Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Krišna a konanie

28
reakcií
2596
prečítaní
Tému 19. októbra 2008, 19:40 založil janyjany.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2009
47
08. 07. 2008
13
04. 02. 2010
70
17. 08. 2020
1
 
 


1.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 19:40 avatar
Múdry človek má podľa Krišnu svoje činy uskutočňovať, ale od týchto činov sa odpútať. Taký človek vykonáva svoje činy, ale je v ňom súčasne niečo, čo je akoby divákom vo vzťahu k týmto činom, čo sa na týchto činoch nijako nepodieľa, niečo, čo by sa mohlo vyjadriť slovami - konám svoju činnosť, ale mohol by som rovnako povedať, že ju nechávam konať. Múdrym sa človek stáva tým, že vzhľadom k svojmu konaniu sa chová tak, ako by to vykonával niekto druhý. Radosť a bolesť, ktorými ten či onen čin pôsobí, sa tohoto človeka nedotýkajú. Keď je duša nedotknutá svojimi vlastnými činmi, potom sa duša od svojich činov oslobodzuje a nepýta sa, aké budú mať jej činy následky. Lebo výsledok činov zaujíma dušu len potiaľ, pokiaľ je obmedzená, keď konáme však činy preto, že to vyžaduje beh sveta, potom je nám ľahostajné, k čomu takéto činy vedú, či nám prinášajú niečo hrozné alebo slávne, čo je pre nás plné utrpenia alebo radosti. Svojim činom sa prizerám. Prizerám sa a idem svojou cestou a čoho sa zúčastňujem, toho sa práve tak nezúčastňujem, lebo som sa stal divákom.
Toto je pekný príklad východnej múdrosti. Aj ten kto ide kresťanskou cestou, musí čiastočne realizovať Krišnove slová. Ako odpútanosť od svojich činov, nedotknutosť nimi, byť divákom svetovej divadelnej scény. Niekto by si tieto slová mohol vysvetľovať tak, že takýto človek je bez súcitu, chladný, bez morálky. Ale kresťan nechce byť len divákom. Chce byť spojený s ľudstvom. Kresťanstvo vedie k aktívnemu pretváraniu sveta. Východná múdrosť na mnohých pôsobí očarujúco, pretože je naozaj očarujúca, v pozitívnom slova zmysle. Tam, kde ona končí, kresťanstvo začína.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 19:58 avatar
....Pravdivý a verny SVEDOK v spravodlivosti sudi a bojuje..,takto nejako to stojí v zj.Jana,ale neskor slova svedok vyhodili.(ktovie preco-asi preto,že už su tak namoceny v hmote ze nechapu pojmy zivota ako svedka svojho zivota)Povedz mi vsak Jany čím ide ďalej Krestanstvo,co objavuje po tom ako dokaze dotycný transcendentovat vlastne Ja osobnym a telesnym prejavom?


19.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 22:05 avatar
Na konci zemského vývoja dosiahnu ľudia toho, že ich osamostatnené ja bude mať v najvnútornejšom vnútri impulz činiť to, čo je správne a dobré. Až láska bude natoľko preduchovnelá, že nikto nebude chcieť nič iného, než to, čo prospieva svetu, potom bude splnené, čo Kristus chcel priniesť na svet. Lebo v tom spočíva jedno z kresťanských tajomstiev - Hľaďte na Krista, pokúste sa byť ako On, nasledovať ho, potom bude vaše oslobodené ja také, že nebude potrebovať žiaden zákon, že bude konať dobré a správne činy ako bytosť v najhlbšom vnútri slobodná. Tak je Kristus podnecovateľom oslobodenia od zákona v tom zmysle, že človek už nebude konať dobro kvôli zákonu, ale z podnetu lásky žijúcej v jeho vnútri.


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 22:26 avatar
Janyjany este si nebol "zobrany" preč z tohto tela a neboli ti ukázane svety,trebars,ako vo vedach je nebeský svet indru.Nebol si tam?Alebo niekde inde?


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 10. 2008, 10:50 avatar
Jany stojí tam mimo ine aj to,že človek ,ktorý ide cestou karma jogy a vzdal sa vysledkov(plodov) svojich činov,ktorý znicil svoje pochybnosti transcendentalnym poznaním,je pevne umiestnený vo svojom JA.Preto nie je sputaný svojimi činmi. Joga je v pravom zmysle slova spojenie, v tomto prípade spojenie s najvyssie postavenou bytostou v hierarchii vsetkeho co kedy bolo je, a bude.Čiže nasledkov za akukolvek cinnost hriesnu ci bez hriechu nezožne nik ,kto je v joge-trvalom spojení s Bohom,kedze Boh je najvyssí požívatel a ten kto je s ním v spojení je jeho sucastou.Taký clovek je prave Božou prítomnostou zbavovaný vsetkych negatív a tym je aj transcendentalny svojim cinom.Pretože akokolvek sa nad tým zamyslís,ten kto vytvorí takýto most k Bohu ,čo je nemožne bez viery a oddanosti,bez pochyb,ten vplyvom Božstva kona vsetko čo je stopercentne dobre i ked zdanlivo pred nižsie postavenymi by aj konal hriech.Hriech v takychto prípadoch je len falos nepoznania u tých čo to tak nazvú.Aj preto bolo vidiet,ci je možne docíta´t sa rôzne zdanlivo hriesne veci ,ktorych sa dopustili svätci davnych časov,lenže ich hriechy ,hriechmi neboli,pretože aj vdaka tým hriechom sme tu vsetci a teraz v danej prítomnosti.Inač by nas nebolo.Nebyt hroznej veci ako druha svetova vojna trebars,nik z nas by na svete nebol v takejto podobe akej sme teraz.Teoreticky by sme mohli i podakovat nicitelovi svetov zato,že i vdaka jeho minulej destrukcii prislo k takym nasledkom ,že sme tu v takychto podobach a že vlastne sme.Ale o tom si aj ty presvedceny,poznas ulohu zdanliveho zla v živote ludí.


