Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kto a prečo ťahá deti do ulíc?

22
reakcií
990
prečítaní
Tému 18. apríla 2017, 17:41 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 17:41 avatar
Je to obludné, keď si uvedomíme, že na ulici riešia masy deti smerovanie našej spoločnosti. Niekedy dávno to robili najstarší a najskúsenejši vodcovia kmeňa. O čo vlastne ide?Chystá sa tu zase nejaká jar ano v Afrike, či Ukrajine? Kto potrebuje vydláždiť cestu na trón?
Súhlasí Scarlet666


2.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 17:46 avatar
Je to už zaužívaný a vyskúšaný spôsob ako robiť revolúciu?Niekto tu navráva deťom, že práve oni sú tí, čo všetkému rozumia najlepšie.Vy tomu naozaj veríte? Kto je v pozadí týchto procesov?


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 4. 2017, 17:50 avatar
Nemyslím že je to obludné a nepodceňuj mládež, to už nie sú deti. A kto je za tým, ak niekto je, to sa skoro ukáže......Bráni niekto dospelákom zorganizovať demonštráciu ?


5.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 17:55 avatar
majko1vidím, že si úplne mimo a nechápeš čo hovorím. Demokracia je určitý poriadok a systém, ktorý ak je chorý, nevyrieši revolta bez jasných cieľov.


4.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 17:51 avatar
Človek sa už prestáva diviť, že v Afrike 8-10 ročné deti ovešané zbraňami riešia akúsi budúcnosť... pre seba to však nerieša. Tak pre koho? Chápete čo sa tu vlastne deje? Vraj sa majú diať zmeny v spoločnosti demokratický. To však je revolúcia a príliš nápadne sa to podobá na revolúciu robotníckej triedy. Ale čo tu robia deti? A vedia vôbec čo robia. O tom pochybujem. To vedia len tí v pozadí.


6.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 4. 2017, 18:00 avatar
5. Ja chápem iba to že si nasratý, nič iné si fakticky zatial nepovedal. Ten pochod bol riadne ohlásený organizátormi a teda v rámci pravidiel demokracie je úplne v poriadku.


8.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 18:13 avatar
majko1- vidím, že nechápeš to čo sa snažíš pochopiť. Ja na tých mladých ľudí, vôbec sa nehnevám.Len viem ako krysy v pozadí túto mladú neskúsenú riavu mládeže vždy nakoniec využijú pre seby a prídu stále väčší špinavci. Problém je v čomsi inom. To nie je o individuálnych osobách, ale o systéme. Kto ten systém doteraz formoval. Mám začať menovať a pod čiou gesciou? Vari nevidíš súvislosti? Nechoďme ďaleko. Pozri sa na Ukrajinu. Toto chceš mať doma?


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 4. 2017, 19:18 avatar
Ja nechápem prečo nezorganizuješ protestnú demonštráciu ty ? Teda prečo ????????????


7.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 18:07 avatar
Študenti žiadajúodchod vlády. To chcú vládnuť oni? To bude super.Čakám, kedy do ulíc vyštartuje škôlka. Veď vlastne riadiť štát je maličkosť. Stačí sa hodiť okolo krku Bruselu a Nato a všetko bude tip top. Nie som s tým čo sa tu už desaťročia deje, no kto to spískal? Komu to vyhovuje. Vždy sa nájdu noví potrati, čo chcúvládnuť za každú cenu. Aj pre 30 rokmi sme nežne spievali a sľúbili sme si lásku. A čo dnes? Pes je zakopaný kdesi inde.
Súhlasí Scarlet666


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 4. 2017, 18:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 4. 2017, 19:16 avatar
Nehovoríš pravdu. Požiadavky sú : odvolanie Kaliňáka, policajného prezidenta, špeciálneho prokurátora a pokračovať vo vyšetrení mečiarovských amnestií.....Teda nie zbúranie celej vlády a niečo ako že študenti chcú vládnuť. No a ako som povedal, kto je za tým sa iste ukáže, najmä kde vzali peniaze na organizáciu....no a ak je v tom opozičná strana- strany- tak sa to dozvieme a iste to bude mať aj následky u voličov, lebo potom to nebolo apolitické a je možné že niektorí politici zneužili študentov, tak to potom v budúcich volbách voliči tým stranám zrátajú. Napriek tomu žiadna porušenie zákona nevidím, je to maximálne v morálnej a etickej polohe, takže ja si kľudne počkám........na druhej strane si myslím že Kaliňák mal dávno odstúpiť, vyšetriť bez odkladu by sa zrušené amnestie mali vyšetriť bez čakania na ústavný súd, ostatné neviem posúdiť......


