Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kresťania prečo klamete svoje deti...

121
reakcií
1486
prečítaní
Tému 5. augusta 2017, 16:43 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   5. 8. 2017, 16:43 avatar
Očakávali by sme, že naše deti sa učia v školách pravdu. Je to, bohužiaľ, veľmi naivný predpoklad. Štátna a cirkevná moc ruka v ruke upravujú mysle našich najmenších tak, aby síce «mysleli», ale zásadne «rovnako». Na čom vlastne stoja základy toho, čo od malička vnucujú našim deťom?
Hoci si to málokto spojí dovedna, aj z oficiálnych dejín vidno, že kým sme neboli kresťania, tak sme porážali nepriateľa vždy, keď nás napadol. Príkladom môže byť ako slovanské knieža Samo tak aj Svätopluk. Ak vieme niečo viac a otvoríme si knihu Maura Orbiniho zistíme, že naše kniežatstvo jestvovalo až do r. 991, keď zomrel Sveulado, posledný slovanský vládca na našom území. A potom – zrazu nič. Ako keby sme prestali existovať. Kde sa podeli slávni víťazi – naši slávni Predkovia? Zabudli nám povedať čo máme robiť a odišli kdesi ďaleko?
Čosi tu očividne nie je v poriadku. Naša kultúra zrazu zanikla a nahradilo ju cudzie náboženstvo. Ak dnes niekto povie, že máme prastarú, védickú kultúru, tak už sami «tiežslovania» medzi nami začnú odporovať, že na to nie sú nijaké dôkazy. Nijaké Slovansko-Árijské Védy, nijaká Velesova kniha... nič. Ale čo vlastne majú v rukách tí, ktorí nás už vyše 1 000 rokov zotročujú? Nuž, volajú to Biblia. Je to predsa «Kniha kníh» a je prastará. A aká «prastará» vlastne je?
Biblia sa ako jedna ucelená kniha objavila až v 18. Storočí. Dovtedy existovali knihy, ktoré ju dnes tvoria, každá samostatne – čo nie je až také neobvyklé. Bibliu tvorí Starý a Nový zákon. Laik by predpokladal, že aspoň Starý zákon existuje ako jedna kniha už dobre že nie päťtisíc rokov. V skutočnosti bol po prvý raz spísaný ako jedna kniha až okolo r. 1080 n.l. Staršie vydania proste neexistujú.
Ba čo viac, neexistujú ani prvotné zdroje. Všetci vidia Bibliu len v takom stave, ako ju môžu kúpiť v obchode. Ako existuje viac Biblií, rovnako existuje aj jej viac prekladov – znení.
Súhlasí havran


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 8. 2017, 16:51 avatar
Tak nás to naučili komunisti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


3.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 8. 2017, 17:19 avatar
Na našich školách sa učí klamstvo teórie evolúcie, ktorá má nabudiť dojem, že všetko sa to samo urobilo bez Stvoriteľa - Boha a samo stalo a to náhodne z neživej hmoty. Samovoľný vznik života z neživej hmoty je taký blud, že takého bludu nebolo počas celého času existencie ľudstva. No a tento blud má následky, ktoré teraz vidíme.

Nevieš čo je to kresťan - kresťanské. Kresťanstvo totiž nie je náboženstvo. Ak kresťania klamú svoje deti, tak dokáž, že hovoríš pravdu práve ty. Z akého zdroja vychádzaš ak tvrdíš, že Biblia sa objavila ako ucelená kniha až v 18. storočí? Ak tu nedáš dôkazy, tak máš veľký problém s vlastnou dôveryhodnosťou a v podstate sa len takto utvrdzuješ vo svojom svetonázore, hoci ho nemáš ničím podložený.


4.
označiť príspevok

muskat muž
   5. 8. 2017, 17:37 avatar
Ak uvažujeme v kategórii večnosť, potom evolúcia, je logická. Dokonca nevyhnutná. Vyvíja sa všetko od jednoduchého k zložitému, komplexnému. Postupne, aj skokovito. Pri nekonečnosti a večnosti je aj náhoda a náhodnosť iba logickým dôsledkom vzájomných interakcii.
Iba v značne obmedzenom a uzavretom chápaní reality bolo potrebné dodať ľuďom pocit istoty neomylnými dogmami ako jednojednoznačnými podmienkami systému. A toho sa celkom úspešne zhostila Cirkev b e z ohľadu na Vieru ľudí v Univerzum v rôznych časových vývojových etapách civilizácie.
Chápanie evolúcie ako premenu opice na človeka, je iba čerešničkou na torte stupidity Cirvi a jej túžby po moci a zahnanie svojich ovečiek do iba klérom kontrolovaných myšlienkových "košiarov" veriacich.. No, ako vidno, u niektorých jedincov to rezonuje aj na tomto diskusnom fóre.
Súhlasí fajer


