Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kedy vymreli dinosaury? Otázka pre evolucionistov!

242
reakcií
2231
prečítaní
Tému 24. marca 2016, 19:01 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:01 avatar
Vie niekto približne určiť dátum vymretia týchto tvorov,dinosaurov? A či v danom čase žil už aj človek? Poprípade ,kedy sa objavil -"moderný človek"?


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:08 avatar
Poprípade ,kedy sa objavil -"moderný človek"?

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:02 avatar
Nie, určite nie! Dinosaury žili podstatne ďalej v minulosti, než vôbec sa z nejakých cicavcov začali vyvíjať primáty. Rozdiel sa ráta na milióny rokov.
Súhlasí ulmus


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:21 avatar
2,....a ako vysvetlíš fakt,že boli objavené pozostatky človeka s dinosaurami v jednej vrstve ,a dôkazmi sa zistilo ,že žili v jednej dobe? V čom bude potom problém? Ako je to možné?
A ako je možné,že boli objavené nefisilizované pozostatky týchto zvierat, z ktorých sa dal získať genetický materiál,ktorý ako vieme môže byť zistiteľný len "krátku dobu". Datovanie ukazuje ,že tieto tvory tu boli len pred pár tisícmi rokov! Kto potom zavádza?


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:33 avatar
To nie je fakt, ale omyl. Never tomu! Nikto to neberie vážne. Iba kreacionisti, a má to takú výpovednú hodnotu ako hlásenia o mimozemšťanoch.
Súhlasí ulmus


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:34 avatar
Alebo keď sa nejakému kresťanovi zjaví Panna Mária.
Súhlasí fajer


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:45 avatar
10,....aj ked tie nálezy objavili vedci,evolucionisti? Skús si prečítať Zilmera, "Dinosaury od A do Z". alebo "Evolúcia,najväčší podvod storočia",....tam máš dosť tých dôkazov. A tam sa dočítaš ,ako postupne "padali" vývojové stupne človeka.
Takmer všetky.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:47 avatar
.aj ked tie nálezy objavili vedci,evolucionisti?

Nie, neobjavili!!!


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:42 avatar
17,....sú tam citovaný,.......a poriadna kopa týchto vedcov. Niektorí poctivo priznaly ,že sa tým rúca ich koncepcia evolúcie", a iní/ortodoxia/ sa bud vynašla a prišla s nejakou fantastickou rozprávkou,alebo necitlovo ignorovali dané dôkazy a bránili aj ich zverejneniu. Napríklad datovanie,.......ak tím vedcov/evolucionistov/ povie ,že ten kosterný nález má milion rokov, a další tým vedcov/evolucionistov/ neskôr s modernejšími prístrojmi a metódami zistí,že ide len o vek pár tisíc rokov,.....kto z nich má pravdu?
Lemmy,...ja som si myslel ešte ako mladý muž,a aj potom v stredných rokoch,že vedci,náboženskí vodcovia sú vzdelaní,vravia pravdu,...atd. Dnes viem,že to tak nie je! Získal som poznanie,skúsenosti,roky a viem o tom svoje.
Niekedy sa musím smiať všetkým tým anomáliám náboženským a i vedeckým. Pravda je jednoduchá! Ver,že to tak je!


22.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2016, 19:56 avatar
ako vysvetlíš, že po Ježišovi ostala len Turínska skrvavená handra nič viac...po dinosauroch ostali aspoň kosti...


23.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 20:03 avatar
Ja sa len spýtam :
A máte priamy dôkaz ,že Turínska skrvavená handra ,bola vášho Ježiša ???
No daj môj zlatý ,ja mám také povolanie že ťa zotrem ako švába .


34.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 3. 2016, 20:20 avatar
Už dávno sa vie, že to je podvrh a nič viac. Ale niekomu to opäť vyhovuje, aby si mohol kopnúť a zaštekať!
Súhlasí Peťo


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:44 avatar
23,....áno,bola to obyčajná handra,nič viac. Aj novým výskumom sa to potvrdilo,že je to podvrh,tak ako takmer všetky sväté relikvie" RKC!


