Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kohože sa to Kain bál?

62
reakcií
1508
prečítaní
Tému 15. októbra 2014, 13:54 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   15. 10. 2014, 13:54 avatar
Biblickým faktom je, že Kain z celkom malicherných dôvodov, uvedených v Písme zabil Ábela. Zato ho Pán potrestal tým, že ho vyhnal z raja. A Kain si zanariekal: (Genesis 3/14): Hľa, zaháňaš ma dnes s tvári zeme a spred svojej tvári, budem sa skrývať a budem tulákom a behúňom na zemi, a stane sa, že ktokoľvek ma nájde, zabije ma. A potom Kain v rovnakej knihe ale v 47. kapitole poznal svoju ženu, ktorá počala a porodila mu Henocha. Teda sa právom pýtame: Koho sa to Kail bál, keď v tom čase na zemi boli iba Adam, Eva a Kain. A koho si to vlastne Kain vzal za ženu. A ak sa chystáte toto opindať, nenamáhajte sa. Cirkev má na to síce idiotský, ale podľa vás to musí byť správny názor. V Svätom písme, Starý zákon, nájdete, v 1. diely vydanom SSV v Trnave v r. 1994, v poznámke pod čiarou na str. 44, že: Kainova žena bola jeho sestra. Pre opindávačov, čo zo zásady musia všetko opindať poznamenávam, že viem o príspevku Čo je Kainovo znamenie. No keďže som presvedčený, že svojimi mozgovými kapacitami dotyční nie sú schopní pochopiť ani čosi také jednoduché ako je rozdiel medzi Kainovým znamením a tým, že v čase, keď sa popísané udalosti odohrávali je medzi nimi rozdiel je namieste sa zaujímať koho sa to Kain bál, že ho zabije. A prečo mu dal Pán na čelo znamenie, že ho nikto nesmie zabiť, keď nikoho takého na svete ešte nebolo. A tá žena, ktorú si Kain vzal a porodila mu Henocha, nechcete snáď povedať, že to bola opica? No pozoruhodné je, že v knihe, v ktorej nemôže byť podľa cirkvi omylu alebo klamu sa ani nie na dvoch stránkach nachádza takáto kopa nezmyslov.


3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2014, 14:13 avatar
Mna by docela ma zaujimalo, ako sa podla toho, co pises, vkradli Kain a Abel cez cherubov a ohnivy mec spat do raja...
Som si tak nejak myslel, ze vyhnani boli uz ich rodicia...


4.
označiť príspevok

Lucifero muž
   15. 10. 2014, 14:33 avatar
Dobrý postreh Wolfe. Lenže toho je tam podobného ešte ďaleko viac a bolo by značne ťažké, ale aj zbytočné, chcieť to všetko vychytať. No už toto je dôkazom, že v Biblii sú omyly i klamstvá.
Súhlasí fajer, Blanka


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2014, 14:43 avatar
Biblia sa da vysvetlit s kazdej strany. Hlavne ked ju neberies doslovne...
Podla biblie Boh stvoril Adama a Evu a z nich vznikli vsetky narody.
Ale v biblii sa nepise o vsetkych narodoch a ich historii, ale len o izraelitoch (dokonca ani o nich presne nie), teda klucovom narode (je to predsa pisane nimi, z ich strany pohladu).
To znamena, ze sa tam nemusi ani pisat ani o vsetkych, ale len o nejakych klucovych ludoch...

Okrem toho, ak to bolo podavane z generacie na generaciu, prepisovane, atd, tak vies ako to mohlo nakoniec dopadnut.
"Zožeň hovädzie srdcia...... budeme grilovať......uhlie už mám".


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 10. 2014, 16:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   16. 10. 2014, 13:39 avatar
Urobil by si, čo Boh od Teba požaduje?
A čo keď Ťa Boh bude len skúšať? Či máš radšej dobro ako riťolezectvo?


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 10. 2014, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2014, 19:07 avatar
Milý veriaci a ty chceš byť zrejme vôl, čo ma vedie.


56.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 10. 2014, 19:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 10. 2014, 13:51 avatar
No veriaci je lepšie byť vedený Satanom, ktorý je múdrejší ako Boh, než byť vedený tebou. Čuduješ sa že Satan mal viac rozumu ako Pán? Prečítaj si ako s tvojim Bohom Satan vykýval a ako nato doplatil Jób. A to vraj je Pán vševediaci. Okrem toho, že Satan bol múdrejší je v Biblii ešte viacej zmienok.


11.
označiť príspevok

Krištof
   15. 10. 2014, 21:31 avatar
Vysvetlenie pre tých, čo berú dané časti Genezis doslovne:
www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Biblia nehovorí jednoznačne kto bola Kainova manželka. Jediná možná odpoveď je, že Kainova žena bola jeho sestra, neter, alebo pra-neter, atď. Biblia nehovorí koľko mal Kain rokov, keď zabil Ábela (Genesis 4:8). Keďže obaja boli roľníkmi, boli asi obaja už dospelí, možno mal každý svoju rodinu. Adam a Eva určite mali viac detí ako len Kaina a Ábela v čase, keď bol Ábel zabitý – a určite mali oveľa viac detí potom (Genesis 5:4). Skutočnosť, že Kain sa obával o vlastný život potom ako zabil Ábela (Genesis 4:14) naznačuje, že asi bolo mnoho ďalších detí a možno vnúčat či pra-vnúčat Adama a Evy v tom čase. Kainova žena (Genesis 4:17) bola dcérou alebo vnučkou Adama a Evy.

