Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Komu závidí a bojí sa Zlý(zlý duchovia aj sám diabol?)

42
reakcií
6269
prečítaní
Tému 29. septembra 2015, 08:20 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 08:20 avatar
V prvom rade nenávidí kresťanov, ktorí pri krste dostali osobitnú pečať a diabol to vie, lebo je duch a veľmi inteligentný. A závidí im privilégium Božích detí. Diabol nenávidí - kríž, alebo Ježiša na kríži, sväteniny(posvätenú vodu, olej...) nenávidí Pannu Máriu, nenávidí Cirkev a kňazov(lebo títo sú miláčikovia Ježiša aj Panny Márie), nenávidí kostol a modlitby. Z praxe exorcistov sa ukazuje, pri tých najvyšších stupňoch posadnutosti, že takí pľuvajú na Ježiša, Kríž, ale Ježiš nedovolí a neviem o prípade, že posadnutý(resp. zlý duch v ňom) si dovolil pľuvnúť na Máriu. Zlý duch nenávidí Pannu Máriu, lebo je čistá a pokorná a on je špinavý a pyšný. Diabol môže veľa a nemôže všetko - je len stvorením síce ako duch čo je viac ako telesný človek- ale Boh všetko riadi a každé stvorenstvo mu podlieha a diabol to vie. Závidí ľuďom výsadné postavenie Božích detí, lebo Boh čaká každého, ale nie každý jeho pozvanie príjma, ale už to je ľudské rozhodnie. Diabol už na výber nemá a on to vie žiarli na ľudí, na ich plodnosť na ich radosť a nádej - všetko robí preto, aby to zmaril, vie, že je premožený Ježišovým ukrižovanín na kríž a preliatím jeho predrahej krvi a, že bude navždy zhodený do priepasti, dovtedy kým ten čas nastane má voľnú ruku a môže zvádzať človeka a keďže človek má slobodnú vôľu a mnohí majú predstavu, že sú aj nesmierne múdri zaiste vedia rozlíšiť dobré a zlé, lebo pokušenie je v poriadku, ale prijať ho a robiť zlo je rozhodnutie človeka a nikto sa nebude môcť vyhovárať.


15.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 9. 2015, 16:01 avatar
(1.) To je zaujimava myslienka, ze Jezis nedovoli posadnutemu poplut obraz Marie. Myslis si, ze neposadnutemu cloveku by nieco principialne znemoznilo poplut obraz Marie?


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 16:06 avatar
To neviem. Veľa veci je tajomstvom. V podstate ja viem veľmi málo, len cez povolané osoby som čo to dozvedela a načítala. Osobne neodporúčam robím také a podobné zlé veci, skôr či neskôr človek to sám oľutuje a bude sa trápiť. Tak načo to robiť?


17.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 9. 2015, 16:21 avatar
(32.) Ide o princip. Kludne by som stavil aj svoj mesacny prijem, ze by sa mi nic nestalo a nic by mi v tom nemohlo zabranit.

Vies... to je presne opacny pripad ako ked veriaci povie, ze on moze narabat s jedovatymi hadmi a pit jedy a kyseliny, ze jemu sa nemoze nic stat. Hned by som sa s kymkolvek takym stavil, ze ked mu donesiem z hory muchotravky zelene tak ked ich zje tak umrie bez pomoci za par dni - zatial sa nik neodvazil.


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 9. 2015, 10:44 avatar
Je tiez pisane, ze Boha nebudes pokusat  


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 20:13 avatar
1....Lea,...presne naopak. Aj v minulosti stál diabol za kultom-"kráľovnej nebies", za "krížom"/Tau/ a podobne. Máš to v Písme u Ezechiela a pod. Kostol ,svätená voda,a opakované modlitby sú tiež jeho dielom. Prvotní kresťania určite nestavali takéto rituálne,megalomanské stavby. Aj preto vyplýva z Biblie,že falošné kresťanstvo/burina/ je náboženstvo,ktoré riadi satan,boží odporca.


