Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kreacionizmus je najlepšie vysvetlenie pozorovanej reality.

93
reakcií
189
prečítaní
Tému 10. októbra 2019, 23:48 založil F=G.m1.m2/r^2.

podobné témy:1.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   10. 10. 2019, 23:48 avatar
Nie so všetkým, čo tzv "kreacionisti" prezentujú, súhlasím. Často sa jedná o logické chyby, neznalosť, či dokonca prezentovanie pochybných nálezov. ....Nicméně slovo "kreacionizmus", čiže kreácia, vytvorenie, dobre vystihuje to, čo v prírode pozorujeme. Každý zo skúsenosti vie, že metódou pokus-omyl-výber, z jednoduchších systémov zložitejšie, užitočné a fungujúce, nevnikajú. Je to pochybná viera, horšia, než to prezentovanie falzifikátov kreacionistov. ...Nemám problém to podrobnejšie rozpísať, nechcem však, aby úvodný príspevok témy bol príliš dlhý. ....Keď tak, to rozhodíme po vláknach.  
Súhlasí the X


13.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2019, 13:54 avatar
F=G.m1.m2/r^2,
"Každý zo skúsenosti vie, že metódou pokus-omyl-výber, z jednoduchších systémov zložitejšie, užitočné a fungujúce, nevnikajú"
Takto ako si to uviedol, ani nikto netvrdí... Nepoznám žiadne ET, ktoré by to tvrdili...
 


14.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 15:26 avatar
ET je založená na princípe nákodný pokus, omyl, výber, čím sa z jednoduchších systémov vyvíjajú zložitejšie. cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2019, 15:33 avatar
F=G.m1.m2/r^2, cituj kde sa tam píše o "metóde pokus-omyl-výber, z jednoduchších systémov zložitejšie, užitočné a fungujúce" 
 


19.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 15:45 avatar
Ukazuje se však, že společné sady genů (postupné náhodné mutace) jsou selektovány deterministicky vlivem prostředí

Pojem náhody a náhodných mutací hraje klíčovou roli v evoluční teorii,21.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2019, 15:51 avatar
F=G.m1.m2/r^2, kde je tam o metóde "pokus-omyl-výber, z jednoduchších systémov zložitejšie, užitočné a fungujúce, nevnikajú"? 
 


22.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 16:21 avatar
metóda pokus omyl = "(postupné náhodné mutace)"

výber = "jsou selektovány "

z jednoduchších zložitejšie = "Evolucí živočišných druhů je tak chápán postupný vývoj života od prvního výskytu na Zemi k mnoha různým formám života, které se nadále vyvíjejí"

nevznikajú = pozorovaná realita. (Stúpenci ET si myslia, že vznikajú. To, že nevznikajú, je pozorovaná realita.)41.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 11:13 avatar
F=G.m1.m2/r^2, žiadna z ET netvrdí, "že metódou pokus-omyl-výber, z jednoduchších systémov zložitejšie, užitočné a fungujúce" /nevznikajú som skopíroval nedopatrením.../. Tvrdenie o "metóde pokus-omyl-výber" je odpoveďou niektorých ateistov na kreacionistické názory ohľadne "účelného plánu"... veriaci evolucionisti to netvrdia...

Ani Tebou uvedené príklady, ktoré si vytrhol z kontextu nič také nehovoria.
Evolucí živočišných druhů je tak chápán postupný vývoj života od prvního výskytu na Zemi k mnoha různým formám života, které se nadále vyvíjejí způsoby, které paleontologie a moderní biologické a biochemické vědy popisují a nezávisle potvrzují s narůstající přesností. Společné rysy ve struktuře genetického kódu všech žijících organismů včetně lidí tak dokladují jejich společný prvotní původ.[2] Ukazuje se však, že společné sady genů (postupné náhodné mutace) jsou selektovány deterministicky vlivem prostředí a podobnost organismů tedy odráží podobnost prostředí, ve kterém se organismy vyvíjejí.

Ničovaté nič o metóde pokus omyl ani o z jednoduchších zložitejšie.

Pozorovaná realita je taká, že vznikajú nové druhy i teraz - mikroevolúcia... žiadna z ET netvrdí, že novovzniknutý druh je zložitejší ... alebo inak, majú rastliny jednoduchšie "systémy" ako zvieratá? ... dovolím si tvrdiť, že ET to takto nechápu...
To že makroevolúciu priamo nepozorujeme, je jeden z mnohých slamených panákov kritikov ET, z ktorých predsa vyplýva, že nie je možné priamo pozorovať makroevolúciu, ktorú by som označil ako "reťazenie mikroevolúcií"... tento tak často používaný slamený panák vyplýva z účelového nepochopenia...
 


67.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:22 avatar
Takto.... (aby sme tu netancovali s pojmami, s ktorými sa evolucionisti tak radi hrajú   ): Nový fenotyp nevzniká (pokiaľ k tomu v génoch nebola už predtým výbava).  


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 17:27 avatar
13,....tak potom ako to všetko vzniklo? Povedz to jednoducho, pár vetami, aby sme mohli reagovať! Pretože každý tvrdí niečo iné! Tak naozaj neviem, ako to máme vnímať, alebo nebodaj máte nejakého evolučného boha?


42.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 11:29 avatar
Shagara, už som to predsa písal i Tebe... predpokladám, že máš na mysli biologickú evolúciu /nie evolúciu vesmíru, Zeme.../ vývoj druhov /nie vznik života, o ktorom existujú len hypotézy.../. Vývoj druhov prebieha tým istým princípom ako sa z "prvého páru" vznikli napr. i2.wp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk alebo množstvo druhov psov upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Jednou vetou, vznik druhov - makroevolúcia, je reťazením mikroevolúcií.
Na vysvetlenie doplním. Potomkovia spoločného predka sú spoločným predkom iných a tí zas ďalších...

 


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 12:05 avatar
42,....Tull, je vedecky dokázané, že prechod z jedneho druha na iný nie je možný, vďaka istým skutočnostiam . Plemená psov je jeden druh a je to mikroevolúcia, a tá sa nikdy nezmenila na iný druh. Ak vieš, poukáž na jeden príklad! Preto sa aj upustilo od výskumu mutácií, lebo to neviedlo k pozitívnym výsledkom!ňujú prechod z jedneho druhu na iný!Teda, to čo tvrdíš v závere, je len nepodložený a nevedecký dohad, a nie pravda! Počet chromozomov a iné činitele neumožňujú zmenu druhu!
Genetik Dobzhansky kedysi povedal:..... „Sotva možno očakávať, že by náhoda, náhodná zmena v akomkoľvek jemnom mechanizme mohla mechanizmus zlepšiť. Keď štuchneme palicou do mechanizmu hodiniek alebo do rozhlasového prijímača, málokedy to zlepší jeho funkciu.“?15 A tak si skúste položiť otázku: Mám dôvod myslieť si, že všetky tie ohromne zložité bunky, orgány, končatiny a procesy v živých organizmoch boli vybudované postupom, ktorý rúca?
Inak povedané,.....Mutáciami sa môže zmeniť trebárs farba alebo štruktúra vlasov. Ale vlasy stále zostanú vlasmi. Nikdy sa nezmenia na perie. Ruka sa tiež , môže na základe mutácií zmeniť,. Môže mať napríklad nenormálne prsty. Ba niekedy môže mať ruka šesť prstov alebo môže byť inak znetvorená. Je to však stále ruka, nikdy sa nepremení na niečo iné, napríklad na labu medveďa. Nikdy nevznikne ani nemôže vzniknúť nič nové. Vždy ide len o odchyľky v rámci druhu, vplyvom genetických, klimatických a iných činiteľov.
Teda ešte raz,.....genetický kód nedovoľuje rastline alebo živočíchovi vybočiť priďaleko od normálnej formy. Je síce možná veľká rozmanitosť (ako pozorujeme napríklad u človeka alebo u mačiek a psov), ale nejde tak ďaleko, aby sa jeden živočích mohol premeniť na iného živočícha. To potvrdzujú všetky doterajšie pokusy s mutáciami. Takisto je preukázaný hlavný zákon biológie, ..... že život pochádza len zo života už existujúceho a že organizmus predkov a potomkov patrí vždy k tomu istému „druhu“. Ale skús teda uviesť nejaký príklad, že sa mýlim. Nenájdeš taký príklad. A opakujem,....nepoukazujme na mikroevolúciu. To je úplne niečo iné a prirodzené!


61.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 12:38 avatar
Shagara, prečítaj si ešte raz 42... žiadna ET netvrdí, že odrazu sa jeden druh premení na úplne odlišný... napríklad, že odrazu vznikli s dinosaurov vtáci...
Je static.turbosquid.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk vignette.wikia.nocookie.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sú iné druhy ako cdn.britannica.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a ten iný ako www.q-files.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk atď... ?

 


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 12:50 avatar
61,...tvrdí! Len sa to dnes niektorými koriguje, mení! Tull, týmto som si prešiel a mám toho načítaného dosť. A nikdy som sa nestretol so skutočným dôkazom, ale z nerozumnými tvrdeniami vedcov/pavedy/,....aj preto tvrdím a budem, že tu nejde vôbec o žiadne dôkazy, ale o postoj srdca,psychiky! Dôkazy pre makroevolúciu neexistujú!


65.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 13:20 avatar
Shagara, tvrdí?   ...uveď ktorá z ET tento nezmysel tvrdí? ...daj nejaký príklad živočícha, o ktorom vzniku ET tvrdí, že vznikol z iného druhu spôsobom "hop a je tu ľudoop"
 


68.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 13:23 avatar
Shagara, aké korigovanie v zmysle náhleho vzniku jenéhop druhu z iného... nič také neobsahoval ani Darwinizmus... od počiatkov sa píše o postupných malých zmenách...
 


93.
označiť príspevok

Shagara muž
   dnes, 20:44 avatar
68,....nemáš pravdu! Zaspal si dobu. Nakoľko katastrofalny nedostatok fosílnych dôkazov svedčil v neprospech toho čo tvrdíš,...... tak prišli vedci s korigovanou verziou ET, o "evolučných skokoch".


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 17:27 avatar
1,....a vieš čo je kreacionizmus?


29.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 18:03 avatar
Kreacionizmus = z latinského creatio – tvorenie, stvorenie.


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 22:10 avatar
29,....to viem, ale tento názov sa viac spája s tými, čo veria, že všetko bolo stvorené za doslovných šesť dní. A to je nezmysel!


35.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 22:15 avatar
....čiže ľuďmi, ktorí veria biblii.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 23:12 avatar
35,....naopak, tí neveria v Bibliu, ale v ľudských , fundamentálnych kreacionistov, ktorí zrejme boli pri stvorení sveta!?


69.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:25 avatar
Veria biblii. Napríklad:
Boh pomenoval svetlo dňom a tmu pomenoval nocou. A bol večer a bolo ráno: prvý deň.
....Preto do dnes keď je svetlo hovoríme tomu deň, a keď tma tak noc. Nehovoríme tomu milión rokov či podobné nezmysly, ktoré sa sem snažíš vnucovať.  


89.
označiť príspevok

0svietený muž
   dnes, 17:15 avatar
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis dictum vehicula velit. Vestibulum dignissim elementum nulla, sed maximus orci luctus sed. Cras maximus augue nec aliquet congue. In non sem ante. In diam orci, euismod in massa eu, lacinia ultricies ex. Nunc ultrices vel orci eu porttitor. Sed ornare volutpat nunc in ornare. Sed mauris risus, egestas et leo non, blandit viverra est. Maecenas lacinia arcu in eleifend vehicula. Donec faucibus lacinia rhoncus. Etiam vel porta odio. Nulla facilisi.

