Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kolonka pre ateistov

25
reakcií
1261
prečítaní
Tému 27. októbra 2012, 04:25 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 02. 2009
88
16. 12. 2008
62
28. 07. 2016
15
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 10. 2012, 04:25 avatar
Toto je kolonka pre náboženstvo, ale diskutuje tu 90% ateistov. Prečo sa nezriadí aj kolonka pre ateistov, aby veriaci tiež mali možnosť si volne podiskutovať o svojich problémoch, lebo tí ateisti nemajú doteraz naozaj inú šancu, niekde sa vzájomne vytešovať ? Ja myslím, že by to nebol zlý nápad, lebo v diskusii o viere sú viditeľne aktívnejší, ako veriaci. Alebo by ešte bola možnosť premenovať kolonku náboženstva na kolonku ateizmu. A tam by sme tiež aj my veriaci mohli prispieť aspom tými 10%.


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   27. 10. 2012, 07:24 avatar
ateizmus nieje problémom tohto sveta,ale náboženstvo ,proti zlu treba bojovať,lebo náboženstvo je zdroj všetkého zla a zaostalosti na svete.
Súhlasí Centex, ...d0d0...uk


15.
označiť príspevok

luke85 muž
   27. 10. 2012, 16:51 avatar
Hovorím, jebetý, tu ako keby si hrach na stenu hádzal. Najvyšším problémom je štát, nie náboženstvo.


26.
označiť príspevok

Fotón
   8. 11. 2012, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2012, 08:36 avatar
ale diskutuje tu 90% ateistov.

Pochop, kresťania sú v kostoloch, kde nemajú internet. A otázka ešte: ako si prišiel k tomu číslu? Ak si vezmeš bežné mená z df.sk, tak väčšina sú teisti, len mizivá časť sú ateisti.


8.
označiť príspevok

harrybka žena
   27. 10. 2012, 12:51 avatar
Ahoj elemír. A čo im v tom bráni aby zakladali také témy?


17.
označiť príspevok

milenia žena
   27. 10. 2012, 22:24 avatar
Citim sa byt diskriminovaná, že tu nemám čoby ateista vlastnú kolónku  


21.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   28. 10. 2012, 11:31 avatar
elemír a čo bráni veriacim, aby sa realizovali aj na tomto fóre. Žeby preto, lebo ateisti majú väčšinou pravdu a tá sa bludmi dá ťažko vyvracať? Ale keď ti to vadí navrhni, aby sa téma náboženstvo premenovala na: teatepolyteizmus. A máš tam skoro všetko. Lebo ani tie tri pojmy v jednom slove nevystihujú celú podstatu názorov na svet. Už sa o tom písalo na tomto foŕe a otázka znela. Kto je Däniken? Teista ani monoteista nie je, lebo prišiel s teóriou, že zem v dávno minulej dobe navštívili bohovia z vesmíru. Ateista tiež nie je lebo nevrí v boha menom Pán, ktorý nemohol stvoriť to všetko, čo mu pripisujú teisti. Ale nie je ani polyteista, pretože on síce tvrdí, že sa na zemi v minulých časoch nachádzalo viacero boho i bohýň, ale ich neuctieva. Teda nie je ani opakom monoteistu. Ale čo potom v tejto súvislosti je? Nech je čo chce, mne osobne to nevadí. Skôr delím diskutujúcich podľa toho, či ich príspevky majú hlavu a pätu, alebo sú to nezmyselné vymysly historicky ani logicky ničím nepodložené. Napríklad: Diskutovalo sa o dedičnom hriechu. Ale podľa Biblie žiadny dedičný hriech nieje. Jedná sa o prvotný hriech. A takto ho vo svojom príspevku nazval aj jeden z veriacich diskutérov. Aj som mu zato vyslovil uznanie. Osobne som toho názoru, že pomenovanie náplne náboženských i protináboženských pojmov nie je podstatné. V jednom ti ale dávam za pravdu. Niektorí diskutujúci nezverejňujú len témy dotýkajúce sa náboženstva, ale píšu aj o niečom, čo s hlavným predmetom kolónky náboženstvo vôbec nesúvisí. Napríklad sa škádlia rôznymi sexuálnymi návrhmi, a pod. Mne to však až tak veľmi nevadí.


3.
označiť príspevok

starec muž
   27. 10. 2012, 07:41 avatar
Prečo sú náboženskí predstavitelia vyššia kasta? Evidentne majú radi moc a slávu. 


