Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto(čo) je Antikrist?

66
reakcií
2466
prečítaní
Tému 22. októbra 2010, 10:10 založil A-čko.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 03. 2016
237
17. 08. 2016
43
25. 11. 2016
40
 
 


1.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 10:10 avatar
Prosím Vás, kto, alebo čo to je Antikrist a ako sa to prejavuje?
(Ista entita tu nazvali niektoré osoby Antikristom a tak by som rád vedel, čo to znamena, alebo kto je ten , Antikrist )


18.
označiť príspevok

pomocnik muž
   22. 10. 2010, 13:52 avatar
Ako sa prejavuje Antikrist - to jasne vyplýva z jeho mena. Je to ten, kto sa snažil bojovať proti Ježišovi Kristovi, a následne sa snažil ako aj snaží čo najviac znehodnotiť Jeho Dielo. Čiže najmä kriviť Jeho učenie tak, aby nemohlo ovplyvňovať ľudí tak, ako by malo ak by sa zachovalo nezmenené. Pretože Ježiš skutočne na Zem priniesol príklad a učenie, ktoré nezmenené by muselo viesť a ovplyvňovať ľudí k tomu, aby sa sami stali lepšími, a tým aj skutočne múdrymi, ušľachtilými – čím by sa museli stať vskutku veľkými, teda aj pravými „dietkami Božími“, takže by následkom tohto ich stavu musela vládnuť všade len harmónia a radosť, všetko by mohlo slúžiť len ku cti Stvoriteľovej.

Samotný Antikrist nie je z tohto sveta, ako bývalý, večný Archanjel stojí mimo Stvorenia, a nemôže preto nikdy prísť do kontaktu s človekom. Nemôže ani človeka do ničoho nútiť. Môže ho len ovplyvňovať prostredníctvom vnuknutí, ktorých nesprávnosť a falošnosť však každý, koho bdelosť je na stráži, mohol by ľahko prehliadnuť a tým sa mu aj vyvarovať. Veď do každého z nás je od počiatku vložený zmysel pre pravú krásu ako aj vedomie, že spôsobovať iným nespravodlivé utrpenie je nesprávne. Cítime sa dokonca vnútorne prázdni, nenaplnení, keď tieto pravé hodnoty okolo seba nevidíme a nemôžeme ich prežívať!

Antikrist tak môže pre svoj vplyv na Zemi len ako svoje nástroje používať tých ľudí, ktorí sú otvorení pre jeho vnuknutia. Ide mu o to, aby sa sami snažili umlčať svoje svedomie, snaží sa v lenivosti a pohodlnosti uspať bdelé vnímanie ich duchov (a tým umŕtviť aj ich vnútornú živosť). Snaží sa tiež, aby sa do svojich nesprávnych činov a pokrivených názorov tak zamotali tak, že potom ich už môže prostredníctvom svojich slabostí úplne ovládať.

Miesto princípu pomáhajúcej Lásky, ktorú hlásal Ježiš, snaží sa tak uplatňovať medzi ľuďmi nesprávny princíp – princíp kladenia pascí, v ktorých by zahynulo všetko slabšie, čím by to „silnejšie“ bolo podporené. Samozrejme aj Antikrist musí rešpektovať Božie Zákony, ktoré sú Spravodlivé, a preto aj uplatňovanie tohto princípu obsahuje v sebe aj spravodlivosť – avšak chladnú, vypočítavú, bez tepla Lásky, ktorá nesmie nikdy chýbať vo všetkom, čo pochádza alebo usiluje k pravému Svetlu.

Lucifer vie, že aj on musí rešpektovať Zákony Stvoriteľa, a nemôže zmeniť ani ich účinky. Po zná ich a tiež sa ich len snaží využívať. Preto nabáda ľudí, aby hrešili proti týmto Spravodlivým Zákonom, na ktoré potom musia narážať, až sa v konečnom dôsledku tak zapletú do svojich hriechov, do svojho zlého konania, že budú v Súde zničení ako škodcovia, na ochranu tých, čo sa usilujú žiť čisto a ušľachtilo.

