Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Knihy 2.

3
reakcií
1084
prečítaní
Tému 26. novembra 2016, 21:01 založil Chupacabra.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Chupacabra muž
   26. 11. 2016, 21:01 avatar
pamatam si ako nám na naboženstve hovoril otec o knihach asi 8 zakladnych. v jednej písali o konci sveta v druhej o rituáloch a tak dalej. Nevie mi niekto napísať ako sa volali zneli asi nejako takto: ....xetus atd.. dufam že viete čo myslím vopred dakujem za odpovede. ps: na nete ich neviem najst

2.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   26. 11. 2016, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   26. 11. 2016, 21:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

4.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 11. 2016, 22:47 avatar
Lux.Aeterna,
určite predpokladáš správne - ja mu to ešte priblížim ich popisom, zrejme si tak ľahšie spomenie...

Genezis = 1. kniha Mojžišova: obsahuje stvorenie sveta (1. k. Mojžišova 1-11), príbehy židovských praotcov (1. kniha Mojžišova 15-50)
Exodus = 2. kniha Mojžišova: obsahuje pobyt Izraelitov v Egypte a odchod z Egypta (2. k. Mojžišova 1-15), putovanie púšťov a udalosti na Sinaji (2. k. Mojžišova 15 - 4. k. Mojžišova 10)
Levitikus = 3. kniha Mojžišova: obsah pozri vyššie + podáva obradné a obetné predpisy
Numeri = 4. kniha Mojžišova: obsah pozri vyššie + sčítanie Izraelitov, liturgické predpisy, príchod k hraniciam prisľúbenej zeme (posledné od 4. k. Mojžišovej 10)
Deuteronómium = 5. kniha Mojžišova: opakuje Božie príkazy formou Mojžišovej predsmrtnej reči + Mojžišovu smrť
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:31,  Ty vzdy , znovu a znovu ku nemu pristupujes priatelsky , ale nim lomcuje revolucne nadsenie a...
dnes, 12:26,  kesha ja by som Lemmy navrhol niečo grecke Napríklad COCOTACUS
dnes, 12:25,  Pre drbnutého beznožníka a bezbožnika Európska lieková agentúra schválila remdesivir...
dnes, 12:23,  Naprikla Lemmuar a citalo by sa to Lemmuaaaa
dnes, 12:22,  Nie, nie, zle mi rozumieš. Samozrejme, že je fajn sa utrpeniu vyhnúť a človek by mal...
dnes, 12:22,  Lemmy , neuvazoval si nad drobnou zmenou nicku ? Aby bol troska revolucnejsi , trocha dat tam...
dnes, 12:18,  Chcem byť pri kundes .
dnes, 12:17,  Lemmy mne je to šuma fuk keď som napísal že Hitler bol na perníku a amfetamínoch celé dni...
dnes, 12:16,  Opäť blúzniš. Teba som neoklamal, lebo to nebolo tebe venované. Si obyčajný zákerný...
dnes, 12:16,  Ja som predurčený byť prikundes
dnes, 12:15,  To že si ma oklamal a náramne si sa na tom zabával a ja som ako hlupak písal Petrovi a...
dnes, 12:14,  Ako dobre vidieť, aký si odkundes. Len útoč, táraj svoje nezmysly.
dnes, 12:13,  Tvoje tunajšie dedukcie, rovnako ako tie politické, stoja na milú kedveš.*13
dnes, 12:12,  Nemal si odchadzať . Mesiac na psychine je pre teba pramálo . Veď pomodliť si sa mohol aj...
dnes, 12:12,  Môžeš to nazvať klamstvom, nevadí mi to, pretože vtedy som sa výdatne zabával na idiotoch...
dnes, 12:11,  Chcem diskutovať vecne, nie s osobnými atakmi na moju osobu. Nebuď dotieravá ako tupec...
dnes, 12:11,  No čerpal som z tvojich príspevkov raz si klamal ako ti nohu odrezali potom že máš kovid a...
dnes, 12:10,  Lebo som sám odišiel, nakoľko som chcel ísť na pohreb. Ale takí ako tí, s duševnou...
dnes, 12:09,  Lemmy a prečo teba pustili už po mesiaci ? *13*13*13 Lebo ja som bol nedávno na...
dnes, 12:08,  nemusíš byť zatrpknutý, keď ju nemáš. .. tak nie?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(51 048 bytes in 0,580 seconds)