Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kočnerova skutočná rola nie je zatiaľ známa

11
reakcií
255
prečítaní
Tému 5. septembra 2019, 21:50 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 9. 2019, 21:50 avatar
Kočnerova skutočná rola nie je zatiaľ známa
Bratislava? ?21.? ?augusta? ?2019? (?HSPTASR-Jakub Kotian?)

Kočner je fenomén,? ?ktorý vznikol v čase zlatej horúčky privatizácie a v dobe,? ?keď zamatová revolúcia,? ?aspoň podľa výkladu niektorých,? ?zrušila všetky zákony a zaviedla právo silnejšieho
Prvýkrát vstúpil Kočner do povedomia verejnosti s prípadom podvodu na Technopole,? ?v ktorom figuroval spolu s Michalom Kováčom mladším.? ?Išlo o fingovaný dovoz textilu v hodnote? ?2,3? ?milióna dolárov.? ?Vec bola tak vážna,? ?že počas trvania kauzy sa Kočner údajne skrýval v zahraničí.? ?Ako je všeobecne známe,? ?prezident Kováč udelil vtedy aktérom tohto podvodu úplne bezdôvodne a bezprecedentne amnestiu.? ?Kočner teda vtedy vystupoval jednoznačne na strane odporcov Mečiara,? ?na strane prozápadnej pravice.
Druhý prípad,? ?kde bol Kočner medializovaný,? ?bolo jeho obsadenie areálu Markíza v roku? ?1998? – ?prípad Gamatex.? ?Vtedy sa prvýkrát nechala verejnosť vyprovokovať k relatívne búrlivým reakciám a demonštráciám,? ?označovaným neskôr posmešne? “?Zachráňme Markízu?”?.? ?Napriek varovaniu znalých,? ?že boj o Markízu nie je politický ale ide? “?len?” ?o peniaze,? ?verejnosť naletela na vtedajšie patetické prejavy politikov? (?na tribúne vtedy bránili Markízu spoločne Dzurinda aj Fico?)?.
Kočner bol teda vtedy už na? “?nedemokratickej strane barikády?”?,? ?ale napodiv to nebolo až tak rozmazávané,? ?ako by sa dalo čakať.? ?Dá sa povedať,? ?že Kočnerovo spojenie s menom Kováč bolo ešte silné,? ?takže ho naozaj bolo len ťažko možné spájať s Mečiarom? (?ktorý bol vtedy obviňovaný z tohto? “?útoku?” ?na Markízu?)?.
Kočnerovo meno je aj jedno z? ?321? ?mien na tzv.? “?mafiánskych zoznamoch?”?,? ?ktoré z polície unikli v roku? ?2011,? ?keď bol minister vnútra Daniel Lipšic.? ?Zoznamy zostali nakoniec bez nejakej väčšej odozvy verejnosti.? ?Ako sa priznal vtedajší policajný prezident Spišiak:? “?Tie zoznamy bolo jedno z tzv.? ?rozkladných opatrení,? ?ktoré som vymyslel.? ?To znamená zákonným spôsobom nazhromaždiť údaje.? ?Vedel som,? ?že policajti to vyzradia novinárom,? ?ktorým som dal do rúk argument,? ?aby mohli písať aspoň o tom,? ?kto je na tom zozname.?” ?Úniky informácii z polície boli teda už vtedy zámerné,? ?pričom za údaje v nich nik nemusel niesť zodpovednosť.
Na konci januára? ?2012, krátko pred predčasnými voľbami po páde vlády Radičovej,? ?sa na verejnosť dostala SMS komunikácia z novembra? ?2010 medzi Kočnerom a vtedajším predsedom parlamentu Richardom Sulíkom? (?SaS?)?.? ?Rozoberali v nich tajnú voľbu generálneho prokurátora.? ?Neskôr bolo zverejnené aj video z Kočnerovho domu.
So Sulíkom tu Kočner rozoberal zlú politiku premiérky Radičovej i požiadavku Sulíka,? ?aby Kočner cez svojho známeho generálneho prokurátora Trnku ovplyvnil vymenovanie šéfa Vojenskej spravodajskej služby.? ?Tento prípad politickej korupcie dostal meno Sasanka.? ?Je zatiaľ jediný naozaj zdokumentovaný prípad Kočnerovho ovplyvňovania vysokopostaveného slovenského politika,? ?ale Sulík z postu predsedu Národnej rady neodstúpil.
Kauza Gamatex spočívala v tom,? ?že táto spoločnosť,? ?ktorej majiteľom bol Kočner,? ?si vzala bankový úver? ?25 miliónov korún? (?830-tisíc eur?) ?na kúpu a rekonštrukciu nehnuteľností v Kučišdorfskej doline pri Pezinku.? ?Po jeho získaní vyplatila predávajúcemu? ?16 miliónov,? ?ale keďže vraj nemal pripravenú kúpnu zmluvu,? ?na žiadosť Kočnera poslal peniaze späť,? ?a to na Kočnerov osobný účet.? ?Z firmy si podnikateľ ešte vybral? ?4,5 milióna korún? (?150-tisíc eur?) ?údajne ako províziu za sprostredkovanie úveru,? ?a Gamatex predal svojej bývalej účtovníčke,? ?ktorá o jeho prevodoch nevedela.? ?Po viacerých trestných oznámeniach? ?8. augusta? ?2017 bol Kočner obvinený zo zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.
Ďalšie kauzy,? ?v ktorých figuruje Kočner,? ?sú Pezinská skládka,? ?Glance House,? ?hotely na Donovaloch,? ?Five Stars Residence,? ?Welten či Technopol Services.
