Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Krestanstvo vzniklo aby ovladalo ludi, naozaj????

37
reakcií
1728
prečítaní
Tému 29. marca 2013, 12:20 založil lahoda.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lahoda muž
   29. 3. 2013, 12:20 avatar
Krestanstvo nemohlo a nezniklo preto aby mohlo ovladat ludi,(co sa neda povedat o inych nabozenstvach, napr. o islame) uz len preto, ze bolo od zaciatku jeho vzniku, priblizne 4 storocia krvavo prenasledovane Neplynuli z jeho clenstva ziadne vyhody skor naopak, ludia ktorý vyznavali toto krestanske ucenie, sa museli schovavat a v neposlednom rade krestania nemali svojho vodcu, panovnika ktory by ich ovladal a ktoremu by z toho plynuli vyhody. Krestania len sirili ustne a slobodne Kristove ucenie lasky, priatelstva, bratsva, rovnnosti, odpustenia, milovania, slobody a podobne. JK nikdy neburcoval svoju skupinu proti niekomu za ucelom svojho akehokolvek prospechu, obohateniu sa alebo ziskania akelkolvek moci tu na Zemi prave naopak zomrel opusteny a ponizeny na krizi . Krestanstvo je v prvom rade o slobode a naopak Jezis bol mozno, prvy kto chcel odelit stanu moc od nabozenstva vzhlasenim dajte Bohu co je Bozie a .......


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 10:57 avatar
Inak vo virtualnej realite je vacsi frajer spider man.


2.
označiť príspevok

lahoda muž
   29. 3. 2013, 12:39 avatar
doplnim a cisarovy co je cisarove


3.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 3. 2013, 18:32 avatar
lahoda; ... súhlasím až na to, že vačšina, keď nie všetky, náboženstvá nevznikli preto, aby mohli ovládať ľudí, ani islam ... prostriedkom na ovládanie, sa stali až neskor, podobne i kresťanstvo ...
Súhlasí mather


5.
označiť príspevok

lahoda muž
   29. 3. 2013, 20:38 avatar
nepoznam podrobne historiu inych nabozenstiev ale co sa aspon tyka islamu tak co viem zalozil ho prorok Mohamed a aj osobne ho siril bojom a vojenskymi vybojmi, ktore viedol a zjednotil Arabske kmene, aj preto si ho okrem ineho velmi vazia.


4.
označiť príspevok

nabzlo muž
   29. 3. 2013, 19:29 avatar
to je teraz jedno ako vzniklo,alebo prečo,ale koľko nešťastia prinieslo o to ide....


10.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 09:01 avatar
naozaj dnes sa uz vsetko znuzilo aj sloboda, aj evolucia, atd.
ale krestanstvo prinieslo aj mnoho dobreho


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2013, 09:14 avatar
10)..lahoda..možno že prvopláno tam ten dobrý úmysel bol..a možno by aj ostal keby nebolo keby. Nábožensvto - RKC v stredoveku si prispôsobili mocipáni sebe..dostali na inú úroveň - strach. Veľmi silno zapustené korene, nakoľko tá krutosť sa vymazať nedala.
len mi povedz lahoda..čo dobrého prinieslo kresťanstvo - náboženstvo ako také ?
viem že viera u človeka býva silno zakorenená a preto "vnímanie a videnie jej škodlivosti býva zastreté.."..netvrdím že človek by nemal veriť.. ale so zdravým úsudkom.


14.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 09:47 avatar
co donieslo dobre donieslo som ti uz viac krat napisal
ty my povedz co donieslo zle ak by sa nezneuzilo


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 09:50 avatar
Prinieslo nadvladu cudzieho Boha.


17.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 09:56 avatar
toho najlepsieho mozneho


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 10:06 avatar
Coze?
Benevolentny Boh, ktorý da rozhresenie aj kreaturam nepriamo sposobuje dekadenciu a skazu sveta..


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2013, 10:04 avatar
vieš čo ..nič, ..nemám na to náladu vysvetľovať..tiež som ti o tom písala,..Chcela som len konkrétne to "dobré" vypichnúť od teba..ale nič rukolapné si doteraz nepovedal.