26.
označiť príspevok

janyjany
   20. 10. 2008, 17:54 avatar
Ranexil - vrcholom indickej múdrosti je poznanie Átmanu a Brahmanu cestou jogy. Kresťanstvo vedie k zmŕtvychvstaniu, čo je spojené s premenou Zeme. Kedysi bol ľuďom daný zákon, čo je správne a čo nie. Hovorilo sa o hriechu. Ľudia boli držaní v strachu. Zákon bol vonkajší. Teraz sa zákon presúva do vnútra. Netreba hovoriť o hriechu, ale asi skôr o zákone akcie a reakcie. Čo sadíme, to žneme. Človek, ktorý dospel k tzv. spáse sa oslobodzuje spod vplyvu tohoto zákona. Tento zákon nás vedie k spáse. Nemusíme hovoriť o dobre a zle. Všetko, čo sa nám deje, je pre naše dobro.


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 10. 2008, 00:45 avatar
ALe nie je.SU aj druhy jog ,ako karma joga ,ktora vytvara spojenie s najvyssím a este dyahana.Ostatne su len spojnice k vyssím ci nizsím bytostiam.Ja som chcel iba povedat ,že aj spojenie s Kristom je je joga.Pretože to slovo znamena spojenie.


28.
označiť príspevok

janyjany
   21. 10. 2008, 17:58 avatar
Joga vedie naspäť do duchovného sveta. Možno ňou dospieť k Bohu. Možno pomocou nej premeniť astralitu. Kresťanstvo ide ďalej. Vedie k zmŕtvychvstaniu. K premene i fyzického tela.


3.
označiť príspevok

dorota
   19. 10. 2008, 20:09 avatar
krestanstvo sa nedokaze odputat od svojich cinov,
pokial budu mat pojem dobro, zlo, hriech nemozno vraviet o odputani sa.

ces byt odputany?
zabudni na dobro a zlo


10.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 20:56 avatar
nemusíme hovoriť o dobre a zle. Múdry človek, ak niečo povie, koná, myslí, činí tak z ničoho, bez minulosti. Vie, čo je správne vo svetovej súvislosti.


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 21:09 avatar
Jany niekto z číny kedysi povedal:Kto je mudry pozná ludí,kto vsak pozna sam seba je osvietený.


13.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 21:14 avatar
Ranexil - o tom som už písal, podľa mňa aký človek môže poznávať veci v skutočnosti. Človek naplnený láskou, ktorý sa dokáže zjednotiť s vecami a preto ich prežíva z nich samých také, aké sú.


12.
označiť príspevok

dorota
   19. 10. 2008, 21:12 avatar
hihi 


4.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 20:14 avatar
Indovia usilovali jednostranne o odpútanie sa od všetkého pozemského. Kresťanstvo vedie k premene Zeme.


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 20:21 avatar
Janyjany a nie je to krestansky svet,ktorý Zem premiena az sa z toho smogu co do atmosfery chrli poserie?Takuto premenu si mal na mysli ci inu?Po ovocí poznas strom a hnile jablko nerozozna ze je hnile uprostred inych hnilych.Aby si videl mal by ta niekto vybrat z toho kosa kde sedís aby si videl.Uvedom si konecne,že symbol kríza je symbol planety nibiru,ktora znicila už predosle civilizacie a ak neprestaneme s klananím sa ukrizovancovi ,tak to dotiahneme do konca aj my.Živeho treba vyznavat a nie toho na kríži.


8.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 20:37 avatar
Ranexil - mám na mysli zéteričnenie Zeme. V apokalypse je o nej hovorené ako o novej
Zemi.


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 21:40 avatar
Janyjany počúvaj ,ale etericka zem jestvuje,zéterči sam seba a tým aj pochopís co tam krisna chcel povedat o tom transcendentalnom ponatí vlastneho Ja k telu.Etericka Zem ziari.


18.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 21:57 avatar
Hmotná Zem je prejavom éterickej Zeme v ktorej žijú prírodné bytosti. Mám na mysli zéteričnenie hmotnej Zeme, čo nastane vtedy, keď ľudstvo dospeje k zmŕtvychvstaniu, čiže premene fyzického tela, jeho zéteričneniu, čo predžil pre nás Kristus.


