Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Koľko parazitov dokáže uživiť daňový nevoľník?

10
reakcií
1635
prečítaní
Tému 31. júla 2015, 18:31 založil mamaleone.

podobné témy:1.
označiť príspevok

mamaleone muž
   31. 7. 2015, 18:31 avatar
Nemá to hodnoty tvoriaci človek v dnešnej spoločnosti naozaj jednoduché. Usmiati uzurpátori práva na neho nalíčili toľko zákerných a zdravému rozumu odporujúcich pascí, že cesta životom sa stáva nekonečným donkichotským bojom o obyčajné prežívanie s veľmi temnou vyhliadkou do budúcnosti. Absurdné divadelné predstavenia, ktorému sa tu vznešene hovorí demokracie so silným sociálnym aspektom, naprosto popiera základné tézy slušného spoločenského spolužitia a všetky mravné princípy.
Čo viac môže dokazovať falošnú hru s vysokými červenými kartami v čase nežnej "revolúcie" roku 1989, než pohľad na súčasný stav, v ktorom sa naša rodná krajina nachádza?

Nikdy by som pred dvadsiatimi piatimi rokmi neveril, že dnes budem písať tieto slová. Sklamanie je obrovské. Koniec socializmu boľševického typu nám predsa dával toľko nádejí a toľko príležitostí. Kam sa podeli? Kam sa podelo nadšenie, súdržnosť, iskry o očiach, odvaha, kde skončila príležitosť vybudovať prosperujúcu a slobodnú vlasť s rovnými príležitosť pre každého občana?
V nekonečnej brečke politického marketingu pre tupé ovce, v žumpe zámerne pre zložitej daňovej džungle, v stoke hlúpych a na mieru lobbystov šitých zákonov, v demagogických prejavoch samoľúbych partajných vodcov, v populistických heslách o sociálnom zmieri, vo vyhlásenie, že nie sme ako oni, v talároch väčšiny komunistických sudcov a v pri stene sráčstvo samozvaných elít, v dôsledku ktorého nám bol implantovaný nový multikultúrny socializmus pod vlajkou Európskej únie.
Doba červeného temna urobila z väčšiny národa skrotená zvieratá zo zoologickej záhrady, ktorá pre kus žvanca nie sú schopné pochopiť význam mreží okolo seba a majú panický strach, že ak dôjde k ich odstráneniu, nebudú mať večer čo žrať. Ich obzor sa zúžil na pravidelný prídel páchnuce fľaky od väzniteľov a občasné súloženie. Nič viac vraj nie je k spokojnému životu potreba. Hlavne, že je to isté. Čo sa nachádza ďaleko za obzorom, koľko príležitostí ponúka voľná príroda nikoho nezaujíma. Najdôležitejšie je, aby zvieratko vo vedľajšej klietke nedostalo viac pochutín. Česť práci!
Pevne som dúfal, že s pádom železnej opony skončí aj toto sebaponižovanie a každý slobodný jedinec sa bude snažiť prestať rýpať držky v krajine, narovná chrbát a prijme pravidlá voľného trhu, slobody slova aj rovnakých príležitostí. Bohužiaľ som sa hlboko mýlil.
Začalo to kovanými boľševickými kádrami, ktoré úplne beztrestne už druhýkrát rozkradli republiku a mlčiace väčšina im za to ani nebola schopná vynadať. Za všetko vraj môže Klaus a Mečiar. Hotové, vybavené. Že banky a zvyšky ekonomických aktív bývalých štátnych podnikov vytunelovali v drvivej väčšine tí, ktorí mali relevantné informácie a Kamarátničkov, teda súdruhovia z vedenia a špičky ŠtB sa nejako hovoriť nenosí.
Z tejto základnej premisy sa potom odvíja aj nasledujúci vývoj. Obrovská hospodárska moc sa sústredila do niekoľkých vzájomne prepojených a spolupracujúcich klanov. Jedni bojujú pod zástavou modrého vtáka, druhí so štvorlístkom v ruke, tretí spoliehajú na farbu čerešní. Rozdiel je len v percente bývalých členov KSČ na ich schôdzach. Naoko tu vytvára akési zdanie politickej demokratickej súťaže, ale ak dôjde na lámanie finančného chleba, vždy odhalí svoju pravú tvár, čoho sme svedkami potrebné pri skladaní mocenských biznis koalícií po komunálnych voľbách.
Občan je pre túto novodobú vrchnosť len obyčajné primitívne hovädo určené na platenie ich stále rastúcich potrieb a nárokov. Preto je na neho prichystaný bič v podobe zákonných a daňových povinností a exekútorov ktorý dopadne vždy tam, kde by sa mohlo zrodiť čo i len semienko pochybností či snáď odporu proti mocenskej mafii, alebo dokonca snaha o nápravu vecí verejných.
Všetci, ktorí sa o toto pokúsia sú automaticky degradovaný do rolí pomätených krikľúňov, extrémistov, retardovaných blúznivcov či antikomunistických hurá bojovníkov po prechode. Lenže je to tak. Žijeme v dobe slobodných volieb, ktoré nič nemenia, žijeme v dobe sociálneho zmieru, ktorý rozdeľuje spoločnosť, žijeme v dobe slobody slova a do vyšetrovacej väzby sa môžete dostať na niekoľko mesiacov za vylepenie obyčajnej samolepky. Nad tým všetkým bdie úzka skupina panákov s neobmedzenou mocou a imunitou, spolu so svojimi súdruhmi v šedej zóne, ktorí potom slúži ako práčky špinavých peňazí.
Skorumpovaná politická vrchnosť, bijúca sa v prsia ako pomáha potrebným, skrášľuje našu krajinu, buduje diaľnice, bezplatne lieči, vzdeláva , pomáha a chráni, rozvíja vedu a kultúru, múdro integruje do spoločnosti menej prispôsobivé či spríjemňuje spolužitie rôznych etník, vie vo svojej podstate jediné. Okrádať jedinca vytvárajúceho ešte nejaké hodnoty a vytvárať masu spoločenských parazitov závislých na štátnych peniazoch, ktoré potom ľahko premení v cirkusovej kampani na svoje voliča.
Dnes je tento pomer živiteľov a závislých jedna ku piatim. Ak neberieme do úvahy oprávnených príjemcov štátnych peňazí, napríklad zdravotne postihnutých či dôchodcov, zostáva na parazitickú časť populácie neskutočné číslo. Iste, potrebujeme aj lekára, policajtov, hasičov, učiteľov, sudcov a podobné profesie, bez ktorých by sa chod štátu neobišiel, ale v akom množstve, v akom pracovnom zaradení a v akom pomere ich výkonu k prínosu pre ostatných? Na čo však živíme také množstvo úradníkov, pracovníkov rôznych "neziskoviek", politických "biznismenov", prečo vyplácame toľko zbytočných dotácií, grantov či investičných stimulov?
Pohybujeme sa ako v začarovanom kruhu. Chcelo by sa napísať "budúcnosť nie je". Podarilo sa to tým neosocialistom z boľševického podhubia dokonale. Majú nás v pasci. Veď všetko je podľa zákona! A chcú stále viac. Nové dane, nové zákony, nové nariadenia. Inak vraj zvieratka nedostanú svoju pravidelnú dávku Pomyje. Spoločnosť bohužiaľ nikam nepostúpila. Čakám na skutočnú revolúciu. Nie zamatovú.

