Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto je to satan?

269
reakcií
2321
prečítaní
Tému 2. októbra 2011, 09:53 založil Ranexill.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 02. 2019
53
10. 03. 2018
19
15. 06. 2014
10
11. 08. 2019
6
 
 


1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 09:53 avatar
Aby sme sa vyhli ľudským výmyslom o ňom, tak tu máte všetky zmienky o satanovi v písme svatom.
Prečítajte si a dosaďte si namiesto jeho mena, ktoré vam je v mysli strašiakom, trebars iba tri bodky .. a potom sa mi tu skúste vyjadriť, že kto je satan, na základe jediných relevantných zmienok zanechaných v písme. Žiadne demagógie a výmysli a nezmysli, iba to by som si rád prečítal, kto je satan podľa alfy a omegy kresťanskej viery- a to nie je slovo kňaza, či niekoho z cirkvi, ale slovo písma svatého.
Ďakujem, velmi mi to pomože v utvaraní si pravdivého pohľadu aj na neho.
www.svatepismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 10:12 avatar
Zjavenie 12 : 7-12. " A v nebi vypukla vojna: Michael a jeho anjeli bojovali s drakom a bojoval drak a jeho anjeli , ale nezískal prevahu, ani sa už nenašlo preňho miesto v nebi. Preto bol zvrhnutý veľký drak, ten prahad, ktorý sa nazýva Diabol a Satan, ktorý zvádza celú obývanú zem, bol zvrhnutý na zem a jeho anjeli boli zvrhnutí s ním. A počul som silný hlas v nebi , ktorý povedal: Teraz prišla záchrana a moc a kráľovstvo nášho Boha a právomoc jeho Krista, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý ich dňom a nocou obviňuje pred naším Bohom! A zvíťazili nad ním pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva a nemilovali svoje duše ani zoči voči smrti. Preto sa radujte , nebesia a vy , ktorí v nich bývate! Beda zemi a moru, lebo k vám zostúpil Diabol, majúc veľký hnev, vediac, že má krátky čas."


13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:16 avatar
Ake zvlastne posolstvo, že ludia ale aj sily svetla maju plne zuby falosneho žalobcu a rozhodli sa ho zlikvidovat, aby nemal prístup pred Boha a nemohol zalovat na ludí..
A cvo sa stane, ekd zrazu clvoek príde pred Boha a uz enzazneje satanov hlas obvinujuci cloveka pred tvarou bozou z jeho hriechov? BOh posle kazdeho do neba? AJ tu luzu, ktorá aj bez satana pacha zlo?


252.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2011, 07:27 avatar
Slušný človek - uvažoval si nad tým , ako by vykreslili Boha - Satan a spol , keby boli zvíťazili ? Zamysli sa - je to stále o pravde a vojne. Dnešný človek má iba možnosť veriť , alebo neveriť , pravda z absolútneho pohľadu spravodlivosti a dobra môže byť iná. Len si to porovnaj s dneškom. Koľko ľudí by sa rado vrátilo koleso dejín , koľkí by to chceli inakšie , bez tých čo vládnu dnes? Aj dnes vládcovia tvrdia o sebe , že sú to jediné dobro , aké tu ešte nebolo - to je dialektika - vzťah starého a nového - dejiny sa vždy falzifikujú tak , aby ten čo vládne bol predstavovaný ako osloboditeľ a spasiteľ a človeku pri pohľade do histórie zostávajú vždy dve základné možnosti pridať sa na jednú , či druhú stranu.


140.
označiť príspevok

pomocnik muž
   2. 10. 2011, 14:42 avatar
Biblia popisuje duchovné deje, ktoré sa preto nevzťahujú na pozemské deje. Je preto popísaná v obrazoch a prirovnaniach (podobenstvách) , ktoré však ostanú len prirovnaním a nesmú sa brať doslovne. Navyše - napriek mnohým múdrostiach v nej obsiahnutým jej texty písali ľudia, i keď v snahe čo najvernejšie zachytenie. Ako celok nie je preto "Slovom Božím" ako ju označujú. Stvoriteľ k nám však neustále prehovára svojimi dielami - celým Stvorením. Preto ak máme dospieť k múdrosti, musíme predovšetkým overovať si všetko, čo prijímame, vo svojom živote, v dejoch okolo nás. V spoznávaní Prírodných Zákonov, v Zákonoch Stvorenia ako prejav Jeho Vôle.

I keď satan skutočne existuje, nie je z tohoto sveta a preto ostane pre nás navždy nepochopiteľný. Rovnako, ako nám ostane nepochopený Stvoriteľ. Môžeme sa však stretávať s prejavmi jeho vôle - tak ako sa môžeme stretnúť s prejavmi vôle Stvoriteľa. To všetko na nás pôsobí, a my sa musíme naučiť rozoznávať, čo z toho je dobré - t.j. vedie k radosti a k životu - a čo je zlé - t.j. vedie k bolesti a skaze, k smrti.

Boj medzi dobrom a zlom sa odohráva najmä v myšlienkach a v tom, čo cítime. Pri našom každodennom rozhodovaní v našom vnútri na nás teda prehovárajú minimálne dva protichodné hlasy - a je na nás, ktorým sa budeme riadiť.

Ešte k tým zmienkam o "obžalobe":

Lucifer bol kedysi dávno zoslaný ako Svetlonos, aby učil ľudí používať svoj rozum. Spočiatku sa mu to aj darilo a prinášal ľuďom Svetlo. Na území dnešného Egypta pomohol vybudovať veľkú ríšu s natoľko monumentálnymi a nádhernými stavbami, aké by ani dnešné ľudstvo napriek technickým vymoženostiam nedokázalo vybudovať. Skutočne tam vtedy vládol mier, radosť a harmónia.

Lucifer (označovaný aj ako Ré, Satan, Loki a mnohými ďalšími menami) vnímal rozkvet, ktorý tým spôsobil. Oddal sa však myšlienke, že je to JEHO zásluhou (a nie zásluhou Toho, koho vyslal, a z ktorého moci a múdrosti sám čerpal, veď ani on nebol Svetlo, iba ho niesol). To bol začiatok jeho pádu. Postupne to viedlo až k tomu, že sa nechal sa ľuďmi uctievať ako najvyšší a keď dospel do bodu, že mal ľuďom priniesť poznanie o pravom vládcovi, ktorý je aj nad ním, stále to odmietal.

Za to sám padol do nemilosti a nemohol sa už vrátiť tam, odkiaľ prišiel. Znenávidel za to ľudí. Pokúša ich a snaží sa tým dokázať, že sú to oni, ľudia, ktorí si zaslúžia zavrhnutie a nie on. A žiaľ, darí sa mu to až príliš dobre. Ľudia sa radi nechajú lákať a robia ohavné činy - i keď si tým spôsobujú sami utrpenie - napriek tomu, že sa vždy môžu slobodne rozhodnúť a že majú k tomu všetky pomoci, ktoré potrebujú. Je to len duchovná vlažnosť a lenivosť, ktorá oslabuje ich bdelosť a vedie k tomu, že nedokáže tieto pomoci rozpoznať. Jednoducho nechce.


141.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 14:58 avatar
A tieto uvahy mas skade? Vari niekde v písme stojí niečo z toho, čo si tu napísal?


251.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2011, 02:58 avatar
Kto je Satan? Však sa opýtaj Ježiša na fejsbúku: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 09:56 avatar
Satan, je rozhodnutie cloveka. Ak sa clovek rozhodne zamerne posobit v zlom zmysle.


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:03 avatar
dožzvedel som sa, že je tým, tko žaluje na človeka pred Bohom- teda ten, čo pozná zlo, ktorého sme sa dopustili. V podstate ked stojis pred sudom tak mas zalobcu a sudcu a toho druheho, tkorý zasa spomina co si spravil dobre. Konečný súd o clvoeku potom vynasa Boh. Dalej som sa dozvedel, že satan aj posobí tak, aby človek niečo zlé urobil.., teda to vyznieva dost schizoidne, ekd ta zalobca pred sudom viní z toho, ku čomu ta sám zviedol..(uplna picovina na kvadrat) Akoby tu na zemi existoval žalobca, tkroý nato, aby mal pracu by po nociach organizoval lupeze a kradeze navadzal by ludi, aby sli kradnut niekomu, pricom na druhy den by ta udal a dokazy by mal, kedze by bol kaymsi agentom v rpestrojení..v podstate to aj tak vyznieva, ze satan je boží agent, navydzajuci človeka konať zlo, ktoré zdokumntuje a potom ked si pred Bohom-sudcom tvojho života, ta obvinuje z toho co si dorobil na jeho popud- no a to pokladam za nonsens.(vidno tu mnohé fatalne nezmysli)


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 10:04 avatar
Tak ten, od koho si sa to dozvedel asi fetuje


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:07 avatar
To som sa dozvedel prave z tých zmienok, ktoré su priamo v biblii...a tiez aj vec, ze satan je s bohom v styku stale, takze nejaky vymysel o pekle je krestanska demagogia..podvodnici.


12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 10:13 avatar
Satan sa spomina skoro vo vsetkych nabozenstvach.. Ved akoby mohli mat nabozenstva uspech, keby nedisponovali nejakym strasiakom, ktory na nich nema sice dosah pocas zivota, ale po smrti im to zrata  
Je to presne naopak. "Satan" ma na nich dosah prave pocas zivota. Satan znamena aj rozdelenie/rozdelovatel a logicky,. to, co nas rozdeluje vytvara medzi nami spory. Ten, kto dokaze rozhadat ludi, rozdelit ich mysle.
" Satan je tiež všeobecne známy ako diabol, „Knieža temnoty“. Diabol znamená aj ”rozdeľovač”; latinsky Diabolus spôsobiteľ rozkolu."
Takze nedohodnime sa.. a sme v moci satanasa..


