Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kresťania katolíci by nemali nakupovať v nedeľu alebo chodiť na fušky. Iné sú nevyhnuté povolania ako lekár a iné.

40
reakcií
2083
prečítaní
Tému 27. novembra 2016, 10:49 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 10:49 avatar
Milí bratia a sestry!

Slávime Prvú adventnú nedeľu. Božie slovo nám z viacerých pohľadov pripomína deň Pánovho príchodu. Svätý apoštol Pavol zdôrazňuje: tento dôležitý deň sa blíži – preto je potrebné, aby sme sa zriekli skutkov tmy a obliekli sa do výzbroje svetla. Prorok Izaiáš opisuje, čo všetko sa pri príchode daného dňa stane. A sám Kristus nás v evanjeliu upozorňuje, aby sme nezostali zaskočení, pretože tento deň príde nečakane; uprostred obyčajnej každodennosti.

V snahe pripraviť sa na rozhodujúci Pánov deň posväcujeme svoje životy slávením sviatočného dňa, ktorý tiež nazývame „dňom Pána”. Tento deň nám pomáha nezabudnúť na pôvod a zmysel nášho života. Je pre nás príležitosťou zastaviť sa, upriamiť pozornosť na Boha. „Pamätaj, že máš svätiť sviatočné dni“ hovorí nám tretie Božie prikázanie (Katechizmus, str. 504). Týmito sviatočnými dňami sú pre nás nedele: pripomínajú nám deň Pánovho zmŕtvychvstania a deň zoslania Ducha Svätého. Zároveň sú pre nás odkazom na biblickú správu o stvorení sveta, po ktorom Boh na siedmy deň odpočíval.

V minulosti bolo svätenie nedele v našej spoločnosti samozrejmosťou. Dnes to tak, žiaľ, nie je. Mnohí v nedeľu pracujú alebo chodia na nákupy – neraz na úkor návštevy chrámu. Vzniká tak atmosféra, v ktorej sa prežívanie sviatočného dňa nesviatočným spôsobom javí ako bežné a prijateľné, a to dokonca aj pre veriacich katolíkov. S tým však nemožno súhlasiť. Rešpektovanie tretieho Božieho prikázania aj dnes znamená zasvätenie nedeľného dňa, teda oddych od práce a vzdanie vďaky Pánovi prostredníctvom bohoslužby. Máme za čo Bohu ďakovať a máme ho za čo chváliť.

Pritom je zrejmé, že každý človek potrebuje aj oddych od práce, ktorú koná počas týždňa. Potrebuje venovať čas svojim blízkym, svojej rodine. Cez týždeň máme veľa povinností a menej času jeden na druhého. V nedeľu by mala byť rodina spolu, nemalo by chýbať spoločné stolovanie počas obeda, u veriacich spoločná modlitba. Všade naokolo však vidíme, že mnoho otcov musí pracovať na stavbách či developerských projektoch – aj dva-tri týždne bez prestávky. Viaceré ženy – matky nemôžu nedele prežiť s rodinou, lebo ich trávia v obchodných prevádzkach. Musíme si uvedomiť, že prvou obeťou stierania rozdielov medzi pracovnými dňami a nedeľou – je rodina.

Ak vlastník podniku či obchodu necháva bežať prevádzku aj v nedeľu a vo sviatok, nedáva svojim zamestnancom možnosť, aby náležite prežili sviatočný deň.

Keď toto konštatujeme, chceme poďakovať tým podnikateľom, ktorí sviatočný charakter nedele a sviatkov rešpektujú. Na pleciach živnostníkov v tejto oblasti leží len jedna časť zodpovednosti. Dôsledky na slávenie nedele má totiž konanie každého z nás. Ak v nedeľu vykonávame stavebné práce alebo pracujeme okolo domu, nebude nám prekážať, ak zostanú otvorené obchody. Naopak, príde nám to vhod. Potom však – pre naše nároky a požiadavky – musia do práce nastúpiť ďalší.

K tomu možno dodať, že aj liberálny prístup spoločnosti – najmä samospráv – k otváracím hodinám v obchodoch, má negatívny vplyv na rodinný život. Pripomeňme si, že neprítomnosť otca a mamy počas nedele rodinu vždy ochudobňuje. Kde chýba čas budovať medziľudské vzťahy, tam rodinné spoločenstvo zostáva vystavené rozličným nebezpečenstvám. Navyše dlhodobá, nepretržitá práca má aj svoje zdravotné dôsledky a je menej efektívna.

