Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kniha Sirachovcova - kapitola 15

23
reakcií
1280
prečítaní
Tému 25. júna 2012, 22:29 založil Lea Smeja.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 02. 2011
0
22. 02. 2011
0
22. 02. 2011
2

1.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   25. 6. 2012, 22:29 avatar
Kniha Sirachovcova - kapitola 15
1 Kto sa bojí Boha, bude konať, čo je dobré, a kto sa drží spravodlivosti, dosiahne ju.
2 Vyjde mu v ústrety ako počestná matka a privinie ho k sebe ako manželka panenského veku.
3 Nakŕmi ho životodarným chlebom rozumnosti a vodou spasiteľnej múdrosti ho napojí.
4 A spevnie v ňom, takže sa nezohne, pevne sa ho bude držať, takže nevyjde na posmech.
5 Povýši ho v kruhu jeho blížnych, uprostred zhromaždenia mu otvorí ústa, naplní ho duchom múdrosti a rozumnosti a slávnym rúchom ho odeje.
6 Zahrnie ho veselosťou a radosťou a udelí mu večne slávne meno za dedičstvo.
7 Však nerozumní ju nedostanú, iba rozvážni ľudia ju postretnú: nerozumní ju ani neuzrú, lebo sa ďaleko stráni pýchy a podvodu.
8 Nepríde na myseľ takým, čo hovoria lživo, ale pravdovravných vyhľadáva sama, aby im zaistila zdar z Božej priazne.
9 Hriešnikovým ústam nepristane chvála,
10 lebo múdrosť pochádza od Boha: chvála sluší tomu, komu dal Boh múdrosť, v ústach verného muža je ona hojná a Vladár ju dá iba takému.
11 Nehovor: "Božou (vinou) jej nemám," - ale nerob to, čo má v nenávisti.
12 Nehovor: "On ma zviedol do bludu!" - Lebo on nepotrebuje bezbožných.
13 Pán nenávidí každú ohavnosť, ani tí ju neobľubujú, ktorí sa ho boja.
14 Na počiatku stvoril Boh človeka a ponechal mu možnosť rozhodnúť sa.
15 Dal mu svoje príkazy a ustanovenia.
16 Ak chceš zachovávať príkazy, zachovajú ťa, a máš mu večne preukazovať žiadanú vernosť.
17 Položil pred teba vodu a oheň: čiahni rukou po tom, čo si vyvolíš.
18 Pred človekom leží život a smrť, dobro a zlo: dostane to, čo sa mu ľúbi.
19 Božia múdrosť je preveľká, on je silný mocou a neprestajne sleduje všetko.
20 Jeho oči hľadia na tých, ktorí sa ho boja. On poznáva všetko, čo robia ľudia.
21 Bezbožne konať nekáže nikomu, ani nedáva súhlas k nijakému hriechu;
22 nepraje si množstvo takých synov, ktorí nemajú viery a zdatnost

4.
označiť príspevok

rastos muž
   25. 6. 2012, 22:57 avatar
Pekné niektoré myšlienky. A asi poznáš aj toto:
www.biblia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lea Smeja

16.
označiť príspevok

havran
   26. 6. 2012, 10:38 avatar
Lea Smeja - vysvetlí však , prečo všemohúci , vševediaci a vševediaci stvoril človeka tak , že dopustil , aby ten vo svojej nedokonalosti a neschpnosti pochopiť Boha , stvoril človeka tak , že človek pácha hriechy. Vlastne mi to pripadá , že ho stvoril pre svoju zábavu. Veď , ked ho chcel mať k obrazu svojmu , tak ho mal takto stvoriť a n ie ešte mu do cesty Lucifera nastražiť. To sa ti zdá v poriadku?

17.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   26. 6. 2012, 11:06 avatar
Opytaj sa Boha.

18.
označiť príspevok

havran
   26. 6. 2012, 11:16 avatar
Lea Smeja - si naozaj duchaplná s prenikavým úsudkom - samozrejme , že na svoj ostrovtip si aj hrdá , len ako to vidia tí , na ktorých ti nezáleží?

19.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   26. 6. 2012, 11:26 avatar
Havran presne takto ludia so mnou rozpravuju, uznavaju a chvalia, som na to zvyknuta. Niekedy to myslia vazne, niekedy ako humor - ale toto beriem a paci sa mi a nemozem to brat ako urazku. A teraz k veci. Je v poriadku tvoja otazka c.16 a to, ze ju smerujes mne?

