Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto sedí na nebesiach na trone?

18
reakcií
994
prečítaní
Tému 27. júla 2012, 01:23 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   27. 7. 2012, 01:23 avatar
Prečítal som si zmätené uváhy v predchádzajúcej téme o tom ako je to na naebesiech s obsadením trónu. Nuž skutočná skutočnosť a pravda pradivá je nasledovná. A čo je najzaujímavejšie má aj logiku. Uverejňujem tuto úvahu aj napriek tomu, že už sa na tomto fore podobná vyskytovala.Tu je:
Jeden môj sused vyvíjajúci enormnú snahu priviesť ma na „pravú“ vieru sa často znevažujúcim spôsobom vyjadroval o našich farebných spoluobčanoch rómskeho pôvodu. Vytkol som mu to. Vravím:
„Ty taký dobrý kresťan katolík a dovoľuješ si vyslovovať takéto názory?“
Začal svoje rasistické teórie obhajovať. Zarazil som ho: „Prestaň,“ povedal som, „veď Pán Boh je tiež farebný, je černoch.“
Užasnutý výraz jeho obličaja ma rozosmial: „No áno, Pán Boh je naozaj černoch.“
„Netáraj, ako to môžeš vedieť?“ oponoval.
„No predsa z Biblie.“
„V Biblii teda nestojí, že by Pán bol čierny.“
„Priamo nie, ale uvažuj: Boh stvoril človeka na svoj obraz, je to tak?“
Prikývol.
„A z čoho ho stvoril?“
„Predsa z prachu zeme, z hliny, to je jasné, nie?“
„No vidíš. A keďže tvoril život, aká musela byť tá zem? No samozrejme úrodná. Tá najúrodnejšia. Vieš aká je najúrodnejšia zem? Bez diskusie humus. A ten je čierny. Takže: Adam bol čierny a z toho vyplýva, že Pán Boh, ktorého je prvý človek obrazom, tiež.“
Neskôr vo Vatikáne zomrel vysoký cirkevný hodnostár menom Bonifác. Resuscitovali ho a... zdráhal sa rozprávať o svojom stretnutí s Bohom. Napokon sa dal obmäkčiť a rozhovoril sa: „To je hrozné, hrozné, predstavte si, že v kráľovstve nebeskom sedí na tróne..., no bojím sa vysloviť kto.“
„No kto sedí v nebeskom kráľovstve na tróne, kto povedz nám to už konečne. Chceš povedať, že na tróne tam nesedí Hospodin?“ opýtal sa jeden z prítomných.
„Veru nie,“ odvetil takmer s plačom opýtaný.
„Ale to predsa nie je možné,“ pochyboval ďalší zo svedkov udalosti.
„Ba veru je,“ potvrdil oživený vysoký cirkevný hodnostár a pokračoval: „Predstavte si, že na tróne sedí, no Bože odpusť mi, Karol Marx.“
Medzi cirkevnými hodnostármi, v kruhu ktorých bol aj pápež, zavládol zmätok. Poniektorí sa začali pochybovačne vyjadrovať o duševnom zdraví oživeného. Ten pokračoval: „Karol sa mi sám hneď prihovoril a porozprával mi príbeh po svojom príchode do kráľovstva nebeského. ,Vieš, Bonifác‘ začal rozprávať Marx, ,keď som zomrel a stretol som sa s Hospodinom snažil som sa ospravedlniť. Pane‘, vravím, ,prepáč mi moju materialistickú teóriu, ale keď som študoval výroky cirkvi svätej, ktoré nemali hlavu ani pätu, chcel som vymyslieť čosi, čo má logiku.‘“
