Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kráľ je nahý

24
reakcií
4391
prečítaní
Tému 29. marca 2009, 19:10 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 03. 2012
171
18. 07. 2012
181
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 3. 2009, 19:10 avatar
Prejav Michala Petroviča,
starostu Bratislavského mierového výboru a predsedu Česko-Slovenského výboru
na zhromaždení občanov pri príležitosti 10. výročia bombardovania Juhoslávie
v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí 24. marca 2009

Dobrý deň!
Dobrý deň máme my, Bratislavčania; my, ktorí nie sme postihnutí vojnovými hrôzami už 64 rokov. Áno, tak dlho tu bomby nepadali, nezabíjali, nemrzačili, neničili. Nás vojnové ukrutnosti neomínajú. Iba sa na ne pokojne pozeráme v televízii. Azda preto sme k nim málo citliví, málo všímaví (veď nás sa priamo netýkajú).
„Normálnym“ ľuďom neprekáža, keď bomby padajú stovky kilometrov ďaleko, ako tomu bolo v Juhoslávii v roku 1999. Vojenské sily sa tam presúvali so súhlasom najvyšších orgánov Slovenskej republiky aj cez Slovensko. Na tých bombách boli teda vlastne aj slovenské podpisy. Nielen NATO a EÚ, ale aj Slovensko má zodpovednosť za bombardovanie Juhoslávie v roku 1999 a za nadväzné udalosti. Pritom toto bombardovanie sa uskutočnilo bez mandátu OSN a napriek nesúhlasu väčšiny medzinárodného spoločenstva, vrátane takých krajín ako Rusko, Čína a India; a bolo rozhodujúcou vojenskou podporou kosovským separatistom proti ústrednej štátnej moci... A toto bombardovanie vyvolalo v roku 1999 v Európe i na Slovensku iba marginálne protesty; a v súčasnosti „normálni“ ľudia naň už takmer celkom zabudli...
Počas „mierových rozhovorov“ na zámku Ramboillet vo Francúzsku, tesne pred 78-dňovým bombardovaním Srbska NATOm, vedúci kosovsko-albánskej delegácie Hašim Thači zdôraznil, že jediným cieľom „Kosovskej oslobodzovacej armády“ je bojovať za nezávislosť. Toto sa nehanbila a ani nebála otvorene napísať hlavná osnovateľka bombardovania Juhoslávie, dobová ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová, vo svojej memoárovej knihe. Teda NATO sa zaslúžilo o odtrhnutie Kosova od Srbska – pričom svojím postojom spred desiatich rokov má na tomto podiel aj Slovenská republika. Teda i Slovensko, slovanské a vraj aj kresťanské, podporilo decimovanie nám príbuzného a priateľského srbského národa a decimovanie jeho krajiny.
Zo srbskej autonómnej provincie Kosovo a Metohija vyhnaní Srbi sa ani po rokoch dohľadu „medzinárodného spoločenstva“ nemôžu vrátiť do svojich domovov. „Medzinárodné spoločenstvo“ po skončení bombardovania nezabránilo ničeniu kresťanských chrámov a podporilo výstavbu mešít. A Európska únia, vrátane Slovenska, v súčasnosti finančne podporuje kosovský kvázištát...
Chceme spravodlivosť a pravdu. Nežiadame uprednostňovať slovanstvo a kresťanstvo na úkor iných kultúr. Avšak dupľovane sme proti podpore násilného rozpínania sa neslovanskej a nekresťanskej časti sveta na úkor jeho slovanskej časti s kresťanskou tradíciou.
Vo vojnovom požiari v bývalej Juhoslávii dochádzalo k ukrutnostiam na všetkých stranách. Nebolo objektívne preukázané, že by najvinnejšími boli Srbi. A „balkánskeho mäsiara“ – Slobodana Miloševiča – v niekoľkoročnom súdnom procese nedokázali usvedčiť ani v jednom bode obžaloby. Pritom o protisrbskej zaujatosti haagského tribunálu svedčí aj dodatočné zverejnenie zistení Carly del Ponte (až po jej odchode z funkcie hlavnej žalobkyne haagského tribunálu a až po jednostrannom vyhlásení nezávislosti Kosova) o mengeleovských zverstvách kosovských Albáncov voči Srbom (odnímanie ich ľudských orgánov na obchod pre transplantácie, s nasledujúcim zabíjaním obetí).
