Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto je des semeno hada?

27
reakcií
649
prečítaní
Tému 31. októbra 2018, 06:02 založil pozorovateľ.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 02. 2016
55
02. 05. 2019
3
02. 01. 2013
34
 
 


1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   31. 10. 2018, 06:02 avatar
“Buď múdry, syn môj, a rozradostňuj moje srdce, aby som mohol dať odpoveď tomu, ktorý sa mi vysmieva.” - Príslovia 27:11, (1. Mo. 3:15).

Za Jóbových čias Satan tvrdil, že nikto neslúži Jehovovi z lásky. (Jób 2:4, 5) Zmenil odvtedy názor? Určite nie! Keď bol zvrhnutý z neba, bol označený za ‘žalobcu našich (pomazaných) bratov, ktorý ich dňom a nocou obviňuje pred naším Bohom’. (Zjav. 12:10


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   31. 10. 2018, 11:37 avatar
kto je dnes semeno hada


3.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 10. 2018, 18:32 avatar
Pri vyhnaní z raja boh ustanovil nepriateľstvo medzi potomstvom evy a potomstvom satana. To platí dodnes a netreba to ani nejak zvlášť študovať. Stačí sa pozrieť okolo seba, či si pustiť politiku z televízie.Zlí sa zastávajú zlých a dobrí dobrých. čo na tom, že jeto boj na barikáde a zjednej strany sú zlí a z druhej dobrí, Ti zlí kydajú na tých dobrých, ako keby boli lepčí ako dobrí. nuvedomojú si na akej strane barikády stoja.
Mňa dokonca napadátaká vec, že adam zviedol evu na plné gule a Kein bol jeho synom teda potomstvom. A je to vidieť aj na ich živote. Boh miloval abela a kainove obety mu neboli tak milé ak abelové. Ako boh určite vedel, čo sa presne stalo.
Kein po zločine na svojom bratovi hlboko oľutoval svoj čin a spovedal sa bohu: Spáchal som zločin, ktorý nie je možné odpustiť. Teraz ma môže zabiť každý, kto ma stretne. Ale bohnám už vtedy prednaznačil silu spovede a odpúšťa mu tento hrich a hovorí, Nie že tak, kto by keina zabil, sedemkrát si pomstu odnesie. Eva je predsa jeho ptomok, ktorého stvoril z adamovho rebra. Ale zločin zostáva zločinom, ak sa neodpustí, ak hriešnik mevysloví svoj hriech nahlas , aby to počul aj boh a vysloví to s ľútosťou a pokánim.
Takže ako funguje spoveĎ?
Kein spáchal zločin, vyspovedal sa bohu, ten mu odpustil a kde a v čom sa potom ocitol kein ? Musel odísť od boha a už nikdy nuvidel jeho tvár. Zatiaľ čo abel bol od keinovho zločinu v náručí boha a bol a zrejme je dodnes a kein, ? Ktovie, či z keina nebol kanánsky národ, ktorého museli zničiť mojžišovi bojovníci, aby obsadili prisľubenú krajinu kanán.
Teda zo semena hada sú tí druhí. A akí druhí: Ťažko povedať, možno aj ja, ale práve evanjelium by malo pomôcť ľuďom rozlišovať tieto dve plemená.
Takže zoberme do ruky evenjelium a zhrozíme sa, že aj na vysokých postoch cirkvi je dosť tých druhých. Ale radšej nesúďme, ako nám káže ježiš, Ale ak napríklad na ulici kopne jeden druhému do členka a vy to vidíte, nebudete súdiť ? Ale necháme si to pre seba? Je to naozaj na zamyslenie, lebo naozaj to môže byť naopak, ako to na prvý pohľad vyzerá, ktovie, čo mu ten urobil pred tým, Ale ten čo kopol, neodpustil a odpustenie má len evino plemeno. teda dobrí ?????
Oboje ple,mena majú v sebe nepriateľstvo božie, nedá sa slúžiť dvom pánom, ale podľa toho vyzerá dnes aj tak celý náš svet.
A ktorých je viac ?? Tiež zaujímaví otázka, lebo od čias ježiša sa na ľudských vlastnostiach nič nezmenilo.A za čo, alebo prečo zomrel ježiš, jednoducho preto, že bol dobry a bol nenávidený tým druhýjm plemenom,až na smrť.
Zomrel za naše hriechy ? možno aj, ale pozrime sa vôkol seba, ako sa zlí a dobrí rozlišujú.
Dodnes je v nich ten motor nepriteľstva, ktorý do nich vložil samotný boh. A preto ho aj nenávidia a všetko, čo je s ním spojené, ale práve ján krstiteľ dáva PRI JORDáNE VšETKýM NáDEJ A šANCU , vreteničie ple,meno, ako ste prišli na to, ako uníknuť božiemu hnevu.
A znova sa vrátim k tomu kainovi. Lebo práve na ňom nám ukazuje, že akýkolvek zločin sme spáchali, nezostaňme v to, že sa to nedá odpustiť a tak je jedno, či sme zločinci ďalej, Treba si zobrať príklad z kaina a vyznať svoje hriechy bohu.
Samotnemu človeku nie je moýné,aby bol spasený, ale bohu je možné všetko. Aj satanovi hovorí ježiš po 40 dňovom pokúšaní, nikomu inému, iba svojmu bohu budeš slžiť a jemu sa klaňať.

