Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Konšpiračná realita

6
reakcií
889
prečítaní
Tému 27. augusta 2013, 09:17 založil RighteousFred.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 04. 2009
35
19. 09. 2013
55
 
 


1.
označiť príspevok

RighteousFred
   27. 8. 2013, 09:17 avatar
Chcem sem skopcit jeden clanok, snad to prezije. Je pisany jednoduchym a trefnym sposobom, tak preto. Za nevymazanie vopred dakujem, stoji naozaj za preccitanie.

Úlohou tohto príspevku nie je odborná analýza danej témy, ale zamyslenie sa obyčajného človeka nad okolnosťami, v ktorých prežíva svoj život.

Nikdy som nepochopil, prečo existuje niečo ako kapitalizmus, nakoľko je v samotnej svojej podstate neživotaschopný ako taký a nikdy nefunguje bez stimulov prichádzajúcich z vonku. Nebudem vypisovať kedy, kde a ako v histórii či krátkej minulosti kapitalizmus zažíval (pôrodné) kontrakcie, po ktorých sa zrodilo niečo ešte menej životaschopné ako predtým.

Znakom kapitalizmu je tzv. “voľný trh”, ktorý zákonite – ak sa nad tým niekto aspoň trochu zamyslí – vedie automaticky ku monopolizácii trhu a ku korporativizmu, čo je pravý opak voľného trhu. Teda vo svojej podstate sa tvári ako niečo úplne iné, než čo v skutočnosti je. Niečo, čo trpí schízou a vlastne samo nevie čím je. Ak by to bola ľudská bytosť, musela by byť odkázaná na ústavnú liečbu.

Znakom, alebo sprievodným javom kapitalizmu, je aj “demokracia”. Osobne si dovolím tvrdiť, že demokraciu sme tu mali naposledy v 5. storočí pred n. l. v Grécku.

Ďalším znakom je centralizácia moci v rukách, alebo na účtovných súvahách, niekoľkých jedincov, ktorí nie sú výtvorom tohto systému, ale jeho tvorcami. Nie je normálne, aby napr. George Soros v predminulom roku zarobil 150 tisíc krát viac, ako priemerná americká rodina. V hrubom odhade to môže byť 500 tisíc krát viac, ako príjem priemernej slovenskej rodiny. Je pochopiteľné a normálne, ak človek riadiaci spoločnosť s niekoľkými stovkami alebo tisícmi zamestnancov zarobí, dajme tomu, sto krát viac, ako je priemerný plat v danej spoločnosti. Zodpovednosť tohto človeka je neporovnateľne väčšia, ako zodpovednosť človeka danej spoločnosti vo výrobe, nakoľko človek vo vedúcej funkcii fakticky dáva prácu a teda aj peniaze zamestnancovi vo výrobe. Čo ale nikdy nepochopím, je rozdiel, ak niekto zarobí 500 tisíc krát viac, ako priemerná rodina. Toto myslím už nie je normálne. Pritom dotyčný človek nie je na úplnom vrchole potravinovej pyramídy a drvivá väčšina jeho príjmu je vygenerovaná v podstate z ničoho, bez akejkoľvek pridanej hodnoty. Aký reálny systém je schopný generovať hodnoty z ničoho? Podľa mňa iba systém, ktorý je v každom ohľade nereálny a teda neľudský. O príjmoch ľudí na absolútnom vrchole pyramídy sa strednej vrstve snáď ani neprináleží snívať. Čí to je milión, dva milióny alebo desať miliónov krát viac, ako príjem priemernej rodiny, je ťažko povedať, ale je to možné.

Teda na základe týchto znakov si dovoľujem tvrdiť, že kapitalizmus nemôže vyho(v-ň)ovat širokej mase ľudí ale iba úzkej skupine, ktorá ma z tohto zriadenia abnormálny profit.

Tento systém nie len že zabíja hostiteľa, ale aj seba samého, čo je vlastne sebadeštrukcia. Opäť, byť to ľudská bytosť, musela by byť odkázaná na ústavnú liečbu. Keďže ďalším zo základných znakov tohto systému – vlastne je to aj prvok, ktorý charakterizuje tento systém – je spotreba. A spotrebu vytvára väčšina, teda stredná vrstva. Ak by bol tento systém pri zmysloch, nedochádzalo by k decimácii strednej vrstvy, čo sa deje za posledných pár rokov. Ten, čo zarába 500 tisíc, alebo milión krát viac ako bežný občan, si nikdy nekúpi na raňajky 20 tisíc rožkov, alebo 10 tisíc televízorov, či 5 tisíc aut. Takže spotreba bude naďalej klesať, tým pádom aj výrobné kapacity, viac ľudí bude bez práce, spotreba bude klesať ešte viac, výrobné kapacity sa budú ešte viac stenčovať a vďaka tomu ešte viac ľudí bude bez práce. Celý tento systém vedie k nule. Teda vlastne k zániku samotného systému. Čo príde ďalej skúsim opísať na záver.

