Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Koľko ľudí zabil v Biblii Satan?

58
reakcií
2960
prečítaní
Tému 20. novembra 2012, 13:15 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 13:15 avatar
Koľko ľudí zabil v Písme svätom Pán - Hospodin - Jahve nájdete na internetovej adrese: dwindlinginunbelief.blogspot.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Sú tam presné orientačné údaje, kde v Biblii sa božie vraždy nachádzajú, včítane počtov zabitých ľudí.
Otázka tedy znie: Koľko ľudí zabil v Biblii Satan. To značí, že sa nepýtam na bludné predstavy veriacich, ktorí na Satana len kydajú nezmysly. Tu sa požaduje uviesť názvy a poradie kníh Starého a Nového zákona, kapitolu, číslo veršu a počet zabitých Satanom. Nezaujímajú ma ani názory veriacich na pravdivosť alebo nepravdivosľ biblických textov z ktorých číši snaha ospravedlniť Hospodinove úplne besné vraždenie ľudí, ani že má právo zabíjať koľko On uzná za vhodné. Ide o jednoduchú štatistiku.


3.
označiť príspevok

Krištof
   20. 11. 2012, 14:42 avatar
Keby sme to brali z pohľadu Biblie, tak Satana, Diabla, Zlého možno považovať za spoluzodpovedného za vraždy a zlá, ktoré sa kedy v dejinách udiali a dejú medzi ľuďmi, krajinami, kráľovstvami, ideológiami a pod. 1J 5, 19: "Vieme, že... celý svet je v moci Zlého." On mohol byť spoluzodpovedný napr. aj za zločin Kaina voči Ábelovi. Satan je vrah od počiatku, aj otec lži. Jn 8, 44: "On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži." Tým pádom je ťažšie vystopovať všetky jeho zlé skutky, lebo klame, pretvaruje sa. Satan sa niekedy prezlieka za anjela svetla. 2Kor 11, 14: "A nie div, veď aj sám satan pre­mieňa sa v an­jela svet­la." Takže aj niektoré veci, ktoré sa diali údajne v menen Boha, diali sa de facto v mene Satana.
Diabol rozdúchava všetky možné formy zla. Galatským 5,19: "A zjavné sú skutky tela, ktoré sú: cudzoložstvo, smilstvo, nečistota a nestudatosť, modloslužba, čarodejníctvo, nepriateľstvá, zvady, žiarlenia, hnevy, sekty, závisť, vraždy, opilstvá."
Satan v podobe prahada svojím zvodom stiahol ľudstvo do duchovnej smrti. Zjavenie 12, 9 "A zvrhnutý bol veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, ktorý zvodí celý svet; zvrhnutý bol na zem, a jeho anjeli s ním."
Satan si pre seba chce ukradnúť postavenie a úctu, ktoré patria Bohu. Spomeňme si na jedno z troch pokušení, s ktorými diabol prišiel k Pánovi Ježišovi. Matúš 4, 9 a povedal mu: "Toto všetko ti dám, ak padneš a pokloníš sa mi."
Satan môže ubližovať ľuďom, pričom Ježiš ho z nich vyháňal: Luk 7, 21: "V tú hodinu uzdravil mnohých z chorôb, trápení a od zlých duchov a mnohým slepým daroval zrak."
Satan neprispel ničím pozitívnym, napr. žiadnym prikázaním Nezabiješ, ani Miluj blížneho svojho, práve naopak... Samozrejme, aj daní ľudia, ktorí robia zlé veci, sú prinajmenej spoluzodpovední.
"Satan sa stal vládcom tohto sveta, ktorý funguje bez Boha, a knieža tohto sveta (Jána 12:31; 2 Korinťanom 4:4; Efezským 2:2). On je žalobca (Zjavenie 12:10), ten, ktorý pokúša (Matúš 4:3; 1 Tesalonickým 3:5), a podvodník (1 Mojžišova 3; 2 Korinťanom 4:4; Zjavenie 20:3). Samotné jeho meno znamená protivník, alebo „ten, ktorý sa protiví“. Iné meno, ktoré sa používa pre satana je diabol a znamená „ohovárač“. On falšuje všetko, čo Boh robí, v nádeji, že za to dostane slávu sveta a vyvoláva nepriateľstvo k Božiemu kráľovstvu. Satan stojí za každým klamným kultom. Satan urobí všetko, čo je v jeho moci, aby sa sprotivil Bohu a tým, ktorí nasledujú Boha. Predsa, satanov osud je spečatený – večnosť v ohnivom jazere (Zjavenie 20:10)."
www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
katolikrevue.ath.cx Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Bolo by čudné považovať za zlého Boha, ktorý chce, aby ľudia konali dobré skutky, milovali blížneho svojho, nekradli, nezabíjali sa atď. Lebo taký Boh je zrejme primárne dobrý. Pravdaže, ako spravodlivý sudca môže zlých ľudí potrestať. Boh život stvoril a má aj právo ho vziať. V tomto zmysle Boh nemôže byť vrah, aj keby zabil, potrestal a pod.
Niektoré kritizujúce hlasy vychádzajú v Biblii z vecí, čo sa mali stať v určitom jedinečnom historickom a kultúrom kontexte, mali svoje konkrétne jedinečné príčiny, okolnosti a pod., pričom toto sa neberie do úvahy a dané veci sa pokladajú za všeobecné. Paradoxne to, čo je naozaj všeobecné bez ohľadu na kontext, čo sa týka Starej i Novej zmluvy, je obchádzané: milosť, spravodlivosť, láska, desatoro...
Ľudia sú stvorení na Boží obraz, no niektorí sa potom mentálne pretvoria na Satanov obraz.
Súhlasí Slušný človek