Ako hlavný nástroj dnes Antikrist používa ľudskú domnienku, že pôvodom všetkej múdrosti je ich rozum, čím sa snaží v nich rozdúchavať pýchu a namyslenosť, cez ktorú ich potom manipuluje. Rozum však sám o sebe je chladným, vypočítavým pozemským nástrojom ducha, a nedokáže rozpoznať nič vyššie ako to, ako je látka z ktorej bol stvorený – pozemská hmota. Preto nikdy nemôže poznať ani cestu, ktorá vedie vysoko nad túto hmotu, nedokáže pochopiť pojmy ako ušľachtilosť, láska, nikdy nedokáže spoznať Stvoriteľa a Jeho vedenie.

Tým Antikrist spôsobil, že už dávno na zemi chýba Pokora, ktorá sa však nedá oddeliť od pravej múdrosti. Ľudstvo je dnes tomuto rozumu a tým aj Luciferovi tak podriadené, že vo svojej pýche na technické výdobytky a znalosti pozemského rozumu ženie celú Zem a tým aj seba do skazy. Zároveň je však natoľko otupené, že to všetko takmer vôbec nepozoruje, alebo aj keď pozoruje, chyby vidí len na iných a nesnaží sa sám prehodnotiť celý svoj život, čo by jediné snáď ešte mohlo pomôcť odvrátiť to, čo prísť musí. Až keď sa mu zrúti všetko čo vytvoril, až potom bude pýcha rozumu zosadená, pretože ten si v beznádeji a najväčšej úzkosti o holú existenciu nebude vedieť rady – a toto utrpenie snáď ešte prebudí mnohých, ktorí ešte uchýlia k pokornej a úprimnej modlitbe, čo je jediný spôsob, ako sa približovať ku svojmu Bohu. Musí to však byť modlitba, vyrastajúca z Pokory, z poznania svojej ošklivosti a prosba o Silu spojená s túžbou napraviť všetko to, čo spôsobil. Nie prosba o zbavenie bolesti, pretože takí by potom, ako by sa im znovu trochu začalo dariť, upadli znovu do svojich chýb duchovnej pohodlnosti.


25.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 17:12 avatar
Pokial sa pametam bol to jezis , kto hovoril, že poletí po pravici otca na oblaku. Pozri sa zdola na lietadlo- uvidís kríz a chod pohladat este Jeziosa sediaceho v nom..
Übohe je, že vzdy na vsetko mate diabla, alebo Lucifera, kto je na vine.
Kedy uz na vine budete vy? Nikdy? ved kazdy zlocin vam Jezis odpustil - stacilo sa len vyspovedat a umyt jeho krvou-je mi naozaj spatne uz len z viet umyt sa krv, zbavenie hriechu niekym inym- bez vlastneho pricininia atp. Preto vyzera tak svet, že Jezis a krestanstvo čistí svedomie kazdemu darebakovi, pricom sám nemusí usilovat o pokanie. Aked niekto usiluje o svoju dobrotu bez vasho rozhresenia tak je sluhom Antikrista, lebo je zrazu krestansky system bez prace.


28.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2010, 18:52 avatar
vieš kto bol Ježiš čítaj a premýšľaj: Nikdy nepovedal ani jediné slovo v prospech vzdelania. Nikdy ani len nenaznačil existenciu akejkoľvek vedy. Nepovedal ani slovo v prospech priemyslu, ekonómie, alebo akéhokoľvek zlepšenia našich podmienok na tomto svete. Bol nepriateľom úspešných, bohatých. Boháč bol poslaný do pekla nie preto, že by bol zlý, ale len preto, lebo bol bohatý (Lk 16, 22-24). Lazar sa dostal do neba, nie preto, že by bol dobrý, ale preto lebo bol chudobný.
Kristus sa vôbec nezaujímal o maliarstvo, sochárstvo, hudbu - nezaujímal sa o žiadne umenie. Nehovoril nič o povinnostiach jedného národa voči druhému, o povinnostiach kráľa voči jeho poddaným; nič o ľudských právach; nič o intelektuálnej slobode, alebo slobode slova. Nepovedal nič o posvätnosti rodiny, nepovedal jediné slovo v prospech rodinného krbu, ani slovo v prospech manželstva, ani slovíčko na poctu materstva.
Nikdy sa neoženil. Potuloval sa bez domova z miesta na miesto, s pár učeníkmi. Žiaden z nich sa zrejme nevenoval žiadnej užitočnej práci, a zdá sa, že všetci žili z almužien. Opovrhoval všetkými ľudskými zväzkami, lebo tento svet mal byť obeťou pre svet ďalší. Odrádzal ľudí od všetkých prirodzených snažení. Podporovať a chrániť ľudí mal boh. Nakoniec, v súmraku smrti, keď zistil, že sa zmýlil, Kristus zvolal: "Bože môj, bože môj, prečo si ma opustil?"
Zistili sme, že človek sa musí spoliehať na seba. Musí kultivovať pôdu, musí si postaviť dom, musí orať a siať. Musí vynaliezať, musí pracovať rukami a mozgom, musí prekonávať ťažkosti a prekážky. Musí ovládať a podmaňovať si sily prírody, aby mohli konať prácu sveta.