tAKžE KDE TO VšETKO SKONčí ???

Milosrdenstvo chcem a nie obetu. milosrdenstvo medi nami ľuďmi, aby sme nehľadeli na iného človeka ako na kopu peňazí a neustále rozmýšľali, ako ich z neho vytlcť, Veď aj dnes vidíme tých, čo vedia dať a robí im to dobre a tým druhým robí dobre, len keď berú, lebo len to im robí dobre a aký je rozdiel medzi tými oboma dobrými pocitmi ?
Dobrý som keď dávam a slúžim ostatným a dobrý pocit ak je niekto zlý a berie dobrým a dobrých zotročuje.

Jeden nechápe druhého a obaja si myslia, že idú za dobrým, lebo dobro zvíťazilo u oboch, Leže jedno dobro spôsuje iným dobro tiež a to druhé spôsobuje iným zlo a teda netreba ďalej diskutovať, načo ? Aj jedno dobro je od ježiša a to druhé dobro od toho druhého. Ale musí tu byť aj jeden aj druhý, tak ako to ustanovil boh pri vyhnaní z raja.

Nedávno som tu písal, kdesi robili rusi akýsi vrt do obrovskej hlbky a keď prestali vrtať,pustili do tej hlbky mikrofon. A viete čo počuli ? Vraj obrovské množstvo ľudského plaču a náreku A opráve preto bude asi pravdivé to, že akýkolvek zločin človek spácha,mal by sa z toho bohu vyspovedať ako kain.

Ja som na ARE zomrel dvakát od bolesti po autobehode. Mal som preborenú páínev a oni nevedeli a dvakrát ma chceli posadiť. Tú bolesť, kto nezažil, si nemôže vedieť ani predswtaviť. Ale tak isto si nemôže predstaviť ani tú nádheru, ak opustí duša telo a bolesž zmizne, ako keď utne. Zostanete volný iba so svojím vedomím a už vás vaše telo nezaUJíMA,DOKONCA ANI KEĎ SOM POčUL, KEĎ KTOSI SKRíKOL: Odišiel nám, strihajte z neho všetko dole.

kolkokrát sa s manželkou vadím, keď mi začne pripomínať, čo mala so mnou starostí, aby som mohol žiť a ja jej vždy odpopviem, Tam si ma mala nechať žiť a nie tu v tomto zmrzačenom tele.

nebojte sa smrti, ani najväčší zločinci, lebo ak vás prikvačí zloba, zakričte jediné meno ježiš kristus a on príde ku každému.

Veď predsa vedľa NEHO BOLI UKRIžOVANí DVAJ ZLOčINCI. A jeden z nich ho oslovil a ten druhý sa mu ešte aj na tom kríži vysmial.
Lebo človek tu na zemi nevie všetko, ani to, či je nebo a či peklo, ale kolkí sa už odtiaľ vrátili a priniesli svedectvo, o tom, že život posmrti je, je iný, bez bolestného tela, ale je. trteba iba skloniť hlavu pred dobrom a uveriť také dopbro, ktoré je naozaj dobré a nie iba kamufláž na zločin.


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 10. 2018, 23:18 avatar
Semeno hada sú všetci ktorí vedome ,alebo nevedome odporujú Kristovým pomazaným bratom.
A teda,patria k ním aj falošní kresťania a iní odporcovia!


