh totiž nemá matku,...je večný. Človek,žena nemôže splodiť Boha.
Tiež v Biblii neexistuje žiadna priama zmienka o Nanebovzatí/dokonca i s telom /.....Samotná Biblia hovorí: „Telo a krv nemôžu byť dedičmi Božieho kráľovstva, ani porušiteľnosť nebude dedičom neporušiteľnosti.“ (1. Kor. 15:50, )
Neviem si ani predstaviť túto možnosť,...mať hmotné telo v duchovných nebesiach.
-------------------------------------------------------
Katolícky kňaz Andrew Greeley hovorí: „Mária je jedným z najsilnejších náboženských symbolov v dejinách západného sveta... Symbol Márie spája kresťanstvo priamo so starovekými náboženstvami bohýň matiek.“ — The Making of the Popes 1978, USA 1979, s. 227.
Nečudo,že kult Márií vznikol v Efeze,......práve tu, v meste, ktoré bolo známe svojou oddanosťou Artemide alebo Diane, ako ju volali Rimania, kde údajne jej obraz spadol z neba, v tieni veľkého chrámu zasväteného Magne Mater od roku 330 pred Kr., v meste, kde podľa tradície dočasne bývala Mária.“ — The Cult of the Mother-Goddess (Kult Matky-Bohyne), New York 1959, E. O. James, s. 207.
A to,že mala deti/synov a dcéry/je už dnes samozrejmosť. Teda,...pannou bola len do pôrodu Ježiša.
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2015, 05:35 avatar
Ja napríklad súhlasím s akvinským, že bola normálna žena, ktorá mala rodinu, ale vyjadrenia ježišaskôr vykresľujú postavenie ženy vo vtedajšom svete. 4asto robíme chybu,že si dobu, v ktorej žil ježiš stotožňujeme s dnešným svetom a neuvedomujeme si, že bolo v tej dobe asi 60% otrokov, zo všetkých a teda aj postavenie ženy muselo byť iné. Ale aj samotná Fatima, kde sa nechá oslovovať Naša Pani, dokazuje, že nebola to, čo znejurobili dogmy a práve aksa tak to pozeráme na dogmy, musíme v nich vidieť nielenže , satanov klam, ale aj prehrešenia proti Duchu svätému a to je podstatna a závažná vec.
Ona sama sa k tonu v dnešných zjaveniach,akoby nevyjadrovala, ale pravdepodobne postoj katolíckej hierarchie k fatimskému zjaveniu v nej zasial strach, ak sa tam opravili jej dialogy s deťmi podľa dogiem a učení svätých otcov.
Preto ja neustále nalieham na to, aby sa zverejnili pôvodné dialogy a nie opravené. lenže koľkých vysokých vo vatikáne by to usvedčilo zo satanizmu, a kolki v tomto stave už odišli z tohoto sveta, zachráňme a presvedčme aspom žijúcivh, kde náprava je ešte možná, ale ako, ak si cih satan nenechá vytrhnúť z ruky a prostrednéctvom nich ovlád a niektoré štruktúry cirkvi.
Ale ruženec je fenomen pár excelans, to mám vyskúšané a na to nedám dopustiť. To je sila síce nepresiahne premenenie, či spoveď, ale bez toho si život už neviem predstaviť. A opri tom ja som typ veriaceho na spôsob neveriaceho TOMášA, POKIAľ SA NEPRESVEDčíM, AKO ON, NEUVERíM.
Shagara tu v inej teme písal, že treba neustále hľadať, inak je to o ničom, prečo nehľadáte aj tuto. Prečo si to nechcete overiť, alebo ste uverili niekomu, že to satanské a podceňuje to ježiša ????
To sú teorie, vyskúšajte, úprimne a s dôverou, a naučte sa vo svojom živote čítať, čo vám duchovne prospieva a čo vás duchovne ničí. A ak spoznáte, že Duchovne rastiete, teda dokážete to vo svojom živote prečítať a nezabudnite ani na ňu.
ona je dobrá a uvidíte že sa bude snažiť bez ohľadu na dogmy, či Akvinského, ona vidí len vás, na seba v tom,to moc nedbá, ona vyslyšala a počuje všetkých, aj tých čo veria na dogmy a ja tých čo veria na akviského, alebo hocikoho iného, lebo jej nejde o jej osobu, preto sa nad to všetko povznáša a vidí predovšetkým prosebníka, nehľadí na seba, čo si kto o nej myslí, hľadí predovšetkým, ako pomôcť.
Ona sama vie najlepšie, kde sú dogmyo nej a kde je Akviský, ale to nie je pre nás podstatné, podstatné púre nás je, že vie kde sme my a ako nám môže pomôcť.