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 22:52 avatar
Pozor, lebo ta oznaci za samouka ako mna a dalsich a aku mas potom sancu proti jej studovanym teologom?  


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 08:25 avatar
človek je menej ako duch, ale má jednu výhodu, ktorú mu duchovia(zlý duchovia) závidia - keďže duch je bytosť dokonalá s iným poznaním ako človek a rozhodne sa - niet cesty späť. Človek sa môže rozhodovať tak či onak, ale len počas život, v okamihu smrti odchádza taký aký je, tento stav aj dušu aj lásku aj nenávisť si prenáša do večnosti - niekto do pekla a niekto do očistca, výnimoční rovno do neba. Po smrti ešte majú nádej duše v očisti, ale samé už nič nezmôžu - pomôže len človek, spoločenstvo, ktoré za nich obetuje omše a modlí sa.. Preto si treba uvedomiť svoje život a možnosť voľby, ktorá po smrti zaniká.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 08:29 avatar
Satan bol pri Bohu, vie ako tam bolo úžasne a o čo prišiel. Napriek tomu sa rozhodol proti Bohu. Najväčší trest je neprítomnosť Boha - lebo tam je zlo, hnev, beznádej, plač, bolesť, tma a nekonečne utrpenie. Preto žiarli na obyčajných telesných ľudí, ktorí majú na výber a hlavne, že každý je pozvaný a očakávaný. Lenže cez slobodnú vôľu sa nie každý rozhodne prijať a povedať Bohu áno.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 08:37 avatar
jo a ešte v tých prípadoch posadnutosti - Zlý duch zúrivo trhá a nenávidí ruženec - trhá ho
Súhlasí  ×


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 20:30 avatar
Satan stojí aj za ružencom,ktorý je aj v iných náboženstvách,ktoré určite Boh neschvaľuje. A uved jeden dôkaz,že ho naozaj trhá! Je to stredoveké myslenie,myslieť si,že opakované,formálne modlitby sú blízke Bohu Biblie.
ežiš svojim učeníkom povedal: „Keď sa modlíte, nehovorte znovu a znovu to isté, ako to robia ľudia z národov, domnievajúc sa, že budú vypočutí, lebo používajú mnoho slov.“ (Matúš 6:7) Teda Ježiš svojim nasledovníkom výslovne povedal, že nemajú odriekať naučené modlitby. A ten kto tvrdí opačne,musí byť jeho odporca!


5.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 9. 2015, 09:12 avatar
lea,možnože je u teba nejaká snaha o pochopenie.Ale vysvetli mi prosím ťa,ako si prišla na to,že Diabol nenávidí - kríž,svätenú vodu atd.V Slove od Boha nenájdeme nič podobné.Sú to len svedectvá ľudí,ktorí sami mohli byť diablovým médiom.
Asi ti poviem novinku,ale myšlienka "človek je menej ako duch" nemá zmysel,lebo človek MÁ ducha tak,ako má i dušu a telo,pričom rozhranie medzi dušou a duchom vie určiť len Božie Slovo.
Ako člen RKC by si mala poznať Sv.Písmo,ktoré evidentne nepoznáš.Začni ním.Podľa katechizmu §133 si ho povinná poznať.
Súhlasí  ×


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:22 avatar
stefan5 áno zle som napísala, že človek je menej ako duch, ale je ešte nedokonalý, lebo je telesný a nie je čistý duch - tak som to myslela, neviem dokonalo písať, áno človek ma telo aj ducha

stefan5 - evidentne nepoznám veľa, stačí, že evidentne vedia veľa z Biblie citovať iní


8.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 9. 2015, 09:28 avatar
áno,ale nemýľ si citovanie s poznaním.Keď si vezmem za základ,že Božie Slovo je Pravda a chcem ju hlásať,tak čo mám citovať katechizmus?Alebo satanistu Gándhiho ako tzv.svätý JP2?