Potom Bonifác takto vykreslil rozhovor Hospodina s Marxom:
„No tvoja teória logiku má,“ povedal mi Hospodin a vysvetlil v čom je jej nedostatok. „Chyba je v tom, že si vychádzal z nepravdivých predpokladov.“
„Teraz už viem,“ priznal som skrúšene pripravený prijať zaslúžený trest. „No Hospodin sa ma nechystal potrestať, ba ani ma len nevyhrešil,“ Marx sa na chvíľu zamyslel a dokončil: „Naopak, predstav si povedal mi, že aj napriek tomu ma musí pochváliť...“
„Nechápem, prerušil som Hospodina,“ povedal Karol.
No Hospodin ma gestom ruky zarazil a vysvetlil:
„Ja, všemohúci a vševediaci vyzývam v Biblii roľníkov, aby zo stromov a polí nebrali všetku úrodu. Kážem im, aby čosi nechali aj pre tých, ktorí nič nemajú. Nech sa aj oni najedia.“
Hospodin si prstami pohladil dlhú bradu a pokračoval:
„Môj syn Ježiško, mimochodom tiež všemohúci a vševediaci, nabáda pánov, aby zachádzali dobre so svojimi otrokmi. A môj kolega Alah, ktorý má také isté vlastnosti ako ja a môj syn v Koráne priamo prikazuje všetkým moslimom dať žobrákovi almužnu.
Ale ty, Karolko, hoci len obyčajný človek, chcel si vybudovať sociálne spravodlivú spoločnosť bez žobrákov a otrokov. Bez bedárov a utláčaných. Bez hladu zla a utrpenia. Plánoval si raj na zemi.
Nebol by som spravodlivý, keby som neuznal, že si lepší ako my traja všemohúci a vševediaci dovedna. Takže ty, Karolko si sadneš na trón a ja si pôjdem trocha oddýchnuť. Budem pritom uvažovať, čo vyvediem svojmu ľudu, lebo sa mi zdá, že už zasa začal vystrkovať rožky.“
„Neuveriteľné,“ skomentoval rozhovor svätý otec, ktorý sa do diskusie zatiaľ nezapojil a dodal: „Ale aspoň všetci vidíte aký je náš Hospodin spravodlivý.“
Práve to sa snažia dokázať všetci cirkevní hodnostári.
Áno, vážení čitatelia, v Biblii sa dočítate o paberkovaní i o tom, ako Ježiš káže pánovi zachádzať dobre so svojim otrokom. V Koráne zasa nájdete Alahov príkaz dávať žobrákom almužnu.
Kam sa títo hrabú na Marxa?
Prevyšuje bohov. Je láskavejší, ľudskejší a po všetkých stránkach lepší ako podľa biblických opisov Otec a Syn.
Nie, nechcem obhajovať Marxisticko – Leninskú filozofiu. Aj na základe učenia týchto súdruhov boli spáchané ohavné zločiny.
No kým fašisti páchali ohavné zločiny niekoľko rokov, komunisti už niekoľko desaťročí. Ale cirkev tromfla všetkých. U nej to bolo niekoľko storočí. A keby sme tie zločiny skúsili prerátať na počet obyvateľov žijúcich v dobe, kedy sa páchali... Že čo by z takej rovnice vyšlo? Dozvedeli by sme sa, kto bol najväčším zločincom na tomto svete.
Chcem teda na adresu tých, čo sa snažia obhajovať zločiny svätej inkvizície povedať:
„Páni, zločiny, ktoré katolícka cirkev spáchala v mene Boha a Ježiša sú neospravedlniteľné.“ No a na dokonalosť spomenutých dvoch božích osôb si iste urobíte názor sami.
Súhlasí Ónya, gabor, flámo


