Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kiska navrhol dve možnosti: Rozsiahlu rekonštrukciu vlády alebo predčasné voľby

35
reakcií
763
prečítaní
Tému 4. marca 2018, 16:27 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 16:27 avatar
Kiska navrhol dve možnosti: Rozsiahlu rekonštrukciu vlády alebo predčasné voľby
TVN Markíza

Prezident Andrej Kiska urobil zásadné stanovisko k súčasnej politickej situácii. Zrušil večerné vystúpenie vo verejnoprávnej televízii. Vyhlásil, že s premiérom Robertom Ficom má rozdielny názor na vzniknutú situáciu.

Vo vyhlásení naznačil dve možnosti - rekonštukciu vlády alebo predčasné voľby.

Celý prejav hlavy štátu vám prinášame v plnom znení.

"Vážené dámy, vážení páni,
ďakujem, že ste prišli.

Vo štvrtok som oznámil, že dnes vystúpim vo verejnoprávnej televízii s vyhlásením k aktuálnej situácii na Slovensku po ohavnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Včera som sa dozvedel, že s vyhlásením po mne plánuje vystúpiť aj predseda vlády a pridal sa aj predseda národnej rady.

Hovoril som osobne s premiérom Robertom Ficom o možných východiskách z vážnej politickej krízy. Žiaľ, ukázalo sa, že naše vnímanie a naše názory na možné riešenia sú rozdielne.

Rozhodol som sa z týchto dôvodov moje večerné vystúpenie zrušiť a svoje stanovisko povedať už teraz.

To posledné, čo naša spoločnosť v napätej situácii potrebuje, je politické divadlo na televíznej obrazovke v podaní najvyšších ústavných činiteľov.

V piatok si pamiatku dvoch mladých ľudí uctili desiatky tisíc ľudí na celom Slovensku aj v zahraničí. Zdieľali sme rozhorčenie, smútok a želanie, aby boli páchatelia tohto činu nájdení a potrestaní.

Ale cítil som z ľudí aj odhodlanie začať náročný, možno bolestný, ale nevyhnutný proces, aby sme mohli opäť veriť štátu,

jeho predstaviteľom, jeho schopnosti nás chrániť a zaistiť spravodlivosť. Aby sme sa po tejto rane mohli znova postaviť na nohy.

Dnes je nedôvera ľudí voči štátu obrovská . Mnohí nedôverujú orgánom činným v trestnom konaní. Mnohí z osobnej skúsenosti. A táto nedôvera je odôvodnená. Prekročili sa hranice, veci zašli priďaleko a nie je cesty späť. Dospeli sme do momentu, keď vnímame aroganciu moci.

Verím, že tento prípad riešia najlepší vyšetrovatelia a vraždu dvoch mladých ľudí chcú vyriešiť. Chcel by som preto všetkých ľudí ako prezident Slovenskej republiky poprosiť: dôverujme im pre túto chvíľu.

Nemôžem zľahčovať atmosféru, ktorá dnes našu krajinu dusí. Nevraživosť je obrovská. Nedôvera je nevídaná.

Pocit nespravodlivého štátu je takmer absolútny.

Aj keby sa ukázal byť motív vraždy dvoch mladých ľudí akýkoľvek, aj keby bol hoci aj nejaký náhodný, veľké množstvo ľudí je presvedčených, že táto tragédia v mnohom odráža všeobecnú slovenskú realitu.

To je strašná vizitka stavu našej republiky po 25 rokoch jej existencie. Niečo zlé je pod povrchom, niečo zlé je v samých základoch nášho štátu.

Čakal som týždeň na to, aké politické kroky vládna väčšina urobí. Aké rozhodnutia sama prijme, aby sa pokúsila zmierniť napätie a obnoviť dôveru.

Zdá sa však, že žiadne riešenie sa nečrtá. Niektorí rezignovali, a počúvam úvahy o ďalších. Ale nevidím žiaden plán vyviesť krajinu z krízy dôvery.

