Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Krištof 2 Vatikánsky koncil.

81
reakcií
295
prečítaní
Tému 29. októbra 2020, 19:50 založil tomas12345.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 19:50 avatar
Cirkev a kresťania - nekatolíci (protestanti)

"15. Cirkev vie, že z viacerých dôvodov je SPOJENA aj s tými, ktorí sú pokrstení a poctení menom KRESTAN, ale nevyznávajú úplnú vieru alebo nezachovávajú jednotu spoločenstva pod vedením Petrovho nástupcu.28 Mnohí z nich majú totiž v úcte Sväté písmo ako pravidlo viery a života, prejavujú úprimnú NABOZENSKU HORLIVOST, s LASKOU VERIA v Boha Otca všemohúceho a v Krista, Božieho Syna a Spasiteľa,29 prijali krst, ktorý ich SPAJA s Kristom, ba uznávajú a prijímajú vo svojich cirkvách alebo cirkevných spoločenstvách aj iné sviatosti. Viacerí z nich majú aj EPISKOPAT, slávia svätú EUCHARISTIU a nábožne si UCTIEVAJU panenskú Bohorodičku.30 K tomu sa pripája spoločenstvo v modlitbách a iných duchovných dobrách, ba aj určité spojenie v Duchu Svätom, pretože on svojou posväcujúcou silou UCINKUJE aj v nich svojimi darmi a milosťami, ba podaktorým dal silu i VYLIAT vlastnú krv za Pána......................
www.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
.................................................................................................................................................................................................................

Takže Krištof :
1) Odkedy je RKC spojená s protestantmi ?
2) Odkedy sú protestanti kresťania ?
3) Odkedy sa protestantské bludy považuju za "úprimnú nábožensku horlivosť" ?
4) Ak je Cirkev Kristove telo a protestanti neveria v Cirkev, ako je možné že veria v Boha ?
5) Odkedy sú protestanti spojení s Kristom ? Je azda Kristus rozdelený ?
6) Odkedy majú protestanti episkopát - biskupstvo ?
7) Odkedy protestanti slávia nábožne eucharistiu ?
8) Odkedy protestanti nábožne uctievajú Máriu ????!!!
9) Odkedy Duch Svätý posobi v protestantizme ? Alebo azda na jednej strane Duch Svätý bráni čistotu katolíckej viery, a inde na nu útočí a spochybnuje ju ?

10) Odkedy RKC považuje niektorých protestantov za mučeníkov pre Krista ?

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 20:10 avatar
Protestanti sú kresťania, akurát sa rozišli s neviestkou katolíckou, pretože sa už nemohli dívať na tie neresti, ktorá stvárala. Napríklad kupčenie s odpustkami. Veď husiti boli zbožnejší kresťania ako katolíci. To sa musí uznať.

4.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   29. 10. 2020, 20:11 avatar
Kdo jsou Boží bojovníci a zákona jeho.....   
Súhlasí Lemmy

19.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 21:48 avatar
4, ... to jsou Svědkové Jehovovi! 
A i Boží zákon střeží !  

7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 20:20 avatar
Nie sú kresťania, tradična RKC ich za kresťanov nikdy nepovažovala, to zmenil až 2 Vatikánsky koncil ktorý sa sám seba exkomunikoval.

Husiti ? Ved husiti plienili obyvatelstvo. RKC nekupčila s odpustkami, je to celé inak než ako protestantská propaganda dezinformačne vykreslila, píšem o tom i na svojej stránke

katolik0.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 19:58 avatar
Naskytávajú sa mi tu teda len 2 možnosti : Bud Duch Svätý zmenil o 180 stupnov svoje názory, a dnes povoluje všetko čo predtým dogmaticky zakazoval, a sám koná raz za katolícku cirkev a raz proti nej................ ALEBO nastala v Cirkvi obrovská apostáza (ako v čase arianizmu v 5 storočí), ked skoro celá Cirkev (s výnimkou 2% tradičných katolíkov) zradila celé učenie Tradičnej Cirkvi, a pokúša sa spájať nespojiteľné.         

5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 20:13 avatar
Napríklad Klein neuznáva tradičných katolíkov: Piatkovy pôst

Len rímsko a grécko katolíkov.

6.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 10. 2020, 20:16 avatar
Klein je na toto ešte malý.    
Súhlasí Lemmy

8.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 20:28 avatar
5: Je rozdiel medzi starokatolíkmi a tradičnými katolíkmi.