22.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 8. 2017, 20:52 avatar
4

Ak pod evolúciou rozumieme prispôsobovanie sa prostrediu v rámci už daných možnosti v genetickej výbave u každého druhu rastlín a živočíchov, tak žiadny problém a takéto prispôsobenie aj stále beží v rámci daných možností. No a Každý druh má dané vo svojej genetickej výbave balík výhod, ale aj nevýhod. Kto toto poprie, že sú dané aj nevýhody hoci živočích, alebo rastlina ich predsa nevyhľadáva. Medzi ne patria aj reprodukčné bariéry rôzneho druhu. Boh predvídavo to zakomponoval do možností, ktoré sú dané v genetickej výbave živočíchov a rastlín a to do každého druhu živočíchov a rastlín a teda výhody aj nevýhody, aby sa udržiavala rovnováha v prírode. Nevýhody obmedzujú živočícha, alebo rastlinu v reprodukcii a nie len v reprodukcii do takej miery, aby to bolo v rovnováhe. Je to obrovský a zložitý balík protiopatrení v genetickej výbave živočíchov a rastlín a neobmedzuje sa len na to, aby sa nemohli páriť navzájom niektoré druhy, ale je tam zahrnutá napr. dĺžka života, obmedzený čas a doba párenia, často aj smrť živočícha po párení, existencia dvoch pohlaví a nutnosť hľadať partnerku atd. atd. Každý živočích sa snaží využívať vlastné výhody na maximum, ale nie nevýhody. Súčasne nedobrovoľne je obmedzený rôznymi bariérami v jeho genetickej výbave.

Ak nebudú slabí, tak nebudú ani silní. Takže nedostatok a nevýhoda jedného druhu dovolí existenciu iného druhu. Bez tejto nevýhody by neexistoval iný druh. Ak by evolúcia bola niečím bez kontroly a bez daných bariér a neustále by zdokonaľovala živočícha , tak by sa dospelo do nerovnováhy v prírode a kolapsu.


122.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 8. 2017, 12:34 avatar
4-
ďalší exot žijúci vo svojej umelej bubline z minulého storočia.
Žiadna večnosť v materialistickom ponímaní, žiadna evolúcia v ponímaní materialistov a žiadna logika.
Z Einsteinovej teórie relativity vyplynul počiatok existencie hmotne energetického sveta v stanovenom počiatku nášho ponímania času pred cca 13,5 mld. rokov veľkým treskom.
Tento čas dokázateľne nestačí ani na evolučné vygenerovanie fyzikálnych zákonov po veľkom tresku v smere antropického princípu, ktorý sa na počudovanie rozletel najnepravdepodobnejším spôsobom, ak nenapíšem priam rozletenie do nulovej pravdepodobnosti.
Nehovoriac o čase na ateisticky prezentovanú evolúciu živých organizmov, kde sa počiatok predpokladá cca 3,8 mld. rokov späť.
Takže žiadna nekonečnosť a večnosť v materialistickom ponímaní. Iba samé dogmy z vedeckého ateizmu, ktorými sa ukájajú poniektoré spupné ľudské individuá.


7.
označiť príspevok

fajer
   5. 8. 2017, 18:15 avatar
to sa vyučuje na školách po celom svete, každé náboženstvo učí ten svoj blud ...evolúcia je fakt, ktorí uznáva aj tvoje náboženstvo...


20.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 8. 2017, 20:22 avatar
Napriek tomu evolúcia nie je fakt.
Evolúcia je teória, ktorá vysvetľuje svojim spôsobom biologické a archeologické fakty.


10.
označiť príspevok

fajer
   5. 8. 2017, 18:20 avatar
daj dôkazy, že to tak nie je, vyvráť tie moje...daj nejaký dôkaz, že bibliu napísal boh !!!


28.
označiť príspevok

litiliti muž
   6. 8. 2017, 07:50 avatar
10,Fajer, bud uprimny, co by to zmenilo v tvojom zivote, keby si nasiel dokaz, ze Bibliu napisal Boh?


107.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2017, 16:14 avatar
Ja kde nič nie je nič nehľadám..doporučujem aj tebe...


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2017, 13:15 avatar
Ale bibliu nenapisal Boh, napisali ju ludia...
Kto tvrdi, ze bibliu napisal Boh?


32.
označiť príspevok

litiliti muž
   6. 8. 2017, 13:24 avatar
Boh diktoval svatopiscom, alebo inspiroval ich....ale to je jedno....tak ci onak je za tym Boh.