Miloševič bol odstránený, Srbsko zmenšené a veľká vojenská základňa USA v Kosove postavená. Javier Solana (počas bombardovania Srbska generálny tajomník NATO, teraz Vysoký predstaviteľ EÚ pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku) za rok 2007 prevzal v nemeckom Aachene európske ocenenie – Cenu Karola Veľkého, zdôvodnené tým, že J. Solana má zásadný prínos k bezpečnejšiemu a spravodlivejšiemu svetu. NATO a EÚ sú s kosovským výsledkom spokojné. O srbskej autonómnej provincii Kosovo a Metohija sa už prestáva hovoriť.
Je všeobecne známe, že USA (a Británia) uskutočnili v roku 2003 vojenskú intervenciu do Iraku na podklade vymyslených argumentov. Sú informácie, že od tejto invázie zomrelo v dôsledku vojny vyše 600 000 Iračanov. Američania (a Briti) spôsobili utrpenie mnoho ďalším tamojším obyvateľom a vyvolali aj veľké materiálne škody. A zmenili režim v tomto štáte. „Civilizovaný“ svet všetko toto vzal na vedomie bez zásadného odporu.
USA v roku 2003 do Iraku nevtrhli pod hlavičkou NATO; NATO však nie je celkom mimo, lebo USA sú lídrom tejto organizácie, ktorej členom je aj Slovenská republika. Každý si má zamiesť najprv pred vlastným prahom; avšak v Haagu, v Bruseli, v New Yorku, vo Washingtone – a ani v Bratislave – nie je žiadny tribunál, ktorý by sa zaoberal americkým zabíjaním domorodcov krajín vzdialených tisícky kilometrov od USA. A tunajší politici i médiá aj naďalej prezentujú NATO ako vojenské zoskupenie demokratických krajín na obranu proti darebáckym štátom...
Clinton má v USA i vo svete dobrú povesť – Juhosláviu „zvládol“ za 78 dní a nie je známe, že by pritom zomrel čo len jediný vojak USA či NATO (o mŕtvych, zmrzačených a inak poškodených Srbov sa Západ nestará).
Bush má v USA i vo svete zlé meno. V Iraku zomrelo veľa vojakov USA a NATO (štyritisíc Američanov a vyše tristo zahraničných vojakov z ďalších krajín). Bushova popularita neutrpela uskutočnením zločinnej vojenskej intervencie do Iraku, ale až množstvom rakiev amerických vojakov. Po počiatočných vojenských úspechoch USA vyzeralo to v Iraku na hladké víťazstvo USA; a Američania Busha opätovne zvolili za svojho prezidenta. Busha úctivo akceptovali na širokej medzinárodnej scéne. I v Bratislave (aj tu na tomto námestí).
Vojenské intervencie USA nezaviedol Bush. Čo sa týka bombardovania Juhoslávie NATOm v roku 1999; M. Albrightová v tejto súvislosti vo svojej memoárovej knihe uviedla, že sa zo situácie stala „kľúčová skúška americkej vodcovskej role a významu a účinnosti NATO“. A teraz o odškodnení Srbov a o súdení zahraničných interventov z roku 1999 sa v Haagu, v Bruseli, v New Yorku, ani vo Washingtone vôbec nehovorí. Zato USA a najsilnejšie štáty EÚ sa zasadzujú o uznanie „nezávislosti“ Kosova, čiže o legalizáciu jeho násilného odtrhnutia od Srbskej republiky, zariadeného najmocnejším vojenským zoskupením sveta.
Takéto NATO a takúto EÚ nechceme. Za takéto NATO a takúto EÚ sa hanbíme.
Ničivé bombardovanie môže vyústiť až do novodobej Sodomy a Gomory...
Prednovembrový režim na Slovensku padol pod heslom „Verejnosť proti násiliu“. Mahátma Gándhí dosiahol úžasné úspechy organizovaným nenásilím – a to za nesmiernych obetí. Nie je nutné absolútne nepripustiť silové riešenia, ale vždy je treba trvať na starostlivom dodržiavaní právnych, spravodlivostných a morálnych aspektov. Je neprípustné robiť „poriadok“ v cudzine, keď doma je aj ešte väčší neporiadok. Napríklad je morálne neprijateľné, aby NATO vojensky vybojovalo druhý albánsky štát, na úkor Srbov; keď Turecko, členský štát NATO, v súvislosti s Kurdami o niečom podobnom nechce ani počuť.
Pravda a láska má zvíťaziť nad lžou a nenávisťou. Nestane sa tak, keď budeme nevšímaví voči skrivodlivostiam, postihujúcim našich blížnych. Na zlo treba upozorňovať, nemlčať. Treba nahlas povedať, že kráľ je nahý. A je našou morálnou povinnosťou zastať sa cti a práv nám príbuzných a spriatelených Srbov.