V júni? ?2016 si Kočnerova spoločnosť Správa a inkaso zmeniek začala na Okresnom súde Bratislava V uplatňovať zmenky za takmer? ?70 miliónov eur.? ?Ich vystaviteľom má byť bývalý riaditeľ Markízy Rusko a ručiteľom Markíza.? ?Televízia tvrdí,? ?že zmenky sú falošné.? ?Národná kriminálna agentúra NAKA? ?20. júna? ?2018 zatkla Kočnera a deň nato aj Ruska.? ?Vyšetrovateľ ich obvinil z trestného činu falšovania,? ?pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.
Kočner teda skončil vo väzbe,? ?ale celý predošlý spomínaný čas pôsobil ako výkvet kapitalistického sveta a médiá ho tolerovali,? ?dokonca velebili.? ?Najťažšie pomenovanie,? ?ktoré sa mu ušlo,? ?bolo? “?kontraverzný podnikateľ?” ?aj to až v poslednej dobe.
Spolu s partnerkou sa často objavoval na prominentných akciách.? ?Hrdo sa prezentoval svojimi známosťami s politikmi,? ?umelcami či modelkami.? ?Rovnako sa netajil ani majetkom.? ?S rodinou žil vo vile na bratislavskej Kolibe.? ?Vlastnil rodinný dom v Bernolákove,? ?pozemky pri Čunove a Vinohradoch či niekoľko bytov v Bratislave.? ?Viacero nehnuteľností mu patrilo aj v lyžiarskom stredisku Donovaly.? ?V jeho vozovom parku nechýbali luxusné autá a v Chorvátsku rodinná jachta.
Pozoruhodný bol postoj TV Markíza,? ?kde sa M.? ?Kočner opakovane objavoval v televíznej celebritnej relácii Smotánka? ?.? ?Televízia ho prezentovala ako súčasť slovenskej celebritnej scény:? „?medzi pozvanými nechýbal ani totálne zmenený podnikateľ Marián Kočner,? ?ktorý oproti nasledujúcej fotografii spred dvoch rokov zhodil neuveriteľných? ?40? ?kilogramov.? ?Zmenil životný štýl,? ?začal zdravo jesť,? ?vynecháva mastné jedlá a sladké nápoje.?“ (?1.11.2014?) ?V rokoch? ?2014? ?do marca? ?2016? ?sa Kočner vyskytuje temer výhradne len v Smotánke,? ?spravodajstvo sa Kočnerovým kauzám nevenuje.
Podobne sa k postave M.? ?Kočnera stavia Plus? ?7? ?dní.? ?Neváha sa venovať aj jeho súkromiu? (?operácia žalúdka,? ?apríl? ?2013?)?,? ?čím vytváral obraz človeka,? ?ktorému záleží aj na vlastnom zdraví.
Ako píše Fakulta masmédií vo svojej práci? “?Analýza-Marián Kočner v médiách?”?:
?“?Kočner je zobrazovaný konvenčne,? ?ako štandardná? „?slovenská celebrita?“ – ?známy boháč,? ?kontroverzný podnikateľ,? ?priateľ toho a toho?… ?Nie je vedec,? ?športovec,? ?filantrop,? ?dokonca ani politik,? ?nie je zobrazovaný v situáciách? ?,? ?ktoré by boli obsahovo závažné.? ?Nepíšeme nezaujímavé,? ?pretože ľudia nakoniec považujú za zaujímavé to,? ?čo im médiá podsúvajú často?”?.
A dialo sa to naozaj často.? ?Kočnera poznal proste každý.? ?V posledných rokoch sa do mediálneho prostredia aktívne snažil zapájať aj Kočner sám,? ?koniec koncov bol pôvodne novinár,? ?v branži sa vyznal.? ?Začal usporadúvať tlačové konferencie,? ?kde napádal svojich politických oponentov.? ?Prinášal tam svoje videonahrávky,? ?odposluchy či SMS,? ?pričom nebolo jasné,? ?či vznikli zákonným spôsobom a či sú autentické.? ?Ale kým sa Kočner nestal definitívne? “?zlým mužom?” ( ?okolo rok? ?2016? – ?zmenky Markíza?)?,? ?boli jeho informácie mediálne akceptované.? ?Niektoré zdroje jeho informácií sú naozaj pozoruhodné.
Kočnerovi pomocníci,? ?napríklad Peter T.? ?a údajne aj Alena Zs.,? ?boli bývalými členmi Slovenskej Informačnej Služby.? ?Prepojenie samotného Kočnera na nejaké tajné služby nie je známe,? ?ale napodiv si túto otázku ani nik nekladie.? ?Arogancia jeho činov a jeho pocit nedotknuteľnosti ale vyvoláva pocit,? ?že nestaval len na svojich slabých jednotlivých známostiach lokálnych osobností,? ?ale cíti sa krytý niečím väčším a mocnejším.? ?V roku? ?2016? ?akoby si toto mocnejšie znepriatelil,? ?alebo prinajmenšom ho toto mocné obetovalo ako slabšiu figúru v hre.
Teória o tom,? ?ako Kočner sám ovládal slovenskú politiku,? ?ako nám ju v týchto dňoch predkladá Denník N,? ?Sme a Aktuality,? ?je bezpochyby tá najviac konšpiračná teória,? ?aká o vrcholnej politike na Slovensku vznikla.? ?Jej motív je triviálne jednoznačný? – ?očierniť súčasnú politickú a spoločenskú situáciu na Slovensku a utvoriť tak priestor revolučným aktérom nových strán.