14.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 22:53 avatar
Krištof pobavil si ma. Ale prečo si zabudol prekrútiť Zjavenie Jána 2/18 "...Toto hovorí Syn Boží, ktorý má oči ohnivé ako plameň a nohy podobné lesklému kovu:..." Podľa spôsobu tvojich výkladov som sa vlastne dozvedel, že Satan (ohnivé oči...) bol vlastne Syn Boží. Napísal si toho dosť, ale nezodpovedal si otázku, ktorá znela: koľko ľudí zabil Satan. Na rozdiel od Boha Pána, ktorý napríklad okrem ostatných miliónov konkrétne zabil Onana?
Súhlasí Ranexill


39.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 14:18 avatar
14. Satan nemusí zabíjať ľudí priamo, ale prostredníctvom pokúšania na zlé, podnecovania zlých myšlienok, ktoré môžu viesť k vraždám alebo samovraždám. Teda Satan je mnohonásobný vrah nepriamo, tým, že podnecuje zlé nenávistné myšlienky, je zvodca, zloduch, klamár. Preto Ježiš povedal tým židom, ktorý ho chceli zabiť: "Keby bol Boh vaším Otcom, milovali by ste ma... Vy ste z otca diabla a žiadosti svojho otca chcete robiť. On bol vrah ľudí od počiatku" (Jn 8, 42, 44). Nazval ich obrazne diablovými deťmi, lebo ho chceli zabiť a práve Satan Diabol má žiadosti zabíjať, oni akoby ním boli ovplyvnení. (Paradoxne aj keď ho zavraždili, stal sa zároveň obeťou za tie hriechy.) Podľa Biblie priamo sa Satan podieľa na rôznych utrpeniach, ochoreniach, posadnutí a pod. Potom ho treba ako zlého ducha vyhnať z človeka, čo robil Ježiš. Napr. Luk 13, 10: "V sobotu učil v istej synagóge. Bola tam žena, ktorá osemnásť rokov mala ducha nemoci. Bola zhrbená a nemohla sa ani trochu narovnať. Keď ju Ježiš zbadal, zavolal si ju a povedal jej: "Žena, si oslobodená od svojej choroby," a vložil na ňu ruky. Ona sa hneď vzpriamila a oslavovala Boha... Ježiš mu odpovedal: A túto Abrahámovu dcéru, ktorú satan držal osemnásť rokov spútanú, nebolo treba vyslobodiť z tohoto puta hoci aj v sobotu?"
Čítal som o Satanovi aj to, že zlo, ktoré ľudstvo zažíva, oveľa presahuje zlomyseľnosť ľudí, ktorí ho konajú. Satanové skryté činnosti vysvetľujú, prečo napriek túžbe väčšiny ľudí po živote v mieri je ľudstvo tisícročia sužované nenávisťou, násilím a nepokojom. Na druhej strane však Biblia ukazuje, že ľudia nesú veľkú časť zodpovednosti za zlo, ktoré znášajú, či už z rúk iných ľudí alebo ako následok svojho vlastného správania. (Kaz 8, 9; Gal 6, 7)
Satan ako zlý duch asi nemá k dispozícii povedzme blesky, ktoré by vrhal po ľuďoch, to by mu asi ani nebolo dovolené, ani to nie je jeho metóda. Boh v Biblii len trestá rôzne zlé skutky ľudí, ako to bolo v Sodome Gomore. Je Pánom života a smrti. Satan nie. Jak 4, 7: "Poddajte sa teda Bohu, ale vzoprite sa diablovi - a utečie od vás."
Súhlasí Slušný človek