11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 21:24 avatar
V čom spočíva rozdiel?

9.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 10. 2020, 21:22 avatar
Vinu protestantizmu nesu jej zakladatelia. Ale ak sa v dnesnej dobe niekto narodi do napr. evanjelickej rodiny, je cely zivot vychovavany ako evanjelik a veri uprimne v Krista, kto som ja aby som ho sudil? Aj ked ja ako katolik som presvedceny ze nakolko pravda moze byt len jedna, tak moze existovat len jedna cirkev co uci pravdu a tym padom ostatne tzv. cirkvi hlasia klamstvo. Ale co mam robit? Mam ho nasilne presviedcat ze je v blude nech konvertuje inak bude zatrateny a podobne? Toto nie je cesta. To iste robia aj moslimovia, ktori si myslia ze len oni su v pravde a my sme bludari. Verim, ze kto bude prqvdu hladat z celeho svojho srdca tak ju istotne najde. Ako priklad spomeniem Scotta Hahna, byvaleho protestantskeho teologa a profesora, ktory po rokoch studia Biblie a modlitieb konvertoval na katolicizmus a dnes su jeho knihy bestsellerom vo svete. Napr. kniha Nasa cesta do Katolickej cirkvi ktoru napisal a da sa najst na internete sposobila, ze stovky protestantov konvertovali taktiez. Nie, kazdy ma to stastie byt katolikom od narodenia a mnohi hladaju pravdu cely zivot. Ma ich Cirkev za to odsudzovat?

10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 21:24 avatar
Zakladatelia protestantizmu sa predsa nemohli ďalej dívať na neresti, ktoré páchali tradiční katolíci, preto odišli od katolíkov.

12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 10. 2020, 21:25 avatar
Pozri Klien, každá sliepka svoje zrno chváli

Keď sa súdny človek pozrie na tento humbuk, tak sa vykašle na všetkých a stane sa ateistom
Súhlasí Lemmy

13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 10. 2020, 21:27 avatar
Bol SOM kedysi katolíkom ale vyprdol SOM sa na vás, lebo neberiem tieto žabomyšie vojny o to kto je väčším kresťanom

Tohto sa veru zúčastňovať nebudem
Súhlasí Lemmy

15.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 21:35 avatar
9:

Nie, vinu protestantizmu nenesú len jej zakladatelia, ale každý kto sa s týmito zakladatelmi spája. Ak by protestanti odišli z protestantských cirkví, protestantizmus by zmizol.

Máš protestantovi jasne zdorazniť že jeho mylné učenie urážajúce Boha aj našu preblahoslavenú Pannu Máriu vedie do pekla, a pokial sa nezriekne svojich bludov a nevstúpi do katolíckej cirkvi, nebude spasený. Toto vždy a zakaždým jasne zdoraznovala tradičná RKC aj dogmatické vyhlásenia koncilov.

Nie je možné aby sme protestantov nazývali kresťanmi, za spasených ktorí sa nemusia zriecť svojho učenia, a hovoriť o nich že nábožne uctievaju Pannu Máriu a posobí v nich Duch Svätý. VED TOTO JE RUHANIE A KATOLICKY INDEFERENTIZMUS !!!!!

18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 21:42 avatar
Veď protestanti vznikli tým, že sa už nemohli dívať na zločiny, ktoré sa diali v Rímskokatolíckej cirkvi.
Súhlasí Shagara

14.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 10. 2020, 21:34 avatar
tomas12345, 2. vat. koncil nebol dogmaticky koncil, teda nedefinoval vieru, ale jej prejav, nakolko monarchie padli, svet sa spamataval z dvoch svetovych vojen a vychod ovladal komunizmus. Katolicka Cirkev nadalej uci ze je len jedna svata apostolska a katolicka Cirkev. Aj ja milujem tradicie cirkvi, latincinu, navstevoval som Tridentsku predkoncilovu svatu omsu a odmietam modernizmus... Ale ako sa ty mozes nazyvat katolikom, ked robis to iste co Luther a odmietas autoritu papeza. Ucenie Cirkvi je rovnake ake bolo pred koncilom. Cirkev nadalej uci, ze protestanti su heretici.. Ale zmenila pristup k nim... Uz bolo dost vojen ked sa vrazdili a nenavideli katolici a protestanti. Aky ma zmysel neustale sa urazat aj tak si kazdy bude verit svojej pravde. Kristove slova: Milujte sa navzajom ako som ja miloval vas ma byt priorita pre vsetkych!