5.
označiť príspevok

Step7 muž
   31. 10. 2018, 23:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 10. 2018, 23:37 avatar
6,....blížime sa k dňom ,keď bude úplne jasne vidieť "kto Bohu slúži , a kto nie"?! Teda, aj to ,kto sú pomazaní bratia Ježiša Krista:
Dnes je len jedno náboženstvo,ktoré vážne berie uctievanie Boha a aj koná podľa toho!
A tiež je už aj jasne vidieť to,čo JS už tvrdia desaťročia, že žijeme v "posledných dňoch" tohto systému vecí!
Už to aj vrabce čvirikajú!
A "pomazaní" nie sú všetci čo idú do neba, tak ako to chápe takzvané ,trinitárske kresťanstvo! Božia vláda má len obmedzený počet členov ,tak ako to je v každej vláde!
A tiež si neviem predstaviť fakt,že by sa pred Boha postavil niekto,kto by tvrdil a veril ,že Boh je trojjediný!


7.
označiť príspevok

Step7 muž
   31. 10. 2018, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 10. 2018, 23:56 avatar
7,....ani raz si to nedokázal a ani nedokážeš! A ja som už písal vecne , kto tak robil a robí?!
A "oné evanjelium" je to evanjelium ktoré hlása "iného Krista" a toho hlásate vy! To vy ste z neho spravili Všemohúceho Boha!
Ale Kristus nesie meno Všemohúceho Boha,svojho Otca v názve svojho mena-Jehošua/Ješua/, čo znamená že "JEHOVA JE ZÁCHRANA !!!
To je -"náš Boh a aj jeho Boh",....ku ktorému sa tiež aj on modlil!

A ak "samozvaní",.....prečo potom iní,nesamozvaní nekonajú to ,čo dnes po celom svete JS? A hlavne ,prečo aj podľa toho nežijú?


9.
označiť príspevok

Step7 muž
   1. 11. 2018, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 11. 2018, 11:06 avatar
9,....lenže taká argumentácia nikdy nemôže obstáť! Ak ignoruješ iné texty,ktoré to vysvetľujú a jasne dokazujú,že Ježiš je menší a že je odlišnou osobou od Otca,....tak sa len klameš a aj iných.
Nesmrteľný Boh nikdy nemôže zomrieť. Ak je naozaj "jeden Boh" tak nutne museli zomrieť aj Otec a duch svätý! Otázne by bolo,kto by ich potom vzkriesil?
Ak je Boh -"večný Duch" ,tak zmienka o tom,že je "nesmrteľný" sa týkala jeho osoby, a určite nie jeho telesnej schránky,lebo žiadnu takú nemá! Iba stvorenie je smrteľné, a aj Ježiš preto zomrel,aj keď nemusel.
Nesmrteľnosť ,ako píše Biblia získal až dodatočne od Otca,....kdežto Otec/BOH/ ju mal stále!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Filip len povedal v daných slovách/čo je bežná reč/,že verne odzrkadľuje osobnosť svojho Otca. "Hlavou" je stále Otec a stále aj bude! Aj to povedal Kristus, ale to nejak opomínaš!


14.
označiť príspevok

Step7 muž
   1. 11. 2018, 18:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 11. 2018, 23:23 avatar
14,...to mi je jasné,že tak musíš odpovedať!
Teda "Ježiš nezomrel" a mi nemáme žiadnu nádej!
Teda jedzme a pime ,lebo zajtra môžme zomrieť!
Trinitári aj smrť zrušili! Fanatizmus nad fanatizmus.
„Živí aspoň vedia, že zomrú, kým mŕtvi už o ničom nevedia.“ ?(Kazateľ 9:5, KP)
OK,.....ale Ježiš vedel a žil aj keď zomrel!