Keďže Adam a Eva boli prvými a jedinými ľudskými bytosťami, ich deti nemali inú možnosť, len sa vydávať a ženiť medzi sebou. Boh nezakázal manželstvá v rodine až do oveľa neskoršej doby, keď už bolo dosť ľudí a manželstvá medzi príbuznými neboli nevyhnutné (Levitikus 18:6-18). Dôvod, prečo incest často vyústi do genetických deformácií detí je, že keď dvaja ľudia podobných genetických vlastností (t. j. brat a sestra) majú spolu deti – genetické defekty sú pravdepodobnejšie, keďže obaja rodičia majú pravdepodobne tiež rovnaké defekty. Keď ľudia z rôznych rodov majú spolu deti – je vysoko nepravdepodobné, že obaja rodičia by mali tie isté genetické defekty. Ľudský genetický kód sa postupne “zamoril” počas stáročí čo sa genetické defekty násobia, umocňujú a prenášajú z generácie na generáciu. Adam a Eva nemali žiadne genetické defekty, čo umožňovalo im a generáciam nasledujúcim bezprostredne po nich mať oveľa vyššiu kvalitu zdravia ako máme my dnes. Adamove a Evine deti mali minimum alebo žiadne genetické defekty. Dôsledkom toho im nič nehrozilo aj keď sa brali medzi sebou navzájom. Môže to znieť čudne, možno až nechutne myslieť na Kainovu ženu ako na jeho sestru. Spočiatku, keď Boh stvoril jedného muža a jednu ženu, nasledujúca generácia nemala na výber, museli uzatvárať manželstvá len medzi sebou.
Súhlasí Wolfe


12.
označiť príspevok

Krištof
   15. 10. 2014, 21:33 avatar
Alebo tiež:
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Ak mali Adam s Evou dvoch synov, Kaina a Ábela, odkiaľ mal Kain manželku?“ Hoci túto otázku často kladú ako „chyták“ ľudia, ktorí spochybňujú pravdivosť Biblie, v Biblii nachádzame dostatok podrobností, z ktorých sa dá vyvodiť uspokojujúca odpoveď.
Z 3. a 4. kapitoly 1. Mojžišovej sa dozvedáme nasledujúce informácie: (1) Eva bola „matkou všetkých živých“. (2) Medzi tým, ako sa Kain narodil, a tým, ako priniesol obeť, ktorú Boh neprijal, uplynul určitý čas. (3) Keď bol Kain vyhnaný a stal sa „tulákom a utečencom“, bál sa, že by sa ho ‚ktokoľvek, kto ho nájde‘, mohol pokúsiť zabiť. (4) Boh poznačil Kaina znamením, aby ho ochránil, čo naznačuje, že by sa ho buď jeho súrodenci, alebo iní príbuzní mohli snažiť zabiť. (5) „Potom“ mal Kain styk so svojou manželkou „v krajine Úteku“. (1. Mojžišova 3:20; 4:3, 12, 14–17)

Z toho, čo bolo uvedené, môžeme prísť k záveru, že Kainova manželka bola niektorým z Eviných potomkov, narodeným v bližšie neurčenom čase. V 1. Mojžišovej 5:4 sa o Adamovi píše, že počas 930 rokov svojho života „sa stal otcom synov a dcér“. Samozrejme, Biblia netvrdí, že Kainova manželka bola Evinou dcérou. Skutočnosť, že sa o nej píše až po vyhnaní Kaina, naznačuje, že uplynul dostatok času na to, aby mohla byť aj jej vnučkou. Preto The Amplified Old Testament opisuje Kainovu manželku jednoducho ako „jednu z Adamovho potomstva“.
Biblický komentátor 19. storočia Adam Clarke sa domnieval, že keď Boh poznačil Kaina znamením, lebo sa Kain bál, urobil to preto, lebo v tom čase žilo už niekoľko generácií Adamových potomkov — dosť na to, „aby založili niekoľko dedín“.

To, že si Kain zobral za manželku svoju sestru alebo nejakého neskoršieho potomka Adama, ktorý sa narodil niektorému z Adamových synov alebo dcér, sa dnes v niektorých kultúrach považuje za niečo nemysliteľné. Vníma sa to ako spoločensky neprijateľné alebo je to odmietané zo strachu z genetických defektov. Napriek tomu sa F. LaGard Smith vo svojom diele The Narrated Bible in Chronological Order vyjadruje: „Je celkom pravdepodobné, že títo prví bratia a sestry uzatvárali manželstvá medzi sebou, hoci v neskorších generáciách by sa také niečo považovalo za nevhodné.“ Stojí tiež za povšimnutie, že pomer medzi takýmito blízkymi príbuznými bol výslovne zakázaný až v roku 1513 pred n. l., keď Mojžiš dostal Božie zákony pre izraelský národ. (3. Mojžišova 18:9, 17, 24)

Dnes sme už tisícročia vzdialení od dokonalosti, ktorú mali kedysi naši prví rodičia. Genetika a dedičnosť nemuseli mať na nich taký účinok, aký majú na nás. Okrem toho nedávne štúdie, ako napríklad štúdia publikovaná v časopise Journal of Genetic Counseling, ukazujú, že v prípade manželstiev medzi bratrancami a sesternicami hrozí menšie riziko narodenia detí s defektmi, než si ľudia vo všeobecnosti myslia. Je rozumné domnievať sa, že takéto veci neboli dôvodom na vážne obavy počas Adamovho života alebo dokonca ešte ani za dní Noacha. Preto môžeme prísť k záveru, že Kainova manželka bola jednou z jeho príbuzných.