20.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 10:12 avatar
co prinielo krestanstvo
Jezisa Krista keby sa drzali jeho ucenia
napr.
V evanjeliu Jánovom v osmej kapitole "doviedli zákonníci a farizeovia k Pánovi Ježišovi ženu, pristihnutú v cudzoložstve, a postaviac je do prostriedku
povedali mu: Učiteľu, táto žena bola pristihnutá pri skutku, keď cudzoložila. A v zákone nám prikázal Mojžiš kameňovať také ženy, nuž čo ty hovoríš? Ale to povedali pokúšajúc ho, aby ho mohli obžalovať. A Ježiš sa zohol dolu a písal prstom na zem. A keď sa ho len neprestávali opytovať, pozdvihol sa a povedal im: Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí na ňu kameň. A opäť sa zohol dolu a písal na zem. Ale oni počujúc to a súc obviňovaní od svojho svedomia vychádzali jeden po druhom, počnúc od starších až po posledných, a zanechaný bol Ježiš sám, i žena, stojaca v prostriedku. A keď sa zase pozdvihol Ježiš a nevidel nikoho okrem ženy, povedal jej: Ženo, kde sú tamtí tvoji žalobníci? Či ťa niktorý neodsúdil? A ona riekla: Niktorý, Pane. A Ježiš jej povedal: Ani ja ťa neodsudzujem; iď a nehreš viacej. Potom im zase hovoril Ježiš a riekol: Ja som svetlo sveta. Ten, kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tme, ale bude mať svetlo života."


21.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 10:23 avatar
Kruci...ved sa nad tym zamysli. ako ju mohli pristihnut? Leda ak by smirovali. Uchylní obkukavaci prisli zalovat.
Zalobnik nasich bratov viues kto je?
Tam slo len o to, ze Satan ako duch bral na seba riozne sposoby, aby Pana skusal, ci je to skutocne on.


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2013, 10:34 avatar
ale no   ..ano, pekné gesto do Ježiša, ale to bolo pred 2000 rokmi,.. pýtam sa na tvoj podnet..čo DOBRÉ prinieslo kresťanstvo a náboženstvo ako také , tejto spoločnosti ?
Nejde o veriacich ..ani o "dobrý " vplyv náboženstva, je to v človeku, je to charakter, múdrosť, cit pre spravodlivosť apod.
Inak Kráľ Šalamún,neveriaci, ktorý utiekol pred vplyvom náboženstva atď, ..tiež urobil múdre gesto v spravodlivosti, keď ma rozriešiť -súdiť dve ženy o dieťa, ktoré jedna z nich tej druhej ukradla,..príbeh isto poznáš.
Jánošík tiež robil dobré gesto že bral bohatým a chudobným dával.., minule jeden neveriaci zachránil ľudský život,.. jedna moja kamoška neveriaca, sa dodnes s láskou stará o svojho chorého svokra.., ..ale jedna suseda veľmi veriaca, stále robí klebety a všade len zlo, na všetko má alibistickú odpoveď že "prečo ja ? "     

lahoda, daj konkrétne niečo , to enjaké dobro, ktoré je poznať, cítiť jeho vplyv....bo inak nemá cenu sa o tom baviť.


30.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 12:36 avatar
haha     ide o to ze tvoju kamaratku nepozna nik a janosika iba na slovensku
inac dal som ti uz dost odkazov kde mozes hladat co prinieslo krestanstvo,( ale si asi zaslepena ateistka a pre tvoju zaslepenost sa nedokazes pozriet na to objektivne) ktore budovalo Europu 2000 rokov narozdiel od tvojej kamaratky a Janosika ktore ci chces alebo nie su a boli ovplivneny tiez krestanstvom    


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2013, 12:55 avatar
no nazdravie.. ...aj ma mrzí, že si nič nepochopil..neva, ( ..a ateistka nie som, ..tak nezabudni na šiby ryby v pondelok..)) 
Súhlasí lahoda


32.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 3. 2013, 12:57 avatar
*šibi ryby.. mastné ryby  


23.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 10:36 avatar
ide tu o to aby sa clovek nad sebou trochu zamyslel
V starej zmluve (rozumej dobe pred ukrižovaním a vzkriesením Krista) bolo stanovené potrestať smrťou toho, kto by cudzoložil 3.Moj20:10. Je to vyjadrením Boha, ktorý má "nulovú toleranciu" k hriechu. Zároveň však platilo, že ak neverný partner - cudzoložník prejavil ľútosť a túžbu po odpustení, presnejšie, ak mu ukrivdený - podvedený partner odpustil, trest sa nekonal.