22.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 21:57 avatar
14, ..... KBS už umožnila spásu aj tým, čo nie sú kresťania a čo neveria v Ježiša Krista, .... inovercom a aj ateistom!  
A to je viac ako proti-biblické, a tým sa úplne znehodnocuje Kristova, zmierovacia obeť!    

Súhlasí tomas12345

16.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 21:38 avatar
14 : Nie Klein, súčasná RKC po 2 Vat. koncile už neučí že protestanti sú heretici, ani zmienka o protestantoch ako o heretikoch nebola v 2 Vat. koncile či v súčasnom katechizme. Namiesto toho ich súčasná RKC nazýva bratmi vo viere, kresťanmi, nástroje spásy, miesto kde Duch Svätý posobí, a potencionálne spasení, a cirkvi ktorým máme prejavovať úctu, a nábožne uctievajuci Pannu Máriu......

17.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 21:41 avatar
Moment, ja neodmietam právoplatného pápeža, ale odmietam sa podriadiť "pápežovi" ktorý sa sám v Cirkvi exkomunikoval svojimi herézami. Aj pápež sa totiž može exkomunikovať z Cirkvi, a ani pápež nemože učiť nejaké nové učenie v rozpore s Tradíciou Cirkvi. Pápež podla ucenia 1 Vat. koncilu nemože učiť nové učivo v rozpore s Tradíciou (Denz. 1836).

Cirkevný zákonník CIC z roku 1917 v kánonoch 100 a 102 pripúšťa až 99 ročné obdobie bez pápeža a aj počas tak dlhej absencie pápeža by pápežský úrad trval.

1) Sv. Róbert Bellarmín (De Romano Pontifice): "..pápež, ktorý je zjavným bludárom, prestáva byť pápežom, tak ako prestáva byť kresťanom a údom tela Cirkvi."

2) sv. František Saleský, (Katolícka kontroverzia,1596): "Keď pápež je zjavným heretikom, automaticky stráca svoj úrad a dôstojnosť a vylučuje sa z Cirkvi, a Cirkevby mala vyhlásiť, že je pozbavený jeho Apoštolského Stolca."

3) sv. Bernard: "Antikristus najskôr môže zviesť aj vyvolených, ak sa stane falošným pápežom, keď zaslepení ľudia sa budú domnievať, že je pravým pápežom..."

76.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 10. 2020, 13:09 avatar
čoveče, ved ty si už viac ak samotný papež....    ...Zamysli sa, kolko takýchto somarín naťahali papeži v celej historii do RKC.....A prave preto, vznikol protestantizmus....Ty sa vracaš kdesi do minulosti, a si vlastne voči dnešnej RKC tiež protestant. Uvedomuješ si to?    

78.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2020, 23:30 avatar
76, .... súhlasím, tých "somarín"/trojica,peklo,atď/ bolo naozaj dosť! 

77.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 10. 2020, 13:15 avatar
Tomasi, už ti len chyba navratiť sa ku krestanstvu , ktore bolo po ukrižovaní, a nie vraciat sa niekde do dôb, ked Konnštantín spojil krestanstvo s pohanstvom....aj dnes to je zjavne vidieť.....napr. taký vianocný stromcek je vlastne pohanský symbol.....

79.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2020, 23:42 avatar
77, .... áno, dnes je to samozrejmosť, .... že stromček je "pohanský symbol" a že vianoce sú nebiblické, .... a to ja pamätám na čas, ked nás istí "kresťania" chceli ukrižovať za to, že spochybňujeme vianoce!
A dnes je to samozrejmosť a priznáva to každý! Aj ked stále mnohí dané vianoce/narodenie Krista/ oslavujú, aj ked sa vtedy nenarodil!
Aj malé deti sa učia v dejepise/v nových učebniciach/ o daných saturnáliách, od ktorých sú odvodené vianoce.
A tak je tomu takmer vo všetkom, .... a postupne sa na to prichádza.
Pretože aj tým mnohým, nebiblickým, pohanským dogmám RKC už ani mnohí katolíci, protestanti neveria!
A tak sa blížime k času, ked sa to všetko prevalí a splní sa proroctvo: ..... " V ten deň sa bude hanbiť každý prorok za videnie, keď prorokoval, ani si neoblečú srstený plášť, aby sa utajili. 5 Povedia však: "Ja nie som prorok, ale človek, ktorý obrába zem, jej som sa venoval od svojej mladosti." 6 A keď sa ho spýtajú: "Čo sú to za rany na tvojich prsiach?" Odpovie: "Tie som utŕžil v dome svojich priateľov." " Zech.13 kap. 15   

