Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

KEDY VZKRIESENIE ??? "V posledný deň" !!!

89
reakcií
736
prečítaní
Tému 26. augusta 2019, 20:09 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 01. 2012
55
28. 08. 2009
125
02. 06. 2012
29
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 20:09 avatar
Keď zomrel Lazar, brat Marty, ktorá patrila k Ježišovým priateľom, prejavila Marta vieru vo vzkriesenie. Keď sa dopočula, že Ježiš prichádza, vybehla mu naproti a povedala: ......... „Pane, keby si bol býval tu, môj brat by nebol zomrel.“
Ježiš videl aká je zarmútená a tak ju potešil slovami:....... „Tvoj brat vstane.“ Marta odpovedala: „Viem, že vstane pri vzkriesení v posledný deň.“ — Ján 11:17–24.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, čo je to ten "posledný deň"?
Kam ho máme zaradiť, do akého obdobia?
Ak Ježiš, Marta poukázali na tento fakt, že vzkriesenie ešte len bude,.....mohli byť už vzkriesení predkresťanskí ctitelia Boha, Abrahám, Henoch, Eliáš a podobne?
Alebo povedal Ježiš, že vzkriesenie už bolo?
Alebo ,že sa tak deje hneď po smrti?

Alebo ak si zoberieme iný text a tvrdenie Ježiša....."Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď všetci v pamätných hrobkách počujú jeho hlas a vyjdú.“ — Ján 5:21, 28, 29. ........ tak čo sa z neho dozvedáme?
Tá "hodina vzkriesenia už prišla"?
Alebo tá "hodina vzkriesenia ešte len má prísť"?
Podotýkam, že hovoríme o "vzkriesení k večnému životu", a nie o vzkriesení tých , čo potom aj tak zomreli/tých, čo vzkriesil Ježiš , keď bol na zemi a iní/
---------------------------------------------------------------------------------------------------
O Ježišovi Kristovi sa hovorí, že je......... „prvý, ktorý má byť vzkriesený z mŕtvych“. (Skutky 26:23)
To znamená, že z tých, ktorí boli vzkriesení, bol prvým, kto nemusel opäť zomrieť.
Bol tiež prvý vzkriesený ako duchovná osoba. (1. Petra 3:18) Ale Biblia hovorí aj o iných:........ „Každý vo svojom poradí: Kristus, prvé ovocie, potom tí, ktorí patria Kristovi, počas jeho prítomnosti.“ ?(1. Korinťanom 15:20–23) Daktorí budú vzkriesení skôr ako iní.
Citujem katolícky preklad:......... Ale každý v poradí, aké mu patrí: prvotinou je Kristus; potom, pri jeho príchode, tí, čo patria Kristovi. 24 A potom bude koniec, keď odovzdá Bohu a Otcovi kráľovstvo".
Teda ešte raz pre menej chápavých: Kedy má nastať vzkriesenie? Čo tam v danom texte čítame? "Pri jeho príchode".
Asi netreba vysvetľovať, že pri jeho druhom príchode?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak milovníci KONŠPIRÁCII , povedzte, ako ste sa a kde dočítali to, že vzkriesenie už bolo, dokonca pred Kristovým vzkriesením a jeho obetnou smrťou?
Bolo to v KABALE, alebo nebodaj u Platóna, alebo Plotina, Augustína alebo kde?
Alebo je to len vaša ľudská predstava , ktorej chcete veriť?
Aj Pavol poukazuje v 2 Tim.4,8, že odmenu večného života dostane až v patričný "deň", a nie hneď po smrti.
„Všetci nezaspíme v smrti, ale všetci budeme premenení vo chvíli, v okamihu, počas poslednej trúbky. Lebo trúbka zaznie a mŕtvi budú vzkriesení.“ — 1. Korinťanom 15:51, 52; 1. Tesaloničanom 4:15–17.
To, že mnohí počujú mnohé hlasy a trúbenia, tak za to môže istá diagnóza, a tak tvrdia, že už počuli "hlas poslednej trúbky" a "podvracali vieru mnohých" tvrdiac, že "vzkriesenie už nastalo". (2. Timotejovi 2:17, 18)
To, v časoch apoštola tvrdili istí odpadlíci/Hymeneus,Filetus/ a Pavol nás pred nimi varuje.
Preto všetci úprimní hľadajúci, neverte takýmto podvodníkom, odpadlíkom ,ale poučme sa z minulosti a držme sa neochvejne učenia nášho majstra,učiteľa a záchrancu-Ježiša Krista!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  


2.
označiť príspevok

to-mi muž
   26. 8. 2019, 20:21 avatar
Opakujem. Zabudas na jeden fakt. Nikde sa v pisme nepise ze napr. Henoch bol vskrieseny, ale ze bol preneseny a nezomrel. Ako mohol byt vzkrieseny, ked nezomrel? Vies co znamena slovo vzkriesit?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 21:05 avatar
2,.......ale to vy spájate so vzkriesením predkresťanských ctiteľov, a nie ja. Ale má to spojitosť s tým, že ani Henoch/aj keď nebol vzkriesený/ stále čaká v smrti na "posledný deň" a vzkriesenie.
Alebo, ak si tuším aj ty tvrdil, že "nikto nevystúpil na nebesia , iba Kristus"/citácia Písma/, tak ak by bool Henoch naozaj v nebi, platilo by to? Nie !!! Henoch a iní by predbehli Krista, ktorý je "prvotina vzkriesených". A ak by bol v nebi Henoch, Eliáš , tak si neviem predstaviť ako by tam boli, ak by neboli vzkriesení?
Tak potom o čom to vôbec polemizujete? Už vás vôbec nechápem?!
Alebo nebodaj veríte, že šli rovno ako živí do neba? To hádam nie?! Až tak ďaleko by som nikdy nezašiel. Zrejme si čítal aj 13 verš tej 2 kapitoly listu Hebrejom: ..... "Tí všetci zomreli vo viere, hoci nedostali [splnenie tých] sľubov, ale videli ich zďaleka".
To jest, že všetci tí menovaní, teda aj Henoch "zomreli" aj keď Henoch iným spôsobom,ale je mŕtvy ako aj tí druhý a čakajú na splnenie "tých sľubov, ktoré videli len zdaľeka". Teda, aj sľub o vzkriesení a iné, aj o živote v nebi ,alebo v pozemskom raji!
A skúste odpovedať aj na tú "budúcu ,obývanú zem". Alebo neviete? Alebo sa na to nedá odpovedať, ledaže by ste stále klamali ako doposiaľ?
Teda, tak či tak ste mimo. Len to zaobalujete do iného.


7.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 8. 2019, 21:35 avatar
čo my spájame so vzkriesením predkresťanských ctiteľov?
"Ale má to spojitosť s tým, že ani Henoch/aj keď nebol vzkriesený/ stále čaká v smrti na "posledný deň" a vzkriesenie."

Nuž, čo píše písmo?
Henoch chodil s Bohom. Po narodení Matuzalema Henoch žila tristo rokov a splodil synov a dcéry. Celkovo Henoch žil tristošesťdesiatpäť rokov. Henoch chodil s Bohom, ale zrazu ho nebolo, lebo Boh ho vzal k sebe." Gen 5:22-24

"Vierou bol Henoch prenesený a neuzrel smrť; nenašli ho, lebo Boh ho preniesol. Ešte pred prenesením si získal svedectvo, že sa páčil Bohu." Heb 11:5

Každý si môže utvoriť názor sám. 

čiže Shagara v akcii. TZV. Katolícku štýl výkladu písma

"To jest, že všetci tí menovaní, teda aj Henoch "zomreli" aj keď Henoch iným spôsobom,ale je mŕtvy ako aj tí druhý a čakajú na splnenie "tých sľubov, ktoré videli len zdaľeka". Teda, aj sľub o vzkriesení a iné, aj o živote v nebi ,alebo v pozemskom raji!"

Ďalej píšeš.
"A skúste odpovedať aj na tú "budúcu ,obývanú zem". Alebo neviete? Alebo sa na to nedá odpovedať, ledaže by ste stále klamali ako doposiaľ?
Teda, tak či tak ste mimo. Len to zaobalujete do iného."