V tomto príbehu vidieť, že zákonníci a farizeovia nepriviedli cudzoložnicu apriori z dôvodu poslúchať zákon daný skrze Mojžiša, ale z dôvodu, aby mohli nejako prichytiť a obviniť Ježiša z toho, že buď nie je láskavý a milosrdný alebo neposlúcha Zákon. Oni podľa mňa vedeli, že toto je na Ježiša pasca z ktorej podľa nich nevyviazne. Ježiš je však nie len nejaký učiteľ, ale aj Syn Boží, ktorý vidí do srdca človeka.
Pre farizejov a zákonníkov prípadná smrť nejakej ženy v tomto útoku na Ježiša nehrala rolu. Im išlo iba o Neho, pretože Ho nenávideli.
Naopak, Jezisovy tu išlo o všetkých a nevynechal ani "chuderku pristihnutú". Napokon dobrú lekciu od svojho "prebudeného" svedomia dostali všetci a osobitne aj cudzoložnica. Verím, že bola "dvakrát" zachránená - od ukameňovania a od slabosti ďalej cudzoložiť.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 10:39 avatar
Na Nicejskom koncile sa uzniesli, ze Jezis je syn boží. Dovtedy to tak nebiolo.
Je mozne z niekoho vyrobit syna bozieho ak to politicky vyhovuje?

O ano je!!


6.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 3. 2013, 23:49 avatar
Lahoda, ako môžeš napísať, že z kresťanstva neplynuli žiadne výhody ????? Prečo potom ty veríš, alebo tí vtedy a dnes boli všetci idoti a preto sa nechali prenasledovať len tak pre nič za nič. Veď to je hrozné. Na čom je vlastne postavená tvoja viera ?Ty sa tiež modlíš iba preto, že sa to musí, ak sa chceš dostať do neba ? Na to aby sa človek nechal mučiť, ako sa oni nechali, musí mať človek sakramentsky väčší dôvod, ako dokonca nemať ani žiadne výhody. V tých časoch to vlastne bol novonájdený Boh, po mnohých stáročiach, ktorý reaguje na modlitby, nebo dáva každému odozvu na jeho praktizovanie svojej viery a dáva mu záruku, že tento skúrvený život v tomto satanovom kniežatstve, môže mať pokračovanie v niečom dobrom a nádhernom a toto oni uverili a nevedeli sa dočkať, kedy to príde a dokonca odpúšťali aj svojím mučiteľom, lebo vedeli, kam ich smrťou pošlú. Veď v čase, keď vznikol Islám, bolo kresťanstvo rozšírené po celom vtedy známom svete a presviedčať ľudí na islám sa muselo ostrím meča, pretože ľudia cítili, že sa nemodlia do bútľavej vrby, ale že sa modli k Bohu, ktorý s nimi komunikuje a ktorý ich počúva a vychováva. A to všetko napriek tomu, že už aj v samotnej cirkvi bolo vtedy veľa svinstva. Cirkev nemôže zaniknúť aj keby vyvraždili všetkých kňazov a celú cirkevnú hierarchiu, lebo ľudia veria preto, že ten deň, keď sa modlí je iný, ako keď sa nemodlí. Kto má na tomto postvenú vieru, ten neprestane veriť, aj keď ho zabiješ. Pre toto nie je kresťanstvo výmysel pomätených hláv, skôr naopak, pomätený je niekto iný.


9.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 08:58 avatar
Trocha od veci píšeš, pretoze ja mam namysli nemali ziadne vyhody v tom zmysle, ze ked sa stli krestania neboli ziadny páni ale sa museli schovavat a boli aj prenasledovany
Kresťanstvo sa šírilo najmä medzi najchudobnejšími a najutláčanejšími triedami imperiálneho Ríma. Oslobodzovacie učenie Krista bolo radostne prijímané najmä ženami, keďže ženy boli v ťažkom položení. Pohanskí Rimania nazývali kresťanstvo ”ženským náboženstvom”, alebo ”náboženstvom slabochov”.
a na ostatne tvoje domienky nema zmysel reagovat.