5.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 10. 2012, 09:26 avatar
No vidíte aj teraz, sami ateisti. Keď už teda sme tu zase, čo si myslíte o idiotoch? Ja si myslím, že idiot je človek, ktorý je presvedčený o tom, že opak je pravda. A teda veriaci aj neveriaci sú presvedčení o pravom opaku, ibaže veriaci sa už teraz dotýkajú Boha a vy ateisti čoho ? O čo sa opiera vaša teória ? Na 100% betón to nemá nikto z nás, ani veriaci a ani neveriaci, až na konci sa ukáže, kto bol idiot.


6.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2012, 11:41 avatar
Ty sa opieraš o haluz, ja o rozum. Už teraz sa vie, kto je idiot, ja to nie som. 


7.
označiť príspevok

regulus muž
   27. 10. 2012, 12:47 avatar
Tak si ten rozum vyber von a daj pekne na stol, nech sa na ten Tvoj rozum pozrieme vsetci .
Súhlasí Vladko


9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   27. 10. 2012, 12:55 avatar
nemusi, na to su uz pristroje, ktore ti jeho rozum mozu doslova ukazat na obrazovke.


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   27. 10. 2012, 12:56 avatar
nech ukaze veriaci boha. To je to, co tu nebolo za cele tisicrocia dokazane.. prejav rozumu je zrejmy po celu tu dobu.. viera ostava len vierou.. teda niecim neuchopitelnym, nedokazatelnym a vo vseobecnosti uplne neprospesnym.
Súhlasí nabzlo, Centex, Skellington


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2012, 13:05 avatar
Prečo by som mal vyberať rozum? Z toho, čo som povedal, si ako sa dopatlal k tomu, čo po mne požaduješ? 


12.
označiť príspevok

nabzlo muž
   27. 10. 2012, 13:11 avatar
elemírko dobre som sa pobavil ako sa vy veriaci dotíkate boha,pre boha ,ale ktorého,šak ste si ich navymýšľali stovky,niektorí už pomreli,lebo vymreli,tí čo v nich verili,to isté čaká aj kresťanského boha,zomrie s posledným kresťanom...


22.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   29. 10. 2012, 14:47 avatar
No elemír. Toto sa ti teda parádne podarilo. Sám seba si sa úplne presne definoval. Gratulujem. Odporúčam zmeniť si aj nik, aby v sa tebe už nikto nemýlil.


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   27. 10. 2012, 15:27 avatar
Elemír,1, mne nevadí, že sa do nábožensky ladených tém pripájajú aj ateisti. Práve, že by sme to mali vítať. Ako inak sa neveriaci môžu dostať k viere, ako cez svedectvo veriacich? Nepoznáš slová pána Ježiša adresované apoštolom a tým vlastne všetkým kresťanom: "choďte a zvestuje evanjelium?"
Okrem toho, ak máš oponenta, a si nútený svoju vieru obhajovať, skvalitňuje ťa to, si nútený konfrontovať a tým je sila tvojej viery skúšaná. Čo by si robil, keby si bol fyzicky prenasledovaný za vieru, keď ti vadí slovná oponentúra?


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   27. 10. 2012, 15:30 avatar
Ak máš záujem o diskusiu s veriacim, som ti k dispozícii. Nahoď tému a môžeme diskutovať. A príspevkami neveriacich sa nemusíme nechať vyrušovať, ale na ne pravdivo reagovať. Mne nič takého nevadí, jediné, čo mi vadí je tendenčnosť.


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 10. 2012, 20:15 avatar
Napríklad veriaci je tendenčný, keď povie, že je len jeden boh. Ako naschvál, práve ten, v ktorého on verí. 


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 10. 2012, 05:48 avatar
Vlado,16, áno je to tendenčnosť, skôr by mal povedať, že podľa poznania, ktoré mám a skúsenosti s Bohom, VERÍM, že Boh, v ktorého verím, je ten pravý.
Súhlasí rose.madder