Donec vitae ante commodo, interdum lacus eget, tincidunt arcu. Phasellus sed ligula faucibus, tristique tortor sit amet, interdum augue. Curabitur porttitor scelerisque nisi, sit amet convallis nisi fermentum ac. Ut faucibus viverra metus ultricies congue. Vestibulum vitae pretium dui. Nunc bibendum lectus ac diam molestie sagittis. Nullam tristique suscipit est, egestas convallis metus consequat vitae.

Integer sed dapibus sapien. Integer malesuada nunc sit amet magna porta, faucibus laoreet ex semper. Pellentesque ultricies sagittis leo. Nullam hendrerit nibh maximus, imperdiet est ac, blandit nisi. Nullam condimentum justo felis, nec rhoncus augue ullamcorper quis. Nunc et viverra tortor. Donec non leo augue.

Curabitur molestie commodo massa, ut facilisis nisl ullamcorper et. Curabitur finibus purus sed nisl congue, sit amet tincidunt orci porta. Etiam lobortis felis ac ante convallis, eu hendrerit magna porttitor. Ut venenatis sem sed ullamcorper accumsan. Aenean nisl orci, dapibus congue augue id, faucibus auctor nisi. Suspendisse tristique elementum facilisis. Nunc nec eros varius, dignissim nisi nec, pulvinar ex. Mauris nec tempor nibh, sed volutpat libero. Donec bibendum, tortor lobortis lobortis pulvinar, felis justo egestas libero, id dictum dolor lectus eget purus.

Praesent imperdiet sed mauris sed porta. Etiam non nisi velit. Phasellus mattis, sapien vel consequat pharetra, justo nisl aliquet nisi, id condimentum mi sapien sed arcu. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque at nibh placerat, suscipit sapien sed, posuere arcu. Nunc eleifend tincidunt massa, et finibus dui. Vestibulum quis diam quis sapien accumsan mollis nec rhoncus eros. Proin porta ut quam at feugiat. Donec tincidunt a mauris a feugiat.

Suspendisse dignissim aliquam urna, at cursus massa blandit id. Etiam consequat sed ipsum eu viverra. Nunc lacus massa, scelerisque id tellus sed, hendrerit molestie felis. Fusce congue, justo non vehicula sodales, arcu tortor ullamcorper eros, id laoreet metus magna eu tortor. Phasellus nisl est, malesuada ut tristique vulputate, dignissim quis nisi. Nulla facilisi. Fusce maximus lacus nunc, quis semper lorem finibus in. Curabitur suscipit sapien est, vel eleifend orci aliquam et. Nulla porttitor dolor quis aliquet varius. Sed a urna arcu. Mauris consectetur tellus urna. Etiam vel est ut nunc porttitor tristique. Suspendisse scelerisque arcu in magna ultricies, vitae semper nisi rutrum. Aenean a tellus dignissim turpis bibendum mollis. Donec sed commodo mi. Aliquam sodales tortor lorem, vitae ultrices ligula tincidunt vitae.

Phasellus lobortis, metus id ornare condimentum, urna justo cursus sem, sed sollicitudin orci magna et lectus. Phasellus volutpat vitae sem vitae lobortis. In porttitor nulla ac dolor dapibus eleifend. Nam bibendum viverra sem, vitae egestas erat venenatis sit amet. Maecenas rutrum nisl ac sapien tempor, vel interdum lectus vehicula. Proin a nunc a ante finibus rhoncus eu quis odio. Praesent ac ornare ante. Duis tortor ex, tempus suscipit quam vitae, efficitur ultricies lacus. Praesent egestas dui ac ex ullamcorper malesuada. In ligula est, elementum id iaculis quis, ullamcorper ultrices tellus.

Curabitur ac luctus magna, at pulvinar urna. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Etiam eleifend, dolor in semper pretium, mauris sapien convallis elit, eu malesuada enim nisi faucibus libero. Proin et enim a lorem vehicula imperdiet sit amet non elit. Fusce nec dui quis mi pharetra interdum. Quisque sit amet varius lacus, vitae pulvinar urna. Cras eu vulputate quam. Curabitur in est iaculis, vehicula dui a, ullamcorper nunc. Quisque eget tellus nec ipsum rhoncus molestie gravida sit amet nunc. Nulla neque ligula, maximus nec dolor ut, eleifend tempor mi. Sed eu libero nibh. Integer sagittis condimentum nunc ac varius. Fusce nec turpis nisl. Curabitur commodo turpis in lectus mollis, vitae vulputate sapien egestas. Nunc tortor lacus, efficitur in sodales ut, imperdiet in massa.

Vivamus at augue dignissim, laoreet tellus nec, finibus est. Sed scelerisque risus at leo dapibus, non venenatis ipsum venenatis. Nullam at tincidunt justo, eget porttitor massa. Aliquam erat volutpat. Curabitur gravida gravida mauris. Morbi a est enim. Morbi venenatis ipsum vitae ex rutrum, quis scelerisque felis dapibus.

Curabitur tempus blandit orci non posuere. Nunc erat magna, posuere sit amet justo sed, ultricies malesuada sapien. In odio lorem, dignissim sed consectetur vitae, volutpat id neque. Mauris faucibus non elit quis suscipit. Phasellus a justo mollis, consequat dolor non, bibendum sem. Proin eget dignissim mi, eu condimentum tellus. Integer lobortis et libero ac dignissim. Nam vel nulla imperdiet justo tincidunt molestie id ac sapien. Nam pulvinar neque sit amet tincidunt gravida. Duis condimentum porta erat, nec finibus quam vestibulum vitae. Praesent est arcu, blandit quis risus non, sagittis auctor nisi. Nam ultricies id sem vel semper. Ut luctus neque sed enim semper, vitae maximus quam hendrerit. Suspendisse tempor pellentesque tellus et hendrerit.

Mauris vel blandit diam. Vivamus ornare vulputate sem, eget venenatis ante venenatis id. Donec euismod augue et odio ultrices, et efficitur velit euismod. Suspendisse id ullamcorper justo, in volutpat ex. Aliquam ac sodales arcu, id tristique dolor. Maecenas sollicitudin lorem pharetra sem iaculis, vitae suscipit orci mollis. Nulla tincidunt massa sit amet lectus finibus, condimentum ornare tellus pretium. Suspendisse potenti. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Integer congue dictum risus eu vehicula. Curabitur eget dolor sed risus vestibulum congue. Mauris et ipsum tincidunt, consectetur leo malesuada, rutrum massa. Ut at dapibus tellus. Donec aliquam semper neque, quis mollis metus consectetur rhoncus. In ac fermentum turpis. Nunc lorem metus, tincidunt quis eleifend placerat, posuere quis velit. Nulla facilisi. Cras non nulla dui. Suspendisse dignissim turpis vitae augue sagittis, in lobortis sem sagittis. Suspendisse potenti. Nullam mollis scelerisque nibh non tempus. Nullam ex ipsum, molestie lobortis nunc vitae, gravida ultrices turpis. Phasellus venenatis lorem odio, tincidunt feugiat erat hendrerit ac.

Etiam vulputate consequat sapien, et lacinia ante facilisis in. Praesent faucibus quis sapien quis rutrum. Proin sem tortor, fermentum semper odio eu, tincidunt commodo erat. Integer accumsan auctor efficitur. Morbi iaculis turpis at commodo tincidunt. Aenean et neque in dui pellentesque euismod sollicitudin sed est. Praesent aliquam sit amet libero rutrum fringilla. Pellentesque vel molestie leo, et luctus purus. Curabitur tempus mauris mi, scelerisque aliquam odio tristique vel. Maecenas facilisis nec ante ultricies posuere. Vivamus vel condimentum metus. Quisque elementum eu ipsum sed hendrerit. Maecenas porta elit sem, vitae dictum lectus gravida et. Cras facilisis purus quis odio sagittis, quis fringilla odio faucibus. Vivamus efficitur sem in leo luctus, sit amet dapibus ante vulputate. Maecenas eget lorem pharetra, laoreet metus non, porttitor nisi.

Etiam ullamcorper odio suscipit luctus fringilla. Praesent ornare nulla lacus, quis gravida leo molestie eu. Pellentesque eget ex ut tellus mattis feugiat eu sit amet enim. Nullam viverra ante velit, non blandit eros eleifend quis. Vivamus fermentum laoreet ipsum. Proin consectetur lacinia tincidunt. Aliquam quam nibh, viverra sodales turpis vitae, dictum tempus enim. Duis dictum, diam et placerat facilisis, augue quam tristique ligula, a luctus leo nisl in leo. Proin eu mollis lorem, sit amet dictum mauris. Pellentesque posuere pharetra libero vitae imperdiet. Vestibulum luctus massa in rhoncus fermentum. Etiam cursus euismod bibendum. Nam suscipit efficitur venenatis.

Vivamus porta, arcu ut eleifend eleifend, elit augue tempus purus, sollicitudin porttitor odio sapien quis ante. Vestibulum vestibulum efficitur nisl a vestibulum. Curabitur nulla sapien, scelerisque nec elit tincidunt, ultrices efficitur lectus. Praesent hendrerit ligula quis lacus commodo, a facilisis mi egestas. Curabitur id sem at metus efficitur imperdiet. Donec mollis egestas mattis. Fusce at vehicula arcu. Praesent lectus metus, ullamcorper eget molestie vitae, semper id est. Donec sodales, felis at facilisis suscipit, neque lectus scelerisque ex, a ullamcorper dui ex et lorem. Mauris imperdiet malesuada nisi, quis cursus eros pulvinar non.

Fusce vulputate massa in nulla egestas, eu sodales felis scelerisque. Suspendisse id lorem non dui eleifend eleifend. Vivamus pulvinar dictum nulla finibus dictum. Maecenas non dapibus nibh, quis condimentum neque. Proin pulvinar, libero non luctus efficitur, dui diam efficitur diam, eget varius eros leo ac felis. Nam odio dui, vestibulum ac tortor a, iaculis gravida tellus. Cras nisl urna, finibus sed ante rutrum, rhoncus rutrum diam. In hac habitasse platea dictumst. Maecenas eu justo ornare nunc porttitor auctor vitae non diam.

Praesent commodo quis nisl a interdum. Aenean ullamcorper mi sit amet ex ornare, at accumsan nisi viverra. Maecenas mollis imperdiet arcu in vestibulum. Vivamus eget lectus bibendum, tristique sapien in, cursus ex. Proin feugiat est tempor justo maximus finibus. Morbi elementum facilisis nisl nec molestie. Nam in massa at dolor convallis pellentesque. Aliquam ornare maximus eros at egestas. Duis porta in est a faucibus. Nulla nunc ex, sodales eu felis in, scelerisque facilisis nisl. Nam non dapibus felis. In aliquam pulvinar urna vel dignissim. Donec sed urna vestibulum, vestibulum turpis sit amet, tincidunt felis.

Morbi molestie vestibulum turpis, at tincidunt orci venenatis eu. Aliquam erat volutpat. Fusce suscipit ante non dui vestibulum aliquet. Integer et urna facilisis, auctor dolor eget, cursus tortor. Sed vitae tellus vel eros eleifend placerat. Curabitur sed metus vel nisi posuere pretium. Cras metus sem, elementum quis gravida egestas, vehicula quis quam. Vestibulum tincidunt, nisi non euismod auctor, eros nisi porttitor nulla, eu consequat ligula nunc vel nulla. Sed massa orci, vulputate eget tellus non, vestibulum vehicula quam. Vivamus sit amet porta orci, tincidunt egestas est.