7.
označiť príspevok

zajomato
   30. 3. 2013, 04:40 avatar
to je vtedy, keď sa ídea zmení na ideológiu


8.
označiť príspevok

repress žena
   30. 3. 2013, 06:24 avatar
...a ideológia na fanatizmus..


12.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 3. 2013, 09:23 avatar
lahoda; k "5" ... v dobe pred islamom žili arabské kmene ako nomádi a viedli medzi sebou neustále boje, platila krvná pomsta, ktorá sa dedila a pod. ... boli tam odlišné historické, politické podmienky ako pri vzniku kresťanstva. Mohameda a jeho prívržencov vojensky prenasledovali, nakrátko našli útočisko u kresťanského kráľa ... V Medine, kde sa uchýlili, bol Mohamed nútený, ak chceli prežiť, stať sa politickým i vojenským vodcom, ktorý sa dokázal, zo svojimi muslinmi ubrániť a poraziť nepriateľa, hoci ich bolo 3 000 a protivníkov 10 000 ... Na základe Islamu sa mu podarilo arabské kmene zjednotiť, vytvoriť štát na základe „Písma“, podobne ako Židia po babylonskom zajatí. Rozdieľ bol v tom, že Židia žili, až po obdobie nástupu gréckej nadvlády, reatívne politicky stabilne, ako perzská provincia, kým v na arabskom polostrove to neustále vrelo ...
Súhlasí lahoda


13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 09:47 avatar
Ved oni sa medzi sebou sekaju podnes den. Ked nie medzi sebou, tak si najdu nejakeho nepriatela.


16.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 09:53 avatar
Názor na človeka sa dá urobiť aj z jedného gesta či kroku, ktorý urobí. A o Mohammedovi mi stačí vedieť jediný jeho krok. Po tom, čo ho vyhnali z mesta, kde býval, sa chcel naspäť vrátiť. Ľudia sa však báli, že sa bude mstiť. Mohammed im sľúbil, že nie. Ale samozrejme slovo nedodržal a svojich bývalých nepriateľov nechal povraždiť. A zdôvodnil to jednoducho, ale zato spôsobom, ktorí moslimovia doteraz s obľubou používajú. Klamať a zabíjať v záujme "vyšších" princípov a cieľov je povolené - hlavne ak sa jedná o ciele náboženské
Ja osobne by som nemohol veriť v proroka ktorý ma na sebe krv a uz nehovorím o tom ze mal pomer z 9 ročnou Aisou a lupil a prepadaval karavany a pod.


26.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 3. 2013, 10:58 avatar
lahoda; ... a tie dezinformácie máš odkiaľ? ... tu je niečo málo o Mohamedovi cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 3. 2013, 11:01 avatar
Ale Mojzis mu nevadi, ale Mohamed ano 
Súhlasí J.Tull


28.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 3. 2013, 11:06 avatar
lahoda; ... ešte k "20" Ty prečo hádžeš kameňom? ... dokonca tak, že ani poriadne nepoznáš to, čo kameňuješ ... ak by sa kresťania držali učenia Ježiša Krista, tak by to bola taká sila, ktorá by už dávno zaviedla celosvetový komunizmus ... 
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 3. 2013, 12:29 avatar
nehadzem po nikom kamene    a inac ziadny komunizmus by tu nebol pretoze prave praviciary su a konzervativci su povecsinou krestania a laviciary väcsinou ateisti a komunisti protibozci, preco asi     


33.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 3. 2013, 13:02 avatar
lahoda; ... a nežili prvé kresťanské spoločenstvá v „komunizme“ a podobne nežijú i mnísi v mnohých kláštoroch? ... kresťanstvo sa stalo pravicovým práve tým, že sa spreneverilo učeniu Ježiša Krista a stalo sa slúžkou moci ... čím je pravicovejšie tým je menej kresťanské ... komunizmus nie je o „protibožestve“, ale o rovnoprávnosti, nielen pred Bohom, ale o rovnoprávnosti človeka voči človeku... o spoločnosti, v ktorej sa človek dokáže sebarealizovať, pričom jej odovzdáva všetko podľa svojich možností a schopností a dostáva toľko, koľko potrebuje ...  