Na to však, aby nám pomohla aj ona potrebuje dobrú duševnú energiu a preto aj vyzýva, aby sme sa aj k nej modlili ešte viac. a toje jej špecifikum, že vie to, čo nevieme my a teda vie ako našu prosbu bohu a synovi predložiť.

Neberte nám princeznu.


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 15:25 avatar
"Ale aj samotná Fatima, kde sa nechá oslovovať Naša Pani," >> To sa na nu "UPLNE PODOBA"
[Lk 1,38]
38 Mária povedala: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova." Anjel potom od nej odišiel.
Maria bola pokorna, to Satan je pysny..

Zjavenia = vymysly a klamstva/halucinacie/satanov trik

"Ale ruženec je fenomen pár excelans, to mám vyskúšané a na to nedám dopustiť." >> Preco rovno neuctievas satana, aj ten by ti v tomto zivote mozno pomohol...
Japa mala...err teda ruzenec - Hinduisti vymysleli peknu hracku en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Katolici radi preberaju veci od roznych pohanov..babyloncanov, hinduizmu atd...

"To sú teorie, vyskúšajte, úprimne a s dôverou, a naučte sa vo svojom živote čítať, čo vám duchovne prospieva" >> Ako vies, ci ti to duchovne prospieva? To sa mozes venovat aj ezoterike a new age... Tiez budes mat pocit, ze ti to duchovne prospieva...

"Na to však, aby nám pomohla aj ona potrebuje dobrú duševnú energiu a preto aj vyzýva, aby sme sa aj k nej modlili ešte viac. a toje jej špecifikum, že vie to, čo nevieme my a teda vie ako našu prosbu bohu a synovi predložiť."
Uz som to tu pisal, ale ty dlhe texty texty asi rad LEN PISES, o citani ani rec...
[Mt 6,7-9]
7 Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť.
8 Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.
9 Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno,

Precitaj si moju 17 a 19...
Súhlasí stefan 5


46.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   20. 5. 2015, 17:13 avatar
Odriekanie ruženca je v podstate mantrovanie.Táto vymoženosť bola privezená asi odniekiaľ z Indie,tam majú takých krámov plno.
Trošku sa zastanem vrchnosti RKC:Myslím si ,že sa jedná o ľudovú tvorivosť a RKC nenabáda svojich členov vyslovene,aby ho používali.Ale možno sa mýlim.


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 15:30 avatar
A este "Neberte nám princeznu."
Mozno by si sa mal zobudit zo sna a uvedomit si, ze to nie je princezna, ale len obycajna zena (ci uz to beries prenesene na Mariu, alebo na Katku z televizneho muzikalu, v ktorom tuto postavu stvarnila Gombitova)


41.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 5. 2015, 15:38 avatar
Mária je kráľovná


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 16:14 avatar
Tak to so mna co robi, aj je moja babka kralovna?


69.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 5. 2015, 18:27 avatar
Ak by urobila tvoja babka to, čo ona robí pre nás, mali by sme dve.
nechápem , prečo odmietate jej pomoc.
Wolfer ty sám si hovoril, že si modlil ruženec a že to bolo príjemné,ale to si sa ho modlil so ženou a čo ste ešte pri tom robili ?:?
Ruženec je každopádne kladná energia a ak to necítiš, tak necítiš, nie každému to dal jeho otec .


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 19:36 avatar
No, moja babka rozhodne neporodila vyvoleneho..

