Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Kotleba je výhovorka Lunterovcov, tvrdí šéf dopravného inštitútu.

51
reakcií
149
prečítaní
Tému 28. januára 2020, 16:03 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:03 avatar
"„Mylné pohnútky súčasného vedenia BBSK pod vedením Jána Luntera a jeho syna Ondreja Luntera priviedli kraj do patovej situácie, kedy (kraj) naďalej trvá na tom, že zmluvy sú neplatné, no žiada od dopravcov, aby jazdili aj naďalej,“ píše Modranský."

denniks.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 16:27 avatar
Nie Lunter, ale zamyslí sa, prečo Kotleba podpísal nevýhodné zmluvy v čase, keď už bolo po voľbách, ale on ešte bol vo funkcii. Mal prípadné predĺženie ponechať novému vedeniu, ale Kotleba nie a nie, a na truc podpísal nevýhodné zmluvy až na 5 rokov. Ale toto ty nechceš počuť, lebo to tvojej demagógii nepasuje do kariet.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:29 avatar
Lebo neexistovala náhrada Lemmy. A neexistuje doteraz.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 16:32 avatar
Klameš. Zmluvu nebolo nevyhnutné podpísať. To mohol spraviť nasledovník, nový predseda BBSK. Ak by tam vznikla nejaká tieseň, stačilo uzatvoriť zmluvu ako dočasné riešenie do ustanovenia nového predsedu. Kotleba však pritlačil až na 5 rokov, a to poriadne prehnal.
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:34 avatar
Keby aj Kotleba zmluvu nepredĺžil, súčasnej sume by sa BB nevyhlo.
Márna snaha, opať len nemáš informácie....


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 16:36 avatar
B: súčasnej sume by sa BB nevyhl

Omyl, nevidíš do financovania pomocou dotácií.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 16:35 avatar
A navyše, tu nejde o bežné podnikanie, ale o to, že súkromník, teda kapitalista, dostane peniaze od štátu, dotácie, a tak Kotleba super výhodne zvýhodnil až na 5 rokov po skončení svojej funkcie nevýhodnými dotáciami kapitalistu. A ty, torpédoborec kapitalizmu, teraz brániš etatistu Kotlebu z toho, že poškodil daňovníkov, a zvýhodnil kapitalistov. Boris, ty sa nezdáš! Teraz si zadrel, ty si skutočný komunista!!! Ako Kasafran.
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:39 avatar
Mne je jedno, čo si ty o tom myslíš Lemmy.
Kotleba je čistý. Je to záležitosť Lunterovcov. Ostatne, iné sa ani nečakalo...


13.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:42 avatar
Keby len výpovede zúčastnených strán, ale ešte aj logika hovorí, ze Lunterovci niečo skrývajú.
Normálne sa to robí tak, ak sa jedná o strategické služby, ako je doprava, že to zažehná, aby neostal ochromený kraj. Teda normálne by bolo, ak by to Lunterovci jednoducho zaplatili a NÁSLEDNE to riešili súdnou cestou, ak majú pravdu, vymohli by si peniaze naspt, ale to sa nestalo..
Rodinka Lunterových nervźne vystupuje v médiách a žiada štát, aby zakročil.. Veď to smrdí do nebies............................


15.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:45 avatar
Dve možnosti. Nemajú peniaze, pri tom by ich mať mali, alebo Lunterovci plánujú iný biznis a nechcú sa zbaviť význanej sumy z krajských peňazí. Obe varianty sú neprijateľné a poukazujú na to, že Lunterovci sú kriminálnici ako Kiska...


7.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:32 avatar
Smrad Lunter bud prehajdákal peniaze BB, alebo chystá predať dopravu niekomu inému bez toho, aby doplatil dlhy. Vraj sa v BB povráva, že Lunter chystá kšeft s nejakou poľskou dopravnou firmou.
Ďalšia vec je, že v zmluve bola dohodnutá aj obnova autoparku, čiže cena nieje premrštená, len je do nej zarátaná modernizácia. Tak bola zmluva dohodnutá ešte za čia SMERáckeho župana.
To je celé.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 16:40 avatar
Ako lunter milion premrhal        