Preto začnem rokovania s politickými stranami, ako si predstavujú budúcnosť, existenciu vlády, vzťahy vlády a opozície - a predovšetkým o tom, akým spôsobom začneme obnovovať dôveru ľudí na Slovensku vo svoj vlastný štát.

Nateraz vidím dve možnosti: - Rozsiahlu a zásadnú rekonštrukciu vlády, ktorá by nepolarizovala spoločnosť a požiadala a získala dôveru Národnej rady.

Alebo predčasné voľby, ktoré by v mnohých demokratických krajinách boli najprirodzenejším riešením Je možné ich urobiť rýchlo a efektívne spolu s komunálnymi voľbami. O tom však musí rozhodnúť parlament 90 hlasmi.

Rokovania s lídrami politických strán začnem v najbližších dňoch a následne budem verejnosť informovať.

Som pripravený túto krajinu touto zložitou a ťaživou situáciou previesť.

Ďakujem za pozornosť."


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 3. 2018, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 16:36 avatar
Čo myslíte, Koho to vlastne boli myšlienky - Bútorovho hovorcu, alebo ambasádora USA z poza plota na Hviezdoslavovom námestí, alebo aj aj...?


4.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 3. 2018, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 16:52 avatar
Peter67,
to máš pravdu, tie myšlienky z predmetného prejavu určite nie sú len z jednej, ale možno až zo stovák hláv tých najpovolanejších režisérov oranžovo-krvavých revolúcií vo svete. Fotooona by sme sa mali opýtať, či sa s takými myšlienkami stretol aj v blízkom vesmíre...


6.
označiť príspevok

kesha1
   4. 3. 2018, 17:03 avatar
Jediná možnost je zvolit si robotníckeho prezidenta a vládu robotníkov a roľníkov ! Vytvorit ľudové milíce a strážit fabriky
Súhlasí Osvietený, Scarlet666


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 3. 2018, 17:27 avatar
To by sme tomu dali. Nemôžeš vytiahnuť chlapa z traktora, alebo ženu od kráv (pri všetkej úcte samozrejme, je to dôležitá práca) a zveriť im vedenie štátu. Preber sa


11.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 17:58 avatar
(9) Clear1,
odporúčam Ti ešte aspoň raz prečítať si Keshov1 príspevok (ako člena Ožiareného "mienkotvornej" skupiny na tomto DF) a som presvedčený, že zbadáš/počuješ, čím jeho obsah priam cvendží...


12.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 3. 2018, 18:13 avatar
Samozrejme že komunizmom, ale to jemu pri písaní nedošlo  


29.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 3. 2018, 19:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Milkyway
   4. 3. 2018, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Milkyway
   4. 3. 2018, 17:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 17:29 avatar
Nezávislý poslanec Marček k úkladnej vražde novinára a jeho družky
Peter MarčekPeter Marčekpred 16 minútami

BRATISLAVA - Peter Marček vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým. Ako nezávislý poslanec považujem za správne pokarhať mnohých opozičných poslancov. Nehanbíte sa?!

Okamžite po tejto tragickej udalosti sa celá opozícia v 10 vstupoch hlučne a bez poznania akýchkoľvek faktov púšťa do výkonnej moci a mysli si, že takto vytlčie politický kapitál. Je to úplné dno ľudských charakterov. Emócie ľudí sú prirodzené, aj ľudské. Vyjadrenie ľútosti, a súcitu s rodinou je viac ako prirodzené. A slušné a potrebné.

Ale takto bezcitne a chrapúnsky parazitovať na nešťastí mladého chlapca a dievčaťa je dúfam pre všetkých slušných a inteligentných ľudí jasným signálom, že táto mocichtivá zberba nie je vzorkou ich zástupcov. Argumenty, ktoré opozícia používa, sú v mnohom správne a pravdivé. Výhrady voči vláde sú na mieste. Ale určite nie pri takejto udalosti. Veď to je neúcta k rodine oboch obetí.

