Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

KOLONIÁLNA ZLATÁ REŤAZ

15
reakcií
176
prečítaní
Tému 29. septembra 2019, 17:26 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 03. 2010
5
21. 06. 2017
38
04. 07. 2019
9
23. 12. 2018
8
15. 09. 2018
2
03. 04. 2015
32
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 9. 2019, 17:26 avatar
KOLONIÁLNA ZLATÁ REŤAZ

Slávna Bank of England pre politické vydieranie stráca dôveryhodnosť
Text IVAN LEHOTSKÝ
Dátum 15.09.2019

Poľsko sa rozhodlo presunúť svoje zlaté rezervy z britskej Bank of England do vlastných trezorov. Poľská centrálna banka odôvodnila tento krok potrebou diverzifikovať uskladnenie svojich zlatých rezerv, aby „obmedzila geopolitické riziká“, ktoré by mohli vyústiť do „straty prístupu alebo obmedzenia dostupnosti zlatých aktív umiestnených v zahraničí“. Takéto otvorené vyjadrenie nedôvery je jasnou fackou jednej z najváženejších svetových finančných inštitúcií, jednoznačný signál, že slepá dôvera Poľska v Britániu sa skončila.

Dôsledok amerického zasahovania
Čo spôsobilo túto stratu dôveryhodnosti slávnej Bank of England v očiach nielen Poľska, ale aj mnohých ďalších krajín? Príčina je všetkým jasná: je to arogantné a hanebné správanie tejto váženej bankovej inštitúcie v dôsledku politického nátlaku Spojených štátov. Začiatkom roka totiž Bank of England odmietla vrátiť Venezuele 14 ton zlata v hodnote 1,2 miliardy dolárov, ktoré tam mali Juhoameričania uložené. Prezident Maduro vtedy niekoľko týždňov neúspešne naliehal, aby banka Venezuele vrátila túto približne sedminu jej zlatých rezerv, ale márne. Dôvodom bola intervencia USA, ktoré takto chceli odstrihnúť Venezuelu od financií, spôsobiť tam ekono mickú katastrofu a pomôcť tak svojmu favoritovi Juanovi Guaidóovi uchopiť moc. Nebola to však iba Venezuela, kto mal s Bank of England podobnú skúsenosť: tých prípadov bolo viac, banka dlhodobo neumožňovala vykonávať riadny audit zlatých rezerv napríklad ani Austrálii, ktorá tam mala uložených 80 ton zlata. Kauza s venezuelským zlatom však bola tou poslednou kvapkou, keď pohár trpezlivosti viacerých krajín už pretiekol. Uvedomili si totiž, že v prípade akýchkoľvek politických sporov môže ich zlato držané v zahraničí byť zneužité na politické vydieranie. Okrem Poľska sa rozhodlo vziať si svoje zlato domov aj Maďarsko, ktoré má podobne ako Poľsko s Bruselom tiež otvorených viacero politických sporov, a uvažujú o tom aj ďalšie kr ajiny.

Špinavá hra
So slávnou Bank of England malo v dávnejšej minulosti svoju zlú skúsenosť aj socialistické Československo. Ešte pred druhou svetovou vojnou si Národná banka československá pre istotu, pred blížiacim sa Mníchovským diktátom, uložila veľkú časť svojich zlatých zásob v Bank of England. Časť toho zlata neskôr Hitlerovci ľsťou z banky vymámili, ale za zvyšok počas vojny Angličania od USA nakupovali výzbroj a výstroj pre československý odboj a iným spôsobom ho financovali. Keď spojenci po vojne rozdeľovali časť zlata, ktoré Nemecko získalo pri obsadení európskych krajín (bola to približne polovica z celkového množstva, ktoré Nemci vo vojne nadobudli, druhá polovica je nevedno kde), českoslove nský podiel bol 24,5 tony.