19.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 10. 2012, 05:57 avatar
slušný človek, bez nich sa tu diskutovať nedá, aj keď niektorí sú už trocho obohratí, predsa potom človek tú viere nielenže inak vníma,ale akoby si to človek potom viacej vžil, čo vlastne má.Ja som tu už vickrát písal a oni ma už perfektne poznajú, na čom je založená moja viera, ale konkrétne k tomu sa mi ani raz nevydrili, vždy to obídu. Ja som bol najmenej tri krát väčší ateista, než to čo tu oni predvádzajú, ale vždy sa dá na nich predsa len nájsť niečo nové.Mnohí z nich to majú naštudované neporovnateľne lepšie, ako ja a predsa zostali na druhej strane Na tomto fore som objavil veľmi zvláštnu skupinu neveriacich v tom, že napriek nevere vykazujú veľké znalosti biblie a evanjelia a to ma fascinuje, že nčlovek nediskutuje s niekým, kto o tom nemá šajnu, proste to predsa má úroveň. Väščinou ??..Takíto ľudia mi pripadajú ako žiaci na škole, ktorí sa učia teoriu plávania. e vlastne, že to, či je nebo, alebo peklo nechávam na potom, lebo výhody viery si užívam už teraz a jestli že to funguje tu ateraz tak nepochybujem o tom, že to bud fungovať aj tam a potom. A to je vlastne ten najrukolapnejší dôkaz o Bohu, ale za tým sa teraz nehrabem, teraz mi stačí ta odozva na môj najintímnejší život a to hlavne tým, že život s vierou je úplne iný a bol by som idiot, keby som túto šancu nevyžil už tu na zemi a preto tá zmienka o idiotoch. A toto oni stále ignorujú, toto je pre nich tá voda, do ktorej sa boja ísť, aj keď teoriu plávania majú už dávno perfektne naštudovanú.


20.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 10. 2012, 06:04 avatar
Stred príspevku mi vypadol, škoda, či už tak rozhodol Boh, alebo administrátor, alebo som ja niečo po... už sa mi to nechce písať druhý krát.ale určite nebudúce.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 10. 2012, 15:14 avatar
Je to samozrejme debata o tvrdení proti tvrdeniu. Ale napríklad niekto hovorí o svojom zdravom rozume, ,ale čo je to ten tvoj zdravý ropzum ? Hovoríš, že cirkev je haluz, ale ta haluz sa dá aspom chytiť, ale čo tvoj rozum ? Takže takéto psychické džudá k ničomu nevedú a vtedy zostáva iba jediné, ponechať každému svoj vlastný rozum a robiť všetko preto, aby sme si navzájom tie veci tolerovali, lebo to je ako v tej realitke, kúpil by som tento dom, ale za rozumnú cenu, ibaže rozumná cena pre kupujúceho je jeden milion a pre predávajúceho je rozumná cena dva miliony, to je podobné. Tak je to aj s tými našími prbllémami, já by som teraz len chcel pripomenúť, podľa jedného iného príspevku, že je treba rozlišovať neveriacich, ktorí nemajú o tom žiadne vedomosti a sú mimo všetkého diania a tých neveriacích, ktorí to majú všetko naštudované a presne vedia, prečo neveria a takíto by sa práve mohli zúčastňovať ekumenizačných procesov, alebo, ak je vytvorená nejaká ekumenizačná spoločnosť, mali by sa jej ateisti zúčastniť ako nejaká ďalšia viera, lebo niekedy mám dojem, že medzi kresťanmi a budhizmom, islamom a všeliakými inými nekresťanskými cirkvami je väčšie nedorozumenie, ako medzi kresťanmi a ateistami. potom by bolo aj "rozumné", ab sa zúčastňovalo v kolonke ateisti. To veľmi široký záber vôbec diskutovať na niektoré témy, vytrhajú sa vety z kontextu, ktoré sa veľmi ľahko prekrúcajú a zhovaďujú a tým pádom aj tie minimálne šance sa ešte viacej zmenšujú. V prvom rade, nehľadať jedného Boha a ni najakú všeobecnú cirkev, ale v prvom rade hľadať toleranciu a uznanie aj iného názoru, než svojho a to je vlastne o inteligencii a tým pádom hľadanie inteligencie. Konečne jetreba celosvetovo postaviť na úroveň debilizmu a zločinu, ak niekto zabije iba preto, že niekto iný ma íný názor na vec, ako ten druhý. Teba sa driapať za vyššou inteligenciou najprv ako základ tolerancie a potom ako základ pochopenia a možno potom pomaly niekde príde aj hľadanie spoločného riešenia.


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 10. 2012, 15:23 avatar
Zdravý rozum hovorí, neveriť nepravdepodobným tvrdeniam, ktoré navyše historicky sa ukázali ako vyslovene nepravdivé. A mýlič sa aj v tom že cirkev je niečo čoho sa dá chytiť, ako to vlastne myslíš ? Čoho sa chytáš ? Tých sľubov ?