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:24 avatar
Ono to je ten istý, tkroého zas vo védach volaju káli-aspon sa domnievam. Ten je priamo osobnosťou sporu.


25.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 10:33 avatar
Nabozenstva sa musia dotykat realneho sveta.. Mat v nom akusi zakladnu, inak by nabozenstva neboli pre ludi vobec zaujimave.
Ten, kto ich vymyslal mal ale dobre vedomosti o ludskej psyche.


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:40 avatar
No a to je zarazajuce, ze poznal ludsku psyche lepsie nez ludia sami- o to skor, ze to bolo v časoch, kedy sa zmohli past akurat tak kozy.


30.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 10:45 avatar
Dost podcenujes cloveka. Uz len taka minulost azie dosvedcuje, ze clovek nebol blbec. Naopak pripada mi ako blbec skor dnes..
Súhlasí Slušný človek


37.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:18 avatar
Chcel som ti len prihriat polievocku a ty si paranoidne zas povedal opak. Utried si teda v hlave, koho poznanie je objektívnejsie nase či tých čo boli?


38.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 11:20 avatar
"koho poznanie je objektívnejsie nase či tých čo boli?"
Ako v com..


41.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:26 avatar
Ty sam si spytal, ze by ta zaujímalo, kto bol schopný tak dokonale poznať fungovanie ludskej psyche, ked dal svetu nabozenstva v casoch davno minulych?   A co jeho tvorca? Poznal by ako fungujeme? Ak prehodíme reč v modernu dobu, nazveme Satana mytickou bytostou, ale na základe starych textov hlavne Joba, vidno, že tá "mýticka bytosť" poznala velmi rpesne to, ako uvažuje clvoek. Síce na Jobovi sa kopol, ale na dalsich asi tazko. Bohaci by popreklínali aj vlastnu ma´t, keby im urobil to co dorobil Jobovi. A tak sa Job dostal do písam svateho, ako výnimka z pravidla, ktorá udelila Satanovi lekciu. A tiez Job...hehe, niekto kto ma skusensot s Bohom, vie bytostne ze Boh existuje ako to vedel Job, nie je vobec nicim extra. Lebo nevediet o Bohu bytostne a stat sa Bohačom, len preto, ze mi Boh potajme pozehnal je o comsi inom. Lahko je sa takej viery zbavit . No ale to už zachadzam hlbšie..
Súhlasí blueevil


149.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 17:48 avatar
Ver si comu chces.. Neviem na zaklade coho usudzujes, ze tie pisma su zalozene na nejakych skutocnych udalostiach. aj v dnesnej dobe piseme hodne fantasy a scifi pribehov najroznejsich podob.. Dostat tak jednu taku poviedku do minulosti je dost pravdepodobne, ze by sa z nej stalo nabozenstvo..


150.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 18:07 avatar
nezalezi co píseme v dnesnom case, ale ked tam je nieco napísane o niekom, tak by si mu asi tiez povedal ze je debil, ekby ti tvrdil cosi ine o nom, nez v tej knihe je. A o satanovi sa dopocujes take kokotiny ktoré vobec v písme nie su. O tom som sa chcel pobavit vaicmenej.


152.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 18:23 avatar
Mna by len zaujimalo, ze k comu moze byt dobre analyzovat fatamorganu.
Opises ju ako sa len da, nevynechas ziadny detajl, vypracujes o nej studiu, ktoru po tebe dalsi rozvedu do mnohych ideologiockych smerov.. ludia ju budu studovat a premyslat co nam ta fatamorgana chce povedat.. stane sa to otazkou bytia..
Ale ta fatamorgana je len teplotna inverzia a nepredstavuje vobec nic. Je to pojem bez obsahu.


170.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:22 avatar
Aj Einstein je dnes len fatamorgana a vsetko to ako premyslal a napriek tomu sa x ludi snazi uvazovat jeho sposobom. Podobne aj sposob myslenia aký ma "satan" je fatamorganou, ale mnohym je ten sposob vlastny. takze analyzou toho sposobu docielime velmi vela. To len ty nevidis, bo neches pretoze si si zmyslel že to neexistuje. Rad by som ti napisal nieco sproste, k tvojmu povysenectvu ci skor neschopnosti empatie, ale kaslem nato..obcas sa hodis jak nejaký botnik na topanky, ale svet sa bez teba zaobíde.


171.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 21:24 avatar
A ako si prisiel k tomu, ze Einstein je fatamorgana?
Svoju empatiu som ti daroval a ty si ju poslapal, tak sa necuduj....


175.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:34 avatar
nic som neposlapal, ja som ta precenoval..si neschopny.


180.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 21:45 avatar
Poslapal, ale tak nebudem sa o tom natahovat a deto .. precenil som ta.. si neschopny. Ani len vlastnu auru nevidis.
No ale ako si prisiel k tomu, ze Einstein je fatamorgana? Co neplati z jeho teorii?


183.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:53 avatar
hovoril som o sposobe ako myslel. To jeho sposob zmyslania dal to co dal.


186.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 21:58 avatar
(Ak to bol jeho sposob zmyslania)
Myslel brilantne, prisiel na veci, ktore si ini ani len predstavit nedokazali.. Otazne ci logikou, alebo inym sposobom.
Súhlasí Scarlett X


185.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 21:57 avatar
a ty Boris vidíš vlastnú auru ?


190.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:09 avatar
fialovu Onya.. niekedy v nej vidiet jemne aj tyrkysovu a ruzovu.
ranexil ma tiez fialovu pokial sa nemylim, ale on vidi vraj priesvitnu.
Videl som este par ludom auru s inym podfarbenim a z toho usudzujem, ze ano.. vidim auru.


193.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 22:13 avatar
190/ ..a ako si ju vidíš ..v zrkadle ?


195.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:17 avatar
Nie, aura nieje ziara ako vo filmoch. Musim sa pozriet sustredene nad pokozku a hladat ako ked sa pozerame na 3D obraz. Najlepsie medzi prstami, pretoze tam vidiet, ako aura "preteka" a ten pohyb sa lepsie spozoruje. Vizualne sa jej konzistencia javi ako sopel.


197.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.198.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.199.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:25 avatar
Ono to z pociatku hlavne dost dezorientuje  
Súhlasí Scarlett X


200.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 22:26 avatar
195/..ale to ťa naučil ranex ...)


201.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:29 avatar
Nenaucil ma to ranexil. On ma na to upovedomil. Naucil som sa to sam. Tak ako to nikto nikoho naucit nedokaze.. to nieje ako citanie Onya.


202.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 22:33 avatar
V poriadku, ..len raz dávno tu ranex dával konkrétne tebe presný návod ako na to .., pochopiteľne že ak si to chcel vedieť , si sa podľa toho "návodu" naučil auru vidieť)).


203.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.205.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.206.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 22:38 avatar
zvláštne prirovnanie ale budíž, ...aj keď mi dá niekto návod na opravu el. zásuvky, tiež sa to naučím.


208.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.207.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:41 avatar
Aha, takze ten navod moze pouzit kazdy a bude vidiet auru Onya.. nieje to skvele?  
Vlastne ten navod je na mnohych strankach, ale bol uz davnejsie v mnohych knihach, clankoch... vlatne tych navodov je viac a viacere funguju, takze ludia by mali auru uz davno bezne vidiet  
Súhlasí enemy unknown


211.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 22:49 avatar
Ónya ovláda to čo ovláda,...nie každého aura zaujíma tak, aby sa ju učil vidieť,..len ty sa zase tým nepovažuj za niečo špeciálne natoľko, aby si druhých podceňoval..).


214.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:53 avatar
Podcenujem len tych, ktori podcenuju druhych.
A suhlasim, nie kazdeho aura zaujima a ona sama o sebe ani nic mimoriadne do zivota neprinesie... len, ze je to zaujimave.


221.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 10. 2011, 23:01 avatar
Presne Boris. A najlepšie na tom je, že Onya tvrdila mne niečo iné, že nie všetko sa dá naučiť. A teraz pri aure tvrdí opak. To je proste nonsens a každý si vyberá len to, čo sa mu hodí  


222.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 23:08 avatar
221/..enemy, máš v tom mierny chaos, ..nebudem bližšie komentovať, ..ak sme sa o niečom my dvaja bavili, tak to iste nebolo v súvislosti s aurou., ...buď takí láskaví a neprekrúcaj veci.
Súhlasí blueevil


223.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 23:09 avatar
opr. láskavý )


224.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 10. 2011, 23:11 avatar
to máš jedno, o čom sme sa bavili, podstata je tá istá. Aura či nadzmyslové vnímanie - dôležité je iba stáť si za jedným názorom - buď sa ich môže každý naučiť, alebo nie. Nič iné tam netreba riešiť  


227.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 23:18 avatar
enemy, zo začiatku som si ťa namakaného teóriou považovala,... lenže som zistila, že ak neovplývaš istými danosťami, tak sa stávaš nepríjemným, ako keby si trpel pocitom menejcennosti. ..správaš sa ako decko. Nadzmyslové vnímanie sa nenaučíš aj keď sa pokakáš ..ak ti to raz nie je dané, ...a to myslím ťa najviac štve,.. preto si klesol v mojich očiach , pretože zosmiešňuješ iných pre niečo, na čo ty nemáš.


228.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 23:24 avatar
227/ netyraj ho Onya, je z nekompletnej rodiny. žije len s fotrikom a ten ho tyra, nemôže za to. až na to: "zo začiatku som si ťa namakaného teóriou považovala,..." absolutny suhlas. je to holy fakt enemy. asi to mate dnes všetci v mode všetko obgrciat, ale povedz mi uprimne: čo ty o tom vieš ?  