2.
označiť príspevok

ateista muž
   29. 3. 2009, 21:08 avatar
"my, ktorí nie sme postihnutí vojnovými hrôzami už 64 rokov" upravím tých 64 rokov na 41 rokov


3.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 3. 2009, 21:12 avatar
Ateista,
opäť Ťa môže ospravedlniť len Tvoj "vek"... Ako adolescent nemôžeš poznať skutočné vojnové hrôzy, a preto si ich ľahko zameníš za iné vojenské aktivity...
Súhlasí Boris


4.
označiť príspevok

ateista muž
   29. 3. 2009, 21:27 avatar
vpád trval okolo 4 dni a "Ode dne vstupu vojsk na území Československa do konce roku zemřelo při střetech cizích vojáků s civilisty a dopravních nehodách zaviněných okupačními vojsky 108 lidí. Invaze měla za následek také emigraci přibližně 300 000 lidí z republiky (70 000 okamžitě po invazi)" . Ja si myslim že toto netreba zamlčať nech to bolo čokolvek či vojna alebo "iná vojenská aktivita" ako si to nazval ty


5.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 3. 2009, 21:38 avatar
Ateista,
plne s Tebou súhlasím, že to netreba a ja ešte dodávam, že ani "nemožno" zamlčať... Avšak aj napriek tomu nešlo a nejde o kategóriu "vojnových hrôz"...


6.
označiť príspevok

ateista muž
   29. 3. 2009, 21:58 avatar
"Áno, tak dlho tu bomby nepadali, nezabíjali, nemrzačili, neničili." to je ďalšia veta,síce tu vtedy nepadali bomby ale po uliciach sa premávali tanky ktoré aj zabíjali


7.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 3. 2009, 00:23 avatar
ateista zabija nas aj jedlo z ochodov. Mnoho z toho co jeme je kvalitativne slabe, alebo po zaruke, pripadne sposobuje rakovinu ci ine mile veci a nie raz to konci ochoreniami az smrtou. Takze tu mame vojnu s kapitalistickym nasilnym predajom nekvalitnych potravin ? pre zisk urobia casto vsetko aj farmaceutika. Tak zvaz ci sa aj toto da pokladat za vojnove zlociny, kedze aj kvoli tymto problemom zomieraju ludia a nebolo ich ani zdaleka iba 108..


9.
označiť príspevok

ateista muž
   30. 3. 2009, 14:46 avatar
Boris ty mi chceš povedať že za minulého režimu ľudia nezomierali na choroby z jedál a liekov???zomierali a navyše pritom nemali slobodný výber kúpiť si to čo chceli,nemali možnosť si kúpiť iný liek. Navyše tých 108 ľudí bolo zabitých násilne nie chorobou z pokazených surovín.


10.
označiť príspevok

janyjany
   30. 3. 2009, 19:21 avatar
Boris to myslíš vážne? Za socíku tu boli kvalitnejšie potraviny?


11.
označiť príspevok

nrbatas muž
   30. 3. 2009, 19:55 avatar
Janyjany, niečo na tom je. Nie som si úplne istý, či možno tvrdiť, že za socíku tu boli kvalitnejšie potraviny, možno od prípadu k prípadu. Napríklad jogurty určite.
Môj priateľ žije v Anglicku a vždy, keď odchádza, berie veľa balení čierneho, bieleho korenia a iné veci. Hovorí, že v Británii čierne korenie nechutí ako čierne korenie, biele korenie ako biele korenie, paprika ako paprika a že je to tak so všetkým. Jednoducho, ako sa žaba v postupne zohrievajúcej vode uvarí, tak Angličania stratili chuť. A príde to aj sem. Lepšie povedané, prichádza. Starší napríklad spomínajú na chute slovenských pív... Proste všetko sa na západe sterilizuje, uniformizuje... - orwelizuje.