34.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 3. 2013, 00:40 avatar
Samozrejme, že aj na komunizme bolo niečo dobré a nemali by sme to zahodiť za seba len,preto, že to bolo komunistami zneužité. Ale práve, čo sa týka prvých kresťanov, tam boli naozaj prvky komunizmu v tom zmyle, že všetko dokopy a zase vždy iba pár ľudí rozhodovalo o tom, čo zo spoločným. A práve z týchto ľidí sa stávali diktátori aj s negatívnymi vlastnosťami. Napríklad aj samotný Peter apoštol zabil manželov len preto, že neodovzdali všetok svoj amjetok, ale že si časť ponechali. Myslíte si, že by to Ježiš urobil ? Ja si myslím, že určite nie. Aký to bol priestupok proti tomu, že samotný Peter zaprel Ježiša. To sa potom prenieslo aj na pápežský stolec a určite to nebolo Ježišove a ani to nezodpovedá evanjeliu. Možno práve to sú tie prvé satanové klamy, ako sa snažil zničiť cirkev od samého začiatku. Možno práve preto si povolal potom Ježiš Pavla apoštola. Ani jeden pápež okrem Petra nebol potom z Ježišových apoštolov, všetci boli iba Petrovi žiaci. Ba dokonca Pavlovi bolo doporučené, aby nešiel do jeruzalema, že ho tam zabijú a on šiel a nezabili.Ale kto ho mal zabiť a prečo ? Cirkev je od samého začiatku takto napadana satanom a jediné, čo je na obranu proti nemu je evanjelium, kde je naprosto jasné, že Ježiš by takéto veci nerobil a teda nič z toho nie je jeho a teda ani tá špina nepatrí cirkvi, ale satan hľadal a hladá neustále nové veci a tak si vymyslel rôzne dogmy vrátane dogmy o neomylnosti pápeža a tým má priklincované na stene cirkvi všetky svojej svinstvá.
A teda ak komunizmus nebol dobrý už ani pri prvých kresťanoch, nemôže byť dobrý nikdy. Je to typická satanova polopravda.Keď každý podľa toho koľko môže a koľko potrebuje, musí byť vždy niekto, kto bude rozhodovať nie o prispievaní, ale o rozdeľovaní a tu je prvá automatická deformácia osobnosti mocou nad majetkom a ľuďmi, čo pomoc potrebujú. nehovoriac, že mladí iba drhnú a majú za to iba prísľub do staroby a do ich staroby sa väčšinou toho veľa zmenilo. A tak prísľub do staroby je vec, ktorá sa nesmie meniť od vydania prísľubu 20 ročnému mladíkovi, až do jeho staroby. Inak sme trápni idioti a klamári,, ktorí nemajú inteligenčné zábrany siahať na úspory a nádeje mladých ľudí. Viď Smer a druhý pilier. neustálym spochybňovaním ho zničili a spôsobili takmer presne vyčísliteľné škody. Pokiaľ budú na Slovensku ľudia ako smeráci, ako môžu mladí ľudia veriť na dôchodok. ???? a zabezpečenie v starobe, ak kazdý kok..., čo má v riti dieru sa sápe na dôchodklové peniaze mladých. Sú to primo vyčísliteľné peniaze a určite si to postihnutí mladí nenechajú ukradnúť a v budúcnosti určite budú pýtať všetko naspäť. Je to detinské a plytké a priamo by sa to dalo nazvať červeným iditizmom.
Nechápem, ako môže niekto brať niekomu peniaze a neuvedomiť si, že by ho v budúsnosti mohol za to niekto brať na zodpovednosť ? Vlastne teraz som idiot ja, lebo vlastne, čo všetko zničli komunisti a čo sa im za to stalo ???? My nejsme jako voni ! Že by všetky tieto zločiny vyliečil Havel touto jedinou vetou ???? Udeláme z nich debili a ať si všechno nechaj ????
Peniaze majú silu, ktorá láme slabšie IQ ako maliny, ale koľko krát ešte v histórii ľudstva príde banda neinteligentných zlodejov, aby rabovala, čo vytvorili generácie pred nimi ????
Takže sa pýtam mládeže, aj vy, ak prídete na dôchodok a zrazu zbadáte, že tam nič nie je, tiež si poviete: My nejsme jako voni, jsou to debily, ať si všechno nechaj ??????????
Prešiel som od Krista k Ficovi, ale cez Petra apoštola, ktorý prvý ako diktátor po Kristovi zabil dvoch manželov za pár mizerných peňazí. Skala cirkvi a pápež, ktorý miloval Krista a ičiel takmer na istú smrť, keď ho nasledoval v jeho osudnú noc. Trikrát sa ho pýtal Ježiš: Miluješ ma ? A ten tretí krát ho to dokonca rozčúlilo. A takto Ježiš ukázal symbol pápežského stolca až podnes. Môže sa na tom teraz niečo zmeniť. Ešte tam nie je ani mesiac a už sa dvíhajú hlasy proti nemu a satan dáva jasne najavo, že ani on to nebude mať ľahké, lenže tentokrát ide o všetko. Nikdy nevisel život ľudstva na tejto zemeguli na tak tenkom vlásku, ako dnes. Na predpovede o konci sveta moc neverím, ale predpoveď o konci sveta, ak bude najmocnejší muž sveta černoch, sú až príliš reálne. Kľkože to má ešte Obama do konca volebného obdobia a na predľženie už nemá šancu, lebo pápež, ako si to dodnes myslím mnoho ľudí, už dávno nie je najbohatší muž sveta. A my sa nepoučíme a nepoučíme ....... ..... ....