Úprimne nám záleží na tom, aby v našej spoločnosti bolo čím viac šťastných a spokojných ľudí. Aby otcovia a mamy mohli prežívať nedeľu so svojimi deťmi doma, a nie na stavbe alebo medzi regálmi v obchode.

Obraciame sa preto na vás, drahí veriaci, aby ste nás podporili v úsilí o lepšie prežívanie nedele. Apelujme spoločne na predstaviteľov politických strán, ale aj na miestne samosprávy a podnikateľov, aby pri rozhodovaní o otváracích hodinách neposielali v nedeľu matky a otcov do zamestnania. Nezabúdajme však, že ak – ako kresťania katolíci – nezmeníme svoje návyky a s nimi súvisiace nároky na druhých – nadarmo budeme vyzývať občianskych predstaviteľov, aby upravili pravidlá nedeľného predaja.

Preto vás, drahí bratia a sestry, prosíme: venujme nedeľu Bohu a svojej rodine. Zúčastnime sa na bohoslužbe. Navštívme príbuzných a priateľov, najmä starých, chorých a nevládnych. Oddýchnime si. Nechoďme v nedeľu nakupovať. Nezabúdajme, že aj každý predavač má svoju rodinu a v nedeľu niekomu chýba. Majitelia obchodov a firiem: nevyžadujte, prosím, od svojich zamestnancov nedeľnú prácu, ak nie je spoločensky nevyhnutná. Všimnime si na príklade viacerých európskych štátov, že prežívanie nedele ako voľného dňa je nielen uskutočniteľné, ale aj všeobecne prospešné.

Obraciame sa aj na vás, drahí bratia kňazi. V mnohých farnostiach jestvovala užitočná prax: doplniť nedeľnú bohoslužbu popoludní o pobožnosť, modlitbu litánií či adoráciu pred Oltárnou sviatosťou. Dnes sú tieto prejavy nábožnosti, žiaľ, na ústupe. Tam, kde je to možné, pokúste sa obnoviť tradíciu popoludňajších pobožností alebo iného hodnotného duchovného programu.

„Zaradoval som sa, keď mi povedali: pôjdeme do domu Pánovho!“ spievali sme v dnešnom žalme. Tieto slová azda najjednoduchšie vyjadrujú, k čomu by sme vás – drahí bratia a sestry – chceli povzbudiť týmto pastierskym listom. Aby ste znovu objavili radosť z oslavy trojjediného Boha, ku ktorej nás pozýva aj slávenie sviatočného dňa. Aby ste nadobudli väčšiu radosť z rodinného života, a túto radosť dopriali aj druhým.

V tomto duchu sa, spolu so žalmistom, modlíme za vás a prosíme o šťastie pre vás i pre vaše rodiny.

Nech vás neustále požehnáva a ochraňuje Všemohúci Boh, Otec i Syn i Duch Svätý.

biskupi Slovenska

Pastiersky list KBS na 1. adventnú nedeľu – 27.11.2016

Pastierky list na stiahnutie: pl-advent-2016-nedela1 plm-advent-2016
Súhlasí Patrick91


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 10:50 avatar


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2016, 12:43 avatar
Lea, katolíci odpočívajú od pondelka do soboty. Aspoň v nedeľu nech niečo pre seba dobré spravia. Len nech nakúpia v nedeľu, čo potrebujú, aby mohli opäť od pondelka do soboty oddychovať.


3.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 10:59 avatar
nielen krestania, ale vsetky vierovyznania ste na jedno kopyto
ako pri perzskom zalive v pusti si staviate megalostavby, chramy vasho uspechu k bohom a k vierovyznaniam
vy ste sarance, nicitelia vsetkeho ziveho, vase chramy, synagogy, mesity su toho dokazom
toto tisicrocie je vase posledne, nikto si nepraje vasu pritomnost aby ste existovali v ziadnej forme, ani vo forme Slova
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:03 avatar
Salbea bude lepšie, ak sa spamätáš a budeš písať normálne. Nikto ťa donekonečna nebude ľutovať. Všetci mám problémy, prešli sme si peklom, ale zato nebudeme mstiť celý život na každom, hoci len v príspevku na fóre. Zhadžuješ seba a píše vyslovene o sebe.
Súhlasí Wolfe


