Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Konečne koniec

24
reakcií
1709
prečítaní
Tému 19. februára 2013, 06:55 založil Arabeska.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Arabeska žena
   19. 2. 2013, 06:55 avatar
„Peter Rímsky nasýti svoje ovce počas mnohých utrpení. Keď im nastane koniec, bude zničené mesto siedmich kopcov a nastane Boží súd. Koniec," znie v proroctve pre posledného pápeža.


2.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   19. 2. 2013, 07:53 avatar
Najprv by sa Papez musel volat Peter Rimsky.
Zatial je este furt ten isty.
Nostradamus predvidal vojnu v 2013.
Baba Vanga zase mier a zivot.
Nuz vyber si.
Poslankyna Valova zo Smeru predvida 100 rocne kralovstvo Slovaka Fica.


16.
označiť príspevok

Fotón
   19. 2. 2013, 13:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Fotón
   19. 2. 2013, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 2. 2013, 23:29 avatar
Pekne fotón, to by si zaslúžilo samostatnú tému, čo si napísal. Dovoľ mi uviesť moje chápanie kapitoly 17. Je to vo formáte písmo/výklad. Možno ťa v niečom doplním alebo opravím.

Písmo:
4A žena bola odiata purpurom a šarlátom a bola pokrytá zlatom a ozdobená drahým kamením a perlami a vo svojej ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva, 5a na svojom čele mala napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Mater smilníc a ohavností zeme.
Výklad:
„Žena mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva“ a tiež „mala napísané meno: ... Mater smilníc“. Uvedené naznačuje, že žena bola smilnica, páchala smilstvo, teda bola neverná. Neverná môže byť ženíchovi alebo manželovi. V tomto prípade je to ženích a tým ženíchom je Kristus. Teda neverná žena tu symbolizuje falošnú cirkev, ktorá nie je verná učeniu Krista, Kristovmu evanjeliu. Takže neverná žena = smilnica = falošná cirkev. V 17. kapitole sa hovorí o nevernej žene, i keď sa často označuje skrátene slovom žena. Slovom žena ale možno označiť aj pravú cirkev, ktorá je verná Kristova nevesta, teda žena = nevesta Kristova = pravá cirkev. Preto treba dať pozor a sledovať kontext, aby nedošlo k zámene.

Písmo:
1Poď, ukážem ti odsúdenie tej veľkej smilnice, ktorá sedí na mnohých vodách, 2s ktorou smilnili kráľovia zeme, a spili sa vínom jej smilstva obyvatelia zeme. 3A zaniesol ma v duchu na púšť. A videl som ženu, ktorá sedela na šarlátovej šelme, ktorá bola plná rúhavých mien a mala sedem hláv a desať rohov.
Výklad:
„2 s ktorou smilnili kráľovia zeme, a spili sa vínom jej smilstva obyvatelia zeme“. Kráľovia a obyvatelia zeme neboli verní Kristovi a jeho evanjeliu ale cirkvi. „Spili sa vínom jej smilstva“ asi naznačuje, že obyvatelia zeme boli zaslepení a opojení učením falošnej cirkvi, teda boli jej slepí nasledovníci a nehľadali pravdu inde a sami. Žena, ktorá sedí na šelme má nad ňou moc, pričom žena je falošná cirkev a šelma je svetská moc ako napr. moc kráľov, politikov, bánk, peňazí a EU.

Písmo:
8Šelma, ktorú si videl, bola, a niet jej, ale má vystúpiť z priepasti a ísť do zatratenia. Obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od založenia sveta, už žasnú, keď uvidia šelmu, preto, že bola, niet jej, ale zasa príde.
Tvoj výklad:
Neveriaci sa budú čudovať, keď uvidia, že POLITICKÁ moc systému počnúc babylónskou ríšou a končiac RKC síce v minulosti skončila (...za čias Napoleóna), AVŠAK ZNOVU PRÍDE!!! (...znovu tu bude inkvizícia, RKC totalita a ďalšie hnusoby!!!...)
Moje otázky a výhrady:
Ak tomu výkladu dobre rozumiem, s jednou šelmou / v jednej šelme prídu všetky menované ríše a ich hnusoby, teda Babylónska, Médska, Perzská, Grécka..., pretože šelma má sedem hláv, t.j. sedem kráľov. Rozumiem tomu správne? Nerozumiem ale, prečo sa tomu budú čudovať zrovna „neveriaci“. V 13. kapitole sa títo / tí istí neveriaci šelme klaňali, viď Zj.J. 13:8. Prečo by sa jej tu 17:8 mali čudovať? Evanjelický preklad, viď vyššie, použil miesto slova divili slovo žasnú a žasnúť môžem napr. od úžasu. Je škoda, že slovo čudovať nemá hodnotiaci význam. Budú sa čudovať pozitívne alebo negatívne? Teda bude to pre nich milé alebo nemilé prekvapenie? Podľa mňa to bude milé prekvapenie.
(Neveriaci nie som si istý, asi myslíš tých, čo neprijali Ježiša Krista za svojho pána, ktorí nevyznali svoje hriechy.)