9.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 22:43 avatar
Lenže to nie Satan, ale boh je vrahom… Boží oheň padol z neba… Boží, nie Satanov.


22.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:30 avatar
Aspoň vidíš, že biblické príbehy si môžeš prispôsobiť ako ti vyhovuje, podľa potreby.


32.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:45 avatar
OK, ja len tak, že si v 9. napísal, že veľa, a ukázal si, že kto ich pobil veľa: Boží oheň padol z neba… Vtedy som za tým nič nehľadal, len poukázal na samotný text tu v diskusii. 

Ako si to ponúkol, tak som vtedy reagoval.  


26.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:28 avatar
Ty si zábavný. Keď nejde inak, tak z kontextu, inokedy zasa obrazne. 


29.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:35 avatar
Boh so Satanom mali stávku (v tom príbehu). Aj keby Satan zabíjal, konal v súčinnosti s bohom, lebo to bola súčasť ich spoločnej stávky.

Vidím to inakšie, prečítaj si toto:

Spravodlivý Jób sa od boha domáha odpovede na jedinú veľmi jednoduchú otázku: „Prečo mi ubližuješ, keď som nič zlé neurobil, keď som zachovával všetky tvoje prikázania?“ A boh mu odpovedá: „Ubližujem ti len preto, lebo som mocný, lebo to môžem, lebo nikomu nemusím skladať účty zo svojho konania.“ Toto však nie je odpoveď na Jóbovu otázku, to je odmietnutie odpovede. Boh teda Jóbovi neodpovedá, boh mu oznamuje iba to, že sa nemá ani len pýtať. Boh používa chybný argumentum ad baculum (argument sily): „Som v práve preto, lebo mám moc.“

Boh Jóbovi ani neprezradí, že mu ubližoval nie on, ale Satan, takže vzniká otázka, odkiaľ má autor Jóbovej knihy informáciu o Satanovi. Domnievam sa, že nespravodlivosť boha popísaná v tejto knihe bola ťažko stráviteľná aj pre učených rabínov, a preto si Satana jednoducho vymysleli. Jóbov príbeh však v každom prípade ukazuje, že z hľadiska autorov Biblie nezáleží až tak veľmi na tzv. spravodlivom živote, ako skôr na svojvôli boha.

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 22:57 avatar
Fotón, to si robíš srandu, veď si opísal ako zabíjal Boh a nie Satan. Nepýtal som sa kde v Biblii sa vyskytuje meno Satan. Veď ty si nepochopil ani jednoduchú otázka: koľko ľudí zabil Satan?


27.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 11. 2012, 13:33 avatar
satan zabija skrze druhych ludi tym, ze ovladne ich mysel. Aspon tak som to pochopil z biblickych textov, podvedie cloveka, navedie na zlo.
Boh ale vrazdi podla biblickych textov sam a vo velkom.


4.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   20. 11. 2012, 16:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 11. 2012, 16:44 avatar
si necitala bibliu? nepoznas potopu? sodomu a gomoru a tak dalej??


6.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   20. 11. 2012, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 11. 2012, 17:56 avatar
o genocidach nieje rec.. rec je o pohromach ako potopa, ked boh tresta ludstvo za jeho hriechy.. vyvrazdil celu civilizaciu a prezit nechal len Neoho a jeho rodinu, takze.... cely ostatny svet bol podla boha zly a nie ze ludia si nieco sami zapricinili.. aspon tak pise biblia, ze to boh priamo sposobil, lebo tak chcel. To iste sodoma gomora, bola bohom totalne znicena, pretoze boli vraj vsetci hriesni.. nie ludia sa navzajom pobili, boh znicil cele mesta...
Súhlasí Skellington


13.
označiť príspevok

blueevil
   20. 11. 2012, 22:52 avatar
ano, ale to boli chori ľudia čo tam žili. je to podložene vedecky že tie pevniny skutočne existovali aj ti ľudia


