Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kresťanstvo a islam, Kristus a Mohamed

34
reakcií
3285
prečítaní
Tému 20. novembra 2012, 17:58 založil Krištof.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Krištof
   20. 11. 2012, 17:58 avatar
Viackrát sa tu preberali tieto dve relígie a postavy, tak teda skúsme niečo konkrétnejšie.

Islam má aj pozitívne stránky, napríklad dávanie almužny chudobným. Vážim si mierumilovných moslimov, ktorí rešpektujú ľudské práva a ak sú prisťahovalcami aj kultúru danej krajiny. Či je islam božský od pravého anjela, ľudský alebo dokonca diabolský, to je otázne. Ale každopádne tí moslimovia, ktorých tu nazývam mierumilovní, môžu veriť v jeho anjelske posolstvo a na základe toho snažiť sa o dobro. Ak by bol naozaj zoslaný anjelom Gabrielom, zmysel by mohol byť ten, že by tak Arabi dostali svoje vlastné monoteistické náboženstvo do danej doby a na dané miesto, čo by sa však nemalo šíriť mocensky a nemalo by sa stavať nad kresťanstvo. Problém je aj to, že odpadlíctvo od islamu sa niekedy trestá prísne, až smrťou. Z islamu vyšlo neskôr ďalšie náboženstvo - bahaizmus s novým prorokom Bahaiom. Podľa mňa však ani jeden z týchto prorokov neprevýši to, čo prináša vykupiteľ a spasiteľ Kristus. Porovnajme si počiatky kresťanstva a osobu pozemského Krista s islamom a Mohamedom. Ježiš blahorečil mierumilovným a slabým, Mohamed oslavoval víťazných bojovníkov. Ježiš kázal lásku a odmietal násilie, Mohamed narábal aj s mečom. Ježiš trval na tom, že kráľovstvo Božie je z onoho sveta, Mohamed zakladal na tomto svete teokratické impérium. Ježiš bol za monogamiu (tým je v zhode aj s buddhizmom, pozri päť prikázaní buddhizmu, 3. Necudzoložiť.) Mohamed veriacim ponúklad konkubíny a otrokov, podľa Mohameda môže mať muž štyri manželky a ďalšie konkubíny. Je však zrejmé, že Mohameda nepovažovali za nemorálneho človeka a že zvýšil morálne štandardy obvyklé v spoločnosti, v ktorej vyrástol. Viedol ľudí k poctivosti a pokore, zakázal zabíjať deti a zdôrazňoval nevyhnutnosť starostlivosti o odkázaných. Tiež bol proti alkoholizmu. Jeho myšlienky ohľadom zaopatrenia chudobných, boja proti alkoholizmu, hazardným hrám sú dobré, ale nie sú ničím novým. Už v Starom zákone je varovanie, že smilstvo a vínna šťava odníma rozum (v origináli srdce) a že vo víne je prostopašnosť. Jahve nariadil, že sa treba starať o chudobných. A zjavil tiež, že opilci, smilníci a cudzoložníci nezdedia Božie kráľovstvo.

Moslimovia veria v súlade s knihou Genesis, že jeden Boh stvoril zem a ľudí, že celé ľudstvo je potomstvom Adama a Evy. Noe, ktorý prežil potopu, mal syna Sema, od ktorého je odvodené slovo "semita". Línia potomkov vedie k Abrahámovi, ktorému Boh zasľúbil, že bude mať syna, napriek tomu, že jeho žena Sára nerodila. Hľadajúc prirodzené riešenie, vzal si za ženu slúžku Hagar, ktorá mu porodila syna Izmaela. Toto však nebol dokonalý Boží plán. Izmael nebol dedičom zasľúbení. Neskôr, keď dozrel čas, narodil sa Sáre syn Izák, pokračovateľ rodu, z ktorého vyšiel židovský národ. Izmael bol poslaný na púšť aj s Hagar (1. Mojž.21, 14), jeho potomkovia sú Arabi. Izákovi potomkovia zostali v "zasľúbenej zemi", Izmael opustil krajinu. Oba semitské národy Boh materiálne zabezpečil, ale len jeden sa stal dedičom duchovného požehnania. Až potiaľto sa Korán zhoduje s Bibliou, ale tu sa objavujú dve protichodné podania. Moslimovia sú presvedčení, že Abrahám na horu Mória nešiel obetovať Izáka, ale Izmaela, preto on je dedičom zeme a všetkého požehnania. Toto je popretie historickej skutočnosti, ktorá je veľmi presne popísaná v Biblii, a zdrojom nezmieriteľných konfliktov "dvoch bratov". Boh povedal, že syn slúžky nebude dediť so synom slobodnej, so synom zasľúbenia. Izákovo narodenie totiž bolo nadprirodzené, o čom niet pochýb. Izmaelova línia nás privádza do Arábie...