230.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 10. 2011, 23:27 avatar
netoč sa v bludnom kruhu Ónya. Buď tieto všetky danosti sa dajú naučiť alebo nie. Ide mi iba o to, že pri aure tvrdíš že to dokáže hocikto podľa návodu, pri nadzmyslovom vnímaní že to nedokáže hocikto. V tom sa rozchádzaš napr. z ranexilom. Pre neho je videnie aury veľmi dôležité a nemôže ho vedieť hocikto, teda musí mať na to danosti. Mali by ste mať aspoň nejaký konsenzus v týchto teóriach. Ostatné veci, čo si popísala v 227, už obracáš iba proti mne, lebo nevieš obhájiť slušne svoju teóriu = ad hominem.


229.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:26 avatar
Ani citat sa kazdy nenauci, a tak sa nenauci ani auru vidiet kazdy.
Súhlasí enemy unknown


231.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 10. 2011, 23:28 avatar
presne ranexill, len o toto mi išlo.


233.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:32 avatar
mne je nepríjemné, ked vidím, ze ludia ktorých mam rad, kazdeho inym sposobom vzdy najdu cosi aby sa mohli do seba pustit.


234.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 10. 2011, 23:34 avatar
ja len nerád vidím u niekoho, že sa točí v lžiach alebo si protirečí. Asi by mi na tom malo prestať záležať.


194.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 22:14 avatar
Ružovú máš keď stretneš pekného chlapa ?  

(nebrať v zlom, nespochybňujem schopnosť vidieť auru, ani to že ju vidíš Ty. Len ma to napadlo  )
Súhlasí Boris_I.


196.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:19 avatar
  a nemohla to byt zena?
Súhlasí clear1


210.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 22:49 avatar
Chlapi sú krajší  
Súhlasí Boris_I.


213.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:51 avatar
To je jasne, preto sa nepotrebuju malovat   ale aj tak zrovna nepritahuju.. aspon mna nie  


217.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 22:58 avatar
Ani mňa nie. Škoda, takto sa musíme uspokojiť s tou škaredšou polovicou ľudstva  


241.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 00:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.244.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 10. 2011, 00:38 avatar
..aj od opice.. si chcela povedať..  


245.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 00:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.246.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 10. 2011, 01:03 avatar
ale veď ja viem. Radšej ma neber ako podnetného, aj ja len trepem  


247.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 01:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.248.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 10. 2011, 01:20 avatar
Netreba meniť lekára, nový bude taký istý. Je to normálne, o parazitoch nemajú takmer žiadne vedomosti, akurát možno vedia, že nejaké parazity existujú. Pre nich žiadna dôležitosť, je ľahšie napísať: "Pôvod choroby - neznámy" a "liekmi" držať pod kontrolou príznaky chorôb. Postavené na hlavu.


249.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 01:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.250.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 10. 2011, 01:41 avatar
Jaj ešte som zabudol - väčšina parazitov má niekoľko vývojových štádií. V určitých štádiách sa bežnými metódami nedajú zistiť, pretože metódy sú zastaralé. Nehľadá sa samotný parazit, prípadne jeho metabolity, ale testuje sa prítomnosť imunitnej odozvy na parazita. Naša imunita ho ale v niektorých štádiách nedokáže vnímať ako votrelca a test môže vyjsť negatívne aj napriek tomu, že je parazit prítomný.
Daj si pozor aj na kozmetiku ktorú doma používate. Citát:
"prestaňte používať bežné kozmetické prípravky ako krémy, parfémy, sprchové gély atď.. a nahraďte ich ekologickými variantami. Pozorne si preštudujte zloženie vašich kozmetických prípravkov. Ak sa v nich nachádzajú látky ako metylparaben, etylparaben, propylparaben, isopropylparaben, butylparaben, atd., radšej ich nahraďte ekologickou kozmetikou. Pozor si dávajte aj na látku s názvom isopropyl alkohol, známy aj pod názvami propyl alkohol, propanol, isopropanol. Ide o alkohol, ktorý umožňuje bežne sa vyskytujúcemu parazitovi (Fasciolopsis buscii) dokončiť v ľudskom tele svoj vývojový proces, potom sa usadiť v pečeni a svojou následnou aktivitou spôsobiť vývoj rakoviny. Tento parazit, bežne sa vyskytujúci v našom prostredí, má niekoľko vývojových štádií. Za normálnych okolností sa dostane do tela človeka a následne sa vylúči von z tela a to ešte v štádiu, kedy nie je schopný spôsobiť žiadnu ujmu na zdraví a človek jeho prítomnosť v podstate ani nijako nezaregistruje. Problém nastáva, keď sa z danej kozmetiky do tela vstrebe isopropyl alkohol, ktorého prítomnosť umožňuje tomuto parazitovi dokončenie všetkých svojich vývojových štádií. Ak sa to stane, potom ako už bolo spomenuté, sa tento parazit usadí v pečeni, začne produkovať vajíčka, ktoré sa ďalej rozširujú do ostatných orgánov celého tela. Tam sa následne môžu začať vytvárať cysty, ktoré majú schopnosť ďalej prerásť až do vzniku nádorov."
Súhlasí Scarlett X


253.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 09:15 avatar
clear1, imunitnu odozvu najdu temer u kazdeho clvoeka, ktorý prichadza do styku so zvieratami. Neprikladaju tomu vobec ziadnu vahu, akonahle sa protilatky objavia v triede Igg, dobre viem, lebo som si presiel tymi vecami, ked som mal nieco s toxoplazmozou. Obvodna ta sa neparala poslala ma na vsetky mozne vysetrenia aj ked priamo na imunologii to odbili vsetko iba tym, ze to je bezne ze clovek ma imunitnu odozvu. Sama tiez ponadavala na primarku a obisla ju. Nuz nie je obvodak jak obvodak.


209.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 22:47 avatar
hovorí sa, že ružova je vlastna tym, ktorí miluju hmotne statky-je to o laske k veciam...že vraj, tak to píšu tí , ktorí ju sami nemali. Este aj v charakteristikach oznych farieb vidiet egoizmus toho, kto sa pozera. Ludia maju tendenciu tu svoju pokladať za tu naj a aj ked to nejde vymyslia si. Podoben to vídam u astrologov, tkroí su v podstate svetoznami. Ich zanmenie je o comsi extra , lebo je ich.. nikto nie je perfektný, iba prejav istej casti spektra. Perfektní su tí, ktorí ziaria vsetkymi farbami, ale tí maju na zaciatku ked sa im to udeje dost chaos v zosuladení svojej vynimocnosti s egoizmom jednotlivcov. A tak vymysleli kristalovu auru. Kde to videli neviem, lebo takych ludí som este nestretol.


215.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.218.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 22:59 avatar
a s čím? pouč ma prosím 


225.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 23:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.226.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:17 avatar
Neviem definovat..je priehladna v svojej nahote. Len ten, kto ju sam má a vidí auru to moze zazriet u ineho, ktorý taku má, lebo sa zrkadlia jeden v druhom. Pretoze jej nositel okamzite absorbuje znaky toho s kym je v kontakte, resp. toho s kým ma spojene vedomie tak sa stale zda pozorovatelovi, akoby sledoval sam seba. Je to komplikovana vec a je to nový prvok..neviem ci je to regres, ci progres, alebo dobre viem, ale je to TAJOMSTVO.


232.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.235.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:37 avatar
Pre tuto bystrost som ta nikdy neposlal do teplych krajin definitívne, lebo hrozí, ze si vsimnes aj ovela vaic a casom zistís co som ti uz davno tvrdil.
Ano je to tak, strata osobnosti(ale nejde o stratu,a le rozpustenie ega). Nemaju ego. Len ten kto miluje seba dokaze milovat tych ludi, lebo v nich sa zrkadli nielen ich rozkosnost ale aj hanba.
A aby som nezabudol maju svoju osobnost a nou je bozstvo. Zrkadlenie inych ludi v nich je prejavom bozstva a samosudu clvoeka nad sebou v kontakte s ním.


237.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 23:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.239.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 00:01 avatar
si zatrpknuta a nie polichotena, a terazt este viac. Ale nepremyslas , beries veci prílis osobne a pritom vies ze osobnsot je len rpetvarka, tkrou struhas pred svetom. I tak si niekym inym nez si dokonca ja tvoja mama myslí. ...a jasne vsetko je v podstate bezcenne a to co cenu ma, to vedia len rodicia .. skoda ta


236.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:39 avatar
jo a co ak som vobec nepísal o sebe a TAjomstvo som vypichol z ineho dovodu.
kedysi si sa mala radsej


238.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 23:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.240.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 00:07 avatar
vies co scarlet, ty si jak trubka. Niekde nieco precitas inde zas nieco ine , ten ti povie to ci ono a potom pouzivas nazory roznych zvycajne sprostych ludi proti niekomu kto ti zapasuje. Cudujes sa ze ta tak vela ludi doslovne nenavidí? Nemas sa comu. Nenavist znici kazdeho a ani ty imunna nie si.


242.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 00:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.243.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 00:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.254.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 10:44 avatar
Mne nesiahas ani po paty, takze ak by si chcela radu tak len pekne po kolenach a s prosíkom+ love do vacku.  


255.
označiť príspevok

pupuš muž
   3. 10. 2011, 10:46 avatar
..kua...si vzácnejší,jak cvokár v Amerike... 


256.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 10:48 avatar
Z ameriky kazdy blbec, jak keby si to nevedel. Ak by tam nemali židov zdochnu hladom.


257.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.258.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 10:58 avatar
A čože? dotkol som sa tvojej ubolenej dusicky?..ved som ti ani nevenoval reakciu...


260.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 11:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.259.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 11:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.261.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 11:06 avatar
Tak si nezabudni umyt topanocky za 300 ecek, lebo ich más cele osrate.


262.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 11:11 avatar
ja len imitujem tvoje primitivnosti..
btw umy si topanky, ekd si na ne stale series.