Nulla scelerisque felis quam, id tempus lectus congue nec. Etiam ligula quam, consequat at nunc eget, hendrerit aliquam massa. Nulla in feugiat neque. Aliquam odio erat, consectetur id eros a, fringilla faucibus urna. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Etiam blandit ultrices ex non maximus. Vivamus felis magna, lacinia efficitur ipsum at, sollicitudin hendrerit est. Nulla et volutpat tellus. Duis augue turpis, aliquam ac ornare vitae, fringilla quis velit. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Fusce sagittis ornare eleifend. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Nam vehicula dui eget egestas rutrum. Nunc eu pharetra erat. Curabitur sit amet condimentum purus, a auctor urna.

Suspendisse nec sem at ipsum facilisis sagittis quis sed mauris. Donec sollicitudin odio placerat vestibulum scelerisque. Ut ac porttitor neque. Phasellus lobortis mi id purus tincidunt ullamcorper ac id velit. Aenean metus leo, suscipit sed erat ac, feugiat volutpat ex. Pellentesque vitae lorem fringilla leo pellentesque cursus ut vitae felis. Quisque vel blandit metus, non facilisis libero. Fusce id risus ut quam viverra consectetur eget non tellus. Maecenas sit amet imperdiet mi. Aenean et orci in elit mollis accumsan. Mauris fermentum sagittis diam, facilisis venenatis ipsum.

Morbi non ipsum ac nisi malesuada mollis. Etiam sed ex et purus elementum auctor in vel mi. Phasellus consectetur sem nec mauris porta, sit amet ultricies nibh tempor. Duis non metus sit amet felis varius tincidunt. Proin scelerisque egestas urna. Mauris vel ornare massa. Quisque quis hendrerit augue, ac luctus orci. Aliquam efficitur lorem sapien, sit amet vehicula ipsum egestas dapibus. Aliquam vitae massa sed nibh efficitur aliquet. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Etiam id sodales lorem. Etiam in dapibus mi. Sed tortor massa, congue in dui id, accumsan tempor nibh.

Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer a feugiat arcu. Proin ac mi purus. Aenean ut ex consequat, lobortis ex bibendum, interdum nunc. Vestibulum odio metus, egestas non interdum in, sollicitudin ut eros. Ut aliquam libero eget ligula interdum dapibus. Donec malesuada porta dui nec efficitur.

Sed vitae leo placerat, eleifend lectus eu, suscipit odio. Suspendisse sed faucibus mi. Nulla pulvinar turpis at molestie auctor. In mattis accumsan neque, eu ultricies massa semper vel. Integer scelerisque et diam ac lobortis. Etiam mattis magna nec sapien luctus, ut viverra quam ullamcorper. Cras id nibh enim. Vivamus hendrerit justo quis sapien semper placerat. Donec mollis bibendum justo sit amet pretium.

Curabitur eget lorem lacinia, tincidunt turpis nec, gravida diam. Phasellus et molestie sem, eu tincidunt est. Suspendisse sed neque dapibus, lobortis dui ut, tempor nulla. Aliquam arcu magna, vestibulum ut iaculis ut, euismod non ante. Sed ac maximus nibh. Etiam sollicitudin, tortor et interdum placerat, felis dui gravida orci, vel rutrum ipsum ligula ut orci. Vestibulum at aliquam turpis, a dapibus diam. Nunc nec tellus porta, gravida felis eu, ullamcorper massa. Aliquam iaculis erat enim, sed gravida magna rhoncus euismod. Donec fermentum dui a nisi pellentesque elementum. Cras non elit et nunc sagittis pharetra. Sed scelerisque tristique lorem consequat egestas. Ut fermentum velit justo, volutpat tempus ligula euismod in.

Fusce accumsan enim et bibendum dapibus. Nam a massa placerat, malesuada sem sed, molestie magna. Pellentesque nec ligula et erat malesuada lobortis at sed risus. Morbi porta molestie arcu tempor sagittis. Aenean eget ornare sem. Nulla facilisi. Nulla suscipit interdum ante vitae semper. Integer dolor dui, lacinia non metus a, posuere lobortis urna. Nunc in venenatis purus, vel maximus eros.

Ut non efficitur nulla, eget consectetur sem. Nam odio odio, finibus id luctus eu, facilisis a justo. Cras vulputate risus lacus, quis efficitur augue dignissim id. Donec pulvinar vestibulum erat, eu gravida nulla euismod nec. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Nunc vehicula eros orci, nec hendrerit tellus tristique sed. Integer augue lorem, rhoncus a porttitor eget, rutrum non ex. Nullam tempor pretium sapien, eget egestas ipsum vulputate non. Maecenas faucibus scelerisque faucibus.

Duis condimentum enim vel sem mattis, et cursus massa mollis. Sed ipsum est, tristique nec consequat sed, placerat eget tellus. Nulla non enim vitae sem ullamcorper hendrerit. Phasellus eget tortor gravida, sodales odio quis, porta justo. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed non elementum metus, quis dictum nibh. Sed id elit nec metus sagittis vehicula. Suspendisse convallis commodo tortor, ac maximus justo. Nam ultricies nibh id mollis consectetur. Donec euismod accumsan diam sed gravida. Quisque venenatis imperdiet tortor, blandit dignissim nisi hendrerit et. Nullam sagittis justo eu ipsum tincidunt porta.

Quisque semper ligula non quam vestibulum, ut gravida urna aliquam. Ut faucibus posuere fringilla. Nam non nulla at tellus malesuada rutrum ac sed magna. Phasellus gravida dui magna. Vivamus vestibulum odio posuere massa imperdiet sollicitudin. Aenean et ultricies sem. Nullam finibus quam sed enim facilisis aliquet. Vestibulum convallis venenatis sollicitudin.

Nulla egestas erat arcu, sit amet eleifend ipsum hendrerit at. Vivamus nibh ligula, ornare quis posuere imperdiet, aliquam nec diam. Ut sed tincidunt velit. Maecenas vitae metus nec diam luctus gravida. Morbi finibus, tellus ut scelerisque gravida, lectus ante faucibus nulla, suscipit ultricies urna erat quis nulla. Proin eros purus, pretium a dictum quis, hendrerit eu metus. Morbi a dui enim.

Sed ut sagittis ante. Nunc odio neque, venenatis sit amet nisl quis, sodales aliquet nibh. Sed aliquam erat nulla, eget venenatis eros mattis at. Etiam scelerisque, nisl ac semper varius, metus risus aliquet est, viverra fermentum nunc justo eu mi. Donec ultrices dui nec dui eleifend posuere. Aenean massa mauris, placerat id faucibus sed, cursus sed nisl. Phasellus aliquet, felis in sollicitudin malesuada, turpis neque rutrum ante, at lobortis nisi ex vel purus. Suspendisse tincidunt auctor sagittis. Etiam augue magna, consequat non elit vel, vulputate fermentum elit. Nam ac dolor dui. Quisque in purus nec tellus auctor luctus. Pellentesque porttitor nisi ac volutpat ornare. Maecenas congue, lectus quis rhoncus posuere, mi arcu porttitor metus, et sagittis diam lectus vitae purus.

Cras faucibus dui mi, at tincidunt quam aliquam in. Sed id pellentesque sapien. Pellentesque eleifend, orci in ullamcorper hendrerit, quam justo hendrerit eros, consectetur feugiat purus elit id nunc. Mauris convallis purus quis dignissim commodo. In hac habitasse platea dictumst. Nulla facilisi. Praesent erat lacus, gravida et interdum at, ornare eu nisl. Quisque feugiat mollis massa, vel lacinia tellus cursus et. Phasellus id turpis diam.

Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur magna dui, lobortis et posuere at, lobortis quis arcu. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Quisque efficitur magna quis metus lacinia malesuada. In ut elit elementum, varius leo in, elementum lorem. Donec vel leo at mauris aliquam faucibus et eu odio. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;

Donec non gravida erat. Duis dictum eros sed vehicula euismod. Proin lobortis mi et justo vestibulum dignissim. Sed consectetur, libero quis vehicula consequat, sapien mauris fermentum erat, eu interdum odio metus eu neque. Sed semper dapibus commodo. Pellentesque viverra feugiat lorem, imperdiet blandit lorem gravida a. Proin volutpat blandit interdum. Nullam sodales sodales malesuada.

Fusce congue bibendum mi, sed tristique ligula dignissim a. Maecenas non pretium enim, ac laoreet urna. Sed nulla nisi, volutpat eu dignissim quis, interdum eu ex. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Pellentesque vestibulum mollis massa sed suscipit. Nunc faucibus, ante sed mattis maximus, felis turpis vulputate purus, nec euismod dui dolor vitae nibh. Sed ligula justo, tristique eget ligula ut, aliquam euismod massa. In dapibus faucibus dapibus. Pellentesque vel elit ultricies dolor maximus lobortis. Duis maximus nunc ut eros pellentesque, eu dictum dolor vestibulum. Nulla enim enim, consequat ac consectetur eu, vestibulum semper tellus. Maecenas id dictum risus. Donec quis dignissim est. In in sem dignissim lacus varius tempus sed ac quam. Sed volutpat nulla quis metus ornare, dapibus aliquet dolor condimentum.

Morbi semper purus non nibh lacinia fringilla. Nam mi leo, eleifend eu vestibulum dapibus, gravida at tortor. Fusce eget efficitur dui, eget blandit sapien. Duis lectus enim, sagittis at erat vel, sodales posuere massa. Fusce euismod, eros vitae euismod fringilla, nulla ipsum commodo purus, ullamcorper mollis massa neque eu lorem. Maecenas gravida posuere rutrum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut eleifend pellentesque dolor mattis rhoncus. Etiam euismod, mi gravida varius consectetur, lectus odio interdum nibh, eu elementum enim dolor quis tellus. Suspendisse tempus sagittis nisi, sit amet ultrices urna aliquet eu. Vestibulum libero dolor, facilisis varius rutrum ut, euismod nec sapien. Integer nec est lacus. Vestibulum maximus, diam eu mattis rhoncus, massa lectus cursus arcu, molestie condimentum ipsum nisl id quam.

Nullam tristique, ex pharetra luctus tempor, diam risus gravida ipsum, a laoreet nisl diam vel dui. Duis tempor molestie turpis, quis convallis eros eleifend vel. Quisque eget turpis id velit rutrum consequat. Aenean ac venenatis erat, eget dictum risus. Proin condimentum urna mauris, nec pellentesque libero tempus id. Praesent pellentesque dui fringilla imperdiet venenatis. Suspendisse potenti. Sed quis mi odio. Vestibulum gravida vestibulum dolor, at cursus ligula euismod convallis. Quisque viverra nunc eget nisi posuere, vel aliquet justo maximus. Vestibulum consectetur, justo nec vestibulum pulvinar, eros lacus viverra magna, in elementum est mi ut urna. Donec tristique tempus sagittis. Nunc at justo non nulla vulputate imperdiet sit amet a risus.

Nam egestas ipsum bibendum, tempor nisi id, elementum tortor. Nulla eros massa, euismod vel eros a, sagittis consequat massa. Etiam placerat volutpat semper. Nam urna mi, feugiat ut dui sit amet, commodo iaculis massa. In turpis tortor, semper nec ex a, vehicula scelerisque lorem. Nunc sed magna elementum, imperdiet ligula quis, efficitur lorem. Proin efficitur ex et felis luctus, in rutrum justo ultricies. Etiam pharetra lacus id quam faucibus commodo. Morbi id vulputate tortor. Morbi leo nulla, iaculis sed nunc ac, auctor ullamcorper ligula.