Tento systém v posledných rokoch vygeneroval niečo ako QE (Quantitative Easing, pozn. redakcie), teda bezbrehé tlačenie peňazí na uživenie seba samého. Takže tento systém požiera aj sám seba. Ak by sa človek reálne zamyslel, nebyť ovplyvnený tým, že keď to robí USA tak je to asi normálne a tak ekonomika asi má fungovať, tak by prišiel na to, že je nonsens, keď niekto, komu chýbajú peniaze, si ich natlačí koľko len potrebuje, ale inému to neumožní – krásny príklad demokracie.

Nerealistickosť tohto systému odzrkadľujú aj podmnožiny ktoré tento systém vygeneroval sám v sebe. Akciový tr(h-t), deriváty a ostatné kvázi finančné činitele. Tento systém len pokiaľ ide o deriváty ich dokázal vyprodukovať v hodnote 30 násobku celosvetového HDP. (Kto chce, ten si zistí v akom objeme sa nachádza hodnota derivátov a aké je HDP celosvetovej ekonomiky). Keďže skôr či neskôr bude treba sanovať aj túto zložku kapitalizmu, finančné prostriedky v snáď dostačujúcom objeme môžeme získať len predajom tejto planéty. Už nám zostáva len modliť sa, že planéta Zem bude mať v tom čase na intergalaktickom akciovom trhu aspoň hodnotu celkového objemu derivátov.

V sedemdesiatych rokoch pochádzalo 50 % celosvetového pohybu peňazí z priemyselnej výroby, alebo služieb a 50 % z akciových trhov a ostatných finančných operácii. Dnes je to 95% v prospech akciových trhov. V súčasnosti sa 93 % všetkých peňazí nachádza v elektronickej forma a iba 7 % v bankovkách.

Keďže od roku 2008 (aj keď reálne od jesene roku 2007) máme finančnú krízu a doposiaľ nedošlo k žiadnym reálnym opatreniam a ani k žiadnemu stimulu z vonku, ktorý by tento systém opätovne naštartoval a zrejme ani k žiadnemu ďalšiemu stimulu nepríde, je iba otázkou, kedy tento systém umrie. Alebo je to skôr otázka dna, čo príde po tomto systéme. Keďže tento systém umiera z časti kvôli ľudskej chamtivosti, egoizmu, rasizmu, túžbe po moci a ovládaní, nemyslím si že po ňom príde niečo humánnejšie. A keďže množstvo konšpiračných teórii z nedávnej minulosti sa dnes stáva realitou, ťažko nepredpokladať, že toto všetko nesmeruje k určitej forme NWO, pretože tí hore sa svojho vplyvu, moci a peňazí určite nehodlajú vzdať, ale smerujú k jeho upevneniu, alebo zabetónovaniu na večné veky. Ak sa ľudia neprebudia a nevezmú moc do vlastných rúk a nezačnú sa na margo veci dejúcich sa okolo nás pýtať, komu to skutočne prospeje a nezačnú ich zaujímať aj iné veci ako plný žalúdok a plytká zábava, inak to ani skončiť nemôže. Katastrofou tohto ľudstva je lenivosť a to nie len fyzická, ale hlavne mentálna. Ako sa vraví, rozmýšľanie bolí a preto žijeme v takom svete aký si zaslúžime vďaka svojej nečinnosti. Pritom stačí tak málo – uvedomiť si čo sa skutočne deje okolo nás a snažiť sa toto povedomie šíriť medzi ostatnými ľuďmi. Z vlastnej skúsenosti viem, že ľudia žijú tak odtrhnutí od reality, že o tom čo sa skutočne deje okolo nich nemajú ani poňatia. Ak im človek začne vysvetľovať súvislosti, pozerajú naňho pomaly ako na blázna. V tom okamihu treba počkať na situáciu, keď človek začne nadávať na všetko okolo seba za to ako sa on zle ma a v tom momente mu stačí len povedať – máš sa len tak ako si zaslúžiš vzhľadom na to, čo vieš o tomto svete. Môžem potvrdiť, že v tom momente sa človek zarazí pretože každý chce viest lepší, komfortnejší, zabezpečenejší, jednoduchší a lenivejší život. A vtedy ich vlastná lenivosť prinúti zamyslieť sa nad tým čo sa deje okolo nich a prečo sa nemajú tak dobre ako by chceli.