8.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 11:20 avatar
7 mesiacov vasho pozemskeho zivota je u mna doma ako vasa jedna minuta pozemskeho casu
som dalej ako ste vy
pre mna je vas svet jeden zly sen a keby som mohla a keby to tak vehementne neziadala odo mna moja civilizacia, hned teraz v mojom case by som sa odpojila od akehokolvek kontaktu s vasou slnecnou sustavou


9.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 11:23 avatar
je mi z vas zle, z vasich poznani, z vasej cesty, z vasich megalomanskych cinov, z vasich vojen i vrazd, z vasho vyvrazdovania vlastneho pokolenia, z vasich monstruoznych zabijani vlastneho druhu, z vasho chcenia sa skontaktovat s cudzou civilizaciou a chciet i tam zabijat vsetko zive
staci, ze vidim i pocujem co vasa rasa dokaze, vase zverstvo chce a vas hyenizmus je schopny zabit


10.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 11:34 avatar
nechajte si exploataciu iba pre svoju rasu
je ohavna rovnako ako vase Slovo v Biblii, v Korane, v Talmude
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:42 avatar
Malo byť byť zle zo seba. Za posledné mesiace si nenapísala nič normálne, ľudské, láskavé alebo k veci. Máš krivdu, že ti niekedy niekto ublížil akoby nám ostatným nikto nikdy a žijeme si bavlnke. Všetci mám problémy, starosti a mnohí sme prežili a boli viac šikanovaní ako ty.
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 11:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:53 avatar
Chorý človek ozaj za mnoho nemôže. Ale všetko má svoje hranice, keď budem mať dolámanú ruku nebudem môcť celé mesiace pokrikovať a urážať každého kto ma ruku v poriadku.

Za chorobu či napr. šikanu človek nemôže, ale môže si za to, ak v tom stave zostáva, nič nerobí na nápravu a ešte začne robiť zle aj iným. To už je mimo normálne spoločenské správanie.


18.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 11. 2016, 11:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2016, 12:02 avatar
Myslim, ze sa vyjadruje aj aj..
Súhlasí lea_pragmaticka1


21.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 12:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 12:04 avatar
Ak považuješ jej príspevky, že sú v norme, tak potom si buď neuprímná a nechávaš ju v jej probléme(pritom v duchu ju máš za šibnutú alebo chuderu, lebo tak píše a väčšina si to nej myslí, lebo tak sa prezentuje) alebo potom ozaj si myslíš, že sú v norme, potom treba pouvažovať aj nad sebou.

Mimochodom ak by tak niekto písal niekto z tvojej rodiny nechala by si to tak a ešte ho pohladkala, že je to v poriadku a v norme? Skús si odpovedať pre seba.
Súhlasí Ludwig, Wolfe


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:49 avatar
Celé mesiace tu šíriš vlastnú zlobu, hnev. Pomáhaš rozširovať aktívne zlo. Si za to plne zodpovedná, tak si rozhodla. Sťažuješ sa na zlých ľudí na zlo vo svete. Sama však ho vyrábaš a živíš zlo vo veľkej miere. Nikomu však uškodíš nemôžeš, ale sebe škodíš a fest. Si v bahne, ale môžeš z neho vyjsť, keď sa spamätáš, ak nie a budeš pokračovať budeš vo väčších problémoch.

A začať môžeš tak, že napíšeš normálnu krátku vetu k príspevku, k téme- bez nadávok a splietanie nezmyslov. Len normálne a vecne - kratučkú vetu, ktorá bude mať hlavu a pätu.

A keď budeš pokračovať v nadávaní a splietania nezmyslov na ostatných (mimo seba) nebude už nikto na teba reagovať a odpovedať ti. Myslím, že už tvoje príspevky nikto nepovažuje ani za vtipné ani rozumné. A osobne si myslí, že zdravý rozum také príspevky by netvoril.
Súhlasí Wolfe


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 11. 2016, 14:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:01 avatar
Funguje to jednoducho. Keď mi prestaneme nakupovať v nedeľu, veď potraviny si môžeme kúpiť aj v sobotu a to od rána do večera, obchody nebudú otvorené. Obchodníci obchod neotvoria, lebo nemajú zákazníkov.A predavači aj iný personál môže ostať doma s rodinou, ísť na návštevu, navštíviť chorého a ísť do kostola na sv. omšu. Kto si myslí, že omšu nepotrebuje, tak isto vie, že aspoň rodinu potrebuje a potrebuje utužovať vzťahy. Lepšie je ísť s deťmi do prírody, pohrať sa či sa len rozprávať ako ísť do nákupných centier a kupovať,kupovať a potom si sadnúť na kávu a pizzu a krásna nedeľa za nami. Potom ľudia už nehovoria, len nakupujú a to je dosť smutné.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2016, 11:50 avatar
Problem je, ze este ostane plno ludi, ktori nakupovat chodit budu...
Súhlasí lea_pragmaticka1


