Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Kritický stav: Na Slovensku je bez práce 35% mladých

30
reakcií
1747
prečítaní
Tému 25. februára 2012, 17:48 založil Cleopatra.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Cleopatra žena
   25. 2. 2012, 17:48 avatar
Kritický stav: Na Slovensku je bez práce 35% mladých

Na Slovensku je v súčasnosti bez práce 35,1 % mladých. Jednou z príčin tohto stavu je aj nesúlad medzi dosiahnutou kvalifikáciou a potrebami trhu práce.

dnes, 11:58Brusel/Bratislava

Ilustračné foto

Ďalším dôvodom nezamestnanosti je aj rastúci počet mladých zo znevýhodneného rómskeho prostredia so slabými vyhliadkami na dosiahnutie stredoškolského vzdelania a slabé prepojenie medzi vzdelávacími inštitúciami a trhom práce. Počet absolventov terciárneho vzdelávania je na Slovensku podstatne nižší, ako je priemer EÚ.

Aj účasť na celoživotnom vzdelávaní na Slovensku patrí k najnižším v únii. Nezamestnanosť sa osobitne týka mladej rómskej populácie a uchádzačov o zamestnanie zo stredného a východného Slovenska, čoho dôvodom sú značné regionálne rozdiely na trhu práce.V tomto roku čaká Slovensko slabý ekonomický rast, ktorý krajine nezaručí tvorbu nových pracovných miest.

Počet ľudí bez práce tak podľa odborníkov porastie a hranica miery evidovanej nezamestnanosti 14 % bude atakovaná, pričom už v januári tohto roka dosiahla 13,69 %.

"Premiérka Iveta Radičová informovala expertov o liste predsedu Európskej komisie (EK) José Manuela Barrosa adresovaného ôsmim členským štátom EÚ, v ktorých miera nezamestnanosti mládeže presahuje celoeurópsky priemer, čo je aj prípad Slovenska," informoval pred niekoľkými dňami Tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

Predseda EK v liste navrhoval jednotlivým vládam riešenia, ktoré by mali pozostávať z podpory zamestnanosti mladých a podpory malého a stredného podnikania. "Na tieto účely nám EK vyčlenila finančné prostriedky z Európskeho sociálneho fondu vo výške 39 miliónov eur a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v sume 2,26 miliardy eur, čo predstavuje financie v celkovej výške 2,3 miliardy eur," zdôraznil ÚV SR.

Premiérka zároveň oznámila, že predsedu EK už listom informovala o zložení Akčného tímu za SR, ktorý budú tvoriť zástupcovia slovenských inštitúcií a EK. Ich úlohou bude preskúmať a navrhnúť využiteľnosť prostriedkov z európskych fondov pre zvýšenie zamestnanosti mladých ľudí. V prípade malých a stredných podnikov sa tím zameria najmä na možnosti zlepšenia a zrýchlenia prístupu k finančným prostriedkom EÚ.

Akčný tím sa v spolupráci so slovenskými inštitúciami a sociálnymi partnermi sústredí na urýchlenú realizáciu už prijatých opatrení, ako aj na ich doplnenie. Spoločný plán Európskej komisie a Slovenska zameraný na rýchlejšie čerpanie štrukturálnych fondov sa už realizuje, akčný plán politiky v prospech mladých ľudí na roky 2012 – 2013 sa vypracúva.

Barroso sa na neformálnom zasadnutí Európskej rady 30. januára vyjadril v prospech toho, aby sme sa pri riešení nezamestnanosti mladých viac usilovali, zabránili tomu, aby sa odcudzili trhu práce a podporovali sektor malého a stredného podnikania, ktorý prežíva zložité obdobie.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

luke85 muž
   26. 2. 2012, 21:35 avatar
Hurá, konečne nejaký fakt: 34%.


2.
označiť príspevok

Cleopatra žena
   25. 2. 2012, 17:49 avatar
DAKUJEME


16.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 2. 2012, 19:15 avatar
Cleopatra nechces sa za mna vydat? 


3.
označiť príspevok

johndee muž
   25. 2. 2012, 18:26 avatar
kto chce, ten si cestu nájde, hovorí stará múdrosť. prečo sa jej nedržať? oslobodme sa od pohodlia navyšovania minimálnej mzdy, ako aj navyšovaním príspevkov ľudom, na sociálnu podporu, a využime potenciál, ktorý v sebe máme. a hlavne ktorý máme k dispozícií v našej krajine. môžme opäť rásť. verný sebe, svorne napred.