14.
označiť príspevok

Krištof
   15. 10. 2014, 21:43 avatar
Z toho vyplýva aj to, že už v tom čase nemuseli byť na svete len Adam, Eva a Kain, lež aj ďalší a ďalší ľudia


17.
označiť príspevok

Blanka žena
   15. 10. 2014, 22:23 avatar
Ak boli na svete ďaľší ľudia,
vychádza mi z toho že Eva a Adam neboli prví a ani jediní.
Súhlasí Lemmy


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 10. 2014, 22:28 avatar
Celá diskusia je na nič, lebo v skutočnosti sa nedá povedať, ktorého živočícha už môžeme chápať ako prvého človeka, keď prechod z predošlých primátov bol postupný, generačný. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


57.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2014, 19:15 avatar
Máš pravdu, Blanka. Tvrdí sa to aj v Knihe duchov od Allana Kardeca na str. 60.


15.
označiť príspevok

Blanka žena
   15. 10. 2014, 22:19 avatar
12,
normálne uvarený guláš,
oceňujem tvoju snahu zlatou vareškou,
prepáč  


13.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   15. 10. 2014, 21:42 avatar
Aj takéto nezmysly musíš odpisovať, ani len tie nevieš vymyslieť? :-D


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 10. 2014, 09:18 avatar
Kristof:
V podstate suhlasim, dokonca mohli mat viac zien, nie len jednu - ako napriklad Kainov pra-pra-pra-pravnuk Lamech ktory mal 2 zeny Adu a Selu,

Len par veci, najprv sa spomina, ze Abel bol pastier oviec Kain bol rolnik, aj ked neskor [4:12] sa spomina, ze ked bude obrabat podu.

Dalsia vec, pise sa tam ::Gn 4,25:: " Adam opäť poznal svoju ženu a ona porodila syna a dala mu meno Set, hovoriac: "Veď Boh mi nahradil iného potomka namiesto Ábela, ktorého zabil Kain.""

To znamena ze Set musel byt treti syn a narodit sa az po tom, co Kain zabil Abela.

Teraz ma napadaju dalsie veci:

V podstate islo o patriarchalnu spolocnost, tak o zenach sa nepisalo vzdy a teda o potomkoch sa pisalo, len ked boli muzskeho pohlavia, alebo ked zeny zohrali nejaku dolezitu ulohu.
Dalsia vec je to pisane chronologicky a Set sa narodil az po pravnukovi zo stvrteho kolena (chapem, ze vtedy sa ludia dozivali niekolko stovak rokov), alebo je to pisane nieco v zmysle "medzitym co..."?
Súhlasí Krištof


33.
označiť príspevok

Krištof
   16. 10. 2014, 14:01 avatar
Wolfe
"V podstate islo o patriarchalnu spolocnost, tak o zenach sa nepisalo vzdy a teda o potomkoch sa pisalo, len ked boli muzskeho pohlavia..."

Podľa toho Adam a Eva dcéry možno už mali, času tam na to bolo dosť, len synov namiesto Ábela ešte nie. A keď dcéry medzi tým mali, jedna z nich sa mohla stať ženou Kaina, mohli mať s ním potomkov atď., čím by sa ľudstvo rozmnožovalo ešte za života Kaina, keďže vtedy ľudia žili prirodzene oveľa dlhšie. To, že Kain mal ženu a s ňou potomkov a tí zas svojich potomkov sa uvádza časovo skôr ako to, že Adam a Eva mali ďalšieho syna (Seta).

Pri takomto doslovnom - fundamentalistickom prístupe k tomu, ďalší aspekt môže byť taký, že Kain sa bál smerom do budúcnosti, keď predpokladal, že Adam a Eva budú mať ďalších potomkov a keď sa aj tí rozmnožia, pričom budú žiť počas jeho života. Keďže vtedy ľudia žili prirodzene oveľa dlhšie, napr. Adam 930 rokov, jeho syn Set 912 rokov, jeho syn Enoš žil 815 rokov atď. Kain sa tiež mohol dožiť okolo 900 rokov, počas ktorých by sa už rozmnožilo ľudské pokolenie na mnoho jedincov, ktorí by teoreticky mohli ublížiť Kainovi :-)
Súhlasí Wolfe


28.
označiť príspevok

Bombolo
   16. 10. 2014, 09:33 avatar
De facto incest je schválený Bohom...tak prečo je teraz trestný?
Prečo Boh nestvoril viac ľudí,veď je všemohúci....mohol napr z čiernej hliny stvoriť černochov, z ílu(žltá) aziatov, z bielej belochov a bolo by vymalované...:-/


42.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   16. 10. 2014, 22:38 avatar
však to tak aj je ..a z červenej hliny indiánov  ..a tá činska tisícová terakotová armáda ..bol asi tiež plán boží len ich neobživnul.. či ako? 