Keď doviedli k Ježišovi cudzoložnicu, povedal ľudu: "Kto je z vás bez hriechu, nech prvý hodí po nej kameňom" (Ján 8,7). A potom, keď nikto nehodil, povedal žene: "Choď a odteraz viac nehreš (Ján 8,11). V jednej veľmi podobnej situácii sa vraj Mohamed podieľal na poprave - prvý hodil kameň. Ježiš uzdravoval chromých a slepých, Mohamed údajne odvrátil svoju tvár, keď k nemu prišiel slepec. Mohamed na rozdiel od Ježiša nerobil zázraky. Ježiš nikdy neradil svojim učeníkom, aby niesli evanjelium medzi ľudí mečom, ani sám nepoužil násilie. "Mohamedov celý život bol po jeho úteku z Mekky do Mediny (622 po Kr.) krvavými hodmi," uvádza Sociológ a evanjelický farár Alvin J. Schmidt. Korán uznáva Ježiša ako proroka a prijíma jeho narodenie z panny, odmieta však biblické učenie o vtelení a svätej Trojici. Kresťanstvo sa viac spája s duchovným životom, znovuzrodením a má svojho osobného Ježiša. Moslimský Boh sa volá Alláh. Je to viac-menej autoritatívny boh. V islame sa vraj nepoužíva vo vzťahu k bohu slovo "Otec" alebo "Láska". Je tam len slovo ako zľutujúci, milosrdný, čo značí túžbu a želanie dosiahnuť u Allaha zľutovanie. Allah pôsobí chladno vznešene. V kresťanstve je Boh spravodlivý vládca a zároveň dobrý Otec, ba Láska sama.


2.
označiť príspevok

Krištof
   20. 11. 2012, 17:59 avatar
Čiastočne som čerpal z týchto textov:
Mohamed posledný prorok?
www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu Ježiš - tam Mohamed
www.ethos.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 11. 2012, 00:13 avatar
Krištof už sa o tom tu písalo. Alah nariaďuje v Koráne dať žobrákom almužnu. Pritom je všemohúci. Pán v Biblii nariaďuje majiteľom sadov neoberať zo stromov všetky plody, aby aj chudobným niečo ostalo . Aj tento je všemohúci. A náš milý Ježiško ktorý nás strašne miluje káže majiteľom dobre zachádzať so svojimi otrokmi. No a aj tento dobrák je všemohúci. Naproti tomu obyčajný ľudský tvor, Karol Marx sa snažil vybudovať svet bez žobrákov, chudákov a otrokov. Paradoxom je, že sa mu to nepodarilo. A viete prečo, lebo nato nemal. Bol totálne neschopný, konal skratovo. Dobrovoľne opustil svoju bohatú rodinu, aby urobil zadosť svojim trafeným dogmám. napokon nato doplatil. Tomu, ktorý chcel vybudovať na zemi raj hojnosti exekútor zobral spod chorej manželky postel, pretože Karolko nevedel splácať dlhy. Súdruhovia nerozčuľujte sa, za socializmu sa vyžadovalo veľa hovoriť, ale nesmelo sa nič povedať. Teraz je to inak. Keď nikto povie pravdu, naštvú sa len klamári.


4.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 14:37 avatar
Antidogmatik, nie je všetko o moci. Tento svet je takej povahy, že je zrejme stvorený na iný účel ako len na neustále zasahovanie moci do problémov. Ani Ježiško nezneužíval moc. Takto sa ľudia môžu všeličomu naučiť, napr. dávať druhým zo svojho, súcitu alebo pokore a pod. Je to škola života. Treba niečo nechať i na samotných ľudí. A relatívna materiálna chudoba môže byť lepšia, ak v nej nechýba múdrosť, ako bohatstvo a pritom hádky. Príslovie 17, 1: "Lepší je (krajec) chleba suchého a pokoj pri tom, ako dom mäsom obetným nabitý a pri tom svár."
Alebo keby mal Boh stále zasahovať, asi by už na tomto svete neexistoval žiadny rúhajúci sa hriešnik, lebo by bol každý taký povedzme hneď zasiahnutý bleskom. A pritom všetko má svoj čas a poriadok, ako sa hovorí.