35.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 3. 2016, 20:24 avatar
Diľino povedalo, ešte dodnes nepochopil, že ako sa správne strieka striekacou pištoľou, aby som neomaľoval všetko naokolo, nie to, čo ostalo tu po Ježišovi!!!


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:47 avatar
22,.....nezostala,je to podvrh. A po Ježišovi zostalo omnoho niečo silnejšie ,ako sú nejaké pozostatky. A to tebe uniká!


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 11:05 avatar
Ak myslíš tohto Zillmera, potom si diskusný žobrák. de.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pretože on nie je vedec, ale táraj. Podnikateľ. Ak sa takou pseudoprácou aj podieľa na stavbách, tak amen-tma. 

Zillmer je niečo ako Däniken.  


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 12:34 avatar
71,......ale to je obecne známa prax ortodoxných evolucionistov. Zničiť povesť toho,kto sa odváži spochybniť pravosť ich "zlatého telaťa". Zilmer od samého počiatku čelil ataku a zosmiešňovaniu istého okruhu "vedcov",evolucionistov.
Sám o tom píše vo svojich knihách. A i to,ako sa mnohí všemožne bránili publikovať,vystupovať v televízií,...atd. Hádaj prečo?
Ved ,ak by bol nejaký šarlatán, a hovoril od veci,......bolo by lahké ho pred verejnosťou strápniť a dokázať každému ,že sa mýli. Ale on má v mnohom pravdu, a vie ju jednoducho a logicky obhájiť.
Aj ked bol nominovaný ako medzinárodný vedec roku 2002/IBC/ a je členom New York Academy of Sciences.
Od času,ked napísal svoje knihy,sa mnohé jeho názory,predpovede aj naplnili/Neandertálec,Vestfálec,...atd/,.....a tak "táraj" je len pre tých,čo nechcú uznať za žiadnu cenu,že evolúcia je naozaj veľký podvod, a je len výsledkom "masovej indoktrinácie". To je názor ako Zillmera,tak i mnohých vzdelancov.
Lemmy,uvedom si,....že mnoho evolucionistov spochybňuje a zavrhuje mnohé "články viery" evolučnej viery!
A zčasti aj súhlasím,že "Zillmer je niečo ako Däniken."......ale viem ,že aj Daniken má v mnohom pravdu,len si niekedy on pletie pojmy a nie celkom presne vie začleniť,prisúdiť niektoré skutočnosti na pravé miesto.
Zillmer v každom prípade ,je lepšie na tom,že jeho jadro názorov,výskumov je spoľahlivé a pravdivé. A je len málo miest,kde popúšťa uzdu svojej fantázií/ako i Danäken/ a dedukuje isté veci,istým spôsobom.
Vnímam Zillmera ako "klasika" protievolučného myslenia,......a aj preto som radil čítať aj novšie publikácie iných autorov,s novšími poznatkami,ktorí spochybňujú evolučnú teóriu na celej čiare. Pretože datovanie mnohých artefaktov evolucionistov sa ukázalo už spoľahlivo ,že je viac ako nepravdivé. Co aj sami museli uznať pri najnovších objavoch.


79.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 18:23 avatar
72 Lenže on nespochybnil vedeckým spôsobom, ale táraním. V tom je veľmi veľký rozdiel.


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 18:35 avatar
79,.....tak si potom nečítal jeho knihy! A už som písal...."táraja" odstavíš tak,že mu dáš priestor ,nech sa sám pred verejnosťou znemožní.
Ale je zaujímavé,že aj iní autori/aj bývalí evolucionisti/uvažujú obdobne a tvrdia to,čo aj Zillmer.
Problém pre zástancov evolúcie je v tom, že živé bytosti prejavujú príliš veľa....... dômyselného dizajnu. Kto namieta, keď archeológ povie, že....... hlinený riad poukazuje na dizajn človeka? Avšak keď niekto pripisuje dizajn v živých bytostiach dizajnérovi, tak to už nie je prípustné. Prečo sa musí veda obmedzovať na prírodné príčiny a neakceptuje logické príčiny?
Je Boh,Inteligentná príčina nejaký strašiak? Nechápem ,prečo?