12.
označiť príspevok

janyjany
   30. 3. 2009, 19:58 avatar
Nrbatas na západe je možné kupovať aj biopotraviny.


13.
označiť príspevok

nrbatas muž
   30. 3. 2009, 20:08 avatar
O tomto sa nehádam, málo som bol na Západe. Ale napríklad tie zančky pív, čo kúpil Heineken (Zlatý bažant, Gemer, Corgoň...). Kedysi vraj mali charakteristické chute, vďaka ktorým sa dali spoznať, teraz sú menej chutné a takmer rovnaké. To tiež o niečom hovorí!
Súhlasí nazor


17.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 4. 2009, 20:50 avatar
ze by to Orwelizovalo sa neda povedat. v 1984 nebolo ani korenie...


18.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 4. 2009, 20:54 avatar
Ateista,
je už načase, aby si sa dal osvietiť vyššou mocou a doučil sa objektívne fakty o našej histórii. Keď tak čítam Tvoje názory, skutočne sú hodné 13 ročného chalana...


19.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 4. 2009, 20:56 avatar
keby si cital orwelov roman 1984...


20.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 4. 2009, 21:02 avatar
si sa niako zasekol,nevies co povedat?


21.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 4. 2009, 21:02 avatar
Ateista,
a môžeš mi prezradiť, kde ho napísal a kde sa odohrával dej Orwelovho románu?


22.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 4. 2009, 21:05 avatar
Odohrával sa v Londýne,centre Oceánie kde ho napísal neviem a podstatné je že ten román napísal v roku 1948/49 a keď vynecháš rozvrhnutie sveta a mderné technológie tak takmer presne vystihol čo sa dialo v socialistických krajinách,dokonca uhádol že čistky sa diali v 50 rokoch...


8.
označiť príspevok

Raaaa muž
   30. 3. 2009, 07:57 avatar
je to dobre


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 3. 2009, 22:08 avatar
Je dobré snažiť sa o maximálnu objektivtu, ale nemyslím si, že tie masové hroby kosovských Albáncov sa spravili samé, o niektorých "akciách" sú video záznamy, nemyslím si, že Slovan, ktorý chladnokrvne vraždí je môj brat, a nemyslím si, že iba Slovania majú právo na život na tejto planéte.


15.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 3. 2009, 22:12 avatar
Daj aj niečo o vojne Srbov a Chorvátov, Slovania - bratia, a takto sa vraždiť!


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 3. 2009, 22:13 avatar
A obleč sa!


23.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 4. 2009, 21:20 avatar
Ateista,
čítaj a som zvedavý, čo na to povieš...:
Hlavnou témou Orwellovho románu je manipulácia. Totalitný systém potrebuje efektívne meniť minulosť a tá je určená dvomi vecami: hmatateľnými dokumentmi a ľudskými spomienkami.
K manipulácii všetkých dokumentov slúži aparát Ministerstva pravdy, umožňuje kedykoľvek na objednávku zmeniť všetky záznamy o zvolenej udalosti či človeku na niečo iného. Možno napríklad nepohodlnú osobu tzv. evaporovať, čo znamená vymazať z existencie. Zničiť všetky zmienky o tom, že existovala, aj o samotnej evaporácii. To by ale na úplnú zmenu minulosti nestačilo, je potrebné vymazať aj nehmotné spomienky, zmanipulovať aj myšlienky.
Ku kontrole kolektívneho myslenia existuje v Oceánii postupnosť prepracovaných techník, najmä tzv. doublethink, po slovensky dvojité myslenie. Doublethink je schopnosť udržať pohromade dve celkom protikladné informácie a zároveň obidvom pevne veriť. Musí to byť vedomý proces, pretože vyžaduje inteligenciu, ale zároveň musí byť nevedomý, pretože lož nie je prípustná. Strana neklame. Samotné používanie slova doublethink vyžaduje túto schopnosť.
Iným príkladom použitia môžu byť názvy ministerstiev. Každý vie, že v priestoroch Ministerstva lásky (v newspeaku Lamini) sú cely a mučiarne pre politických väzňov, Ministerstvo pravdy (Pramini) sa programovo zaoberá klamaním, ekonomika Ministerstva hojnosti (Hojmini) vedie k hladomoru, Ministerstvo mieru (Miermini) riadi vojnu. Človek cvičený v doublethinku v tom ale nevidí spor. Je vnútorne presvedčený, že evaporovaná osoba nikdy neexistovala, aj keď by išlo o vlastnú matku. A ak Strana hovorí, že Eurázia je úhlavný nepriateľ Oceánie, potom bola nepriateľom odjakživa bez ohľadu na klamnú spomienku, že ešte pred 10 minútami bola spojencom...