14.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 11. 2012, 17:48 avatar
Krištof 4. Keby nebol boh tak dokurvil to svoje slávne stvorenie na svoj obraz, ale stvoril z nás riadne bytosti, nebolo by vojen, svárov, chorôb, utrpení, hladu... A netáraj mi že ten tvoj boh za to nemôže, veď je všemohúci. On stvoril všetko, čo na tejto planéte je. A so slobodnou vôľou tiež neoperuj, pretože je aj vševediaci a veľmi dobre preto musel vedieť ako sa to jeho stvorenie potom, čo mu dá slobodnú vôľu začne vraždiť, nenávidieť a t.ď. Takže všetky dobré rady, ktoré sú pre nás v Biblii sú na veľké HO...No a keby som použil tvoj spôsob myslenia napísal by som, že sa všetky tie svinstvá dejú preto, lebo sa nimi boh sexuálne ukája. Dôkazom toho je, že si nevedel splodiť ani svojho "jediného" syna.


15.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 18:13 avatar
Antidogmatik, ja sa necítim byť doku... pokazený. Ty snáď áno? Je veľa ľudí, ktorí nevychádzajú z toho, že sú nejakí pokazení, a normálne si žijú svoj život. A sloboda patrí k životu. Hádam nechceš, aby bol človek ako malé dieťa, ktorého by jeho rodič všade vodil za ruku. Napokon nie je na tom svete až také zlé. Áno, je tu zlo, ale aj dobro.


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 18:16 avatar
Tak ako sa teraz vyjadruješ, súhlasím s tebou. Lebo celý život niekto prežije ako evanjelik, a nakoniec rovnako zomrie ako moslim, či budhista. Pretože žiť sa dá s hocijakou ideológiou. Aj anarchisti žijú. A žijú normálne. Dajme tomu ako väčšina ľudí. Niekto je vegetarián, iný má rád heavy metal. Sme ľudia rôznych názorov, s ktorými vieme žiť.


17.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 18:21 avatar
Asi tak. Každý má svoju slobodu a zodpovednosť


5.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 14:52 avatar
Inak s tým pitím vína v Biblii to nie je tak, že by bolo úplne zakázané. Napr. Mt 11. kap. naznačuje, že Ježiš väčšinou normálne jedol a občas aj pil víno. Teda nebol asketik ako Ján Krstiteľ, ktorý nepil víno a jedol málo. Alebo v 1Tim 5, 23 sa píše: "Nepi už iba vodu, ale pre svoj žalúdok a časté choroby užívaj trochu vína."
Tým nechcem propagovať chľastanie, lebo to nemám rád, ale sem-tam s mierou nezaškodí.
Súhlasí Petrana


6.
označiť príspevok

Chiara
   21. 11. 2012, 15:07 avatar
Normálne všetci smilnili, pili, hodovali a robili to po tajme.


7.
označiť príspevok

Chiara
   21. 11. 2012, 15:11 avatar
Jasnačka že Ježoš jedol, nežil zo vzduchu. Knihy dokážu vybájiť aj z nemožného možné.


11.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 15:33 avatar
6. Asi trochu pili niekedy aspoň niektorí, "hodovali" snáď na svadbách, to by za určitých okolností s mierou mohlo byť ok. Ale s tým smilnením nie tak normálne ani tajne väčšinou; asi si mnohí z nich viac vážili tie hodnoty, keď sa na to dali, teda vernosť partnerovi, takže toho mohlo byť aspoň menej ako inde. Samozrejme, aj oni boli hriešni ľudia vo všeobecnosti, ako sa hovorí, niektorí čistejší, iní menej. Ja hovorím, že najlepšie je mať len jednu ženu a pokoj. Taký kvázi buddhistický postoj :-)

7. Jedol, ale jedia aj asketici ako Ján Krstiteľ, nežijú zo vzduchu. Je rozdiel medzi asketikom a povedzme priemerne sa stravujúcim človekom. Nemožno všetkých posudzovať podľa seba alebo povedzme priemerného jedinca :-)


12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 11. 2012, 15:34 avatar
Jezis bol len duch, nidky to nebolo telo, aj ked ovlada tela...a ako taky mohol zit aj z "luftu".


