Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Korona, rúška a polovodiče

19
reakcií
204
prečítaní
Tému 12. júla 2020, 11:21 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 04. 2013
5
15. 04. 2013
7
17. 06. 2020
30
10. 05. 2020
10
09. 04. 2020
15
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 11:21 avatar
Korona, rúška a polovodiče

Nedávno som písal, že vláda tým, že nás uzavrela, dala nám čas, ktorý mnohí z nás využívajú na premýšľanie. Premýšľanie je nebezpečná vec, pretože vďaka nemu kladieme otázky.
Na tie moje som dodnes nedostal odpoveď...
 
Korona, rúška a polovodiče
 Hoci som sa opakovane pýtal a pýtam, dodnes nikto nevysvetlil v čom spočíva nebezpečenstvo koronavírusu, keď sa podľa oficiálnych štatistík na Slovensku z 1.500 nakazených 1.400 vyliečilo a z nich umrelo 28, aj tí na kombináciu diagnóz. Úmrtnosť na Slovensku je 0,018 percenta, vo svete z celkového počtu nakazených 9,369 milióna umrelo 480,095 čiže úmrtnosť je 0,051 percenta. A vraj pandémia... Tiež som nezaznamenal informáciu o veku, sociálnom statuse a diagnózach tých 28 „obetí“ vírusu. Rovnako nerozumiem, načo nám bude sérum proti vírusu, keď sa tých 1.400 vyliečilo aj bez neho. Jediným vysvetlením je, že vlády za veľké peniaze sérum nakúpia a o to predsa ich výrobcom ide...
V televízii riaditeľka domova dôchodcov s ľútosťou konštatovala, že jej umreli chovanci. Na rozdiel od pani riaditeľky som mal doposiaľ pocit, že do starobincov sa chodí umierať. Znie to cynicky, ale nepočul som o tom, že by niekto zo starobinca odišiel živý.

Mám nedobrý pocit, že nás ani tak neohrozuje vírus korona, ale vírus blbosť.
Rezervoval som si stôl. Keď som vošiel do reštaurácie, v ktorej, podotýkam, nebol nikto, a vykročil k stolu, čašníčka ma upozornila, aby som si nasadil rúško. Ukázal som na stôl vzdialený tri metre od vchodu a pokračoval som bez rúška. Prosila ma, aby som si rúško nasadil, pretože bude pokutovaná ona aj podnik. Uľútostilo sa mi jej, vrátil som sa ku vchodu, rúško som si nasadil, vrátil sa k stolu a sňal som si ho. Čašníčka bola spokojná. Deň predtým som v lese obiehal mladú dámu – bežala s rúškom. Nedalo mi a spýtal som sa jej prečo má rúško v lese. Dáma sa urazila.

Človek je obdivuhodný, dokáže vymyslieť úžasné veci. Jednou z nich je hlúposť, expresívnejšie blbosť. Prezident Miloš Zeman delí blbosť na tri stupne:
Prvý – najnižší, je nevedomosť, sem patríme vlastne všetci, lebo niet nikoho, kto by vedel všetko.
Druhý stupeň označuje ako osprostenosť (pitomost), čo je duchovný stav človeka, ktorý nevie, že nevie. Táto kategória má ešte šancu sa vyvíjať.
Najvyšší stupeň je blbosť sama. Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.

Tieto tri stupne blbosti ilustrujem na príklade polovodičov. Nevedomec prizná, že nevie, čo je to polovodič, osprostený sa pýta – kto je na vine, že to vedie len spolovice a blbec urazene vyhlási, že on sa s ničím polovičatým zaoberať nebude...
V epoche rúšok ma utešuje doktrína Marka Twaina: Čím je spoločnosť sebavedomejšia, tým viac blbcov si môže dovoliť.
 
Váš Jozef Banáš


11.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 7. 2020, 12:32 avatar
Kasafran, najprv k číslam, neviem kde ich pán Jozef Banáš nabral. Dám odkaz na aktuálne www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk nejde o to, že sa poriadne sekol v číslach infikovaných, v percentách úmrtnosti /čo môže byť neaktuálnosťou jeho údajov... hoci i tak sú to divné čísla, dobre by bolo vedieť ich zdroj.../. Nejde ani o to, že úmrtnosť značne závisí od kapacít a kvality zdravotníctva – jeho schopnosti prijímať a liečiť infikovaných, ani o to, že mu akosi uniklo, že pandémia sa nevyhlasuje na základe úmrtnosti, ale rozsahu, rýchlosti šírenia nákazy, horší je jeho cynizmus ohľadne starobincov, ktoré si pletie s hospicmi...
Zopakujem jeho slová:
„Blbec nielenže nevie, že nevie, ale je presvedčený, že to musí ostentatívne dávať najavo a presviedčať iných.“ 