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2017, 13:28 avatar
Ano ale je to rozdiel,
to muslimovia tvrdia, ze Allah nadiktoval Mohamedovi koran

Boh nedikoval svatopiscom, len ich inspiroval..


34.
označiť príspevok

litiliti muž
   6. 8. 2017, 13:53 avatar
Ja chcem len vediet, co by pre ateistov znamenal Boh, keby ho museli uznat ako fakt.


35.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 13:55 avatar
My uznavame evoluciu ako fakt
Súhlasí -era-


36.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:02 avatar
Ozaj, taky australopytekus sa tiez dostal do neba?

humanorigins.si.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:16 avatar
Australopitheka nestvoril boh, ale evolúcia  


41.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:18 avatar
Tomu neverim
Urcite pan bozko vsetky miliardy miliard organizmov rucne uplacal z hliny


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:21 avatar
Ale prečo by to robil, ked by stačilo nastaviť prírodné zákony? A potom už by sa len zabával pozorovaním, čo to spraví


46.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:22 avatar
Lebo aj tak nema co ine na praci


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:24 avatar
Možno má kopec roboty, nastavovať zákony v iných svetoch, a inak ako naše... ))


51.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:25 avatar
Ale prd

To zvladne aj pocitac s generatorom nahodnych cisel


49.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:24 avatar
Prírodné zákony nie je potrebné nastavovať. To, čo sa človeku javí ako prírodné zákony, nie je nič iného, než vonkajší zjav stvoriteľa

:-D


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:27 avatar
No, eh... povedzme, že obidvojo by malo rovnakú podstatu a pôvod... Ozaj a ako vieš, že to nie je nič iné? Nie si človek?


43.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:20 avatar
australopypekus sa ani nikdy poriadne nedostal z neba na zem. :-D


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:22 avatar
Počkaj, a čo to tu teda žilo?


47.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:24 avatar
To nevies? Ani dynosaure tu neboli

To pan bozko narocky zakopal kosti aby zmiatol archeologov


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:25 avatar
... alebo vedci z USA konšpiratívne modelovali kostičky a zakopávali ich do rôznych vrstiev...


53.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:27 avatar
Prečo pletiete kosti s vedomím?

Nebo nie je priestor ani čas. Nebo je vec vedomia.

Kosti, mäso, to je vec priestoru a času

:-)


56.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:28 avatar
A su dynosaure v nebi?


59.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:30 avatar
Odkedy ich tuná ľudia začali vykopávať a modelovať, tak už áno. Ľudia ich tam dovliekli vo svojich predstavách

:-)


64.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:32 avatar
Tak to je v riti

Budem sa prechadzat po nebi ked tu ma zrazu zozerie t-rex


66.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:33 avatar
Heh,,,


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:28 avatar
Lenže my sme presvedčení, že kosti a mäso sú pôvodcami (producentmi) vedomia ))
Súhlasí -era-


60.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:30 avatar
Sme prosto mysliace maso


63.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:31 avatar
Áno, viem, ale potom do toho nepleťťe stvoriteľa. Ak chcete komentovať stvoriteľa, mali by ste vychádzať z idealizmu, nie z materializmu

:-)


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:34 avatar
vedomie berieš ako idealistické (ideálne - neviem ktorý výraz použiť), alebo materiálne?


72.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:35 avatar
Aj stvoritel ma telo

Prechadzal sa predsa po rajskej zahrade


52.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:25 avatar
Hmota, zorganizovaná tak, aby aspoň časť vedomia sa tu mohla nejako uchytiť.

:-)


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:30 avatar
Na to ale stačili jašteričky... ozaj majú virusy vedomie? Tými asi boh začínal, že zostali také nedokončené :D


67.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:33 avatar
Jak nedokoncene?


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:34 avatar
Nesplňajú definíciu živého organizmu


74.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:35 avatar
To su ake?


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:37 avatar
Nerozumiem... čo aké?
Virusy nie su schopné reprodukcie


80.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:38 avatar
To by uz davno vymizli


82.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:39 avatar
No vidíš, a napriek tomu nevyhynuli... a preto je to úplne zvláštna kategoria , vymykajúca sa pravidlám


87.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:41 avatar
Pozeraj sa na virusy ako na sucast celku a nic divne ti nepride


68.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:33 avatar
Vírusy neexistujú :-D Je to iba "mája". :-DDD


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:35 avatar
Era!!!  


76.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:36 avatar
Ano, je to kokot

Raz poprie aj nos medzi ocami


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:38 avatar
Nenadávaj, všimni si smajlíky.