Ut a risus placerat, tempor magna in, egestas enim. Suspendisse elit nulla, aliquet quis lorem eu, pharetra pharetra velit. Aenean eget elit quis est laoreet gravida eu congue lectus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Vivamus non elit diam. Sed nisi diam, fermentum tempus pulvinar eu, mattis id leo. Fusce porta lacus id lacus facilisis porttitor. Etiam tincidunt dui nec feugiat suscipit. Vestibulum ut nulla ac eros aliquet fermentum. Vestibulum tempus, elit et vehicula sagittis, libero orci imperdiet augue, a gravida felis massa a ipsum.

Quisque sagittis quis neque at posuere. Sed molestie tempor lorem maximus congue. Phasellus aliquam luctus justo non tempus. Etiam convallis hendrerit lacinia. Maecenas iaculis ante sit amet arcu volutpat porta. Vestibulum in feugiat risus, non rutrum magna. Nunc in semper tortor. Aenean lorem dolor, vulputate et diam nec, rutrum rhoncus nibh. Praesent efficitur nisl id mi accumsan efficitur. Cras ut odio nec enim porttitor blandit nec et mauris. Etiam facilisis, mauris id malesuada tempus, quam dui varius lorem, at dapibus augue tortor vitae dolor. Nam iaculis ut velit vel blandit. Aenean at urna sit amet arcu vestibulum tincidunt.

Donec aliquam ante ut sollicitudin finibus. Fusce nec dolor vel mi tincidunt congue vitae vel diam. Sed sed felis in ipsum semper commodo. Morbi eleifend nibh eget elit dapibus placerat. Donec porta enim id venenatis laoreet. Aliquam nisi quam, accumsan sit amet sem id, porttitor tincidunt ex. Ut egestas et arcu ac elementum. Duis sollicitudin, purus quis placerat ultrices, tortor augue malesuada lectus, ac convallis arcu nisi ac magna. Proin dictum at velit at faucibus. Donec ornare tempor magna sed viverra. Cras eget aliquet turpis. Nam blandit mi lorem, eleifend aliquam tellus egestas vel. Proin et elit eget lectus mattis consequat eget aliquam arcu. Aliquam dictum porta sollicitudin. In auctor massa nec fringilla cursus. Proin sit amet viverra lorem.

Proin vulputate convallis vulputate. Duis at arcu at augue auctor pharetra a eget erat. Nunc sit amet ultrices eros, sit amet luctus magna. Etiam congue, orci eget consectetur tincidunt, est mauris sagittis nisl, ac lacinia velit massa tristique libero. Vestibulum in tempus enim, pharetra varius nunc. Morbi at ipsum ultrices, consectetur nisl eget, varius nisi. Suspendisse volutpat porta tempor. Duis viverra, quam in mollis varius, orci massa scelerisque orci, ac iaculis quam massa at nulla. Vestibulum quis libero non sapien malesuada porta dignissim ac massa. Etiam varius justo vitae ex feugiat, at pulvinar sapien viverra. Nam non volutpat mi, porttitor pellentesque massa. Ut porta auctor dui, at varius ante auctor sit amet. Sed commodo, nunc ac porttitor posuere, quam lacus pharetra sapien, nec interdum leo turpis ac tellus. Curabitur aliquam pretium ipsum.

Praesent ac purus non orci faucibus vestibulum sit amet a orci. Fusce ex nisl, malesuada sit amet fringilla id, congue at velit. Sed vestibulum, est nec eleifend aliquet, sapien lacus auctor sem, vitae lacinia lorem purus eget ipsum. Aliquam mattis tempor nulla. Duis hendrerit porttitor congue. Duis eget tempus felis. Mauris eget ante finibus, efficitur arcu pellentesque, blandit purus. Mauris quis lacinia dolor. Mauris dictum nisl velit, id condimentum mauris imperdiet vel. Vivamus rhoncus imperdiet nisi, sed placerat nisi pulvinar vitae. Sed laoreet vulputate viverra. Sed sagittis dui augue, eget tincidunt ipsum aliquet in. Nunc justo urna, facilisis venenatis placerat in, dignissim vel tellus. Vivamus id aliquam nulla. Nullam vitae orci aliquam, pretium tellus in, aliquet tellus. Fusce ornare semper nisi, sed congue mauris blandit id.

In eget justo vel sapien elementum luctus ut nec ante. Cras mauris urna, congue sed dui id, feugiat lobortis justo. In sapien turpis, suscipit vitae justo a, condimentum hendrerit tellus. Sed eleifend quam ac metus sagittis, in consequat felis molestie. Integer efficitur imperdiet leo eu malesuada. Integer cursus sagittis scelerisque. Sed porta pretium convallis. Donec elementum tristique purus nec egestas. Ut quam massa, tincidunt quis metus sed, consectetur faucibus enim. Nulla ultrices sapien ac ipsum porta, vel elementum nunc vestibulum. Vestibulum volutpat ornare euismod. Sed leo dui, placerat at massa molestie, varius maximus velit. Nullam non quam suscipit, tempor diam in, finibus nisl. Praesent posuere, mi a aliquam aliquam, tellus lorem eleifend elit, ut tincidunt leo tortor a nisi.

Donec vitae quam vel tellus scelerisque ultricies. Donec luctus ligula sit amet dolor volutpat, eget ullamcorper leo pharetra. Integer id purus quis ligula dignissim eleifend. Proin dignissim aliquet laoreet. Nam a mattis purus. Suspendisse potenti. Morbi malesuada elementum quam ut maximus. Donec viverra justo elit, id ornare dui posuere eu. Aliquam id tellus eget ipsum iaculis maximus vitae et eros.

Cras condimentum nunc in magna suscipit, bibendum vehicula elit viverra. Nullam efficitur scelerisque tortor. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec at ultricies lacus. Duis in massa nibh. Donec diam augue, cursus at diam sit amet, faucibus dictum lectus. Fusce at vulputate magna. Donec malesuada tortor eget metus pulvinar, pulvinar tempor neque ultrices. Aenean nibh diam, interdum vitae purus sit amet, tempus fringilla tortor. Phasellus ut ex efficitur, ultrices magna ac, molestie libero. Vivamus tempus maximus nisl vel euismod. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Nulla mollis felis in arcu iaculis, vel eleifend odio fringilla. Ut mi ligula, bibendum at nibh maximus, elementum lobortis lectus.

Sed lectus libero, suscipit in consequat nec, dignissim laoreet orci. Praesent mollis, arcu sed ultrices aliquet, massa tortor lacinia massa, a interdum lacus turpis nec metus. Sed vitae velit vitae ipsum malesuada posuere sit amet eu urna. Donec eleifend arcu eget massa dapibus, sit amet maximus lorem maximus. Ut rutrum volutpat hendrerit. Maecenas vitae dapibus leo, vitae condimentum ex. In consectetur tellus ut metus efficitur suscipit. Morbi enim neque, volutpat a massa vitae, ultricies faucibus dolor. Quisque rutrum, sem ac elementum posuere, diam urna porta lacus, a sodales leo augue finibus erat. In elementum finibus dignissim. Maecenas et arcu consequat purus semper eleifend. Donec hendrerit vitae magna a ultricies. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nam a porttitor turpis.

Aliquam porta augue risus, eu finibus diam sagittis sed. Vivamus iaculis tristique nisl non feugiat. Nullam eget feugiat magna, id faucibus elit. Duis interdum feugiat nunc at mollis. Vestibulum sollicitudin lobortis erat, lobortis mattis nunc sagittis auctor. Nam sed eros nec mi congue consequat nec eget arcu. Morbi non nulla at nisl tincidunt varius. Pellentesque at auctor tellus. Phasellus at velit vitae nibh rutrum faucibus.

Aenean fermentum tortor vel purus eleifend euismod. Morbi iaculis gravida nunc, id elementum odio cursus semper. Vestibulum fringilla auctor libero a malesuada. Fusce facilisis pellentesque congue. Curabitur et euismod risus. Aliquam hendrerit odio et rhoncus sollicitudin. Nulla facilisi. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Donec sagittis quam in ligula gravida, ut iaculis est pellentesque. Phasellus et fermentum risus, ut pharetra dolor. Vivamus velit diam, aliquet sit amet sodales non, fringilla id lectus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Vestibulum pretium ante vel ullamcorper pulvinar.

Donec gravida sollicitudin nibh in gravida. Pellentesque pulvinar vel sem vitae iaculis. Fusce eget ligula eu tortor accumsan auctor. Mauris ultricies non diam quis sagittis. Integer accumsan vulputate magna, consectetur pharetra leo ornare id. Fusce volutpat arcu tincidunt ante varius tristique. Suspendisse sit amet purus nec leo interdum aliquet. Vestibulum tristique, velit nec luctus cursus, ligula metus eleifend orci, ut maximus nibh neque sit amet orci.

Mauris sodales turpis vulputate augue gravida, nec pharetra nisi accumsan. Nulla tristique erat quis elit dapibus gravida. Suspendisse potenti. Vestibulum nulla dui, tempus eget nisi ac, tempor condimentum augue. Donec pretium convallis commodo. Nulla facilisi. Aliquam vel dui vel tortor vehicula varius. Praesent non tortor non leo faucibus vestibulum maximus id enim. Fusce tincidunt viverra sapien, in molestie sem hendrerit eu.

Nunc ex elit, viverra sed pellentesque gravida, aliquet eu quam. Suspendisse placerat elementum laoreet. Cras at mi blandit, placerat lectus id, vestibulum mauris. Praesent faucibus eros et dolor molestie, eu feugiat ex consequat. Nam consequat lacinia tortor maximus porta. Aenean a iaculis eros. Fusce vitae urna tincidunt leo vestibulum efficitur. Fusce gravida dignissim mauris a tempor. Proin cursus venenatis dui. Etiam eleifend turpis a erat viverra dictum non sit amet nisl. Nam quis quam fringilla, mollis nunc vitae, tincidunt felis. Maecenas est sapien, ultrices id metus vel, malesuada faucibus ex. Quisque commodo ante in lacinia maximus. Curabitur eu sollicitudin ipsum, eget blandit nunc. Quisque cursus neque vel consectetur facilisis.

Quisque vel risus vel augue semper dignissim. Donec lectus felis, egestas quis nisi eu, ornare placerat dolor. Pellentesque eu sem vestibulum, eleifend tellus ac, tincidunt ligula. Aenean aliquam posuere metus at sollicitudin. Integer a mauris eros. Suspendisse potenti. Mauris volutpat tellus sit amet odio condimentum egestas. Vestibulum efficitur, enim at aliquet condimentum, mi libero feugiat enim, in sollicitudin lorem sem ut neque. Ut nulla leo, dignissim ac elementum ut, interdum eget arcu. Maecenas rutrum leo dolor, eu accumsan dolor gravida non. Nullam nisl tortor, vestibulum nec placerat eget, euismod quis urna. Aliquam erat volutpat.

Suspendisse in augue sit amet erat aliquet placerat. Integer blandit tellus in gravida sagittis. Nam placerat leo enim, ac pulvinar sem posuere tincidunt. Ut eget sapien quis arcu egestas accumsan. Nulla feugiat nisl in mauris feugiat, id mollis lorem consectetur. Duis bibendum ultricies vehicula. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Nulla placerat maximus tellus, vel efficitur sem pellentesque non. Sed et bibendum justo. Praesent scelerisque purus nec luctus laoreet. Morbi faucibus nec dolor nec luctus. Integer gravida commodo ipsum vitae aliquet. Fusce fringilla odio ut tempus gravida.