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 10. 2014, 23:31 avatar
To vies, nie kazdy boh to dokaze


47.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2014, 11:42 avatar
Veď to Tak aj bolo.
Bombolo tvoj dopyt sa realizoval, ale nie v židovsko -kresťanskom náboženstve. Citujem Ťa:
De facto incest je schválený Bohom...tak prečo je teraz trestný?
Prečo Boh nestvoril viac ľudí,veď je všemohúci....mohol napr z čiernej hliny stvoriť černochov, z ílu(žltá) aziatov, z bielej belochov a bolo by vymalované...:-/ Má to logiku a zaujímavé je, že čosi podobné sa na Df objavilo iba raz. Doteraz nikoho z veriacich nenapadlo vysvetliť ako vznikli ľudské rasy. Značí to, že židovsko-kresťanské náboženstvo je iba čosi druhoradé, že pred ním vznikli ďaleko presvedčivejšie náboženské filozofie. Zato, že sa nerozšírili tak ako kresťanstvo a Islam je zodpovedná jezuitská výchova, ktorej hlavnou úlohou je naučiť veriacich nevšímať si vecí nad slnko jasnejších. To ona spôsobila, že len málokoho napadlo zaujímať sa ako vznikli ľudské rasy, hoci je to nanajvýš zaujímavé. Ty sama si značne vnímavá, tak si položila aj takúto otázku. Vznik ľudských rás rieši jedno z početných čínskych náboženstiev. samozrejme spôsobom zodpovedajúcim dobe, kedy príslušné náboženstvo vzniklo. Treba povedať, že o tejto problematike na DF už jestvuje téma. Takže zopakujem v krátkosti iba podstatu. A tí, čo budú kritizovať, že to už na DF je, nechsi trhnu nohou a keď im to vadí, nech to nečítaju. Na úvod treba povedať, že Čína, ktorá je veľmi rozsiahlou krajinou má množstvo bohýň aj bohov, ktorí stvorili človeka, Zem aj vesmír. Vybral som si jednu z bohýň, ktorá sa rozhodla stvoriť človeka. Klasicky vyformovala panáka zo zeme, potom ho dala do pece upiecť. Kým sa piekol ona odišla k susede klebetiť a tak sa zarozprávali, že jej ten pandrlák v peci prihorel a bol úplne čierny. No a tak vznikol černoch. No bohyňa sa nevzdala, uplácala druhého panáka zo zeme a dala ho do pece. No teraz už nešla na žiadne klebety a dávala pozor, aby je druhé dielo neprihorelo. No čo sa nestal. Z horlivosti a snáď aj zo strachu vytiahla panáka predčasne. Bol ešte nedopečený, biely. A tak vznikol beloch. No samozrejme bohyňa sa odmietla vzdať, urobila panáka tretieho, a ten bol krásny. žltučký. Takže Číňan ako vyšitý. Nuž chýba tam Indián, lebo v tom čase číňania Indiánov ešte nepoznali. No tak som ho tam doplnil s tým, že indiána stvoril Karol Marx, lebo indiáni sú červený. No povedz kam sa na toto hrabu židovsko- kresťanské bláboly?


48.
označiť príspevok

Bombolo
   17. 10. 2014, 11:47 avatar
iná teória vysvetľuje že človek pochádza zo slivky(aj keď nevysvetľuje to množstvo rás - asi aj sliviek bolo viacej druhov)...:-)


58.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2014, 19:22 avatar
Je to tak,Bombolo, človek pochádza naozaj zo slivky. Lebo zo slivky je slivovica, zo slivovice opica a z opice je človek. Dúfam, že to vezmeš ako vtip. Tu už bol, takže sa môže stať, že niektorí opindávači budú protestovať, že tento vtip sa už na fóre nachádza. Nech si trhnú nohou.


59.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 10. 2014, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 10. 2014, 13:37 avatar
Moja babka nepila slivovicu. Ale podľa toho, čo píšeš tak tvoja ju jedna aj druhá píjavali asi pravidelne. A ako vidieť ani ty si si nedal odtrhnúť rukáv ked´ sa objavila fľaša s touto tvorivou tekutinou.


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 10. 2014, 11:49 avatar
Ja som kedysi na df-ku čítala vysvetlenie rás. Ide o to, s kým sa spáril Adam a jeho deti po opustení raja, lebo na Zemi boli ľudia, stvorení Bohom, ale rátali sa medzi zvieratá, boli bez "ducha", a toho získali až ich deti skrížení s exrajskými bytosťami


50.
označiť príspevok

Bombolo
   17. 10. 2014, 11:53 avatar
podľa toho by aj zoofília mohla byť dedičným hriechom....:-/


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 10. 2014, 11:57 avatar
No počkaj... jediným zvieraťom, ktorým sa Eva nechala zviesť, bol Had... a akosi... si sex medzi nimi neviem predstaviť...


52.
označiť príspevok

Bombolo
   17. 10. 2014, 12:00 avatar
no neviem....niekto sa tu na df neustále vystatuje svojim "hadom"


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 10. 2014, 14:06 avatar
Ved ludia sa parili s anjelmi a vznikali nefilimovia, tak ktovie co tam bol za mix....
Obri a neviem co...


45.
označiť príspevok

pátrač muž
   17. 10. 2014, 00:38 avatar
ja Ti neviem braček, ale príde mi divné, ak čert z podsvetia študuje bibliu  


60.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2014, 19:26 avatar
45. A že sa na bohosloveckých fakultách vyučoval aj marxizmus-leninizmus ti nie je čudné?


