Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kto má záujem na zhoršovaní vzťahov medzi Slovákmi a Maďarmi?

18
reakcií
3212
prečítaní
Tému 11. novembra 2008, 08:08 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 11. 2008, 08:08 avatar
Vyhlásenie KSS:
Kto má záujem na zhoršovaní vzťahov medzi Slovákmi a Maďarmi?
Zaradené: 2008-11-10 21:00:00

Komunistická strana Slovenska so znepokojením sleduje, ako za niekoľko málo dní banálna športová udalosť prerastá do nekontrolovateľného stupňovania napätia medzi Slovenskou republikou a Maďarskom, ale aj medzi občanmi Slovenska slovenskej a maďarskej národnosti i občanmi v oboch krajinách.
Na druhej strane však konštatujeme, že také a podobné javy nie sú úplne prekvapujúce v štátoch a politických systémoch, kde politické rozhodnutia, ale aj jednotlivé politické kroky ovplyvňujú úplne iné sily a nie oficiálne fungujúci politici a politické štruktúry. Sú to predstavitelia finančných skupín, medzinárodných monopolov a nadnárodných spoločnosti.
Je na občanoch Slovenskej republiky, aby pozorne sledovali a vlastným úsudkom vyhodnotili, kto a s akým cieľom dnes rozdúchava vášne a nenávisť medzi občanmi Slovenska a zároveň medzi Maďarskom a Slovenskom.
Pripomíname, že ešte v nedávnej minulosti, keď v obidvoch našich krajinách existoval socializmus, bolo spolunažívanie Slovákov a Maďarov na Slovensku bez väčších problémov.
Kto je dnes za narušovaním vzťahov medzi Slovákmi a Maďarmi na Slovensku a za rozdúchavanim napätia medzi Slovenskom a Maďarskom? Sú to niektoré strany alebo jednotlivci na Slovensku a v Maďarsku, ktorí chcú z toho vydobyť politický kapitál?
Komu môže prospieť neexistujúci, ale umelo vyvolaný národnostný konflikt na Slovensku, ale aj konflikt medzi Maďarskom a Slovenskom? Sú to sily v našich dvoch krajinách alebo sily z iných krajín, ktoré tým sledujú svoje ciele?
Je na mieste pripomenúť, že obyčajní občania-pracujúci ľudia slovenskej a maďarskej národnosti žili stáročia na tomto území v porozumení, vzájomne si pomáhali a podporovali sa v každodennom živote. Ak niekedy nastali problémy - spory a prejavy národnostnej neznášanlivosti, bolo to vždy len vinou predstaviteľov vládnucich feudálnych a buržoáznych kruhov.
KSS, ako strana zastupujúca záujmy pracujúcich občanov, vie, že Maďarom aj Slovákom na Slovensku aj dnes záleží predovšetkým na tom, aby mali zabezpečený dôstojný život, v ktorom majú možnosť pracovať, vychovávať svoje deti, mať zabezpečenú zdravotnú starostlivosť, možnosť tráviť svoj voľný čas podľa svojich záujmov. Aby oni a ich deti žili pokojne a v dobrom spolunažívaní so svojimi susedmi bez hrozby násilia, extrémizmu a nenávisti.
KSS vyzýva občanov Slovenska aby nepodľahli snahám o vyvolávanie neexistujúcich sporov, o zvyšovanie napätia a bezdôvodnej nenávisti medzi maďarskými a slovenskými spoluobčanmi.
Dajme najavo tým silám, ktoré sa snažia vniesť nepokoj do našich vzťahov, že sme rozumnejší, ale aj silnejší ako oni.
Dajme najavo aj politikom na obidvoch stranách, že niektoré problémy nie je potrebné riešiť arogantnými vyhláseniami, vymyslenými argumentami a politickými špekuláciami, ale úprimnou snahou o ich riešenie v záujme ľudí, ktorým oni majú slúžiť!