19.
označiť príspevok

Step7 muž
   1. 11. 2018, 23:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2018, 12:00 avatar
ShaGARA
Sám sebe a aj mnohým z nás predkladáš argumenty a dôkazy, ale to môžeš iba nám, chceš aj ježišovi predložiť tieto argumenty dôkazy a ak nebude on s tým súhlasiť, tak mu predložíš ďaľšie a ďalšie ?????
Z tvojich príspevkov vyžaruje naozaj nepochybná viera v ježiša, ťažko by bolo povedať, že si neveriaci človek, ale mnohí v katolícekj viere robia úplne to isté, ibaže naopak. Ty tvrdíš, že ježiš nie je boh a oni, že je. Veď oni tak isto veria v neho ako ty, uprimne a oddane, ale toto je vec, ktorá je v evanjeliu jasne vysvetlená samotným ježišom a ty si k evanjeliu v tejto konkretnej veci akoby bližšie, ako oni.
Ajk je tu opačný názor, je tu spor, ale o čo a o čoim ???? Jeden z vás dvoch musí mať poravdu, ale čo stým, to si naozaj myslíš, že toto je najdôležitejšie, čo chceš predložiť ježišovi, ak pred neho predstúpiš, že toto a tieto tvoje dôkazy bude od teba vyžadovať ?
Ježiš nám tu zanechal evanjelium, kde nie je presne napísané, či je ježiš boh, alebo nie je, lebo to bnude asi dané len tomu, komu to dá jeho otec. Je tu určitá nedzera, ale nie na hádky a spory a doikonca bratovražedné vojny, ale je tu pre to, či sme si svojím životom zaslúžili, ab nám to jeho otec dal.
Ale ak to aj budeme mať tu pravdu, bude to to najdôležitejšie, čo potrebujeme na spasenie ?

Určite nie ????

Donekonečna tu vypisujem, že nie dôležité,aby sme vedeli a celý život zháňali dôkazy o tom, aký je ježiš a jeho otec a dokonca ježišova matka, že najdôležitejšie je, akí sme my, aké máme na duši hriechy, lebo toto je náš pozemský boj a tomu musíme venovať všetku energiu, lebo čo z toho, ak budeme do detailu poznať bibliu, evanjelium a pri tom budememať na duši mnoho hriechov, ktoré budemem niesť až pre posledný súd.
Pri jordáne bolo jasne ukázané, čo máme robiť, aby sme sa zbavili hriechu, dokonca aj vreteničie plem,eno sa dozvedelo a využilo to, ako sa zbaviť božieho hnevu. Lebo spovedať sa bohu z hriechov, ako to predviedol kain po zločine na bratovi a tak isto, ako to bolo potom ukázané pri jordáne s jánom krstiteľom, to sú jasne stanovené veci jednak v starom a novom zákone. Ako chce toto niektoi obísť ??? To by musel povedať, že táto časť evanjelia nie je až tak dôležitá, aby ma zaujala, .Ale žiaden človek si nesmie dovoliť posudzovať, čo je z neba, ale brať evanjelium ako návod na najväčšiu šancu spasenia.
Já mám tiež svoje predstavy, ale tie tu prezentujem ako svoj názor, ako som to pochopi ja.Lebo dúfam, že niekto začne aspom trochu inak rozmýšľať o evenjeliu a práve sa zameria na iné veci, ako bolo doteraz. Ako kto ? Je to vec každého jeho osobného názoru, lebo sa snažím hľadať nie konkretne slová a vety, ale hľadám práve akoby ducha evanjelia
Ducha nášho spasenia.
Lebo pri samárijskej studni podel ježiš, že jeho otec si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vzývajú v duchu a v pravde. A tí ostatníé, to nie je môj problém, myslím, že som toho tu napísl dosť, aby sa mohol inšpirovať každý a nepremárniť svoju životnú šancu.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 11. 2018, 12:14 avatar
11,....Elemír,....možno že povieš ,že to je nepodstatné, ale ak je Ježiš stvorenstvom/stvorený/,čo je,lebo on sám a Písma to tvrdia,tak potom uctievanie Ježiša je modlárstvom. A to hádam vieš ako skončia modlári? (1. Korinťanom 6:9, 10)
Teda,....bral by som to,čo píšeš,....ale Písma tvrdia niečo úplne iné!
Uznaj,....načo nám bola daná norma/Biblia/,....ak nie na to aby sme rozlíšili čo sa Bohu páči ,alebo čo nie?!
Aj židia sklzli do takého uctievania,že síce uctievali JEHOVU ale to svoje uctievanie zmiešavali s uctievaním Báala, Aštoret, kráľovnej nebies a podobne. A už boli Bohu neprijateľní. A to pre omnoho menšie veci,ako sa to deje dnes!