20.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 10. 2020, 21:49 avatar
Mlady clovek, ktory sa rozhodne hladat pravdu a vidi ze katolici tvrdia ze pravdu maju len oni, protestanti kricia to iste a aj moslimovia atd, sa musi citit zmateny... Katolici hovoria ze protestanti su v blude a toto iste hlasa aj druha strana. Ako sa ma ten clovek rozhodnut? Musi hladat, studovat a modlit sa kym mu Boh neukaze cestu.... Aj sam apostol Pavol vrazdil krestanov a myslel si ze tym sluzi pravemu Bohu a likviduje bludarov... Toto nikam nevedie... Preto Duch Svaty skrze Cirkev po koncile ukazal jej milosrdnu tvar a ona zmenila pristup k inovercom. Miesto nenavistneho pohladu sucit a milosrdenstvo... Aby sa naplnili Kristove slova: Nech tak svieti vase svetlo pred ludmi aby videli vase dobre skutky a oslavovali vasho Otca, ktory je na nebesiach. Milujte sa navzajom ako som ja miloval Vas... A Cirkev sa nadalej modli za jednotu krestanov ale uz nie diktatorsky ale s laskou....

23.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 21:59 avatar
20 : Cirkev može konať skutky lásky k protestantom, posielať im humanitárnu a finančnú pomoc, to je v podstate i správne, ale Cirkev a pápež, ktorý ma hájiť, a obranovať čistotu katolíckej viery, nikdy nemože o protestantskom učení povedať že je kresťanské, že nábožne uctievajú Pannu Máriu, že tam posobí Duch Svätý, a že protestanti možu spochybnovať jednu katolícku dogmu za druhou a napriek tomu byť spasení. Toto je totiž v PRIAMOM rozpore s celým učením RKC.

Florentský koncil (1438 – 1445)

Svätá rímska Cirkev, založená slovom nášho Pána a Vykupiteľa, pevne verí, vyznáva a ohlasuje, že NIKTO mimo katolíckej Cirkvi, ani pohania, ani židia alebo neveriaci, alebo heretici a schizmatici NEBUDU mať účasť na večnom živote, ale vrhajú sa skôr do večného ohňa, ktorý je pripravený diablovi a jeho anjelom, ak sa PRED smrťou k nej nepripoja. Až taký veľký význam má jednota tela Cirkvi, že cirkevné sviatosti len tým prispievajú k spáse, ktorí v nej ZOTRVAVAJU, a že pôsty, almužny a iné diela nábožnosti a cvičenia v kresťanskom boji len tým prinášajú večnú odmenu. „NIKTO, aj keby dával akékoľvek almužny, ba keby pre meno Krista vylial aj krv, nemôže byť zachránený, ak neostane v lone a JEDNOTE katolíckej Cirkvi.“

Prvý vatikánsky koncil (1870)

Iba katolíckej Cirkvi patria totiž všetky tie mnohé a pravdivé znaky, ktoré jej Boh udelil, aby bola vierohodnosť katolíckej Viery očividná. … Cirkev je vo svojom zriadení tak plne ohraničená a vymedzená, že nijaká spoločnosť, ktorá je oddelená od jednoty viery alebo od spoločenstva tohto tela, NEMOZE byť nijako nazvaná časťou alebo UDOM Cirkvi. Cirkev nie je cez rozličné spoločnosti, ktoré sa nazývajú kresťanskými, ani rozptýlená a rozdelená; je celkom v sebe sústredená a uzavretá do jednoty.

25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 10. 2020, 22:01 avatar
Použil si výraz: založená slovom nášho Pána.

Pána rovná sa JHWH?

26.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 10. 2020, 22:09 avatar
Ty si myslis, ze napr. evanjelik, ktory cely zivot miloval Krista, modlil sa, zil dobrym zivotom a skratka nevedel ze Katolicka Cirkev je pravou cirkvou, tak ze tento clovek bude zatrateny? V Bohu nie je nic nemozne! Verim, ze aj takyto clovek moze byt spaseny. Laska prekryva mnoho hriechov... Je rozdiel medzi vlaznym krestanom ci odpadlikom a medzi horlivym, ktory ale pravdu nepoznal...

28.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 22:15 avatar
26: To je len tvoj osobný názor, ale dogmatické závery koncilov hovoria opak.