4.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 2. 2012, 18:33 avatar
Vies co kaslem na potencial a sutazivost. Ludia sa zmenili na sutazive bestie, ze kto z koho, kto koho prebehne v praci, ukaze sa lepsi, aby ten menej vykonnejsi isiel do riti. Sme ako stroje, lenze vsetko ma svoj strop a donekonecna sa zvysovat vykon neda. Cim dalej tym viac pracuje menej ludi, ti co pracuju idu na plnu paru? Lenze dokedy? Dokedy neochoreju, dokedy sa nestanu invalidi a nahradia ich druhi, tiez aktivni, ktori rovnako skoncia.
Súhlasí Ónya, johndee, Eliška, facepalm


5.
označiť príspevok

johndee muž
   25. 2. 2012, 18:43 avatar
a práve pre to by sme sa mali začať sústrediť na rozumový potenciál. múdro využívať plody, ktoré nám ponúka naše územie. na vlastnú zabezpečenosť, aj na export. sme malá krajina, ale nie je nás tu ako Japoncov v Tokiu, a nie raz sme už stáli ako tvrdá konkurencia pred svetovým publikom. mali by sme sa teda zbaviť daňových prázdnin pre investorov, ktorý zvyšujú zamestnanosť pre svoj čistý zisk a pre úplatky tých, ktorí im to legislatívou umožňujú. ciest je veľa, treba chcieť. množne.
Súhlasí Lea Smeja


6.
označiť príspevok

johndee muž
   25. 2. 2012, 18:45 avatar
VŠETCI ĽUDIA SÚ UŽITOČNÍ A VŠETCI BY MALI PRILOŽIŤ RUKU K DIELU, NIE SA MU OTÁČAŤ CHRBTOM. ASI PRESTÁVAME BYŤ SAMI ZA SEBA ZODPOVEDNÍ. ASI UŽ NEROZLIŠUJEME. ALE ZASE SA TO DÁ.


7.
označiť príspevok

johndee muž
   25. 2. 2012, 18:46 avatar
všetko slúži každému, a každý slúži všetkým.


8.
označiť príspevok

Eliška žena
   25. 2. 2012, 18:51 avatar
JohnD, ty si generátor náhodných fráz?


9.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 2. 2012, 18:57 avatar
Johndee vidis a prave kapitalizmus sa postaral o to, ze ti kvazi menej sikovni, vykonni, mudri - musia sediet doma, bez prace, mzdy a rozvoju spolocnosti. Ostali len ten najvykonnejsi v pracovnom procese, alebo ti co sa najlepsie vedie tocit okolo sefov a pchat do riti. Kazdy by mal mat sancu a robit co vie a moze. Lenze vsade chcu mladost, krasu, vzdelanie, prax a megavykony za malu mzdu a velke strasenie, ze ta nahradi iny, lebo ved ziadosti o prijatie do pracovneho pomeru na tvoje miesto je cele desiatky.


10.
označiť príspevok

havran
   25. 2. 2012, 19:06 avatar
Lea Smeja - celkom orávnene sa vzrušuješ - naozaj je systém , ktorý si vyberá zo spoločnosti len elity a špičky , nestojí pre spoločnosť ako celok za nič , je protispoločenský. Nerodia sa iba majstri a géniovja a kde vzali právo kapitálové špičky zatláčať to čo nepotrebujú do bahna? Potrebuje ich naozaj spoločnosť?
Súhlasí Lea Smeja


11.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 2. 2012, 19:08 avatar
Havran o tom to je. Kapitalizmus je len pre vyvolenych, ti co mali stastie, ze sa narodili ako pekni, maju nadanie, vedia ziskat vzdelanie a su dravi. Lenze v ludskom spolocenstve bude vzdy vacsina priemerna az podpriemerna.
Súhlasí havran


13.
označiť príspevok

facepalm
   25. 2. 2012, 19:09 avatar
Lea presne. Už sme len Human Resources - ľudské zdroje. Žiadne ohľady, funguj ako máš, ak nie, vymeníme za iný kus.
Súhlasí Lea Smeja


14.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 2. 2012, 19:12 avatar
Presne. Je to na nevydrzanie a pod ludsku dostojnost. Ludia, uz toho maju plne zuby. Aj ti co nemaju moznost sa uplatnit na trhu prace a sedia cele mesiace roky doma, pripadne maju vzdelanie a vsetko je nahnane do vyroby makat s ludmi so ZS. Ale aj ti co pracuju a drzia si svoje miesto zubami, nechtami -kopu nadcasov, robotu neraz riesie aj doma po veceroch, cez vikend samozrejme zadara.
Súhlasí facepalm


18.
označiť príspevok

havran
   25. 2. 2012, 19:51 avatar
Lea Smeja - je to tak , ale spoločnosť potrebuje všetkých - myslíš , že ak by si dala na jeno miesto len tých 15 percent najšikovnejších , tak by tam boli všetci OK? Nie , rozdelili by sa na 15 pod 70 stavdard a 15 nad. Čo by zároveň spôsobilo úpadok "spodiny" a zväčšovanie sociálnych rozdielov.