20.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:21 avatar
bluevil 13. Je to podložené aj v Biblii, napr. tým, že Noemova archa pristála na vrchu Ararat, ktorý má nadmorskú výšku viac ako 5000 metrov nad morom. A to musela byť potopa sveta taká, že voda presiahla aj najvyšší vrch sveta, lebo inak by sa nemohlo utopiť všetko živé. Včítane rýb a morských živočíchov. To je ale pekná hovadina čo. A koľko ľudí jej verí. A nemusíš mi vysvetľovať, že archa pristála na úpätí hory Ararat, v takej výške a v hentakej výške tejto hory. To všetko viem.


48.
označiť príspevok

blueevil
   22. 11. 2012, 23:00 avatar
myslel som sodomu gomoru, nachadzala sa niekde ako je červene more, našli tam ruiny. noemova archa bola DNA banka, hore mal ukryt pre darebakmi.


18.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:13 avatar
No Boris 7. Nevedel som, že už Boh bol komunista, pretože podľa marxistov bola sebakritika hybnou pákou vyvinu. Áno veď aj on sám tvrdo kritizoval svoje vlastné dielo. Teší ma, že si to pochopil trojrozmerne t. j. vysoko do hĺbky v celej šírke. Bolo by dobre keby tak Bibliu chápali aj naši veriaci spoludiskutujúci. A neprekrúcali ju.


19.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:16 avatar
A: Nevedel som, že už Boh bol komunista, pretože podľa marxistov bola sebakritika hybnou pákou vyvinu.

Len pozor na drísty. Boris toto netvrdí. Aj keby marxisti si niečo mysleli rovnako ako iní ľudia, neznamená to, že z toho vyplýva, že všetci sú marxisti. Čiže nemôžeš si to vzťahovať ani na toho boha. Napísal si hlúposť.


21.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:25 avatar
Vlado, veď ty si ani nepochopil, že ja s Borisom súhlasím. A nenanapísal som, že to tvrdí Boris. Takže milý súdruh, zamysli sa nad sebou.


23.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:27 avatar
Tak si to napísal: Nevedel som, že už Boh bol komunista, pretože podľa marxistov bola sebakritika hybnou pákou vyvinu.

Neviem, z čoho si potom vychádzal, keď uvádzaš No. Boris 7.


34.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:43 avatar
Vlado, predsa z marxisticko-leninských poučiek. Nečítam len Bibliu a ostatné sväté knihy. Mám prečítanú aj podstatnú časť tejto literatúry. Neveríš. Tak teda vedz že " Marxovo učenie je všemocné pretože je pravdivé: Lenin." To nie ja, to je z učebnice Základov marxizmu -leninizmu.


37.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:48 avatar
Mne je jedno, z čoho si vychádzal. Upozornil som ťa len na logickú chybu. Ak aj si niečo marxisti myslia, z toho nevyplýva, že boh bol komunista.

Aby si rozumel: Ak zistíš, že kalkulačku používal Hitler, usúdiš z toho, že kalkulačka je zlá?


38.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:49 avatar
Ide o to, že si nevychádzal z Borisových slov, ale tak si to napísal.


44.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 11. 2012, 18:17 avatar
Vlado 37. Tebe asi pojmy sarkazmus, alebo výsmech nič nevravia. A ten tvoj príklad zdá sa, je zdravým rozumom nepochopiteľný. Neviem prísť nato aký je tam súvis. No ale už raz som na tomto Df konštatoval, že boh nás nestvoril rovnako sprostých, aj keď nás stvoril na svoj obraz. Uznávam, že teba stvoril ako génia. Si ako Einstein aj jeho teória relativity je mňa nepochopiteľná.


45.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 18:21 avatar
Však sa nič nedeje. V 18. si napísal: No Boris 7. Nevedel som, že už Boh bol komunista…

A to je dosť šialené, a nesúviselo to s tým, čo povedal Boris. Reagujem spontánne, ako kto čo napíše, tak reagujem na konkrétne vety. Ja nechápem, ako viacerí dokážete len tak halabala čokoľvek od veci napísať.


17.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:04 avatar
Scarlett X. 6. Aj potopu sveta si spôsobili sami ľudia. A ako hádzali tie 30 kilové ľadové knihy z nebies. Čo vari už vtedy vedeli ľudia lietať?