V Bratislave 9. novembra 2008


2.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 11. 2008, 09:57 avatar
..hm, považujem za veľmi vystižnu otázku " kto má záujem o zhoršovení vzťahov medzi Slavákmi a Maďarmi. Moja odpoveď, ako laika je, že - ten kto má z toho prospech, či už materialny, alebo schovať svoje neschopnosti vládnuť. Ja sa prikláňam k tej neschomposti terajšej maďarskej vlády na čele s jeho premierom. Je všeobecne známe, že hospodárske a ekonomicke výsledky Maďarska majú klesajúcu tendenciu. Odráža sa to aj na životnej úrovni Maďarov. Keď to zhrniem tak mi vychádza, že madarská vláda na čele s ich premierom. Samozrejme, že to využívajú okrem iného aj extremisti typu " za nové Maďarsko " ktorého predsedom je aj náčelník, či ako sa nechal tituluvať, Maďarskej gardy. Sú len Občianským združením, sú okazaní na financovanie niekoho. Koho ? Tých ktorí majú záujem vyvolať konflikt, z ktorého by mohli aj profitovať. Ani Slovensko nie je bez viny. Len si pripomeňme, aké výhrady boli zo strany EU po vytvorení koaličnej vlády, v ktorej je nacionálna šovinistiská strana na čele s predsedom Slotom a ešte horlivejšou podpredsedničkou Malikovou, či ako sa necha po smrti svojho manžela menovať. Ich vyhlásenia, ktoré ešte pred vstupom do vládnej koalicie boli viac ako poburujúce nielen pre Maďarov, ale aj Slovákov. Práve preto bol na Slovesku eurospsky komisár a doporučoval terajšiemu premierovi, aby prehodnotil svoju koaličnú vládu. Premier sa ani nezamyslel nad tým, dokonca aj teraz obhajuje sranu SNS, že nie je nacianálna, ani šovinistická, nielen voči Maďarom, ale aj cigánom. Z toho mne laikovi plynie nozor, že terašia vláda na čele s premierom po dolhoročnej bytí v opozicii, nie zrela na vládnutie. Uvediem len príklad. Keď mali byť obsadené maďarmi hraničné priechody, tak Primátor Komárna zorganizoval pokojné zhomaždenie pod heslo : Pokoj aj mier - v oboch jazykoch. Medzi hlavnými účastníkmi bol bývaly predsada SMK Béle Bugar a Iveta Radičová. Vyzývali k Pokoju a k mieru. O učastnikochvladnej koalicie a KSS na tom to pokojnom zdromaždení som sa nikde nedočítala. Veľkú vinu nesie na tom všetkom aj terajší predseda SMK Csáky, ktorý je riadený Durayom a Duray si chodí zbierať rozumy do Maďarska.
Napriek tomu si myslím, že z toho obláčka nezaprší. Zvíťazi zdraví rozum obyčajných ľudi.


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 11. 2008, 10:27 avatar
Mojka je to podobne blaznom,ktorým horí ich dom ,ako si to nevšímaju ale vzajomne sa upozornuju na požiare ,kde kade inde a tam sa snazia hasit,v hlupom domnení,že ked si vsetci budu všímat cudzie poziare ,tak ten ich sa asi sam uhasí.ALe požiar neskončí a to čo maju doma ,by hasit mali.Avsak ked su blazni vsetci a teda aj my slovaci,tak robíme to iste a hasíme cudzie veci a vlastne domy nechame horiet.Co som chcel povedat?Vysr.ť sa na nich.Mame dost svojich problemov a podla mna si ich nie je treba vsímat.


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 11. 2008, 10:40 avatar
..moja reč ranexil, čo si navarili, nech si aj zjedia.Však som aj napísala, že z toho obláčka nezaprší, zvíťazi zdravý rozum ľudí, ktorí majú dosť svojich problémov. Ale aké také ponaučnie predsa by si len ľudia mali z toho všetkého vybrať. Pri volbách spomenuť si na všetko, kto, aký bol, čo sľuboval a nakoniec docielil ked bol pri moci. Predvolebné programy považujem za veľmi nákladny zdrap papiera. Čakám na novú generáciu a nové tváte, tých doterajších máš už plné zuby.