Písmo:
16A desať rohov, ktoré si videl, i šelma, tí budú nenávidieť smilnicu a spustošia ju a obnažia a budú jesť jej mäsá a ju spália ohňom.
Výklad:
Žena bude najskôr tu šelmu ovládať, ale potom sa šelma vzoprie a bude ju jesť.


18.
označiť príspevok

Fotón
   19. 2. 2013, 13:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 13:42 avatar
Foton a vies co som videla ja ?
ze taky ako ty,bo to plati pre 99,9 % obyvatelstva tejto planety,tuzi po peniazoch,nie laska ale peniaze otvaraju dvere do Novoveku
a ja sprosta som sa ich v mene lasky zbavila,takze sa musim vratit naspat k rezervnej pravde


23.
označiť príspevok

Fotón
   19. 2. 2013, 20:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2013, 08:14 avatar
BUMBO - si vari slepý? V čom sa líši Fico od ostatných kovbojov? Pravda je taká , že je len figúrkou v rukách kapitálu a práve prebieha boj medzi kapitálovými skupinami. Divím sa , že to ty nevidíš. Rozhýb ten svoj premastený mozog a skús vypotiť niečo racionálne. Prečo sa rozprchli tí pravičiari s glóriolou . Alebo Sulík , či Prochádzka ....Nevieš sa pozerať na javy cez ich podstatu a zámery kapitálu. Kapitálu je úplne jedno ako sa volá premier.
Súhlasí Boris_I., nabzlo


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   19. 2. 2013, 08:19 avatar
Cauko havran,
Bumbrlik nesleduje ani len tie americke media, ktore tiez uz nie raz uviedli citacie vysokych politickych pohlavarov, ktori sa nechali otvorene pocut o tom, ze demokracia je len zasterka. Specialne v USA.


14.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   19. 2. 2013, 12:56 avatar
Fico sa lisi od vsetkych politikov nasledovnym:
1-zatial neurobil nc
2-obalamutil slubmi 40 % Slovakov
3-verejne podvadza vlastnu manzelku


5.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2013, 08:21 avatar
Boris_I - ja si myslím , že je to len slovenský primitív , ktorý machruje. Je to taký prototyp Klérofašistu


6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   19. 2. 2013, 08:25 avatar
Kto vie, ja ho poznam uz dlhsie
Predtym to skusal na spravodajskom portaly Aktualne.sk pod nickom "Drotár z NYC"
Tiez som ho uz nie raz oznacil za agenta provokatera.
Súhlasí havran


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   19. 2. 2013, 08:49 avatar
na portáli Pravda žádi agent provokatér pod nikom "kaplan",...


9.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2013, 09:04 avatar
... a komu patrí ten pes?


15.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   19. 2. 2013, 13:00 avatar
Mysliet znamena hovno vediet.
Vy dvaja s Borisom sa tu vrtite ako muchy v hovne, neviete nic.
Ked ste behali s pionierskymi satkami pri zbere kovosrotu, Bumbrlicek bural Berlin Wall.


7.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2013, 08:30 avatar
Niečo na tom je , správa sa v podstate veľmi stereotypne , aj keď navonok chce vzbudiť dojem rozhľadeného človeka , no svoj primitivizmus neskryje , tečie to z neho všetkými dierami 


10.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 09:42 avatar
hm snivalo sa mi,ze mam obrovske kralovstvo a do jednej miestnosti sa chodim pozerat na dary od muzov z lasky,boli to zaramovane zrkadla, v ktorych som sa videla z kazdej strany rovno,sikmo,vzdialene i blizko
neviem preco,pozvala som z okolia vsetky zeny,aby si zo sebou v igelitke priniesli dary od muzov,na stol si kazda pred seba polozila hrbu srdiecok a drobnosti,sedela medzi nimi aj ta pani hypnotizerova
potom som sa postavila k oknu a odtial som porovnavala ich darceky a moje a ked mi priniesli opat jedno zrkadlo,pri ktorom stali viaceri a opravovali v nom moj obraz,strasne som sa nahnevala
slusne som vsetky zeny poslala domov a ked prechadzali cez most,nechala som strazcov pred branou a potom som sa otocila ku zrkadlam a vsetky som ich porozbijala,nechala som si iba ramy,ktore som po jednom vyhadzovala von oknom a tie pristali bud nad vodou,nad zemou,ci na oblohe a pozerala tak na konecne dokonaly obraz
potom som poziadala tych pri brane,aby od kazdej dalsej navstevy vzali zrkadlo,rozbili ho a mne priniesli iba ram a prudko som sa otocila v tych satach,bo som videla ked som sa otocila pri zemi koniec svojich siat a pocula ich vo vetre ,boli tazke a tmavozelene s ciernym lemovanim
Karol Wojtyla zial tu uz nie je a to ostatne ma uz nezaujima