49.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   22. 11. 2012, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   20. 11. 2012, 22:50 avatar
Áno, pokiaľ to nie je trest za zabitie, tak je to vražda.


30.
označiť príspevok

Fotón
   20. 11. 2012, 23:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   22. 11. 2012, 23:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Skellington muž
   23. 11. 2012, 08:20 avatar
aha.. takže ked niekto spraví niečo zlé a ja ho zabijem, tak je to vlastne trest a nie vrazda?  


52.
označiť príspevok

havran
   23. 11. 2012, 08:27 avatar
... jasné , ber do ruky sekeru....


16.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 22:59 avatar
Boris, kde to je v Biblii. Neuviedol si knihu... Alebo len preto, že nič také sa v Biblii nenachádza?


8.
označiť príspevok

kvako
   20. 11. 2012, 18:10 avatar
Jasne, za katastrofy je zodpovedny nejaky boh , a co tak si len uvedomit, ze sa zem snazi o rovnovahu?
Blabolit o nadprirodzenych javoch bez osobneho stretnutia sa s nimi zoci voci by sa dalo zhodnotit ako fantazirovanie.


24.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 11. 2012, 23:27 avatar
Takže koľko ľudí to vlastne ten Satan zabil? Vie to vôbec nikto biblicky preukázať?


40.
označiť príspevok

dorota
   21. 11. 2012, 14:21 avatar
biblicky preukazat? to je ako..?  


42.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   21. 11. 2012, 17:12 avatar
dorota, čítaj pozorne témy: Tu sa požaduje uviesť názvy a poradie kníh Starého a Nového zákona, kapitolu, číslo veršu a počet zabitých Satanom.


43.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 17:13 avatar
Dorotu nič neprinúti čítať hlúposti. Ona nebude čítať bibliu.


47.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   22. 11. 2012, 22:57 avatar
...vlad0,r0bis reklamu s avatar0m...??? humanist0m???)))


59.
označiť príspevok

gabor muž
   18. 1. 2013, 21:07 avatar
Antigmatik
Aspon vidis ze ateista pozna lepsie Bibliu ako veriaci.


41.
označiť príspevok

blueevil
   21. 11. 2012, 14:42 avatar
jasne, za všetko môže stryko satan, nie ja, je lepšie odrecitovať nieake verše v kostole, vykupiť si tak svoje hriechy ako priznať zodpovednosť konečne za svoje chyby ako som to dojebal(a), až do skonania. toto nieje vaš vyvoj !!


46.
označiť príspevok

Style muž
   22. 11. 2012, 22:53 avatar
Vidím to inak. Ježiš zrejme netušil ako bol pôvodcom vzniknutého zla. Bol nenávidený tými, čo dali vraždiť v strachu o svoju korunu všetkých chlapcov, bol nenávideným a v jeho mene sa viedli vojny. V jeho mene vznikli náboženstvá, ktoré si v jeho mene a v mene Boha vytvorili vlastné privilégia od mučenia po smrť. Satan bol ten, ktorý to podporoval. V globále sa nedá vyčísliť koľko ľudí zabil satan. Zrejmé je že ak nepomohol Boh, zaúradoval satan.


53.
označiť príspevok

Luciferium žena
   23. 11. 2012, 09:55 avatar
satan zabil presne tolko ludi,kolko ich vyzabijali v mene jesuu ludia
detto v biblii
Súhlasí prairelabster