10.
označiť príspevok

havran
   18. 4. 2017, 18:23 avatar
veriaci-4- to sú také zavádzajúce riekanky , aj keď z polovice je to pravda. Ľahko pomútiš hlavu zaostalému a nevzdelanému človeku. Ešte ľahšie zblbneš mladých ľudí, ktorí si myslia , že všetko vyriešiš akčnosťou. Čo hovoria v kostole? POKORA! ti niečo hovorí?Na zlomenie pokory je najľahšie použiť neskúsené a nedozreté deti. Vieš, ja som ako malý chlapec počúval chlapov čo sa vrátili z hôr, kde bojovali ako partizáni. Vidím veľký nedostatok v tom, že sa roztrhla generačná reťaz. Ale niekto ju trhá zámerne.


11.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 4. 2017, 18:36 avatar
Určite tú generačnú reťaz niekto trhá aj zámerne, ale v princípe je to smerovanie vývoja ľudstva. K slobode.
Mládež je v princípe najnáchylnejšia k najtvrdšiemu dogmatizmu. Ak niekto dokáže mládež nadchnúť pre nejakú ideu, následne mládež ide aj cez mŕtvoly.
Videl som napríklad dokument o mládeži v Maovej Číne... je až neuveriteľné, čoho bola táto mládež schopná...
Súhlasí havran


18.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 4. 2017, 03:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

panoramix muž
   18. 4. 2017, 18:47 avatar
Otázkou je kto to celé platí? Študenti ? No jasné.

Nečudoval by som sa keby to platil Soros a Matovič.

Je to viac pravdepodobné ako predstava, že vysokoškolákom dala peniaze ich mama.

Je to len divadlo a ked som počul ako sa tam spieva, tak sa to dá nazvať aj koncert.


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 4. 2017, 19:24 avatar
Ja by som do požiadaviek zahrnul aj toto- vyčistenie súdnictva a prokuratúri od tých sudcov a prokurátorov, čo fakticky bránia vyšetreniu a teda aj odsúdeniu. Nie polícia je často na vine, ale tie ďalšie zložky. Posledný prípad je zrušenie trestného konania na mladého Weissa.....to je škandál v princípe rovnaký ako mečiarove amnestie.......


17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 4. 2017, 03:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 4. 2017, 03:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

majko1 muž
   19. 4. 2017, 07:24 avatar
Tak ešte raz sa pokúsim vysvetliť môj osobný postoj k predmetnej akcii. Ja nie som naivný a viem že od deklarácií a hesiel je do skutočnej zmeny ďaleko, na druhej strane je masový postoj verejnosti asi jediný zdroj možnej zmeny, lebo politici majú svojich zvolených poslancov a tí všetci povinne sledujú líniu svojej strany. Druhá vec je kto za organizáciou protivládnej demonštrácie stojí....ono to z hesiel dosť vykúka.....pretože korupcia nebola a nie je výsadou súčasných vládcov ale všetkých politikov . Taký jednostranný a neobjektívny pohľad skôr škodí ako prospieva, ale to je politické riziko tých čo to takto zorganizovali......Asi niektorí už zabudli že aj predošlý režim padol po masových protestoch verejnosti, takže verejnosť má prejavovať svoje postoje, majú na to plné právo a aj morálnu povinnosť ak s niečím nesúhlasia. Čo sa týka prokuratúry a súdnictva, som iba pomenoval jeden z našich problémov ktorý súvisí aj s korupciou. Takže lopatisticky- ak za terajšou demonštráciou stála opozícia, tak s tým nesúhlasím a myslím že na to aj opozícia doplatí.......