Pochop,....ak nemáme presné poznanie Boha, tak naše uctievanie sa míňa účinku, a nedostávame Božieho ducha,....ale úplne iného ducha! Ducha tohto sveta,....ktorý sa sám "premieňa na anjela svetla",....a klame ľudí,že nie je podstatné rozlišovať!
Sám v závere píšeš ,že "praví ctitelia majú Boha uctievať duchom a pravdou"! A to ja stále tvrdím.
A trojica je hrubá nepravda,....tak ako aj kult Márie a podobne! To Boh nijako neospravedlní!
Ledaže by niekto nemal Písma, alebo by nepočul o pravde, alebo by nevedel čítať a podobne!


16.
označiť príspevok

Step7 muž
   1. 11. 2018, 18:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 11. 2018, 00:53 avatar
nikde v evanjeliu nie je napísané, že ježiš je boh. Ježiš bol prvotina stvorenstva jeho otca a jemu stvoril tento náš vesmírik.
Jednorodený boh, ktorý je v lone otca, ten o ňom priniesol zvesť.
Preto nemohol byť splodený, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo. ... ktorý je v lone otca .....
lebo ak zákon bol daný skrze mojžiša, milosť a pravda prišli skrze ježiša krista, teda človeku može byť odovzdané čokolvek z neba iba iným človekom, mojžiš a kristus.
Prečítaj si list židom od pavla, ktorý napísal nie ani takk židom, aLE všetkým nám, kto je ježiš kristus. Pochybnosti, či je ježiš boh, alebo nie vznikli už za jeho života.
Také veci nemôže robiť človek, len ak je s ním boh a druhí vraveli, len ak je boh. Preto sa pýta učeníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia. Na to odpovedal otec ježiša krista ústami petra: Ty si syn boží mesiáš. ! Nič viac tam ja potom iné nenáchadzam.

Ak by ježiš bol boh, určite by to bolo jasne v evanjeliu napísané, ale jeho otec, boh, ešte jasnejšiáe poovedal ústami petra, že je syn boží mesiáš.
Evanjelium nie je trhací kalendár, aby si z neho odtrhol čo chce, alebo pridal, čo chce.

Evanjelium je boží zákon, ktorý svečí o čistote cirkvi a ježiša. A všetko, čo je v cirkvi mimo evanjelia, do cirkvi nepatrí, patrí tomu druhému. Ani kvapka krvi a ani jedna slza preliata cirkevnými predstaviteľmi nepatrí do svätej ježišovej cirkvi, naopak, za takéto činy tam nájdeme tresty pre tých, čo tieto zločiny páchali.
A opreto by sme nemali vidieť nič iné len ako evanjelium, lebo ak je oko čisté, je čisté aj celé telo.
Človek mnebude spasený podľa toho, či je ježiš,boh, alebo nie, človek bude spasený podľa oho, aký je on sám.
Všetky dogmy sú určené na to, aby ešte aj v poslednej chvíli boli ľudia vytrhnutí satanom z ruky ježišovej.

Boha nikto nikdy nevidel.


22.
označiť príspevok

Step7 muž
   2. 11. 2018, 01:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

domatio muž
   2. 11. 2018, 07:23 avatar
J.17:22 ježiš tam jasné píše že otec a on je ta ista osoba


26.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 11. 2018, 07:55 avatar
25. Nie, nehovorí to,