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:30 avatar
Stefan 5 je veľmi dobré, že máš poznania aj, že nielen ovládaš Božie Slovo, ale máš aj jeho poznanie.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:25 avatar
stefan 5 ku ktorej cirkvi patríš alebo náboženstvu či si samouk? Len zo zaujímavosti sa pýtam.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:28 avatar
Inak je sranda ako každý vie čo má robiť kresťan katolík - či už to protestanti, Jehovoví svedkovia, úplne najlepšie to vedia ateisti, agnostici. Ja osobne nepíšem nikomu čo ma robiť, píšem len z pozície katolíčky a mojej viery.


12.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 9. 2015, 09:30 avatar
Viem ,čo má robiť katolík,lebo som ním viac,ako 40 rokov bol.


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:32 avatar
dobre, ja mám rada, keď viem s kým sa zhovarám a na čej strane je človek s kým vediem dialóg
Súhlasí stefan 5


10.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 9. 2015, 09:29 avatar
Som v Kristovej Cirkvi.To je všetko.Viac na obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 9. 2015, 09:31 avatar
ďakujem a cením si Tvoju čestnosť - mnohí sa hanbia vyznať koho veria, uznávajú alebo čím sa riadia napr. taký Fotooon a pritom je jedno ako sa rozhodol a vybral si z celej ponuky, hoci by bol aj zenbudhista


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 20:23 avatar
17....veľavravné! To tvrdia všetci....a predsa nie sú Kristovými nasledovníkmi,lebo nerobia čo učil Kristus.


18.
označiť príspevok

Karola žena
   29. 9. 2015, 18:25 avatar
hm...čo sa tu človek všetko nedozvie  

je xxx ľudí, ktorí nemajú s náboženstvom nič spoločné..v živote sa nezaoberali zlým duchom, svätými a božstvom,..napriek tomu sú zdraví, šťastní a spokojní..., títo ľudia sú slobodní..nezaťažení..))

Boh a ďábel /sorry   )) .. je vytvorený náboženstvami...; zlo , i to "ďábelské" zlo, pochádza vždy od človeka,..presne tak ako dobro..čiže my sami ľudia produkujeme to, čo nás ľudí prenasleduje..
Súhlasí  ×


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 20:20 avatar
35....satan sa prejavuje aj tak,že maskuje sám seba,a navodzuje fakt,že neexistuje,....a presviedča ľudí o tom,že zlo je len produktom ľudí. Nie je to tak,....je tu niečo čo v mnohom presahuje pôsobenie ľudí.
Satanovi je jedno, do ktorej pasce sa chytíme, hlavne, že nás chytí. Keďže "nie sme v nevedomosti o jeho zámeroch, ",......nemusíme sa ním dať oklamať. (2. Kor. 2:10, 11)
Karola,....problém ľudí je v tom,....že nechápu čo je sloboda,šťastie a pravý pokoj,.....a nevedomky konajú jeho vôľu,tak ako ty svojimi vyhláseniami.


27.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 9. 2015, 20:35 avatar
zaujímavé, ..toto shargara je pritiahnuté za vlasy a načisto pomýlené, potlačené racio čo si vyhlásil,..samozrejme že zlo je produkciou ľudí, ..kto iný by robil zlo, ak nie človek ? )..a môžeš bližšie opísať ako satan maskuje sám seba?.. alebo je prevtelený do miloty ?
prečo si myslíš že ľudia nechápu čo je sloboda, šťastie a pokoj ? ..to predsa s vierou nesúvisí...práveže veľmi dobre to chápu a ak si mimo reality, na rovinu poviem, že mať plnú kreditku , byť bez dlhov a byť zdravým , mať šťastnú rodinu,vzťah .robí dnes ľudí vskutku spokojnými, šťastnými a slobodnými.a vôbec..zober si Kollýára, aký je šťastný , spokojný a vyrovananý..a pritom pomáha, dokonca polodí deti a rozširuje svoj gén..a nemusí byť pritom veriaci aby ten pravý pokoj našiel...