Integer ac neque dolor. Sed suscipit nec nibh vel dignissim. Fusce et leo rutrum, consequat diam non, pulvinar nunc. Aenean ut est massa. Aenean lobortis risus sed velit semper, non posuere arcu accumsan. Sed in dui sit amet lorem dictum luctus ac nec dolor. Nullam aliquet mi ligula, sed elementum felis pretium et. Quisque sollicitudin, turpis quis dictum elementum, orci nibh hendrerit lorem, sed volutpat erat dui vel sem. Nunc dictum interdum pharetra. Sed ac dui accumsan, ullamcorper nibh sed, rhoncus nulla. Vestibulum ut blandit dui. Aliquam erat volutpat.

Aliquam et neque gravida, bibendum ex id, luctus erat. Sed risus lectus, varius eu commodo a, tincidunt in augue. Nulla facilisis, sem ut consequat hendrerit, libero tortor varius mauris, non pharetra erat libero sit amet diam. Morbi eros ante, dictum eget ligula quis, eleifend tempus magna. Nunc facilisis ac magna in commodo. Quisque finibus, nisl a pellentesque placerat, lorem orci condimentum ex, id porta purus tellus vitae diam. Suspendisse varius orci vitae eros ornare convallis. Maecenas sit amet neque luctus, placerat quam sit amet, luctus ante. Donec imperdiet ullamcorper sagittis. Praesent eu vulputate ante. Aenean lobortis ullamcorper est vel rutrum.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus justo sit amet ante vulputate, a varius arcu pulvinar. In rutrum nunc nec nunc ornare sodales. Curabitur interdum eros non sem ullamcorper, et maximus augue ornare. Integer ipsum ante, pharetra in purus quis, finibus ultrices diam. Proin cursus sem sed hendrerit sollicitudin. Mauris accumsan posuere pharetra. Vestibulum mollis ullamcorper diam at scelerisque. Duis ornare, ligula in commodo accumsan, nunc nulla tempor mauris, suscipit hendrerit orci sem quis turpis. Donec fermentum urna nec nisi tincidunt tempus. Phasellus ullamcorper congue augue, rutrum pharetra augue pulvinar sodales.

Vivamus ultrices ipsum id mi suscipit, ac consequat ex cursus. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec nisi tortor, consequat in pulvinar eget, consectetur vel nisi. Morbi in mi nibh. Etiam id aliquet erat. Integer accumsan magna eu viverra auctor. Curabitur congue a tortor et molestie. Donec euismod mi at elit fringilla feugiat. Duis accumsan vestibulum metus in hendrerit. Donec euismod turpis nec consequat pellentesque. Nulla facilisi. Nullam vel metus purus. Suspendisse nunc ligula, venenatis fermentum vulputate vitae, fermentum sit amet massa. Nulla pharetra orci ac augue luctus suscipit in quis metus. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nullam porttitor tristique dolor, pretium condimentum augue dapibus congue.

Praesent non nisi sapien. Aenean efficitur egestas posuere. Ut mi arcu, auctor at metus in, porttitor interdum elit. In vitae leo nec nisl varius placerat. Ut nec enim porttitor, bibendum mi non, convallis turpis. Mauris posuere neque non fermentum vehicula. Curabitur pretium ipsum a risus cursus sodales. Integer viverra ex eget nunc tincidunt vehicula. Ut dictum, ligula id scelerisque vestibulum, ipsum ipsum condimentum neque, vitae posuere lorem massa ac arcu. Morbi non odio nisl. Pellentesque mi sapien, sodales vitae eros at, mollis hendrerit eros. Nam ultricies aliquet ultrices. Vivamus facilisis odio convallis, eleifend ligula ut, faucibus erat. Praesent eleifend lacinia nibh, at euismod nibh aliquam id. Aliquam turpis nibh, vulputate sit amet sollicitudin in, tristique in magna. Suspendisse eu quam eu orci faucibus tempus.

Quisque imperdiet ultrices mauris in aliquam. Vestibulum luctus imperdiet ultricies. Vestibulum eget risus et lacus efficitur tempus at at nisl. Ut vehicula, odio vel venenatis suscipit, eros urna lobortis magna, eu blandit arcu neque vitae libero. Quisque pellentesque faucibus ultrices. Integer in risus eget metus semper feugiat sit amet et leo. Sed eget rhoncus ipsum, a bibendum ligula. Proin egestas luctus ultrices. Sed aliquet accumsan maximus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas eros risus, sollicitudin et consectetur eu, ornare sed mi. Phasellus gravida pretium ante in dictum. Maecenas rhoncus quis nunc eu cursus. Proin sollicitudin enim eget turpis pharetra, quis laoreet sapien ultricies. In condimentum, nisi non posuere porta, ex tellus bibendum sapien, sed eleifend nisl enim sit amet diam. Phasellus vel pellentesque lorem, ac elementum mauris.

Vivamus non lobortis leo. Donec a tortor nec leo sollicitudin feugiat ut et enim. Nullam in magna sit amet risus gravida tincidunt et a sapien. Etiam tempor suscipit ex, at dictum ipsum laoreet vel. Donec dictum ullamcorper lacus eget tincidunt. Suspendisse potenti. Duis iaculis, mi a tincidunt posuere, lorem nulla laoreet turpis, et porttitor sapien nibh eu dui. Fusce ornare vel ex vel sodales. Nulla sed sollicitudin augue, non tempor augue. Nulla dapibus elit ligula, blandit blandit justo tincidunt vitae. Sed dolor sapien, tempor sed consectetur ut, luctus id diam. Integer imperdiet molestie odio id finibus. Morbi ut posuere libero. Praesent non eros varius, tempus tellus laoreet, consectetur lorem. Integer tincidunt ullamcorper tortor, vel tincidunt erat fringilla eget. Pellentesque mi libero, molestie eu metus sit amet, tincidunt posuere ante.

Quisque vitae urna diam. Suspendisse rhoncus erat in dolor imperdiet hendrerit. Etiam porta dui at aliquam tincidunt. Fusce id ex molestie, auctor lorem ut, pretium dolor. Curabitur iaculis diam felis, id tempor arcu maximus eu. Cras lacinia sed felis non venenatis. Pellentesque volutpat enim ut mauris volutpat ullamcorper. Suspendisse sit amet ipsum nec elit tristique pulvinar.

Aliquam eu efficitur ipsum, vestibulum ultricies enim. Integer in blandit ipsum. Sed vel ipsum volutpat tellus tempus ultricies eget sed dolor. Suspendisse et quam ornare, tincidunt massa sit amet, tincidunt augue. Suspendisse ut dapibus libero. Curabitur ultrices pharetra magna sed dapibus. In accumsan euismod magna, vitae luctus odio placerat vel. Donec imperdiet magna quis viverra porttitor. Suspendisse mauris orci, consectetur eu consequat aliquam, dapibus vel erat.

Quisque quis sagittis eros, vel fermentum orci. Nullam aliquet, turpis sollicitudin ultricies vulputate, risus nisl lobortis dui, vitae tincidunt purus dolor sit amet risus. Nullam dapibus odio iaculis, mattis lectus sit amet, finibus urna. Mauris sed lorem tempor, egestas mi rhoncus, malesuada enim. Cras nisi libero, malesuada eu accumsan a, mollis a risus. Sed vitae urna pharetra, ullamcorper leo vitae, tincidunt est. Mauris quis tortor sodales enim sagittis venenatis pharetra at mi. Quisque non enim in dui vestibulum tristique. Maecenas pharetra ligula non diam porta dapibus. Curabitur consectetur augue at pretium consequat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Sed nec eleifend mi, vel interdum dui. Etiam feugiat condimentum justo vel pretium. Nam sollicitudin eu ante molestie imperdiet. Etiam aliquam, mauris vel consectetur ornare, libero velit sodales est, nec condimentum lectus velit eu nibh. Proin gravida, odio ac interdum tristique, eros sem volutpat nisl, a tincidunt mi tellus et dui. Proin sed auctor tortor. Vivamus interdum, justo sed condimentum consectetur, ligula dui facilisis erat, vitae porttitor nunc nulla eu sem. Mauris vitae massa dignissim, molestie metus et, iaculis est. Nam ut quam a quam blandit elementum. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vivamus at feugiat nunc, quis dictum odio. Aenean in urna justo. Quisque eget vulputate tortor. Praesent faucibus augue diam, nec commodo ante sagittis et. Integer non erat orci.

Vivamus et leo ex. Donec in nunc ac mi aliquam fermentum sit amet non enim. Aenean aliquet dolor a metus commodo, vitae gravida purus scelerisque. Nullam non tellus non leo pulvinar suscipit id at eros. Ut est leo, rhoncus vel nisi et, venenatis lacinia nibh. Ut sagittis vel lorem a posuere. Aliquam maximus posuere justo. Nulla venenatis neque massa, non fermentum ante pellentesque quis. Fusce sed dolor sit amet nisi sodales ultrices. Duis eros libero, feugiat a lectus sit amet, tincidunt ultrices neque. Aenean molestie risus ac neque blandit luctus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Duis semper vulputate leo eget tempor. Sed bibendum libero id tortor ullamcorper, et pharetra ante sagittis. Sed in nibh tortor.

Ut metus nibh, convallis a egestas ac, viverra in nunc. In scelerisque justo felis, quis mollis velit efficitur sed. Phasellus pellentesque suscipit varius. Cras quis molestie diam, a accumsan urna. Etiam a facilisis est. Ut porttitor dapibus purus vitae rutrum. Pellentesque condimentum vulputate arcu at condimentum. Nunc lorem lorem, tincidunt nec dui at, dignissim semper risus. Fusce tristique tincidunt suscipit. Integer quis lacus eu metus porta vulputate. In facilisis libero tellus, in euismod erat sodales et. Ut gravida posuere leo, sit amet porta ligula gravida vitae.

Fusce nibh leo, semper vitae felis id, laoreet sollicitudin metus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Etiam eu tempus sem. Donec mi eros, dapibus sed lobortis rutrum, hendrerit euismod mauris. Phasellus pharetra tempor augue in imperdiet. Nulla efficitur felis nec tortor placerat tempus. Integer ornare auctor malesuada. Aliquam ornare tellus a mi malesuada, a rhoncus enim consectetur. Etiam vestibulum tempor tellus non rutrum.

Vivamus eu porta lacus. Praesent vitae libero tempus, pellentesque diam at, laoreet tellus. Vivamus scelerisque aliquam gravida. Ut urna eros, condimentum eget mattis vel, viverra a quam. Aenean auctor felis quis elit scelerisque, ut lacinia lorem commodo. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Suspendisse sodales orci vel arcu faucibus sagittis. Quisque nec tempus eros.

Proin elementum auctor felis eget vehicula. Suspendisse augue quam, interdum vitae nulla non, molestie mollis ipsum. Morbi tristique at enim sed malesuada. Sed vitae efficitur ex. Fusce et elit vel odio sagittis varius id vitae elit. Phasellus a scelerisque lectus. Nam est erat, iaculis nec lorem non, laoreet convallis felis. Vivamus quis lobortis ex. In congue at ipsum eget pellentesque. Vivamus lacinia id nisl vel ornare. Phasellus eget odio purus.

Maecenas eros risus, auctor sed tincidunt nec, feugiat a nunc. Sed lectus metus, blandit a sem vel, molestie ullamcorper eros. Nulla facilisi. Morbi id ullamcorper orci. Aliquam in neque eget diam pulvinar luctus sit amet id felis. Suspendisse potenti. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Curabitur varius sapien nec sapien tempus, id mollis ligula congue.

Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Praesent nec sollicitudin dolor, at elementum sapien. Sed viverra nisi metus, suscipit pharetra neque sodales vel. Aliquam ullamcorper suscipit arcu, in feugiat diam feugiat a. Mauris fringilla vestibulum dui, id consequat diam luctus maximus. Vestibulum porttitor metus non massa consectetur, eget rhoncus felis tempus. Etiam quis iaculis lacus. In placerat nibh eget est semper volutpat. Proin sit amet nibh dui. Phasellus vitae est lobortis nunc ultricies tristique. Ut pellentesque semper bibendum. Duis non leo nec metus tincidunt finibus. Ut at est eget turpis facilisis interdum. Duis arcu lorem, elementum vitae tortor in, ultricies maximus velit.