24.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 4. 2009, 22:10 avatar
Ešte by som odplnil že hlavným hrdinom je istý Winstomktorý pracuje na ministerstve pravdy,jeho rodičia boli v 5O.rokoch "vypareny" ktorý tajne nenavidi "Velkeho brata".Ešte by som chcelvysveetlit pojem ideozlocin ale teraz nestiham


25.
označiť príspevok

ateista muž
   2. 4. 2009, 20:43 avatar
takže ešte doplním pojmy z 1984:
oldspeak- stará spisovná angličtin
newspeak-nová angličtina ktorá zmenšuje slovnú zásobu aby ludia nemysleli,v roku 2050 chce mat iby jedno slovo
ideozlocin-myslienka na "kacirstvo"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:17,  60. No veď vydali, ale nenazývam to zradou, lebo oni od začiatku kašlali na nejaké...
dnes, 08:14,  https://youtu.be/fgloknLRMGE
dnes, 08:12,  41. Ja nepopieram, že Božie meno je JHVH, len hovorím, že nie v gréčtine ale v starom...
dnes, 08:05,  30. Ako napísal jeden básnik: "Zostarni so mnou! To najlepšie ešte príde"
dnes, 05:37,  “Dávajte pozor a bdejte, lebo neviete, kedy príde určený čas. Je to tak, ako keď človek...
dnes, 04:03,  Trest? Že ich z toho priestoru vytlačili Rusi, lebo tam nemali čo robiť. Ako záleží na...
dnes, 04:01,  Pozorovateľ, veď ty si odpadlík, ovca vo vlčom rúchu, pretože si opustil jehovistov.
dnes, 02:45,  17 - citujem tvoje slová: "teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk." Ja sa...
dnes, 02:38,  3 - presne ako píšeš, citujem: "aby si dali pozor na odpadlíkov, .... na ovce vo vlčom...
dnes, 02:22,  veru Shagara, nie je nadarmo napísané...litera zabija ale Duch oživuje....ktovie prečo....ty...
dnes, 01:53,  1, .... Slovensko /Shagara/ bude spinkať!*06*06*06*06*28*28*28*28*28 *39*39*39*13*13*13*57
dnes, 01:51,  22, .... však som človek, .... a nie anjel!*39 Ach tá tvoja "litera", ....... a čo...
dnes, 01:47,  12, ...... dnes mnohí vidia všade len iluminátov, slobodomurárov a UFO, a podobne. Dá sa to...
dnes, 01:46,  23, .... to sa týka pomazaných , .... a to ty a ani ja nie sme. Nenamýšľaj si, že si...
dnes, 01:40,  21, .... a tu sa aj ukazuje, že ten ktorý má problém v srdci,mysli, .... tak ten nepochopí...
dnes, 01:19,  smutné a zaroveň nebezpečne je, že sa už jedna vlastne o anarchiu....
dnes, 01:01,  oni to vlastne musia robit ako opozicia....musia šaškovať aby vobec na seba upozornili
dnes, 00:57,  šak nech sa trepocu aspoň je sranda...na všetkých urovniach....na df su tiež takí...
dnes, 00:53,  keby si bol jeho synom, tak mu hovoríš Otec....Tvoj duch svedci s jeho Duchom....Volaš Abba...
dnes, 00:47,  Ondro to môžu to je už konanie v rigor mortis . Na niečo je dobré vidieť ich takto...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 021 bytes in 2,744 seconds)