29.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 19:00 avatar
Musí robit toho vela.. fajer svet je tak velky zadok- ludsky svet, ze najst kusok rozumu v riti je nemozné. Myslís , ze cokolvek docielis? KAurat tak niektorého z tych drbov fanatickych anpadne, ze ta pojde zabit, lebo nicis "bozie " slovo.
Nikdy neslo o Boha a ani tebe by nemalo, vzdy islo len s sprostých dutych ludí, ktorí by boli curakmi ci by verili, ci nie.


32.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 10. 2010, 19:07 avatar
a ty si v tom zadku diera  
ranex mal si radšej ostať tam, kde si bol a nekaziť aj s multinickovou df-ko
Je mi fuk čo odpovieš, aj to či mi vôbec odpovieš..


33.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 19:09 avatar
Dobre Mojka ...ved vies, že si tvoj názor vážim, tak už budem ticho. Idem pozerat film ako zabit picu.
Súhlasí Mojka


35.
označiť príspevok

Anatta žena
   22. 10. 2010, 19:15 avatar
otvor oči širšie, aby si nevidela len mňa  

ešte stále na mne sedíš ?


36.
označiť príspevok

Anatta žena
   22. 10. 2010, 19:18 avatar
perverzná linolea ti nevonia ?   jasné - ona to tu vylepšuje a skrášľuje  


37.
označiť príspevok

somik muž
   22. 10. 2010, 19:20 avatar
Lady, sa začni čítať .
Súhlasí Ónya, Mojka


38.
označiť príspevok

Anatta žena
   22. 10. 2010, 19:22 avatar
choď radšej s ranexilom a mojkou pozerať film ako zabiť piču  


39.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 10. 2010, 19:27 avatar
Anatta, vyber si z tých ( ani neviem z koľkých )..iba jeden nick..Zmeň štýl diskusie a bude dobré  ..
alebo chceš dostať admina do smútku???..však ty vieš o čom píšem  


40.
označiť príspevok

Anatta žena
   22. 10. 2010, 19:36 avatar
čo zase rýpeš ? vyhrážky ako argument ?


42.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 20:55 avatar
Anatta prekvapuješ ma. Dúfam, že s tým slovníkom ryhlo skončíš, lebo si budem musieť myslieť niečo iné.


43.
označiť príspevok

bomba
   23. 10. 2010, 06:32 avatar
nevidím tam nič zlé - normálny bežný slovník  


58.
označiť príspevok

A-čko muž
   23. 10. 2010, 21:17 avatar
Tvoje reči su stale o tom istom dookola, ale malokedy ku téme.


22.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 10. 2010, 14:39 avatar
A: Prosím Vás, kto, alebo čo to je Antikrist a ako sa to prejavuje?

Prejavuje sa to tak, že klikneš na webovú stránku, a prečítaš si čo-to o stránke s názvom Antikrist: www.antichrist.com.br Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Asi niečo také napísali o sebe:

O Antikristovi

Dôvod pre existenciu Antikrista je veľmi jednoduchý.

Celý svoj život som vždy bojoval proti tomu, čo je nespravodlivé, nemorálne a iracionálne.
Verím v lepší svet tu a teraz, a že náboženstvo by malo byť zakázané a zrušené.


26.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 18:12 avatar
VLADO, viacmenej som očakaval odpoved od Fotonovho sluhu, aby som vedel, co to je ked nam do toho nadava.