13.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2018, 14:05 avatar
Shagara
bez trojice nemôžeš byť spasený ak vôbec na sopasenie veríš. Samozrejme, že nie trojica trojjediného boha a ešte zastretá nepochopiteľným tajomstvom.
Lebo toto všetko bolo jasne stanovené pri jordáne a ty si sa zatial k joprdánu nevyjadroval
Ježiš je vinny kmeň, cez ktorý privádza ľudí do vinice jeho otca a potom ešte jeho otec ošetruje vetvičky na ježišovom vínnom kmeni a ktorá neprinesie úrodu, zahadzuje do ohňa. To je evanjelium a tak isto kult márie, tá je tiež súčasťou evanjelia a tí, ktorí sa modlia ruženec, ja tiež, nedopuistím nejaké modlárstvo, lebo modlitby prinášajú odozvu a reakcie na každý deň.
Väčšina naších biskupov nemá v sebe software, pod+a ktorého sa pozná, či napríklad dechtice sú z neba, alebo od satana, ale tí ľudia, čotam pravidelne chodia, tí to majú a pod+a tohoto software v našej duši vieme posúdiť aj iné veci. Samozrejme, že vždy musíme počítať aj s tým, že takto nás môže zmiasť aj ten druhý, ale pravda sa preto hľadať musí.
Tento software nemal v duši ani biskup, ktorý prišiel po španielskej armáde do ameriky založiť cirkev a preto zasiahla ježišova matka a presvedčila ho za každú cenu, až nakoniec uveril a odprosil ju za to, že jej neveril. A v amerike je dodnes cirkev možno lepšia, ako v europe.
A toto práve je ten nezanedbateľný fakt, že mária je ježišova a jemu slúži a kto premieňa jej úctu na niečo iné, dokonca niektorí aj na satanizmus a modlárstvo, môže sa ocitnúť aj v boji proti bohu, ak si prečítaš amgnifikát Velbí moja duša pána, že zhliadol na poníženosť svojej služobnice, ...............veľké veci mi urobil ten,ktorý ukázal silu svojho ramena ,,,, atˇ.
Nio a tento software, ako som to obrazne nzval vyššie sa najviac prejavbuje u veriacích, ak sa pri omši zdvihne nad hlavu ježišovo telo a krv. Po premenení.
Neviem, či dokonca slovo premenenie je tu to najsprávnejšie, lebo ježiš sa premenil v evanjeliu na hore tábor. Ale premenil sa na to, čo v skutočnosti v nebi je.
Teda premenenie chleba na telo a vína na krv a výsledkom tejto premeny je práve ten produkt, ako software, ktorý veriací nasávajú do svojho vnútra, aby ním mohli žehnať mimo chrímu a tiež rozlišovať mimo chrámu, čo je božie a čo toho druhého.

shagara máš veľký dar výrečnosti a argumentácie, to snáď naozaj môže mať človek len od boha, ale napriek tomu, nebuď si taký istý v tom, , čo boh chce a čo nie. Čo je pravda a čo nie, Lebo to, čo chce boh , je v evanjeliu a okrem toho nič iné, lebo by to mohlo byť od toho druhého.

Človeku na spasenie musí stačiť to, čo je v evanjelium, aj keď nie je podľa ježiša úplné.

Evanjelistom hovoril ježiš ešte z života na zemi, Vaše mená sú užb teraz zapísané v nebi a potom takýto certifikát nemal nikto, snáď len pavol, ktorého si potom ježiš osobitne povolal.


15.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 11. 2018, 18:45 avatar
Semeno hada je semenom diabla. On je ich otcom a oni sú jeho potomstvom - potomstvom od odca lží.

1M 3:15 A položím nepriateľstvo medzi tebou a medzi ženou, medzi tvojím semenom a medzi jej semenom; ono ti rozdrtí hlavu a ty mu rozdrtíš pätu.

ZJ12 17A drak sa rozhneval na ženu a odišiel bojovať s ostatnými z jej semena, ktorí zachovávajú prikázania Božie a majú svedoctvo Ježiša Krista.

Mar4 9A hovoril im: Kto má uši nato, aby počul, nech počuje! 10A keď bol sám, opýtali sa ho tí, ktorí boli okolo neho, s tými dvanástimi, na tie podobenstvá. 11A povedal im: Vám je dané poznať tajomstvo kráľovstva Božieho; ale tamtým vonku deje sa všetko v podobenstvách, 12aby hľadiac hľadeli, ale nevideli, a čujúc počuli, ale nerozumeli, aby sa asnáď neobrátili, a odpustily by sa im hriechy. 13A rečie im: Či nerozumiete tomu podobenstvu? A jakože potom porozumiete všetkým podobenstvám?
14Rozsievač seje slovo. 15A toto sú tí vedľa cesty, kde sa seje slovo, ktorí, keď počujú, hneď ide satan a vyníma slovo, vsiate v ich srdciach

Takže semeno je Slovo - teda v tomto prípade semeno Svätého Ducha - Božie Slovo

Slovo Božie Sa prirovnáva v Písme k semenu. No a rozsievač rozsieva do sŕdc ľudí toto semeno. Kto má uši na to, aby počul tak počuje a to semeno ducha sa skrz vieru zakorení v jeho srdci. Z tohto semena ducha sa rodia deti Božie.