 
Súhlasí Starý chren


13.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 13:26 avatar
(11) J.Tull,
predpokladám, že Ti nič nebráni v tom, aby si sa so svojimi pochybnosťami vyplývajúcimi z tohto príspevku obrátil priamo na pána Jozefa Banáša...
Ty si nebodaj myslíš, že jeho "cynizmus" ohľadne starobincov spočíva v tom, že sa tam chodí "mladnúť" a nie dokončiť svoj život pod všestrannou kuratelou/opatrovníctvom príslušného personálu. No a ešte sa zamysli nad určením hospicov. Ak tak spravíš, potom určite dospeješ k záveru, že tie slúžia len a len pre dlhodobo chorých a zomierajúcich ľudí...
Ak si prečítaš Banášov článok ešte raz a dôslednejšie, potom ho zrejme pochopíš trošku inak...


14.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 7. 2020, 15:18 avatar
Kasafran, do hospicov sa chodí umierať a nie do starobincov - domovoch pre seniorov, mnohí z nich tam často chodia - keď majú na to - pre svoju osamelosť a pohodlnejší život... cynizmus je v myšlienke - "nechajme ich pokapať na koronu, veď aj tak zomrú"... ak uvažovanie pána Banáša trošičku rozšírime, potom podľa tejto logiky - načo vôbec zriaďovať pre seniorov nejaké domovy? ... odstreliť ich a je vystaráno a je to oveľa lacnejšie, veď i tak by zomreli...
Môžem čítať koľko len chcem, jeho neznalosť ohľadne pandémie je evidentná a to sa týka aj čísel, ktoré uviedol... alebo mám uveriť tomu, že tie čísla napríklad zo Slovenska sú dennodenným klamstvom?... prečo by mali klamať v štátoch, ktoré nechceli robiť opatrenia a ich nárast svedčil proti nim...  ... prečo Čína informovala až po čase, prečo povedzme rakúske zjazdovky informovali neskôr? ... lebo sa rozhodli klamať? 
 

To, že sa v niektorých prípadoch a nie je ich málo, včítane vlády, preháňa, je druhá stránka veci...
 


20.
označiť príspevok

Starý chren muž
   14. 7. 2020, 12:22 avatar
Kasafran. 480000 z 9000000 je zhruba 5 percent. Teda nie 0,051 percenta. Banáš nevie počítať.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 7. 2020, 11:32 avatar
Na druhej strane treba napísať aj to, že v tomto sociálno-medicínskom experimente fyzické opatrenia fungujú.

Karanténa a rúška, ak sú prikázané a nosené, znižujú počty nakazených. (Samozrejme, za predpokladu, že oficiálne čísla nie sú podvod ) 

Takže pre bežného človeka dneška je logika zjavná: Ak opatrenia (karanténa a rúška) fungujú, tak aj teórie, z ktorých tieto opatrenia vyplývajú, sú pravdivé.

Ono to tak byť nemusí, ale ako prvé sa to ponúka.

Potom je iba otázka: Čo vlastne chceme? Chceme, aby nikto nezomieral? Alebo chceme, aby nikto nezomrel s diagnózou "kovid"? Alebo chceme, aby neumrel nikto z "našich blízkych"?

Čo vlastne chceme?, to je tá principiálna otázka.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 11:54 avatar
(2) Era,
na "tretej" strane sa treba pooložiť otázku, v prospech koho tieto sociálno-medicínsko-ekonomické opatrenia fungujú...?


4.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 7. 2020, 12:03 avatar
Kasafran - a tvoja odpoveď je aká? Fungujú tieto opatrenia v prospech koho?


5.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 7. 2020, 12:04 avatar
Lebo odpoveď môže byť aj taká, že fungujú v prospech ľudí, v prospech zdravia spoločnosti.


6.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 12:08 avatar
(4,5) Era,
môj predpoklad je taký, že aj takéto "opatrenia" fungujú predovšetkým a len a len v prospech biznisu...


7.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 7. 2020, 12:11 avatar
Nuž, biznis je v podstate veľmi nudná a chladná vec, ak by neslúžil ničomu inému, než sebe samému.


10.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 12:27 avatar
(7) Era,
ten biznis v tej súvislosti som chápal ako kapitál...


12.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 7. 2020, 12:56 avatar
No veď v poriadku. Kapitál je v podstate veľmi nudná a chladná vec, ak by neslúžil ničomu inému, než sebe samému.

Ale za snahou hromadiť kapitál je zvyčajne niečo úplne iné, než kapitál samotný.


15.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 7. 2020, 15:31 avatar
Kasafran, v prospech ktorého biznisu? ... vieš uviesť konkrétne príklady ako aj súvislosti... mám na mysli, ako tento biznis dokáže oblbovať všetkých o nejakom SARS-CoV-2, ktorý ani neexistuje...? alebo ho tento "biznis vyrobil" v Číne o rozšíril do sveta, aby mohol bohatnúť... zároveň ovládol médiá, vlády, zdravotníkov... celého sveta, aby klamali o ňom ... a ako to, že biznis, ktorému škodí je natoľko slabý, že nič proti tomu neurobil, ani len nepípne, podľahol korona správam rovnako...? ... prípadne žiadnemu biznisu neškodí?
 