Pellentesque ac nisl sollicitudin, tincidunt arcu sed, suscipit quam. Vestibulum a pulvinar leo. Mauris lacinia, tellus eget vulputate maximus, ligula libero convallis mi, nec cursus dolor arcu sit amet massa. Nam aliquet venenatis malesuada. Sed quis diam eu lorem sagittis pharetra. Mauris pharetra urna eu pulvinar egestas. Vivamus sagittis turpis augue, euismod scelerisque sem pretium efficitur. Maecenas pretium a ex non rhoncus. Suspendisse quam purus, gravida sed nisi efficitur, efficitur ultricies massa.

Donec nunc nisl, dictum vel odio luctus, molestie malesuada arcu. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras mollis non neque nec sollicitudin. Mauris sit amet mi at metus pulvinar tempor eu quis dui. Donec vestibulum tincidunt ligula, vel volutpat odio consequat posuere. Donec consequat libero magna, vitae cursus metus finibus et. Aliquam mattis orci non feugiat faucibus. Donec ac erat venenatis, sagittis ligula a, ornare orci. Maecenas vitae commodo lacus, varius imperdiet turpis. Sed aliquam eu augue id tempus. Cras eu metus in sapien tincidunt posuere. Nam laoreet ac turpis bibendum vehicula. Fusce bibendum eleifend felis, eget laoreet lectus tincidunt in. Nam nisi libero, interdum id sapien nec, aliquam vulputate nibh. In tempus turpis ut rhoncus pulvinar.

Maecenas facilisis lorem metus, ut elementum libero elementum vitae. Pellentesque auctor blandit euismod. Vestibulum hendrerit viverra augue, vel interdum turpis pellentesque eget. Morbi imperdiet mattis enim, ut lobortis arcu dapibus sit amet. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vestibulum blandit aliquam arcu non ultrices. Proin sit amet porttitor erat, mattis scelerisque lectus. Curabitur vitae ex semper lectus luctus ornare a at nunc. Quisque at dui ut ex condimentum ornare. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse lobortis urna in laoreet feugiat.

Integer eu leo dolor. Morbi pharetra at erat vitae venenatis. Sed sit amet iaculis nisi, at congue lorem. Ut vestibulum orci ante, non placerat erat maximus non. Fusce vel maximus mauris. Suspendisse condimentum varius sem et dictum. Curabitur auctor, urna sit amet scelerisque rhoncus, erat dui accumsan libero, vitae faucibus massa tortor sed erat. Aliquam erat volutpat. Pellentesque tempus et nisi eu efficitur. Etiam fermentum neque ac varius mollis.

Nunc metus metus, euismod ac nibh vitae, dapibus imperdiet nulla. Morbi laoreet consequat tristique. Vestibulum eget sem mi. Duis egestas ut sem quis faucibus. Fusce sit amet aliquet urna. Mauris aliquam lacus et leo pharetra, vestibulum ultricies ex commodo. Vivamus faucibus lorem ante, eget cursus velit efficitur non. Etiam fringilla viverra lectus nec placerat. Nam blandit luctus lorem, quis convallis ipsum gravida non. Quisque metus enim, aliquam a nisi et, ultricies rhoncus elit. Mauris congue egestas erat fermentum cursus. Ut sed ultrices velit, id pretium nisl. Mauris eget libero imperdiet, laoreet elit eu, venenatis massa.

Aenean rhoncus lorem eget est sagittis aliquet. Fusce accumsan vulputate mauris in ornare. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Curabitur iaculis venenatis aliquam. Proin vel sem nec felis aliquet mattis. Curabitur lobortis suscipit est eu cursus. Ut vitae neque urna. Suspendisse faucibus ligula at magna tristique hendrerit. Etiam sit amet tortor eu augue posuere tempor. Aliquam in lectus a nisi mollis vulputate eu sed metus. Duis ac viverra eros. Proin egestas nunc ut justo gravida, et tempus nunc viverra. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Etiam ultrices viverra elit, eget fringilla eros volutpat quis.

In ut libero elit. Praesent vitae ipsum dui. Etiam pharetra pretium massa, vel luctus nibh vulputate eget. Suspendisse imperdiet, augue at dignissim hendrerit, nisl sem malesuada nisl, pharetra convallis urna turpis et ipsum. Curabitur rutrum ut lectus id euismod. Cras vulputate magna felis, nec varius nibh molestie non. Vivamus volutpat, nibh sed mollis fermentum, augue tortor porta purus, et tincidunt libero orci eleifend lectus. Integer in nibh nunc.

Mauris tincidunt tempus porttitor. Curabitur commodo, tortor a dapibus efficitur, arcu metus molestie nisl, vel vehicula orci leo at nisi. Vestibulum vel lorem ullamcorper, volutpat nibh eget, fringilla augue. Nam convallis, elit eget luctus scelerisque, dui neque faucibus lectus, at posuere metus mauris sed lorem. Fusce a dui sit amet orci ullamcorper tincidunt. Suspendisse convallis venenatis mi. Suspendisse vel eros congue, tincidunt sapien quis, placerat dui. In hac habitasse platea dictumst. Nam malesuada dui sit amet feugiat finibus. Ut vehicula tincidunt nulla ut blandit. Nunc sed tristique nunc, a porttitor ipsum. Praesent tempus nulla id interdum tristique. Mauris id diam varius, tempus velit sit amet, sagittis nisi. Ut id purus eget mi elementum interdum vel ut quam. Quisque dapibus vestibulum turpis eget congue.

Aliquam aliquet felis erat, vel iaculis justo laoreet in. Integer iaculis quam urna, nec vulputate libero pretium sed. Nullam sed tortor bibendum, dictum sapien nec, fermentum diam. Pellentesque hendrerit euismod cursus. Nulla pretium quis elit et consequat. Integer eget egestas est. Duis maximus iaculis magna sed aliquam. Nulla euismod turpis id lacinia convallis. Vestibulum sit amet eros ut nisl rhoncus ultricies. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Cras faucibus iaculis lobortis. Praesent molestie dui ut scelerisque phare


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2019, 00:35 avatar
Kreacionizmus je najhoršie vysvetlenie pozorovanej reality.
Súhlasí Boris, Shagara


3.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 00:48 avatar
Len trolluješ ako hokejis.


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 10. 2019, 00:54 avatar
Mega trol-foton zábava


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 10. 2019, 00:58 avatar
je dobre, že sa vzdelávaš mufko   
Súhlasí kntsz


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 10. 2019, 01:19 avatar
trulo-mekoce


6.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 01:05 avatar
Našiel si si kamaráta.  


12.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2019, 13:49 avatar
Lemmy, podľa mňa, sa pre kreacionizmus ako výraz "najhoršie vysvetlenie" sa skôr hodí "žiadne vysvetlenie"...
 


15.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 15:29 avatar
Máš pravdu, kreacionizmus totiž nie je ani vysvetlenie, ale pozorovaný jav. Tak totiž vznikajú všetky objekty, ktoré obsahujú veľké množstvá špecificky funkčnej informácie. Kreáciou. Každý človek to môže denne pozorovať.


17.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2019, 15:35 avatar
F=G.m1.m2/r^2, ak je to tak ako píšeš, potom daj príklad ako kreáciou vzniklo, dokonca vzniká čokoľvek... 


20.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 15:47 avatar
Písal som objekty, ktoré obsahujú veľké množstvá špecificky funkčnej informácie. Napr.:

http://www.youtube.com/watch?v=7TVKghComGo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk44.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 11:37 avatar
F=G.m1.m2/r^2, nemal som na mysli diela ľudských rúk, umu... ale vznik druhov v prírode. ET vysvetľujú ako konkrétne vznikli druhy, kreacionistické "vrajteórie" nič nevysvetľujú... to, že Boh stvoril druhy, tak ako človek svoje dielo, predsa nie je vysvetlenie... len analógia, aj to klamná...
 


48.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 11:56 avatar
J.Tull, čo sleduješ týmto vrtením? Pýtal si sa, ako kreáciou vzniklo, dokonca vzniká ČOKOĽVEK. Reč bola o našom pozorovaní, tj. empirickej skúsenosti. Preto daj odkaz na pokus ktorý si môžem zopakovať v laboratóriu, kde mi evolučnou cestou vznikne z jedného génu postupne iný gén, zásadne sa líšiaci usporiadaním nukleobáz. (...vopred ďakujem...)


50.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 12:04 avatar
F=G.m1.m2/r^2, akým vrtením... nevedel som, že nie reč o biologickej evolúcii, alebo nie o tom je kreacionizmus, je o evolúcii ľudských výtvorov? 
Veď takých príkladov je viacero... najznámejšie sú pokusy s octomilkami... sú mutácie - zmena usporiadaním nukleobáz daného génu, ktoré spôsobujú závažné choroby...
 


55.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:14 avatar
Reč je o našej empirickej skúsenosti so vznikom štruktúr obsahujúcich veľké množstvá špecifickej informácie. Viď 15  


57.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:21 avatar
K tým octomilkám: neviem čo je udivujúce na tom, že náhodnými zmenami sa občas trafí modifikovať už existujúce gény pre už existujúci fenotyp. To máš podobné aj s vetou. Náhodnými zmenami sa občas pritrafí, že zmenou jedného dvoch písmeniek sa modifikuje jej význam. Touto cestou ale inú, zásadne sa líšiacu vetu jak významom tak usporiadaním písmen nevyrobíš. Octomilka nezíska napr svetielkujúce krídla. Jedine, ak do nej vložíš už celý, hotový gén pre svetielkovanie.  


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 12:26 avatar
50,....neexistuje dôkaz nejakej zásadnej zmeny. A určite nie o zmene na iný druh. A to je podstatné!
V literatúre o evolúcii sa často uvádza ako moderný príklad postupujúcej evolúcie aj anglický drsnokrídlovec brezový.
Tu šlo o zmenu farbenia, maskovania! Preto britský lekársky časopis On Call označil pokus dokázať evolúciu týmto príkladom ako .... „neslávne známy“. Uvádza: „Je to síce znamenitý príklad maskovania, ale nemá nijaký význam ako dôkaz evolúcie, lebo tak na začiatku, ako i na konci je to drsnokrídlovec a nevzniká žiaden nový druh.“? A to platí aj na tie octomilky!
Mutácie /vykonávané človekom/vedú viac ku škodlivým/ako pozitívnym/ zmenám!
Pochop, vedci ani nevedia posúdiť ,čo je druh, a čo je zmena v rámci druhu. A to je fiasko vedy, ktorá klame ,pretože musí!


49.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:02 avatar
...to takzvané "vznikanie nových druhov z iných" je len rozprávka odvodená z podobnosti a spoločných prvkov - čiže vecí, ktoré majú X ďalších vysvetlení. Naučili ťa veriť fikcii, ktorá v tvojej mysli postupne prerástla v hotovú vec a dokázanú skutočnosť. Realita je však taká, že je to stále len fikcia, nikým pozorovaná a ktorú si nik nemôže empiricky overiť.


52.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 12:06 avatar
F=G.m1.m2/r^2, mikroevolúcia je fikcia... ? 
 