25.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 10. 2012, 10:53 avatar
majomajo, chytám sa toho, čo som tu už niekoľko razy písal a vy ste sa k tomu doteraz nevyjadrili. Chytáte sa kadejakých hovadín, ale toho hlavného sa akosi bijíte ? Moja viera je oredsa opretá o to, že ren deň, keď sa pomodlím a nepomodlím, je proste iný. Ja neviem asi to zle vysvetľujem, nie som pedagóg. K tomuto konkrétne mi niečo napíš a zdravé rozumy nechaj na obchodovanie. Určite si sa už pokúšal modliť, alebo je v tebe k tomu taký odpor, že ten pokus nenávidiš ? Modlitba je prvý slabučký kontakt, je pravda, že musíš ten svoj život akj vedieť trošku v tejto veci čítať, nie je to ako pokladňa v obchode, presne na centy, ale ak zistíš ten rozdiel a nie raz, ale možno potom každý raz dokážeš prečítať vo svojom živote ten rozdiel s modlitbou a bez nej a to je u mňa dôkaz, že ma niekto, koho sa nemôžem dotknúťa ani neviem ako vyzerá, lebo to nie je podstatné, dokonca ani neviem, kto presne to je, ale viem, že ma vypočul, že som neodrapotal svoju modlitbu do bútľavej vŕby, že som prosil, že som sa ponížil ku prosbe, lebo viem a čakám ničo pozítivne, čo príde, a viem že bez modlitby by to pozitívum neprišlo a bol by som na tomto svete o to ochudobnený a potom sa samozrejme hrabem ďalej a vlastne každá modlitba sa stáva akousi investíciou do dobra v budúcnosti a potom nie je ťarchou, ak teda nepovažuješ za ťarchu ivestovať do niečoho dobrého. Ja viem, že samotná modlitba nemá takú badateľnú silu v tejto veci, ako iné cirkevné veci, ako omše, spoveďe, tam to už je sila, ktorú nie že musíš vo svojom živote hľadať, ako odozvu iba po modlitbe, ale to už je sila, že jednoducho neváhaš, či ísť či nie, tam už je to automaické a možno práve toto vy neveriaci vidíte teraz ako otročinu, že človek je nútený investovať viac ako modlitbu, ale to nie je predsa tlak nutnosti, to je akoby práca, za ktorú očákavaš odmenu aona určite príde, lebo to máš dlhé roky vyskúšané. A toto drží cirkev pokope. A držalo vždy, nmech bol pápež akýkoľvek a nech sa kňazi dopustili čohokolvek, človek ako veriací ide za tým svojím, čo má roky overené a pdskúšané. Možno by sa dalo povedať s trochu ľahostajnou nadsádzkou, že katolíkom stačí, aby kňazi slúžili omše a sedeli v spovedelniciach a máme takmer zaručené nebo, lebo ľudia cítia pre toto ich obrovský význam a preto si ich tak vážia a preto ich niekde až nerozomne rozmaznávajú. Toto je ten dôvod, ktorého vy, vidíte iba dôsledky, ale zober si napríklad naše zdravotníctvo, ako si ľudia rozmaznali lekárov a nemocničné personály, Veď aká to môže byť inteligencia, ak niekto profituje z nešťastia chorého človeka ? Toto si nevšímate, ale kňazi sú podľa vás darmožráči ! Pre neveriacich ano, to je fakt, ale pre ľudí, ktorí poznali a naučili sa čítať svoj život s vierou a bez viery má spoveď väčší význam ako peniaze, za ktoré si šťastie v živote, o ktorom je presvedčený, že by bez spovede nemal, že za ti peniaze,ktoré mu aj dá, si to šťastie nekúpi a on dotoho investuje a ono to gunguje, keby to nefungovalo, tak na tú spoveď nikto nejde, ale oni chodi, lebo im to funguje nie iba raz za čas, starší ľudia to majú vyskúšané niekoľko desiatok rokov. Ja som katolík a využívam všetko, čo mám k dispozícii, ale poznám ľudí iných cirkvi a iných vierovyznaní, dokonca ľudí, čo vôbec nechodia do kostola, ale sa tiež modlia, lebo deŇ s modlitbou a bez modlitby je iný. Mali proste to šťastie tú inteligenciu, že to objavili ako to funguje a teraz sa toho nevzdajú. Inteligentn=mu človeku nerobí problém skloniť hlavu nielen pre bohom, ale aj pred človekom, ktorého si vážia. A ty určite vieš, že čím nižšia inteligencia tým tvrdší krk a títo ľudia tým trpia aj v zamestnaní, ak nedokážu skloniť hlavu pred svojím nadriadeným. Každá cirkev je ako voda, niektorá nosí viac a niektorá menej. Ak sa