13.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:36 avatar
skôr to bol týpek ako duch


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:18 avatar
...teraz to zase fičí, že pránická strava, akože len inhaluješ rôzne zdravé pachy a vône a z toho sa naješ, ale zatiaľ to praktikovali len hajzel babky.  Jasné, že občas sa musia aj najesť.


9.
označiť príspevok

Chiara
   21. 11. 2012, 15:21 avatar
Dalo sa to predpokladať v čase krízy .:P


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 11. 2012, 15:24 avatar
Boh povedal, že syn služky je menejcenný( nepriamot)..kedze nebude dedit po otcovi i ked je synom toho isteho otca?

Ak je to pravda, pohrdam nim.


19.
označiť príspevok

Krištof
   24. 11. 2012, 14:09 avatar
Tam išlo asi o to, že jeden - Izák - bol syn jeho ženy Sáry ako zasľúbený dedič, a druhý bol syn slúžky, ktorý však nebol podľa zasľúbenia. Sára bola skeptická, roky ubiehali a ona stále neotehotnela. Poradila Abrahámovi splodiť dieťa s jej služobnicou Agar. Po čase Agar porodila Izmaela. Boh však nezabudol na svoj sľub a Sára neskôr tiež porodila, Izáka. Predtým sa slúžka Agar správala povýšenecky k Sáre. A Izmael sa vysmieval Izákovi. Vtedy Sára povedala Abrahámovi: Vyžeň túto slúžku i s jej synom, lebo nesmie dediť s mojím synom Izákom. Gn 21, 11- 21: "Ale táto reč sa veľmi dotkla Abraháma, veď šlo o jeho syna. Boh mu však povedal: Netráp sa nad chlapcom a nad svojou slúžkou! Počúvni Sáru vo všetkom, čo ti hovorí, lebo podľa Izáka sa bude volať tvoje potomstvo! Ale aj zo syna slúžky urobím veľký národ, lebo on je tiež tvojím potomkom. Abrahám teda vstal včasráno, vzal chlieb a mech s vodou a dal to Agar, vyložil jej to na chrbát, a poslal ju aj s chlapcom preč. Ona šla a zablúdila na púšti Bersabe. Keď sa voda z mecha minula, uložila chlapca pod jeden z kríkov, poodišla a sadla si obďaleč, tak vo vzdialenosti dostrelu kuše, lebo si vravela: Nemôžem sa pozerať na smrť dieťaťa. Tak sedela obďaleč a nahlas plakala. Boh však vypočul chlapcov hlas a Boží anjel takto zavolal z neba na Agar: Čo ti je, Agar? Neboj sa! Veď Boh počul chlapcov hlas odtiaľ, kde je. Vstaň, vezmi chlapca a drž ho pevne za ruku, lebo z neho urobím veľký národ! Tu jej Boh otvoril oči a ona zbadala studňu s vodou. I šla, naplnila mech vodou a napojila chlapca. A Boh bol s chlapcom. Keď vyrástol, býval na púšti a stal sa z neho veľký kušostrelec. Býval na púšti Fáran a jeho matka mu vzala ženu z egyptskej krajiny."


21.
označiť príspevok

dilemma žena
   24. 11. 2012, 14:56 avatar
je smutné, že boh počuje plač len niektorých detí.


22.
označiť príspevok

nabzlo muž
   24. 11. 2012, 15:08 avatar
zazvonil zvonec a rozprávky je koniec,alebo všetko bolo inak,pápež povedal,že ježiš sa nenarodil na vianoce a tiež,že sa nenarodil v maštali,Krištof tie báchorky sú otrepané a nemajú žiadnu výpovednú hodnotu...


26.
označiť príspevok

Krištof
   26. 11. 2012, 14:01 avatar
Nabzlo, v Biblii - pokiaľ viem - sa nepíše, že by sa Ježiš narodil v maštali, len že to bolo v Betleheme počas cesty a že pre nich nemali miesto v hostinci, bol uložený do jasieľ. Lk 2, 7: "I porodila svojho prvorodeného syna, zavinula ho do plienok a uložila do jasieľ, lebo pre nich nebolo miesta v hostinci."
Presný dátum nie je až taký dôležitý, ide hlavne o to, že sa narodil a to sa oslavuje ako Christmas, Vianoce.


30.
označiť príspevok

nabzlo muž
   27. 11. 2012, 07:22 avatar
prečo sa narodil na pohanské sviatky,alebo v deň zimného slnovratu,.....len či sa vôbec narodil,žiadne dôkazy o tom niesu...