Shagara. O budúcej obývanej zemi mám rovnaký názor ako ty. Čiže si potom tiež mimo

 


8.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 8. 2019, 22:03 avatar
Shagara. Stále píšeš o logike, rozume. Povedz mi, čo je logické, či rozumné na tvojom vysvetlení Henocha? Lebo ja v tom teda logiku ani rozum nevidím. Boh si Henocha vzal k sebe, preniesol ho, neuzrel smrť a tebe z toho vyplýva, že ho dal do stavu smrti? Aký má potom význam, že Henoch nezomrel, ale bol prenesený do stavu smrti bez smrti? Teda že nezomrel ? To ho Boh akože ušetril od smrti a hneď na to ho preniesol do stavu smrti, teda ho vzal k sebe?


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 00:17 avatar
8, ..... Predbehol som ťa v tvojej otázke. A ešte, ak by sme prijali tvrdenie, že je Henoch v nebi, tak by Boh porušil svoje vlastné normy, a Biblia by bola rozporuplná. Tak "zomierajú všetci v Adamovi, alebo nie"?
"Vystúpil niekto pred Kristom do neba, alebo nie"?
Je potrebné "znovuzrodenie", alebo nie?
Mohol ísť niekto do neba , ešte predtým ,ako "Kristus zasvätil cestu do neba",....a "predložil svoju výkupnú obeť Bohu/svojmu Otcovi/"?
Uvedom si, že pre Boha sú aj "mŕtvi akoby živí", lebo majú istú nádej. A to Henoch mal.
Omnoho nelogickejšie je to, že by Henoch šiel do neba a bol tam živý. Boh nie je klamár! "Plat za /dedičný/hriech je smrť"!
A Henoch nie je výnimka, len bol ušetrený od zlej smrti z rúk svojich odporcov.
Teda, ak nepoznáš dôverne Písma a celkový kontext, tak ťažko sa v tom zorientuješ. A musíš uznať, že iba jedno náboženstvo má "kľúč k presnému poznaniu". A to musíš nájsť a potom budeš v obraze. Uvidíš celkový obraz biblickéj pravdy,....lebo dvere príležitosti sa zatvárajú. Nebuď večným študentom, čo nikdy nič nenachádza!


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 00:06 avatar
7,....nie na teba som reagoval. A máš pravdu, názor môžme mať hocijaký, ale nesmie byť v rozpore s ostatnými časťami Písma.
Príklad ten Henoch. 1, Ak by nezomrel naozaj, tak Biblia klame , že "všetci zomierajú kvôli Adamovi"! Tu je ešte viac textov, ktoré hovoria jasne, že "každý účastník nebeského povolania musí zomrieť".
2,Tiež klame, ak tvrdíme že niekto šiel do neba pred Kristom.
3, A tak pravdou môže byť len to, že Boh ho "preniesol" v tom zmysle, že "usnul v smrti", Boh mu nenásilne odobral "dych života" a on zomrel a čaká na vzkriesenie do pozemského raja. Tak ho uchránil pred istou smrťou jeho krutých odporcov. Nehovorí Písmo, že "ten kto zomrel ako plod,dieťa, a neuzrel svetlo, je na tom lepšie ako tí čo prežili,žijú? Chápeš ten kontext správy, tuším z Kazateľa? Boh pre svoju záľubu v Henochovi, ušetril ho od problémov a potupnej smrti. Ale rozlišuj smrť násilnú, a smrť ktorú mu privodil Boh! Vzhľadom k tomu, že Henoch v smrti nevníma čas, je to ako keby ho Boh poslal hneď do pozemského raja. A tí, ktorí zomreli a sú v Božej knihe života , sú akoby v Božom náručí. A to bola odmena pre Henocha pre jeho Bohabojnosť.


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 8. 2019, 20:34 avatar
1-
Prestaň to tu zaplavovať svojim deformovaným výkladom.
Vydaj knižku Shagarova biblia - uvidíš ako pôjde na dračku   


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 21:13 avatar
4,......Kntsz,.....ja som vás Písmom usvedčil z klamstva. Povedz ty len jednu vec , kde som niečo napísal , čo nepodporuje Písmo. Len jednu vec prosím!
Ale na to sa nezmôžeš, a nevieš odpovedať ani na tú tému o "budúcej obývanej zemi". Alebo aj ten text písal Shagara? Alebo to Shagara tvrdí ,že "vzkriesenie bude až v posledný deň"? Alebo to Shagara tvrdí vo svojej Biblii,že "Kristus je prvotina vzkriesených"? Alebo Shagara píše a tvrdí,že "tichí zdedia zem",.....a že "budú na nej bývať navždy",....a že "zem stojí naveky",....a že "zem bude obnovená na pozemský raj"?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Nebesia patria Jahvemu, ale zem zveril ľuďom.“ Žalm 115,16


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 8. 2019, 02:49 avatar
už raz si zapamätaj ty dezinformator....a prekrucač biblie...Vsetko čo je viditeľne pominie!....toto si napíš na stenu a čitaj dookola imervere, možno to pochopíš....


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 17:57 avatar
12,.....Pavol to povedal v súvislosti s týmto svetom/ktorému vládne satan/ a snahami ľudí, získať dočasné hmotné výhody.
Ale nový spravodlivý svet-pozemský raj bude naveky. Kaz.1,4,. Žalm 105,4,....atď.
Ty len jeden text vytrhneš z kontextu a sto ďalších ignoruješ. Ctiteľ Biblie, Božieho slova takto nenarába s Písmom.
Preto povedz, prečo Písmo na iných miestach píše , že ľudia na zemi a zem "bude naveky, navždy".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"(Jedno) pokolenie prichádza, (iné) pokolenie odchádza. Zem však stojí naveky. " Kazateľ 1,4 /Katolícky preklad/

"Spravodliví budú vlastniť krajinu, budú v nej bývať naveky". Žalm 37.29 /Katolícky preklad/

Ty ...."dočasné"! .    Dočasne zrejme bude len RKC, a keď bude zničený "Veľký Babylon", tak sa pominie.
Teda, Ondro ratuj sebe. 


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 18:04 avatar
Raj na zemi?
nesranduj 
20


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:15 avatar
21,..... nesrandujem. To je také isté, že tu bude za chvíľu raj, ako to, že slnko stále zapadá a vychádza.
A je to prirodzené, lebo zem je našim prirodzeným domovom. Veriť ,že zlo a nerozumní ľudia tu budú stále je sklučujúce a nezmyselné.


45.
označiť príspevok

to-mi muž
   27. 8. 2019, 20:19 avatar
Zijeme v poslednych casoch. Kolko myslis ze ma este ludstvo casu?


46.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 8. 2019, 20:21 avatar
More, ale ty??? Koľko máš ty času???
Súhlasí djjaro


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:38 avatar
45,.....ak ignorujeme Bibliu a jej proroctvá a berieme v úvahu len isté dôkazy , ktoré sú okolo nás a dnes ich vidíme/čo má súvis s globálnym otepľovaním, ničením zeme a podobne/,.....tak samotní vedci poukazujú , že o 10-20 rokov sa už nič nebude dať robiť, ak dnes nič neurobíme. //únia znepokojených vedcov-správa, a iní/. Samozrejme, ono sa niečo robí,...ale stále k horšiemu. Ekonomické ukazovatele nedovolia ubrať plyn.
A Boh musí zasiahnuť ešte pred tým, aby zachránil túto zem. Lenže nevieš, či to nepríde už o rok. Ak som písal, že JS sa chystajú už hlásať len súdne posolstvo, tak to je pravda.
Ale pre mňa je bezpredmetné upínať sa na čas. Treba konať a žiť ako keby to malo prísť zajtra. Už aj preto,že z proroctiev jasne vyplýva, že tých "zaskočených,prekvapených" bude nesmierne veľa.