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 11:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 11:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 11:54 avatar
To je pravda, ale zase kresťania, by aj týmto nenakupovaním mali dokazovať svoju vieru. Sú samozrejme osobitné prípady, kedy napr. človek cestuje alebo nakúpi niečo niekomu do nemocnice, tak zase svet sa nezrúti, ale isté veci by sa mali dodržiavať, aj keď sa stane, že to človek poruší, nie však z lenivosti alebo vypočítavosti, ale zo životných udalosti.
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 20:23 avatar
krmim teisticke svine perlami, detto ako henten vo videu
chcem mat totiz od nich v reale svaty pokoj
nic viac, iva svaty pokoj
http://www.youtube.com/watch?v=aa9xYPrcovI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


37.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 20:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 20:31 avatar
niekolkorocnu svoju pracu som na verejnosti ukoncila
pre mna a pre zachranu mojho sveta som priviedla osoh k uspesnemu koncu
vy nemusite mna a ja nemusim k zivotu vas akceptovat a mam na to realny dovod, nemenny
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 20:34 avatar
dovolujem si ukazovakom vas oznacit za zabijakov a nicitelov planety Zem
zabili ste ju uz teraz


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2016, 20:56 avatar
Vsetko vy, vy, vy a vy, a co ty?


38.
označiť príspevok

gabriel pb
   27. 11. 2016, 20:30 avatar
lea mne bolo povedané že práve v sobotu sa nesmie nakupovať


5.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 11:02 avatar
pozerajte sa okolo seba, pretoze v tejto podobe je to naposledy a kazdym dnom a nocou vy vasou brutalitou a hyenizmom si ukrajujete z vasho posledneho chleba z vasho stola egoizmu
vase obzerstvo bolo videne a i vypocute dostatocne na to, aby vase bytie v tomto tisicroci bolo snate


7.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 11:05 avatar
pokial tu ja budem, obchod bude to prve i posledne, co budem vo svojom filme si doma po vasom odchode dnom i nocou premietat
pozemsky cas je ubohy a obmedzeny vo svojom casopriestore,pretoze je to tak v programe, moj domov je stvoreny z vasich desiatkach a desiatkach rokov v jeden den, iba v nastastie v jeden den


23.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:04 avatar
sledujem dokumenty alias pravdu omvasej rase
na letisku pri colnej kontrole zhabali ortodoxnemu zidovi nakazene rastliny chorobami, kotre chcel prepasovat do statu, kde by sposobil svjim cinom obrovske skody na urode
na letiskupri colnej kontrole zhabali ortodoxnemu moslimovi zbran, ktorou by zabil celu posadku lietadla
na letisku zhabali krestanovi v tele drogy, ktorym by zabil mladez
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

to je iba jeden dokument o vasej rase
vidim a pocujem denno denne dalsie zverstva a hyenizmus
nemam dovod vam verit, nemam absolutne ziadny dovod k tomu, aby som sem povolila pristup inej civilizacii


24.
označiť príspevok

muskat muž
   27. 11. 2016, 12:06 avatar
Lea ale chlpate kokoty v nedelu mozes. Ked ich tak milujes.


25.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:07 avatar
mozte sa mi smiat a vysmievat v tom, ze spominam moznost obyvania Zeme inou civilizaciou bez toho, aby vkrocili svojou pritomnostou na tuto planetu
a predsa sa to deje a vy ste v obraze zla a nemenneho obraz zla a egoizmu, aroganstnosti


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   27. 11. 2016, 12:13 avatar
Ešte zareagujem zo slušnosti. Nepíšeš normálne a k veci, tak neočakávaj nejaké spätné väzby či názory. Prídeš si sem vychrliť svoju zlobu a nakydať na celý svet. Nech sa páči, tak si sa rozhodla, ale každý je zodpovedný sám za seba.

Každý príspevok je však o tebe samej a tvojom zmýšľaní. Človek vynáša len to, čo má v svojom srdci alebo duši.