31.
označiť príspevok

Krištof
   27. 11. 2012, 14:54 avatar
a čo na pohanské sviatky sa nikto nemôže narodiť? to je zakázané? nie je. ale nikto netvrdí, že Ježiš sa narodil 24. decembra, keď pohania predtým mali vo zvyku oslavovať deň slnovratu. stanovilo sa to na 24. 12. možno preto, aby došlo k náhrade jedného - starého - sviatku za iný, nový. je to aj otázka dohody, kedy sa to oslavuje. pravoslávni kresťania to však oslavujú v iný čas. hlavné však je to, že sa oslavuje Kristovo narodenie.
a sú dôkazy, že sa narodil G. J. Caesar, Aristoteles, alebo Ch. Darwin, zakladateľ darvinizmu? asi také ako dôkazy, že Ježiš je historická postava.


35.
označiť príspevok

nabzlo muž
   28. 11. 2012, 16:52 avatar
Ježiš nieje historická postava,ale rozprávková,tak ako Janko Hraško a iný...
Súhlasí Inotaj, Osvietený


34.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2012, 16:50 avatar
krištof, asi nevieš, čo sú jasle.Jasle je prútenný válov, kde sa dáva dobytku seno. A Ešte: Ježiš sa v maštali narodil a na smetisku zomrel. V dobe ukrižovania sa na miesto ukrižovania vyvážali smeti z Jeruzalema.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 11. 2012, 19:26 avatar
Kristus, Mohamed a satan, ste zabudli dodať, lebo v súčastnej dobe bojuje jeden proti dvom, teda satan bojuje proti kristovi aj mohamedovi, mohamed proti satanovi a kristovi a kristus, proti tomu sú satana s Mohamedom. Nebobo by lepšie, ak by sa spojili veriací v Krista a v Mohameda a bojovali by proti satanovi ako dvaja proti jednému. A kto teraz vyhráva, určite satan, lebo takto porazil veriacích aj v Krista aj v Mohameda, lebo miesto toho, aby títo dvaja bojovali proti nem u spolu ako dvaja, bojuje, akždý z nich osobtne proti dvom a podľa toho je aj výsledok. A prečo ? To by bola téme !!!???


20.
označiť príspevok

Krištof
   24. 11. 2012, 14:12 avatar
Elemír, myslím si, že ak by sme to mali brať nejako takto, najprv by sme museli presne vedieť, čo zlé tu robí satan, akú činnosť a čo je naopak od Boha atď. A to presne nevieme, ľudia sa na tom asi nezhodnú. Môžeme hovoriť len o dobre a zle, vzájomnej tolerancii, slobode, zodpovednosti a pod. A keď už tak sa to netýka len moslimov a kresťanov, lež aj židov, budhistov a ďalších.


23.
označiť príspevok

havran
   24. 11. 2012, 15:19 avatar
Krištof - kategórie doro a zlo , sú len forma prejavu na povrchu javov , teda sú len sekundárnym prejavom a nič nehovoria o podstatných súvislostiach a preto sa dajú ľudia tak ľahko podvádzať a ohlúpovať aj tými nalväčšími lotrami. Treba odhaliť príčiny a zodpovednosť , napríklad , prečo hladný lúpi a vraždí , ale tiež prečo to robí aj ten s tým premasteným bruchom.


24.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2012, 18:38 avatar
Krištof a havran, Vy neviete, čo presne uronbil satan, ba dokonca to čo je satan záleží na tom, na čom sa ľudia zhodnú. Neviem, či vôbec má cenu to tu písať, vď predsa si treba zobrať bibliu a tam si to prečítať. To by tu bolo márnenie času a elektriky. Ale je to asi ten najhlavnejší problém, neznalosť a podceňovanie existencie satana. Už ma súri čas, ale narýchlo dva príklady:
1. Boh stvoril na zemi raj, prečo tu ten raj nie je dodnes ? Je na vine Boh, alebo satan ?
2. Jeziš Kristus sa vydal do rúk satanovi, lebo povedal, teraz nadišla jeho hodina. A ako to dopadlo ? Satan ho proste umučil na smrť tou nakrutejšou smrťou, akou sa na svete vôbec kedy popravovalo. Dokážete vôbec rozlíšiť, aký je rozdiel v inteligencii človeka, ktorý sa vydá do rúk iného človeka a splieha sa najprv na jeho inteligenciu, že mu neublíži a aká je inteligencia človeka, ktorý, ak sa mu niekto vydá do rúk, tak sa na ňom sadisticky vyvŕši a umučí ho na smrť nakrutejším spôsobom ?
Skúste si zobrať do ruky evanjelium a stranu po strane sledujte styk Ježiša s démonmi a inými zlými mocnsťami tohoto sveta. Prečo vlastne vyháňal z ľudí zlých duchov, prečo liečil ľudí a koľko ich vyliečil satan? Možno to iba nevieme, lebo evanjelium je o Ježišovi, ale ak by aj evanjelium bolo napísané jednostranne, aj tak styk Ježiša a satana skončil tak, ako skončil a predsa sú ľudia, ktorí to uznávajú a v tom je zragédia tohoto ľudstva.