11.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 10:12 avatar
v realnom svete som nedokanala kvoli telu a vyzoru, pre ludsku lasku
je to ten najhorsi trest ako akykolvek nie vhodne zvoleny papez,co i len vdaka nedokonalemu menu,pretoze v nom bude meno Peter !?


12.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 10:17 avatar
ale zase v ktorom obdobi to ludskom mam moznost si zakryt svoje nedostatky pred vami tak ,aby som nebola za ne opat sudena a to pomocou materializmu,ako teraz tu ?


13.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 10:21 avatar
stastie,ze je tu taky materializmus,bez nej by som bola stratena,kam by som sa schovala ?
bola by som bez materializmu za chyby "upalena" ako najnebezpecnejsia , najskaredsia carodejnica


20.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 2. 2013, 15:08 avatar
Arabeska nie je podstatné aké si dá meno lebo antikrist chce zmeniť posolstvá aby ho nikto nepoznal ale vedz že čo je v písme to nezmení.Preto nebudte prekvapený ked ten čo príde si nedá meno Peter Rímsky(Peter II) alebo nebude čiernej pleti.(čiernej pleti o tom nehovorí ani jeden sv.prorok.)Toto sa vo svete rýchlo šíri ale ono to tak nebude lebo by ho každý spoznal.A jeho úlohou je byť utajený pod plášťom dobra.Ale ako ho spoznať?Sv.písmo vraví kto je múdry ten počíta.A tiež koniec koncov ak niekto nevie čo to znamená tak uvidí na skutkoch ktoré bude robiť.Ak začne robiť veci ktoré niesu v súlade zo svatým písmom napr.verejne prehlási že sv.omša je len spomienka poslednej večere a zo sv.omší sa vytratí Eucharistický Ježiš a zmení aj sv.omšu tak vedzte že to je antikrist.


21.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 2. 2013, 18:46 avatar
co ak ja som antikrist ?
hm


22.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   19. 2. 2013, 18:58 avatar
A možno si anjel, len si ležíš na krídlach ;-)


24.
označiť príspevok

ether muž
   19. 2. 2013, 20:02 avatar
to skôr ten antikrist 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:12,  nikto z Vás mi nedal najesť ani nedá najesť, vaše námietky sú bezpredmetné, lebo v spise...
dnes, 09:12,  Pfuu, znie to tvrdo, no sme si vybralj tému *21 myslím, že by sa mal dať udať.
dnes, 09:04,  Keby si mal outu O2 kredit, tak by si mohol občas kuknúť na net za 0,50 centov za deň....
dnes, 09:00,  nikto z Vás mi nedal najesť ani nedá najesť, vaše námietky sú bepredmetné, lebo v spise...
dnes, 08:54,  16,60 veď to je, fiiiii.
dnes, 08:53,  Čau Gabčo, môžem Ťa tak volať, ale veď ju nevolaj syn diabla, no no no.
dnes, 08:39,  vieš čo si napísal syn diabla, že každý pacient musí ísť raz do roka na psychiatriu a za...
dnes, 08:31,  Ilustrácia o Lazarovi a boháčovi je symbolický predobra...protiobraz spoznáme, keď...
dnes, 08:25,  Pane Boze, ty clovece si vobec uvedomujes ze cely ten pribeh o Lazarovi a bohacovi bolo len...
dnes, 08:25,  je to finančný podvod povedala, lenže kto bude robiť mačacie cviky s ekonomovkou, ktorá...
dnes, 08:18,  včeličky pracujú môj miláčik, aj ty musíš pracovať a tváriť sa, že peňiažky budú...
dnes, 08:14,  pekne si sa nahodila danka...
dnes, 08:11,  najväčšieho čerta vždy zatajím, však danka a janka
dnes, 08:07,  starý olej senusz v polievke
dnes, 07:53,  úchylák vypisuje emaily ženám, pedofil a gay vypisuje emaily mužom
dnes, 07:42,  nebudeme sa plaziť po Zemi danka a janka
dnes, 07:41,  Laura Jansen - Single Girls
dnes, 07:40,  prosím pošli email!!!
dnes, 07:37,  Dobré ránko, gabriel pb... Včera som toho mala veľa na programe, tak som Vás zanedbala....
dnes, 07:37,  Laura Jansen - Golden
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 286 bytes in 0,242 seconds)