20.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 4. 2017, 07:58 avatar
Havran, vykladáš, že to sú deti, ale to, čo tu píšeš ty, nezodpovedá ich úrovni.
Jednoducho sa chceli presvedčiť, či vôbec stojí za to sa pokúšať urobiť lepšie slovensko, ak nie, tak berú batohy na plecia a ešte aj vysokú školu si radšej urobia vonku. A to je celé a aby sa mohlo niečo takéto podariť, musí byť dôkaz, že s tými figúrkami na šachovnici sa dá pohnúť a posunúť hru dopredu.
Pravda o korupcii je ale asi niekde tam, že aj keby vláda mala záujem s tým niečo robiť, stále je horšia koruopcia na úradoch a v malých úradníkoch. napríklad z eurofondov muselo zmiznúť niečo viac ako 30% do vrecák týchto úradníkov a to aj za cenu, že sa robili trápne a zbytočné prieťahy vo vybavovaní a vždy hrozilio, že sa fondy nedočerpajú a to len kôli tomu, ž títo úradníci šli na doraz, aby nahrabali z fondov čo najviac. Z odvodov do zdravotníctva, ktoré sú vo výške podobné západným, mizne až 40% a preto aj zdravotníctvo zaostáva 40% za týmito krajinami. Vláda s tým nič nerobí,naopak, majú zaručené týmito ľuďmi neustále 30% cca voličškých hlasov. Je to účinnejšie, ako diktatúra. istota byť pri koryte a istota, že sa z neho bude sypať vedľa.
Korupciou klamú voličov pred volbami, že ju zrušia a korupciou sa potom napchávajú. Tu nie je možné hovoriť o morálno vôlových vlastnostiach, že čo by si mal kto uvedomiť, tu sa morálka ruší a zostanú vlastnosti len volové.
Teda ie deti vedeli až prípiš dobré, čo robia, lebo ak užnteraz je okolo stotuisíc vysokointeligentných ľudí niekde vonku, tak nám tu tá vysoká inteligencia chýBA, veľmi chýba a povedzte mladému človeku. ktorý sa v 18 rokoch otočí okolo seba a povie vám,, vážení rodičia, na tento humus vám kašlem a idem hľadať niečo lepšie do sveta. kolkí si tam našli dobre platenú prácu a robia ju tam už dvdsať rokov a je im dobre a nielen to vychovali deti, ktoré už ni sú STO% slováci a nikdy nebudú, potom čo sa sem raz prídu pozrieť.
Keď vydali v usa protikorupčný zákon, tak úradník, ktorý zbadal peniaze tam,. kde nemali byť, spustil alarm, odskočil od stola a viacej sa ničoho nedotýkal, ačakal na príslušných pracovníkov na likvidáciu korupcuie.
Je nechcem obhajovať korupciu vlády, lebo ak to sú aj vôčšioe čiastky, tak suma sumárum to nie je nič proti tomu, čo sa suma sumárum robí v národe.
Všimnite si napríklad STK kdo nedal, neprešiel, nikde to platí dodnes, kde nie sú v meste aspom dve STL: Títo majú majetky väčšie ako premier aj zo všetkými mimnistrami.
Hovorí sa o preverovaní majetku vládnych a vyšších úradníkoch a čo títo a čo lekári a ....................... hoja ďunďa. Každý, kto nemá podložené príjmami luxus, ktorý žije a majetok k tomu, by mal byť preverení.

Keď som tlmočil nemcom, každý ktorý tu prišiel sa pýtal, ako je to možné, že na uliciach je tolko luxusných aut. Keby som si ja kupil také auto a finančne by to nebol pre mňa žiaden problém, tak mám vo firme daniarov dvakrát za týždeň.


21.
označiť príspevok

havran
   19. 4. 2017, 09:12 avatar
elemír-korupcia je ten najbežnejší jav a ide to naprieč celou spoločnosťou.Tento jav je tu však odjakživa, len sa snažia jednotlivé politické štruktúry rozrušovať stabilitu aktuálnej vlády a spoločnosti.A prečo ingnoruješ tú skutočnosť, že mladí ľudia ktorí nemajú životné skúsenosti sú ľahko manipulovateľné , práve pre to , lebo ich stačí presviedčať , že ide o dobrú vec. No po ich chrbtoch vždy vylezú krysy na vrchol pyramídy. Vari nepoznáš históriu? Dosť príkladov máš i z dávnoveku, alebo nedávnej slovenskej minulosti.Veď najjednoduhšie je zblázniť masy a robiť si svoje. Ako to robil Hitler, alebo Stalin a ďalší?