61.
označiť príspevok

pátrač muž
   18. 10. 2014, 11:59 avatar
vyučovať jeden smer a pohŕdať iným smerom nie je veľmi demokratické riešenie


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 10. 2014, 14:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 10. 2014, 19:14 avatar
Na každom sprechu je pravdy trochu a aby som vám ešte trochu zdvihol náladu, tak vám tu citujem:
Budem vám rozprávať v podobenstvách a vyrozprávam vám všetky tajomstvá od stvorenia sveta.
Samozrejme, že toto nemôže byť veta pre idiotov, lebo rozprávať niekomu v podobenstvách a ten by to mal chápať, o čo ide, to my naozaj musíte dať za pravdu, že to nemôže byť o idiotoch. A pritom sú tam niektoré veci napísané tak, že už by to hádam aj tým idiotom mohlo zapnúť,,ale najväčšiu blokáciu mozgu spôsobuje práve pocit obrovskej múdrosti.
Samozrejme, že jednu z najväčších chýb urobila aj samotná cirkev a napriek tomu, že to čo bolo dobre pre stredovek, už dávno nie je dobré pre dnešok, veď napríklad židovským kalendár existuje takmer 6 000 rokov, ale len nedávno našli kdesi v Lýbii baňu na urán, kde prestala ťažba pred 8 500 rokmi.
Takže, treba si za to sadnúť a znova prečítať a zistíte, že čím ide veda viacej dopredu, tým viacej sa vysvetľuje podobenstve o tajomstvách stvorenia sveta.
V prvom rade si treba všimnúť, že stvorenie človeka je napísané v biblii dvakrát. Prvý krát je stvorený človek na šiesty deň stvorenie a druhý krát asi pred 6 000 rokmi , to je veľmi približné, pretože kdesi som zachytil, že noc bola aj na polnoc a aj na obed, to znamená, že zem sa otáčala dvakrát rýchlejšie, ale nevieme akú dobu. Je možné.,že to spôsobil nibirus a pri druhom prílete asi napravil, čo by bolo len tých 3 600 rokov, čo je v pojme miliad zanedbateľná vec.
Bohu sa zrejme človek stvorený na šiesty deň stvorenstva nepáčil a prišiel pred tými 6 000 rokami, aby stvoril niečo dokonalejšie.
Teda z toho jasne vyplýva, že potomkovia Adama a Evy si museli brať za ženy z ľudí a tí sa im páčili. Toto tam je tiež napísané doslova. Ak si niekto nevšíma takéto podstatné detaily, je ťažko s ním vôbec diskutovať o týchto veciach. A DOKONCA IM RODILI OBROV.
Takže deti Adama a evy si brali za ženy z ľudí, ktorí boli stvorení na šiesty deň stvorenia sveta.
Títo sa museli krížiť s pôvodným obyvateľstvom a dochádzalo asi k veľkým abnormalitám, viď poznámka ... rodili im obrov...
Eva bola pravdepodobne prvá žena, ktorá mala menštruáciu. ... v bolestiach budeš rodiť svoje deti ...
Zvieratá idú z maternice nohami napred a hlava ide za trupom, čo je asi bezbolestný pôrod, oproti tomu, ak ide napred hlavička.
Mne to vychádza, že boh chcel za každú cenu zvýšiť veľkosť mozgu aj za takú cenu, že sa hlavička pri prechode pôrodnými cestami musí deformovať, aby vôbec prešla. Deti, ktoré sa dnes rodia cisárskym rezom, nevypadajú moc odlišne , ale nejaká štúdia by v tomto smere nezaškodila, aký je rozdiel v inteliogencii medzi deťmi normálne rodenými a cisárskym rezom.
Samozrejme, že po takomto krížení vyzeral človek všelijako, napríklad sochy inkov, ktoré sú staršie ako 10 0000 rokov a ich tváre nám pripadajú ako strašidlá, ale nie to bol hlavný zámer.
Ja si myslím, že hlavný zámer bolo zvýšiť kapacitu mozgu človeka a potom aj potopa sveta nadobudne iný význam, ak si predstavíme, že boh naozaj vybral len to najlepšie a všetko ostatné, čo dýchalo, zahynulo, vrátane zveri.
Ja osobne mám z toho taký dojem, že zahynula aj väčšina morského života, kvôli obrovskému a niekedy až príliš rýchlemu toku vodných más, ktoré nielenže zničili samotné živočíchy, ale hlavne ich životné prostredie. Zachránilo sa iba to, čo bolo v štádiu vajec. Potopa bola asi pol roka a takéto prúdenia vody po povrchu neprežila väčšina živočístva.
Potopu spôsobil pravidelný návštevník slnečnej sústavy Nibirus každých 3 600 rokov a ten dokonca niekedy vody pridal a niekedy ubral a pri poslednej návšteve musel ubrať, lebo boh oľutoval zničenie ľudstva a na znak znamenia, že už to neurobí, stanovil dúhu na nebi. To znamená, že dovtedy boli iné klimatické podmienky závislé na celkovej gravitácii zeme a je takmer isté, že ľudstvo predpotopné, malo úplne iný spôsob života, priemyslu a vôbec všetko a preto ani nemôže nájsť stopy po ich živote, lebo nevieme, čo máme hľadať. Možno potom dennodenne chodíme, ale nevieme, čo máme hľadať.
Teda potopou sveta bola ukončená výmena ľustva za dnešné.
Ja si dokonca myslím, že práve pôvod rozprávkových bytostí, trojhlavých drakov, ľudí s kopýtami a iné netvory, je práve v tejto dobe, že dokonca by sa dalo uvažovať aj o beštialite a geneticky nebolo zabránené ako dnes, aby sa vajíčko zeny mohlo oplodniť aj zvieracou spermiou.
Toto sú veci, ktoré nemôžeme dnes s istotou vylúčiť, a ak Boh priznáva, že sa mýli, ak takýmto spôsobom zničil ľudstvo potopou, možno by si aj priznal, že pri prvom stvorení človeka na šiesty deň , mohol urobiť chyby podobného druhu, čo tu píšem.
Teda každá veta tam niečo naozaj v podobenstve znamená.
Samozrejme, že takýchto a podobných vysvetlení sa cirkev obávala, ale stanovila rebríček hodnôt podľa vtedajšieho poznania, čo jej nemožno v žiadnom prípade vyčítať, malo sa iba skorej prispôsobiť poznanie biblie a vedy a neustále to konzultovať a skúmať a teda vzájomne prispôsobovať s tým, že sa v biblii hovorí v podobenstvách, ale pravdivo a veda a technika to v budúcnosti dokáže ešte krutejšie, ako dnes, história je neúprosná ani v tomto a čím skorej sa začne hľadať pravda
ku dnešnému poznaniu, tým bude hanba menšia.
Takže Lucifero,
Aj ty to chápeš podľa cirkvi a máš v tom zmätok, lebo si nenámáhal svoje závity a nedal do toho nič vlastné.
Ale aj toto beriem ako návod na diskusiu celkom fajn.