Nie je rozdiel medzi odpadlíkom a evanjelikom. Odpadlík je každý kto odpadne od pravej viery, a evanjelik sa dobrovolne rozhodol že bude protestantom a nevstupi do katolíckej cirkvi. Dogmy hovoria jasne, stačí spochybniť jednu dogmu a dostávaš sa pod exkomunikáciu či prekliatie. Dogmy neboli zavedené do Cirkvi pre srandu králikov.

29.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 10. 2020, 22:25 avatar
Moji rodicia su neveriaci a kazdy den sa modlim za ich obratenie... A verim ze Boh moje modlitby nenecha nevypocute... Cital som krasny pribeh od sv. Jana Maria Vianey. O jednej zene, ktora velmi plakala lebo jej zomrel manzel, spadol z mosta. A nemohla uverit tomu ze napriek tomu ze sa cely zivot zanho modlila, zomrel vo svojuch hriechoch ako neveriaci. V tom k nej pristupil tento knaz, ktory rovnako ako Pater Pio vedel citat myslienky a povedal jej: Je spaseny!! Panna Maria mu vyprosila milost pokania a pocas padu z mosta si vzbudil lutost nad svojimi hriechmi. Je v ocistci, musite sa zanho vela modlit!

30.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 22:34 avatar
29 : No ten dotyčný sa aspon ku koncu obrátil, no protestanti ktorí sa celý život neobrátia.....

33.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 22:43 avatar
30, ..... a ako to vieš? Podla toho, že to povedal "anjel svetla", satan?
Pochop, žiadna Mária sa nemôže zjavovať, ale iba -  

35.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 22:49 avatar
29, 33 : KLEIN, vidíš toto sú tí protestanti o ktorých 2 Vat. koncil vyhlasuje že nábožne uctievajú Máriu.......

Može sa zjavovať, tak ako mal Ján Zjavenie Boha, može mať aj dnešný katolík Zjavenie Ježiša alebo Márie.

31.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 22:38 avatar
29, ..... teda, občania Slovenska, .... obyvatelia planéty zem, .... Boha nemusíte hľadať, .... presne poznať Písma, ...... konať jeho vôľu, ..... rásť vo viere, .... v duchovnej zrelosti, .... a podobne.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Stačí ked budete "padať z mosta", ..... alebo nabúrate na ceste pod vplyvom alkoholu, .... alebo ked vás vo vojne zabije nepriateľ, ..... a podobne.
Alebo , stačí aj na smrteľnej posteli oľutovať, a uvidíte, .... rýchlosťou 3 mach sa presuniete do neba!  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Užite si svet, ..... nech to telo ide zlumpované do hrobu! Spása je istá! 

milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ..... takéto príspevky sú len smrtiacou ilúziou pre nevedomých! 

36.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 23:11 avatar
31 : Ateista ktorý by vykonal akt dokonalej lutosti, by mohol skončiť v nebi, podobne ako skončil lotor na kríži.

37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:13 avatar
tomas12345 a čo má urobiť veriaci ktorý nechce do neba lebo má strach z výšok ?

38.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 10. 2020, 23:15 avatar
Musí trpieť.       
Súhlasí Osvietený

39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:18 avatar
Peter ale ako k tomu príde ??? Do zvončeka bohovo hádže , basničky a zaklínadlá odrieka patričky dere a zrazu hento odmena ?

41.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:24 avatar
Strach z výšok je telesný, radosť z výšok duchovná.
Kludne sa pýtajte, ja odpoviem...  

40.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 23:22 avatar
37, .... nuž potom nič iné nezostáva, len isť do pekla! 
A strach z hĺbky nemáš? 

42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:24 avatar
Ja nemám ani z výšok strach ani z hlbok . Mám rad teplo a pekne ženy tak beriem to peklo

43.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:27 avatar
Tam su len škaredi chlapi...

45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:28 avatar
Len ja mám strach že ľahké ženy by mohli uletieť z pekla a to by bola hrôza  

47.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:30 avatar
Lahke ženy tí diablici nepustia, to je smmmmrrrrtelný hriech neboj..
Jejda ty chceš hrešiť ešte aj v pekle!!