Kotleba zamestnával načierno, župa prišla o vyše 20 miliónov eur    

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pre Kotlebovu nečinnosť prišla župa o milióny eur z eurofondov
Banskobystrický samosprávny kraj prišiel pre svoju nečinnosť o schválených vyše 5,5 milióna eur z eurofondov a pravdepodobne príde aj o ďalšie vyše štyri milióny. Informoval o tom hovorca ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala s tým, že ministerstvo ako riadiaci orgán pre Regionálny operačný program odstúpilo od zmlúv o poskytnutí nenávratných finančných prostriedkov na dva projekty a zároveň zrušilo rozhodnutia o schválení žiadosti župy o nenávratný finančný príspevok na ďalšie dva projekty.
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Dobrý nacista a zlý Lunter huaaaaaaaaaaaa                


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 1. 2020, 18:25 avatar
Lemmy všetci poslanci zo všetkých strán dodatky schválili pretože si uvedomovali že to bolo jediné riešenie.


2.
označiť príspevok

ardun muž
   28. 1. 2020, 16:10 avatar
denniks kotlebo truba hnedých šplechov .


3.
označiť príspevok

ardun muž
   28. 1. 2020, 16:15 avatar
O Lunterovi a zvolenskej SADke

Premiér a minister hospodárstva sa len prizerajú, ako Kotlebovi kamoši v zvolenskej SADke vydierajú banskobystrickú župu, jej župana a všetkých, čo potrebujú jazdiť autobusmi.

Ján Lunter porazil v župných voľbách Mariána Kotlebu. Po nástupe na úrad banskobystrickej župy našiel, okrem posilovne, ktorú si Kotlebove gorily zriadili v suteréne, aj darček v podobe podpísaných dodatkov ku zmluvám o zabezpečení autobusovej dopravy na území župy. Treba si uvedomiť, že všetky župy tento typ dopravy dotujú, aby jej cena nebola pre obyvateľov príliš vysoká a súčasne, aby bol vôbec niekto ochotný túto službu realizovať a nebyť pri nej trvalo stratový. Nejde teda v žiadnom prípade o slobodné podnikanie ale o dotáciami a systémom prevádzky zabezpečený biznis.

Je preto prirodzené, že slušný politik Lunter mal snahu aj v tejto oblasti čistiť Kotlebov chliev a snažil sa nájsť firmu, ktorá by túto službu zabezpečovala za čo najnižšie dotácie. Ale chyba lávky, narazil na dodatky, podpísané Kotlebom až po prehratých voľbách, ktoré úplne zbytočne predĺžili zmluvy, končiace o rok, o ďalších päť rokov. A potom na firmu, SAD Zvolen, ktorá sa, povzbudená týmito dodatkami, rozhodla hnať veci až na hranu. Posledné správy hovoria, že SAD Zvolen už dnes nepremáva. SAD Zvolen včera, napriek snahe Lunterovho úradu, odmietla akékoľvek kompromisy a trvá na podpise dodatkov, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou protizákonné a banskobystrickej župe za ne hrozí mastná pokuta.

Prečo o tomto, na prvý pohľad regionálnom probléme hovorím? On totiž dnes, mesiac pred voľbami vôbec nie je regionálny. Za prvé, v SAD Zvolen má podiel štát. Síce minoritný, ale takmer 40%. Župan Lunter už opakovane vyzval zastupujúceho premiéra Pellegriniho, aby minister hospodárstva Žiga prostredníctvom štátnej firmy MH Manažment, spravujúcej podiely štátu v iných firmách, aby zasiahol. Z Pellegriniho pištole na trápnej imitácii bondovského plagátu sa síce dymí, v skutočnosti je to však zrejme štupľovka, lebo premiér, minister a jemu podriadený MH Manažment mlčia ako voš pod chrastou.

A tu si spolu s Mirkom Donutilom môžeme položiť otázku „A komu tím prospějete?“

Alebo inak – Cui bono? Ak sa zamyslíme nad tým, komu môže niečo vyše mesiaca pred voľbami pomôcť, ak prestane fungovať väčšia časť autobusovej dopravy v banskobystrickom kraji, prestáva byť tento problém regionálny.

Premiér Pellegrini sa tvári, že ide o regionálny problém, ktorý sa vlády netýka. To, že tým nepriamo pomáha naháňať hlasy frustrovaných voličov Kotlebovi, je len vedľajší efekt, tak príznačný pre poslednú vládu Smeru.