20.
označiť príspevok

havran
   26. 6. 2012, 11:38 avatar
Lea Smeja - odpoveď na tvoju otázku z hľadiska dozujúceho sa je vysoko subjektívna záležitosť - môj zámer nie je urážať ťa , ja ťa veľmi dobre chápem , tvoje pohnútky i ciele - možno , že sa ti to nebude páčiť , ale pre mňa si priezračná ako kryštáľová studnička. Verím , že si schopná k tej otázke č.16 aj niečo konštruktívne vysloviť - celkom iste ma tvoj názor na vec zaujíma.

21.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   26. 6. 2012, 11:50 avatar
Moj osobny nazor je taky, ze Boh si moze robit so stvorenim co chce. Urcite je dovod, preco sa takto rozhodol.

23.
označiť príspevok

havran
   26. 6. 2012, 11:54 avatar
Lea Smeja - to je tá bieda katolicizmu. Arab hovorí: ženu môžeš zmlátiť kedykoľvek , ona už vie za čo. Dodávam "..a keď nevie , tak ju zmlátim preto , že nevie a je blbá" ako sa ti páči? Nevidíš tam paraleru vychcaného katolicizmu a iných vyznaní?

24.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   26. 6. 2012, 12:47 avatar
Havran kazdy vidi paralelu v com chce. Tebe pasuje ten priklad, aby si si obhalil svoj svetonazor. Ja to chapem.

2.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 6. 2012, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

5.
označiť príspevok

rastos muž
   25. 6. 2012, 23:01 avatar
Viluet to nie je biznis, nie je to "len preto". Bázeň pred Bohom je len začiatkom, ktorý vedie k poznaniu múdrosti, ako ju poníma Biblia. Konečným cieľom je však láska.
Ako pri malom dieťati - v istej fáze života je dobre, ak neprebehuje cez cestu hoci aj z obavy pred rodičovským hnevom - kým nevyrastie a porozumie samo, čo je dobré.
Súhlasí Lea Smeja

6.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 6. 2012, 23:05

7.
označiť príspevok

rastos muž
   25. 6. 2012, 23:20 avatar
Veď píšem, že u malých detí je aj obava urobiť zlé v tej fáze prospešná. Ale nemajú zostať stále malými deťmi - ako tá kamarátka.
"V láske niet strachu, ale dokonalá láska vyháňa strach, lebo: kto má strach, bojí sa trestu, a kto sa bojí, nie je dokonalý v láske." 1J 4,18

8.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 6. 2012, 23:26

9.
označiť príspevok

rastos muž
   25. 6. 2012, 23:38 avatar
Áno, veľa "malých detí"... Aj ja pripisujem ako príčinu mnohým mojim dobrým skutkom (fuj, ako namyslene to znie to, že som sa stal kresťanom, ale robím ich aj z presvedčenia, že sú dobré. Bez toho, že by som bol kresťan, by som mal inú životnú trajektóriu.
Viem, že proti kresťanstvu nič nemáš.
Ten citát sa týka "dňa súdu".

11.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 6. 2012, 23:41

12.
označiť príspevok

rastos muž
   25. 6. 2012, 23:54 avatar
Neviem, kdesi som si to všimol.

Iná trajektória, znamená to dosť iné životné smerovanie. Predtým som robil to, čo ma bavilo, napĺňalo, občas to ale kolidovalo s výčitkami svedomia, že som - idúc za svojím šťastím - iným ubližoval (odhliadnuc od toho, že som sa teda hlavne staral o svoju vlastnú spokojnosť). Keď prišiel ten moment zmeny, vstúpilo do hry aj slovo "služba" (nielen slovo. Teda taký ústup od toho, že je dôležité, aby ja som sa ja mal čo najlepšie, k tomu, že ja sa vlastne už mám dobre a môžem sa sústrediť nato, čo je potrebné pre iných a v čom môžem byť užitočný.

13.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 6. 2012, 00:00

14.
označiť príspevok

rastos muž
   26. 6. 2012, 00:20 avatar
Nestotožňujem sa celkom s budhistami, aj keď podobnosť s kresťanstvom je v tom, že ani kresťana nemajú túžby a vášne ovládať. A čo sa týka šťastia, súhlasím s výrokom kohosi významného, že šťastie sa nedá nájsť hľadaním šťastia, ale hľadaním pravdy.