5.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 11. 2008, 10:57 avatar
Mojka a Ranexil,
ďakujem vám za reakcie, s obsahom ktorých v podstatnej miere súhlasím. Je tu však moje dvojaké ale:
Mojka,
kde bol zdravý ľudský rozum (aj ja sa naň spolieham, a to nielen u seba) v čase pred vypuknutím I. a II. svetovej vojny, pred kórejskou, vietnamskou, laoskou, kambodžskou, ..., srbskou, juhoslovanskou, afgánskou, irackou,... vojnou? Bolo ho tak málo? Určite nie, ale prečo sa dal poraziť?
Ranexil,
myslím si, že nevšímanie si problémov svojich a iných alebo naopak možno porovnať s fyzikálnym zákonom spojitých nádob. Veľmi sa mýlim?


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 11. 2008, 11:01 avatar
Kasafran,je to spravny postreh.Duality tak funguju.Reakcna mysel pomenovana dianetikou,tak funguje.A pacha škody.Možno preto ktosi povedal,že Boh je trojica.Clovek dvojica.Postupit moze az ten kto,ked dostane facku nastaví aj druhe líce.A potom nadoby spojene koncia.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 11. 2008, 11:25 avatar
Ranexil,
a čo do tretice? To by si už nezdržal? Veď až vtedy sa vraj dobro oslobodzuje...


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 11. 2008, 11:30 avatar
Kasafran ,bol to len príklad a nespravny,pretože som akosi zabudol,že clovek je clovek.Ked udru a nevratis zožeru ta.Ale ja som to myslel o tretom elemente.Dostanes a nie ty vratis ale tretí.A vznikne bludný kruh-vojna s tienmi.


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 11. 2008, 17:56 avatar
..Kasafran nechcem podceňovať nikoho, ale snáď nechceš porovnávať sloveskú mentalitu s vietnamskou,laoskou,kambodžou a pod. Čo sa II. svetovej vojny týka, tak len z čítania to poznám. Hitler bol nenormálny fanatik, ktorý chel očistiť svet od nečistej rasy, medzi ktorých podľa neho patrili aj slovanské národy. Keď sa na to pozrieš iným pohľadom, predsa len zvíťazil zdravý rozum tým, že sa spojili ostatné národy a vytvorili spojeneckú armádu proti Nemcom a ich vodcom Hitlerovi. Kasafran ja nevidím až v takých čiernych farbách terajšiu napätu situáciu medzi Slovenskom a Maďarskom. Sledujem to stále na TA3 a som informovaná, nie tak, ako o II. svetovej vojne. Mala by som si doplniť svoje vedomosti, priznávam.


14.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 11. 2008, 00:22 avatar
Mojka,
pozri alebo preštuduj si, prosím, históriu Mníchovskej dohody a Viedenskej arbitráže. Určite sa Ti potom zviditeľnia ich historické paralely v sôčasnosti.


9.
označiť príspevok

starec muž
   11. 11. 2008, 15:39 avatar
Je jasné,že na tieto rozpory už teraz doplácajú hlavne obyčajní ľudia a tí,čo ich vyvolávajú sú za to dobre odmeňovaní.
Nacisti mali podrobné plány,ako po skončení vojny postupne vyhladiť územie od pôvodného civilného obyvateľstva.Mne to pripadá,ako keby niekto niečo podobné praktizoval teraz,lebo súčasťou tých plánov bolo aj štvanie národností proti sebe.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 11. 2008, 23:57 avatar
Starec,
áno, je to tak. A ľudstvo opäť bagatelizuje tieto príznaky!


11.
označiť príspevok

tatko muž
   11. 11. 2008, 20:10 avatar
vsetko je biznis.
biznis ovlada politiku a len ten politik vladne,ktory vladne biznisu.vo ''vyspelych'' krajinach su tieto vztahy viac-menej verejne zname(o ulohe lobingu v politike sa dnes vazne diskutuje,nie ze ako ho odstranit,ale legalizovat)no u nas sa vsetko deje skryte,pretoze tak sa da zarobit viac.preto politika je len divadlo pre ludi (zial so zlymi hercami a nebezpecnym dramaturgom),ktore nas ma zabavit,aby sme nevideli ''do kramu''.
a to za akukolvek,najlepsie co najmensiu,cenu.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 11. 2008, 00:03 avatar
Tatko,
aj s Tebou súhlasím, pekne si to vystihol. Dáš si však aj Ty zo svojho života spraviť biznis?
Ja veru nie!