Samozrejme nevieme, či naozaj konajú SAD Zvolen a ktoríkoľvek politici v zhode. Keby ale chceli pomôcť Kotlebovi zvýšiť volebné percentá tým, že občanom ukážu, ako demokracia nefunguje, lebo ani tie autobusy nie je schopná zabezpečiť, nekonali by inak. Je to práve Kotleba a jeho fašisti, ktorí dookola vykrikujú, ako je demokracia slabá, ako nefunguje a ako bolo za Slovenského štátu, alebo najnovšie už aj za komunistov, oveľa lepšie. Ako by oni, keby mohli, urobili poriadok a všetko by fungovalo. Síce keď mohli, neurobili nič, ale krátka pamäť a akútny problém tento poznatok z Kotlebovho šafárenia na župe v pohode prekryje.

Držím županovi Lunterovi palce, snáď sa nájde slušný sudca, ktorý vyhovie jeho žiadosti o neodkladné opatrenie. A dúfam, že si občania banskobystrického kraja uvedomia, že toto nie je Lunterova chyba, že toto je dedičstvo po Kotlebovom šafárení. Lunter je práve ten demokratický politik, ktorý bojuje ako lev nielen za to, aby jazdili autobusy, ale aby župa na nich neprerobila aj gate. Tie totiž nie sú županove, ale tých občanov, ktorí v kraji platia dane.

K dvom veciam už len krátko:

László Sólymos urobil správnu vec po tom, čo urobil veľmi nesprávnu vec. Všade už zaznel výpočet politikov, ktorí po väčších prúšvihoch ani len dvoma neurónmi neuvažovali nad tým , že by odstúpili. Takže za mňa len vyjadrenie sústrasti kvôli mame a rešpektu za to, že si verejne priznal chybu a podal demisiu. V dave malých chlapcov, tváriacich sa ako tvrdí chlapi do momentu, kedy by sa tak mali naozaj správať, sa zachoval ako normálny dospelý chlap.

Po Slovensku sa konečne začala organizovať silnejšia protikotlebovská opozícia. Veľmi ma potešila Levoča, rodné mesto môjho starého otca, ale aj ostatné mestá a obce, kde mlčiaca väčšina prestala mlčať a začala dávať najavo, že kotlebovci nehovoria za všetkých, a že aj v chudobných a smerákmi dvanásť rokov zanedbávaných regiónoch žijú ľudia, ktorí majú pamäť, odvahu a rovný chrbát. Snáď nie je neskoro a dúfam, že tieto akcie budú pokračovať. Aj my sa, vždy keď to bude možné, k takejto akcii pridáme alebo ju zorganizujeme.

O tom, že to má efekt aj na druhú stranu svedčí reakcia rôznych kotlebovských hlásnych trúb, ktoré sa snažia tieto akcie diskreditovať a vyhlásiť ich za neoliberálny teror a podobné nezmysly.

Ako sa hovorí, keď po vás strieľajú, robíte niečo dobre.


24.
označiť príspevok

Esenc
   28. 1. 2020, 17:44 avatar
O Lunterovi a zvolenskej SADke

Premiér a minister hospodárstva sa len prizerajú, ako Kotlebovi kamoši v zvolenskej SADke vydierajú banskobystrickú župu, jej župana a všetkých, čo potrebujú jazdiť autobusmi.
Mám dve otázky:
1.Zmluvy so SAD Zvolen boli podpísané aj za predchádzajúcich županov? Aspoň p. Maňku? Ak áno, tak prečo sa nevýhodnými stali až za p. Luntera?
2. Ktorí konkrétni kamaráti p. Kotlebu v SAD Zvolen vydierajú BBSK? Župana a obyvateľov?


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 17:46 avatar
Lunter zistil, že sa to dá aj za menšie dotácie, čo Maňka a Kotleba ignorovali.


26.
označiť príspevok

Esenc
   28. 1. 2020, 17:53 avatar
Aha, takže on to zistil?? Od koho to zistil??A zistil, že zmluvy podpísal bývalý župan až teraz?
Vo funkcii je koľko? Samozrejme, že ak je pravdou, že chce najať poľskú firmu za menej peňazí, tým pádom asi prídu poľskí zamestnanci a slovenskí šoféri zo SAD Zvolen/ Lučenec pôjdu na úrad práce. Takže všetci budú spokojní.
Súhlasí -era-


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 17:58 avatar
Peter Dodatky Kotlebu boli zrušené súdom . Preto stratili platnosť lebo boli netransparentné a umyselne vysoké .