No a čo sa týka Kajna, jeho potomci sa nakoniec volali kanánci a boh na nich zanevrel a vymysleli si sami bohov a vieru a to bola zároveň aj prisľúbená zem pre Mojžišových židov a aby sa nič nezachovalo z ich náboženstva, nariadil boh všetkých zahubiť.A to neboli masakre, ako niektorí tu obviňujú boha ako masového vraha. To bola príprava židov obhájiť vlastný život, vieru a boha medzi takými národmi, ako sa ocitli Kanáne. A hlavne ochrániť si prisľúbenú zem, ktorú nikto okrem kanáncov nevlastnil to bol trest Kainovi za bratovraždu, teda podľa naších dedukcii, možno nakoniec to boh myslel všetko úplne inášč a snáď sa to raz dozvieme.
Avšak na tomto všetko nám ukázal Boh svoju moc silu a múdrosť a to je pre nás dôležité, aby sme poznali a pochopili otca Ježiša Krista. Lebo vtedy bola doba a vzťahy medzi ľuďmi a národmi, ktoré sa dnešnou logikou nedajú pochopiť.


16.
označiť príspevok

Blanka žena
   15. 10. 2014, 22:21 avatar
Elemír,
myslíš že si Eva depilovala aj chlpaté nohy ?

Krištof, Elemír tento hlavolam, čo cirkev vymyslela, nevylúšti ani sám Pán Boh  
Súhlasí fajer


23.
označiť príspevok

fajer
   16. 10. 2014, 06:08 avatar
máš pravdu v náboženstve nehľadaj logiku,žiadna tam nie je....náboženstvo je kopa povier a klamstiev....
Súhlasí Lucifero


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 10. 2014, 07:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   16. 10. 2014, 13:41 avatar
Na Tebe nie je ani náznak toho, že by sa Ťa dotkla dokonalosť - skôr naopak...


34.
označiť príspevok

fajer
   16. 10. 2014, 16:09 avatar
musím ťa sklamať veriaci,žiadny boh neexistuje,sú iba veriaci v neho,čo ty nato ha? hlúpy človek uverí všetkému...


35.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 10. 2014, 17:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 10. 2014, 19:19 avatar
Aj dnes ludia pisu scifi literaturu...


10.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 10. 2014, 20:41 avatar
Samozrejme, že sú to len predpoklady, ale každý vychádza a rozoberá nejakú vetu, však vymyslite aj vy niečo. vaše dojmy po prečítaní biblie.
Ak sa niekto bojí písať predpoklady, že ho môže niekto zhovadiť, nech nepíše, ale ja tu dávam predpoklady a hľadám tým niekoho, kto má podobné názory. A ak nenájdem nikoho, sú len dve možnosti, alebo som super genius, alebo super idiot.
Zatiaľ prevláda viac menej to druhé, ale ja mám stále v tom logiku, ktorá ma vedie.
Ja som tu viackrát písal o tej istej veci, ale okrem detailov ta hlavná pointa nepustí. To si môže ktokoľvek prečítať v historii DF.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2014, 00:32 avatar
Vážení, toto je len začiatok začiatkov a tá veta, že : budem vám rozprávať v podobenstvách a vyrozprávam vám všetky tajomstvá sveta, platí ako vyšitá nad šporákom.
Čo sa týka ľudstva na tejto zemi, predstavte si, aký pokrok zaznamenalo ľudstvo za posledných 6 000 rokov, alebo za posledných 200 rokov od vynájdenia parného stroja. Mohli by sme povedať, že ľudstvu stačí desať tisíc rokov, aby dosiahlo to, čo sme dosiahli ??? To musíme povedať, lebo to sme zažili, ale ak by aj ľudstvo sa vyvinulo ku vlastnému zničeniu za sto tisíc rokov, tak potom takých pokolení by tu mohlo byť za poslednú miliardu existencie zeme najmenej 10 000, veď to je hrozné číslo a čas, ktorý si nevieme predstaviť. A Zakaždým, ak zostalo ľudí pod vozovú plachtu, museli na všetko zabudnúť a všetko začalo znova. Skúste rozmýšľať o tom, aké minimálne množstvo ľudí by tu muselo zostať, aby ďalej fungoval ťažký priemysel Milion, stomilionov, alebo aspom trištvrte miliardy ????
Kdesi som videl v dokumentárnom filme,, kde uvažovali o tom, že to všetko predsa nemohlo vôjsť do Noeho archy, že , najprv uvažovali, brali oplodnené samice a samci zostali, druhí zase, že samci zostali tiež, ale ako pokrm, ďaľší, že Noe bral iba oplodnené vajíčka a dokonca vraj ak Noemu poradil Boh, ako má stavať loď, prečo by mu nemohol poradiť niečo z genetického inžinierstva, atd, atd,.....
Teda možnosti milion +5, kdeže sme tu mi teraz z našou fantázioum a čím sa bude veda viacej vyvíjať, tým bude tých možnosti ešte viac.
Predsa tu bola atlantída, a tí mali naštudovaného Nibirusa podľa jednotlivých príletov a ak si predstavíte, že prišiel každých 3 600 rokov, tak ho museli mať naštudovaného najmenej desať, čo dvadsať obletov, čo je niečo okolo 50 000 rokov.
Kde sme sa my dostali za 6 000 čo za dvesto rokov a kde sa oni mohli dostať za 50 000 rokov ? To sa vymyká všetkej našej fantázii.Ja si dokonca myslím, že oni ovládali aj ten prílet a odlet Nibirusu, lebo vrak každý desiaty oblet bol hroznejší.
Americký prorok Ceayce (sís) Edgar, nagoogloujte si, bol najprv vyvyšovaný, potom zatracovaný a nakoniec predsa len sa mu niečo podarilo. Predpovedal v 68 potopenie japonska, za to bol riadne zglbaný a keď povedal o atlantíde, ža za čias aatlantídy tiekol Níl do Atlantického oceánu, tak bol odpísaný úplne, ale iba do doby, keď ktosi zbadal, že to koryto Nílu je tam dodnes.
Atlantída trvala až do doby ľadovej, teda zem po niekoľkých desiatkách tisícov rokov musela byť prehriata viac ako dnes. Je možné, ža tým stúpal aj priemerný tlak atmosféry a ak sa priblížil NIbirus prebytočný tlak odfúkol časť atmosféry a nibirus ho pritiahol. A nastala zima, ktorú ani tak vyspelý atlantický národ nezvládol, pretože potraviny bez slnka pod večnými oblakmi nerastú pre konzumáciu,. Toto tu môžeme mať co by dup.