54.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 11. 2012, 01:11 avatar
Stále zabúdate na jedného, koho satatan zabil excelentným spôsobom a to bol Ježiš Kristus. Na ňom si namaloval satan obraz o sebe, čoho všetkého je schopný a ako dopadne každý, kto sa mu vydá do rúk. Lenže aj Ježiš ukázal na tomto prípade, že to neurobil len tak ľavou zadnou. Všetci tu vypisujú, aký je boh masový vrah a satan, ten najlepší na svete. Tach, čo nejdete za ním ? Za tým vaším satanom ? Nevšimli ste si jednu maličkosť. Že Ježiš zomrel za nás, myslíte si, že aj satan je schopný zomrieť za vás ? Koľkí diktátori sveta a kadejaké démonické moci nechali za seba zomrieť celeé národy a koľko bolo tých, čo zomreli za celé národy ? Vy absolútne nerozlišujete, aký je rozdiel v prístupe k ľuďom týchto dvoch základných typov osobností. Veď práve, čo ak všetko toto vidíte cez satanove okuliare jeho klamu a obviňujete Boha z toho, čo vlastne urobil satan, alebo Boh musel zabíjať to, čo satan zničil ? Kde ste vy a kde je Boh a kde je vaša logika a kde je jeho? Niektorí ste ako malý žiačik v aule vysokej školy, keď profesor vypčíta vzorec a celú tabulu v aule a podčirkne výsledok. Ale malý žiačik, bez toho, že by vedel, koľko je tri krát tri, suverénne zahlási: "Máš to zle!" Čo ak je to všetko tak, že ste sa nechali oklamať satanom a idete mu ako myš do hadovej papule? Boh stvoril raj na zemi, ohradil ho a kto ten raj zničil ? Prečo tu nie je dodnes? Vy nenávidite raj ? Ale čo potom vlastne chcete ? Kto ste, kde ste sa tu vzali, kam idete a komu slúžite ? Vy si ale ssamozrejme myslíte, že ste suveréni, ktorí nikomu neslúžia a a ani nepotrebujú nikomu pchať hlavu do zadku,ale čo ak práve toto je ten jeho najväčší klam, ktorí ste mu zožrali aj a navijákom. Viete, čo povedal Ježiš o konci sveta ? Ak uvidiíte ohavnosť spustošenia tam, kde nemá byť, vedzte, že koniec je blízko. Lebo ste ako pokrytci, ktoprí vedia z oblohy vyčítať, ako bude zajtra, ale znamenia svojej spása a záchrany, neviete posúdiť. Kúpte si kolíriovej masti na oči !


55.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 11. 2012, 01:26 avatar
Naleteli ste na stanove sladkosti ako dieťa pedofilovi a neuvedomujete si, kto je najmocnejší nielen na tomto svet, ktorý si myslíme, že poznáme, ale hlavne na tom druhom svete, z ktorého sme všetci prišli a do ktorého znova ideme. Boh má spísanú zmlivu s každým živým tvorom a s každou živou bylinou a bude vyžadovať jej plnenie.Tam sa potom vyhovoríte na satana, že ste ju nesplnili ? A čo ak každá preliata kvapka krvi v starom a novom zákone je iba jeho dielom a vy ste ten klam uverili ? Veď čo ak Boh má dosť tých, čo jeho zmluvu plnia a keď si ich zoberie k sebe, nechá to tu všetko zničiť v ohni aj so satanom ? Budete sa potom dožadovať pomoci od satana a stále považovaž Boha za masového vraha, ak ho budete vidieť, že odchádza stadeto so svojimi vyvolenými do večného ýivoty a vy tu zostávate v ohni s tým vaším vyvoleným ?


57.
označiť príspevok

Ónya žena
   24. 11. 2012, 17:20 avatar
elemír nič v zlom..ale ty sa pasuješ za nejakého božieho proroka alebo čo? Ty si bol v nebi a v pekle že môžeš tvrdiť čo človeka čaká po smrti ? To nikto nevie..to ej jedno obrovské tajomstvo.
poznám iba jedno dielo a tým je "Zmluva s ďáblem" od Jurka Fándlyho.. ) 


56.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 11. 2012, 01:45 avatar
Je to neľútostný kolobeh života hmoty, ktorá sa musí v jednom okamihu svojho kolobehu prečistiť v ohni ako zlato, aby sa zbavila toho zlého, čo v nej je. Lebo ON to tak vymyslel, aby nakoniec zostalo len dobré. Ale ak sme v hmote, ktorá čaká na takúto očistu, záleží iba na tom, či sme to dobré a On to zoberie ako záhradník svoju úrodu z vinice, alebo všetko zlé, čo tu je, nechá zničiť v neuhasiteľnom ohni, ako v záhrade, čo prinieslo úrodu a už nie je potrebné. A o tom, čo je zlé a čo je dobré rozhoduje ten, ktorý stvoril a stará sa o to, čo stvoril.
Budem vás biť železným prútom, aby ste sa obrátili, ale vy ma budete nenávidieť ešte viac.