41.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 20:39 avatar
Aky hlboky omyl. Ako si bojoval, proti nespravodlivosti napr.


53.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 10. 2010, 17:33 avatar
Ani si nebol na jeho stránke, a už posudzuješ, že čo? Že nebojoval proti nespravodlivosti? Odkiaľ si nabral tento svoj hlboký omyl?


54.
označiť príspevok

kolac
   23. 10. 2010, 17:36 avatar
A akej stránke nerozumiem.


55.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 10. 2010, 17:41 avatar
To znamená, že nečítaš pozorne. Inak by si nemohol napísať reakciu (41) na moje (22).


30.
označiť príspevok

somik muž
   22. 10. 2010, 19:02 avatar
Antikrist ? Je mi ukradnutý  


31.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 19:05 avatar
A kedy ti ho ukradli somík? ...aký bol ? poslusny?


59.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2010, 11:08 avatar
Toto je dobrá stránka, kde si magori myslia, že koho považujú za antikristov: www.sodahead.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Anti-Christ: Who is it?

Vyberte si:

Barack Obama is the Anti-Christ
Pope Benedict XVI is the Anti-Christ
Islamic is the Anti-Christ


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   22. 10. 2010, 10:16 avatar
No predsa ja


3.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 10:19 avatar
A si čo, alebo si Kto?


4.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 10. 2010, 10:21 avatar
nic. vymysel cloveka, aby mohol strasit a ovladat


60.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2010, 11:13 avatar
Boris, pokiaľ uznáš, že v prípade antikrista, satana, či neviem akej bytosti, že ide o výmysel ľudí, tak sa nebezpečne blížiš k ateizmu. Dávaj pozor na to, čo si myslíš. Alebo si ateista, ktorý verí v boha. Veriaci človek by nemal uznať rozumný názor, že ide o výmysel.


61.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 10. 2010, 11:19 avatar
Vlado jednak netvrdim, ze moj nazor je rozumny ani spravny ja neviem ci je.. je to len nazor.
A dalej nemienim sa staviat na nieciu stranu len preto, ze sa moj nazor podoba na nieci iny nazor. V ostatnych nazoroch sa opat nemusime zhodnut a tak sa zgrupovanie do nejakych nazorovych skupin stava nezmyselne


62.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2010, 11:24 avatar
Teraz neviem, čo ti šiblo v hlave, lebo nespomenul som ani zgupovanie, ani názorové skupiny, ani nijakú zvláštnu zhodu s nejakou organizáciou, to už nechám na teba, nevieš, čím teraz trpíš, ja som len reagoval na to, čo si napísal na otázku, že čo je antikrist: Nič. Výmysel človeka.

Len som si to všimol, čo si napísal, a na to som aj reagoval. to, čo navyše tebe šibne v hlávke, je už vedľajší produkt. 


63.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 10. 2010, 11:30 avatar
Vladko preco si protirecis? napisal si jasne
"Alebo si ateista, ktorý verí v boha"
a dalej
"neviem, čo ti šiblo v hlave"
" nevieš, čím teraz trpíš"
"to, čo navyše tebe šibne v hlávke, je už vedľajší produkt"

tieto tvoje domnienky o niecom hodne vypovedaju


65.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2010, 11:37 avatar
To nie je protirečenie len tak, pre nič za nič. vyplýva z tvojich výrokov. Raz haluzíš čosi o tom, aký si veriaci, veríš v boha, a mnohé iné ľudské výmysly, akoby boli reálne, a pritom teraz si napísal stručne a rozumne, že nič, ide o výmysel, takže z toho som vytvoril tú poznámku: Alebo si ateista, čo verí v boha, čím chcem do teba podpichnúť, že konečne si raz napísal čosi rozumné (nič, je to výmysel), pričom inokedy už túto rozumnosť neuplatníš, ale mal by si... lebo oni sú všetky výmyslami. Vyberáš si z koláča omrvinky. ja ťa chápem, potrebuješ svoje barličku. To je OK. Ale páči sa mi, že konečne si priznal, že ide o výmysel. To je pre mňa podstatné, nie to, čo popri tom navyše natáraš. Neboj sa, ja pozorne čítam, čo napíšeš. a som rád, že si napísal jasne, stručne: Nič, je to výmysel. Lebo to isté si myslím aj ja. A mali by si to myslieť všetci! A vo všetkom podobnom. Ale to už by sme nemohli hovoriť o veriacich, však. Ahá, tak to sa nedá, hmm, chápem. Potrebujete barly, aj pri zdravom vedomí, že ide o výmysly. Akurát si tie výmysly povýšime na náboženské pravdy, a vyriešili sme svoju barličku. Dobrá finta!