263.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.264.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 11:18 avatar
scarlet, ale ja sa nemam o com s tebou hadat a taketo nasilu, len aby tu ficala nejaka prijebana prestrelka, to si nechaj pre nejakch vypatlancov


265.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   3. 10. 2011, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.266.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 10. 2011, 11:47 avatar
vEĎ SI VYBER ČI SEREŠ, ALEBO KAŠLEŠ 


173.
označiť príspevok

havran
   2. 10. 2011, 21:25 avatar
Ranexill - to jepodstata udržiavania moci cirkvi -satan , je vlastne agent - provokater / mimochodom KDH to vlastne odkukali/. Vari neveríš tej mystifikácii/ sú spolu dohodnutí , veď takto sa ľahšie vládne=hovnom a medom=.  Netreba mystifikovať ľudské vzťahy . Tým Bohom čo drží v rukách spravodlivosť je nakoniec spoločenské vedomie , ináč , by ľudstvo už dávno vyhynulo.


3.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 09:57 avatar
Na tej webovej stranke som si ja posledne nieco hladala. Uprimne povedane mna satan nezaujima. Su nazory, ze je to padly anjel, bol najoblubenejsie a najkrajsi (tak ako ty Ranexil haha) zo vsetkych u Boha.


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:05 avatar
ale otília, ja nezalujem ani ked viem nieco zle.


7.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 10:07 avatar
Nezalujes, ale obcas vykricis. Nie?


16.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:23 avatar
nie, ja to nerobím.


23.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 10:31 avatar
Ked nerobis, tak nerobis.


9.
označiť príspevok

miro50
   2. 10. 2011, 10:07 avatar
Ranex,myslim si, ze satan je ucinne zlo, tak ako je boh ucinne dobro.


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:10 avatar
Nie, on tak nefunguje, Boh je sudcom, satan je zalobcom, jeho naprotivok je obhajcom tvojho zivota v case sudu nad tvojim zivotom v hodine smrti(pravdepodobne) . Satan aj ten jeho naprotivok na zemi sú, ale Boh nie, resp. Boh nechava na clvoeku vyberat si v dualitach, tkroe mu rpedkladaju obaja. A potom Boh sudi clvoeka zato, co si zvolil, koho cestou siel..pricom samotny zalobca-satan, na neho nakyda to, ku comu ho sam zviedol(jaka schíza?)


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 10:18 avatar
Máš to trochu pomýlené. Pri súde človeka už Satan nebude hrať žiadnu úlohu. Viď aj text, ktorý som uviedol naposledy, myslím to zjavenie. Ale kto chcce v niečom nájsť chybu, aj keď tam nie je, ten si ju určite nájde.


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:22 avatar
Takze som sa ta tam aj spytal, ze kto povie o zle ktoré niekto napachal Bohu , ked Satana nebude? Kde bude potom spravodlivy sud, ked ho ty sam -sudený nepovies o sebe?


17.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 10:23 avatar
A nemal by Boh vediet a vidiet vsetko? teda ked uz sa mame drzat biblickych textov  


20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:28 avatar
Ono to skor vyznieva tak, ze Boh je transcendetný nasmu svetu a priamo v skutkoch tela sa neangazuje- to je ponechane na nas s tym, ze na jednej strane posobí zvodca k zlemu( satan) a na druhej strane ten, kto ta zas navadza konat dobro( tiez zvodca) ..
A myslel som nato, ked som to písal vyššie sl. cloveku, ze Boh je ten, ktorý vidí do srdc ludi, takže nejaky diabol-satan mu treba nie je pri sude. Skor to vyzera tak, ze ked uz ma satan takyto prístup k cloveku a k bohu tiez, ze je to cast ktorá nas s ním spaja tak ako nas sním spaja ta dobrá cast.


19.
označiť príspevok

miro50
   2. 10. 2011, 10:26 avatar
Ranex, mozno si cital tento vyklad a bytostne s nim suhlasis. Co je normalne. Existuje stovky dalsich vykladov.
Mne napr. sedi, ze absolutne dobro nesudi, ale osvieti ta, aby si videl ciny sameho seba a ty sam rozhodnes o sebe.


22.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:30 avatar
miro50, tato tema nie je o tom, čo ja osobne pokladám za pravdu a svetlo atp., ale o tom, kto je satan podla toho, co sa docitas z písma. Je to snaha bez predsudkov odhalit jeho totoznost na zaklade zmienok, ktoré v písme su..


26.
označiť príspevok

miro50
   2. 10. 2011, 10:40 avatar
Ranex, bez znalosti straohebrejciny, aramejciny a starogrectiny su biblicke texty iba sprostredkovane, teologicky modifikovane, teologicky manipulovane. Je to vidiet napr. na zv. od Mrtveho mora. Ked vyskum zvitkov spristupnili i protestantom, nadobudli obsahovo iny charakter, hoc lingusticky vychadzali z toho isteho pramena...
Preto chtiac/nechtiac je debata v tvojom ponimani iba o tom, ci naozaj sa jedna o vierohodne preklady. Naviac ci su to preklady katolikov, luteranov, kalvinov...metodistov...
Súhlasí blueevil


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:45 avatar
V poriadku, to je tiez pravdou, ak by sme sa chceli dopatrat tej najhlbšej rpavdy. ALe ja sa tu snažím iba ukazať nato, že kresťania tvrdia o satanovi take sprostosti, ze az rozum prechadza a pritom to maju v písme aj ked preloženom napísané cierne na bielom a aj tak tvrdia to co nezodpoveda prekladu. V podstate by mi stacilo aj dopatrat sa pravdy o nom iba na zaklade toho, co je sprostredkovane upravenym písmom, ktoré beru za smerodajne. Ale nie, stale hvooria svoje domyslance. Kázne su schopní robit ludom podla nich a nedrzat sa pravdy. Aka cesta pravdy, ked sa ani ku zlu nedokaze niekto postavit objektívne, ale staci aby pocul meno a uz tara dve na tri? Ved su takym istym klamarom ako satan sam( pricom som si nikde nevsimol, zeby satan pred bohom klamal)


32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 10:51 avatar
Čo máš konkrétne na mysli. ČO si napríklad ja, ako kresťan vymýšľam o Satanovi?


33.
označiť príspevok

miro50
   2. 10. 2011, 10:55 avatar
Ranex, nakoniec dojdeme k zaveru, ze vyklad dobra a zla je individualny, nabozensko-filozoficky manipulovany kazatelom,
sucasne posobi i spolocenska uroven poznania /iny obsah ma zlo pred 2000 rokmi a iny dnes/.
Nakoniec si uvedmim, ze zlo je vsetko to, cim skodim inym i sebe.
Súhlasí Slušný človek


47.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:38 avatar
Ja vidím vo výklade dobra a zla objednavku moci, ktorá ho vykladá. Najviac sa o pravde dozvieš z rozhovoru s človekom, ktorý nesluži a nie je členom nicoho a nikoho a nejde mu o nič. Resp. s dialogov s ľudmi. Pravda z ust knaza nepríde je nepriatelom tych druhych ..a tak kazdy kto ma nepriatela vzdy zavadza. Nepriatela kto enma s ním sa bavit je oslobodzujuce. Ale i s tým, kto ma nepriatelov vsetkych)))


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:44 avatar
Odporuješ si.


55.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:47 avatar
Ved cerpaj mudrost zo slov písma a pouzi ho. Ak satan protireci satanovi tak neobstojí. Postav svoje zlo proti sebe a Satan skape- sam sa nakope do zadku. Nielen citat, ale i praktizovat.
Odporujem si, teda ho vydavam sebatrýzneniu.


34.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 11:05 avatar
26/ starogrečtina asi nie. skôr asyrčtina a ešte jeden zaniknuty, aj ked niekto popisuje ju pribuzne v staroaramejčine. zaujimave su preklady exorcismu, kde moderny katolicizmus a ostatne to beru pomaly ako rozpravky


35.
označiť príspevok

miro50
   2. 10. 2011, 11:10 avatar
Bluevil, mozno koine...ale to je tusim aramejcina...ale to nie je az tak dolezite.
Patrim zrejme k tej mensine na slovensku, ktora sa exorcizmu nevysmieva...o tom vask debata nie je.


39.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 11:20 avatar
tych zaniknutych jazykov bol tak desat. nieake zvitky drži Vatikanska knižnica v trezore a na jej otvorenie, potrebuješ špecialne povolenie a samozrejme povalaneho, ktory tomu jazyku rozumie, študoval to na špecialnych miestach, ktore už dnes asi neexistuju, čo je problem, pretože ti ludia už pomaly medzi nami niesu. to su svedectva, na ktore by človek normalnou cestou prišiel asi dvesto svetelnych rokov... niekomu naramne zaležalo na tom, aby ludia nikdy nepoznali pravdu   nieake preklady su niekde vraj v Turecku, potom už tradiciou miestnych šamanov v Gruzinsku a podobne, toto viem len z počutia. viem


64.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:55 avatar
blueevil, krestanstvo nie je len blbost a vatikanska kniznica , ktorá skryva tajomstva tiez nie. Pretože ty by si mohol vediet ako vela textov je nesmierne nebazepcnych a jemozne ich len ritualne uzamknut a pokial mozno nikdy nedat nikomu k videniu, elbo to co je v nich je ako semeno zla. Nemyslím zla ako takeho, ale zla, ktoré sa ihned rozsiri a clvoeka zmeni, akoby bol najtazsou kliatbou.


66.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:00 avatar
Nie, je to nebezpecne citanie, mení clvoeka a jeho nahlad na svet. Mam to vsak doma, ale dotknem sa knihy a viem co prinesie a ci je to uz vhodne pre mna.