25.
označiť príspevok

Krištof
   26. 11. 2012, 13:34 avatar
Elemír, v príspevku 19. píšeš tak svojsky o Mohamedovi, Kristovi a satanovi, no v tomto - 24. - už píšeš o niečom inom. Vôbec sa nezmieňuješ o tých súvislostiach Mohameda, Krista a satana, hlavne Mohameda vynechávaš. Ak teda chces, vráť sa k tomu naspäť. Možno by ti pomohlo naštudovať si niečo o kresťanstve a Kristovi a islame a Mohamedovi z kvalitnej knihy. Odporúčam ti napr. túto, klikni www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Tam nájdeš i podobnosti a rozdiely medzi nimi.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2012, 14:05 avatar
Krištof, mne tu teraz nejde o maturitu a týchto troch, lebo týchto troch len ťažko dá niekedy niektoi do hromady, ale mne ide o snahu hľadania cesty k splneniu hlavného úkolu, ktorý dostalo ľudstvo za úkol od samotného Boha, rozšliapať satanovi hlavu a ak by sa to naozaj podarilo, tak bude poriadok vo všetkých cirkvách, či sú takové, alebo makové. VeĎ, Krištof, máš lepčí nápad, ako tento boží úkol lepšie naplniť, ako miesto trieštenia síl, toieto sily zjednotiť aj keď bez toho, že by sa dohodli jednotné zmeny v cirkvách, alebo dokonca, aby sa vyorila jednotná cirkev. Tá by mohla prísť potom, ale najprv musí prísť porážka satana za každú cenu, aj za cenu, že budeme bojovať spolu s tým, ktorého sme doteraz nenávideli.


28.
označiť príspevok

Krištof
   26. 11. 2012, 14:32 avatar
Elemír, podľa mňa sa mýliš, že ľudstvo dostalo za hlavný úkol rozšliapať satanovi hlavu. Ale keď to berieš takto, to by sa ľudia najprv museli presne zhodnúť a vedieť, čo to znamená "rozšliapať satanovi hlavu", kto to má urobiť a pod. Na to môžu byť rozdielne názory. Niektorí hovoria, že sa to vzťahuje na Krista, ktorý rozšliapal satanovi hlavu, aspoň v niečom podstatnom. Až do skončenia sveta a posledného súdu však satan môže pôsobiť na zemi. Ľudia sú však schopní viac-menej zla aj bez satana. Takže za problémy nemusí byť zodpovedný vždy satan, lež aj samotní ľudia. A rozdiely medzi ľuďmi, cirkvami, názormi nemusia predstavovať podstatný problém, to sa dá tolerovať, to je pestrosť. Možno až v nebi budú mať ľudia plnosť poznania a jednoty v láske


29.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2012, 20:36 avatar
krištof, vidíš, aké je pre mňa tažké presvedčiť aspom teba, ktorého jediného na topmto DF považujem za toho, ktorý ma dokáže najviac pochopiť.A nakoniec aj v tom som sa pomýlil, že klitba boha na stana nebola po potope sveta, ale povyhnaní z raja. Takže týmto som dal svetu, čo mne bolo dané a nech si teraz svet s tým robí čo chce, ale nech nikdy nezabúda na zodpovednosť voči Bohu. Ktovie, či práve toto nie je ten tvrdý pokrm, o ktorom hovoril Ježiš.


32.
označiť príspevok

Krištof
   27. 11. 2012, 14:58 avatar
Elemír, možno nejakých 20 percent z toho, o čom tu hovoríš, je ok. ale sám uznaj, že 20 percent nie je veľa


33.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2012, 16:45 avatar
Aká náhoda, aj evanjelium má 20% účinnosť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 779 bytes in 0,224 seconds)