67.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 10. 2010, 11:44 avatar
Ach Vlado tvoje reci su tak prazdne a unavne
Ja predpokladam existenciu boha. V podstate verim, ale neodvazim sa nic tvrdit, pretoze sa mozem mylit aj ked.. prezil som uz zaujimave veci, ktore tu existenciu dokazuju... nuze,
Tym padom nemusim byt ani teista a ani ateista podla tvojich obmedzenych predstav, pretoze moje nazory sa nezhoduju ani s veriacimi a uznavajucimi nejake nabozenstvo, ale ani s ateistami, ktori popru aj sami seba ako napr. ty
No a dalej tu mame opat
"konečne si raz napísal čosi rozumné" nenapisal som nic rozumne.. napisal som iba svoj nazor.
"Neboj sa, ja pozorne čítam, čo napíšeš"        toto ma pobavilo najviac
" A mali by si to myslieť všetci!" fasizmus?
proste Vladko tebe tazko nieco chyba a snazis si to na druhych niecim vynahradit, alebo co presne sledujes svojimi domnienkami?


5.
označiť príspevok

dorota
   22. 10. 2010, 10:23 avatar
podla toho ako s tymto vyrazom ludia "sermuju" ide o neschopnost prijat ine bez vyhrad.
viac to povie o tom ktorom s tymto slovom manipuluje ako ten koho nim oznacuje.

pre mne je divne a smutne sledovat ze niekto ktr sa pysi tym ze hlasa lasku sa takto sam obmedzuje , nie len srdce ale aj mysel .  
Súhlasí A-čko


6.
označiť príspevok

Poroslav muž
   22. 10. 2010, 10:25 avatar
Ja neviem ani kto to bol Kristus, nieto este daky Antikristus!  


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 06:45 avatar
Poro..šťastný si ty človek v tomto ..ozajsky to myslím ,..nezaťažený predsudkami a ťarchou strachu z hriechu ..nie je nad dobrý rozum "


7.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 10:32 avatar
Aha , vo wikipedii, sa píse, že cirkevnaci a fanatici krestanstva sa zvykli navzajom oznacovat za Antikrista , raz papez, inokedy zas druha tlupa a tak podobne. Zda sa že Antikrist musí byt Krestan.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 10. 2010, 10:32 avatar
antikrist.szm.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a ja čítam práve o tomto..Príspevok od ..Orieška..., ale aj od ostatných.. sú priam neuveriteľné pre 21 storočie...


9.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 10:46 avatar
Je to ten o ktorom si veľa ľudí myslí , že neexistuje. A on sa smeje a hovorí ja tu nie som, to všetko zlo čo sa robí vo svete to robíte iba vy ľudia.


10.
označiť príspevok

dorota
   22. 10. 2010, 10:55 avatar
to uz sme poculi...
Súhlasí A-čko, carybdeida


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 06:39 avatar
kolac..citujem 9 :..."to všetko zlo čo sa robí vo svete to robíte iba vy ľudia..."..a propó - ty sa medzi ľudí neradíš ? ..aháá...zabudla som že ty si ten svätý bez hriechu ..lebo inak by bolo napísané :....." ..to robíme iba my ľudia ".


47.
označiť príspevok

kolac
   23. 10. 2010, 15:32 avatar
Nedorozumenie. Slova, ktoré su tu napísané sú v yrieknuté z pozicie satana nie z pozície človeka. Stačí takto?


11.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 11:01 avatar
Tak vam to este raz pripominam.


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 06:42 avatar
11/ hahaha...vyrieknuté "Božie slovo " nadarmo   ...( podľa všetkého sa necítiš byť človek ..si niečo viac ?