22.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 4. 2017, 08:23 avatar
Havran v tomto s tebou súhlasím, ale teraz v tomto prípade príadne si zaoral za medzou a riadne hlboko. nepodceňuj týchto mladých,. lebo napríklad ten chlapec je s Dubnice a chodí na gymnázium do bratislavy ako vysokonadané dieťa, pred takými mudrlantami si aj ja ako dedo musím dať pozor, a tiež im nemôžeš hocičo povedať a primiešať im k tomu hitlera a stzalina.
Už len ten fakt, že ttá demonštrácia ukázala všetkým, ako sa to má robiť, organizovať, na všetko si zohnali peniaze a všetko zaplatili, poďakovali policajtom za pokojný priebeh, ktorí tiež dali najavo týmto, že tiež sú proti tomu, čo sa robí priamo v polícii a sami s tým nemôžu pomôcť.
Podľa veku to deti to sú, ale koľkých dospelých prekonali a ukázali im, že sa dá demonštrovať bez násila , krvi rozbíjania.
Dokonca študenti zaregistrovali medzi sebou aj Kotlebu. lebo aj ie útoky zo strany Kotlebovcov si iba niekto vymyslel, aby ich vystrašil, netušíš hvran proti čomu všetkéímu museli bojovať a čo ich ešte len čaká.
Samozrejme, že kaliňák neodstúpi, posereme sa ak nie,ale z tohoto postu môže odstúpiť iba človek inteligentným ktorý má dostatok inteligencie na to, aby si túto inteligenciu týmto znásobil do budúcnosti.
Kaliňák nakoniec zlyhal aj vo svojej obrane, bráni sa tým, že 10 000 ľudí je menej ako 350 000 mandátov vo volbách. ibaže mandáty vo volbách sa dávajú na to, aby sa funkcie ujal, ale ak sa ukáže že robí niečo zlé, čo s tým majú spoločné mandáty ? Kolkí mimistri museli odstúpiť a mali viacej mandátov, to nie je o mandátoch, to je o tom, aké výsledky svojej práce nechal za sebou.
Lebo intzeluigencia je to, čo predviedli dospelým tie deti. Máme niekoľko sto ticíc možno ešte inteligentnejších ľudí v zahraničí, nič viac by som si neprial, aby ioch táto demonštzrácia povzbudlia vrátiľ sa domov,.
Vykašlime sa na Kaliňaka a spol. v.z.s. (v zločine spojených), ale bojujme o našu inteligenciu vonku ktorá pozdvihuje cudzie národy a nám tu strašne chýba a nedovolme viacej, ak sa len trochu dá, aby nám aj títo zdupkali do zahraničia a išli budovať cuidzie národy. Lebo ak sa vrátia, bude aj zúčtovanie a bude aj dobre.


23.
označiť príspevok

havran
   25. 4. 2017, 15:45 avatar
elemír-bol by som veľmi rád, keby tí mladí ľudia boli takí ako im pripisuješ vlastnosti. Verím, že sú takí mladí ľudia, ktorí môžu byť našou budúcnosťou.No toto vystúpenie mládeže je zjavne organizované z pozadia politického podzemia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:01,  česť jeho pamiatke
dnes, 10:59,  kntsz, nie som si istý, že sekulárna spoločnosť je zreteľne protináboženská... určite v...
dnes, 10:55,  Povedz mi, ja neviem. Aby nás budil, prebudil a vzbudil, asi by mal mať niečo v hlase. Dobrú...
dnes, 10:53,  Všetkým želám jedno krásne ráno. Som si púšťala takú skladbu od Audrey Hepburn - Moon...
dnes, 10:52,  -era- ako vidíš s tým výrokom súhlasím. Len je otázka , či by si posielal proviant aj...
dnes, 10:51,  Nie je taký budík hlučný ? :)
dnes, 10:45,  pán gabriel pb, už ste raňajkovali? Dnes bude krásny deň, najkrajší, určite si ho...
dnes, 10:43,  https://www.ikea.com/sk/sk/images/products/dekad-alarm-clock__0637379_PE698263_S5.JPG?f=s...
dnes, 10:42,  Aj ja sa idem naraňajkovať. Dám si 2 jablká to sú moje raňajky :)
dnes, 10:41,  https://www.youtube.com/watch?v=K9C2bKd9oaU Budíček
dnes, 10:41,  Treba sa otvoriť. Veľmi nie. Budík mám v mobile.
dnes, 10:40,  A už aj hladná som, idem raňajkovať. Pred jedenástou, a veďkaa, čo by som nemohla! ;P
dnes, 10:38,  To potom nie je legitimna prezidentka ani Zuzanka zo smetiska.
dnes, 10:37,  A niekoho neprebudí ani temný príbeh, či budík v mobile, joj, ja som nikdy nemala taký ten...
dnes, 10:37,  To kto povedal ze Lukasenko nie je legitimnym prezidentom snad nie ozraty Juncler co chodi na...
dnes, 10:36,  V terajšom systéme, ktorí si elity nastavili
dnes, 10:35,  Tak to štandardne funguje. Pri ďalších voľbách ľudia vyhodnotia tie 4 roky.
dnes, 10:34,  P/o voľbách vlády neveľmi zaujíma čo chcú ľudia, 4 roky majú možnosť bačovať :)
dnes, 10:33,  ninka za rozprávkovými dejmi sú skryté duchovné zážitky, preto majú moc prebúdzať.
dnes, 10:28,  Ňo, hokejis, ja plyniem v rozprávke, to zrejme preto. A ono sa hovorí, že rozprávky nemajú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 743 bytes in 0,239 seconds)