83.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 18:47 avatar
Ja si svoj voľný čas vážim. Ak ho mrhám, tak zvyčajne v diskusiách. Vysvetlil som ti, že on je taký "odborník", rozumej diletant, ako Däniken. A mne už stačilo, keď som kedysi minul svoj drahocenný čas na Dänikena. Už ma žiaden hlupák nepresvedčí, aby som na takých tárajov míňal svoj čas. Po prvé: Ak by stal za polemiku, už dávno by si ho všimli vedci. Ale neviem o tom. Ak si ho nevšímajú skutoční odborníci, prečo by som ja mám mrhať svojím časom?


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:43 avatar
10,....ak si myslel JS, tak tí nie sú a nikdy neboli kreacionisti!


243.
označiť príspevok

asmodei muž
   8. 5. 2016, 08:05 avatar
(58.) kto veri v biblicke riadene stvorenie je kreacionista. JS su jednoznacne kreacionisti.
(81.) Taraji typu Zilmera, ktori na svojom tarani zarabaju predajom svojich "diel" sa velmi starostlivo vyhybaju odbornej diskusii, pretoze vedia, ze to by negativne dopadlo na ich trzby.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:04 avatar
Geologický čas pod pravítkom

…alebo ako si predstaviť diaľavy hlbokého času

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 19:16 avatar
Zhruba pred 200 milionmi rokov.
Na zaklade vykopov sa vie, ze Zem ma v urcitej hlbke uzky pas usadenim obsahujucich iridium. Tato hornina sa nachadza na Zemi, co vieme, len v tomto pase a pochadza udajne z meteoritu, ktory zasiahol Zem a sposobil vyhinutie dinosaurov.
Pod touto vrstvou sa bezne nachadzaju skameneliny dynosaurov. Ak nachadzame skameneliny nad, tak je to na zaklade posuvov pody. Z tej doby sa zatial nenasli ziadne pozostatky cloveka, teda cloveka, ako ho pozname dnes. Zato sa nasli pozostatky ludoopov. Teda roznych, cloveku podobnych tvorov, ale s predlzenymi lebkami a ohnutou chrbticou. Prvych vzpriamenych ludi nachadzame zhruba tak 2 miliony rokov dozadu.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 19:26 avatar
Nebyt toho meteoru, tak je pravdepodobne, ze dinosaury by nadalej vladli tejto planete. Su to zatial najuspesnejsie tvory z hladiska prezivania na tejto planete, vladli tu cez 1 miliardu! rokov.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:37 avatar
7,....ale to nie je pravda! Meteor mohol padnúť,ale on nebol príčinou vyhynutia dinosaurov na celej zemi.


24.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 20:07 avatar
Ta vrstva iridia je po celom obvode planety, to znamena, ze material sa vymrstil do atmosfery a zatemnil Zem na cele roky.
Je velmi pravdepodobne, ze to zabilo drvivu vacsinu zivota na planete.


47.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 21:19 avatar
Irídium (lat. iridium) je chemický prvok v Periodickej tabuľke prvkov, ktorý má značku Ir a protónové číslo 77. Často sa mu hovorí aj "vesmírny prvok", lebo na Zemi sa nachádza prevažne v meteoritoch.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


48.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 21:21 avatar
Iridiová anomálie je pojem obvykle se vztahující ke katastrofické události na konci druhohorní periody křídy (Vymírání K-T). Jde o výrazně navýšenou koncentraci prvku iridia ve vrstvě zemské kůry datované právě do tohoto období (asi před 65,5 miliony let). Iridium je v zemské kůře obecně velmi vzácné, v tzv. iridiové vrstvě však dosahuje mnohonásobně vyšší koncentrace (až 100x vyšší).