Príde? Myslím, že možno skôr ako si myslíme. Bude sa jej hovoriť globálna finančná vojna, globálny bankrot alebo globálne strata dôvery v štátnej dlhopisy. Potrebujeme to asi veľmi. Zbaviť sa nadvlády parazitov.
Súhlasí Sloven, huranato, Karola


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 19:22 avatar
v septembri to začne už na tvrdo...rúcanie sa....


3.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 19:25 avatar
2..Sloven priblíž čo začne..a kde ?


4.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 19:29 avatar
začne sa to tým, že ekonomika sa zrúti, všade, dnes už vidno ten začiatok, následne skončí veškera elektronika...nie je tajomstvom, že vedci očakávajú obrovský výbuch na Slnku, chaos, zmätok, príroda prehovorí takou silou, že to ešte ani raz táto Zem nezažila...na nebi bude veľa úkazov....


5.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   31. 7. 2015, 19:32 avatar
a uvidíme aj prasiatko?...čéééče ty máš vízie ako Nostradamus...to z ktorých gulí si to vyčítal
Súhlasí Linda


6.
označiť príspevok

Linda žena
   31. 7. 2015, 19:42 avatar
 Nostradamus šuvix..


10.
označiť príspevok

Sloven muž
   31. 7. 2015, 20:34 avatar


8.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 19:58 avatar
Akokoľvek ťa nemusím, chcel by som, aby si mal pravdu.


7.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 19:56 avatar
Berem si na facebook, ak nevadí (vypadá, že si autor).


9.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 7. 2015, 20:08 avatar
jednoznačne už pretiekla hranica únosnosti..kedy to praskne je len otázkou času..)
Súhlasí Sloven


11.
označiť príspevok

huranato muž
   31. 7. 2015, 21:02 avatar
Upravené, odstránené chyby:

Nemá to hodnoty tvoriaci človek v dnešnej spoločnosti naozaj jednoduché. Usmiati uzurpátori práva na neho nalíčili toľko zákerných a zdravému rozumu odporujúcich pascí, že cesta životom sa stáva nekonečným donkichotským bojom o obyčajné prežívanie s veľmi temnou vyhliadkou do budúcnosti. Absurdné divadelné predstavenie, ktorému sa tu vznešene hovorí demokracia so silným sociálnym aspektom, naprosto popiera základné tézy a mravné princípy slušného spoločenského spolužitia.