3.
označiť príspevok

servis žena
   27. 7. 2012, 06:43 avatar
Čistá nikoho neurážajúca a nemätúca logika. A ešte k tomu ľahko pochopiteľná pre "všetkých!" ľudí. Normálne budem mať krajší deň vďaka tebe.
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 7. 2012, 01:43 avatar
bambus, bambus..


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   27. 7. 2012, 07:23 avatar
Pekne citanie No a kazdy mal kusok pravdy


5.
označiť príspevok

Lucinque žena
   27. 7. 2012, 08:00 avatar
To nebolo citanie o Bohu, ale o cirkevnyh hodnostaroch a ich pomylenej interpretacii Boha. Je take tazke pochopit zakladny rozdiel medzi Bohom a Bibliou? Ale ak niekomu staci na nevieru spochybnenie historickej knihy, prosim.


6.
označiť príspevok

Donna žena
   27. 7. 2012, 09:27 avatar
Zjavenie Jána: 1 kap. 12 A obrátil som sa, aby som videl hlas, ktorý hovoril so mnou. A keď som sa obrátil, videl som sedem zlatých svietnikov 13 a v prostredku medzi siedmimi svietnikmi som videl podobného Synovi človeka, oblečeného v dlhom rúchu až po nohy a prepásaného na prsiach zlatým pásom. 14 A jeho hlava a jeho vlasy boly biele jako biela vlna, jako sneh, a jeho oči boly jako plameň ohňa, 15 a jeho nohy boly podobné mosadzi, jako rozžeravenej v peci, a jeho hlas bol ako hlas mnohých vôd. 16 A vo svojej pravej ruke mal sedem hviezd, a z jeho úst vychádzal ostrý dvojsečný meč, a jeho tvár bola jako slnko, keď svieti vo svojej moci. 17 A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18 a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti.


7.
označiť príspevok

Donna žena
   27. 7. 2012, 09:32 avatar
Katolicizmus uznáva mnoho výmyslov, čo v Slove ani nie sú.

Antidogmatik, nerob čo robíš, je to zlé. Upusti radšej.


18.
označiť príspevok

gabor muž
   5. 8. 2012, 20:35 avatar
DONNA
Donna potom preco robis co Katolizmus ze slavis nedelu mesto soboty aj ked jasne a zretelne 108 razi pise sa v bibliji oBozom dni? Preco sa prekrstujeme na evanjelikov,na jehovich ci otom nieco Jezis hovoril v BIBLIJI?Ci sa nepise Jeden pan,Jedna viera a Jeden krst? Sme lepsi ako katolici? Ci uz evanjelici alebo jehovy neodsudzujte katolikov lebo mi nesme onic lepsi.Ani raz som na Bohosluzbe v Katolickom kostole nepocul zeby odsudzoval farar nejaku vieru.No aj ked som Evanjelik od nasich pastorov a jehovych som to uz vela razi pocul.A pritom 80%ucenia mame iste a slavime pohansku nedelu.Preto upratajme sy najprv pred svojim domom a tak kritizujme ine vieri ,ze ked pride nas pan necakane aby bol snami spokojny.No bohuzial ak pride urcite z krestanstvom nebude spokojny tomu ver DONNA.


19.
označiť príspevok

Donna žena
   6. 8. 2012, 22:25 avatar
gabor, napísala som, že uznávajú a teraz dopĺňam, že veria mnohým výmyslom, ktoré ani nie sú napísané v slove, v Božom slove.
Neveria, pokiaľ sú z celého srdca katolíci iba Kristovi, iba Jeho spasiteľskému dielu, ktoré vykonal pre ľudí, ale veria, že si zaslúžia nebo aj za nejaké tie skutky..... Lenže to Písmo neučí.. .. Rímanom:4,5 Kto však nekoná skutky, ale verí v Toho, ktorý ospravedlňuje bezbožného, tomu sa jeho viera počíta za spravodlivosť .. a tiež Ef:2,8-9..Rim:6,23...


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 7. 2012, 10:26 avatar
všetci, čo sedia vysoko - na tróne sa správajú ako Bohovia...len jedno nepochopím, kto ich na to splnomocnil a uľahčil im cestu hore.


11.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   27. 7. 2012, 11:54 avatar
Kam hore?


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 7. 2012, 10:40 avatar
Vsetko zle.
Ista hviezda na oblohe sa vola sediaci na trone, je to niekotrá z trojice hviezd Síria. Sírius ako je zname, je ustrednou hviezdou Egyptskej mytologie, ci kozmologie.


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 7. 2012, 10:41 avatar
- ale udivuje ma ako je mozne napísat tak dlhy clanok na bluznenie stredovekeho paka, ktorý nemal potuchy o tom, o com vlastne cita, ked sa usiloval prelozit interpretaciu tiez len nejakeho zaostaleho zida, ktorý toto cital kdesi v Egypte, za starodavnych cias.