Hanbite sa kolegovia! Ako si myslíte, že sa cítia rodiny a priatelia obetí, keď sa predvádzate ako smútiaci pajáci a vykrikujete to isté, ako pri menej závažných príležitostiach. Zarážajúce je, že chystáte pochody. Pripomína mi to stav, kedy idete zneužiť smrť dvoch detí na prevrat tak, ako to už pár krát organizovali štáty, ku ktorým vzhliadate s nadšením a ktoré, myslím pochody, následne zapríčinili nepokoje s 1000 mŕtvych.

.Takú metódu dnes používajú niektoré štáty. Pozrite sa na Ukrajinu. Už pred rokom po Slovensku kolovala šialená informácia, že niekto údajne chystá podobný čin, ktorý má otriasť Slovenskom a má údajne vyhnať do ulíc masy ľudí, aby došlo k zmene politickej garnitúry a možno aj systému demokracie ako ju poznáme.

V novembri '89 sa udalosti revolúcie a moc komunistov zlomili až po fáme, ktorú spustila ŠtB o údajnej smrti neexistujúceho protestujúceho študenta Šmída z Ostravy. Mali by sme byť preto opatrní a sledovať kroky príslušných orgánov a veriť, že pravda zvíťazí a vinníci budú potrestaní. Pozorujúc opozíciu, ktorá už nahradila políciu, prokuratúru, súdy aj väzenskú stráž, či dokonca aj kata v jednej kolektívnej osobe sa spýtajme nie v koho prospech (qui bono), ale v koho neprospech sa toto stalo alebo naplánovalo?

Pretože všetko je mediálne, politicky a na ulici nastavené ako dopredu jednoznačná obžaloba a využitie ojedinelej, odsúdeniahodnej udalosti na násilnú politickú zmenu pomerov. Povedané so slovami klasika, nezabúdajme, že všetko môže byť úplne inak, než sa na prvý pohľad javí. Apelujem na utíšenie vášní. Nedajme si vziať, ani ukradnúť demokraciu, spravodlivosť, zmysel pre zodpovednosť a najmä vieru, že každé zlo aj lož majú síce krátke nohy ale je Vás veľa , ktorí ju radi na chrbtoch budete dlho nosiť.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 18:56 avatar
Akú oporu v ústave či iných zákonoch majú návrhy prezidenta ?


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Milkyway
   4. 3. 2018, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 19:11 avatar
Akú oporu má Kiska v zákonoch ? Rekonštrukcia je vec koalície, predčasné volby zase 90 poslancov v parlamente, teda čo vlastne navrhuje ?
Súhlasí Kasafran


23.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 3. 2018, 19:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 3. 2018, 19:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

meaculpa muž
   4. 3. 2018, 19:21 avatar
Dufajme, ze nic z toho nebude

Akoby zivot novinara mal vacsiu hodnotu ako zivot inych ludi.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 19:23 avatar
Mne je až smiešne ako náš prezident honotí sám seba, lebo on je najvyšší predstaviteľ toho štátu ktorý vraj vôbec nefunguje.....ak by to bola pravda, tak by ma zaujímalo a do vraždy novinára ho to vôbec nezaujímalo ?


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Milkyway
   4. 3. 2018, 19:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Milkyway
   4. 3. 2018, 19:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 19:29 avatar
Prepojenia majú všetci politici aj opoziční.....problém je inde a nie je osobný, lebo náš systém súdnictva, vyšetrovania, prokuratúry nefungoval poriadne vždy, včítane všetkých predošlých vlád......nepoznám politickú stranu ktorá by to chcela riešiť......


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 19:34 avatar
Citujem z Kiskovho prejavu "Dnes je nedôvera ľudí voči štátu obrovská. " Kiska je najvyšší predstaviteľ štátu........Neviem o tom že by niekto teraz robil relevatný prieskum o dôvere k jednotlivým inštitúciám.....resp. najskôr budú také isté ako pred mesiacom, pred rokom a podobne......
Súhlasí Kasafran