Začiatkom roka Bank of England odmietla vrátiť Venezuele 14 ton zlata v hodnote 1,2 miliardy dolárov, ktoré tam mali Juhoameričania uložené.
Z tohto množstva v roku 1948 previezli do Prahy 6,1 tony a zvyšných 18,4 tony zostalo v Bank of England a v americkej Federal Reserve Bank. Trvalo dlhých 34 rokov, kým sa do Československa vrátilo aj toto zlato – Veľká Británia aj USA jeho vrátenie pod rôznymi zámienkami odmietali. V nekonečných a nekonštruktívnych rokovaniach potom Briti vyťahovali napríklad také absurdné veci ako pohľadávky Británie za vojnový a mníchovský úver, na ktorý padlo aj československé zlato v Bank of England. Po Mníchovskej zrade, po tom, ako dali Hitlerovi naše zlato, po tom, čo pre nich urobili naši vojaci v bojoch proti nacistom, to bola zo strany Britov nehanebná podlosť.

Účet za krv
Hlavný vyjednávač československej strany pri rokovaniach s nimi Richard Král neskôr požiadal vtedajšieho ministra zahraničia Bohuslava Chňoupka o odvolanie z rokovaní a odôvodnil to takto: „Dôkladne som si preštudoval podklady, najmä otázku vojenského úveru. A je mi z toho nanič, až sa mi zdvíha žalúdok. Máme platiť aj za šnúrky do topánok, za spodky či za traky, ktoré naši vojaci nosili, keď bojovali aj za nich, za Angličanov. No ale prosím... každý má inú morálku, každý inak vidí svet. Ale čo je na tom strašné, a čo neviem preniesť cez srdce, sú tí mŕtvi. Tam je započítaný aj výstroj tých, ktorí padli. A ležia niekde v Afrike, pri el-Alameine a Tobruku, kd e bojovali proti Rommelovi a nielen za nás, ale aj za Anglicko … na toto nemám dosť silné nervy. Pochopte ma. A vymeňte ma. Sotva by som sa udržal, keby mi predložili účty za košele, rukavice a svetre, a musel by som povedať: tak, a teraz ideme účtovať za krv!“

Biľakov návrh
Richarda Krála si raz zavolal k sebe aj Vasil Biľak, ktorý od neho dokonca chcel, aby rokovania zrušil, nech si Briti a Američania zlato nechajú: „Ľudia si ešte po dvoch generáciách pamätajú na Mníchov. Toto ohľadne nášho zlata si tiež budú dlho pamätať. Svet by sa mal dozvedieť, že naši niekdajší západní spojenci nás vydierajú a zlato nám chcú vrátiť až potom, keď im zaplatíme za československých vojakov, ktorí bojovali proti Hitlerovi, a ešte k tomu po ich boku...“ Biľakov návrh však ÚV KSČ nepodporil a po dlhých peripetiách sa v roku 1982 zvyšok československého zlata s hmotnosťou 18,4 tony konečne vrátil domov. Napriek tomu, že to boli vojnové časy a mnohé veci sa odvtedy zmenili, z tejto historickej skúsenosti so slávnou Bank of England, jednou z najváženejších svetových bankových inštitúcií vyplýva, že skutočné a bezpečné je iba to zlato, ktoré je doma. Na príkladoch zo sveta zlatých rezerv pekne vidno, ako v skutočnosti fungujú medzinárodné vzťahy medzi Západom a podriadenými krajinami, a aká je skutočná miera spoľahlivosti takýchto „partnerských“ vzťahov. Skúsenosť opakovane ukazuje, že v globálnej politike veľmoci, keď sa im to hodí, bez mihnutia oka svojich partnerov zradia.
Mimochodom, skúste uhádnuť, kde má uložených svojich 32 ton zlata Slovenská republika? Správne, uhádli ste. V sejfoch Bank of England.


6.
označiť príspevok

hokejs muž
   29. 9. 2019, 17:51 avatar
My v Kremli radi kolonizujeme.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 17:27 avatar
HLAVNESPRAVY.SK
Ivan Lehotský už objavil novú stopu - Tom Nicholson

Pokiaľ máte nejaké informácie, ktoré by mohli tomuto mladému nádejnému investigatívcovi pomôcť v jeho pátraní môžete mu ich zaslať na:

hlavnespravy@hlavnespravy.sk

Vydavateľ:
Heuréka Evolution – HS
Šoltésovej 9
040 01 Košice

Touto cestou chceme pozdraviť poslanca Zsolta Simona, ktorý Lehotskému poskytol rozhovor.