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 21:08 avatar
49......Karola,v tejto oblasti mám aj skúsenosti z psychológie a viem čo tvrdím. Ilúzia šťastia a pokoja je nálepka,ktorú si dal svet bez Boha ,a predstiera aký je šťastný. Je to sebaklam. Výskumy a stav sveta poukazuje na úplne niečo iné. Duševné choroby,poruchy a vnútorný rozpor človeka je tak veľký,že stačí iba malá iskra a vybuchne.
Tento fakt je tak zrejmý a viditeľný,že aj hollywoodska kinematografia produkuje scenáre,kde existenčná prázdnota u ľudí,ktorí majú všetky predpoklady byť šťastní dominuje....a určuje ,že šťastní nie sú!
Karola ty nevidíš pod povrch vecí, a posudzuješ to len navonok,to čo je zrejme len tvojím očiam.
Konzumné správanie,civilizačné trendy,zvyšujúci sa ekonomický štandard...atd,.....zvyšujú úpadok a nešťastie ľudí.
Nedaj sa oklamať tragikomickým príbehom tohto sveta Karola!


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:38 avatar
Shagara máte vo svojej cirkvi exorcistov? Ak áno videl si od nich video či čítal knihu, keďže exorcizmus (teda vyháňanie Zlých duchov aj diabla) má cirkev aj vo svojich predpisoch a spisoch a Ty to neuznávaš.

Tak sa pýtam ako je to v Tvojej cirkvi. A či vo vašej cirkvi sa uznáva to, že diabol aj zlí duchovia pôsobia a budú pôsobiť, až kým nebudú Pánom zhodení do priepasti a nebudú môcť škodiť.

Ak neuznávaš či Tvoja cirkev neuznáva alebo popiera existenciu a pôsobenie Satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší po svete potulujú - načo to riešiš? Netráp sa s tým.


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 20:57 avatar
50.....Lea,diabol sa "vyháňa" inak,ako si to predstavuješ ty ,alebo RKC.
A samozrejme,....satan a démoni pôsobia/pojednáva o tom Písmo/,....ale najviac sa prejavujú vo falošných náboženstvách.
A démona nejakou formulkou a podobne nevyženieš! Ak ťa oklamalo to,že prejav posadnutého sa radíkálne zmenil,....tak je to len zmena jeho prejavu. Satan zvíťazil tým,že daný stav zmenil a utvrdil niekoho v sebaklame a vo viere v niečo,čo odporuje Písmu,Bohu.


35.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 21:05 avatar
Shagara ako sa vyháňa Zlý duch či Satan? Ja uznávam to čo píše a robí rímskokatolícka cirkev. Oľutovanie hriechov(úprimne a z celého srdca) a spoveď, Sväté prijímanie a jedna z predpísaných modlitieb na oslobodenie od zlého, pri vážnych prípadoch sa modlí a cez meno Ježiš vyháňa zlých duchov oprávnený kňaz exorcista.

Naozaj ma to zaujíma ako sa vyháňa démon? Vysvetlíš? Aký je postup? Ja som svoj napísala si myslím v súlade s RKC.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 21:18 avatar
57...ten spôsob je v Písme. Človek musí najprv pochopiť,čo je účelom jeho bytia a musí spoznať,že existuje prvotná príčina,Boh. Až potom môže hladať hlbšie pochopenie pravdy o sebe,Bohu a živote. A tak poznanie ,pochopenie zmyslu náboženstva ,uctievania Boha vedie človeka k pravej slobode a to je najlepšia ochrana pred zlom a jeho vládcom.
Dnes sa náboženstvo chápe úplne prekrútené,ako istý rituál pri vykonávaní opakovaných,mechanických úkonov. A práve tie človeka dostávajú do sféry toho zlého. Deň čo deň komunikujem s kresťanmi každého druhu/hlavne s katolíkmi/,a som šokovaný hrubou neznalosťou a názormi týchto kresťanov.
Teda,Lea.......ako povedal Ježiš "pravda oslobodzuje"/aj od zlého,a od všetkého/,....teda presné poznanie,porozumenie,....a až na základe tohto poznania môže vzniknúť pravá ,nezaťažená viera. To čo dnes dominuje vo svete ,je všetko možné,len nie spôsob života založený na láske,na poznaní pravdy, a na viere. Pretože rituál,formálnosť,slepá viera nie je to pravé orechové! A neoslobodzuje!