No a Boží nepriateľ, taktiež seje semeno – svoje klamlivé učenia do sŕdc ľudí. No a z tohto semena rodia deti diabla, ktorí bojujú proti tým, ktorí sú zo semena Svätého Ducha.

Ján 8:44 Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.


18.
označiť príspevok

pozorovateľ
   1. 11. 2018, 23:29 avatar
Semeno hada v 1. Mo. 3:15 sú všetci protivníci na čele So Satanom Diablom! Semeno ženy je Ježiš Kristus a 144 000 pomazných jeho bratov.


24.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 11. 2018, 07:02 avatar
18
Áno, semeno ženy je Kristus. No zo semena ženy je aj ostatné potomstvo. Drak - satan išiel bojovať s ostatnými zo semena ženy. Teda s tými čo sa narodili znova - z Boha - zo semena Ducha Svätého - zo Slova Božieho.

Fyzická žena nemá semeno a teda ani potomstvo, ktoré by teda zostávalo. Ako to teda chápať? Fyzická žena v žiadnom prípade nedokáže rozdrviť hlavu takej duchovnej bytosti akou je satan. Hlavu mu rozdrví semeno ženy no nie Fyzickej ženy. Fyzická žena nemá semeno. A to semeno ženy je Slovo Božie, ktoré sa stalo telom - Ježiš Kristus, ktorý porazil satana. Ako ho porazil vieme.

Kristus čo sa týka tela bol splodený zo Svätého Ducha a skrz fyzickú ženu sa vtelil. Takto Boh zišiel k nám.
No je tu ešte duchovný rozmer a Písmo prirovnáva Svätého Ducha k žene, ktorá má porodiť chlapca. Preto sa v Písme často hovorí, že kto sa nenarodí znova z Ducha – Svätého Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho. To kráľovstvo Božie je duchovným kráľovstvom a je jasné, že nikto, kto je telesný do neho nemôže vojsť. To kráľovstvo pokoja, je to radosť a pokoj v srdci v Duchu Svätom.

Svätý Duch je ako žena, ktorá je odiata Slovom Božím. Jej semeno je teda Slovo Božie a z tej ženy sa rodia deti Božie - teda potomstvo ženy. Oni volajú k Bohu Otec, lebo od neho vyšlo to Slovo a Svätý Duch. To sa prelína s fyzickým rozmerom a preto Ježiš často hovorí , že zišiel z neba – prišiel od Otca a nie že sa narodil, hoci aj to je skutočnosť čo sa týka tela. Mária bola oplodnená zo Svätého Ducha a tak v tele človeka Boh zišiel k nám, aby nás vykúpil a tak všetci, ktorí sa narodili z tohto semena Ducha - Slova Božieho sú deťmi Božími, teda všetci, ktorí prijali vierou to Slovo života do svojho srdca, ktoré je semenom ducha Božieho a teda sa narodili znova – z Boha. Svätý Duch je odiaty Slovom Božím - semeno Ducha. Svätý Duch porodí v srdci človeka nového človeka - narodí sa nový človek z Boha, ktorý žije v Kristu, aby jedine Kristus v jeho srdci kraľoval už naveky. Vykúpený v Kristu svojím novým životom a vyučovaný milosťou už naveky oslavuje jedine Boha – je dieťaťom Božím. No a toto nové stvorenie už len čaká na vzkriesenie tiel.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 11. 2018, 01:07 avatar
Ja by som predsa len miesto výrazu semeno ppoužil výraz pokolenie,, ako je to v evanjeliu. Nie je to vždy to isté.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2018, 01:29 avatar
Môže byť Elemír!


27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 11. 2018, 16:50 avatar
Pojem pokolenie sa používa v inej súvislosti.

No semeno Svätého Ducha je jedno - Slovo Božie - Kristus. No ostatných narodených z tohoto semena Ducha skrze vieru v to Slovo - teda tohoto potomstva je veľa.