Uplne najvhodnejšie by bolo najať si nového dopravcu a vysrať sa na smeracko kotlebovsku sadku .

Lenže sadka si uvedomuje že má monopol .

Nezávidím županovi .


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 1. 2020, 18:02 avatar
Nie je to zaujimavé, že prave tam, kde pôsobil Kotleba je problem s dopravou?.....alebo že by boli taketo problémy aj inde?.....Mne sa tak zda, že tam kde vtupi Kotleba, tak tam ani trava nerastie....


32.
označiť príspevok

Esenc
   28. 1. 2020, 18:15 avatar
Nie je zaujímavé, že práve tam, kde vstúpi Kotleba je iba problém??? So všetkým?? Že by boli takéto problémy aj s inými?? Mne sa zdá, že kde vstúpi p. Truban rastie iba tráva. A ako je nám všetkým známe, po tráve sa nešliape, po tráve sa      


36.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 1. 2020, 18:24 avatar
Kam vstúpia liberáli tam tráva nerastie


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 1. 2020, 18:21 avatar
Lunter ten teda bačuje.
Liberál Valo si poriadne zvýšil plat, bratislavčanom zvýšil dane, poplatky za parkovanie...


29.
označiť príspevok

Esenc
   28. 1. 2020, 18:03 avatar
Ak boli zrušené, tak prečo ešte p. župan nenajíma?? Postupne po linke, po zastávke?? Možno sa im to predraží, lebo kto je vlastníkom zastávok a staníc?? Musí vlastnik umožniť "pristávať" na jeho zastávke každému? Bez nároku na odmenu?
A oplatí sa poslať slovenských šoférov na ÚP a platiť poľských?


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 18:07 avatar
U nás je to o Ukrajincoch . Ale u nás máme síce smeráka Bašku ale to je aspoň profík . Ten ide ako píla .

Každopádne táto akcia čo sa SAD v BB župe týka nie je akcia neschopnosti Lunterovcov ani poslancov .

Samozrejme , že takýchto mín ešte v župe bude dosť .

Nejaké sa podarili vyriešiť ine sú speklitejšie


33.
označiť príspevok

Esenc
   28. 1. 2020, 18:17 avatar
To je tak ak kritériom je cena, niekto to nakoniec dorovná, síce z inej kolónky, ale dorovná, hlavne, že sme ušetrili.  


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 18:24 avatar
Ono je to asi dosť ťažké určiť kolko má stáť monopol .
Súhlasí peter67


38.
označiť príspevok

peter67 muž
   28. 1. 2020, 18:27 avatar
Podobne je to aj s určením najnižšej ceny.   Tiež je otázkou, aká ma byť.


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 19:14 avatar
To určite .


41.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 1. 2020, 19:15 avatar
Nie, to hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve.


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 1. 2020, 19:18 avatar
Už zas chlastaš?
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 1. 2020, 19:19 avatar
ja nie som ty ty zdrogované prasa !


47.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 1. 2020, 19:24 avatar
S lopatou po riti, by ti pasovalo 
Súhlasí Osvietený


48.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 1. 2020, 19:25 avatar
Vyhrážaš sa mi ?      


49.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   28. 1. 2020, 19:27 avatar
Aspoň by ťa narovnalo a ani by si nechromel..... 
Súhlasí Osvietený


50.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 1. 2020, 19:28 avatar
Vyhrážaš sa mi ?                 


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 16:43 avatar
To čo nechal Kotleba Lunterovi je len jednou z mnohých nášlapných mín .

Po Kotlebovskom bačovaní sa BB župa bude spamätávať desaťročia
Súhlasí ondrej61


16.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:47 avatar
Opať sa ukazuje, ako ostatne všade inde až po USA, že ak sa liberálna čvarga dostane k moci, tak kape všetko naokolo.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 16:48 avatar
Tolko hnoja a škôd ktoré napachali nacisti a rodina Kotlebu na župe ani po desaťročiach nebude možné napraviť .

Je podaných XY trestných oznámení na šefinka Magiana .

Ked techniku po eure predával

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

   
Súhlasí ondrej61


18.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:51 avatar
No a Kotleba samozrejme podal hneď aj trestné oznámenie na Luntera za zavádzanie a krivé obvinenie.

www.prehladsprav.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:51 avatar
*Bývalý predseda BBSK Marian Kotleba včera podal trestné oznámenie na súčasného župana Jána Luntera pre podozrenie z všeobecného ohrozenia. Oznámenie súvisí s dopravnou krízou v kraji.