Napríklad pri ďalšom oblete Nibirusu, ktorý mal byť v roku 2012 ale už skorej pred tým zhodne rusi aj američani potvrdili, že už ho vidia a že to bude asi v roku 36 plus mínus 4 roky.


20.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2014, 00:36 avatar
Vážení, toto je len začiatok začiatkov a tá veta, že : budem vám rozprávať v podobenstvách a vyrozprávam vám všetky tajomstvá sveta, platí ako vyšitá nad šporákom.
Čo sa týka ľudstva na tejto zemi, predstavte si, aký pokrok zaznamenalo ľudstvo za posledných 6 000 rokov, alebo za posledných 200 rokov od vynájdenia parného stroja. Mohli by sme povedať, že ľudstvu stačí desať tisíc rokov, aby dosiahlo to, čo sme dosiahli ??? To musíme povedať, lebo to sme zažili, ale ak by aj ľudstvo sa vyvinulo ku vlastnému zničeniu za sto tisíc rokov, tak potom takých pokolení by tu mohlo byť za poslednú miliardu existencie zeme najmenej 10 000, veď to je hrozné číslo a čas, ktorý si nevieme predstaviť. A Zakaždým, ak zostalo ľudí pod vozovú plachtu, museli na všetko zabudnúť a všetko začalo znova. Skúste rozmýšľať o tom, aké minimálne množstvo ľudí by tu muselo zostať, aby ďalej fungoval ťažký priemysel Milion, stomilionov, alebo aspom trištvrte miliardy ????
Kdesi som videl v dokumentárnom filme,, kde uvažovali o tom, že to všetko predsa nemohlo vôjsť do Noeho archy, že , najprv uvažovali, brali oplodnené samice a samci zostali, druhí zase, že samci zostali tiež, ale ako pokrm, ďaľší, že Noe bral iba oplodnené vajíčka a dokonca vraj ak Noemu poradil Boh, ako má stavať loď, prečo by mu nemohol poradiť niečo z genetického inžinierstva, atd, atd,.....
Teda možnosti milion +5, kdeže sme tu mi teraz z našou fantázioum a čím sa bude veda viacej vyvíjať, tým bude tých možnosti ešte viac.
Predsa tu bola atlantída, a tí mali naštudovaného Nibirusa podľa jednotlivých príletov a ak si predstavíte, že prišiel každých 3 600 rokov, tak ho museli mať naštudovaného najmenej desať, čo dvadsať obletov, čo je niečo okolo 50 000 rokov.
Kde sme sa my dostali za 6 000 čo za dvesto rokov a kde sa oni mohli dostať za 50 000 rokov ? To sa vymyká všetkej našej fantázii.Ja si dokonca myslím, že oni ovládali aj ten prílet a odlet Nibirusu, lebo vrak každý desiaty oblet bol hroznejší.
Americký prorok Ceayce (sís) Edgar, nagoogloujte si, bol najprv vyvyšovaný, potom zatracovaný a nakoniec predsa len sa mu niečo podarilo. Predpovedal v 68 potopenie japonska, za to bol riadne zglbaný a keď povedal o atlantíde, ža za čias aatlantídy tiekol Níl do Atlantického oceánu, tak bol odpísaný úplne, ale iba do doby, keď ktosi zbadal, že to koryto Nílu je tam dodnes.
Atlantída trvala až do doby ľadovej, teda zem po niekoľkých desiatkách tisícov rokov musela byť prehriata viac ako dnes. Je možné, ža tým stúpal aj priemerný tlak atmosféry a ak sa priblížil NIbirus prebytočný tlak odfúkol časť atmosféry a nibirus ho pritiahol. A nastala zima, ktorú ani tak vyspelý atlantický národ nezvládol, pretože potraviny bez slnka pod večnými oblakmi nerastú pre konzumáciu,. Toto tu môžeme mať co by dup.