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 10. 2013, 20:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Louis
   31. 3. 2013, 14:41 avatar
Ale prosím vás! Na manipulovanie, obmedzovanie a vymývanie mozgov tu máme Fica a nie kresťanstvo..


36.
označiť príspevok

Azinger
   1. 4. 2013, 11:25 avatar
Ale ovláda kresťanstvo ľudí, strašením peklom a vynucovaním si poslušnosti.


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 10. 2013, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:12,  Avsak nemusis prijmat bibliu ked nechces ,,,, Len si potom vyber co vlastne hladas ,,
dnes, 20:11,  Ty si mimo realitu ked nechces pochopit Ze ty niesi na to postaveny aby si si mohol vybrat...
dnes, 20:08,  Biblia oznacuje zenu ako -HRIECH Aha , to mi staci . A asi sa mi to sniva , ved to je...
dnes, 20:07,  Kesha vies si predstavit SLOVO zena a nie je to zena telesna ?
dnes, 20:06,  67 nik Boha nevymyslel BOH Vymyslel nas
dnes, 20:04,  62 . To akoze preto , lebo zenu sa mu nepodarilo stvorit tak dobre ? Jasny dokaz , ze...
dnes, 20:04,  No ved zeny su na tom rovnako Biblia oznacuje zenu ako -HRIECH Ale to by si musel pochopit...
dnes, 20:03,  Však aj kašlú, ta čo. ..
dnes, 20:03,  Kesha tu nejde o to kto ma aku pravomoc ci muz ci zena , tu ide o to ze sa nestotoznujes s Bohom...
dnes, 20:02,  No tak to je ina kava . Ze 21 storocie . Keby som bol zena , tak okamzite na nich kaslem .
dnes, 20:02,  Boh si vyberal stale CHLAPA ,,, ale tym nepodcenil zenu
dnes, 20:01,  Neva, veľa ľudí sú tu ako dieťatká.
dnes, 20:00,  Však žene nie je dovolené vyučovať.
dnes, 19:59,  55 . V zbore ma mlcat ........stredovek jak vysity a to som vobec netusil , iba som srandoval :-)
dnes, 19:59,  kluud kesha *13
dnes, 19:57,  A preco nemoze byt ? Lebo co ? Evanielici maju fararky normalne a nic sa im nestalo .
dnes, 19:55,  Da sa hladiet na veci aj duchovne cez hmotu *21
dnes, 19:55,  Žena nemôže byť pastorka, ani kňaz, to je pravda, ale to ja nie som. *21
dnes, 19:54,  To je v zbore na zhromaždení, a nie v normálnej komunikácii. .. Však nemôžem nechať, aby...
dnes, 19:53,  282 ,, no len my z toho robime vedu*21 Myslim si ze duchovno je poznavanie niecoho comu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 595 bytes in 0,269 seconds)