102.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 12:27 avatar
64/ skryte som chcel povedat to, ako niekto tu vypoved, odkaz, modifikoval a zničil, pretože ju potreboval spravne "preložit" do ich chapajuceho jazyka ? lebo to nedokazal inak ? ale kde je zdroj ?! prečo sa to drži v tajnosti ? nikto to už nerozobera ? tym pretože to neboli etnika, ale ine civilizacie tu od mimozemštanov, ktore mali za ulohu učit poloopice, teda nás ludi, namiesto toho ich vyvraždili a zahladili stopy !! to nieje konšpiracia, ale fakt ! to čo vieme obecne bežni ludia o minulosti je vlastne absolutne nič, bludy... tvorcovia nás, museli vediet hocičo, nielen mat telekynezu, staviat monumentalne stavby, toto ako ine už nikdy v tomto svete nedokažeme, pretože na to nemame, ako by sme mali mat. a čo sme teraz ? iba zdegenerovane mulky, alebo sme vlastne nad nimi vyhrali, pretože sme boli pre nich nič ?


83.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:36 avatar
Rozhodlo sa tak, že sa vyvoj zastaví, pretože to bolo prirychle. Znalosti a ine veci, ktoré su naozaj obrovske je treba mat aj po stranke dlhsej casovej línii ulozene v svojom druhu, nielen rychlo dostat do papuple vsetko poznanie. Najskor vyska cloveka -nejaka vnutorna sila az potom narok vladnut silami. To je pravy motív. No a aj ked príde k stretu s inými tak to nikdy nie je nejaký rpezident, alebo niekto koho clvoek poklada za nieco extra spomedzi svojho druhu. Je to o comsi inom. Sme posudzovaní uplne inac , nez si sami ceníme na druhych. Tu mas velmi vela vyznamnych ludi, tkorí su len papulou co hovorí nieco , ale zdroj ma v hlave ineho cloveka. V podstate niekto sa zdvojí s niekym ovela schopnejsim a stane sa takym ludskym parazitom na nom. Stane sa vyznacnym vedcom a rpitom je len telom-povrchom veci. A to druhe telo kde sidli vsetko to cim sa prezentuje zvycajne nik nepozna, nik nevie, ze z neho vypadli eninsteinove zakony atp. Je velmi nebezpecne namyslat si o nas samych nieco extra, ako o jednotlivcoch.


129.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 13:47 avatar
to by nedavalo zmysel, povedal by som, že to radšej nechali tak a len pozoruju...


142.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 15:24 avatar
ale dava to zmysel..nejde o jednotlivcov, ide o celu skupinu "sapiens". Dobry je ten co ti palicu oprie o chrbat, ako som čítal nejake tie Šalamunove mudrosti.. takze znicenie a zdecimovanie povodneho druhu sapiens bolo iba milnikom sluziacim k pouceniu celeho ludstva. Dnes si pytame poriadnu bombu vsetci tiez. A dovod? Pre demokraciu, lebo to je system, ktorý dosadza tych, ktorých sami zvolíme a nezalezi natom, ze uz davno sme ovladaní v tom, koho zvolíme. Vidia povrch a to im staci na posudenie celeho ludstva. Snahy o nejaky system veriacich, ktorí budu oddane sluzit stroskatali, lebo clvoek nesluzi a chamtivost je jeho panom.


219.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 22:59 avatar
kral Šalamun... fuha, mňa osobne zaujal niečim inym, konkretne archou na vyrobu many, ktoru stražil. to tiež vela veci potvrdzuje... neovladli to isty druh poloopice, ktore by inak neprežili ?   rozhodne sa im to vymklo z ruk. demokracia je prezlečena byrokracia archaickeho typu, niekto si musi nahovorit vyznam svojich zlych činov  


21.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 10:29 avatar
Satan žaloval ľudí pred Bohom nie preto, že by mu išlo o spravodlivosť, ale aby dokazoval Bohu, že akých "chudákov" stvoril, že nedokážu žiť bez hriechov. Boh na to, aby niekoho spravodlivo odsúdil, nepotrebuje Satana. On sa proti nemu vzbúril, odvtedy jeho pracovným nástrojom je lož, zahmlievanie, a hlavne polopravdy, dokonca prekrútené citácie Božích slov. Takéhoto tvora Boh nepotrebuje, aby mu pomohol spravodlivo súdiť.Aj ľudský súd svedectvo klamára neberie do úvahy, ale ho dokonca odsúdi za falošné svedectvo.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:32 avatar
Slušny clovek, dalsia spatna uvaha. Ak takehoto tvora nepotrebuje, tak rpečo priamo takehoto tvora poslal za Jobom???
a na inom mieste a v inom versi je spominane, ze satan preosieva ludi( len je to napísane inac)


31.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 10:46 avatar
V tom čase ešte nebol zvrhnutý z neba, ale už bol satanom, čiže už nebol v Božej priazni, ako poslušní anjeli. Jóbov príbeh je napísaný ako príklad, ako jeden z mnohých verných Božích služobníkov. Boh Satanovi, ktorý neustále žaluje na ľudí ( a viní pri tom nepriamo Boha, že akí sú), ukazuje na príklade Jóba, že ako mu verne slúži. Satan hovorí, že slúži Jób preto, že sa má dobre, že mu Boh žehná, dáva mu bohatstvo.Tak Boh pripúšťa, aby sa aj tu ( v prípade Jóba) dokázalo, že Satan klame.Boh dopúšťa tie zlé veci, a Jób nakoniec dokazuje ( aj keď asi nechápal, prečo sa mu to stalo), že je verný, aj v ťažkostiach, nie len keď sa mu darí. Tým, ako jeden z mnohých verných služobníkov dokazuje, že Satan je luhár.


36.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:15 avatar
Takže cele toto a korene tychto sporov su v človeku samom. Teda Boh stvoril človeka k obrazu svojmu a dal mu panstvo nad tym co je na zemi. To rozhorcilo Satana, lebo tu bol pred clvoekom a odvtedy sa snaží dokazať Bohu, že je lepší než človek, pričom na dokazy svojej pravdy pouziva zalovanie na človeka pred Bohom. Snazi sa Bohu ukazat, ze sa spatne rozhodol? Ale to by aj Satan vedel, že Bozie slovo je nemožne vziať spať. Takze tak chytra entita by toto iste nerobila.Mne to vyznieva skor iba ako snaha opozicie dokazat stvoritelovi, ze clovek je nedobré dielo. A aby dokazal svoje tvrdenie vzal na seba podobu, ktorá je znama ludom dneska..( co je tiez blbost) Lebo samotný vládca Boh by vedel, co na zemi Satan stvara a o to skor by sa mu sprotivil. Alebo Satan svojim videním prvych vecí a toho, čo človek robil upadol sam v omyl a už mu bolo neskor ťažko priznať si, že to tak celkom nie je, ako si na zaciatku myslel. O to skor, ze na jeho stranu sa pridala až tretina anjelov, vdaka comu sam seba sputal v ceste, ktorou sa vydal. (cize oni sli jeho cestou a on ma voci nim zospovednost-akoby mohol povedat pred nimi-mylil som sa? ) Ja som iba človek, ale nevidím zlo tam kde ho vsetci chcete vidiet.
... pravda je to čo JE a nie to čo chcete aby bolo.


40.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:22 avatar
Čo máš na mysli, že nevidíš zlo tam, kde ho všetci chceme vidieť?


43.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:30 avatar
Vidím učelnos´t Satanovu i učelnost inych stvorení božích. A keď neico učel ma a vzajomne sa to doplňa i v interakciach dobra a zla tak je to v sumare dobré. V tom spočíva tajomstvo rpvych slov božích: Všetko je dobré!


48.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:38 avatar
Vtedy, keď Boh povedal pri stvorení, že je to dobré, ešte Satan zrejme nebol Satanom. Keby Satan Bohu vyhovoval, tak by ho na mnohých miestach v Biblii neodsudzoval, ale povedal by jasne, že mu je potrebný na skúšanie ľudí. Boh tieto skúšky len pripúšťa , aj to veľmi nerád a dočasne. Stále to tak nebude.Satan bude odstránený a s ním aj zlo, ktoré produkuje, spolu s jeho pomocníkmi a ľuďmi, ktorí mu vedome pomáhajú.


51.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:43 avatar
Vieš, že za hudbu a hudobné nastroje vďačíš Satanovi?


54.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:46 avatar
Ako to myslíš? Konkretizuj.


56.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:49 avatar
Nijako v knihe henochovej je to jasne napísané+ to, že farbenie odevov dal ludom tiez satan, aby ženy mohli zvadzat muzov.
Malo este vies o schize učení a lžiach, ktorými sme po veky krmení.


61.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:54 avatar
Kniha Henochova sa nepovažuje za súčasť Kánonu, čiže Bohom inšpirovanej Biblie. Je to jeden zo spisov, ktorého názory nemôžeme brať ako Božie slovo.


59.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 11:52 avatar
51/ ak to mysliš tak že hudba ma moc človeka vtiahnut do toho spravneho tranzu a "niekto" pozna kompozične aj pomocou mikrotonality to spravne zaranžovat, tak aby ti preplo, aby si vysielal na jeho vlnach, tak to sa da. si pozri napriklad klasicke zvony na kostoloch, aky maju hypnoticky vplyv na nehceneho posluchača  
44/ a čo si si priviezol ? Stophariu ?  
feex8: obavam sa že je to možne   a nechcel som nikoho strašit...


76.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:16 avatar
Presne je tam napísane, ze to urobil, aby lubivymi tonmi zviedol ludi.   Ked si dam namahu mozem to pohladat. Vsetko to co robí civilizaciu civilizaciou dal Semjasa a jeho padlí anjely ludom. Slovo Satan prislo az neskor.


28.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 10:41 avatar
kto je satan ? zaleži kto sa pyta a kto o ňom chce hovorit. myslim že o tom zle neviete vôbec nič, taky satan ako ho popisuje cirkev, služi len na strašenie ludi. satan je v každom človeku, je na každom, či si to necha, alebo nie


42.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:32 avatar
Prave som bol v holandsku. VčerA. 


49.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:45 avatar
Nič, len som tadial prechadzal.