K tomu "rozdaniu sa". Je to trochu prisilné slovo, pokiaľ ide o moje konanie. Vychádza to však z toho, že aj JK prišiel, aby slúžil. Podobný odkaz tu má od neho cirkev, ktorá je v Biblii pripodobnená k telu. Hlavou tela je JK, a všetci ostatní kresťania sú si navzájom jednotlivými orgánmi, bunkami... Tieto orgány v tele si slúžia svojimi schopnosťami, "darmi", navzájom. Tak by malo fungovať cirkevné spoločenstvo.

15.
označiť príspevok

viluette muž
   26. 6. 2012, 00:33

22.
označiť príspevok

havran
   26. 6. 2012, 11:51 avatar
viluette - máš 100 bodov - kde je tu cnosť? Zo strachu aj mačka vybehne aspoň na strom a keby tak mohla do neba? Myslím , že mnohí svätuškári budú prekvapení , keď na selektívnej rampe na ceste do neba ich presmerujú dolu. To je i filozófia jezuitov , interne pomocou zasievania zlá zisťujú , kde majú tých svojích , lebo nestačí slepo a bezhlavo chytať Boha za nohy. Vlastne i Lucifer je postavička , ktorá takto selektuje ľudí a nestačí mu , že sa niekto kúpe vo svätenej vode a križuje sa až je z toho vietor.

3.
označiť príspevok

viluette muž
   25. 6. 2012, 22:57

10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 6. 2012, 23:41 avatar
Ak chceš zachovávať príkazy, zachovajú ťa.
Pred človekom leží život a smrť, dobro a zlo: dostane to, čo sa mu ľúbi.
Nepríde na myseľ takým, čo hovoria lživo, ale pravdovravných vyhľadáva sama, aby im zaistila zdar z Božej priazne.
Však nerozumní ju nedostanú, iba rozvážni ľudia ju postretnú: nerozumní ju ani neuzrú, lebo sa ďaleko stráni pýchy a podvodu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:35,  1. Do určitej miery by som s textom súhlasil, viac-menej je v tom obsiahnutý taký normálny a...
dnes, 11:33,  hokejis, takú reklamu ako urobili kresťania, referendum o týchto otázkach... už asi...
dnes, 11:16,  Sparta viedla dlhú vojnu s Aténami.. o čom píšeš?...
dnes, 11:13,  Jasné, že je to fakt a to nie raz reálne potvrdený. Starý Bush hovoril o novom svetovom...
dnes, 11:08,  Sparta však nebojovala sa Spartu, ale za Grécko. A ku Grécku patrili aj Atény, tie, ktoré...
dnes, 11:02,  Čo si naozaj o tom myslím? Myslím si, že tie veci, ktoré sa zdajú, akoby nejaká skupina...
dnes, 10:59,  Opísal som to v poslednej téme. Nemáš pravdu a výsledky, celé dejiny o tom hovoria.
dnes, 10:58,  Dualizmus je učenie o dvoch vzájomne si odporujúcich podstatách sveta. Svetlo - temno...
dnes, 10:46,  59. Áno, ľudia si stále priveľa namýšľajú a potom sú z toho len sklamania a depresie.
dnes, 10:43,  Nesúhlasím. To je jednostranné videnie. Podľa mňa je dôsledkom mantinelizmu - že iba jedno...
dnes, 10:40,  a kto ich uz 200r. riadi,vedie a organizuje? *04
dnes, 10:36,  Lemmy, prečo si myslíš, že žijem v blude, v nepochopení ako pracujú novinári? ... doteraz...
dnes, 10:35,  Teória Nového svetového poriadku (angl. New World Order) je vraj konšpiračná teória,...
dnes, 10:28,  Ked sa opalujeme na dovolenke na slnku, teda chceme byť nechcení?
dnes, 10:20,  (2) Boris, presne tak - mám taký istý názor, a preto sa s ním plne stotožňujem...
dnes, 10:16,  (2) Havran, dovolím si doplniť Tvoju poslednú vetu len o jedno slovo: ...viedli a VEDÚ vojny...
dnes, 10:16,  To je to isté ako by si povedal, ak je ciankáli jedovaté a neprekonáš jeho jedovatosť, vypi...
dnes, 10:11,  Tak takéto veci dokážu iba sílné národy. Je jasné, prečo sa na západe spartakiády...
dnes, 10:02,  Čínská spartakiáda 2019...
dnes, 09:52,  39. Ako keby si nemal schopnosť morálnej vôle.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 695 bytes in 0,473 seconds)