83.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:39 avatar
Mne sa paci nadavat


86.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:41 avatar
73. Existujú letokruhy? Áno, keď spíliš strom, nejdnoznačne na pni nájdeš letokruhy. Môžeš ich vidieť, dotknúť sa, odfotiť, skúmať.

Ale existujú skutočne? Letokruhy živého stromu? Nie. neexistujú, Je to iba mája. Musíš strom zabiť, aby si našla letokruhy.

:-DDD


88.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:43 avatar
Ano je to kokot

Krv neexistuje dokym si neprereze zily

Uz by mohol


89.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:51 avatar
Hlúposť :-) Krv mi už tiekla mnohokrát. Ale vieš, ako je to s letokruhmi? Je to prierez niečoho.

Kľudne by si mohol tvrdiť, že kmeň stromu je nekonečný počet letokruhov poskladaných horizontálne na seba

:-DD


90.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:51 avatar
Ako to že neexistujú? Letokruhy sú tvorené pomalšie rastúcou drevnou hmotou, ktorá sa strieda s rýchlejšie rastúcou, a okrem toho, prečo by si musel zabiť strom . stačí ho navrtať a už na vyvrtanej paličke letokruhy vidno, a rana sa zahojí


93.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:54 avatar
Ano, akurát, že to nie sú kruhy, ale valce. Oni totiž majú tri rozmery. Kruh je dvojrozmerný objekt.

:-)
Súhlasí Nadja


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:59 avatar
Ano, tak letovalce  
Súhlasí -era-


94.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:55 avatar
Áno, musíme zraniť život, ak chceme vidieť zmyslami :-D Je to fakt.


95.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:57 avatar
Era ale ved to môžeš skúmať na prirodzene vyschnutom starom strome... nič ničiť nemusíš predsa


100.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 15:07 avatar
V každom prípade to musí byť mŕtve, alebo aspoň "zranené".
Ale veď nič, chcel som iba navodiť istý iný druh predstáv, nejaký trochu netradičný, aby človek skúsil myslieť "out of the box".

Iný celkom dobrý spôsob myslenia je myslieť si nejakú úžitkovú vec v čase - na začiatku iba myšlienka účelu, v človeku, ku ktorej sa pribaľujú ďalšie myšlienky o vlastnostiach, materiáloch, konkretizovanie, neskôr to človek začne kresliť na papier, potom zháňa prírodné a iné suroviny, potom to vyrába, odlaďuje funkciu, potom sa to používa, potom sa to pokazí, človek to raz prestane opravovať a potom sa prírodné materiály vrátia do prírody vlastným rozpadom.... krásny časový príbeh zhmotnenia a odhmotnenia idey :-)
Súhlasí Nadja


101.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 15:17 avatar
No hej, zrovna teraz rozmýšľam, ako a komu poďakovať za ten úžasný dážď po tých horúčavách, to je tiež idea vyvolaná hmotou... ale zväčša existuje najprv idea a potom ju zhmotníme, inak by sme sa tackali z neurčitosti a náhody do neurčitosti...


71.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2017, 14:34 avatar
Nejde ani tak, či majú vedomie, ale koľko vedomia a v ktorom svete :-DDD


55.
označiť príspevok

litiliti muž
   6. 8. 2017, 14:28 avatar
Ja zasa uznavam ejakulaciu ako fakt  


58.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:29 avatar
Hotovy zazrak


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:31 avatar
Si na dobrej ceste ))


65.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:32 avatar
Bola si tam? Popis ako ju vnimas


75.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:36 avatar
Je veľa ciest a veľa cielov...


78.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:37 avatar
Vsetky cesty vedu k jedinemu cielu - smrti
Súhlasí Nadja


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:38 avatar
Ale to nie je nami zvolený ciel...


84.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 14:40 avatar
To nevadi


91.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:52 avatar
Nepíšem, že to vadí, ale že si určujeme oveľa viac cieľov, aspoň my ostatní...


85.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:40 avatar
A aky je vas ciel a zvolenia,,, kolki ste,,,?


92.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:53 avatar
Ciele si volí každý iné, a volíme si ich všetci okrem Enaxa.


97.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:59 avatar
Cielov sa treba vzdat bo potom pycha ,,,,


98.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 15:00 avatar
Vzdanie sa cieľa je tiež len ciel :D


99.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 15:02 avatar
Ak to beres ako ciel tak ano, treba to brat z pokorou. Vyrovnat sa z tym


102.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 15:19 avatar
Ako sa chceš niekam dostať bez určenia ciela? Behať bezradne sem a tam je veľmi neefektívne a to je ešte povedané veľmi eufemisticky...