12.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 2. 2012, 19:09 avatar
Ahojte a neplacte za mnou. Musim off.
Súhlasí facepalm


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 2. 2012, 19:14 avatar
To cislo je zarucene vyssie. Statistiky uvadzaju iba tych, ktorí su registrovaní. Lenze ja osobne poznam tak vela ludi, ktorí nie su evidovaní na urade, a sami si paltia nemocenske, ze to cislo bude aj 45%.
Títo hajzli nas zavadzaju.
Súhlasí facepalm, starec


17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 2. 2012, 19:23 avatar
A potom hnoj vam povie: Ked sa ti nelubi, chod si robit niekam inam. Dnes je praca privilegiom.
Súhlasí facepalm


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 2. 2012, 21:07 avatar
Urady prace maju mechanizmy, ako vyhodit uchadzaca o zamestnanie cim skor a cim rychlejsie. Zlepsuje to statistiky tej ohavnej vlády.
Clovek ak pozna pokrytectvo vlady a ich uradnikov hrajucich divadielko rped volicmi tak by sa vyzvratil zo seba sameho. Uspoesnejsia vlada narobi lepsie zakony na zlepsenie statistik bez zmeny reality. To si uz zapametajte vy vsetci.
Su to vychcaní hajzli a nikdy im neverte. Nikdy.


20.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   25. 2. 2012, 21:15 avatar
...chce niekt0 pracu...???...v UK...))


21.
označiť príspevok

starec muž
   26. 2. 2012, 08:02 avatar
Hlavne,že zvyšujú vek odchodu do dôchodku.  Pre vysoko postavených s veľkými platmi je to výhoda.Môžu dlhšie brať ľahko zarobené peniaze a občas sa ujde aj nejaký úplatok.  Pritom títo ľudia už nie sú schopní riadiť viac ľudí a ich opatrenia spočívajú len na škrtaní nákladov na ľudí a materiál.Za takéto úspory (prepúšťanie ľudí,ničenie výrobných prostiedkov) potom ešte dostávajú vysoké odmeny a zbytok ľudí,ktorí to musia ťahať ľudia aby sa posral od roboty.To dokáže každý blbec znižovať náklady takým spôsobom. Je to štýl gazdu,ktorý chcel odučiť koňa žrať.Dával mu zo dňa na deň menej žrádla,až mu nakoniec kôň zdochol.Gazda si potom vzdychol: Keby bol vydržal ešte jeden deň,tak by sa už bol odučil žrať. 


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 2. 2012, 08:40 avatar
problém je aj ten u nezamestnaných,.. že nezamestnanecké podpory, na rozdiel od iných štátov, sú tak príšerne nízke, že človek nemá šancu prežiť a dostáva na hranu bezmocnosti,..pretože tento štát urobil na občanovi ďaľší malý oser ..a to že je uzákonené smiešne životné minimum na občana v určitej výške ..a podpora býva vždy nižšia ako to životné minimum..,,,ak by podporu chcel -žiadal občan dorovnať napr. dávkami v hmotnej núdzi, zákon to nedovoľuje - čo je tiež druhý oser - že ak niekto poberá nezamestnaneckú podporu, nemá nárok na dávky v hmotnej núdzi..normálne nenormálny paradox..a ja stále nechápem, načo je určená stabilná suma životného minima, keď sa z nej vypočítavajú percentá a občan nikdy to životné minimum v plnej výške nedostane... Ako je toto možné?


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 2. 2012, 09:39 avatar
Takže je to fakt, tato vlada znicila slovensko a prakticky zruinovala slovensko.
Súhlasí Ónya


24.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 2. 2012, 09:52 avatar
zruinovala aj ľudí ..napr. ak sa ocitli v bezútešnej situácii, štát im zobral aj to posledné čo mali.