49.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 20:27 avatar
Shagara, za chvíľu?...   ako to, veď ešte nezačalo "milénium" - tisícročná vláda Ježiša Krista, vláda na začiatku ktorej bude satan spútaný v reťazoch a opäť, potom, čo sa vyplní tých tisíc rokov, prepustený aby zvádzal národy...
 


13.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 8. 2019, 12:30 avatar
6-
si usvedčil možno maru bečkovú....   
Tebe už z tých tvojich rozborov Biblie načisto preskočilo.
Už som ti kedysi napísal, že podstatný je DUCH, s ktorým môžeme smerovať k Bohu.
Ty si sa tak zamotal do slov Biblie, že o zmysle jej slov - o jej Duchu, nemáš ani páru.
Boh sa vždy prihováral a prihovára k človeku spôsobom, akému bol a je schopný v danej dobe porozumieť - a žiadni vykladači snov (slov?) neboli treba.
Ty si však presvedčený, že až teraz konečne po 5000 rokoch sa narodil akýsi Shagara - jediný vyvolený a správny vykladač slova Božieho.
Ešte sa mi začni vyhrážať satanom a bude dokonané.....
Naozaj mi neprichádza na um, kto by ti mohol pomôcť......


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 8. 2019, 13:54 avatar
Tu sa presne naplnilo.....Litera zabíja. Oni odmietli D.S. ako osobu a spoliehajú sa len na písmo....Bude zaujimave sledovať až kam sa dostanu ...
Súhlasí kntsz


15.
označiť príspevok

to-mi muž
   27. 8. 2019, 15:34 avatar
Ako si pekne medzi sebou davate suhlasy. Darmo duch Assisi sa nezaprie.
Súhlasí Shagara


16.
označiť príspevok

Morning muž
   27. 8. 2019, 15:37 avatar
Ty predsa neveríš na duchov. Boj sa Shagaru.  


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 8. 2019, 16:43 avatar
To podľa teba, ak dám súhlas katolíkov v niečom, tak som pod duchom Assisi?...tebe to už pekne prepína..


18.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 17:26 avatar
Shagara; A bol premenený pred nimi a jeho tvár žiarila ako slnko a jeho vrchný odev sa skvel ako svetlo. A hľa, zjavili sa im Mojžiš a Eliáš, ktorí sa s ním zhovárali. 
 


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 18:17 avatar
18,......Tull, poznám to. A neviem prečo si to citoval? Zrejme tým chceš povedať, že daní proroci boli doslovní, a teda boli už vzkriesení? Nie , nie je to tak. Ak by bolo, tak ti potom môžem citovať texty, ktoré potom klamú, ak by boli daní proroci doslovní. V Písme je viac takých textov a príkladov a ak by sme ich mali brať doslova, tak dospieme k čudným a rozporuplným záverom.
Príklad RKC a už sa o tom hodne bavíme:
---------------------------------------------------------
1, Jedna strana len na základe jedného textu tvrdí, že zem bude zničená, že zhorí.
2,Druhá strana tvrdí opak, a aj Písma , ktoré niae na jednom, ale desiatkach,až stovke textov tvrdí, že "zem bude naveky",....a "aj ľudia na nej".

Ak si triezvo zmýšľajúci človek a máš len zdravý sedliacky rozum, k čomu sa prikloníš? Dáš za pravdu tým, čo sa pridŕžajú jediného textu a popierajú zdravý rozum.
Alebo uveril stovke biblických textov a zdravému rozumu.
Píšem "zdravý rozum" preto, lebo ak by Boh milióny rokov tvoril zem, a ľudstvo by žilo na nej len krátko a ON by ju zničil , bolo by to nelogické. Hlavne ak všetci ľudia majú skončiť v nebi! Ak by tomu tak bolo, načo Boh tvoril zem? Danou skúškou ľudia mohli prejsť aj v nebi,ako anjeli. Nebolo to len mrhanie časom? A ďalej, ak aj Peter píše obraznou rečou o "zhorené zeme", tak hneď dodáva že bude "nová zem". A slovo "zem" má v Písme viac významov, a niekedy toto slovo značí "zlých ľudí",....alebo "obyvateľstvo zeme" a podobne. Ak budeš chcieť, dám ti na to príklady z Písma.
K tomu "zdravému úsudku" patrí aj to, že chápeme, že Božím predsavzatím bolo, aby ľudia na zemi žili večne. A toto predsavzatie sa nezmenilo! Izaiáš 55,11
Teda, človek musí byť padnutý na hlavu, aby veril, že zem zhorí,....alebo aby dával do popredia jeden text a sto prehliadal,....a zabudol že Boh je všemohúci, a nič a nikto nemôže zmariť pôvodné, Božie predsavzatie!
Eliáš a Mojžiš neboli doslovní, zrejme ich zastupovali anjeli, a ja som už aj podrobne rozoberal toto "premenenie".
A to je aj na našej stránke podrobne rozobraté: wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 18:44 avatar
Shagara, nechcem povedať, "že daní proroci boli doslovní, a teda boli už vzkriesení" ... neviem ako to s nimi je, ale ak neboli doslovní, potom je to klamstvo /ako chápať "zjavili sa im Mojžiš a Eliáš, ktorí sa s ním zhováral", ak nie doslovne? ... s kým sa potom Ježiš zhováral?... / a ostatné, ktoré tomu odporujú už doslovné sú? ... ako je možné, že v Biblii sú "klamstvá", alebo ako to potom je? V Biblii je "malý bilión" textov, ktoré si odporujú - jedni sú klamstvá a iné pravdivé? Čo je to za Božie Slovo, ktoré obsahuje "klamstvá"... netvrdím, že ide o klamstvá, ale ako vysvetlíš vzájomne si odporujúce tvrdenia, keď je nutné brať Písmo doslova, alebo niečo doslova a iné už nie? Lenže je tu problém, nemáš v Písme zakaždým uvedené, čo je obrazné a čo nie, pričom odvolávať sa na zdravý rozum Ti nijako nepomôže, práve naopak... môžeš sa odvolávať akurát tak na autoritu; v Tvojom prípade na "neomylnú" Strážnu vežu", ktorá sa už viackrát mýlila a bez akejkoľvek sebareflexie, predkladá svoje neomylné vyhlásenia naďalej... veriť tejto inštitúcii je proti zdravému rozumu...
 


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 18:48 avatar
Tull, a preto som skumal slovo či je tomu tak,
pavol pise


36.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 19:16 avatar
djjaro, a k čomu si dospel? ...
 


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 19:26 avatar
Že Biblia je kniha ktora sa skryla do slova ,,,
Teda jan mal pravdu ze na pociatku bolo slovo,,
aj ked ja si myslim ze na pociatku je slovo,,,


38.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 19:28 avatar
Tull teda pociatok slova
nie Boha,, aby si mi lepsie rozumel,,, 


43.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 20:12 avatar
djjaro, nerozumiem... nerozumiem ako to súvisí s "30", s "pavol pise"? 
Pricapím svoj dávnejší príspevok:
„Logos“ asi prvý vo filozofickom význame použil Herakleitos. Podľa neho je svet nestvorený, existuje od večnosti. Všetko v ňom riadi „logos“ – „rozumná reč“; „výrok“; „princíp“... „svetový zákon“; „svetový rozum, ktorý všetkým vládne“... Z pojmu „logos“ je odvodený i pojem „logika“ – náuka o správnom myslení... Stoici logos (prozreteľnosť, nutnosť... niekedy i ako boh Zeus) chápali ako zákonitosť, ktorá je celku sveta vlastná (imanentná). Je to formujúca sila pôsobiaca z vnútra... Podľa Filóna sa Boh pri stvorení sveta nedotýkal priamo látky. Pri naplňovaní svojej vôle v látke používa telesné sily. „ktoré sa pravým menom nazývajú idei“. Ich súhrn je logos, rozum vládnuci svetu. Nie je identický s bohom, ale je druhým po bohu. Je „synom božím“, prostredníkom medzi bohom a človekom...“
Ján „Logos“ opäť stotožnil s Bohom, podobne ako pred ním (nielen) stoici:
„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh“

Ale ako to všetko súvisí s "zjavili sa im Mojžiš a Eliáš, ktorí sa s Ním zhovárali", ako to súvisí s tým, kedy treba brať Slovo doslovne a kedy obrazne? 
 