103.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 8. 2017, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 15:41 avatar
Nie len motorkári, ale znamená to skôr, že cielom je poznávanie )) a samozrejme, že som na toto myslela, ked som tú vetu písala vďaka


106.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 15:55 avatar
Mam rad prekvapenia,,,,


114.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 8. 2017, 17:15 avatar
35

Vy veríte , teda ste presvedčení o veciach, ktoré ste taktiež nevideli, nevideli žiadny dôkaz o samovoľnom a náhodnom vzniku života z neživej hmoty a nazývate to teóriou evolúcie. Máte nádej, že je to pravda. Ešte že ju nazývate teóriou a nie vedeckým faktom, pretože vedecký fakt je iba vtedy faktom, ak je z vedeckého pohľadu podložený opakovanými dôkazmi, čo samozrejme v tomto prípade absentujú. Ak by boli dôkazy, tak už nepotrebujete k svojmu presvedčeniu vieru. Ináč ju potrebujete a to poriadnu dávku viery v to, že život vzniká náhodne a samovoľne z neživej hmoty a tomu ste podriadili celý svoj vlastný svetonázor a spôsob života hoci to všetko stojí bez vedeckých dôkazov.

Je to podobné ako keby som vykopal kostru z bicykla a tvrdil, že vznikla samovoľne a náhodne ako aj tá vedľa vykopaná kostra zo zvieraťa. Prečo by som tvrdil niečo také absurdné. No byť presvedčený o tom, že tu kostru z bicykla vytvoril človek je predsa len pravda, že. No medzera v logike by bola, ak by som tvrdil, že vykopaná kostru z bicykla vytvoril človek a to svojou inteligenciou, no hneď vedľa vykopaná kostra zo zvieraťa sa vytvorila samovoľne , náhodne a to ešte bez dôkazov . Je jasné, že s takouto mojou logikou by nebolo niečo v poriadku ak by som ešte tomu podriadil celý svoj spôsob života.
Súhlasí Ludwig


117.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2017, 17:40 avatar
Je to podobné ako keby som vykopal kostru z bicykla a tvrdil, že vznikla samovoľne a náhodne ako aj tá vedľa vykopaná kostra zo zvieraťa. Videl si už železnú rudu, tá sa tiež nepodobá na kostru s bicykla a tá kostra je práve z nej...


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:17 avatar
Znamenal by prírodný zákon


14.
označiť príspevok

havran
   5. 8. 2017, 18:38 avatar
fajer- asi je to tak, že s novým náboženstvom prichádza aj nová kultúra a zabúdame na odkazy naších predkov. Zabudli sme keď nás prevalcoval Rím a teraz nás čaká viera Allahová. Niektoré výxkumy však naznačujú, že geneticky sme to už 7800 rokov.


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 8. 2017, 22:22 avatar
kedy sa na školách učila pravda??
Súhlasí Ludwig


25.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 8. 2017, 22:28 avatar
Za socíku.     


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 8. 2017, 22:51 avatar
heheheh, ten bol dobry  


27.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 8. 2017, 01:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 8. 2017, 12:16 avatar
1-
Do nás a aj do našich detí bolo a stále pretrváva totalitné nanucovanie - ak chceš tak vyučovanie, iba prírodných vied už od jasiel! Takže prestaň tu trepať nezmysly. Na vlastných deťoch viem aké je ťažké, ba priam nemožné im vyvracať prírodovedecké nezmysly. Všetko t.z.v. vedecké nazeranie na svet sa v čase mení a postupne stráca platnosť. (Napr. Newtonova mechanika nahrádzaná teóriou relativity a tá nahrádzaná kvantovou mechanikou, ktorá sa už teraz dostáva do princípov neurčitosti a potvrdzuje absolútne nedeterministický vývoj a naviac zisťuje väzbu na duchovnú oblasť. (Nositeľ nobelovej ceny za fyziku W. Pauli a hlbinný psychológ prof. C.G.Jung - koncept synchronicity.....)
"Čosi tu očividne nie je v poriadku." - ibaže niekde inde ako by si ty chcel.


5.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 8. 2017, 17:40 avatar
Stvorenie bez Stvoritela je pre kokotov.
Súhlasí fajer


6.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 8. 2017, 18:08 avatar
Dnes,paradoxne vdaka vede, to maju ateisti tazsie, musite robit zo seba totalnych hlupakov,ponukat absurdne teorie , kde sa znazite presviedcat, ze svet vznikne len tak nahodou, z nicoho, z chaosu....bez Boha...


8.
označiť príspevok

fajer
   5. 8. 2017, 18:18 avatar
veriaci v bludy o bohu nemusia dokazovať nič..lebo nie je čo...