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 2. 2012, 09:53 avatar
Ano zasratý system patriaci do ruk bank sa zariadil tak, aby boli uspokojovane poziadavky bank a nie ludí.
Súhlasí Ónya


26.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 2. 2012, 10:12 avatar
clovek otvory konzervu a tam spravy, pocuva radio spravy, zapne televizor spravy, vsade same spravy... na slovensku tak isto ako hocikde inde na svete kto chce pracovat, ten si pracu najde, ked nie doma, tak vonku... okrem toho sme v europskom zveze, mame tie socialne istoty ako grecko, alebo aspon ideme jeho cestickov, ked skrachujeme tak nas zoberu pod kontrolu nemci a oni naucia pracovat kazdeho, na cudzom, pre cudzieho uz pracujeme doma dnes, praca cini volnym.... uz tak raz bolo... esteze sem prisli ty zahranicny investori, inak sme rumunsko dva na eurach... v afrike maju vo vela krajnach namiesto narodnej meny dolare, to ako sa maju dobre sa da vidiet na vela fotografiach, u nas povedali ze ked prejdeme na eura tak budeme patrit do elitneho klubu... ano, asi ako tie africke krajny ktore maju namiesto narodnej meny dolare... esteze mame objektivne spravodajstvo tam nam daju rozum a povedia nam ako sa veci v skutocnosti maju... odporna propaganda, namam hu rad...


27.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   26. 2. 2012, 21:19 avatar
...iba fnukate a sedite na tych zaparenych ritach...fstat a hladat pracu,banda leniva...   
Súhlasí Sóley, Mojka


28.
označiť príspevok

Vlado muž
   26. 2. 2012, 21:23 avatar
a hladat pracu

i43.tinypic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   26. 2. 2012, 21:26 avatar
...vlad0,len si r0b pichu,zachvilu vas tam,jak citam,z0zeru...0bcania farby pleti buducn0sti...   


30.
označiť príspevok

Mojka žena
   26. 2. 2012, 21:28 avatar
však si tu vykrikoval..poďte pracovať do UK...
zabudli ti odpovedať: doma smrádek, ale teploučko!  

Danielkovi   na líčko.
Súhlasí ...d0d0...uk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:11,  Osvietený- zabudol si na krajiny ktoré majú naftu ako Venezuela Amíci nevedeli prežrať...
dnes, 21:05,  Blikáč osvietený. Radšej nič neprezrádzaj, lebo aj tak je to podľa USA a NATO predpisov a...
dnes, 20:50,  Ondrík, snáď využije inak svoj čas. =)) Ja teraz tiež chodím vonku a upratujem, keď sa mi...
dnes, 20:42,  Že Severná Kórea má diktátora, to všetci vieme, mmusia byť zabednení vo vlastnom, ale že...
dnes, 20:41,  Myslím si že ondrovi je zbytočne niečo vyčítať...ohľadom povysovania
dnes, 20:26,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Presne Edo to si ty. Propagandista. (pred 12...
dnes, 20:13,  Presne Edo to si ty. Propagandista.
dnes, 20:13,  Keď má len 4G dáta
dnes, 20:13,  A cim premyslas? Kokotia hlava.:-)))))))))))
dnes, 20:12,  Česká výskumná agentúra STEM robila výskum o šíriteľoch dezinformácií. Jeho výsledky...
dnes, 20:11,  *21*21*21 Aspoň pobavil.
dnes, 20:11,  Šíria ich skôr bez rozmyslu a so spoločenskými motívmi. Expertní šíritelia – sú...
dnes, 20:10,  A toto napise kokotko, co po len len ukoncenom hnojarskom ucnaku na miestnom JRD hnoj kydal....
dnes, 20:09,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117151622_3163061530408363_8287479161440...
dnes, 20:07,  Je Andrej Danko iba užitočný idiot alebo vlastizradca? Bratislava, 9. október 2018 –...
dnes, 20:06,  Slovensko ovládol užitočný idiot Kremľa Kapitán parlamentu JUDr. Andrej Danko nie je...
dnes, 20:05,  Užitečný idiot je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako...
dnes, 19:58,  Najkrajšia najvynulovanejšia nadbytosť vo vesmíre a celej galaxii takto fundovane vysvetluje...
dnes, 19:56,  Lečo.*21 Ja mu nič nechcem vziať. Ale neznášam farizejov. Bože ďakujem že nie som ako...
dnes, 19:54,  Nevravím že ondrej je dokonalým príkladom správneho kresťana. Veď kto ním je? Teda okrem...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 619 bytes in 0,217 seconds)