45.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   2. 10. 2011, 11:34 avatar
Satan pred svojím pádom bol nazývaný Lucifer - svetlonos, no odvtedy čo spyšnel a začal si pestovať pýchu, boh ho zhodil z neba a poslal do pekla ... peklo malo byť miesto pre satana a jeho anjelov, neviem či mali súhlas pôsobiť aj na zemi ( asi hej, keď sa tak deje) ..
kto je teda S. ? had, je to kráľ lží, je zlý, veľmi inteligentný, ovláda mágiu, čo dostal ako dar od Boha, snaží sa pokúšať ľudí, je nenávistný, pôsobí veľmi potichu a tajne a predsa je jeho pôsobenie tu na zemi odhalené, väčšina ľudí však ani nevie že existuje, čo je škoda, lebo potom má nad nimi moc .... je hnusný .. najväčšiu nenávisť v sebe pestuje proti človeku, pretože človek je stvorený na obraz boží a on boha nenávidí práve preto že ho zhodil a preto že je vyšší...

Satan je už porazený a teraz cerí svoje zuby a sanží sa čo najviac ľudí zmiasť zo správnej cesty a hlavne nechce aby sme nadviazali osobný kontakt s ježišom, lebo vtedy stráca nad nami moc ... a prečo to chce ? .. závidí nám, závidí, že človek môže mať to, čo on stratil ..
a kto je Ježiš Kristus ?
to je ten, čo porazil satana svojou smrťou na kríži a zmyl naše hriechy, ak uveríme v neho ...


46.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   2. 10. 2011, 11:36 avatar
tento názor však nemám z písma, zatiaľ som ovplyvnená z toho čo som o ňom iba počula ..


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:42 avatar
Ano predviedla si rpesne volny a velmi vyhovujuci sposob vykladu o ňom. Takto zhruba je rpezentovaný ludom, ktorý su clenmi cirkvi. Satan asi clenom cirkvi nie je. Takže ja som sa dozvedel, že Satan ci demon je aj Krishna, je to aj Siva- su to vlastne vsetci, tkroí su predstavitelmi bozstiev iynch enz krestanskych nabozenstiev. Tiez som cital od Fotona, ze Rafael, tkroý andiktoval koran bol tiez zamaskovaný demon. Nuz ako inac. Kto nie je s nami je rpoti nam. Staré známe kresťanské.


73.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   2. 10. 2011, 12:08 avatar
Ranexill 50 ... možno pánom cirkvi je práve satan ... a on je ten kto ju riadí ...
jano.vlasky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
pozri si koniec, ten obrázok


74.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:12 avatar
K tomu sa zo strachu nevyjadrím.
Ale z písma jasne plynie, že Ježiš na jednom mieste zareval na Petra satan. A ako vieme je to stolec svateho Petra..


78.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   2. 10. 2011, 12:22 avatar
prečo zo strachu ... však normálne ...
a vieš prečo ? .. možno satan robil nátlak na petra a ovplyvnil ho .. ježiš si to všimol a ....


79.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:23 avatar
Z apokryfnych textov je znamy aj vyrok Jezisa k Petrovi, že by si dal za zlato, ci peniaz prevrtat koleno.


57.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:51 avatar
takže feex, ak sa vyzlečieš do naha, a niekto ťa uvidí, pričom zaslintá až po zem, tak v ňom koná zlo.?


60.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:58 avatar
Ja nemam problem chapat satana ako entitu, ktora obavy ludstvo a jeho prejavmi su negatívne stranky ukryvajuce sa v nas samych.. Ale to co som napísal a nazvala si metaforou je jasna vec. Pretože ty by si zlo nekonala- kazdy sa obcas vyzlieka, ale pokusenie v niekom, ktore je evokovane tym ze ta vidí je zlo. A bez toho zla by ludsky rod vykapal.. 


70.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:03 avatar
Tak pobehuj naha a tlupa vtakov ohnivakov ti bude v patach 


75.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:18 avatar
len dnes? Ja som odporný stale 


86.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:46 avatar
feex, ale teba predsa lubim  


88.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 12:49 avatar
Lubis ci namotavas cez pismenka a budujes si zastup ctiteliek, ktore uveria?  Lasky je malo a tak aj dvrdasky podlahnu zvodnym a lakavym slovam, ktore nie su dvakrat doveryhodne. 


91.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:53 avatar
Ale Otília neprežívaj to tak prosím ta.  , keby si mi povedala, že kolka je to uz moja laska, tak by som ti eni nevedel povedat...sak ja lubim aj teba, ale spavat s tebou rpeto nebudem, neboj sa.


97.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 12:58 avatar
Ranexill to by bolo dobre vidiet zoznam tvojich zenskych nickov, ktore lubis, ty musis vediet kolkym si to napisal a sam, ak chces ho mozes napisat aj tu. Jaj a inak mi odlahlo, este ze sklo na monitore neumoznuje fyzicky kontakt, preto je to pisanie a laskovanie tak pritazlive haha.


104.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:05 avatar
zenskych nickov? Ja lubim aj niektoré muzske nicky.
Súhlasí feex8


105.
označiť príspevok

Otilia
   2. 10. 2011, 13:06 avatar
laska je laska, v pohode


109.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:40 avatar
Boris je v pohode   
faktom je ze sa dokaze odosobnit od vzajomneho despectu a dokaze diskutovat aj ked nie vzdy. Lebo mna viac menej nezaujíma kto je kto, ale co prinesie diskusii ked sa diskutuje. A je pravdou, ze mava niekedy nazory, ktoré inemu neprídu na mysel, co je velkym obohatením.


89.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 12:54 avatar
Tak potom si milý človek.


95.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 12:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:03 avatar
Tak ta lubia len preto, lebo im to vstepís v hlavy sproste..


108.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:14 avatar
Mozno mas vnady, ktoré chcu ocarit a potom získat. Peknym zenam chlapi nataraju aj to co si obliekaju na noc.
Ja by som ti vzdy len klamal- toby ma bavilo. 


113.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:33 avatar
   heh starych somarov je take lahke zblbnut.l.
Súhlasí feex8


119.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:44 avatar
No ak by stala za hriech tak možno ano, ale ma to tolko ale ..mna nezaujíma ci ma niekto zbali, nezbalí, ci ma balí nebalí. Bud mi vonia, alebo nie. Moze byt perfektna -modelka a oserem ju. Na tom nezaleží, ani na zjave ..no vadia mi tucne- to je fakt, ale inac ..neviem, neriadim sa racionalne.


127.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:45 avatar
Asi je v tebe kúsok Satanáša, lebo ohováraš , od ohovárania prúdi už len ďaľšie ďaľšiemu zlu, už sa to valí.


132.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:40 avatar
Dobrá téma aj o tom ako Satan zvádza. Tuším v každom jeho kúsok. Keby šlo o lásku, satan by nemal miesto .


112.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 13:20 avatar
feex8, ale ty zasa niesi až taka zla, ako niektore, ktore pre zmenu oblbuju peknym slovom a ked zaspiš, tak ta okradnu, alebo ešte pred tebou intriguju o veciach, ktore sa nikdy nestali, neboli povedane,... nebudem pre istotu hovorit kto zasa  


115.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 13:33 avatar
s tym sa netrap, to treba ku sexu. možno vie, ale nepovie  
Súhlasí feex8


123.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:41 avatar
ja nie  


128.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:49 avatar
Dobre viem že ty to nie si a ani nebudeš , mne sa nepáčiš  , nekašleš náhodou ranexilovi tému ?


134.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.136.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 14:03 avatar
Ked si pekna mozes si robit co len chces!  
Co ma uz nepoznas natolko?


138.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 14:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:57 avatar
Nie všetci kresťania takto zmýšľajú.


68.
označiť príspevok

feex8 muž
   2. 10. 2011, 11:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 11:54 avatar
Satan je odvrátená strana dobra, ..je to jedna a tá istá bytosť, v ktorej dominuje buď jedno alebo druhé..a tralala..ďalej to už poznáme )))
Súhlasí Style


72.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 12:03 avatar
sakra..satan dostal najhorsi trest od Boha a to vytvorit cloveka na svoj obraz..nemozna uloha,nezrealizovatelna !


81.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   2. 10. 2011, 12:30 avatar
tu sa vyjadruje dmx o diablovi, neviem či v parte noc diablov alebo zničenie dmx-a .... www.aiall.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


82.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 12:33 avatar
toto je celkom zaujímavé :
" Satan sa stal vládcom tohto sveta, ktorý funguje bez Boha, a knieža tohto sveta (Jána 12:31; 2 Korinťanom 4:4; Efezským 2:2). On je žalobca (Zjavenie 12:10), ten, ktorý pokúša (Matúš 4:3; 1 Tesalonickým 3:5), a podvodník (1 Mojžišova 3; 2 Korinťanom 4:4; Zjavenie 20:3). Samotné jeho meno znamená protivník, alebo „ten, ktorý sa protiví“. Iné meno, ktoré sa používa pre satana je diabol a znamená „ohovárač“.

Aj keď bol zvrhnutý na zem, ešte stále sa snaží vyzdvihnúť svoj trón nad Boží. On falšuje všetko, čo Boh robí, v nádeji, že za to dostane slávu sveta a vyvoláva nepriateľstvo k Božiemu kráľovstvu. Satan stojí za každým klamným kultom a svetovým náboženstvom. Satan urobí všetko, čo je v jeho moci, aby sa sprotivil Bohu a tým, ktorí nasledujú Boha. Predsa, satanov osud je spečatený – večnosť v ohnivom jazere (Zjavenie 20:10).

www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

......................
mňa by tiež zaujímalo, ako súvisí zlý duch so satanom ... 


84.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 12:40 avatar
hm Ónya ,toto je celko zaujimave, preco si nenapisala,toto je celkom o nom pravdive..