Čo viac môže dokazovať falošnú hru s vysokými červenými kartami v čase nežnej "revolúcie" roku 1989, než pohľad na súčasný stav, v ktorom sa naša rodná krajina nachádza?

Nikdy by som pred dvadsiatimi piatimi rokmi neveril, že dnes budem písať tieto slová. Sklamanie je obrovské. Koniec socializmu boľševického typu nám predsa dával toľko nádejí a toľko príležitostí. Kam sa podeli? Kam sa podelo nadšenie, súdržnosť, iskry o očiach, odvaha, kde skončila príležitosť vybudovať prosperujúcu a slobodnú vlasť s rovnými príležitosťami pre každého občana?

V nekonečnej brečke politického marketingu pre tupé ovce, v žumpe zámerne prezložitenej daňovej džungle, v stoke hlúpych a na mieru lobbystov šitých zákonov, v demagogických prejavoch samoľúbych partajných vodcov, v populistických heslách o sociálnom zmieri, vo vyhláseniach, že nie sme ako oni, v talároch väčšiny komunistických sudcov a v pri stene sráčstvo samozvaných elít, v dôsledku ktorého nám bol implantovaný nový multikultúrny socializmus pod vlajkou Európskej únie.

Doba červeného temna urobila z väčšiny národa skrotené zvieratá zo zoologickej záhrady, ktoré pre kus žvanca nie sú schopné pochopiť význam mreží okolo seba a majú panický strach, že ak dôjde k ich odstráneniu, nebudú mať večer čo žrať. Ich obzor sa zúžil na pravidelný prídel páchnucej fľaky od väzniteľov a občasné súloženie. Nič viac vraj nie je k spokojnému životu potreba. Hlavne, že je to isté. Čo sa nachádza ďaleko za obzorom, koľko príležitostí ponúka voľná príroda, nikoho nezaujíma. Najdôležitejšie je, aby zvieratko vo vedľajšej klietke nedostalo viac pochutín. Česť práci!

Pevne som dúfal, že s pádom železnej opony skončí aj toto sebaponižovanie a každý slobodný jedinec sa bude snažiť prestať rýpať držky v krajine, narovná chrbát a prijme pravidlá voľného trhu, slobody slova aj rovnakých príležitostí. Bohužiaľ som sa hlboko mýlil.

Začalo to kovanými boľševickými kádrami, ktoré úplne beztrestne už druhýkrát rozkradli republiku a mlčiaca väčšina im za to ani nebola schopná vynadať. Za všetko vraj môže Klaus a Mečiar. Hotové, vybavené. Že banky a zvyšky ekonomických aktív bývalých štátnych podnikov vytunelovali v drvivej väčšine tí, ktorí mali relevantné informácie a Kamarátničkov, teda súdruhovia z vedenia a špičky ŠtB, sa nejako hovoriť nenosí.

Z tejto základnej premisy sa potom odvíja aj nasledujúci vývoj. Obrovská hospodárska moc sa sústredila do niekoľkých vzájomne prepojených a spolupracujúcich klanov. Jedni bojujú pod zástavou modrého vtáka, druhí so štvorlístkom v ruke, tretí spoliehajú na farbu čerešní. Rozdiel je len v percente bývalých členov KSČ na ich schôdzach. Naoko sa tu vytvára akési zdanie politickej demokratickej súťaže, ale ak dôjde na lámanie finančného chleba, vždy odhalí svoju pravú tvár to, čoho sme svedkami.

Občan je pre túto novodobú vrchnosť len obyčajné primitívne hovädo určené na platenie ich stále rastúcich potrieb a nárokov. Preto je na neho prichystaný bič v podobe zákonných a daňových povinností a exekútorov, ktorý dopadne vždy tam, kde by sa mohlo zrodiť čo i len semienko pochybnosti, či snáď odporu proti mocenskej mafii, alebo dokonca snaha o nápravu vecí verejných.

Všetci, ktorí sa o toto pokúsia, sú automaticky degradovaní do rolí pomätených krikľúňov, extrémistov, retardovaných blúznivcov či antikomunistických hurá bojovníkov po prechode. Lenže je to tak. Žijeme v dobe slobodných volieb, ktoré nič nemenia, žijeme v dobe sociálneho zmieru, ktorý rozdeľuje spoločnosť, žijeme v dobe slobody slova a do vyšetrovacej väzby sa môžete dostať na niekoľko mesiacov za vylepenie obyčajnej samolepky. Nad tým všetkým bdie úzka skupina panákov s neobmedzenou mocou a imunitou, spolu so svojimi súdruhmi v šedej zóne, ktorá potom slúži ako práčky špinavých peňazí.