15.
označiť príspevok

tatko muž
   12. 11. 2008, 18:15 avatar
kasafran,je to jedna zo zasadnych veci,o ktore sa v zivote snazim.ale je to taka schiza,ze niekedy len tazko ziskavam nadhlad nad svojim konanim...


16.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 11. 2008, 23:43 avatar
Tatko,
vedz, že aj Tvoja pevná vôľa všetko zdolá... Najprv presvedč sám seba, potom to dokážeš.


17.
označiť príspevok

tatko muž
   13. 11. 2008, 18:01 avatar
kasafran,vzdy som o tom bol presvedceny,ale v poslednej dobe stale viac a viac vaham..uz akosi nevladzem vytvarat absurdnu nadhodnotu,ten nador energie vynylozenej navyse,len preto,ze chcem zit v spolocnosti..


18.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 11. 2008, 22:39 avatar
Tatko,
nerezignuj, v tejto spoločnosti je to s tou nadhodnotou tak a basta. V potu tvári ju budeš ešte začas z vesmírnych či zemských hlbín dolovať!
Veď, i keď je človek spoločenský tvor a nadhodnotu vyrába väčšinou v spoločenstve ľudí, prečo by si mal každý na ňu robiť nárok, no nie? Tá predsa patrí..., ozaj, komu vlastne?


19.
označiť príspevok

starec muž
   14. 11. 2008, 15:46 avatar
Zahrám sa na proroka,myslím si ,že zajtra na jednaniach medzi slovenskými a maďarskými štátnikmi pôjde zase len o nové požiadavky menšiny.Nekonečný príbeh požiadaviek,ktorý začal po 89,keď sa Slovensko rozdelením od Čiech oslabilo pokračuje.
Čo poznám v okolí zrušili viacej možností zamestnania a všetko presťahovali na juh Slovenska.Kto sa tu má sťažovať? Nenávratne nám zrušili viac možností zamestnania a služieb.S človekom zametajú v zamestnaní ako so psom,lebo nemá na výber.
Niektorí majú asi z toho radosť,keď môžu znepríjemňovať život iným ľuďom.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:12,  som svetlo svetla, ak nemôžem sa pohnúť z miesta, žijem pre darcu života Učení...
dnes, 16:28,  gabo, máš pocit ze tvoja rodina ta dostatočne nepodrzala ked si potreboval jej pomoc ?
dnes, 16:23,  krištof ;) "Niektoré psychologické teórie osobnosti, vrátane niektorých od C. G....
dnes, 16:15,  ľudí priťahuje nebezpečenstvo, napríklad, človek, ktorí chce meditovať, by nemal ísť...
dnes, 16:02,  Alexander Rybak - "Roll With The Wind" (Official Music Video)
dnes, 15:56,  https://hotel.invia.sk/svet/-/azamara-quest/tour-1269956/?id=147220291
dnes, 15:40,  KRYŠTOF - Střepy (Official HD video)
dnes, 15:34,  EMMA DROBNÁ - Remember (Official Video)
dnes, 15:25,  Empire Of The Sun - Walking On A Dream (Official Video)
dnes, 15:19,  bojíme sa vlastných tieňov, predstavte si človeka ktorý sedí v kresle a chce aby ty si sa k...
dnes, 15:14,  On Top of the World - Imagine Dragons
dnes, 15:07,  Majk Spirit - Hviezdy
dnes, 13:29,  Niekedy je to možno aj o interpretácii. Niekto vidí povedzme v tzv. archetypoch, v mýtických...
dnes, 13:22,  "Okrem ega je aj tzv. vyššie ja, ktoré sa môže rozšíriť po tom a po...
dnes, 13:12,  Ale je divné že liberáli o tom nehovoria?? Nejak sa mi to nezdá.
dnes, 13:11,  aj my sme spadli takto na drevo a bola iba modrina na ruke a konečne sme začali dýchať keď...
dnes, 12:51,  Sratačí si prečítať tie duchaplné drísty liberálnych choromyseľných cvokov , ktoprý...
dnes, 12:51,  Tak toto sa do piče nepáči ani mne! Žiadam vysvetlenie čo to má znamenať?
dnes, 12:39,  Mysliteľ. 7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a...
dnes, 12:34,  V pohode. Len čo s tým, že Kristus povedal nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane.?? Teda...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 136 bytes in 0,501 seconds)