51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:32 avatar
To nie je hrešenie . Normálka sme rodina
Súhlasí Nadja

49.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 23:31 avatar
45., .... ale peklo je rozdelené na pánsku časť a dámsku časť! A medzi tým more, plot a ešte jedno more! 
Tak kamarát, nechaj si chuť zájsť, ......  
Súhlasí Nadja

52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:33 avatar
Vouuu ešte aj pri mori supiš ďatlová plaž paradička . Na čo je plot v mori neviem ale mne plot nevadí . A zaplavam si rád . Ja som vedel že je tá zem plochá

54.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:35 avatar
To bude plot proti žralokom...

46.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 23:29 avatar
43, .... a smrdia dymom! 
Súhlasí Nadja

50.
označiť príspevok

Nadja žena
Ja mam dym rada, teda dym táboráku... plápolej, táboráku jásej... im tam budem spievať

53.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:34 avatar
Fajn je aj ten z udiarne čo vonia .

55.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:36 avatar
Taký nepoznám, ale vôňu klobások hej...  

57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:37 avatar
Jožo Herák hovoril . Mám rad češnek štrašne voňá klobáškú.

58.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:40 avatar
To je peknučké, ja mam rada cesnak takmer všade okrem zmrzliny... mna by vyhodili aj z toho pekla  
Súhlasí Osvietený

61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:41 avatar
Aj mňa za neslušnosť

62.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 10. 2020, 23:42 avatar
Za hlasné poprdkávanie?  

60.
označiť príspevok

peter67 muž
Sestrička. Už som ti písal, že Edo je ešte väčší prasák ako ja.    
Tak si daj dokopy jeho tému - "správny chlapy" terazky - z udiarne čo vonia- a keď ti dám Edovu obľúbenú pesničku (ešte netuší, že je jeho obľúbená ) Tak asi už tušíš, kam nenápadne smeruje s tými náražkami.     
http://www.youtube.com/watch?v=bcUsNe98cNk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

67.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:46 avatar
Braček to je na mňa nejak zložité, ale ta pesnička by asi mojou oblubenou nebola
Súhlasí Osvietený

68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:48 avatar
Tiež to neni nič pre mňa

66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:46 avatar
Nadi a to si ešte neochutnala moju salamu jeleniu

69.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:49 avatar
Ty robis aj salamy? Zastreliš jeleňa, vyudiš, to je život, to ti závidim... A ešte tie hribiky, no mňamik
Za tento nádherný život lahko zaplatiš nejakým košom s vreckovkami, aspoň si to potom budeš vážiť  

72.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:59 avatar
Presne tak jeleniu klobasu i salamu . Ale dávam maso z jelenice . Buď ulovim alebo si ho odkupim od PZ lebo jelen nezostava mne iba 10kilo zastrelné . Bez kože stojí u nás 1,5 € kilo jeleniny . Nič cenne to nie je .
Taká normálna dávka klobas za tri dni výroby je 200 kilo a 100 kilo klobas . Najskôr sa to pomelie a zamieša na druhý den plni a na tretí údí na pilinách a kvalitnom dreve .Samozrejme ide tam i bravčovina. Huby zberam skôr z vášne . A som i vášnivý rybarom od roku 1974

73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:03 avatar
A to si ešte nejedla moju srnčiu sviečkovu na smotane s broskyňami . Môj uplne naj recept .
Alebo omáčka so sušených vatovcov k tomu šípkový čaj ale naozajstný nie z papiera ale šípok musí mať farbu ako červené víno .

56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:36 avatar
Tak to je super aj ja keď ťahám tie marlborky červené smrdím dymom .

59.
označiť príspevok

Osvietený muž
Shagara nestraš ma lebo vletím do toho neba a vyšvácam tie anjelice že bude len perie lietať

81.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2020, 23:52 avatar
59, ..... ale aj som mal videnie pekla. A v tej mužskej časti boli len sami katolíci! A ked som sa pýtal hlavného kotolmajstra, že prečo len oni, tak mi povedal: .... "Nuž oni si ho vymysleli tak majú čo chceli"! 
A v tej ženskej časti boli tiež len katolíčky, ale len starší ročník, a z mladšieho ročníku len strašne špatné!
A teraz mám dilemu, kde sú tie pekné?   

44.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 23:27 avatar
36, ........ a to je aké evanjélium? Tomášovo?
Lotor nešiel do neba, .... ale bude v pozemskom raji, a tam aj on musí uveriť v Krista!
O tom je milénium, .... to je ten "tisícročný súdny deň"!
Tomáš a ponúka Biblia takúto lacnú záchranu?
Pochop, z obetnej smrti robíš potom bezvýznamnú vec.
Však Kristus ani nemusel zomrieť, ....... ja sa aj s ľútosťou na smrteľnej posteli dostanem do neba? 