48.
označiť príspevok

kolac
   23. 10. 2010, 16:34 avatar
Onya nerozumieme si.Toto nie je božie slovo, toto je taktika, ktorú používa. Slová hahaha , tu vôbec nepristanú, nakoľko veľa tvojich článkov má dosť vysokú úroveň, tak toto sa mi tu nejak nehodí.Ale nechcem poučovať,ak to tak vyznieva.Tak zatiaľ toľko.


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 16:50 avatar
48/ mám tomu rozumieť tak, že používaš " citácie satana "..taktiku ktorú on používa ? priznám sa, že v tomto prehľad nemám..


50.
označiť príspevok

kolac
   23. 10. 2010, 17:11 avatar
Ano toto je jeho taktika, prenesená do slov, ktoré som tu napísal.
Súhlasí Ónya


51.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 17:13 avatar
tak vidíš ako ľahko vznikne nedorozumenie, to by ma vôbec nenapadlo..ale to tým , že " satanové slová sú mi prevažne vzdialené.. 


52.
označiť príspevok

kolac
   23. 10. 2010, 17:25 avatar
ako málo stačí na vysvetlenie. Ale musia obe strany chcieť ak majú dospieť k nejakému výsledku. A toto mi v DF chýba.Veľa diskutujúcich si tu príde robiť z druhých srandu a stráca sa podstata.Je to škoda lebo veľa príspevkov by mohlo jtomu druhému pomôcť.Veď nemali by sme tu kydať na seba, chýba elementárna slušnosť a úcta. A čo je horčie jeden druhého ani nepoznajú a urážky nemajú konca.ale to sa uz zmeniť asi nedá. No čo už.


56.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 10. 2010, 17:42 avatar
ano.. je to presne v tom,..niekedy sa stačí opýtať a dostať vysvetlenie, ale nie formou arogancie ..)..a ostatné je o nás ľuďoch ..nemalo by to zachádzať do nechutností..mno zrejme tomu "uvoľneniu " dopomáha v niektorých prípadoch anonymita df".. ako aj "problém" sa emočne ovládať..ostatné je otázkou spätnej väzby v istých reakciách , ktoré sú niekedy doslova účelové. .. ))
Súhlasí kolac


12.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 11:02 avatar
kolac pozri sa v globale na planetu Zem. Co uvidís? Premnozene ludstvo niciace posledny kusok ladu a devastujuce ekosferu. A to je nasledok Antikrista, alebo krestanskych idealov- milujte sa a mnozte a samozrejme nezabijes?? Miluje a mnozí sa nejaký farar-knaz? Uz len oni sami dali spatný príklad ludom, navzdory grecko-katolickej cirkvi, ci protestantom. Kážu vsetkym tým manzelom o nich samych a nerozumeju tomu co kážu. To su dosledky .


13.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 11:28 avatar
Ale ale. V globale sa pozri na seba.Co uvidis? človeka, ktorý nevie rozoznať dobro od zla, skeptika, ktorý len pasívne sleduje ako sa ničí táto zem, a všetku vinu hadže na farárov, ktorý dávajú špatný príklad svetu ako sa nemá žiť. Nebudem tu menovať zásluhy, ktoré má kresťanstvo počínajúc kňazmi cez misie na záchrane množstva životov na celom svete, či už afrika alebo india, kde ľudia zomierajú ako zvieratá na kraji ulice alebo na smetisku, a takisto prehrešky kňazov v otázke zneužívania detí.Ale to zlo je tu, je jasnejšie ako slnko a mi sme stále na pochybách odkiaľ prichádza. Ak so ta urazil, vopred sa ospravedlňujem.


14.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 11:54 avatar
Velmi dobre dokazem rozlisovat dobro od zla. Ty vyzdvihujes krestanstvo preto, elbo ma zasluhy. Aké ? Mna nezaujíma absolutne nezaujíma jednotlivec , ale celok. Celok-krestanstvo sa sprava, akos kurvený parazit pozierajuci vsetky ostatne kultury a nahradzuje to svojimi krízmi.
Vies co je vobec kríz? Je to skurvený Hrob.!! To je cesta krestanstva- do hrobu privedie celu planetu a život na nej. Vsade su vo vlade katolícke , ci krestanske strany- v bielom svete. a kam ten svet speje?
Znicenie americkych civilizacií? To co bolo? Znicili dokonale vsetko písmo, lebo to urobil diabol(udajne) .
A samozrejme protiváha -dobro. Ucenie ludi k tolerancii, trpezlivosti , nastavovaniu druheho líca atp. Su takí krestania? Si ty taký?
Pozri si tých co vyznavaju Krisnu- tam je Kristus o ktorom vy len snívat mozete.
Súhlasí Centex