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 20:38 avatar
Slovo mozes brat ako chces aj doslovne aj obrazne
ked su aj telesne verse , tie su obrazne ,
a su duchovne verse tie su doslovne,


57.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 8. 2019, 09:19 avatar
djjaro, ako ich rozlíšiť?
"A bol premenený pred nimi a jeho tvár žiarila ako slnko a jeho vrchný odev sa skvel ako svetlo. A hľa, zjavili sa im Mojžiš a Eliáš, ktorí sa s ním zhovárali."
je telesný a
"Milovať budeš blížneho svojho ako seba samého!"
duchovný?
alebo
"Večer, v ten istý prvý deň po sobote, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi za zavretými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im: „Pokoj vám!“ Keď to povedal, ukázal im ruky a bok. Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána."
je telesný a
""Prejdite za ním po meste a zabíjajte! Nech sa vám oko nezmiluje a nešetrite. Starca, mladíka a pannu, dieťa a ženy zabíjajte až po vyničenie!"
duchovný?

 


58.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 8. 2019, 09:22 avatar
"ako ich rozlíšiť?"

To je veľmi dobrá otázka.


62.
označiť príspevok

djjaro muž
   28. 8. 2019, 12:03 avatar
57, a najlepsi je tento,, kto je moje telo a pije moju krv,,,,


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 00:19 avatar
57,......to zistíš len vtedy, ak ti niekto "kľúčom poznania" otvorí dvere porozumenia. Ale pri mnohých textoch je to jednoduché, pretože symbolická/obrazná / reč má svoje jasné znaky.
A pomôže aj to, ak máme poznanie celého Písma, aby sme netvrdili to, čo je zas v rozpore s inými časťami Písma, textami.


39.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 8. 2019, 19:29 avatar
Že Biblia je kniha ktorá sa skryla doslova?????    


40.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 19:30 avatar
Ano je to najvačšia perla aka sa tu napisala od nejakeho diskutera,,,


41.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 8. 2019, 19:39 avatar
Nepreháňaj!!!!!
Na to sú tu iní, nie ja.  


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 8. 2019, 19:42 avatar
Od dnes mas na to aj ty,,


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:52 avatar
39,....viac ale nezrozumiteľná, pohanská filozofia zdeformovala jasný obraz evanjelia a Krista. Tú jednoduchú a zrozumiteľnú pravdu. Ako píše teológ Harnack. Už som citoval jeho slová.
Harnack tvrdí, a poukazuje na to...."že evanjelium, v tej forme ako ho hlásal Ježiš ,neohlasuje syna,ale iba Otca,a odmieta cirkevnú christológiu ako ovocie kontaminácie gréckym,pohanským myslením.
A na margo toho dodáva,že -"Dejiny dogmy sú vlastne dejinami deformácie evanjelia". Harnack dale poukazuje na zosvetštenie,spreneverenie Bohu,....na úpadok kresťanstva, a na zatemnenie radostnéj zvesti.
Harnack nesúhlasí ,že dogmy boli nemenné,ale uvádza ako boli menené,ako sa vyvíjali a tvrdí,že dogmy vytvorili teológovia/teofilozofovia/ a že cirkev musela dodatočne skrývať prácu teologov,/ktorí znefunkčnili evanjelium -stratilo sa úplne pôvodné jadro/ aby sa neprišlo na dané podvrhy,nálepky,ľudské pravidlá...atd.
Rozoberá v širokej škále,ako sa celé kresťanstvo radikálne zmenilo,od hierarchie,cez mocenský aparát až po spojenectvo so svetom. Snád neostalo z pôvodného evanjelia nič,len torzo,...a na ňom sa vybudovalo "pohanské náboženstvo druhého rádu".
A práve tento proces premeny jednoduchého,prostého evanjelia,...... na monštruóznu stavbu teofilozofického učenia ,vidno potom v priebehu celých dejín. A aj dnes táto cirkevnícka matróna vystupuje ako -"kráľovna" a svojimi dogmami zabíja milióny ľudí.
A tak sa skutočná pravda "skryla", tak ako píšeš.


61.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 8. 2019, 11:16 avatar
54-
Shagara - kedy už konečne vydáš tú svoju pravú bibliu - starý aj nový zákon - nech nezomrieme sprostí.....a hlavne nech to všetko sedí a nech je to pravda na večné časy a nikdy inak.
Takto si tu len za pomätenca čo sa v ústave dostal k internetu.


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 00:49 avatar
61,....neboj sa, žiadny katechizmus 2 časť sa nechystá! To ti nestačí Biblia ale sa musíte uchyľovať k "nebiblickej tradícií a k vyhlásením magistéria v rozpore s Písmom"? Ako píše aj Astax?
"Sprostí" nemusíš zomrieť, ale ak sa budeš držať len tej nebiblickej tradície a slepého magistéria, tak to ti vážne hrozí!
A opakuješ prorockú históriu: ...... "Keď sa to dopočuli jeho príbuzní, išli ho odviesť, lebo hovorili: "Pomiatol sa." Marek 3,21
Ak bol Ježiš označený za "pomätenca" a ja som jeho nasledovník, tak mi nevadí, že ma označuješ za pomätenca.


83.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 8. 2019, 12:42 avatar
67-
Takže nielen pomätený, ale aj dementný.....
Otázka bola jasná!
Odpoveď je však hodná dementného úchyla.
- katechizmus si strč za širák na ten som sa nepýtal
- Do toho či mi stačí Biblia je ťa prd. Ja som sa pýtal na tvoju bibliu t.j. ucelené spracovanie tvojich účelových citátov priam narvaných do tvojho vedome zmeneného podania. Možno, že ak to bude v celku, sa mi konečne (a možno aj tebe) vyjasní o čo ti kráča........
- Ty vieš hrubé H o tom, čoho sa ja držím a na to som sa ťa ani nepýtal.
- Na tvoj opäť účelový kyd vytrhnutý z kontextu ti môžem iba zakontrovať: "Pekne uvádzaš nazmar príkaz Boží, aby si zachoval podanie svoje. – tak rušíš slovo Božie svojim podaním."
- Ježiša nik normálny nenazval za pomätencom - takým ho mohli nazvať iba farizeji a zákonníci a tí nie preto lebo si to mysleli, ale preto lebo sa ho báli. Si ďaleko od toho, aby sa teba niekto bál.
Chlope, tvoja myseľ je mimo reality a pochybujem o tom, že si vôbec schopný rovnocenne komunikovať so svojim okolím. Lovíš iba úbožiakov, ktorí sa ocitli na dne a ty ich len svojimi kydmi dorážaš.
Obávam sa, že konáš za hranou zákona......


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 01:49 avatar
DOSLOVNÁ A OBRAZNÁ REČ.......... Použijem názorný príklad a budem citovať Izaiáša 34,6-10...:
„Jahveho meč je zmáčaný krvou, presýtený tukom, krvou baránkov a capov, tukom z obličiek baranov, lebo Jahvemu sa prináša veľká obeta v Bocre, veľké obetné zabíjanie v edomskej zemi. S nimi padnú byvoly, tiež junce s býkmi, ich zem sa napije krvi, ich prach sa presýti tukom. Lebo to je deň Jahveho pomsty, rok odplaty nepriateľom Siona. Edomské potoky sa zmenia na smolu, prach krajiny sa obráti na síru, jej zem bude horúcou smolou. Nevyhasne ani v noci, ani vo dne, vždy bude z nej vystupovať dym, z pokolenia na pokolenie zostane pustá, nik tadiaľ nebude prechádzať na večné časy.“

Kto z vás verí, že sa vtedy zmenili „Edomské potoky na smolu„? Alebo že „prach krajiny zmenil na síru“? A že „zem bola horúcou smolou“? A na záver,……veríme ,že ešte aj dnes tam „horí oheň a vystupuje dym“?
Ak si zameníme obraznú reč za doslovnú, tak nešťastie je hneď na svete. Zavádzame, a odkláňame sa od pravdy Božieho slova . Takto vzniklo aj peklo, že obrazná reč sa zamenila za doslovnú. A pomohli tomu aj pohanskí konvertiti, ktorí verili v túto pohanskú náuku.
Pevne verím, že to by si netrúfal povedať nikto!