28.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2018, 06:07 avatar
Nechcem to zakríknuť, ale nádherná tema. Teraz som to prečítal pomalycelé síám a každého, bez ohľadu, kto kolko píše.
Dokoca mojou ľudskou logikou som prišiel k tomu,. že z tých pozitívnych pocitov k ježišovi, alebo môžem rovno hádam napísať aj z tej lásky k ježišovi, by malimmať všetci spasení, alebo aspom sa k tým podmienkam podstatne priblížiť, ale ja mám aj iné skúsenosti s tým druhým, keď som sa tešil v ježišovi, ale čas ukázal, že to bolo asi o tom druhom.
Preto radšej počkám nejaký čas a čas vždy ukáže , od koho to bolo.
Potom ma niekedy mrzí, že som si to mal radšej užiť a nebyť až taký podozrievavý, že aj tonajlepšie môže byť práve od toho najhoršieho, Že akokolvek si častokrát myslím dobre, vždy radšej trochu počkám, čo ukáže čas.
Zoberme si napríklad mladíka, ktorý pristúpil k ježišovi a a pýta sa ho: Čo mám robiť , aby som bol spasený ? Ježiš mu narýchlo vymenoval niektoré základné pojmy a na to on radostne zvolá: Veď toto všetko dodržujem ! A na to sa ježiš na nehoi zahľadel a hovorí mu: Ale ešte jedno ti chýba, choď a rozdaj svoj majetok chudobným .....
A z tohoto mám ja najviac obavy, aby tá bublina, ktoprú som si tu počas pozemského života vytvoril, aby nesplasla práve v momente, ak k ježišovi pristúpim, práve v tom najdôležitejšom okamihum života.

...ale ešte jedno ti chýba ....

Keď mi bolo povedané, aby som napísal, že ježiš nie je boh, tak som odskočil od počítača a takmer dva týždne chodli v slzách, lebo som nemal istotu, od koho to je, či od ježiša a či od satana.
Dnes po dlhej dobe viem, že som mal vyskočiť a radovať sa, že mi bola vnuknutá velká pravda. Ale čo je trochu radosti proti tomu, ak sa človek dozvie pravdu, ak potom , ak sa to naozaj všetko vydarí, bude radosti dosť.
Teda buďme radi,. že nám bolo občas niečo dané, niečo zjavené, ale obráíťme v ruke každý peniaz aspom tri razy, ako rozumná žena a až potom sa rozhodnime, čo sním uobíme.

A teda, čím viacej si budeme istí, že sme správne,myslíme na toho mládenca, ktorému ježiš povedal: ,,, ale ešte jedno ti chýba ...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:30,  Akú "výhru" získa ten, čo neexistuje?...:-)
dnes, 04:42,  No veď práve, keby prestal existovať, to by bola pre neho výhra, to by nebol trest ;)
dnes, 03:22,  No dobre, ale uvažuj: keď bude zničený, keď budú zničení, tak sa vráti do neexistencie....
dnes, 02:41,  3x SOM to vyslovil ;)
dnes, 02:40,  129. namiesto toho ze tu tri hodiny tupo vyhybkuješ , si sa mohol dávno ospravedlnit
dnes, 02:39,  Lebo ten druhý to ospravedlnenie nikdy nepríjme ;)
dnes, 02:37,  Ale nechápeš? ;) Keď mu ten druhý neverí, tak je to zbytočné ;)
dnes, 02:36,  Dovolím si ťa opraviť ;) Nie syn zničenia ale SYN ZATRATENIA ;) Lebo nebude zničený...
dnes, 02:35,  126. ospravedlnuje sa človek kvoli sebe .
dnes, 02:34,  16. o čo tá mele???? a prečo to omiela v tejto téme?
dnes, 02:32,  Tak to budem asi ja.....*03*03*03
dnes, 02:29,  Všetko budú pre teba keci, keď NEVERÍŠ ;)
dnes, 02:28,  No veď ešte raz: normálne sa ospravedlňujem za čokoľvek čo sa ti nepáčilo ;)
dnes, 02:27,  ja som tu medzi bláznami . prísambohu *13*13
dnes, 02:27,  10. a ty o čom lapoceš zase človeče neštastny??
dnes, 02:24,  123. hlavná vec, ze máš problém sa úprimne ospravedlnit . zase klamstvá a kecy .
dnes, 02:23,  9. prečo máš problém sa normálne ospravedlnit ? ved ak tie dnešné reči myslíš vázne,...
dnes, 02:21,  “Nedajte sa nikým a ničím oklamať, lebo skôr ako príde ten deň, musí nastať...
dnes, 02:17,  Desinu som chcela dať all.
dnes, 02:16,  Ja tiež jednému mužovi nerozumím. Teda, jeho povaha je pre mňa prisilná a už veľa krát...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 950 bytes in 0,242 seconds)