17.
označiť príspevok

kolac
   22. 10. 2010, 12:55 avatar
A ty si vyznavač Krisnu.?.no nič keď sa nedá tak sa nedá. Celé si to poplietol. Komunikovať môžme až vtedy, ak s ukľudniš, lebo to čo píšeš sú nezmysly.SkÚs to vysvetliť znova. Ale nevymýšľaj.


19.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 14:05 avatar
Ja osobne nechapem rozdiel medzi Kristom a krisnom. Je zname, že jazyky v europe suschomoleniny sanskritu
SANSKRIT -vies co je anagram? Tak si pretav cez anagram Sanskrit- vidíš tam slovo Krist?
Brahma- Abraham(praotec ludstva-jeden i druhý)
Satan- Sanat (prvý stvorený Brahmom-co sa vzpriecil jeho voli.
Ja vam len hovorím, že popletenie Jazykov zvane Babel, babylon , bibloy(minca) biblia...je to co vy čítate-popletenci ste vy vsetci.!)


21.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 10. 2010, 14:20 avatar
K: Ale nevymýšľaj.

Keby sa mali veriaci tohto pravidla držať, nemali by čo povedať.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 10. 2010, 12:28 avatar
Antikrist ..tento pojem je bežne chápaný ako zlo..teda opak Krista , ktorý stelesňuje lásku a dobro ")


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 10. 2010, 12:30 avatar
doplním..ten , kto označí druhého za Antikrista, je myslené ako "zlo samo o sebe - bez Boha ")


27.
označiť príspevok

A-čko muž
   22. 10. 2010, 18:24 avatar
Takže ja som zlo podla toho, kto preklína, lebo mu to tak kaže tisicrocia tuhý apostol?


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 10. 2010, 19:15 avatar
tak..ehmm....bolo to prirovnanie podľa predsudkov, ktorých sa nábožensvto nikdy nevzdá , za to sa bojí , že Antikrist zničí cirkev ,, ...ale bol aj film s názvom "antikrist " ..vraj dobrý ...))
www.asfk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


57.
označiť príspevok

A-čko muž
   23. 10. 2010, 21:15 avatar
Onya, človek, ktroý si len tak verí v nejakeho toho svojho Boha, ked narazí prave na týchto a je oboznamený s tým, že nejaký Antikrist je zlo a Oni su to dobro, tak si povie iba...kua niekto ten svet prevratil.


20.
označiť príspevok

salbea žena
   22. 10. 2010, 14:14 avatar
hm pre dospeleho ludskeho tvora je mudrost naozaj spustacom schopnosti doakazt stat sa bez predsudkov spokojnym a stastnym ,ale zial pri dospelom sa musi clovek stat opatrnym,aby kopia dana chorymi ideologiami ho nevohnala do priepasti ,iba kvoli zvedavosti
neviem co je dolezitejsie pri komunikacii s dospelym clovekom pri rozmyslani..pocuvat alebo mlcat..


23.
označiť príspevok

Well75 muž
   22. 10. 2010, 14:50 avatar
Sedí takhle Ježíš v nebi a kouří trávu. Přijde k němu Bůh a povídá:
"Hele synu, koukej toho nechat, jestli tě ještě jednou nachytám, tak
tě vyhodím dolů na zem!"
Ježíš vydrží nekouřit hodinu, pak začne být nervózní, po dvou hodinách
si začne hryzat nehty a po dvou a půl si zase zapálí. Za chvilku ho nachytá
Bůh a shodí ho dolů na Zem. Ježíš padá a padá, a nakonec spadne v horách
před osamocenou salaší. Vejde dovnitř, tam sedí bača a u stropu visí obrovská
otep marihuany. No netrvá dlouho a bača Ježíši nabídne a za pár chvil jsou
oba pěkně vysmátí. A Ježíš říká:
"Ty, bačo, já se ti musím k něčemu přiznat, já jsem Ježíš
Kristus."
Bača se jen zašklebí a říká:
"Síla, co?"
Súhlasí Vlado, Ónya


24.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 10. 2010, 15:11 avatar
"Síla, co?"