A co to vlastne robi Maria (Jezisova matka, aby sme si boli na cistom) pre nas?
Ano modlil som sa ruzenec, ale prijemne to bolo asi z uplne inych dovodov....
Predstav si, ze manzelia maju vyrocie. Manzelka rozostavi sviecky a zapali sviecky, muz otvori flasu sampanskeho..
Plus je to robenie niecoho spolocne...

To je to iste ako modlenie sa ruzenca...

Je to len taky pocit, robit nieco o com si myslime, ze je prijemne, pekne..
Problem je, ze to je uctievanie niecoho/niekoho ineho, ako Boha a to je proti prikazaniu...

"Ruženec je každopádne kladná energia a ak to necítiš, tak necítiš, nie každému to dal jeho otec ." >>> Ruzenec nie je od Otca - Boha..
Ruzenec pochadza z hinduizmu (a neskor aj z budhizmu) - japa mala...
Co sme mali pri tom este robit?


43.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   20. 5. 2015, 17:04 avatar
Patrick ktorú Máriu myslíš?Tú z Biblie,alebo mladú krásavicu,s titulom Panna ,zaodenú v modrej handre,s gloriolou zloženou zo žltých pentagramov a recitujúcu RKC katechizmus?
Súhlasí Wolfe


44.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 5. 2015, 17:07 avatar
Ja sa vždy len pýtam, že kde sa Ježiš, čo len jedným slovom spomenul, že Mária je niečo viac ako len jeho pozemská matka???


45.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 5. 2015, 17:10 avatar
44. A ja sa stále pýtam, na základe čoho vy idioti, asi ste postihnutí a slabomyselní, stále točíte vždy len o biblii, akoby iný svet ako biblia neexistoval
Súhlasí antarctica


47.
označiť príspevok

Bombolo
   20. 5. 2015, 17:14 avatar
slovník člena rkc....
Súhlasí Sloven, Wolfe


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 18:22 avatar
" na základe čoho vy idioti, asi ste postihnutí a slabomyselní" >> Patrik ma prilis velku kompulziu projekcie...
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sloven, stefan 5


48.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 5. 2015, 17:18 avatar
aký zdroj potom to je, že ste z pozemskej matky urobili kult, ktorý porušuje prvé prikázanie?

Aha, takže razom je Biblia v pase.mimo hry, akonáhle sa siaha na tu obrovskú lož, že Mária je niečo viac, čo nie je a nikdy nebola.
Súhlasí stefan 5, Wolfe


49.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   20. 5. 2015, 17:20 avatar
Tvoja reakcia a nadávky svedčia o tebe ako o klasickom katolíkovi.
Verí iba tomu,čo povie pápež a verí,že dogmy sú nadradené Bohu a jeho slovu.Mimo kostola nepohrdne alkoholom a slovník ako dlaždič.
Samozrejme verí,že sv.Petra nosili v PAPA-NOSIDLÁCH,uzatváral zmluvy so všetkými štátmi,vlastnil min.polovicu Rím.ríše a akcie popredných bánk.Finančné suchoty si samozrejme vylepšoval predajom odpustkov a platenými osobnými audienciami.
Súhlasí Sloven, Wolfe


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2015, 18:19 avatar
Mam napad.. co keby sme si povymyslali dalsich bohov?
Ved nemusime sa drzat len biblie...


51.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   20. 5. 2015, 18:22 avatar
poznám troch - boha môjho, boha tvojho a boha vášho... 


53.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 5. 2015, 18:28 avatar
však to, RKC je to dostatočným príkladom...


54.
označiť príspevok

Sloven muž
   20. 5. 2015, 18:32 avatar
je toho...


55.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   20. 5. 2015, 18:33 avatar
Ale to už predsa nemusíme wolfe.To už poriešila RKC vo forme svätých.V súčasnosti už vychádzajú hádam aj dvaja na deň.
Súhlasí Wolfe, Sloven


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2015, 00:01 avatar
Wolfe,-uber,...nestačí trojica bohov?  A to Všemohúcich. Len ktorý je ten -"Zvrchovaný". Ešte to rozlúsknuť?!