73.
označiť príspevok

to-mi muž
   29. 8. 2019, 06:46 avatar
L3nze ty pouzivas obraznu rec, videnie skoro vsade kde je rozpor pisma a vasho vykladu. Dokonca aj kde je uplne zjavne ze to obrazna rec nie je.


32.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 8. 2019, 18:53 avatar
Shagara, v rýchlosti som si nevšimol:
"Eliáš a Mojžiš neboli doslovní, zrejme ich zastupovali anjeli"
To Ti vari nadiktoval zdravý rozum?  Prečo by to "preboha" robili? Prečo by utvrdzovali apoštolov, kohokoľvek, vo viere, že Eliáš bol vzatý do neba, v ktorom je spolu minimálne s Mojžišom?
 


35.
označiť príspevok

to-mi muž
   27. 8. 2019, 19:09 avatar
zrejme boli vzatí do druhého neba z tých troch o ktorých pisal fotón.


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:29 avatar
35,...je iba jedno nebo! Nepleťte si obraznú reč s realitou. Alebo keď je predpeklie, peklo a očistec tak musí byť aj nebies viac?  Musíme spraviť audit a zrátať to všetko. 


33.
označiť príspevok

to-mi muž
   27. 8. 2019, 19:01 avatar
Tak to dopadne ked clovek skace okolo pisma ako indiani okolo vatry. 

Mojzis a Elias to neboli. Tak kto to potom bol? Anjeli prezleceni za nich? To je vysvetlenie? V pisme sa jasne pise ze sa im zjavil Mojzis a Elias, ktory sa zhovarali s Jezisom. Ak to neboli oni, tak pismo klame. Neuvedomujes si to?


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:22 avatar
33,....Mojžišovi sa zjavil Boh v horiacom kry, a pritom to bol anjel.
O Jánovi sa hovorí ako o "Eliášovi", a pritom to bol Ján.
Saulovi sa údajne zjavil Samuel a pritom to bol démon.
A takýchto prípadov je neúrekom v Písma. Prečo tam netvrdíte to, čo teraz?
Ak Kazateľ a iní píšu ,že "zem bude naveky", prečo to nechápete doslovne? Tam už je vaša rétorika iná.
Ak Ježiš povie ,že "jeho Otec je väčší ako on", prečo aj to neakceptujete?
Teda, klamú Písma? Alebo sú rozporuplné? NIE !!! To len vy ich nechápete, a stále omielate to, s čím prišla RKC , ktorá to prijala z pohanstva, z Gréckej filozofie.
Zisti si , čomu veril prvotní kresťania? Ono to milénium zrušil až Augustín v 4 storočí.
Je úsmevné ako niekde to beriete doslovne, ale na iných miestach už nie. Prečo ten dvojaký meter?


59.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 8. 2019, 10:44 avatar
Shagara, /aj k "55"/ o tom, že Mojžišovi sa zjavil Boh v horiacom kry, a pritom to bol anjel je písané... O Jánovi sa nehovorilo ako o "Eliášovi", ale židia sa ho či je Eliáš, keďže krstil...
Neviem /nechce sa mi hľadať.../ ako je to s údajne zjaveným Samuelom, či je písané, že to bol v skutočnosti démon ... to však, že namiesto Eliáša a Mojžiša sa premenenému Ježišovi zjavili anjeli, napísané nie je, je to len „Tvoja“ /SV/ špekulácia, ktorou si pomáhaš odstraňovať rozpory, porozumieť písmu...*
Ak bol Eliáš anjel, potom bol ním od narodenia? Pretože ako si vysvetliť verše:
„Na to mu riekol: Ťažkú vec si žiadal; ale ak ma uvidíš, keď budem vzatý od teba, nech ti je tak, a jestli nie, nebude. A stalo sa, jako tak išli pozvoľna a shovárali sa, že hľa, ohnivý voz a ohnivé kone ich oddelily jedného od druhého, a tak vystúpil Eliáš vo víchrici hore do neba. A Elizeus to videl a hľadiac na to kričal: Môj otče, môj otče!“
Elizeus mal tiež vidiny?
Z Gréckej filozofie nepreberala RKC, ak preberala, potom preberali už evanjelici /dobrým príkladom je „Jánov Logos“.../ preberala tak, ako SV vo svojom tvrdení o Ježišovej podstate preberala zo zoroastrizmu.

Prví kresťania verili v skorý príchod Krista, nasvedčuje tomu aj ich správanie, nielen pri požiary Ríma... nezaoberali sa hlbšie teologickými otázkami... zameriavali sa predovšetkým na spasenie...

*V Biblii je množstvo rozporov, vyžaduje „špekulovať“ a tak to robia snáď všetci kresťania, prípadne veria špekuláciám iných... na tom by nebolo nič zlé, dokonca ani účelovosť /uspôsobovanie na svoj obraz.../ špekulácií, často nelogickosť... je už trocha horšie, ale zlo sa ukrýva v tvrdení, že len oni majú „klúč poznania“, ak sa pasujú /i keď si to neuvedomujú.../ svojim poznaním rovnými Bohu... pritom si neuvedomujú, že podobné úprimné pocity o tom, že správne porozumeli Písmu, že správne pochopili jej celý kontext, že im všetko do seba zapadá... a pod. majú aj iní, členovia iných kresťanských spoločenstiev, nielen oni...
 


60.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 8. 2019, 11:00 avatar
59 Tull - s tým Samuelom je to rovnako - Je jednoznačne napísané, že sa zjavil Samuel - ale Shagarovi sa to nehodí, lebo je to v rozpore s jeho presvedčením, že po smrti Samuel (a žiadna iná duša) nemôže byť živým, tak to musel nejako poprieť.
Súhlasí ondrej61


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 00:28 avatar
60,.....možno, ak nemyslím hlavou ale zadkom. Boh nechcel pomôcť nevernému Saulovi, a on aj tak cez čarodejnicu/čo je hrubý priestupok podla Mojžišovho zákona/, prinútil Boha aby poslal Samuela. Nuž naozaj, to musí mať človek naozaj bujnú fantáziu aby tomu uveril. Teda, Boh posluhuje aj čarodejkám a neverným ctiteľom? Nám zakazuje počúvať a radiť sa s takými ludmi a Boh tak robí a porušuje svoje normy?! (3. Mojžišova 19:26) Čítame tam: „Nemá sa nájsť v tebe nikto... kto pestuje mágiu, ani nikto, kto hľadá znamenie, ani čarodejník, ani ten, kto spútava iných zaklínaním, ani nikto, kto sa radí so špiritistickým médiom.“ — /5. Mojžišova 18:10, 11./
Chlapi,....preboha začnite myslieť?
A to nie je všetko k danej téme, je tam toho viac ,prečo to nemohol byť Samuel !!! Aj preto, že nebol živý, a nebol v nebi a podobne.


74.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 8. 2019, 10:11 avatar
Shagara, nemôžem si pamätať všetky verše, možno je to tak ako hovoríš, nie o Božích príkazoch ohľadne čarodejníc, čarodejov, pestovateľov mágie... pretože nie o týchto príkazoch je reč, ale o veršov, v ktorých je uvedené:
"Saulovi sa údajne zjavil Samuel a pritom to bol démon"
Neviem ich nájsť, respektíve musel by som tomu venovať viac času... ak však tvrdíš, že Saulovi sa zjavil démon "preonačený" za Samuela, potom by si ich mal vedieť nájsť lepšie ako tí, ktorí to netvrdia...
Dobre by bolo, keby si napísal i tie, z ktorých vyplýva
"Saul cez čarodejnicu prinútil Boha aby poslal Samuela"
Nielen preto, že takto napísané /PRINÚTIL Boha, aby poslal Samuela/ odporuje tvrdeniu, že to bol démon...
 