54.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:11 avatar
Mikroevolúcia je afaptácia, a tá by bez potrbného "programového" vybavenia živých organizmov nebola možná. Pokiaľ chceš, aby tvoje zariadenie bolo schopné adaptácie na niečo, musíš to do neho najskor naprogramovať/implementovať. Čiže tzv. "mikroevolúcia" je dôkaz o stvorení rovnako, ako samotná existencia toho organizmu. ;05


63.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 12:45 avatar
F=G.m1.m2/r^2, aké programové vybavenie... mikroevolúcia vzniká drobnými zmenami génov, ktoré nie je možné vysvetliť krížením... potomkovia získavajú "znaky", ktoré nemal ani jeden z predkov ... zmenou programu, keď tak veľmi chceš... neexistuje žiadny program, ktorý by bol nemenným pre daný druh...

 


73.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:39 avatar
Adaptácia má svoje presné mechanizmy. Napríklad rezistenciu baktérii na cudzorodé látky (napr antibiotiká) zabezpečujú Restrikčné endonukleázy. Alebo náš adaptívny imunitný systém. Pri jeho adaptácii prebieha najskôr V-D-J rekombinácia, ktorá slúži ako zdroj veľkej variability antigénnych receptorov, ktoré umožňujú rozpoznanie širokého spektra patogénov. Receptory B-lymfocytov slúžia ako protilátky. Pri rekombinácii dochádza k odštepovaniu niektorých génových segmentov (=k mutáciám). Rekombinácia začína pripojením RAG proteínov. RAG proteíny spôsobujú zlomy v DNA, aby následne mohlo dôjsť k rekombinácii pomocou presunu.

Krátka ukážka:

http://www.youtube.com/watch?v=QTOBSFJWogE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

...Pokiaľ by to nebolo naprogramované, nedialo by sa to. Nebolo by žiadnej "mikroevolúcie".  


74.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:43 avatar
K tomu mechanizmu rezistenčnej adaptácie baktérii: www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


80.
označiť príspevok

J.Tull
   včera, 14:35 avatar
F=G.m1.m2/r^2, kde je tam program? 
Okrem toho uvedené, podľa mňa, nesúvisí s mikroevolúciou ostatných organizmov - baktérie si požičiavajú genetickú informáciu a dokážu ju využívať vo svoj prospech, čo nemožno zovšeobecniť na ostatné formy života...
Nijako si nespochybnil mutácie... Sú "motorom" evolúcie. Čo však vôbec neznamená, že samotné postačia na to, aby prebiehala...
Viac k tomu možno neskôr...
 


83.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 14:46 avatar
Vo videu.

V prípade rezistencie baktérii si nič nepožičiavajú. Funguje tam darwinovská evolúcia. Akurát že vytváranie tej rezistencie nie je náhodné, ale je to program. ....Aby som ťa vyvaroval tvojej obvyklej neznalosti pojmov (v tomto prípade slova program), tu je definícia:
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk "Slovo program označuje plán, podle kterého se řídí průběh určité události nebo činnosti. Popisuje jednotlivé části či podmínky, ze kterých se celek skládá"

Náhodné mutácie nedokážu nič. Opakované náhodné mutácie majú vždy kaziaci účinok a nemôžu byť zdrojom nového užitočného a hlavne funkčného fenotypu pre prírodný výber.


88.
označiť príspevok

J.Tull
   dnes, 15:08 avatar
F=G.m1.m2/r^2, F=G.m1.m2/r^2, v článku na ktorý si dal odkaz sa predsa píše /hneď v úvode/:
„Bakterie se dovedou měnícímu se prostředí přizpůsobovat mnohem rychleji než ostatní organismy. Vděčí za to mimo jiné své schopnosti VYPŮJČIT SI CIZÍ GENETICKOU INFORMACI A VYUŽÍVAT JI PRO SVÉ POTŘEBY. Tato flexibilita jim umožňuje rychle získat odolnost vůči antibiotikům. Čeští vědci nyní popsali fungování jedné ze zbraní, které bakterie v boji s antibiotiky využívají.“

Náhodné mutácie samé o sebe nedokážu vôbec nič...
Ak je mikroevolúcia určená Božím programom, potom i náhodné mutácie by mali byť zahrnuté do tohto programu... alebo ako je to: Boží program nie je dokonalý? Prípadne mutácia génu SLC24A5, ktorá súvisí s farbou pleti nie je náhodná, ale mutácia spôsobujúca priveľa opakovaní tripletu CAG, ktorá spôsobuje Huntigtonovu chorobu, je už náhodná?Alebo genetické mutácie baktérií, ktoré spôsobujú vírusovú rezistenciu /Luria – Delbrückov experiment/, prípadne mutácie ľudského génu CCR5 /CCR5-A32/ HIV rezistencia, či LCTL umožňujúca perzistencia laktázy kopec ďalších... sú v programe, ale mutácie spôsobujúce choroby už nie?
 


79.
označiť príspevok

J.Tull
   včera, 14:26 avatar
F=G.m1.m2/r^2, nerozumiem anglicky, takže neviem dobre posúdiť...
 


82.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 14:41 avatar
Nepotrebuješ k tomu angličtinu.


53.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:07 avatar
Za 3: je jedno, o aké dielo sa jedná. Vznik objektov plných špecificky funkčnej informácie, nevidel nik vznikať inak, ako tvorením. Tento jednoduchý empirický fak stále platí a platiť i bude. ;05


8.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 10. 2019, 05:17 avatar
Absolútbe nie. Je nespočet dôkazov o evolúcii....


9.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 08:34 avatar
V snách evolucionistov.


10.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 08:38 avatar
....samozrejme reč je o evolučnej teórii, pretože evolúciou prechádzajú aj svaly športovca počas tréningu, čo samozrejme nie je v rozpore s príspevkom 1. Práve naopak....


11.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 09:03 avatar
Ako pracuje dezinformátor: vezme pojem ktorý má viac významov a z ktorého aspoň jeden tvorí významnú súčasť jeho dezinformácie. Potom sa pustí do popisovania ( dokazovania) iného z význov toho slova a popri tom vytvára dojem, že to dokázalo platnosť i toho prvého významu. ...Učebnicovým príkladom tejto dezinformačnej taktiky je Boris - a to nie iba pri slove evolúcia. Tiahne sa to s ním takmer v každej diskusii, kde sa pracuje s pojmami.  


18.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 10. 2019, 15:42 avatar
Ešte aj v ľudskej činnosti je evolúcia evidentná. Auto sa nezjavilo len tak a hneď. Najprv bolo len koleso. Evolúciou technológií v čase sa až podstatne neskôr dostalo k autu.. Tak isto je to s prírodou. Najprv boli malé a jednoduché organizmy a neskôr evolúciou vačšie a zložitejšie.


23.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 16:35 avatar
Presne tak. Bez činnosti inteligentnej bytosti (v tomto prípade človeka) by nevzniklo ani auto a žiadna evolúcia aut by sa nekonala. Narozdiel od človeka je však Boh dokonalý a všemohúci, čiže nepotrebuje veci vyvíjať. Stvoril ich od počiatku dokonalé, schopné adaptácie na prostredie.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 17:30 avatar
18,..... teda tak ako za výrobcom auta vidíš výrobcu, "stvoriteľa", konštruktéra,.....tak za vesmírom, zemou a človekom vidíš prvotnú príčinu Boha? Teda, je to jednoduché a inak to ani nemohlo byť! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 11:50 avatar
Shagara, k Tvojmu odkazu len pricapím iné www.osel.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 21stoleti.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 12:15 avatar
47,.....pozrel som si to a čo? Povedz, čo tým chcel autor povedať? Zjednodušene! Neredukovateľnú zložitosť uznávam, ale aj to môže mať svoje variácie. Isté obmeny. Ale nepostrehol som nič, čo by podporovalo zmenu druhu na iný druh ,alebo niečo, čo by bolo dôkazom vývoja bez prispenia Inteligentnej sily, Boha! A tvrdím, že aj Boh používal istý postup, vývoj a Biblia to opisuje!
Ale človek, zvieratá vznikli ako ucelené druhy. Neskôr vznikla pre pestrosť života aj variabilita/rozmanitosť/ v rámci týchto druhov.


75.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2019, 14:19 avatar
Shagara, čo tým chcel autor povedať? ...asi si to nečítal, keďže nevidíš, že vyvracia tvrdenia v článku na ktorý si dal odkaz... doteraz sa nenašla "neredukovateľnú zložitosť"
Urobím výcuc:
Špatné příklady
Jedním z argumentů některých stoupenců ID jsou nezjednodušitelně složité struktury.
Tito vědci přirovnávají vybrané části organismů ke strojům, tedy lidským výtvorům, a tvrdí, že díky jejich komplikovanosti se nemohly vyvíjet postupným vylepšováním v malých krocích.
Svého času bylo jedním z velmi oblíbených ukázek takové struktury oko, které se ale nakonec ukázalo jako ne právě vhodný příklad, protože zrovna jeho postupný vývoj již byl vědecky jednoznačně prokázán.

Pozornost se tak obrátila spíše k mikrosvětu. Americký biochemik profesor Michael J. Behe ve své přednášce z roku 2002 nejprve porovnává pastičku na myši se živým organismem a táže se, zda by bylo hypoteticky možné vysvětlit vznik takové pastičky některým z darwinovských procesů.
V tomto směru se ale opět jedná o poměrně nevhodné přirovnání, neboť organismus se od stroje liší právě tím, že dokáže obnovovat (regenerovat) celek z některých svých součástí.
Odstraníme-li některý z důležitých dílů pastičky, ta už pak nepochybně fungovat nebude. Narušíme-li ale například embryonální buňku mořské ježovky, zbývající část nedá vzniknout poloviční ježovce, ale celému, byť menšímu jedinci – tento experiment provedl již na přelomu 19. a 20. století německý zoolog Hans Driesch.

Najdou si něco jiného
Behe se dále dostává ke svému nejoblíbenějšímu tématu, kterým je bakteriální bičík, zajišťující pohyb bakterií.
Ten se skládá z několika desítek bílkovinných částí, přičemž pokud byť i jediná z nich chybí, bičík buď nefunguje, nebo se dokonce vůbec nevytvoří.
Problémem však je, že Behe zcela ignoruje existenci adaptace, nebo se jí věnuje pouze z hlediska jednotlivých částí bičíku, které by až postupem času dospěly ke své současné funkci (například, tři kosti v čelistech předchůdců savců se vývojem adaptovaly do kladívka, třmínku a kovadlinky, tedy v kůstky středního ucha).
Mnohé ze „stavebních kamenů“ bičíku se však mohly pospojovat už dávno a za zcela jiným účelem.
Řada z nich je totiž shodných mj. s molekulárním „zařízením“, sloužícím některým bakteriím ke vstřikování toxinu do infikovaného organismu.
Jak jsme si však již ukázali, z hlediska umírněného ID je poměrně lhostejné, jestli se nám jednou podaří evoluci bakteriálního bičíku zcela uspokojivě objasnit – kreacionisté si pak zkrátka pro své argumenty zase najdou strukturu jinou.
 

Uveď ucelený druh. Vlci sú ucelený druh a psy, dingovia, líšky, kojoty, šakaly, hyeny... už iné? ... alebo psovité šelmy sú uceleným druhom? ... podobne vtáky sú uceleným druhom, alebo lietajúce dinosaury, nelietavé vtáky, akým je napr. pštros, už iné druhy? ... holuby sú tým istým druhom akým je orol, či oriešok? 

Ktorý "človek" je uceleným druhom? dnešní belosi, indiáni, černosi, inuiti... dnešné rasy sú uceleným druhom, ale neandrtálci, človek vzpriamený, zručný, pekinský... sú už inými druhmi?
 