8.
označiť príspevok

ninka
   12. 7. 2020, 12:17 avatar
Niektorí len zistili, že doma majú rodinu, že si vystačia s málom, naučili sa žiť úspornejšie, zistiac, že existuje niečo ako čas, že k životu netreba sprostosti, veciVECIveci, ktoré nás zasýpajú a zotročujú, lebo ľudia dnes slúžia veciam, nie veci im.
Niekto sa čo-to naučil, zavolal ľuďom, na ktorých si predtým nedokázal vymedziť pár minút, aby prehodil slovko, úsmev, iný niečo vytvoril, alebo naopak, zistil, aké to je nastaviť zrkadlo sebe samému.
Ľudia sú blbučkííí:-----)
Ale aj dobrí žiaci.
A možno aj vstúpili do chrámu Veľkého Heroda, chichi.

Zóna A - Hore

http://www.youtube.com/watch?v=ZLww7KmUAUs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=PLG5L_ZXyHisl-bYRv82TpEAAs_VEdN-gb
Súhlasí Kasafran, J.Tull


9.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 7. 2020, 12:25 avatar
(8) Ninka,
a nenájde sa u Teba niečo aj zo Zóny B - Dole...?


16.
označiť príspevok

ninka
   12. 7. 2020, 16:54 avatar
Keď budem chcieť, nájdem všetko. :o)

Lana Del Rey - Doin’ Time (Official Video)
http://www.youtube.com/watch?v=qolmz4FlnZ0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 7. 2020, 11:33 avatar
Tak ako pandemia v roku 1918 , ktorá prochádzala tiež z Číny ,tiež pandemia z roku 2019 volaná covid 19 je to najhoršie nie len pre miliony životov ktoré si vyžiadala pandemia 1918 a vyžiada covid 19 ale je to najhoršia vec aka sa môže prihodiť biznisu obchodu na svete vo všetkých krajinách .
Rozmenené na drobné presným opakom toho čo tu tvrdí eštebak FERO.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 7. 2020, 12:07 avatar
Pozor, pozor! Posledné varovanie! Ochranné rúška obsahujú 5G antény!

www.mojandroid.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Starý chren muž
   14. 7. 2020, 12:12 avatar
Ja som si ich kúpil 30, lebo budú nedostatkovým tovarom.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:56,  ...trestneho pravnika... Je to aj obraz toho, ako dokaze politicka korektnost a ideologizujuca...
dnes, 06:52,  Problemom je gumovy "nahubkovy" zakon, ktory si vyklada policia inak prokuratura inak...
dnes, 00:55,  V tom máštaké myšlienky ako ja. Asi je viac takých ľudí.... Dovidenia. xD
dnes, 00:47,  No, aj ja som dnes videla ten červený záchranarský. .. pekne pristával. .. alee, videla som...
dnes, 00:44,  To je ešte nič, počkaj o pár rokov. :-) Teraz máš ešte taký bezstarostný medový život...
dnes, 00:43,  ...alebo nič, lebo iba povieš, že ja prvý nidky nezačínam, to si zapíš za uši..!!!!.....
dnes, 00:43,  Ja som dnes tak hľadela na záchranársky vrtuľník, a od srdca som si priala, aby záchrana...
dnes, 00:42,  Jooooj, Milan, m9žem Ti niečo poovedať? *21
dnes, 00:42,  On je horský pes.
dnes, 00:40,  Ja som povybavovala dneska veci v meste, a ptm som doma zaspala na hodinu. .. tak teraz nespím....
dnes, 00:39,  A teba čaká priadza. Odviazať uzol, istiť slovom, pripraviť cestu do snov. *18
dnes, 00:38,  Som vravela Leovi synovcovi, že nemocnica hovorí: "dobrý deň ľudkovia, ak budete zdravo...
dnes, 00:37,  Keď budeš staršia, a pracovne budeš musieť nastupovať na skorú rannú smenu, budíček o 4...
dnes, 00:33,  Minulosť nemá ísť? *14
dnes, 00:32,  Jarooo, v tomto je môj vzor. .. xD ako on chodí spávať. =D Pozzdravujem Ťaaa..,*29
dnes, 00:31,  Azda tam bude aj gazda. *04
dnes, 00:31,  Ešte nechoď.
dnes, 00:30,  spanilá jazda *29
dnes, 00:29,  Čítala som,' čo bolo v minulosti, na to zabúdam. Začnínam deň úplne nanovo.' Papa...
dnes, 00:29,  Na bielom tátošovi. *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 759 bytes in 0,274 seconds)