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 22:07 avatar
Janyjany ty to myslím si nespravne chapes.AJ teraz si istym sposobom etericke telo,ktore je o oktavy vyssie,ale v rezonancii.Je možno v stave snenia a unasane tebou,lebo ziva bytost vlastne Ja ,kde je to si.Ja som už zažil i to že som bol clovek ale pritom duchovna entita.Pocul som jeho myslenie ale telo ma pocuvalo .Skratka je velmi komplikovane vysvetlovat ze kazdy z nas je najmenej trojjedinost.Len vacsina ludí zacne iba jedno z tiel pokladat za seba a ostatne sa vezu v nevedomosti.


21.
označiť príspevok

janyjany
   19. 10. 2008, 22:19 avatar
Ranexil - každý z nás má éterické telo. Bez neho by život na hmotnej Zemi nebol možný. Lenže toto éterické telo po smrti zaniká. Najvyššia úroveň vedomia ku ktorej vedie kresťanstvo sa dosahuje premenou fyzického tela, ktoré sa tým stáva večným. Tak ako posledná bude porazená smrť ako hovoria evanjeliá.


5.
označiť príspevok

dorota
   19. 10. 2008, 20:17 avatar
myslim ze tymto si ich filozofiu naozaj neprecural


14.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2008, 21:26 avatar
..keď sme Dorota u toho čúrania, čo myslíš, chodia počas toho filozofovania aj čúrať ?  


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 21:38 avatar
Mojka ja chodím pišať,aby som vam mohol písať ,


23.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2008, 22:47 avatar
..Ranexil a čo keď je to naopak : chodím písať, aby som mohol pišať  


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 10. 2008, 23:12 avatar
Mojka prestan lebo sa naozaj nieco vo mne pohlo. (Nevieš čarovať vsak? )


29.
označiť príspevok

dorota
   21. 10. 2008, 21:23 avatar
podla toho co pisu? nie. su to vyplody tlaku plneho mechura  


7.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 10. 2008, 20:30 avatar
aha,takze ked sa bude dokolecka dokola rozoberat svetske,priroda sa zregeneruje..ake jednoduche..vedie ta cesta nie nahodou naopak..omylom ste si podla mna hodili spiatocku..


15.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2008, 21:28 avatar
..presne tak selbea, uhádla si to  


9.
označiť príspevok

slon v lese
   19. 10. 2008, 20:47 avatar
zéteričnenie zeme...eh...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:43,  Evanjelium podľa Matúša 28: 16-20 "16 Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch,...
dnes, 02:26,  Cirkev mala vtedy svetskú moc, tak používala bežné svetské súdenie, vrátane popráv, ako...
dnes, 02:23,  :) Dobré otázky.
dnes, 02:21,  Však si to prečítaj poriadne : https://www.knihazivota.sk ;) Žiadny koniec sveta sa tam...
dnes, 02:18,  Stále platí, že DZIOVA KNIHA ŽIVOTA, je oficiálny zoznam mojich priateľov ;) A tí,...
dnes, 02:14,  Jediné čo sa stane, že bude vyčiarknutý z KNIHY ŽIVOTA ;)
dnes, 02:09,  Nie je mi problém vrátiť peniaze tomu, kto si to rozmyslí s pomocou mojej OSOBE ;) Je to...
dnes, 02:08,  Objednáme si sálu v kulturáku a z vyzbieraných peňazí zaplatíme POSLEDNÚ VEČERU ;)
dnes, 02:08,  26 : Tak ale to by si mal byť konkretnejši pri informácii o svojej výzve, pretože vela ludí...
dnes, 02:04,  No predstavujem si to ako jednu veľkú párty, dobre sa najeme a NIEČO aj vypijeme ;)
dnes, 02:03,  24 : A čo bude mať z toho ten kto bude sedieť po tvojej pravici ? Aké výhody z toho bude...
dnes, 01:56,  Nehlásam koniec sveta ale posledný súd, to je dosť podstatný rozdiel ;) SOM stvoriteľ,...
dnes, 01:53,  22 : Hlásaš vieru o tom, že v roku 2042 nastane koniec sveta, v ktorom príde stvoriteľ Dzio...
dnes, 01:49,  Tu je moja viera, ktorú ale nehlásam, len SOM ju zverejnil na mojej stránke ;)...
dnes, 01:46,  Veď JA ani neviem, či SMRŤ je koniec alebo prestupná stanica len ;)
dnes, 01:44,  Pane milý, JA hlásam nejakú vieru? ;) Akú? ;)
dnes, 01:42,  18 : Pretože tak isto ako všetkých 40 tisíc denominácií, tvrdíš že len TY hlásaš tu...
dnes, 01:39,  A to už ako si na to došiel? ;)
dnes, 01:39,  Cháp to takto: JA (MALIČKÝ) klopem na Ondrejove dvere a čakám či mi otvorí ;)...
dnes, 01:38,  13 : Ty si tiež len jeden z 40 tisíc sektárskych vodcov *10
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(100 611 bytes in 0,241 seconds)