Tak to jo! Nemá chybu.     


64.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 10. 2010, 11:33 avatar
...keď exitoval Kristus, musel existovať aj antikristus, žijeme v polarizovanom svete...podľa Nostradáma to bol vraj nejaký "Histler". Nejaký histerik asi, čo skántril milióny ľudí.  Ale poznáte Nostradamka: všetko zašifroval beťár. No, keď si šľahol nejakú marišku, a hľadel pri tom do suda, ani sám nemohol tušiť, že čo vlastne vidí. 
Súhlasí A-čko


66.
označiť príspevok

Well75 muž
   27. 10. 2010, 11:37 avatar
Adam odjel z ráje na služební cestu.
Po týdnu už chodí Eva po ráji celá nadržená a přemítá,kdo
by ji tak mohl uspokojit.
V tom uvidí mamuta a rozběhne se k němu.
Mamut se vyděsí, začne utíkat a zřítí se do propasti.
Pak běží kolem pavián.
Eva po něm chňapne, ale pavián skočí na strom a # Evě
zůstane v hrsti jen chumáč chlupů z paviání prdele. Zase nic...
Jde dál kolem řeky a konečně dostane ten správný nápad:
Skočí do vody, čapne pstruha a udělá si to s ním.
A co z toho plyne?
Jak skončili mamuti - UŽ TEDA VÍME.
Proč mají paviáni holou prdel - TAKY VÍME.
Ale už nikdy se nedozvíme, jak původně voněly ryby...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:16,  Zuzanka, vieš ty, aký je gabriel inteligentný? Jeho kvocient má vysoké hodnoty a jeho duša...
dnes, 10:14,  Zuzka, na koneeeee! *03*18
dnes, 10:13,  To bol zase nápad
dnes, 10:12,  https://www.youtube.com/watch?v=AjFbpd3waSU Peter Nagy - Poďme sa zachrániť pesnička,...
dnes, 10:11,  A ty Zuzka vrchna velitelka ozbrojenych sil SR nech ta ani len nenapadne huckat slovensky...
dnes, 10:09,  75 % Slováků věří, že Rusko má být partnerem, který bude garantovat bezpečí. V Česku...
dnes, 10:08,  Maria Lorincikova Monster proces
dnes, 10:06,  psychologička povedala nevlastnej matke do telefónu, všetko ide podľa plánu
dnes, 10:06,  https://youtu.be/kcvgmrX7-_M
dnes, 10:06,  Pán Gabriel, poďte, si pozrieme Karate KID trojku, a môžete mi pomôcť s obedom. Niečo mi...
dnes, 10:05,  Som nebezpecny terorista mam doma kytku a v zahrade dve . Uz sa na mna kriminalka chysta antony...
dnes, 09:40,  však to, že máme istú zodpovednosť zastaviť svoje skutky, či už chceme ich činiť alebo...
dnes, 09:36,  No, zlo to je, asi tak ako rakovina... ten človek si to ale nevybral, nechcel to... :)
dnes, 09:35,  Jaj, tak môže byť, ja som hovorila o tých najhorších prípadoch. no to je ok, že si dali...
dnes, 09:31,  Gabčo, vieš čo to je konzistentný?
dnes, 09:31,  Zuzik, ja stále vidím, že nerozumieš tomu rozdielu. Pedofilia je diagnoza stavu nejakého...
dnes, 09:27,  Lemmčo, môj názor je, že amnestiu nemôžeš dať len tak hocikomu. Pri Bożom odpustení...
dnes, 09:18,  Hm, hej, možno aj občas trpí pre to a odcudzuje sa, ale trpí ako ten "zlostník"...
dnes, 09:12,  nikto z Vás mi nedal najesť ani nedá najesť, vaše námietky sú bezpredmetné, lebo v spise...
dnes, 09:12,  Pfuu, znie to tvrdo, no sme si vybralj tému *21 myslím, že by sa mal dať udať.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(173 164 bytes in 0,381 seconds)