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 21:25 avatar
Som rada, že poznáš Pravdu aj si excelentný v Písme. De facto to znamená, že Ty alebo človek Tvojej viery je oslobodený a Zlý duch či Satan sa vás nedotýka, lebo "a tak poznanie ,pochopenie zmyslu náboženstva ,uctievania Boha vedie človeka k pravej slobode a to je najlepšia ochrana pred zlom a jeho vládcom". Nepotrebujete exorcistu ani modlitby iné, než sú v Biblií.


39.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 21:31 avatar
Ešte jedna otázka. Aký názor máš Ty či Tvoje náboženstvo - na Sväté prijímanie, na hostiu? Vy chodíte na Sväté prijímanie, na hostiu?


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 22:58 avatar
Lea, mam dojem, ze svate prijimanie, alebo kazdy to vola inak - vecera panova.
Ako som sa prave docial (fakt studovat nieco nove je super), tak SJ maju veceru panovu len raz za rok..
Tu je to pekne popisane:

www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 22:59 avatar
som nedopisal: Lea, mam dojem, ze svate prijimanie, alebo kazdy to vola inak - vecera panova...... ma kazda denominacia


19.
označiť príspevok

Karola žena
   29. 9. 2015, 19:03 avatar
si mylsím..že veriaci človek..ten čo je vskutku duchovnou láskou prepojený celým svojim bytím, celou dušou a vedomím, .. mlčí,...nikoho ".neznásilňuje " k viere v Boha, nepoučuje kázňami,...taký človek je pokorný a rozdáva vôkol seba lásku.


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:26 avatar
Karola súhlas láska a pokora, znak viery. Ale niekedy je potrebné aj hovoriť. Každopádne po ovocí spoznať človeka - pokoj, láska, pokora, dôvera a úprimná radosť srdca. Skutočne veriaci nemôže si dovoliť hnev a zachmúrenú tvár aspoň nie dlhodobo - k veriacemu človeku patrí radosť, nádej aj prejavy láskavého, ale nie vulgárneho humoru. Ale ozaj najdôležitejšia je láska a dobrota.


29.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 9. 2015, 20:39 avatar
sú ľudia láskaví a dobrí aj bez viery, ...osobne mám takých vo svojich kruhoch a sú lepši ako veriaci..bohužiaľ, nepoznám dobrého veriaceho človeka až na dve -tri výnimky...


30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:41 avatar
Karola vždy je neveriaci lepší ako kresťan katolík, s tým sa nedá nič robiť. Tak si to ľudia vždy hovoria aj argumentujú. Nie je dôvod to vyvraciať.


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:44 avatar
Okrem iného ako aj na DF vidno aj inak veriaci v inú cirkev, náboženstvo či samoštudujúci Bibliu sú jednak lepší a jednak múdrejší než bežný kresťan katolík. Niekto musí byť posledný, mne osobne to nevadí.


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 22:50 avatar
Kto ti brani, aby si studovala bibliu a vsetko okolo aj ty_
Inak, ked povies "Mňa osobne Biblia odlákala od cirkvi a začala som cirkev spochybňovať, kňazov.", tak to znamena, ze si v nespravnej cirkvi..
Ako ta moze odlakat viera o cirkvi?
Ako to riesis teraz? Zubami, nechtami, prsty do usi?