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2018, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 3. 2018, 20:14 avatar
Ja nie som padnutý na hlavu ako ty a viem čo je ústava , ústavný zákon atď. pýtal som sa ťa niečo v tom zmysle ? Prečo sústavne odpovedáš na niečo čo je úplne jasné a nikto sa na to nepýtal ? To je presne to zahmlievanie skutočnosti čo radi robia politici ale aj novinári . Povedal Kiska niečo také že voči všetkým okrem neho, ako najvyššieho predstaviteľa štátu, vládne nedôvera a iba on je výnimka ? Nepovedal, počul som ho a dokonca si predstav , že viem aj čítať.....    
Súhlasí Kasafran


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 3. 2018, 00:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2018, 21:35 avatar
MUDr. Lipták na FB v sobotu:
Ja sa len čudujem, prečo verejnosť a novinári nezameriavajú svoju
pozornosť na Kisku. On je ten, ktorému, úplne najviac poslúžila vražda
Kuciaka a som presvedčený, že Kuciakova vražda nie je "slovenská"
vražda. Nechce sa mi to tu vypisovať, je to nadlho. Vráťme sa len trošku
dozadu. Kiskove stretnutie so Sorošom, keď mu začalo kvôli jeho daňovým
a pozemkovým kauzám tiecť do topánok a bolo tak ohrozené plnenie jeho
rozvracačskej úlohy v prezidentskom kresle. Jednoznačne v tom období bol
riešiť vzniknutú situáciu a dohodnúť sa o ďalšom postupe. A odvtedy to
začalo. Niečo šokujúce sa muselo na Slovensku stať, čo by definitívne
zlomilo krk neposlušnej (voči USA)vláde R. Fica. Označil Slovensko za
mafiánsky štát, predznamenal, pripravoval pôdu k tomu, aby to ľuďom
zarezonovalo v hlavách a začali Slovensko tak označovať, o mafiánskych
praktikách premiéra, vlády a štátnej správy začali písať sorošovci, t.j.
Kiskove kone. Nicholson a Mego podhodili mladému Kuciakovi "mafiánsku
tému," ktorú mu dali už vypracovanú, lebo nič nové, ani neznáme, nebodaj
bombastické, nezistil. Nicholson pred vraždou opustil Slovensko a
okamžite, myslím, že v deň odhalenia vraždy podhodil médiám a verejnosti
motív talianskej mafie a akýsi nedopísaný článok. Nedopísaný, lebo nemal
čo dopísať, ale on to prezentuje, že práve v tom konci malo byť niečo
bombastické. Nasledovalo herecké vystúpenie "investigatívca" Mega v TA3.
Títo dvaja, Nicholson a Mego dodali tému talianskej mafie ničnetušiacemu
(?) Kuciakovi a poslali ho do terénu.... perfektná príprava... poskytli
mu čas a plánovane ho obetovali. Žiadni Taliani, žiadna slovenská
justičná mafia, nebodaj Kočner, či Bašernák. Myslím, že Sorošova
chobotnica. Kto je Nicholson a Mego, vieme... sú to Kiskoidi a
sorošovci, agenti cudzej tajnej služby... Kiska tentoraz dobre zahral
úlohu absolútne nezaineresovaného, pretože sa k ničomu veľkohubo ako pri
príležitosti iných udalostí nevyjadruje, dokonca, v tejto emocionálne
vypätej situácii si prezident čerpá dovolenku (nehoráznosť). Čo chcel
tým dať verejnosti na vedomie? Ja nič, ja muzikant. Požiadavky na
"zahraničných vyšetrovateľov." Aby zistili, presne to, čo treba. Ale
Kiska je ten, komu najviac "prospela" sakrálna obeť Kuciaka a jeho
snúbenice. Žiadne vlámanie, žiadne násilie, poslali za ním možno
"priateľa." Okamžitá, nepochopiteľná demisia kiskoida Maďariča,
vyhlásenia prostitútky Žitńanskej, rozklad koalície na podnet Bugára.
Predčasné voľby, praktické prevzatie moci prezidentom až do predčasných
volieb, poverenie zostavením vlády niektorým zo slovenských
"pučdémonov." Ak vládu nezložia, čo je viac ako pravdepodobné, nastúpi
úradnícka vláda menovaná prezidentom. ČO to bude znamenať? Uvoľnenie
migrácie, Istanbulský dohovor, Dublin IV.... a pod. Všetko, čo zatiaľ
Fico v rámci spolupráce V4 odmieta. Koniec jednotného postupu V4. Okrem
toho obrovské zadosťučinenie Kiskovi za "príkoria," ktoré mu Ficova
vláda spôsobila. Kiska si mastí brucho blahom. On už nemus robiť nič.
Transparenty sa tlačia, peniaze a pravá ruka Soroša sú už na Slovensku.
Slovenská tragédia sa začala. Ja to vidím takto. Mala by zasadnúť
bezpečnostná rada obrany štátu, vyhlásiť stanné právo a rozvracačov,
pučdémonov Matoviča, Sulíka, Budaja, čapí hnízdo a nasprostastú hus
Veronu, vrátane Kisku internovať. Fico je vyľakaný. Bojoval s
"extrémistami" od Kotlebu, ktorí ako jediní po Ficovom krku nejdú,
zatvára ich, prerzekuuje Rostasa a ostatných za názory. Choval si
mimovládkarske zmyje na hrudi a zlomili mu krk. Keby nešlo o celé
Slovensko a jeho budúcnosť, poviem tak mu treba. V tejto situácii však
bude možno tiecť už slovenská krv a moc sa bude povaľovať na ulici a
proamícke štetky ju bez problémov zdvihnú a konečne sa budú drhnúť pri
štátnom válove za zradných tridsať strieborných od Soroša.