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 12:03 avatar
74,.....Uvažuj. Biblia hovorí, že pri smrti sa človek „vracia do svojej zeme“ a že „sa pomíňajú jeho myšlienky“. (Žalm 146:4)
Hovorí to opakovane, a tvrdí že "človek už potom nemôže nič robiť a že je v nevedomí". /texty aj z Kazateľa/
A práve to , čo píšeš v závere odporuje Písmu. Boh nepoužíva špiritistické médium! To by bol naozaj Boh ktorý porušuje svoje vlastné normy. Mágiu a špiritizmus používajú démoni, satan. Všetky aj dnešné a minulé zjavenia/po smrti apoštolov/ boli v réžií démonov. Aj tie Marianské!
Kontext správy z 1 Sam.28,3-19 je jasný, ak berieme v potaz aj kontext Písma, a to, že "mŕtvi čakajú v nevedomí na vzkriesenie".
Biblia píše:..... "Ved ani Dávid nevystúpil na nebesia",....a to bol Boží obľúbenec. Sk.2,34
Povedz, kde potom je Dávid?


82.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 8. 2019, 12:15 avatar
Shagara, to si reagoval na "74"?  pretože ničovaté nič relevantné si k 74. nenapísal.
Uveď verše, v ktorých je uvedené:
"Saulovi sa údajne zjavil Samuel a pritom to bol démon"
"Saul cez čarodejnicu prinútil Boha aby poslal Samuela"
Pretože, podľa mňa, žiadne také nie sú... nie som však neomylný. Stačí ich uviesť a bez problémov, pokiaľ tomu tak bude, uznám svoj omyl, ohľadne toho, že v Písme nie sú... zatiaľ je to v "pozícii", že sú to "Tvoje" /SV/ "vymýšľance"...
 


87.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 8. 2019, 14:23 avatar
Shagara, dal som si tú námahu a našiel verše, z ktorých pravdepodobne vychádzaš. Sú to verše 7-20 v prvej Samuelovej knihe 28. kapitole. Nikde v nich nie je uvedené, žeby sa namiesto Samuela Saulovi zjavil démon a ani žeby Saul cez čarodejnicu prinútil Boha /čo považujem za riadny nezmysel – aby ktokoľvek cez kohokoľvek Boha k čomukoľvek prinútil/.
Píše sa tam:
„Saul si uvedomil, že je to Samuel. Poklonil sa tvárou po zem a vzdal mu poctu. 15 Samuel povedal Saulovi: „Prečo ma znepokojuješ a vyvolávaš?““
Nikde ani písmenko o tom, že ide o démona. Podobne o prinútení Boha ani čiarka. Podľa veršov:
„8 Šaul sa prestrojil, obliekol si iné šaty, odišiel spolu s dvoma mužmi a v noci prišli k tej žene. Povedal jej: „Vešti mi pomocou ducha mŕtveho. Vyvolaj mi sem toho, koho ti označím.“ 9 Žena mu však odpovedala: „Iste vieš, čo urobil Šaul a ako vyplienil z krajiny vyvolávačov duchov a veštcov. Prečo ma chceš pripraviť o život? Chceš ma zabiť?“ 10 Šaul jej musel prisahať na Hospodina: „Akože žije Hospodin, za toto sa ti nič zlé nestane.“
Neprinútil Boha, ale ženu, jednu z tých, čo vyvolávajú duchov, aby mu vyvolala Samuela a tak i urobila...

„Tvoje“ /SV/ špekulácie sú podobné tvrdeniu:
„O Jánovi sa hovorí ako o "Eliášovi", a pritom to bol Ján“
O Jánovi sa nehovorí ako o Eliášovi, ale židia sa Jána pýtali, či nie je Eliáš.
Nelogika „Tvojej“ argumentáciie je /nielen/ v prípade dokazovania, že apoštolom /pemenenému Ježišovi/ sa namiesto Eliáša, Mojžiša zjavili na nich „prekabátení“ anjeli, je v tom, že jednu svoju špekuláciou dokazuješ inými špekuláciami, ergo používaš logický klam – svoje tvrdenie dokazuješ tvrdeniami, ktoré sú rovnako nepotvrdenými špekuláciami a predkladáš ich ako samozrejmú pravdu...

 
Súhlasí kntsz


88.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 8. 2019, 17:28 avatar
87-
Tull, myslím, že posledným odsekom si Shagaru brilantne demaskoval.
Ja mám tento pocit pri čítaní jeho argumentácie stále, iba sa mi nechce študovať jeho biblické konštrukty, z ktorých mi kričí všetko možné len nie Duch Starého a Nového zákona.


75.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 8. 2019, 10:58 avatar
Shagara, Shagara....ty proste nerešpektuješ Božie Slovo....Ved je uplne jasne, že sa vsetko naplnilo.....Saul chcel vedieť pravdu a dozvedel sa ju....Presne sa stalo to, čo mu bolo povedané.....    ....


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 11:56 avatar
75,.....nerešpektujete ho vy. Neodmietol Boh Saula?
Alebo potom si to rozmyslel?
A ešte cez čarodejnicu sa dal zlákať k tomu, čo predtým odmietol,....a to pomôcť nevernému Saulovi?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uvažujme. Biblia hovorí, že pri smrti sa človek „vracia do svojej zeme“ a že „sa pomíňajú jeho myšlienky“. (Žalm 146:4) Saul i Samuel vedeli, že Boh odsudzuje kontakt so špiritistickými médiami. Samotný Saul predtým viedol ťaženie, aby krajinu očistil od špiritistických praktík! (3. Mojžišova 19:31)

Zamyslime sa: Ak by verný Samuel žil aj po smrti ako nejaký duch, porušil by Boží zákon a spolupracoval by so špiritistickým médiom, aby sa stretol so Saulom? A znovu opakujem - Jehova predtým odmietol prehovoriť k Saulovi. Mohlo by nejaké médium prinútiť Všemohúceho Boha, aby komunikoval so Saulom cez mŕtveho Samuela? Nie. Je jasné, že tento „Samuel“ nemal nič spoločné s Božím verným prorokom. Bol to zlý démon, ktorý predstieral, že je mŕtvym Samuelom.
Pozrite si celú správu 1 Samuelová 28,3-19


79.
označiť príspevok

Morning muž
   29. 8. 2019, 12:05 avatar
Dávid v Žalme 146:4 hovorí o tom čo vidí, o človeku, jeho telesnej schránke, ktorá skončila v hrobe. Na iných miestach je napísané, že už viac nevstane. To si mysleli v Starom Zákone. Iz 26:14 (V biblii sú totiž zapísané aj názory ľudí.) Z NZ však vieme, že telá z hrobov vstanú, lebo sa jedná o slová Boha, nie ľudské.


80.
označiť príspevok

Morning muž
   29. 8. 2019, 12:06 avatar
...no a podobne je v NZ popísané i to, že duša človeka postupuje po smrti ďalej. Ľudské vedomie nezaniklo. Existuje i po smrti.
Súhlasí ondrej61


81.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 8. 2019, 12:11 avatar
isteže 
zevraj po smrti,,


78.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 8. 2019, 12:05 avatar
Shagara, píšeš.....možno, ak nemyslím hlavou ale zadkom.....
O co sa ty odlišuješ od ateistu, ktorý ked trebárs cita verše o hovoriacom hadovi, a tvrdí...(možno, ak nemyslím hlavou ale zadkom).....?.......
Povim ci Shagara, že ty sa od ateistu moc nelišiš....