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 00:41 avatar
Niekedy som rozmyslal (to sa mi niekedy stava  ), ze ci Jezis nebol syn Boha, tak ako sme my (alebo boli by sme radi) synovia (a dcery) Boh...


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 23:54 avatar
Patrick...kresťanský svet sa musí točiť okolo Biblie. Ved ,sa nemôže "točiť" okolo pohanskej filozofie,pohanských kultoch...atd.
Pravý kresťan môže vnímať i to ostatné,ale nie miešať s biblickými pravdami.
Biblia je norma! "Nechodte nad to,čo je napísané"!
"Každý, kto sa tlačí dopredu a nezostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto v tomto učení zostáva, ten má tak Otca, ako aj Syna. 10 Ak niekto k vám prichádza a neprináša toto učenie, nikdy ho neprijímajte do svojho domu, ani ho nezdravte. " 2 Jána 9-10
Súhlasí Wolfe, elemír


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 5. 2015, 23:59 avatar
Stefan,....ako vieš ,že dogma o Márií je nebiblická/náuka RKC/ ,...a ako vieš,že náuka o trojici je biblická/i to je náuka RKC/...??????????
A bola prijímaná v nedôstojnejšich podmienkach ,ako dogmy o Márií.


62.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 5. 2015, 07:28 avatar
Shagara je to jednoduché.Viem to z Biblie.Poznáš?Investuj zopár eur a dozvieš sa to aj ty.V sektárskych príručkách vymyslených skrachovaným adventistom Russelom sa to nedozvieš.
Píšeme každý o niečom inom.
Tvoj Boh sa volá Jehova a sedí podľa všetkého v Brooklyne.Môj Boh je JHVH a je to majiteľ a pán všetkého.Sídli na nebesiach a súčasťou tohto Boha je aj Boží Syn,mocné Božie slovo,ktorým drží Boh všetko.