Napríklad pri ďalšom oblete Nibirusu, ktorý mal byť v roku 2012 ale už skorej pred tým zhodne rusi aj američani potvrdili, že už ho vidia a že to bude asi v roku 36 plus mínus 4 roky.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2014, 00:37 avatar
neviem, prečo mi to tu hodilo dvakrát.


22.
označiť príspevok

fajer
   16. 10. 2014, 05:23 avatar
na Discavery,ide vynikajúci dokument,,Neverte vlastným očiam,stačí si to pozrieť a Biblia sa vám bude zdať ako rozprávka,hlavne veriaci by si to mali pozrieť....


26.
označiť príspevok

LANVIN žena
   16. 10. 2014, 07:41 avatar
Nepozrú,lebo chcú tomu veriť.Chcú veriť všetkému,čo sa v biblii píše.
Súhlasí Lucifero


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 10. 2014, 07:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   16. 10. 2014, 13:40 avatar
Väčinou sú to hlúposti


31.
označiť príspevok

Karola žena
   16. 10. 2014, 13:41 avatar
Parodia toho celého biblicko mytologického bájoslovia je, že miliony rokov pred akože Rajom existoval život na zemi, človek bol dávno pred Kristom a mrzí ma, že cirkev takto doblbla svet rozprávkou, ktorej jedna staršia generácia bezhllavo verila.
Fakt je že kedysi nebola možnosť info ako je dnes, a ľudia žili v slepote a v nevedomosti...a daktorým to ostalo.
Súhlasí Lucifero


36.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 10. 2014, 20:10 avatar
A napadlo vôbec tu niekoho, že čo to bolo pozmenené ľudskou rukou v Biblii???


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 10. 2014, 20:11 avatar
Ano... všetko.


38.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 10. 2014, 20:16 avatar
S tým všetko, by som bol radšej tiež opatrný....
Súhlasí Wolfe


39.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 10. 2014, 20:17 avatar
Prečo?


40.
označiť príspevok

Sloven muž
   16. 10. 2014, 20:18 avatar
Jednoducho preto, lebo dosť je tam pôvodného, preto...


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 10. 2014, 20:23 avatar
Koľko, a ako to vieš, čo je pôvodné a čo pridané či pozmenené?
Ako zdôvodňuješ, že Bibliu neočistia a neponechajú len božský základ?


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 10. 2014, 23:35 avatar
Nie som az tak moc scitany v historii, ale co viem tak niektore historicke suvislosti pasuju..
Napr. tusim dobytie Babyloncami, Peržanmi, Rimom atd...


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 10. 2014, 10:50 avatar
... a iné zasa nepasujú, napr. dobíjanie územia židmi po odchode z Egypta.
Preto sa pýtam, prečo tam sú state, ktoré nie sú pravdivé, a ako ich rozoznať od toho, čo "povedal Boh"?
Ale aj to, čo je doložené. nedokazuje, že to povedal Boh, alebo že sa tie príbehy naozaj stali. Mohli sa nie len stať úplne inak...
Opakujem - prečo sa nenechá v Biblii len to, čo nie je pozmenené a ako sa to dá rozoznať, ak niekto tvrdí, že väčšina je od Boha, musí vedieť zodpovedať otázku.
Súhlasí Lucifero


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 10. 2014, 14:03 avatar
Ja som len narazal na to slovicko "vsetko"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:09,  Prekladám si sám dodo.....
dnes, 18:09,  ...zrejme si b0l niekde inde,napriklad,az v petrzalke...*39*39*39
dnes, 18:09,  Lenže d0d0 ty o tom nič nevieš , ale Borat o tom čítal hlavne správy písali totokaj...
dnes, 18:08,  To je riadny odpad.
dnes, 18:07,  Štátne podniky v USA...
dnes, 18:06,  28. Boris z ktorého plátku bol ten článok ?
dnes, 18:06,  ...b0ris a prekladyz daily ti r0bi google,aleb0 priam0 v n0v0m case redacht0rk0...???))))
dnes, 18:05,  Rozhodne Kasafran, dejiny sú toho plné *03
dnes, 18:04,  dodo, som ti písal, aby si si to riešil s Daili mailom. Nie so mnou.
dnes, 18:04,  (34) Boris, prepáč mi preklep - má byť (31)...
dnes, 18:03,  Ktoré krajiny maju strategicke podniky v rukách štatu a v ktorých krajinách uspešne...
dnes, 18:02,  (32) Boris, je to dané možno tým, že "progresívna" túžba po neobmedzenom...
dnes, 18:02,  ...fet0si,alk0h0lici a pr0fesi0nalny z0braci,c0 maju denne 0k0l0 300 libier vyzebrane na...
dnes, 18:02,  Vedia o tom.
dnes, 18:01,  Kvôli takým pomätencom ako si ty ,či terorista Balada v Českej republike alebo takým...
dnes, 18:01,  Ako kde a ako v čom. Mnohé krajiny si strategické podniky ponechali v štátnom vlastníctve,...
dnes, 18:01,  21/Hlavne ze maju v Londyne Tadzmahal!!!!Skoro som sa doblval!!!:)))
dnes, 18:00,  ...mam dv0jizb0vy slusny byt a r0cne platim 571 libier za energie...a t0 vies,s0m v praci a...
dnes, 17:59,  Už aj Briti? Zaujímavé. Ke´d ide o nepohodlnú informáciu, tak je to už štandardne...
dnes, 17:59,  ale nemaju spoločne vlastnictvo
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(175 147 bytes in 0,481 seconds)