76.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 10:22 avatar
J.Tull - K tým odkazom: vývoj oka nebol vedecky dokázaný. opäť sa len vzali viaceré oči s rôznym stupňom zložitosti, usporiadali ich do rady, potom sa jeden ujo v bielom plášti postavil na pódium a prehlásil: medzi týmito stupňami prebiehal vývoj. Dôkaz skončený. ....Naviac nieltoré typy očí majú natoľko rozdielnu štruktúru, že to ujov v bielych plášťoch donútilo vyniesť rozhodnutie, že "oko vzniklo v průběhu evoluční historie mnohokrát a nezávisle, podle některých zdrojů i čtyřicetkrát až šedesátkrát".  
....pri tom aj ten najmenší prechod medzi užitičnou štruktúrou A a užitičnou štruktúrou B, znamená veľké zmeny v rôznych génoch. Veriť v takéto šťastné náhody je ozaj sila.  


81.
označiť príspevok

J.Tull
   včera, 14:36 avatar
F=G.m1.m2/r^2, www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


84.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 14:49 avatar
Zatiaľ iba zbežne som to preletel. Väčšinu z toho poznám. Tak, ako som povedal v príspevku 76. (...pričom sú do rady zahrnuté i svetlocitlivé bunky rôznych živočíchov, nie iba oči....). Potom sa postáví na pódium ujo v bielom plášti a prehlási: medzi týmito stupňami prebiehal vývoj. Dôkaz skončený.


77.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 10:41 avatar
A za 2: tzv, "nezjednodušiteľná zložitosť" existuje a aj cez všetko okecávanie či už v tebou uvedených zdrojoch alebo inde. Funguje tu psychologický ťah, že čím dlhšie o niečom píše človek s patričným titulom, čím viac okolo toho píše a tvrdí, že to nebolo, tým sa to stáva pravdivejšie. ....Skrátka existujú štruktúry (jak v biológii, tak mechanike, elektrike, lingvistike, atď...), ktoré odobratím akéhokoľvek komponentu prestanú fungovať a zvyšná štruktúra sa už na nič nedá použiť. Lenže treba okolo toho "vedecky" kecať, aby sa tento prostý fakt zahral so autu a zamietol pod koberec, pretože o ňom hovori stúpenci ID.  


78.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 10:50 avatar
......funguje tu logický klam ad verecubdiam. Dovolávání se autority (argumentum ad verecundiam nebo argumentum ab auctoritate) spočívá v tom, že se na podporu určitého tvrzení uvede, že s ním souhlasí nějaký pramen, který je považovaný za autoritativní (např. významný odborník, organizace, která se zabývá danou problematikou, známá publikace na dané téma). Ačkoli lze předpokládat, že kvalitní odborná publikace obsahuje převážně pravdivá tvrzení, že významní odborníci rozumějí své problematice a podobně, samotný fakt, že se tvrzení těší podpoře autorit, neznamená, že je toto tvrzení pravdivé.cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


87.
označiť príspevok

J.Tull
   včera, 15:01 avatar
F=G.m1.m2/r^2, nefunguje tu logický klam ad verecubdiam, pretože vedecký dôkaz /teória/ sa neprijíma na základe autority... existuje totiž viac ako len možnosť overovania... dôkaz sa prijíma predovšetkým na základe viacnásobného nezávislého overovania...
 


85.
označiť príspevok

J.Tull
   včera, 14:51 avatar
F=G.m1.m2/r^2, okecávanie? Nuž aj to je argument... namiesto spochybnenia, vyvrátenia pozorovaných súvisiacich vykonaných pozorovaní, vyvodených záverov... sa napíše "okecávanie"...
Nik netvrdí, že neexistujú štruktúry, ktoré odobratím akéhokoľvek komponentu prestanú fungovať a zvyšná štruktúra sa už na nič nedá použiť; tvrdí sa, že takéto štruktúry sa mohli postupne vyvinúť zo súčastí, ktoré predtým mali inú funkciu... napr. en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


86.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   včera, 14:58 avatar
Tam nie sú žiadne relevantné dôkazy, ktoré by to vyvracali, ale len more opakovaných tvrdení. V tom sú evolucionisti špecialisti.

Samozrejme, že časti niektorých biologických systémov používajú rovnaké komponenty. O to ale nejde. Tu ide o tom, ako sa poskladal ten konkrétny mechanizmus, ktorý môže fungovať iba vtedy, keď sú dohromady poskladané VŠETKY jeho komponenty.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 17:38 avatar
Kreacionizmus ....... tak Bibliu v skutočnosti znevažuje, keďže vytvára dojem, že to, čo sa v nej píše, je nerozumné a nepresné. A Boh sa nám potom javí ako niekto kto máva čarovnou paličkou, ako v nejakej rozprávke , nejaký čarodejník. Jednotlivci, ktorí presadzujú takéto názory, nám možno pripomínajú tých ľudí žijúcich v prvom storočí, ktorí mali horlivosť pre Boha, ..... „ale nie podľa presného poznania“. (Rim. 10:2) A tak svojou rétorikou urobili viac dobra ako zla! Proste, sú ako slon v porceláne!
Z Genesis 1,1 je zrejme, že zem, vesmír bol tvorený dlhé obdobie/bližšie neurčené/ a to dokumentujú iné časti Písma a dokazuje to aj veda! A tak tomu bolo aj s inými stvoriteľskými dňami, ktoré trvali dlhšie obdobie. V Hebrejčine slovo "deň" má viac významov, a je to pekne vidieť aj z biblických vyjadrení./Pánov deň, ...u Boha je jeden deň ako tisíc rokov a podobne/


28.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 18:00 avatar
Prečo sa vyjadruješ k téme, ktorú si nečítal?

Za 2: Čo ti tá biblia spravila, že máš opäť potrebu si z nej robiť srandu a trhací kalendár?

Marek 6, 35-44
A keď už bolo mnoho hodín, pristúpili k nemu jeho učeníci a vraveli: Miesto je tu pusté, a už je veľa hodín. Rozpusti ich, aby odišli do okolných dvorov poľných a do osád a nakúpili si chleba, lebo nemajú čo jesť. Ale on odpovedal a riekol im: Dajte im vy jesť! A povedali mu: Či máme odísť a nakúpiť za dvesto denárov chleba a dať im jesť? A on im povedal: Koľko chlebov máte? Iďte a pozrite! A keď zvedeli, riekli: Päť a dve ryby. Vtedy ich rozkázal usadiť všetkých po stolových skupinách na zelenej tráve. A položili sa v hriadkových oddeleniach po sto a po päťdesiat. Potom vzal tých päť chlebov a tie dve ryby a vzhliadnuc do neba požehnal a lámal chleby a dával svojim učeníkom, aby kládli pred nich, aj tie dve ryby rozdelil všetkým. A jedli všetci a nasýtili sa. A nasbierali kúskov plných dvanásť košov, aj z tých rýb. A tých, ktorí jedli tie chleby, bolo okolo päť tisíc mužov.

....otázka:

Vznikli tie chcleby postupne (evolúciou, alebo náhle. (Stačí odpovedať Áno/Nie)


30.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 18:17 avatar
Položím tú otázku lepšie: Vznikli tie chleby náhle akoby šibnutím čarovného prútika? (Áno/Nie)
Súhlasí ondrej61


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 22:52 avatar
30,..... zle sa pýtaš. Niekomu naozaj šibe, ale prútik za to nemôže! Stvoriteľský deň, teda ,deň u Boha je iný ako u človeka!
A už som písal,....dávaš úplne zlý príklad. Kreacionizmus je okrajová záležitosť zopár náboženských fundamentalistov, ktorí pri čítaní Biblie nepoužívajú dar od Boha-rozum!
Biblia opisuje postupné stvorenie horstiev a podobne. A s tým čo urobíš?


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 22:13 avatar
28,....No comment! To vari týmto príbehom z Písma chceš obhájiť kreacionizmus? Ty žartuješ?! Už chápem prečo veríš tomu, čomu veríš?            


36.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 22:15 avatar
Vznikli tie chleby náhle akoby šibnutím čarovného prútika? (Áno/Nie)
Súhlasí ondrej61


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 10. 2019, 22:55 avatar
to je na Shagaru moc


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 10. 2019, 23:10 avatar
38,...to máš pravdu, lebo to nie sú vôbec dôkazy, a nemá to nič spoločné s kreacionizmom, teda stvorením za doslovných sedem dní!
Boh rovno v jeden deň stvoril a zasadil v edene storočné duby!   


43.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 11:35 avatar
Ja sa ťa teraz nepýtam na dôkazy za/proti kreacionizmu. Zrejme nerozumieš písanému textu. Takže ešte raz:
Vznikli tie chleby náhle akoby šibnutím čarovného prútika? (Áno/Nie)


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 11:42 avatar
43,..... nevznikli šibnutím čarovného prútiku. Ten postup mohol byť podstatne iný, ako si myslíš ty! Anjeli sú neviditeľní, a to dáva istú možnosť. Tiež, zázrak je len nejaká zákonitosť, ktorá nám ludom nie je zrejma! Pred nedávnom aj mobil bol zázrak, ak by sme o ňom niekomu tvrdili v 18 storočí!
Nechápeš podstatu zázrakov a ani Božiu moc, a tobôž nie to, ako tvoril Boh! Žalmista jasne opisuje tvorbu vrchov, zeme a udáva to do času!


46.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 11:49 avatar
Ja si nemyslím nič. ...Teda popíš postup, ako vznikli tie chleby.


58.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:24 avatar
To ich anjeli narýchlo napiekli?   


60.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 12:32 avatar
A iná skupina anjelov bola medzi tým rybárčiť pri genezaretskom jazere, aby nachytali 5000 rýb.  
Súhlasí ondrej61


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   dnes, 20:49 avatar
60,...... nie, liahli sa hneď v koši, a zrejme niekto použil urýchľovač rastu 
Pochopte,...... je možné , že daný zázrak sa stal len vypovedanou myšlienkou, slovom,....alebo aj inak,....ale opäť, unikla vám pointa! Kreacionizmus /stvorenie za 6 doslovných dní/ mnohým bráni veriť v Boha! A je nepravdivý nelogický a nebiblický!


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2019, 12:42 avatar
58,.....tak ako zabezpečili aj oslicu a miestnosť pre Ježiša pred jeho smrťou!  
Alebo veľrybu pre Jonáša! 
Už mohli byť napečené, a len ich potom neviditeľne dávali do koša!     
Pochop, ....nie je podstatné ako to bolo a s kreacionizmom/za šesť dní/ to nemá nič spoločné!


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 10. 2019, 13:20 avatar
Shagara ty si vlastne ateista, ktorý sa ohaňa literou    
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


71.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:31 avatar
To ešte nechci vedieť, aké sú jeho predstavy o Bohu. Sú veľmi podobné keskovmu1 bohu.     


70.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   12. 10. 2019, 13:30 avatar
Oslica bola rozmnožená na 5000 kusov? Že o tom neviem  

Anjeli piekli chleby na nebeskej peci.   Boh zamestnáva v nebi kuchárov.  

Nie je podstatné ako to bolo, ale jehovista už vie, ako to nebolo.   
Súhlasí ondrej61


72.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 10. 2019, 13:36 avatar
toto si odložím    
Nie je podstatné ako to bolo, ale jehovista už vie, ako to nebolo   
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 10. 2019, 18:25 avatar
Aj ty telesne zmyslas pri slove ...vodno to foton...


32.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 10. 2019, 18:47 avatar
gabo


90.
označiť príspevok

0svietený muž
   dnes, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   dnes, 19:19 avatar
Nula chce byť nulou.   Podobne, ako dopadol Milan.  


92.
označiť príspevok

0svietený muž
   dnes, 19:23 avatar
Aj si si poplakal?                  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(288 277 bytes in 0,426 seconds)