48.
označiť príspevok

Osvietený muž
Presne toto mi povedal jeden ujo , že ty lotor zlezieš z tej čerešne ??? Ešte , že som ušiel . Teraz keď viem že by ma bol ako dieťa na kríž pribil uvedomujem si závažnosť situácie .

65.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 23:45 avatar
44) Asi sa ti to zdá nespravodlivé, no ale teoreticky mohol ísť ten lotor aj do ocistca, a potom hneď skončil v nebi, takže svoje hriechy si odpykal jednak na kríži pri ukrižovaní a v ocistci.

A kde z Biblie vyplýva že ten lotor ešte musel ísť do nejakého podzemného raja a tam uveriť ? Však on už v Ježiša uveril keď bol s ním ukrižovaní

70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:50 avatar
tomas12345 na Filipínach sa môžeš predkrižovať aby si potom nemusel toľko basničiek a zaklínadiel odriekať
Súhlasí Shagara

24.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 22:00 avatar
20, .... láska ku všetkým, áno! Ale záchrana všetkým, bez rozdielu je lacná tolerancia a niečo čo hrubo odporuje učeniu Krista!  
Všetci majú hľadať Boha a nájsť ho! Pravda sa totiž nededí a nie je závislá od miesta narodenia!   

21.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 21:54 avatar
17, .... zaujímavá zmena! 
Voľakedy, ked pápeži páchali tie najotrasnejšie veci, tak RKC prišla so zákonom, že .... "Boh môže prehovárať vo svojej cirkvi aj cez naj-skazenejšieho kňaza"!   /svätý čertík/     
Tomáš, ..... ty ako ovečka /baran/ musíš poslúchať svojho vrchného pastiera, .... lebo inak ťa pápež dá do kliatby, .... alebo ťa exkomunikuje!  

27.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 22:13 avatar
Zjavenie 3: 14-17
14 A anjelovi laodicejskej cirkvi napíš: Toto hovorí Amen, verný a pravdivý Svedok, Počiatok Božieho stvorenia: 15 Poznám tvoje skutky, že nie si ani studený, ani horúci. Kiež by si bol studený alebo horúci! 16 Takto, že si vlažný, ani horúci, ani studený, už-už ťa vypľúvam z úst. 17 Lebo hovoríš: »Som bohatý, zbohatol som, nepotrebujem nič« - a nevieš, že si biedny, poľutovaniahodný, chudobný, slepý a nahý. 18 Radím ti: odo mňa si kúp zlato vyskúšané ohňom, aby si zbohatol, a biele rúcho, aby si sa zaodel a aby nebolo vidieť hanbu tvojej nahoty, i masť, ktorou si potrieš oči, aby si videl.

Zjavenie 2: 1-7
"1 Anjelovi efezskej cirkvi napíš: Toto hovorí ten, čo drží sedem hviezd vo svojej pravici, ktorý prechádza medzi siedmimi zlatými svietnikmi: 2 Poznám tvoje skutky aj tvoju námahu a vytrvalosť a viem, že nemôžeš zniesť zlých. Skúšal si tých, čo hovoria, že sú apoštolmi, a nie sú, a zistil si, že sú to luhári.3 Si vytrvalý, veľa si zniesol pre moje meno a neochabol si. 4 Mám však proti tebe to, že si zanechal svoju prvotnú lásku. 5 Preto si spomeň, odkiaľ si padol, rob pokánie a konaj ako prv. Ak nie, prídem k tebe a pohnem tvoj svietnik z jeho miesta - ak nebudeš robiť pokánie. 6 To máš však k dobru, že nenávidíš skutky nikolaitov, ktoré aj ja nenávidím. 7 Kto má uši, nech počúva, čo Duch hovorí cirkvám."

Poznámka : Shagara, vidíš teda že Cirkvi možu byť aj povahovo zlé, no napriek tomu stále učia čistotu kresťanskej viery. Tak tomu bolo i pri Efezskej a Laodicejskej cirkvi.

Pápež ktorý je exkomunikovaný ma nemože exkomunikovať.

32.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 10. 2020, 22:41 avatar
27, .... a to akože Kristus ich schvaľoval?
NIE !!!
Tam zazneli jasné výstrahy od Krista!
A kto by chcel byť "vypľutý" alebo aby Kristus "odstránil jeho svietnik", .... a podobne?! 