58.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2012, 18:15 avatar
Onya,doba prorokov je dávno v háji zelenom, ale ja to proste vidím takto svojimi očami a nie podľa toho,že som prežil viackrát klinickú smrť na na druhej strane som naozaj bol, a ani na základe biblie, tá ma k tomu doviedla, ale tým to končí a už vôbec nie na základe Fándlyho, ale k tomuto som prišiel jednoducho praktizovaním viery. Tristo razy som tu písal ja a možno tritisíc razy iní veriaci, že neveriaci nemá šancu pochopiť, kto a čo je to vlastne Boh, lebo to nemá čím pochopiť, pokiaľ sám neuverí a nenadviže si s ním kontakt. A až potom mu zasvieti v hlavičke makovičke, čo je to vlastne viera v Boha a čo je to Boh a veci okolo toho. Predsa ak by som necítil, že ten deň, keď sa pomodlím a nepomodlím, je iný, nebudem predsa idiot a nebudem sa modliť do bútľavej vŕby len preto, že sa mi roztriasol zadok, keď som si prečítal bibliu. Naopak, zistil som, že sa dá kadečo vymodliť, že sa dajú odpustiť hriechy a zrazu je život iný. Viete, idiot je človek, ktorý jke presvedčený o tom, že opak je pravda a tak my si myslíme o neveriacích, že sú idioti, lebo nevyužijú túto možnosť a zase neveriací si myslia o veriacich, že sú idioti, že uverili bludy. Ale ak my veriaci cítime denno denne a v celom svojom živote, čo všetko sa na nás vierou zmenilo a za čo všetko tomu vďačíme, potom toto je dôkaz o tom, že existuje niekto, kto nás sleduje a kto reaguje na naše najintímnejšie veci, o ktorých nemôže vedieť nikto iný okrem nás. Boh je duch a nedá sa zistiť materialisticky a ani krompáčom ho nevykope žiaden geológ. Silu ducha a kontakt s ním môžete nájsť iba duchovne. Veď predsa tu existuje paralelný duševný svet, o ktorom nás dokonale informoval Kristus. Ale ak niekto nevie, alebo sa nechce anučiť koľko je tri krat tri, nemôže vyriešiť rovnicu o niekoľkých neznámych a nemá ani šancu o tom vôbec diskutovať, akokoľvek by si myslel, že matematika je kravina on je majster sveta v inteligencii. Ja som bol tak isto ateista, ale teraz som od nich o krok ďalej, lebo som zistil, že ma stále niekto klame a tú matematiku som sa musel naučiť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:22,  A večer na koníčka!! Ale pozor!! Nieže spadneš a udrieš si hlavu o nočný stolík.*04
dnes, 19:22,  ENAX je tu BúH ;)
dnes, 19:21,  No vedka klin sa klinom vybíja :)
dnes, 19:21,  ..a Jehova???Potiažne Imannuel??*18*18*18*18
dnes, 19:20,  Na koneeeee! (^,^) Klo, klo, klo! Idem variť. . .*44*18*39*02
dnes, 19:20,  Keby som chcel, tak máš v mihu oka aj 14 súhlasov, ale si drzá voči mne a Imovi a tak...
dnes, 19:20,  Ježiš Kristus je obyčajný regulérny diskutér ;)
dnes, 19:19,  Ježiš Kristus nemá také právomoci ako EnaXnaY ;)
dnes, 19:18,  Neprovokujme, lebo tu nabehne TM a bude vymaľované, ani Ježiš Kristus ho nezastaví.*13*13*13*13
dnes, 19:18,  Peťo on hovorí, že sa už nejde hádať. .. (chichi?)
dnes, 19:18,  Nic nebude kým neprezradíš NAČO SME TU ;)
dnes, 19:17,  Ale takto nás tá bosorka nebude rušiť ;)
dnes, 19:17,  Nie mneeeee, Zuzke8, tak znova poriadne popáčitkujte ;P Ja si idem uvariť francúzku polievku...
dnes, 19:17,  To sa dalo aj keď tu bosorka oxidovala.*04
dnes, 19:17,  Hej je drzá, keď MNE kazisvětovi, z boží vúle královi, nechce prezradiť NAČO SME TU ;)
dnes, 19:16,  To nebola odpoveď!!!!! To bola iba ...to bolo iba upozornenie, že nemám byť drzý. Vari som...
dnes, 19:15,  Ja som ich dala tebe prvej, fňuk.
dnes, 19:15,  Ale nie v zmysle, že chýba ale že preto tu nie sú hádky ;)
dnes, 19:14,  Tak isto tu chýba F, TM, ZBK, E.....*03*03*03*03
dnes, 19:13,  So MNOU predsa ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 313 bytes in 0,212 seconds)