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 12:53 avatar
78,....niektoré tie veci o ktorých polemizujeme sú tak jasné, a sú na mnohých miestach podopreté Bibliou, že nechápem ako môže človek ignorovať aj Písma, aj zdravý úsudok a tvrdiť to, čo tvrdíte vy?
A aj správa o tom hadovi je jasná. Alebo budem tvrdiť že to rozprával had? Ak ateista aspoň pozná Bibliu trochu, tak možno príde na tie pasáže, príklad: Kde hovorí oslica/Balámová/ a dočíta sa, že to hovoril anjel. Tak to bolo aj s tým hadom. Preto tvrdím, že musíme spájať texty aj s inými podobnými tvrdeniami a vnímať kontext Písma. Znovu príklad: RKC dlho učila ,že v horiacom kry sa zjavil Boh. Asi tam nikto nikdy nečítal celú Bibliu a časti Písma, kde sa ale písalo, že to bol anjel. Teda, ak ja vnímam len daný text a poviem: "Tu sa jasne píše ,že hovorí Boh, a tu niet ďalej o čom polemizovať"! Nuž mnohí tak hovoria ešte aj teraz. Ale nemyslia hlavou, ale tou zadnou časťou tela.
Ale ak beriem na zreteľ aj iné časti Písma/a tak to musí byť/, tak pochopím , kto sa to zjavil v horiacom kry. Bol to anjel , ktorý zastupoval Boha,...hovoril v jeho mene ako jeho posol,"anjel"! Jednoduché, že?


85.
označiť príspevok

Morning muž
   29. 8. 2019, 13:19 avatar
Shagara, lenže z textu je jasné, že to hovorila oslica a nie anjel. Anjel jej len nadprirodzene umožnil hovoriť (ako neskôr apoštolom v cudzích jazykoch).

Veď čítaj:

Num 22,28
Vtedy Hospodin otvoril oslici ústa a ona povedala Bileámovi: Čo som ti urobila, že ma už tretíkrát biješ?

...Shagara, prečo máš potrebu vymýšľať si hlúposti?


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 13:35 avatar
85,....opäť, zas nachádzaš skulinky , len aby si mal pravdu. Je to to isté. Aj za hovoriacim hadom stál anjel. A hadi a oslice nehovoria. To bolo len zdanie ,že hovorili. Ale je to jedno, aj keby som pripustil to, čo tvrdíš ty. Stále stál za tým anjel, démon.
Je to niečo ako dnes bruchomluvec. Je to len vec zdania, že hovorí niekto iný/bábka/, ako ten bruchomluvec.
Ale to je zrejme pre vás vysoká matematika?
Teda,....ateista sa potkýna na tom, lebo nepozná Písma, .....ich celkový kontext. A Biblia hovorí, že "telesný človek" a "zlý človek" ani "nemôže porozumieť Písmu",...."duchovným veciam",...."lebo sa posudzujú duchovne".


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 00:41 avatar
59,....hovorí sa o ňom ako o "Eliášovi" aj na inom mieste. Teda, viem čo som napísal. A to čo si napísal ty, už hned môže pochopiť ,ako je to myslené. Preto často píšem, že nesmieme vytrhovať niečo z kontextu a ignorovať iné časti Písma.
Tak ako s tou "zemou". Ak jeden text hovorí o "zhorení zeme" a sto iných textov o "večnej zemi", tak k čomu sa prikloníš?
Poviem to na rovinu. Iba hlupák bude brať jeden text ako pravdivý a sto iných ignorovať. Je to naozaj tak ťažké pochopiť.
To ako keby sa hral futbal a Slovan by porazil Trnavu 100:1, a my by sme tvrdili že vyhrala Trnava. Čo by si si pomyslel o takom človeku? V Písme nie je teda , žiadny rozpor. Ale ak príjmem 80-90% ľudských náuk a chcem to skĺbiť s 10-20% biblickej pravdy, tak rozpor musí byť všade. A v katolíckom učení to tak je. A to netvrdia len JS. A povedz, ako mohol "porozumieť" ten, koho dejiny sú plné nenávisti,intolerancie,vojen, násilia,tmárstva,bigotnosti,chamtivosti,blahobytu a podobne? Ak už píšeš o iných "kresťanoch", čo tak konali?! Uvedomuješ si čo tvrdíš? Ak by "porozumeli" títo kresťania, tak dnes je tu raj na zemi, a ich ruky by neboli znečistené krvou nevinných/tých blížnych,čo mali milovať/


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 00:56 avatar
59,....Ale OK, Mojžiš a Eliáš boli v nebi aj v tom premenení na vrchu. Len ak povieš "A" povedz aj "B" !!!
Teda prečo Písmo na mnohých miestach hovorí ,že vzkriesenie bude v "posledný deň" a že "pred druhým príchodom Krista" nikto nedostane svoju odmenu/vzkriesenie/"? A ak sa píše ,že "Ježiš je prvé ovocie vzkriesených",....a "tých čo vystúpili do neba" ako ho mohol niekto predbehnúť???
A sú aj iné dôvody prečo Mojžiš a Eliáš nie sú v nebi a dokonca nebudú ani po vzkriesení, lebo budú v pozemskom raji. A tiež neboli ani "znovuzrodení", čo je podmienka pre "pomazaných duchom", účastníkov nebeského povolania.
Alebo to všetko budeme ignorovať?
Tull, ale ja nie som náboženský diletant, a neignorujem ani svoj zdravý úsudok.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                

„Vynasnaž sa, aby si sa predstavil Bohu ako schválený, ako robotník, ktorý sa nemá za čo hanbiť a správne zaobchádza so slovom pravdy.“ — 2. TIMOTEJOVI 2:15


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 21:19 avatar
30,....tak to nie je! Pre mňa je Písmo jednoduché a zrozumiteľné. Ale ako katolíkovi mi nič nesedelo. Dnes všetko presne zapadá tam , kde to má byť a vidím presnú mozaiku pravdy. Dávam ti slovo chlapa, kresťana ,že to myslím úprimne.
Biblia nie je rozporuplná. Ono, keď si pospájaš niektoré iné časti Písma a vnímaš kontext celého Písma, tak pochopíš skôr ,či neskôr ako to je. Samozrejme, musíš byť ale v náboženstve, ktoré má ten "klúč poznania". Ježiš o ňom hovoril a dal ho Petrovi. Ani to nebol doslovný klúč,ale obrazný. A mnohé pravdy sú jednoduché, a ked povie Ježiš opakovane a myslí to doslovne, že "pred ním nikto nešiel do neba" a že "on je prvý čo bol vzkriesený a šiel do neba" a že "vzkriesenie bude až pri jeho druhom príchode", tak čomu tu nerozumieš?
A už som písal keď som rozoberal to "premenenie na vrchu", že neskôr apoštoli o tomto premenení hovorili ako o "videní", a nie doslovnom stretnutí s Eliášom a Mojžišom. Pre mňa sú tieto veci samozrejmosťou, lebo ich už dlho študujem a sú pre mňa jasné ako facka. Ale tomu nebolo, keď som bol katolík. Tam pravda nie je a nikdy nebola.
A máš pravdu,....v Písme sú isté veci ktoré pre biblicky nevzdelaného môžu byť na prvý pohľad mätúce a rozporuplné. Ale nie sú, ak tomu porozumieme.
A nie je to o strážnej veži, ale o inom. O tom "klúči poznania".
Už som uviedol príklad: 1, Jeden text že zem zhorí.
2,A sto textov že nie, a že zem bude na veky a aj ľudia na nej.
A čo väčšina obhajuje? Nuž ten 1 text a tú stovku textov jasných ignorujú. Už chápeš, že tí ľudia majú vlčiu tmu, "závoj na očiach", ako píše Písmo. Samozrejme, nečudujem sa tomu. Ich slepí pastieri im to takmer dve tisícročia vtĺkali do hlavy.
A ešte pritom z Petrových slov/textu/ je zrejme, že je to obrazná reč o tom, že zem zhorí. Z kontextu to jasne vyplýva.
To je ako s peklom. Je to morbídna, nelogická, nebiblická náuka par excellence, a pritom ľudia jej veria. A to len preto, že ich to opäť ich pastieri učia, a zamenili si len obraznú reč s doslovnou.
Napríklad, ak Ježiš povie:..... "„Prišiel som ohňom zapáliť zem a ako túžim, aby už horel!“ Luk.12,49
Ako chápať tieto slová? Tak, že Ježiš doslova zapálil zem ohňom,…..chodil s nejakým plameňometom?
Samozrejme ,že nie. Tým „ohňom“ bola sporná otázka pravdy!
Vieš, v živote to tak chodí, že môžme veriť hocičomu. Ale ak nie som sebe poctivý pri hľadaní pravdy, vráti sa mi to, a ja prídem o to najcennejšie. Dnes môžme haniť, nesúhlasiť a podobne. Ale raz pochopíme, kto zavádzal a kto hovoril pravdu. A ono to je vidieť už dnes. Ale ako hovorí Písmo: "Žiadny zlý neporozumie". A to je jedinečné od Boha, že "skryl" pravdu pred pyšnými a zlými ľudmi. A tých poznáš podľa skutkov.