90.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 10. 2011, 12:51 avatar
moja dilema , .neviem či pravdivé, ..prečítala som viac vecí okolo " satana"..a niekedy sa snaží "podobať" sa Bohu.., tým, že pomáha až do konca..teda ak sa niekto vydá nekompromisne za svojim cieľom, ..satan mu razí cestu,, .čo to všetko obnáša, si vieme domyslieť,..doplatia na to dobráci..pretože tých necitlivo zhadzuje.


93.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 12:54 avatar
a co ak je to ten,ktory razi k Bohu v cloveku svetlo


98.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:00 avatar
No dievčata strasne tu spekulujete a skor su to vase priania ako to, co som chcel v teme. Ak mate relevantne odkazy kde je jasne anpísane toto a toto satan urobil ci neurobil, tak je to, to, čo chcem. Ide mi o pravdivejsi obraz o ňom, ako su dohady a uvahy, zalozene na povedačkach.


101.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 13:02 avatar
ty tu iba nonstop carujes gulas


106.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:07 avatar
Ja?
Prečítaj si po sebe čo si tu predviedla.


122.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 13:40 avatar
hm aha,zabudla som si poodpisovat z google kto to je
Súhlasí Ranexill


99.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 13:01 avatar
inymi slovami povedane: "ohovarač" vznikol tak, lebo sa pomiešali nechtiac vzorky z DNA, ktore sa u niekoho pritomne. vidime to u nieakych hnisavych osobach, ktore bez toho ani nezažmuria oči    to DNA "ohovarača" malo byt vlastne niekde inde na inej planete iba k testom, nič mimoriadne, pravdepodobne iba vykladač vykalov utahraptorov s nizkou životnostou. teraz ma "ohovarač" mimoriadne dlhu životnost  


85.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 10. 2011, 12:41 avatar
hm ved sa hlada pravda a ked clovek nim nie je isty ani pri satanovi,tak je to len vyplod fantazie


96.
označiť príspevok

Romans1 muž
   2. 10. 2011, 12:58 avatar
Inac..Miro Satan v pohode clovek...


100.
označiť príspevok

fajer
   2. 10. 2011, 13:02 avatar
satan je cirkev,ostatné sú iba hlúpe keci o ničom...


107.
označiť príspevok

blueevil
   2. 10. 2011, 13:08 avatar
lebo to povedal nieaky fajer   aspoň skus to spravne začlenit, ked už tak. teda: cirkev a ti čo ju zneuživaju, alebo sa liečia na kokotizmus.


124.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:43 avatar
Z časti súhlasím, zakladatelia cirkvi mali satanské úmysly.


110.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 13:10 avatar
Nejde tu o nejaké strašenie, možno to brať napríklad ako teoretickú teologickú diskusiu. Napokon ľudia majú svoj rozum a svoju zodpovednosť.

Satan (v preklade protivník) pôvodne nebol zlý. Bol pôvodne archanjel podobne ako Gabriel či Rafael. Keď Ježiš hovoril, že diabol "nestál pevne v pravde", azda tým naznačil, že istý čas "bol v pravde" (Jn 8,44) Biblia hovorí, že bol pôvodne v nebi, ale vzbúril sa a vzal so sebou aj "tretinu nebeských hviezd" (tj. anjelov). (Zjv 12 kap.) Písmo o ňom hovorí: "...veď aj sám satan sa pre­mieňa na an­jela svetla." V biblii treba brať veci v kontextoch, pozrieť rôzne texty, niekedy sa používa obrazná reč a pod. Zmysel je asi v tom, že aj satan bol pôvodne boží archanjel, nie protivník. Mal sa volať Lucifer. Ale potom spyšnel. Niektoré veci o Luciferovi ako archanjelovi, ktorý začal podliehať pýche a ktorý preto padol a stal sa satanom (protivníkom) môžu pochádzať aj z iných zdrojov. Napokon na mene nemusí vždy záležať - aj keby sa niekto volal Čistá Ľalia a bol by zlý, tak mu nie je to meno nič platné. Ježiš ho vidí "padať z neba ako blesk" (Lk 10,18) Atď. atď.


116.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:32 avatar
dakujem Kristof, aspon cosi ku teme. Akoby mohol clovek poznat dobro, ak by nepoznal zlo?


125.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 13:43 avatar
Ranexil, ťažko povedať, tento život je už taký, je tu dobro i zlo... Avšak napríklad anjeli. Žijú si v nebi, spolupracujú s Najvyšším, odivujú jeho diela, prípadne sa na nejakých z nich aj podieľajú... nie je im dobre? ;-)


133.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:51 avatar
Vidís a napriek tomu tretina spolu so Satanom toto odmietli. Je mozne ze za tym vsetkym bolo uplne cosi iné. Snaha Boha priucit anjelov tomu, co je dobro a co zlo, kedze sami nevedeli co zlo je a tym boli neznalymi veci. Clovek sa mohol stat len strelnicou tohto zameru, co vsetkym stranam v konecnom dosledku prinasa poznanie o tom, čo v Bohu máme.


114.
označiť príspevok

winry žena
   2. 10. 2011, 13:27 avatar
tamas guna 


130.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 13:47 avatar
Aj zlo sa dá na dobré obrátiť, ako aj dobro na zlo , súhlasím s Ónkou v 62, že satan je jedna bytosť, kulminuje v každom z nás.


135.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 14:02 avatar
Kto je so satanom za dobre, aj sa mu všade a všetko darí, prekvapivo je to tak. Cez silné ego, pozná len sám seba, votrie sa do priazne iných aby ich využil, to je len jeden z príkladov.


137.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 14:09 avatar
Ako sa to vezme, týchto kanibalských satanistov našťastie chytili a strčili ich do basy...
plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


139.
označiť príspevok

Style muž
   2. 10. 2011, 14:18 avatar
Inak toto nemjusím, to je aj na mˇ%na moc, to je zvrhlosť satanskej sekty ale nejako domýlené podľa nejakých zvykov pradávnych ..


143.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 16:53 avatar
Nikto.
Súhlasí Boris_I.


144.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 16:56 avatar
nevedel som ze si satan. 


145.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 16:57 avatar
To je v pohode, veľa vecí nevieš  


146.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 16:59 avatar
Skus sa mi o nich( o veciach o ktorých neviem) vyrozprávať.  Pomože ti to, ako nikomu.


147.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 17:06 avatar
Evanjelium podľa Matúša, kapitola 7: "6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás."  


148.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 17:13 avatar
ej , ale ja zato nemozem, že som svina( pes nie som) ..tak mi daj nesvatý šrot.


151.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 18:18 avatar
vidis clear a ty si len tak prisiel a zacal si tu slapat po perlach. Pre svinu ine veci cenne nez poznanie o postavach z biblie.
Súhlasí Aninka


153.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 18:32 avatar
Neblbni ranex, ukáž mi jednu "perlu" ktorú som v tejto téme pošliapal


154.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 18:33 avatar
ahoj clear, ono asi dost zalezi na tom, co, kto povazuje za perlu  
Súhlasí clear1


161.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 20:10 avatar
Ahoj Boris.
Sori, odpovedal by som skôr, ale mal som nejakú prácu. Vystihol si to dobre  


155.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 18:39 avatar
Necakal som od teba hlupu reakciu. Ja ked taku pustím, tak som to ja- u mna to cakas , ale ty to nikdy nerobís.
To "nikto", ako tvoja odpoved, stalo za to(grc) ..nečítal si temu hore a ani empatie si nejak velmi nenabral, ak si to aj cital- vedel by si ze mi neslo o filozofovanie ci niekto existuje ci nie, len som chcel vediet kym je na zaklade toho co je o nom napísane..


162.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 20:13 avatar
"Necakal som od teba hlupu reakciu. Ja ked taku pustím, tak som to ja- u mna to cakas , ale ty to nikdy nerobís."

Máš recht. Drž sa tejto pravdy   


163.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 20:23 avatar
clear nebud na velko...casto ma nudís. 


164.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 20:31 avatar
Ber to ako srandu, veď o nič nejde  


165.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 20:35 avatar
clear, ale sú veci, ktroé ma zaujímaju. Mna vzdy bude zaujímat vsetko co sa tyka nabozenstiev, mystiky a inych veci okolo toho. Pre mna si prínosm v istych oblastiach..asi vsetko i tak nemas rad kritiku.
Súhlasí clear1


166.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 20:41 avatar
Máš pravdu, nemám ju rád   ale zvykne byť prínosom. Pokojne začni s kritikou, ja si z nej povyberám čo sa mi hodí  


169.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:03 avatar
Tak teda takto; je nemudre od mudreho davat svojim posobením najavo, ze ides jedinou spravnou cestou. Pretože ak sa zruti ciel kam kracas nebudes mat nikoho ku komu budes moct hlavu sklonit.


174.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 10. 2011, 21:31 avatar
Dík ranex. Ale nedá mi neopýtať sa: Máš pocit, že to svojim správaním dávam najavo ? Prečo si to myslíš ?


178.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:43 avatar
clear ja nie som ten, kto by ti nieco vyvracal z toho kam smerujes co chces, alebo nechces v zivote..to ti je snad jasne. Ono je to o tom, ze vo mne vzbudzujes ten pocit a to mi vadí. Taký pocit obcas mavam pri skalopevne rpesvedcenych ludoch z nejakej cirkvi ci tak podobne. Kedze písem ze je to pocit, tak je to akoby som ti radil aby si nikdy nesklzol do skalopevneho rpesvecenia o comkolvek. I ked to bude mat perfektne vysledky. Nic nie je večné ani pravda ktorou clovek kraca- i ta sa mení.
Súhlasí clear1


156.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 18:43 avatar
Ja napr. jeho nazor zdielam. Satan nieje nic a nikto. Je to vymyslena postavicka ako lolek a bolek..
Je to bubo pre dospelych, aby naklusavali do kostolov.
Takze na zaklade toho, co je o nom napisane je satan proste hole nic.
To je nazor a nie hlupa reakcia.