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 3. 2018, 00:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2018, 09:20 avatar
Ožiarený,
súdnych účastníkov tohto DF svojimi duchaprázdnymi príspevkami čím ďalej-tým viac presviedčaš o svojom sionfašistickom vedomí preplnenom tým najhorším možným myšlienkovým odpadom...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:32,  Dodo, hádam by si Grétku neodmietneš, keď by Ti to auto ponúkla odviesť/preplaviť do...
dnes, 23:21,  (17) 0svietený, keby len hmlu, ale aj kadejaký odor zo svojich stále plných hovnometov....
dnes, 22:41,  Pozrite sa, ja nezvyknem komentovať stranu Dobrá voľba. Podľa mňa je to nezmyselný projekt...
dnes, 22:37,  Rok 2002. Všetci zvolení kandidáti za koalíciu HZDS. / Ak osvietený präkäkät kandidoval a...
dnes, 22:34,  Edo hamuj. Lžeš ako keď tiskne !
dnes, 22:29,  Tu je niečo, čo treba zvážiť: Existuje nejaký dôvod domnievať sa, že Satan je dnes menej...
dnes, 22:17,  “Vaša láska nech nie je pokrytecká. Majte odpor k tomu, čo je zlé, lipnite na tom, čo je...
dnes, 22:15,  Nech sa páči. Rok 2014. Saskárčik NAS. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 22:13,  Ale,,, ja som ,,,je uz o inom ako o pyche ,,, takto by to malo byt** JASOM **
dnes, 22:12,  Nech sa páči. Rok 1994. Kádehačik NAS. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 22:10,  "Osvietený" politológ NAS.*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Vypúšťa ťažkú...
dnes, 22:10,  15. toto ti nevyšlo ;-)
dnes, 22:09,  cize zaplo jehova ze JA ROVNA SA PYCHA ,,,,
dnes, 22:09,  o chvílu budeš mat odomna pokoj, pojdem na lepšie :) teš sa ;)
dnes, 22:08,  Náš "osvietený" präkäkät už kandidoval za všeličo. Napríklad za KDH, aj za...
dnes, 22:08,  Napríklad v Haluziciach kandidovali poslanci s podporou smeru ale ani jeden nebol nikdy v...
dnes, 22:08,  Históriu nikto neoklame...:-)
dnes, 22:05,  Ja som nikdy v žiadnej strane nebol ale vždy som kandidoval s podporou politických stran či...
dnes, 22:05,  152. enax usmej sa :)
dnes, 22:04,  dobré *39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(126 560 bytes in 0,652 seconds)