Nemám rád, keď ľudia prijímajú fakty bez toho, aby sa nad nimi zamysleli. Neuvažujú o pravdivosti faktov, lebo ich povedal niekto, kto v médiách je prezentovaný ako niekto, kto je v danej problematike odborník a teda všetko, čo povie, je pravda. Často sa stačí len krátko zamyslieť a zistíme, že dotyčný nám vyložil tému tak, ako to jemu vyhovuje a nie aká je pravda.

Na záver by som len dodal, že táto kríza určite nie je finančná, nakoľko nikdy v histórii sa nenachádzalo v systéme toľko peňazí, ako teraz a to množstvo, aké ich pribudlo v posledných rokoch, hovorí za všetko. Snáď by bolo na čase zaviesť nový termín – konšpiračná realita, keďže drvivé množstvo konšpiračných teórií sa dnes stalo skutočnosťou.

Autor: anti NWO, www.protiprudu.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Myslim, ze na diskusiu jednoznacne je, zaujimaju ma protinazory, ale nie typu "nieje to tak" a hotovo...
Súhlasí trinity666


6.
označiť príspevok

huranato muž
   27. 8. 2013, 09:42 avatar
nieje to tak a hotovo...


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   27. 8. 2013, 09:18 avatar
Jedine, co by som autorovi vytkol je "utok" na demokraciu,. Demokracia v cistej forme tu totiz nieje ani nebola a preto ani nevieme, ako by sa ukazala v praxi.
Súhlasí trinity666


3.
označiť príspevok

trinity666
   27. 8. 2013, 09:21 avatar
niekde som citala, ze zakladom demokracie je zavist.. rozmyslam nad tym..


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 8. 2013, 09:24 avatar
5. storočí pred n. l. v Grécku sme tu mali otroctvo a nie demokraciu... resp. otrokársku demokraciu...
V takom štáte napr. bolo zakázané mučenie... slobodných občanov. Preto mučili ich otrokov  


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 8. 2013, 09:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 8. 2013, 09:49 avatar
Lenže podnikatelia vynaliezli proti trhovému hospodárstvu rôzne finty, ktoré zabraňujú, aby fungovalo. Napr. dumpingové ceny, a politici zasa zadlžujú štát, aby mohli dostáť sľubom pred voľbami daný voličom (resp aby navnadili voličov pred voľbami) - kto bude voliť politika, ktorý sľúbi, že bude horšie a zvýši dane, lebo potrebujeme splácať dlžobu?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:59,  (19) Era, privítam, keď mi vysvetlíš, čo časovo i gramaticky znamená Tvoj výraz "do...
dnes, 22:58,  Cirkev chce vládnuť?
dnes, 22:57,  Netušil som, že podľa toku krvi sa dá zistiť vek plátna... A netušil som, že zo stuhnutej...
dnes, 22:51,  Vážená pani? PhDr.? ?Martina Kyselová TA3 Bratislava Vážená pani riaditeľka,...
dnes, 22:46,  https://www.youtube.com/watch?v=WkkC9cK8Hz0
dnes, 22:43,  Americke.. https://www.youtube.com/watch?v=ZkqyIoYAXV8
dnes, 22:34,  https://www.youtube.com/watch?v=34Na4j8AVgA
dnes, 22:29,  https://www.youtube.com/watch?v=PEGccV-NOm8
dnes, 22:28,  Niesi v pekle sestrička
dnes, 22:24,  https://www.youtube.com/watch?v=2on9KoE2j9w
dnes, 22:20,  https://www.youtube.com/watch?v=flPCk8Z5XS0
dnes, 22:11,  https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc
dnes, 22:10,  https://www.youtube.com/watch?v=EmNwaoaTkiY
dnes, 22:07,  (33) Hokejis, on takých figúrok stvoril podstatne viac - a to nielen v Európe, ale aj v...
dnes, 22:01,  https://www.youtube.com/watch?v=YS8fUmyu320
dnes, 21:55,  (65) Hokejis, nielen jeho - on je širokopásmovým usizraelským trollom...
dnes, 21:51,  (2) Hokejis, dovolím si Ťa doplniť - nielen v americkom, ale aj (alebo najmä) v izraelskom...
dnes, 21:40,  Vieme čo je Šebej za človeka, hlboko strčený v americkom zadku, milovník americkej...
dnes, 21:28,  Podporujem výzvu Františka Šebeja proti propagande Komentár Jozefa Banáša: KOMENTÁR -...
dnes, 21:06,  Pápežovi nevadí, že v niektorých moslimských krajinách sú homosexuáli trestaní, v...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 954 bytes in 0,490 seconds)