                              

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 17:29 avatar
Ivan Lehotský žumpator hlavných správ a jeho hoax bludy

HOAX – Jak se v Itálii vyrábí šunka pro východní Evropu?

Dezinformační server AC24 zveřejnil článek o údajné výrobě šunky v Itálii, která je určena pro trh ve Východní Evropě. Zpráva samotná je psaná slovensky a převzatá slovo od slova ze slovenského serveru Hlavné Správy a jeho autorem je Ivan Lehotský. Píše se v ní:
‚Českí investigatívni novinári navštívili v Taliansku fabriku, kde sa vyrábajú mäsové výrobky. Zaujímali sa o výrobný proces a najmä o prísady, ktoré sa do výrobkov dávajú. Zistili, že šunka, ktorá sa predáva v Taliansku a šunka, ktorú si objednávajú veľkoobchodníci na predaj do krajín východnej Európy, sa môžu diametrálne líšiť.‘
Článek dále popisuje, jak Italové míchají speciální nálev, kterým se ‚napíchá‘ maso, aby bylo těžší a ve výsledné šunce má tedy maso samotné mnohem nižší zastoupení. Místo masa je v takové šunce množství vody, konzervantů, kořenící směsi, emulgátorů a stabilizátorů. Uvádí příklad, že taková šunka má třeba jen 50% masa. Následuje informace, že taková šunka nemíří na italský trh, ale do východní Evropy.

Co je tedy s článkem v nepořádku?
Pokud se snažíme najít, kteří investigativci to v italském podniku byli, nedohledáme žádnou aktuální zprávu. Navlas stejnou záležitostí se ale zabývají tvůrci pořadu Jídlo s.r.o. na Stream.cz a to konkrétně ve videu z 11. června 2014. S textem souhlasí celý průběh videa a také vysvětlující popisky, které jsou přidány do obrazu. Pan Lehotský na detail, že informace o návštěvě v Itálii je čtyři a půl roku stará nijak neupozorňuje. Využití 4 a půl roku staré informace je minimálně zavádějící.
Obzvláště pikantní je ilustrační obrázek na Ac24.cz, který je ale z jiného videa stejných tvůrců a to konkrétně v čase 2:20 kdy slavný kuchař Roman Vaněk zkoumá proti světlu ‚Pizza Nářez‘, který byl vyroben masokombinátem v Plané, tedy v Česku.

manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 17:35 avatar
Lehotský Ivan Vlado, Sergej agent 13566 I Košice

www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 17:37 avatar
Je smutné že komunistickí zločinci a agenti štb beztrestne klamu dodnes . Ale to sa čoskoro skončí .


7.
označiť príspevok

hokejs muž
   29. 9. 2019, 17:54 avatar
Hlavné správy sú najlepšie správy na svete. Každý z nás, čo miluje Rusko, si tam nejakú tú správičku vždy nájde. Tomu hovorím spokojnosť nadovšetko.
Súhlasí the X


8.
označiť príspevok

the X žena
   29. 9. 2019, 17:59 avatar
hokejis , ty sa nezdáš  
Súhlasí ondrej61, hokejs, Osvietený


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 9. 2019, 18:05 avatar
ta to ne ja, to tato   


10.
označiť príspevok

hokejs muž
   29. 9. 2019, 18:13 avatar
Z edície milujeme Rusko nadovšetko.


11.
označiť príspevok

0svietený muž
   29. 9. 2019, 18:25 avatar
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 19:16 avatar
Bolševícke hovná ako ty ardzun dnes majú nový bazov pre LOŽ . Vraj to zle znie ako lož tak to volaju alternatíva pravdy

Hlavné správy sú internetový denník. Podľa komisie Konspiratori.sk je zaradený medzi konšpiračné médiá.

Šéfredaktorom je Róbert Sopko. Hlavné správy spolupracujú s občianskym združením Slovensko-ruská spoločnosť Jána Čarnogurského.

Hlavné správy sú kritizované za poskytovanie priestoru na šírenie konšpiračných teórií, zaujaté spravodajstvo dezinformácie, vojnovú a prokremeľskú propagandu

Pravidelne šíria dezinformácie

Denník šíri aj dezinformácie ohľadom slovanskej kultúry, napr. že je staršia ako v skutočnosti alebo lepšia ako ostatné kultúry. Táto forma ovplyvňovania prostredníctvom kultúrnej identity je súčasťou ruskej informačnej vojny

Fungovanie Hlavných správ, žiadnu editorskú spätnú väzbu a žiadne overovanie faktov !!!