kúpeš v mori je to paráda, ako ľahko sa pláva, ale keď sa vrátiš domov na plaváreň, máš problém preplávať bazén, lebo voda v bazéne tak nenosí, ako morská. A to je rozdiel aj medzi cirkvami. A to že dochádzalo k vraždám medzi kresťanmi, to ja nechápem, ako môže niekto zabiť, ak verí v Krista, veď jeho prvé kritéium je, ako chceš, aby ti bolo odpustené, ak ty nevieš odpustiť. Samozrejme, že v tom bude zamontovaný aj satan a na takých podobných ľudí, ako ste vy to aj perfektne dodnes pôsobí, ale ja neviem určite teraz, čo konkrétne je nebo a ani peklo, ale preto, že si niekde v minulosti niekto nevedel so sebou rady a miesto Ježišovho odpustenia ho donútila satanova zúrivosť vraždiť, to je jeho problém a takých tu ešte bude, ale ja si kvôli takýmto idiotom nenechám vytrhnúť z ruky výhody, ktoré mi cirkev poskytuje. Tu nejde o rozum a ani žiadne dôkazy , to mám v háji zelenom, lebo bol som ateista trikrát väčší, ako si ty a terasz mi je ľúto každej chvíle, o čo som prišiel vtedy ako neveriací, ale aj teraz ak podcením situáciu a zrazu zbadám, že mi život začína utekať niekde inde. nehľadaj dôkazy, hľadaj modlitbou kontakt s nebom, lebo potom práve toto budeš považovať za dôkaz, ale iba na chvíľu, lebo kontakt s nebom ťa presvedčí, že to existuje už tu na zemi. A čo príde potom, samozrejme, že to nie je až tak celkom jedno, ale ak máš potvrdený kontakts nebom, spoľahneš sa na tento kontakt a dúfaš, že to všetko príde potom. Možno mi budú niektorí vyčítať, že nežijem pre nebo a peklo a že žijem iba pre ten život, ktorý je tu a teraz a už som počul aj hlášky, že ľudia sa modlia iba preto, že sú poverčiví a aj to by mi nevadilo, lebo viera je , aspoň pre mňa, niečo čo je tu a teraz a to potom by malo prísť, veď kde inde by mala takáto viera diesť ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:47,  15, .... použil si viac ako správny príklad. Pretože RKC a protestantizmus si zamieňajú...
dnes, 00:34,  11, .... NIE !!! Takto to neučí Biblia a omša je tiež len pozostatok židovstva a pohanstva....
dnes, 00:28,  6, .... dejiny neznášanlivosti RKC a iných, .... náboženské vojny , .... inkvizícia, .......
dnes, 00:25,  1, skutočná pravda o vzniku trojice je tá, že ako sa kresťania odklonili od učenia...
dnes, 00:17,  10, .... otázka trojice je zásadná otázka, nakoľko ak Boh nie je trojjediný, tak potom...
dnes, 00:12,  8, ..... ako tu na zemi, tak aj v iných dimenziách /aj v nebi/ môže byť človek, anjel, Boh...
dnes, 00:07,  Čo v skutočnosti spochybňuješ? Z Ruska prišla pomoc do Talianska, a nebol s tým problém....
dnes, 00:04,  20, .... nie je "prekliaté"! Prekliatí sú tí, čo sa nedržia Biblie a zasvätili...
dnes, 00:02,  10, .... a Mária navyše nie je ani Matkou Boha,..... ale "matkou syna človeka"!...
včera, 23:59,  2, ..... ak neexistuje nesmrteľná duša a Mária musí tak ako všetci čakať na deň...
včera, 23:52,  1, .... to je hotová demagógia! Samozrejme, že si nič nedokázal , ale si len vytvoril svoj...
včera, 23:41,  Kritizujem Kasafrana právom, je člen humanistickej organizácie, člen KSS, komunistov, a...
včera, 23:40,  21. ondrej kašli nanho , rypal do kasafrana , ten sa s ním ani nebavil , tak prišiel vyrypovat...
včera, 23:35,  samozrejme....siri info v najlepsiej viere.......neklame vedome.....čo nechápeš?*10*10*10
včera, 23:31,  Chceš tým povedať, že tunajšia bižutéria šíri klamstvo nevedome? Mňa neoklameš!
včera, 23:30,  Tu spamuješ ty, šírením klamstiev.
včera, 23:30,  no nevieš....klamar je ten, kto VEDOME šíri klamstvo
včera, 23:30,  Ondrej, kašli na hádku ohľadom klamstiev, ktoré propaguje bižutéria o Rusoch. Skús...
včera, 23:30,  14. daj si odpich, mešuge . a nespammuj
včera, 23:29,  13. v tom článku citujú taliansky denník. kto ohovára rusov? ty si potrebujes zase...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 291 bytes in 0,640 seconds)