34.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 10. 2020, 22:46 avatar
32 : Vyplutý by boli len pre ich zlé vlastnosti - zanechanie lásky, bohatstvo.

Preto aj ja počúvam tradičných pápežov v otázkach viery, ale pokial žili nemravným životom alebo v bohatstve, tak v tomto si od nich príklad brať nebudem.

63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:44 avatar
To robíš chybu Tomáš .

64.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 10. 2020, 23:45 avatar
potrtkávanie
Súhlasí peter67

71.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 23:52 avatar
Shagi a Tomas, prepačte, sme Vam tu trošku naburali temuuu
Súhlasí Osvietený, peter67

80.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2020, 23:44 avatar
71, ..... nuž, čo už, ..... a pochopil som až pri tej Osvieteného 64! To čo je za ideológiu?  

74.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 10. 2020, 11:15 avatar
tomas

Veľa veciam nerozumieš. Namiesto pohoršovania sa, študuj v pokore čo učí Cirkev. Napríklad hneď na začiatku vychádzaš z predpokladu, že to čo si citoval v 1, je všetko napísané o protestantoch. No nepíše sa tam len o protestantoch ale o všetkých kresťanských - nekatolíckych vyznaniach. Takými sú aj ortodoxní, arménski kresťania, Chaldejská sýrska cirkev, či apoštolská asýrska cirkev atď... Tie sa medzi sebou líšia vierou tak, že jedny aj Máriu uznávajú, aj biskupskú následnosť od apoštolov majú zachovanú atď, ale nie sú v plnom spoločenstve s Rímom.

75.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 10. 2020, 12:20 avatar
Píše sa tam jasne výlučne len o protestantoch, pretože východné cirkvi boli vždy považované za katolícku cirkev, i keď nie Rímskokatolícku cirkev ale za katolícku cirkev áno.

Navyše o východných cirkvách sa píše v dokumentoch 2 Vat. koncilu v samostatnej téme - východné Cirkvi.

82.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 10. 2020, 01:12 avatar
75, ..... to máš jedno Tomáš, ..... aj tak všetci patria do konglomerátu - Veľký Babylon! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  7, ... robíš šaňovi *53 kuriéra? UPS *21
dnes, 01:41,  6, .... to je pravda čo píšeš z Biblie, .... lenže tí "maličkí" nepoužívajú...
dnes, 01:28,  25, ...... ono len, čo ľudia počujú ten hlas Boha a nasledujú ho tam, kam ich vedie, ......
dnes, 01:27,  ups :)
dnes, 01:26,  Dnes sa vo všetkých kostoloch na celom svete čítalo toto evanjelium: Ježiš v tej hodine...
dnes, 01:17,  Bez pýchy no, tak vmprvom rade musia počuť o Ježišovi, ako zastúpil hriešnikov na kríži....
dnes, 01:08,  4, .... teda, neprežijem?*15 A tie gate neberieš?*13*39 Sú aj s tým hnedým pásikom...
dnes, 01:05,  Augustín aj napísal: .... "Čomu nerozumiem, tomu neverím" !...
dnes, 01:02,  23, .... nie, to som nepovedal. Aj ja som bol ako katolík biblicky nevzdelaný! Však takých...
dnes, 01:00,  Tvoje meno nie je zapísané v KNIHE ŽIVOTA ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 00:58,  Táraj si len, maličkému si nepomohol ;)
dnes, 00:55,  1, .... ak sú naozaj svedkovia Boha Biblie, Jehovu, ..... hádaj, ako by sa dal potom...
dnes, 00:48,  Ale tak vadí Shaga, keď neveria pravdivo, ale to neznamená, že sa s nimi nerozprávam. .. a...
dnes, 00:47,  7, .... ked zomriem odkážem ti moju urnu s prachom!*10*15 A mám ešte aj jedny spodne gate, s...
dnes, 00:44,  Či len Jehovisti?
dnes, 00:44,  Od čecha: Když slunce zapadá....
dnes, 00:43,  1, ... a vieš že aj ježiš mal "svojho Boha"? Ale ak by bol on Bohom, ... môže...
dnes, 00:42,  P.S. pod tým svetlom asik nebolo myslené nič magické. .. =))
dnes, 00:41,  Starajte sa o svoju myseľ. Vyprázdňujte ju každý deň od zbytočných nánosov ako...
dnes, 00:38,  50, .... mám radosť z každého nového, .... ale JS si plnia svoju povinnosť už len tým,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(213 377 bytes in 0,258 seconds)