12.
označiť príspevok

rains
   27. 7. 2012, 13:11 avatar
ked ho stvoril na obraz svoj, to neznamena, ze je neger. tam kde sa adam vyklul je zem cervena..tak boh bude indian ni? )))
lolo..na obraz svoj znamena, ze vypada ako vypada a nie je kentaur.


13.
označiť príspevok

Kerberos muž
   27. 7. 2012, 16:09 avatar
aaaaa


14.
označiť príspevok

Kerberos muž
   27. 7. 2012, 16:19 avatar
Ked chceš súdiť boha aspoň to rob spravodlivo. Dal nám život ale aj smrť. Lásku aj nenávisť. Dostatok aj nedostatok. Hlad ale aj jedlo. Múdrosť aj hlúposť. Beznádej ale aj nádej. Vojny ale aj mier. Prácu ale aj oddych. Ku všetkému nájdeš protiklad a vo všetkom nájdeš rovnováhu.


15.
označiť príspevok

starec muž
   27. 7. 2012, 17:07 avatar
Boh z biblie je impulzívny,prchký,nedomyslí veci do konca.Raz prikáže niečo,potom to sám zruší.Svedčí to skorej o ľudskej nedokonalosti pisateľa,ako o dokonalej bytosti.
To je niekoľko protikladných príkazov:"Nevytvoríte obraz niečoho,čo je na zemi,alebo na zemi,čomu by ste sa klaňali." Vzápätí prikáže vytvoriť archu úmluvy s anjelmi.
"Nebudete si robiť žiadne znamenia na tele." Sám však prikáže obriezku. 


16.
označiť príspevok

anakin
   27. 7. 2012, 17:09 avatar
no coz... je prosto nevyspytatelny ))


17.
označiť príspevok

anakin
   27. 7. 2012, 17:12 avatar
a vobec... neviem co sa furt stazujete... chodte... vytvorte si vlatne svety a riadte si ich ako chcete... aspon bude konecne pokoj...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:10,  Ty máš protislovenské občianstvo, lebo pomáhaš zaplavovať Slovensko ruskými fekáliami...
dnes, 17:09,  Chudák Maiga hokejiss ho zaženie *13*13*13 lebo nema správnu farbu a správne naboženstvo...
dnes, 17:06,  stav trvá *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 17:06,  zaplavme ruskými hovnometnými hoaxami *13*13*13*13 lebo to sudruhom na gebule drísta
dnes, 17:05,  Edo mám slovenské občianstvo ty protislovenská špina nie
dnes, 17:04,  Edo už nechce aby sme vpúšťali moslimov do Europy :)
dnes, 17:03,  Ty si písal že nemaš občanství EU súdruh a Haag je v Anglicku
dnes, 17:02,  Tvoju hlavu už zaplavenu maš už len ostatok EU *13*13*13
dnes, 16:59,  Títo sú to. Lebo treba zakázať interupcie a do škôlok slavobránou pozvať osýpky a iné...
dnes, 16:59,  nechajme Europu zaplaviť moslimami a premeniť na eurábiu
dnes, 16:58,  Edo ty si priznal že nemáš slovenské občianstvo, ja mám ved si za zánik Slovenska
dnes, 16:57,  Ved ty chceš aby bola Europa zaplavená moslimami a tým islamizovaná
dnes, 16:56,  Presne V Malmo migranti páchajú obrovskú kriminalitu...
dnes, 16:56,  Alebo elektrický koterec pre Hokejiss by stačila aj zvieracia kazajka lebo on ako jediný nemá...
dnes, 16:53,  obkolesme sa betonovým plotom......
dnes, 16:51,  to zaleži od ludi či sa stanu krestanmi.....reinkarnacia nie je o kresťanstve.....
dnes, 16:48,  chudaci švedi ako to len môžu prežiť ??? Nechapem *13*13*13 Imigranti zakladajú hnutie...
dnes, 16:46,  Hoax: Útok muslimů na procesí v Seville *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Dnes se...
dnes, 16:44,  Ano presne tak na ruskej stranke euroarabia to naozaj tak vypadá ultras hovnomet *13*13*13...
dnes, 16:43,  Presne Edo chudáci švédi -...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 970 bytes in 0,470 seconds)