23.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 8. 2017, 21:17 avatar
8
Viera nepotrebuje dôkaz lebo je vierou, teda presvedčením o veciach ktoré sa nevidia a ani nedajú vidieť, lebo ide o duchovné veci, čo je samozrejme a to definuje vieru. Ak niečo vidím a mám hmatateľné dôkazy, tak už nepotrebujem vieru. Poprieť, že existujú aj duchovné veci je to isté, ako poprieť, že existuje vedomie osoby človeka, čo má taktiež duchovný rozmer. Problém ale nastáva u tých ktorí tvrdia, že život vznikol samovoľne a náhodne z neživej hmoty, no dôkazy na ktorých by zakladali svoje tvrdenie žiadne nemajú. Podľa definície viery, tak evolucionisti veria v niečo čo nikdy nevideli , teda samovoľný vznik života z neživej hmoty a na tom si zakladajú svoje presvedčenie. No to im nebráni vysmievať sa viere tých, ktorí veria, že život pochádza od živého Boha - Stvoriteľa. Teda život zo živého Boha. Je to aj logické a vychádza z každodennej našej skúsenosti, že život vždy pochádza zo živého. No takúto skúsenosť, že život vzniká samovoľne z neživej hmoty náhodne nikto z nás a určite ani ty, nemal ani nebude mať. Ak áno, tak daj vedieť.


109.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2017, 16:30 avatar
IlúziaTBC: Poprieť, že existujú aj duchovné veci je to isté, ako poprieť, že existuje vedomie osoby človeka, čo má taktiež duchovný rozmer.

Nuž, ale toto nie je rozumný argument. Vychádza z náboženskej viery. A budeme sa točiť v kruhu. Vedomie nemá duchovný rozmer, aspoň to žiadna veda netvrdí. Ak by mala, vedci by vedeli sa zaoberať duchmi. Okrem špecialistov na paranormálne javy však nikto neskúma tieto bláznivé predstavy.


115.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 8. 2017, 17:36 avatar
109
Hovorím o vedomí osoby človeka, ktoré má duchovný rozmer. Preto má aj zodpovednosť a dôstojnosť. Samotná hmota nemá ani dôstojnosť ani zodpovednosť.

Určite nie si len hmotou s čím komunikujem a o tom som presvedčený.

Ktorý vedec bude chcieť zvážiť lásku, hoci verí, že existuje.


116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2017, 17:38 avatar
Vedomie osoby človeka môže mať, ale aj nemusí mať duchovný rozmer. Ide o osobný postoj daného človeka. Zatiaľ však nikto nevie, či existuje aj nejaký duchovný rozmer reálne, okrem toho, čo si o tom myslia duchovní ľudia (nábožní).


15.
označiť príspevok

havran
   5. 8. 2017, 18:41 avatar
litiliti- je tu problém, lebo ateizmus , teizmus a materializmus sú kategórie ktoré sa navzájom vylučujú.


29.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2017, 08:21 avatar
Skôr veriaci v boží blud , to majú ťažšie, je už dokázané, že na vznik vesmíru, je boh nepotrebný...


30.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 8. 2017, 08:32 avatar
Ako to je dokázané? A druhá otázka. Keby aj na vznik vesmíru bol oh nepotrebný, znamená to automaticky, že ho boh nestvoril? Aj na pestovanie kvetín je človek nepotrebný, dokážu vyrásť aj samé, a napriek tomu človek kvetiny pestuje.
Súhlasí Wolfe


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2017, 14:20 avatar
Automaticky nie, ale tá pravdepodobnosť je potom prakticky rovná nule


108.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2017, 16:17 avatar
tie tvoje prirovnania sú na smiech...vesmír fungoval pred ľudstvom a bude fungovať aj po zániku ľudstva


118.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 8. 2017, 20:34 avatar
Ale neodpovedal si na moju otázku.


119.
označiť príspevok

Immanuel
   6. 8. 2017, 20:35 avatar
Pozri si moju temu... Rozvinul som teoriu


9.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 8. 2017, 18:20 avatar
Našim deťom rozprávame to, o čom veríme, že je to pravda.11.
označiť príspevok

fajer
   5. 8. 2017, 18:21 avatar
ale neviete, či je to pravda...


12.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 8. 2017, 18:22 avatar
Ani nemusíme. My sme zodpovední za výchovu našich detí a v tomto zmysle robíme najlepšie, ako vieme :-)


13.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 8. 2017, 18:28 avatar
Ved ty mi dokaz, ze Boh neexistuje...ja v neho verim!
Shakespeara som tiez nikdy nevidel, ale cital som jeho diela, genialne diela! A takisto vidim diela Boha!