30.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:27 avatar
od ludskej rasy neocakavam a ani neziadam kvoli ochrane mojej civilizacie a mojho domova
a mojho sukromia ziadny kontakt
a este raz vam vsetkym prizvukujem, ze sme pre vasu civilizaciu nastastie choromyselnymi a civilizacii s ktorymi sa mose rozumne komunikovat je nastastie nekonecne vela
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

anunnaki je autorom vsetkeho ziveho na tejto planete a sakra lutuje, ze vas stvoril


26.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:11 avatar
a ze som psycho a z psychiatrie
je to len vas primitivizmus, ze vasu rasu nicite psychotikami a legalne drogami a nepoznate inu cestu
vastne pre vas je najlepsia cesta byt natrvalo od inych izolovanou civilizaciou
a je aj spravne, ze vo vasich ociach som za pacientku z cvokarne
pre kazdeho jedneho z vas, nie vy ludska rasa
vy nie ste blazni ani psychpati, vy nie


28.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:21 avatar
ludska rasa ma zatvorila medzi blaznov a choromyselnych
no a co
ja som zatvorila dvere pred ludskou rasou
myslim si a to spravne, ze zisk je na mojej strane
http://www.youtube.com/watch?v=KaVo0IdmTTE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 11. 2016, 12:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:28 avatar
my vas nepotrebujeme
to vy ste potrebovali nas, ale vam postacia vasi bohovia, vase zlo


33.
označiť príspevok

salbea žena
   27. 11. 2016, 12:48 avatar
pozemska civilizacia ma oznacila za choromyselnu a ako bytost neschopnu byt rozumnou, mudrou, vzdelanou a patrit medzi dusevne zdravych, mam to cierne na bielom
pre mna sa touto cestou konci akykolvek mozny kontakt s clovekom ako tvorom rozumnym, mudrym a vzdelanym
dvere sme si vzajomne zatvorili natrvalo do konca bytia mojho i vasho na Zemi


35.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 11. 2016, 17:47 avatar
Súhlasím s Leou, nenakupujte v nedeľu....ani striebornú ani zlatú, veď nedeľa ako nedeľa, či ? Ste pokryteckí veriaci.......lebo nič z vašej viery nedodržujete.......
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:57,  To je nádherné . Nič krajšie ako pieseň o milicionaroch snáď ani neexistuje...
dnes, 16:54,  Kázeň na dnešnú nedeľu... PRAVDA o tom čo sa deje, Vojna, Reptiliáni, umlčanie...
dnes, 16:53,  David Guetta - Dangerous (Official video) ft Sam Martin
dnes, 16:51,  ruskí troli na slovensku placu, že amerika ich chrani......
dnes, 16:46,  nádherná košeľa
dnes, 16:45,  Komunista Kim: Žijeme si tu ako na Západe Severná Kórea sa rozhodla v marketingovej reči...
dnes, 16:42,  Paulie Garand - Pavučina lží feat. Jakub Děkan *Oficiální videoklip*
dnes, 16:36,  Pieseň o donbaských milíciách !!! https://www.youtube.com/watch?v=DqS-WdjcOFY
dnes, 16:34,  Doneck https://www.youtube.com/watch?v=XDV3ze7OGKw
dnes, 16:34,  Hračky pre Porošenka https://www.youtube.com/watch?v=8veOzd39VWI
dnes, 16:33,  https://www.youtube.com/watch?v=68Efh1zsu7g
dnes, 16:33,  Pieseň venovaná obrancom Donbasu Pieseň venovaná obrancom Donbassu
dnes, 16:32,  Vstavaj Donbas https://www.youtube.com/watch?v=Nj0Rhx1CKUg
dnes, 16:31,  Pieseň o deťoch Donbasu https://www.youtube.com/watch?v=9s-QkmCGA78
dnes, 16:31,  Donbas https://www.youtube.com/watch?v=7k6cQZricCo
dnes, 16:29,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/119734493_2774151556177377_7462135040162512951_n....
dnes, 16:28,  Novosti Krymnaša!!!!!! Prekrásny pohľad na záliv fekálií, už len doňho skočiť. Tu by...
dnes, 16:28,  Míľniky dejín slovanskej vzájomnosti!!!!!!!!!!!!!!!!!! I takto sovietska tlač reagovala...
dnes, 16:27,  Nenažraná lekárska svoloč!!!! Kedysi by za takéto reči šli rovno k múru!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 16:27,  Eliot Rostas Tibor predstavil svoju tieňovú vládu!!!!!!!!!!!...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 714 bytes in 0,220 seconds)