Peter Vanád


4.
označiť príspevok

Morning muž
   5. 9. 2019, 23:47 avatar
Kasafran, Kočnera by si mal poznať: "Malý Marian počas dovolenky v Juhoslávii využil príležitosť. Na múrik v kempe rozložil svoju zbierku pionierskych odznakov či odznakov socialistickej brigády, ktoré doma nazhromaždil a dal sa do „podnikania“. Kupovali ich Švédi, Nemci či Fíni a robili tak, aj keď nevedeli prečo. „On ich jednoducho presvedčil, že ich potrebujú,“ priznal v rozhovore pre Denník N Kočnerov brat Ivan."


5.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 9. 2019, 23:49 avatar
Výskum mozgovej kôry stále nie je ukončený. Ako sa učíme a ako je možné, že si vôbec niečo dokážeme zapamätať? Prečo zabúdame? Premýšľali ste niekedy nad tým, ako je možné, že vieme, že sme niečo zabudli?


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 9. 2019, 23:39 avatar
Kočnerová skutočná roľa nie je zatiaľ známa???   


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 9. 2019, 23:45 avatar
Kráľovstvo otáznikov zase na scene

Že ho píše také hovädo ako Peter Vanád ma vôbec neprekvapuje ani to že Kasafran nam sem zase nadrbal tisíce otaznikov ani nevie prečo

   

Takže Peter Vanad a jeho odhalenia

Prípad Skripaľ a prečo z neho Putin vyšiel ešte silnejší
Podobne je na druhej strane vrcholne nepravdepodobné, že by ruská vláda chcela Skripaľa zlikvidovať. Tí dvaja, Čepiga a Miškin, mali pravdepodobne nejakú oveľa nevinnejšiu úlohu a len padli do pasce. Padli do pasce umelého obvinenia z vraždy, ktorá sa ani nestala.