16.
označiť príspevok

havran
   5. 8. 2017, 18:46 avatar
litiliti- je to primitívny trik klerikálov. Skús ty dokázať , že Boh existuje. To máš problém, lebo v Boha musia veriaci veriť. O tom sa u nich nediskutuje. Viera a materiálne poznanie je odlišné , lebo jedno je citové a emocionálne a druhé je logické rozumové.
Tak čo sa tu dá navzájom dokazovať veriacemu?


17.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 8. 2017, 18:54 avatar
To je len zdravy rozum, veci,javy...nevznikaju len tak, samy od seba...a toboz nie bez priciny, nahodou....ani evolucia sa bez Boha nenastartovala


38.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:16 avatar
Nejde o to aby clovek cloveku nieco dokazoval,,, kazdy jedinec by si to mal dokazat sam,,, ci je alebo nieje,,,


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 8. 2017, 19:06 avatar
Adam Roman napísal:

Všimnime si teraz postoj veriacich. Celkom otvorene priznávajú, že v existenciu boha iba veria, že ju nedokazujú, alebo ju nevedia dokázať, ale neveriacim vytýkajú, že oni nevedia dokázať neexistenciu boha, takže vlastne tiež len veria, že boh nejestvuje. Dopúšťajú sa tým logickej chyby, ktorej pôvod som práve naznačil: nezbadali, že úloha dokázať neexistenciu boha je presne ekvivalentná (iba s odlišným výsledkom) úlohe dokázať jeho existenciu. Veriaci teda vytýkajú neveriacim, že nerozhodli medzi spomínanou dvojicou výrokov. Povedané ešte ináč, veriaci vytýkajú neveriacim, že sa nenamáhali zistiť pravdu o božej existencii akoby nevideli, že oni sami sa nenamáhali rovnako! Tvária sa, akoby ich úlohou nebolo zistiť, či boh jestvuje, akoby to bolo jedine a výlučne úlohou neveriacich! Im stačí veriť, že boh jestvuje, ale neveriacim už nie je dovolené iba veriť, že boh nejestvuje! Odkiaľ tá diskriminácia?

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí litiliti, fajer


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 8. 2017, 19:07 avatar
Adam Roman: Dôkaz neexistencie boha. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 8. 2017, 20:51 avatar
No konecne Lemmy, ze si sa ozval! Chvala Bohu zijes! Toto je odpoved inteligentneho ateistu ! Suhlasim, mate pravo neverit, aj ked logicky,vzdy budete v mensine,lebo idete proti prirodzenosti, stvorenym veciam, popierate Stvoritela, len preto, ze ste ho nevideli...ale, chvilu to este potrva, a veda nebude skumat ci je Boh, ale aky je Boh!!!


39.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2017, 14:17 avatar
Sorry preklep malo to byt havranikovi 16,,,


105.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2017, 15:51 avatar
Ako blbosť mesiaca a možno aj roka hodnotím príspevok č.23, hahahahaha také úprimné priznanie veriť hocičomu teda aj klamstvu, lebo keď verím tak žiaden dôkaz sa nevyžaduje, som ešte nečítal......Ale už mi je jasnejšie prečo tolko ľudí naletí rôznym podvodníkom, veď stačí veriť..........      


110.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   6. 8. 2017, 16:37 avatar
majko1

Ak nevieš definovať čo je to viera, tak potom prichádzaš k takémuto záveru. Viera je predsa presvedčenie o veciach, ktoré sa nevidia.Žid 11:1 A viera je podstatou toho, na čo sa človek nadeje, presvedčením o veciach, ktoré sa nevidia.

Či je to klamstvo, alebo pravda, tak o tom sa nebavíme. Ide o pojem viera.

Ľudia veria hocičomu. Niekto je presvedčený, že život vznikol samovoľne a náhodne z neživej hmoty, hoci to nikdy nevidel, nikdy nevidel žiadny dôkaz a to nehovorím o opakovanom dôkaze. Počul len jednu z mnohých vedeckých teórie, ktorej uveril. Aj to je viera na ktorej si založil svoje presvedčenie.

Problém je v tom, že takýto človek, ktorý verí a teda je presvedčený, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty a teda bez dôkazov sa vysmieva inému, ktorý je zase presvedčený, že život stvoril Boh hoci to taktiež nikdy nevidel, nebol pri tom no počul - čítal to v knihe , ktorá sa volá Biblia a uveril tomu, čo je tam napísané.

Obrovský rozdiel medzi jedným a druhým je v tom, že jeden žije v beznádeji, duchovnej prázdnote a vo vedomí vlastnej bezútešnej konečnosti , no a druhý žije v radosti s nádejou na večný život s Bohom a na oslavu Boha.