60.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 5. 2015, 04:56 avatar
Dogmy o Márii jasne nasvedčujú, že všetky dogmy sú proti Ducho svätému a tým je jasné, kto je autor a komu patria, preto aj fatimské zjavenia sú zamerané na záchranu katolíckej cirkvi tým, že sa zrušia dogmy a učenia svätých otcov a zostane len čisté evanjelium. A preto tá časť hierarchie RKC, ktorá je svetsky silnejšia, presadila, aby sa nie že dogmy zrušili, ale naopak, aby sa podľa nich opravili dialogy Našej Pani s deťmi. Preto ja neustále vyzývam na hľadanie neopravených dialogov a tie musia niekde byť, aby mohli všetci uveriť, že zjavenie bolo z neba. Toto ale sartan nemôže pôripustiť za žiadnu cenu, lebo mu ide o život, lebo práve dogmy držia počet veriacích na sotva 15%, lebo princíp dogiem je miestami až detinský naivný a odporuje samotnému evanjeliu.
Veľmi málo ľudí si uvedomuje podiel satana na každom božom čine a vo väčšine ho vôbec neuznávajú a tak im nezostane len všetko zlé hádzať na Boha a robiť z neho idiota. V evanjeliu je však aj veta: "Každá bylina,. ktorú nesadil môj Otec bude vykorenená.
Uvediemjeden príklad na dogmy: Napríklad dogma o nepoškvrnenom počatí Márie.
Táto dogma však vychádza ešte z horšej dogmy a to je dogma o Dedičnom hriechu.
Za akých podmienok táto dogma vznikala, to nech každý prečíta v dejinách cirkvi, ale bez nej by nemohla byť dogma o nepoškvrnenom počatí.
Nikto z nás nemôže vedieť, ako bol počatý a či to vie Mária, to sa jej treba opýtať, ale u mňa by sa takej otázky nikdy nedočkala, lebo baviť sa s takou osobnosťou, ako je ona o takýchto nepodstatných trápnostiach, to je pod moju úroveň, to mi je proste výsostne trapné, lebo v tom nevidím nič iné iba nadržanosť tých, čo žili v celibáte.
Oveľa trápnejšia je však dogma o jej panenstve do smrti, pretože to už ona presne vie, tak ako každá iná žena vie, či mala 5 detí, alebo nemala ano jedno a bola panna do smrti. A práve tí, ktorí sa jej denodenne modlia sa modlia preto, že cítia,že ich modlitby sú vypočuté, teda musí tu niekde byť duchom živá a napriek tomu, že je duchovne živá a pozerá na nás, niekto si dovolí o nej povedať takúto vec ????? Predstavte si ženu, ktorá by na vás pôsobila na vás dobrým dojmom a vychovala napríklad 5 detí a vy by ste jej povedali povedali, že je taká dobrá, že ona by nemohla v živote súložiť ???
Ja netvrdím, že je to tak, alebo tak, aj keď v evenjeliu je jasne napísané, že Ježiš mal bratov a sestry, ale nemôže nikto povedať o nepoznanej situácii, že dohodneme sa, to bolo takto a hotovo a nech to všetci veria.A kto neuverí bude prekliaty a exkomunikolvaný ???????? Na základe tajekto blbosti ?????? a to napríklad ja a neviem ako oni a v čo vlastne veria, si uvedomujem, že je tu a že sa na to pozerá a porovnáva to s tým, čo vlastne sama prežila !!!!! Ako sa može niekto takéhoto lapsusu dopustiť ???? Aj to je jasné, samotný satan, aby sa nám mohol na druhej strane vysmievať, že ešte aj s týmto som vás odrbal a teraz ste moji ????? Veď to je hrozné pomyslenie a hriech proti duchu svätému, či nie ????? Asi preto ona vo Fatime nabáda na to, aby sme zrušili jej kult panenstva, teda titulu z rozkroku a pozerali sa konečne vyššie do jej očí, ako by sme spolu sedeli za stolom a to čo je pod stolom nevidíme a ani nás nezaujíma a ponúka nám oslovenie Naša Pani.
To všetko je podcenenie úlohy satana na tomto svete.
Z Adama a Evy sme urobili hriešnikov a my sme čo ???? Nás kolko krát satan zviedol na oveľa horšie veci a napriek tomu sa spoliehame na nebo ??, Satan je jasne na vine, ak by nebolo jeho nezhrešila by ani Eva a ani ADAM. Ale pre koľkých ľudí je toto makačka na bedňu ???? Veď oni boli so svojimi synmi boží ľud, ani Kain ako bratovrah nezostal bohom zavrhnutý ....ale nie tak,.kto by Kainovi siahol na život, sedemkrát pomstu si odnesie ! A teraz si predstavte, že takýto trest stihne toho, čo zabije vraha, aký asi môže stihnúť trest toho,čo zabije jedného z božích a nevinných, len preto, že zle súdil a odsúdil ako zle súdili židia Krista a odsúdili na smrť a mysleli si, že tým slúžia Bohu ??? A aké asi mohlo byť ich prekvapenie, keď predneho predsa len predstúpili ???????
A takisto marianske zjavenia a zvlášť zjavenia vo Fatime. Na ohlásený zázrak, sa tam prišlo pozrieť okolo 70 000 ľudí a väčšinou to boli takí, čo tam išli sa zabaviť posmeškami, boli tam ateisti a novinári z celého sveta ...
.... a nakoniec všetkým padli sánky.
A to sú udalosti,ktoré si môžete nalistovať v knižnici z dobových novín. Ale ak má niekto na očiach satanove okuliare, neuverí, ani keby tam naozaj bol.
Ak teda dogmy o márii sú nebibilické, hlavne preto, že sú nelogické, čo s ostatnými dogmami o Svätej trojici, dedičnom hriechu a dogmy o vesmíre , to už radšej ani nebolo treba spomenúť a neprekvapilo by ma, ak by to niekto doteraz zabudol zrušiť.
No a ruženec, kto to robí ako básničku, lebo ako mantre, či čo som tam čítal,nech to radšej nerobí, to je naozaj na nič. Modliť sa len toľko, koľko ječlovek schopný sa sútrediť, al to sa dá tiež nacičiť za dlhé roky a potom je to pre veriacích z iných cirkvi neprirodzené a nevedia si to predstaviť a vidia v tom satanizmus.