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 9. 2019, 19:19 avatar
Čarnogurský sa dodnes neospravedlnil za šírenie klamstva o liste, že vraj ho napísal Putin.

Pozor na falošný otvorený list od Vladimira Putina: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak, Čarnogurský je už na politickom smetisku. Už o neho nikto nezakopne. Iba ak, ho kopne do zadku.


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 19:26 avatar
Lemmy keby sa mal agent KGB ospravedlnovať za každú lož musel by založiť další arbat    

Čarnogurský by mal byť vo wikipedia pri slovku LOŽ     

To je uráža pre smetisko    
Súhlasí Lemmy


12.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 9. 2019, 18:46 avatar
(11) 0svietený,
niektorý člen Osvieteného gangu (alebo on sám) sa začal priživovať na skomolenom Hokejisovom nicku...


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2019, 19:47 avatar
Väčšina tu píšúcich odporcov multi kulti spoločnosti má pozitívny vzťah k Rusku a niektorí naň dokonca hľadia ako na spásu. A pritom je Rusko zložením obyvateľstva viac multi kulti krajina ako ktorákoľvek západoeurópska krajina, má viac percent moslimov ako Francúzsko a takisto sa tam dejú teroristické útoky, takisto sú tam gangy, len nie arabské, ale kaukazské a neviem aké ešte. Ak sa raz stane, že západná Európa bude rozvrátená a zničená príslušníkmi neeurópskych etník, tak to isté čaká Rusko. A možno ešte skôr.
Súhlasí Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:41,  nevie niekto prosim pesnicku na uvedenom case? https://youtu.be/U8W5do9FWeY?t=549
dnes, 02:07,  Kotlebovoliči sú prevážne veľmi mladí, ktorí seba ešte len hľadajú, ako tunajší...
dnes, 02:03,  Táraš o koze, zatiaľ čo ja píšem o voze. Píšem snáď niekde proti tomu?
dnes, 02:02,  A? Píšem niekde niečo iné?
dnes, 02:01,  Táraš bludy. V príspevku 43 nie je žiadna segregácia - ani inde v mojich príspevkoch.
dnes, 01:55,  http://diskusie.slovakforum.net/t429-topic
dnes, 01:38,  Keď sa schváli zákon pre národnostné menšiny, tak sa to týka všetkých národnostných...
dnes, 01:36,  Moja odpoveď je jasná: Na Slovensku máme viacero národnostných menšín, a ku všetkým...
dnes, 01:35,  Nie, bol dôvodom na tvoju falošnú segregáciu, keď si nevidíš rozdiel medzi Slovákmi a...
dnes, 01:25,  Preto bol tvoj príspevok 68 zbytočnou reakciou.
dnes, 01:24,  Nie. Tu existuje len jeden dôvod. Tvoja neschopnosť odpovedať.
dnes, 01:24,  Subjektívne emócie sa nepovažujú za pravdivé.
dnes, 01:23,  Pekne si sa vyhol odpovedi. ...Pokladanie otázok nikdy nie je na nič.
dnes, 01:23,  Existuje X ďalších dôvodov, prečo som ti odpovedal, že tvoje otázky sú o ničom. Keby si...
dnes, 01:22,  Tvoje emocionálne vsuvky medzi riadkami majú nulovú výpovednú hodnotu. Tvrdenie v 43 je...
dnes, 01:20,  Domýšlavosť ti ide. Existuje X ďalších dôvodov, prečo som sa pýtal tú otázku. Keby si...
dnes, 01:19,  Tvoje otázky sú nanič.
dnes, 01:19,  Použil si falošný argument v 43.: Rusíni hovoria medzi sebou rusínsky. keby čosi. Ako...
dnes, 01:18,  Pokladanie otázok nie je problém. Problémom môže byť až nevhodná odpoveď. Takže aká je...
dnes, 01:16,  Cituj, kde vidím inak Rusínov ako Maďarov.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 003 bytes in 0,722 seconds)