No a nakoniec sa predsa ukáže, kde je pravda. Ak má pravdu prvý, tak dopadnú rovnako. No ak uveril pravde ten, ktorý verí v Stvoriteľa - Boha, tak ten zvíťazil v Bohu a ten, ktorý neveril prehral a bude súdený mierou spravedlivého Boha.


111.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2017, 16:41 avatar
Nie!

Viera je pozitívny postoj adresáta tvrdenia k autorovi, pri ktorom adresát považuje informáciu autora za pravdivú, opierajúc sa o akékoľvek dôvody. Alebo stručne: veriť, znamená považovať za pravdivé. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


112.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2017, 16:41 avatar
Zbytočne míňaš riadky v svojom príspevku, ty si farár, že ??????? V príspevku máš tolko logických nezmyslov že je zbytočné na to reagovať.    


113.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2017, 16:42 avatar
IlúziaTBC: Niekto je presvedčený, že život vznikol samovoľne a náhodne z neživej hmoty, hoci to nikdy nevidel, nikdy nevidel žiadny dôkaz a to nehovorím o opakovanom dôkaze. Počul len jednu z mnohých vedeckých teórie, ktorej uveril

To vážne! Ktoré sú ďalšie, mnohé vedecké teórie? Vymenuj okrem abiogenézy ešte nejaké ďalšie? Aspoň 10, keď tvrdíš, že je ich mnoho.


120.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   7. 8. 2017, 14:35 avatar
113
Hovorím všeobecne o vedeckých teóriách. No o to tu predsa nejde a nebudem predsa spočítavať vedecké teórie a to či už to boli pravdivé, alebo sa ukázali ako nepravdivé a mylné.

Ide tu o to, že mnohí sa tvária, že je to pravdivá skutočnosť a to samovoľný a náhodný vznik života z neživej hmoty odvolávajúc sa na vedu. Sú o tom presvedčení a podriadili tomuto svojmu presvedčeniu celý svoj život, akoby dôkazy existovali a bol to fakt. Pritom vedecký dôkaz, ktorý by to potvrdzoval absentuje. No súčasne sa odvolávajú na vedu, ktorá zo svojej podstaty predpokladá, že to, čo sa opakovane dokázalo je fakt a tam kde absentujú dôkazy je len pravdepodobnou hypotézou čakajúcou na dôkaz, aby sa vôbec stala teóriou a faktom. Byť presvedčený v niečo, čo čaká na vedecký dôkaz, tváriť sa, že je to pravda - pravdúca a podriadiť celý svoj život nejakej teórii, ktorá ani teóriou nie je, je ľahkovážne.

Pýtam sa, prečo sa potom vysmievať z tých, ktorí veria v niečo, čo má duchovný rozmer a zo svojej podstaty nedokázateľné nejakým vedeckým bádaním?
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:17,  Noo, tá najhlavnejšia je úplne jasná. .. *19 Ježiš Kristus prišiel na svet, aby spasil...
dnes, 00:51,  Isté pár oviec
dnes, 00:49,  nesud-aby si-nebol súdený
dnes, 00:43,  nech vyjde slniečko :)
dnes, 00:40,  Len ktorá? :)
dnes, 00:23,  https://www.alkonealko.sk/tovar/johnnie-walker-red-label-1-5l-40/
dnes, 00:09,  Prrr, teda to píšem po tom čo vidím rôzne názory. *21
dnes, 00:08,  Ešte 5% mi stiahne, Gabčo, a už idem spať. ..
včera, 23:51,  http://www.bio-obchod.sk/produkt-4067/horcica-bohemia-bio.htm
včera, 23:47,  To de si našla. *21 Dobrú noc.
včera, 23:46,  No ako dobre, že pravda je len jedna. ..
včera, 23:36,  4- ninka nie - neprispejem, aspoň nie k meritu témy. Už v 1 teolog manipuluje. Ventiluje...
včera, 23:29,  huoply hoou, tak som Vám prišla zaželať pokojnú dobrú noc *29...
včera, 23:28,  Predátori. .. Kesha...
včera, 23:20,  101- Tull, už sme sa na túto tému bavili. Nepohneme sa z miesta ak nezoberieš na vedomie,...
včera, 23:19,  úšny lekár má veľa detí a ušla od neho žena
včera, 23:16,  https://www.nasezdravie.sk/products/images/27/27-smecta-liek-na-hnacku-10-vrecusok-1.jpg
včera, 23:11,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/119711634_714633085931884_50704147426753...
včera, 23:10,  17.9.2020 - v deň, kedy si Poľsko pripomína začiatok krvavej invázie sovietskych vojsk do...
včera, 23:08,  Bondovka-ala-Navalny inšpirovaná ruským seriálom Spiaci agenti :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(262 024 bytes in 0,275 seconds)