61.
označiť príspevok

fajer
   21. 5. 2015, 05:39 avatar
strašne by ma zaujímalo aké dogmy o vesmíre máš na mysli, ked fyzika je založená na logike, fyzikálne zákony sú nemenné a dajú sa matematicky a logicky dokázať, čo sa o dogmách o Márii nedá povedať, Fatimská komédia, bolo dobre pripravené divadlo, sfamatizovanému davu, ateistom tam padli sánky s toho, aka je davová psychóza nákazlivá a dokáže urobiť z rozumných ľudí nemysliacu masu, na to sa spoliehali všetci diktátori, ináč ani samotná cirkev jednoznačne neuznáva všelijake zjavenia a zázraky, ak nie sú dôkazy ostáva len viera a to je málo aby sa to dalo pokladať za pravdu.....


71.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 5. 2015, 21:16 avatar
Frajer, dogma o vesmíre predsa zem bola stredom vesmíru a nebola guľa, ale plocha...... a predsa sa točí .....
A čo sa týka Fatimy, to ti doporučujem, aby si si sadol do knižnice a vytiahol noviny z času po tejto udalosti, neskúšal som googlovať či sú už na internete aj noviny z roku 1917.


72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2015, 21:47 avatar
Hm to ako ludia chodia na pute ako napr Dechtice.. a stale sa nejakym vyvolenym zjavuje Maria..
Preco sa nezjavila vsetkym?

Nemyslis je je to absolutna blbost?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:43,  82, ... tak ma na ne odkáš, alebo na niečo, kde sa o tom dočítam viac. Lebo každý sa tomu...
dnes, 19:41,  62, .... OK, ale tým si zrušila celú materialistickú filozofiu! Aj náhoda je jav. A tento...
dnes, 19:39,  Shagara, ak by si čítal moje príspevky určené Tebe, vedel by si, poznal moje argumenty......
dnes, 19:36,  www.diskusneforum.sk/tema/zrkadlo-dnesnej-doby#post87
dnes, 19:36,  Shagara, neomylnosť pápeža je "určená" len vo výnimočných veciach... kým...
dnes, 19:33,  Shagara, ospravedlňujem sa za neotváranie odkazov... robil som to v rýchlosti a nie som...
dnes, 19:31,  Alla... hej Ja mam velmi rada tuto pesničku Hvorostovskeho...
dnes, 19:28,  Shagara, už som to tu x-krát písal. O tom, čo bolo na počiatku, existuje viacero vedeckých...
dnes, 19:27,  82, ..... neomylnosť je parketa iných!...
dnes, 19:25,  85, ..... čakám ale že my to povieš ty, neveriaci pes. Predsa ak svoj život staviaš na tej...
dnes, 19:22,  Kto z pamätníkov pozná interpreta originálu tejto piesne ? *19...
dnes, 19:21,  1, .... čo ti tu nie je jasné? Ak si telesný a konáš tak zomrieš! Samozrejme, Boh sám...
dnes, 19:17,  Pôvodne sme však skumali pravdivosť vety "Každá predstava - keď si predstavíš...
dnes, 19:16,  Shagara, keď myslíš... mám síce celkom odlišný, nesúhlasný názor, ale nebudem Ťa...
dnes, 19:14,  Havranko, hej, samozrejme napr. gravitácia bude pôsobiť aj vo vakuu a meniť zotrvačnosť....
dnes, 19:12,  0svietený, keby sa aspoň kúpili testy, ktoré skutočne pomôžu tú hnusobu jednoznačne...
dnes, 19:11,  82, .... nebola, .... na počiatku bol dalmatínsky cap a súdruh Lenin!*10*13*39*53
dnes, 19:10,  81, .... OK, .... povedz, kde sa od vás dočítam , ako to bolo na tom počiatku, ked to niečo...
dnes, 18:57,  Shagara, opýtaj sa SV... tá bola hneď na počiatku a je neomylnou... *04*53
dnes, 18:56,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/93474149_237247620964938_1401736557861273600_n.jpg?...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(202 120 bytes in 0,216 seconds)