157.
označiť príspevok

Aninka žena
   2. 10. 2011, 18:45 avatar
prečo sa potom vo Svätom písme toľko spomína ?
Tu chcel ranexilius aj vysvetlenie
"kto je Satan ? z náboženského hľadiska .
Súhlasí Ranexill


160.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 18:57 avatar
Spomina sa tam preto tolko, aby sa dobre vryl do podvedomia ludi, ktori nabozenstvam podlahnu.
Satan je z nabozenskeho hladiska ten, kto sa snazi marit bozie dielo. Ma predstavovat bozi protajsok.. Ved ako by mohol byt boh ten dobry, keby nemal zleho oponenta? Clovek by bez satana nevedel identifikovat boha ako dobreho, pretoze potom by aj to zle prisluchalo len bohu   je to taka sprostost, ze sa musim sulat, ked to pisem    
Ono vlastne cely ten biblicky pribeh nema ziadnu logiku, hlavu ani patu, protireci si v kazdom druhom odstavci. Ale pre ubolenu dusu je to idealny ostrovcek spasy.


191.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 22:13 avatar
"co by bola cirkev bez "satana"
To, co amerika bez ladina ))
Súhlasí Scarlett X


158.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 18:46 avatar
Uz viem, prečo tak satana nenavidia, tí ktorí ho uz poznaju.
Súhlasí Aninka


159.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 18:47 avatar
ten bol dobry  


168.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 20:55 avatar
lebo spoznaju iba seba
Súhlasí EnaXnaY


172.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 21:25 avatar
Ze ich pozdravujem. Nenavidiet nieco, co proste nieje je velmi zaujimavy jav  


176.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:35 avatar
Aj aj sa cudujem, že to dokazu.


179.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 10. 2011, 21:43 avatar
No ved sila viery  


167.
označiť príspevok

winry žena
   2. 10. 2011, 20:50 avatar
tuzba, ziadost, puta...sila, ktorou sputa srdcia a taha ich kdesi nadol, ako balvany padajuce do priepasti...silny egoista, nabozensky fanatik, ktory zradil zivot pre vymysleneho Boha, ktory mu ma splnit prianie, ak prispeje do zvonceka a chvalit bude svatu cirkev, ked svoje ovecky denne napomina a vedie do kosiara....bolesti.


177.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 21:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.181.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:47 avatar
To nechci vediet.


182.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 21:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 21:54 avatar
chces aby som sa ti poklonil? 
Súhlasí gombička


187.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 22:00 avatar
mozno žart..
chcem mat čiaru -deliacu čiaru medzi fatamorganou vytvorenou hlupymi predstavami ci demagogiami jeho nepriatelov a tym co je viac o pravde. Clovek sa vyvaruje mnohych nedorozumení. Uz chapes?


188.
označiť príspevok

gombička žena
   2. 10. 2011, 22:01 avatar
aj mohol  a ja sa budem prizerať..či to vôbec dokážeš? 


212.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 22:50 avatar
divadlo bez listka neuvidís)


216.
označiť príspevok

gombička žena
   2. 10. 2011, 22:57 avatar
no to vidím..aj bez lístka..že nič nevidím 
a čo by som videla s lístkom?..len nepovedz..že to isté 


220.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 23:00 avatar
nechapes, ked nie su kupene listky, herci nemaju zaco hrat.


189.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   2. 10. 2011, 22:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.204.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 22:36 avatar
Nemo cognoscit 


267.
označiť príspevok

ORDO_JUSTINIUS muž
   10. 10. 2011, 09:20 avatar
Som úplne prekvapený z reakcií mnohých prispievateľov tohoto diskusného fóra. Na otázku: Kto je to Satan? odpovedá každý buď po svojom, alebo podľa načítaného podkladu z rôznych periodík. Iste som si tu všimol aj dobré postrehy ohľadom osobnosti satana, ale musím vás ubezpečiť, že je to mnohokrát riziko sa motať okolo tejto duchovnej bytosti.
Verím, že mnoho iluzionistov zo 16. storočia i skôr by vám o ňom vedeli mnoho čo povedať. Satan nevznikol ako satan. Pôvodne bol poslušný anjel spolu s celou nebeskou rodinou. Spočiatku sám Boh JHVH vytvoril svojho syna Ježiša Krista a potom ostatných duchovných tvorov, čiže anjelov. Potom neskôr JHVH spolu so svojím Synom Ježišom Kristom a pomocou sv.Ducha začali tvoriť planétu ZEM. 1.Mojžišova 1:26 uvádza : ( ,,A Boh ďalej povedal: Urobme človeka na svoj obraz, podľa svojej podoby,....´´) Tu sa začala doba, kedy na našej Zemi začal život. Všimnite si prosím, že Boh hovoril ,,Urobme´´ , čo znamená, že netvoril svet sám, ale spoločne so svojím Synom. A tu sa začal jeden anjel v sebe búriť. Chcel byť ako BOH. Závidel Bohu jeho autoritu a tak tento anjel prišiel do Edenu (miesto bývania prvej ľudskej dvojice). Prostredníctvom okolo plaziaceho sa hada využil príležitosť k tomu, aby oslovil Adamovu partnerku Evu. Podrobnosti opisuje 1. Mojžišova 3. kapitola. A tak sa z neho stal podvodník a ohovárač. Stal sa SATAN DIABOL a potom si v nebesiach hľadal ďalších anjelov, ktorí sa pridajú na jeho stranu. Títo boli už ako démoni. A potom o dosť neskôr sa stalo, že potom ako sa Ježiš Kristus po zmŕtvychvstaní vrátil za svojím Otcom, tak došlo k veľkej zmene. Po určitej dobe sa začala diať Božia vôľa v nebesiach a nebeské kráľovstvo bolo očistené a Satan a jeho démoni boli vrhnutí na našu zem.(Zjavenie 12:7-12) A v súčasnosti táto duchovná bytosť Satan Diabol so svojimi démonmi vládne na našej Zemi. ,,Celý svet leží v moci toho zlého´´ (1.Jána 5:19) a tí takzvaní veriaci v kostoloch sa aj k nemu modlia a navyše ho vzývajú slovami:,,Vládca sveta prosíme ťa, vyslyš nás!´´ Satan Diabol je Boží nepriateľ a všetko urobí preto, aby ľuďom zaslepoval zrak a upchával uši, aby neprijali posolstvo o Božom kráľovstve.
Súhlasí Ranexill


268.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 10. 2011, 09:52 avatar
Ak je svet v moci toho zleho, akos i možeš byť istý( o to skor, že ide o duchovnu entitu), že naboženstvo ktoremu verís, nie je jeho dielom aby ešte lahsie ovladal vsetkych ? Ved najvacsmi ovladaní su veriaci!!!


269.
označiť príspevok

ORDO_JUSTINIUS muž
   10. 10. 2011, 10:07 avatar
Ja neverím v náboženstvo, ale verím v Boha, ktorý má svoje osobné meno a v Ježiša Krista ktorý dal svoj život za nás všetkých.
A stretávam sa s veriacimi, ktorí : zakladajú svoje učenie na Biblii,
uctievajú iba Jahveho a oznamujú jeho meno ďalším,
prejavujú si navzájom pravú lásku,
prijímajú Ježiša Krista ako Boží prostriedok na záchranu,
nie sú časťou sveta,
zvestujú Božie Kráľovstvo ako jedinú nádej ľudstva.


270.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 10. 2011, 10:53 avatar
ORDO JUSTINIUS.
nakopaval by som vas niekam, lebo beriete a beriete a beriete.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:46,  Kazdopadne si kus vola ale pokazde sa na tebe zabavim milujem tvoje vtipy *11
dnes, 22:45,  Ešte v roku 2016 šefoval Sergej Chelemendik keď v máji zomrel zabudli mu v Petrohrade vypnuť...
dnes, 22:44,  (43) PartOFgod, žiaľ, takéto skutočnosti bioroboty typu Dosvieteného už nemajú čím...
dnes, 22:41,  NWO šefuje Rostás
dnes, 22:39,  Ved chceli NWO tak o.k ale sefovat tomu bude Vladimir *11
dnes, 22:34,  Nasiel a vsetky boli zodpovedane naraz a nie je v tom nic zahadne ten zazitok je univerzálny a...
dnes, 22:33,  Galaxie .
dnes, 22:33,  Nadka to je asi jediná výhoda . Ja osobne nejako čínským číslam neverím . Ale že dnes...
dnes, 22:27,  Tam kde konci logika zacina ciste poznanie z vladimirom sa mozte jedine dohodnut a to len na tom...
dnes, 22:26,  Tak tu dookola nevypisuj akú medailu dostal Putin od pápeža lebo si na smiech
dnes, 22:26,  A našiel si nakoniec odpovede na svoje otázky?
dnes, 22:24,  Jedine čo Papež povedal aby Rusko skončilo s okupáciou Ukrajiny a vraždením ľudí.
dnes, 22:23,  1. Neviem aké boli tvoje dôvody na "odchod" zo zasväteného života. Ale moc dobre...
dnes, 22:20,  A prečo si odišla z kláštora ? Stratila si vieru ?
dnes, 22:19,  Zvykaj si
dnes, 22:19,  Jedine od aláha *13*13*13 Vladimír Putin záštitou proti islámu?! Tak to je jen sladká...
dnes, 22:17,  Opakovanie bludov a pravopisných chýb je matkou debility.
dnes, 22:17,  Dostal ju odo mna to je ako od boha samotneho
dnes, 22:16,  Žiadnu medajlu mierotvorcu si Putin nikdy od pápeža neprevzal . Iba mu oznámil že...
dnes, 22:16,  Opakovanie je matkou mudrosti a ty si extremne tupy jak kybel gytu.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(528 392 bytes in 0,302 seconds)