32.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 9. 2015, 20:56 avatar
lejka neklam samú seba,..je to všetko v človeku a o človeku bez ohľadu na vieru.., aký má charakter, ako hodnioty , ako je empatický a pod., viera nenapráva...ak človek neprenikne do lásky k blížnemu svojmu,.je zbytočné sa o tom baviť..
Súhlasí Wolfe


34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:59 avatar
Naozaj mi už mnohé nevadí. A zhodneme sa veru v tom, že pokiaľ človek v praxi k ľuďom okolo seba neprejavuje lásku a dobrotu je to o ničom aj viera aj neviera, tú lásku treba prejavovať aj v robote aj s cudzími ľuďmi, ale hlavne doma, kde nás nikto nevidí a sme sami sebou. Mnohí hrajú formu a idú sa od miloty a ochoty potrhať medzi kamarátmi či v robote - a doma sú bezcitní, tyrani alebo povaľači, to nie je dobré.
Súhlasí Karola


26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 9. 2015, 20:34 avatar
Skutočne a úprimne veriaci človek nevyzerá normálne, ale vyzerá ako na práškoch, v tom dobrom slová zmysle a vznáša sa na ružovom obláčiku a opäť v dobrom slova zmysle. Ja poznám takých ľudí a nejak som o nich pochybovala či sú normálni, ale sú. Lenže to človek pochopí, až keď sa zaradí k ním. V podstate nemožno sa normálnym ľuďom čudovať, že na veriacich aj na vieru pozerajú ako na istý typ bláznovstva a nedôverujú tomu, viera je postavená tak aj tie náboženské veci aj to čo si pre ľudí pripravil náš Pán Boh je pre bežného človeka, ktorí nie je hlboko veriaci - jednak nezmyslom a jednak ťažko uveriť, s tým sa však počíta, že taký postoj má bežný človek.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:20,  2( Lemmy Podľa teba, je rozpínanie mysle, pokrokom ?
dnes, 11:18,  tomino, vsak to je vasa filozofia, hlasate evanjelium prosperity....kto je chudobny, tak toho Boh...
dnes, 11:02,  nájdi 10 rozdielov....
dnes, 11:01,  Aha Titi, Pozri...
dnes, 11:00,  Aj ten obyčajný kostol na dedine je luxusný a jeho stavba drahá... a to nehovorím o...
dnes, 10:52,  to pocujem prvykrat....asi si nebol v kostol po beznych dedinkach.....a bol si vobec dnes na omsi...
dnes, 10:49,  RKC sa topí v luxuse, takže nemože byť cirkvou kristovou.... to vie každý kto vstúpi do...
dnes, 10:46,  iba truhlik vystupi z RKC a ide k znovuzrodenym......to si kludne mohol ist aj k jehovistom *57
dnes, 10:44,  rozpravka je to len u hlupych ateistov......miliardy ludi nasleduje Jezisa Krista, je to osobny...
dnes, 10:43,  Už rok a pol som protestantom. Kebyže nie si prilepený na stoličke, tiež by si prestal...
dnes, 10:42,  tomas.....tento mesiac si znovuzrodeny, buduci budes co ? rastafarian ? hinduista ??? opat...
dnes, 10:40,  co mu nerozumies ? ze ti povedal, ze ta odviedol satan ????
dnes, 10:38,  Aj keby to neolutoval, aj tak by si mu mal odpustiť.... KAZDEMU ! A nielen kajúcnikom... Ale...
dnes, 08:47,  Ako je možne, ked som mal vyhrady voci katolickemu uceniu a ten kňaz ma aj tak zaradil medzi...
dnes, 08:13,  Boh je fikcia, ale nevravme to nahlas....
dnes, 08:05,  Rozprávka o Kristovi je vhodná len pre dospelé deti. To je pre takých ako si ty. Vek máš...
dnes, 07:59,  Nielen o mne klameš, ale aj ignoruješ 14. Tebe to asi nikdy do konca života neťukne, na čo...
dnes, 07:57,  Nič také predsa netvrdím, neklam o mne. Použil som slovovymýšľať. Vidím, že výmysly o...
dnes, 07:50,  odviedol ta satan *53*53*53*53*53
dnes, 07:50,  takže zrazu je uz Kristus reálny......velmi rychlo sa ucis lemmy !!!! Vyborne ! Zacina mi...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(125 962 bytes in 0,269 seconds)