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 17:07 avatar
prehladspráv kotlebov denník hovien             

na pláž súdruh už vybuduj ten komunizmus konečne         

YHRYSKO   


20.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:53 avatar


21.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 1. 2020, 16:59 avatar
Ono je to s tými liberálmi opať v celku logické, že sú to kleptomani z presvedčenia. Liberalizmus chce búrať hranice, žiadne pravidlá, žiadne regule......


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 1. 2020, 17:05 avatar
Liberáli chcú konkurenčné prostredie, aby sa na záujme mohli podieľať viacerí, lebo len tam, kde nie je monopol, je pre občanov najlepšie.
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 18:12 avatar
Monopol najlepšie štátny je naj     tam sa môže naj kradnúť .

Ale to asi Lunter nechápe kolko treba kufríkov


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 19:11 avatar


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 19:20 avatar
najnovšie príspevky od účastníka Kacir

Nie, to hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve. (pred 3 minútami)
Nie, to hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve. (pred 5 minútami)
hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve. (pred 11 minútami)
Nie, to hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve. (pred 11 minútami)
Už pretiekla voda, terazky budeš odjebaný a tvoja hlava bude na kapote auta aby sa predišlo ... (pred 12 minútami)
Poď poď, budete f piči celá família, aspoň bude pokoj od kokotov. (pred 15 minútami)
Má na to závažný dôvod? (pred 16 minútami)
Á kokot sa ozval, vitaj vyjebaný chuju no poď najeb tu ešte ničo ty vyjebané semeno a penzión ti ... (pred 19 minútami)


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 19:22 avatar
Nežná Hela o Rómoch

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Kacír muž
   28. 1. 2020, 19:23 avatar
Nie, to hovorím o tvojej kurve cigánke smradľavej matke vyjebanej kurve.


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2020, 19:30 avatar
prehladspráv je supiš    

www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 1. 2020, 20:17 avatar
Kotlebove dodatky ušetrili kraju 20 miliónov eur a vodičom pridali na výplate!

http://www.youtube.com/watch?v=ZWnE4Bs07mM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:17,  59. niekde som čítala ze prapovod strachu je strach zo smrti, či uz z fyzickej alebo zo smrti...
dnes, 04:06,  youtube.com/watch?v=IGQmdoK_ZfY
dnes, 01:32,  "Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu (Bételu). Ak sa...
dnes, 01:29,  Boží duch všeobecne nie je to isté ako Boží duch pomazania!
dnes, 01:27,  Ranní kresťania 'svietili ako lampa' v temnom svete. V blízkej budúcnosti pomazaní bratia...
dnes, 01:26,  Rozpoznanie pravého Kristovho príchodu je spojené so zjavením jeho pomaznaných bratov podľa...
dnes, 01:22,  Pravda je vzácna veličina!
dnes, 01:21,  Okrem iného, Biblia obsahuje kalendár, podľa ktorého môžeme presne zistiť určité...
dnes, 01:12,  53. však úchyl teraz z googlu skopíroval link na baryonovú hmotu [ aj ked ten howno chápe o...
dnes, 01:11,  *svetla
dnes, 01:10,  54. úchyl, normálne lutujem toho borisa *21
dnes, 01:06,  zatĺkaj, prostitútka ;) a ešte zadri o právnikoch
dnes, 01:06,  Ak odpudzuje, nieje predsa neutrálna. A my vieme, že odpudzuje, lebo tak sme ju vôbec...
dnes, 01:06,  So Scarlet sa je o vede ťažko baviť.
dnes, 01:05,  Ja niesom on. A tiež, koľko som sa s tebou navadil... *34
dnes, 01:04,  49. temná hmota je neutrálna . načo sa púštaš do debát o veciach ktorym nerozumieš ?
dnes, 01:02,  Temná odpudzuje, je úplne priehľadná, nesvieti, neodráža svetlo. Svetlá priťahuje, je...
dnes, 01:02,  45. úchyl , darmo sa snazíš . analík nebude *39
dnes, 01:01,  44. ty chudák, napíš to uchylovi . *19
dnes, 01:00,  38. si si isty ze je to "opozitum" . ? :) nič také ako opozitum temnej hmoty...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(149 509 bytes in 0,532 seconds)