Skorumpovaná politická vrchnosť, bijúca sa v prsia ako pomáha potrebným, skrášľuje našu krajinu, buduje diaľnice, bezplatne lieči, vzdeláva, pomáha a chráni, rozvíja vedu a kultúru, múdro integruje do spoločnosti menej prispôsobivé či spríjemňuje spolužitie rôznych etník, vie vo svojej podstate jediné: okrádať jedinca vytvárajúceho ešte nejaké hodnoty a vytvárať masu spoločenských parazitov závislých na štátnych peniazoch, ktoré potom ľahko premení v cirkusovej kampani na svojho voliča.

Dnes je tento pomer živiteľov a závislých jedna ku piatim. Ak neberieme do úvahy oprávnených príjemcov štátnych peňazí, napríklad zdravotne postihnutých či dôchodcov, zostáva na parazitickú časť populácie neskutočné číslo. Iste, potrebujeme aj lekára, policajtov, hasičov, učiteľov, sudcov a podobné profesie, bez ktorých by sa chod štátu neobišiel, ale v akom množstve, v akom pracovnom zaradení a v akom pomere ich výkonu k prínosu pre ostatných? Na čo živíme také množstvo úradníkov, pracovníkov rôznych "neziskoviek", politických "biznismenov"? Prečo vyplácame toľko zbytočných dotácií, grantov či investičných stimulov?

Pohybujeme sa ako v začarovanom kruhu. Chcelo by sa napísať "budúcnosť nie je". Podarilo sa to tým neosocialistom z boľševického podhubia dokonale. Majú nás v pasci. Veď všetko je podľa zákona! A chcú stále viac. Nové dane, nové zákony, nové nariadenia. Inak vraj zvieratká nedostanú svoju pravidelnú dávku Pomyje. Spoločnosť bohužiaľ nikam nepostúpila. Čakám na skutočnú revolúciu. Nie zamatovú.

Príde? Myslím, že možno skôr ako si myslíme. Bude sa jej hovoriť globálna finančná vojna, globálny bankrot alebo globálna strata dôvery v štátne dlhopisy. Potrebujeme to asi veľmi - zbaviť sa nadvlády parazitov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:47,  Havran, kedy si priznáš, že Rusko je agresor a napadlo Ukrajinu? Napadlo nevinných ľudí a...
dnes, 04:42,  havrane....ludia ako ty stale skodia slovensku. Niekedy mam pocit, že si konecne prisiel na aký...
dnes, 03:42,  Celý svet okrem teba vie, čo je komunizmus za zlú špinu. Si v nej namočený až po uši ty...
včera, 22:17,  qwert si úbožiak s vymetenou hlavičkou a zaslepeným zrakom a neuvedomuješ si , že taký...
včera, 22:11,  Fotón prosím ťa nebuď trápny. Niekoľko krát som povedal , že komunizmus a asi okrem teba...
včera, 20:01,  najhorsie je, že takýto ako havran este stale mutia , neviem čo ocakavaju...žeby navrat tých...
včera, 19:09,  Havran, zrejme ešte pozoruješ posledné kŕče komunizmu, ktoré na slovensku dožívajú. Asi...
včera, 19:03,  S tým človekom nemá zmysel sa baviť. Už vôbec nie o matematike, fyzike geometrii a pod.....
včera, 17:18,  Mne sa tam žiadny obrázok nezobrazil.
včera, 17:04,  Ciže ak by si ty bol americkým prezidentom, nariadil by si zhodenie vodíkových bomb na Rusko...
včera, 16:56,  chren, tu to máš znázornené na obrázku čo som hovoril :...
včera, 16:45,  Hmmm, asi by to chcelo znázornenie na obrázku, takto neviem presne čo máš na mysli....
včera, 16:44,  Chren, máš doma malý a veľký uhlomer ? Ak áno, tak si sprav priamky trebárs k 70 stupnu na...
včera, 15:21,  Fotón ako si na to prišiel , že národ môže byť zlý? Nesúvisí to s podmienkami do...
včera, 15:20,  Neviem, kto je to zmatkovič.
včera, 15:14,  Fotón keby sa zvrátila demokracia , ktorú nzvrátil ani Fico, tak by národ slovenský...
včera, 11:00,  J.Tull... Ty si tu robíš z ľudí len srandu. Ale tvoj skutočný názor, postoj je tomuto...
včera, 10:34,  Čo ma po tom....
včera, 10:33,  ...ale udivuje ma iná vec: ako je možné, že Slovenský národ je tak extrémne sprostý, že...
včera, 10:32,  Fotón, nedá mi, aby som porušil "nereagovanie" *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 260 bytes in 0,182 seconds)