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 8. 2019, 00:47 avatar
jasne ,že ti zapada, ked si pismo prispôsobíš svojím predstavám.....čo je proti tak to jednoducho poprieš....alebo napíšeš, že to nie je tak myslene v kontexte....(tvojom kontexte)
Súhlasí kntsz


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 8. 2019, 00:56 avatar
píšeš...
Už som uviedol príklad: 1, Jeden text že zem zhorí.
2,A sto textov že nie, a že zem bude na veky a aj ľudia na nej.
tieto výroky si vôbec neodporuju, ked si uvedomiš....že sa bude jednať o novu zem a nove nebo...(aj to je v Slove Božom).....


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 8. 2019, 01:39 avatar
68,....nelaškuj Ondro! RKC neučí o pozemskom raji, o novej zemi. Už som písal ,že Augustín zrušil milénium/to je tá "nová zem"/, a všetko a všetkých nasmeroval do neba. Teda, kde bude tá "nová zem"? A budú teda ľudia aj na zemi a aj v nebi?
Zatiaľ si to stále popieral, a teraz toto. A "nová zem" je nová, očistená ľudská spoločnosť!
Alebo nie? Shagara zas zavádza?
OK,....a prečo sa v časoch Izaiáša splnilo prvý krát proroctvo o "novej zemi" a o "novom nebi" a predsa sa na doslovných nebesiach a zemi nič nezmenilo?
Nájdeš to tu: wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 8. 2019, 20:23 avatar
Ale kdeze vskriesenie vas este len caka udeje sa tak v momente ked si to budete zelat .


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 8. 2019, 00:20 avatar
PartOFgod teba čaká exekutor lebo pan boh je spravodlivý .
Súhlasí Morning


56.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 8. 2019, 22:31 avatar
S.I.S kari to je vase likvidacia pomocou statneho systemu .
Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Jankovská a mafia ako jedna rodina – syn prenasledovaného otca, ktorého mafia za pomoci štátu plánovala zlikvidovať, vydáva otrasné svedectvo
Koncom roka 2014 som na týchto stránkach zdokumentoval 5 častí otrasnej kauzy pod nadpisom – Štátna tajomníčka Jankovská a mafia ako jedna rodina. Dnes má táto kauza pokračovanie, ktorého súčasťou je vystúpenie syna Ondreja Janíčka, Rafaela, na protestnom zhromaždení v Trenčíne, konanom kvôli zavraždeniu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenky, ako aj dve časti rozhovoru, ktoré Rafael Janíček poskytol.

Sudcovská profesia na Slovensku patrí medzi najzločineckejšie profesie. Počnúc 50. rokmi minulého storočia, kde tento sudcovský odpad a spodina, spoločne so zločineckou ŠtB a prokuratúrou, majú na svedomí stovky nevinne popravených, umučených, utýraných, ako aj desaťtisíce zničených životov celých rodín. Potom tieto tlupy sudcovskej spodiny, ktorí zdedili túto profesiu po svojich dedoch a otcoch, práve z tohto zločineckého obdobia, sa uplatnili v období normalizácie. Pokiaľ si niekto naivne myslel, že po novembri 1989 sa niečo zmení, bol a je na veľkom omyle. Bola to práve táto sudcovská spodina, ktorá tu založila konkurznú sudcovskú mafiu, jeden z najzločineckejších štátnych orgánov v zločineckom, zlodejskom, psychopaticko-sadistickom, mafiánsko-gaunerskom a nesvojprávnom Slovensku. Ako jedna arcizločinecká rodina patriaca do čeľade právnickej mafie, bankárskej mafie a konkurznej mafie založenej bývalým sudcom – arcizločincom Zoroslavom Kollárom. Dnes spoločne s oligarchami a finančnými skupinami a im podobnými zberbami na vrchole zločineckej pyramídy riadia tento štát a politické strany sú ich eseročkami. Pričom, paradoxne, boli to práve tieto protislovenské zberby z vlády a parlamentu, ktoré im umožnili vzniknúť. Práve oni tu umožnili vznik tzv. bielych koní, cez ktoré tieto zberby SPOLOČNE rozkrádajú každoročne štátny rozpočet, pričom, paradoxne, polícia, prokuratúra a súdy NETRESTAJÚ tých, ktorí tieto biele kone zneužívajú, získavajú cez ne milióny, ale, paradoxne, TRESTAJÚ práve tieto biele kone, pričom dobre vedia, že mnohé z nich boli povraždené či doteraz sú nezvestné.

Keďže v parlamente sedelo a sedí 150 kusov zbabelej protislovenskej čeľade, ktorí zo slovenského parlamentu urobili zločinecký a protislovenský štátny orgán, kde mnohých z nich možno porovnať s pripečenými tupohlavými hovädami a kravami, tak sa nemôžeme čudovať, že inštitút bieleho koňa tu doteraz funguje. Záverom jeden dodatok – NENECHAJME RODINU ONDREJA JANÍČKA NA POSPAS TEJTO ZLOČINECKEJ PRAŠIVINY, KTORÁ, PARADOXNE, JE SÚČASŤOU RIADENIA ŠTÁTU.

Vladimír Pavlík


19.
označiť príspevok

Morning muž
   27. 8. 2019, 17:31 avatar
Tak tak.....


22.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 8. 2019, 18:15 avatar
Mel Gibson uz vraj toci film Vzkriesenie.


25.
označiť príspevok

Morning muž
   27. 8. 2019, 18:22 avatar
Dobré by bolo, keby natočil niečo o katolíkoch za pápeža Leva X. Aspoň by vyšla na verejnosť vaša skutočná krutovládna povaha a každý by si vás konečne správne zaradil do rovnakej vytríny s Hitlerom, Stalinom a Pol Potom.....


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 18:24 avatar
25,.....a ešte dodám: O Paveličovi, Pinochetovi, Francovi, Mussolinovi,....atď.
Súhlasí Morning


28.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 8. 2019, 18:36 avatar
neboj, o papezoch sa filmy tocia, tu je jeden www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 8. 2019, 18:38 avatar
Cirkev svatu na cele s papezom ani brany pekelne nepremozu, nie jehovisti a skupinky
Súhlasí Thomas Anderson


34.
označiť príspevok

to-mi muž
   27. 8. 2019, 19:06 avatar
Tú "cirkev" pekelné brány ani premáhať nemusia. Satan im vládne. Ukázalo sa to v stredoveku a ukazuje sa to v plnej paráde v Assisi.
Súhlasí Shagara


71.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   29. 8. 2019, 01:46 avatar
Jasne, ty stredovek


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 18:22 avatar
22, .....bude to mať nesmierne ťažké, dramaturg ktorého si najal nevie pochopiť a prísť na to, "ako môže byť vzkriesené,oživené to, čo je nesmrteľné/duša/". A tak údajne to chcú zastaviť a natočiť film s názvom: "Ako sme odsunuli Božie slovo pohanskými špekuláciami?" Bude to hlavne o novoplatonikovi,manichejcovi Augustínovi, a jeho "medvedej službe" katolicizmu.  


27.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   27. 8. 2019, 18:35 avatar
ziarlis na toho Augustina ako svina lebo pisal o Bohu krajsie ako ty

www.kruciata.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:25 avatar


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 8. 2019, 20:42 avatar


89.
označiť príspevok

teolog
   29. 8. 2019, 23:09 avatar
Otázka len ostáva: kedy začína a kedy končí "posledný deň"?


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 8. 2019, 23:16 avatar
Počas najbližších milión rokov nenastane. Záleží na Slnku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(263 069 bytes in 0,371 seconds)