              

www.srspol.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 9. 2019, 23:52 avatar
Vanad píše    

Západ hľadá konkurenta tanku Armata
Rusko vyvinulo najlepší tank na svete a západné média špekulujú, kedy ich NATO dobehne.
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A teraz troška reality
                         

Rusové se ptají, kdo bude vyrábět tanky. Stát žaluje výrobce T-14 Armata

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže asi takto súdruhovia

KONEČNÁ

Rusko nemá o ospevované tanky Armata veľký záujem, Kremľu prekáža vysoká cenovka

Podľa správy denníka Kommersant to vyhlásil podpredseda ruskej vlády Jurij Borisov, ktorý má v kabinete premiéra Dmitrija Medvedeva na starosti armádnu výzbroj. Ruské ozbrojené sily musia podľa Borisova pri modernizácii postupovať úsporne.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2019, 09:05 avatar
(4) Fotón,
ktože by to o Tbe povedal, že si až tak "božsky" všadeprítomný a vševediaci...?


8.
označiť príspevok

havran
   6. 9. 2019, 09:09 avatar
Kasafran- je to rozblikaný hlupák , no treba uznať, že príhodnú hlúposť si nájde.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2019, 09:14 avatar
(8) Havran,
aj ja uznávam, že v tomto druhu hľadania je neprekonateľným "majstrom"...
Súhlasí havran


10.
označiť príspevok

havran
   6. 9. 2019, 09:20 avatar
Vrátim sa však k meritu tvojej témy. Myslíš , že jeho úloha je viacrozmerná a nakoniec sa vyvinie do prekvapivej podoby bojovníka?


11.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2019, 09:41 avatar
(10) Havran,
ja si myslím, že Kočner je typ "bojovníka" schopného akýmkoľvek spôsobom dobyť/získať nielen predmety/veci, ale aj osoby svojho záujmu...
Stačí si len spomenúť na jeho aktivity s Michalom Kováčom ml. v kauze Technopol, potom Gamatex, Pezinská skládka, SaSanka, Privatbanka, bytovka Glance House v Bernolákovo, ...
Ktože to len nad ním tak dlhodobo - cez všetky poprevratové vlády v SR až do vlaňajšej jesene držal nad ním ochrannú ruku...?


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 9. 2019, 10:57 avatar
Žeby Mečiar?....a "pokračoval" Fico?.....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:35,  -era-, kto Ti nakukal, že chcem žiť v minulosti? ... žijem aj prítomnosťou... je však...
dnes, 19:28,  -era-, kde som písal, že to čo mám rád, na čo sa vždy rád vrátim v spomienkach do tých...
dnes, 19:25,  Toto je gitarový mág Fero Griglák https://www.youtube.com/watch?v=EsBXTAkHiAQ
dnes, 19:16,  Lemmy, je pravdou, že na mnohé rockové koncerty* sa chodilo do Budapešti, niečo v Prahe......
dnes, 19:01,  Ale ak niekto chce žiť v minulosti, nech sa páči, nenamietam. Nech sa bárs aj obloží...
dnes, 18:59,  To, čo bolo, bolo. A môj vzťah k tomu je, že to bolo v nejakej minulosti oprávnené, možno...
dnes, 18:56,  Určite, keby mi tu niekto o nich napísal: Túto knihu milujem, to je proste niečo úžasného!...
dnes, 18:47,  Tento za 25,90 € vyzerá dobre:...
dnes, 18:47,  -era-, prečo hneď študovať? ... aj o Euklidovi, Daimlerovi by si tvrdil, že sú...
dnes, 18:46,  Nie, len teraz komunikujem len s jedným bezdomovcom. Nie je to vôbec jednoduché, komunikovať...
dnes, 18:44,  Myslíš Loap Beach Shade M?
dnes, 18:43,  Si charakterný muž, určite pôjdeš do humánneho neba.
dnes, 18:43,  Roluj nižšie ;)
dnes, 18:43,  Najlacnejší tam vidím za 14,90 ;)
dnes, 18:41,  Aha, 65 eur, tak to je veľa. Z toho nič nebude.
dnes, 18:41,  Len jeden. Teraz riešim len jedného bezdomovca.
dnes, 18:40,  Len jeden ?
dnes, 18:39,  https://www.alza.sk/sport/lacne-stany/18855711.htm#f&cst=null&cud=0&pg=1&pn=1&prod=&sc=1000 ;)
dnes, 18:39,  Jeden bezdomovec by chcel mať solídny nocľah.
dnes, 18:38,  Prečo pre jednu osobu ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 225 bytes in 0,345 seconds)