Už v 80. letech minulého století vyslovil fyzik Luis Walter Alvarez domněnku, že obohacení bylo způsobeno dopadem obřího vesmírného tělesa, které zároveň rozpoutalo vlnu ničivého vymírání. Tomu padli za oběť neptačí dinosauři, ptakoještěři, velcí mořští plazi a mnoho dalších organismů. Původcem byl zřejmě velký meteorit o průměru 10 kilometrů, který dopadl do oblasti dnešního Mexického zálivu (Chicxulub).

Typová lokalita této anomálie se nachází u města Raton v Novém Mexiku.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 21:23 avatar
Tak som sa sekol, nie 200 milionov, ale podla wiki udajov asi pred 65,5 milonov rokov.


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:54 avatar
24, ...nevie sa s istotou,či to bol meteor,potopa,alebo niečo iné,čo zničila éru dinosaurov. Meteority padali a padajú, a aj v minulosti spôsobili mnohé zmeny! Všetko je ale len v rovine úvah,ako to presne bolo a čo to spôsobilo?
Ale museli husto padať,lebo ,....ak berieme model evolúcie, a vek človeka,....tak už nás tu muselo byť na zemi aspoň stovka miliárd obyvateľov.  Ak ovládaš štatistiku a dané populačné koeficienty,tak vieš o čom hovorím?!


66.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 3. 2016, 07:53 avatar
S istotou sa nevie takmer nic, hovorime o pravdepodobnostiach a toto je velmi logicke vysvetlenie, podporene vrtmi po celom svete.
Nic nemuselo husto padat, stacil jeden vacsi...
Ziadna stovka miliard, ludia sa s oblubou vrazdia navzajom, ak si si nestihol povsimnut. Ja si osobne myslim, ze taka civilizacia ako je dnes, tu bola uz niekolko krat. Mame plno stop po velkych civilizaciach, ktore zanikli..


88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 21:46 avatar
61 Nezmysel, pretože nárast ľudí nie je lineárny.

Pozri:

s11.postimg.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 22:38 avatar
88,...už len by ma zujímalo ,ako ten graf vysvetľuje nárast ľudí, a čím to dokladá. Ja som nič také nepostrehol.
Zem by už bola preľudnená, a premnožená zvieratami,.....ak by bola evolučná teória pravdou! Ledaže by tá celosvetová potopa naozaj bola?! 
Lemmy,....dávaj relevantné dôkazy s vecnou podporou. Obrázky ti aj ja namalujem a peknejšie.
www.scholaludus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bratm.najky.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bratm.najky.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ciernyhumor.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:27 avatar
5,.....ale boli aj objavy ,ktoré neboli "skamenené",.....a získali sa z nich DNA. Čomu to nasvedčuje?
Súhlasí RighteousFred


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 19:28 avatar
Tomu, ze boli dobre zakonzervovane, napriklad v lade.


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 19:35 avatar
Aj v hrubych kostiach sa da najst niekedy este jemne tkanivo. Ked demineralizuju okolitu skamenelu kost, ako prave citam.
tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:04 avatar
12,....s tým súhlasím a viem o tých objavoch. Bolo ich viac. Ale svedčí to len o jednom! A to,že evolucionistická rozprávka o tom ,že dinosaury žili pred mnohými miliońmi rokov,a že aj človek . Vtedy by sa nemohol zachovať žiaden genetický materiál.
Alebo by sa nemohli nájsť kosti dinosaurov spolu s ľudskými,...atd! 2udia ich dokonca kreslili na kameň,steny ,skaly. Odkiaľ vedeli,že existovali,....čo,poznali Buriánové obrázky zo súčasnosti?


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:40 avatar
9,....neboli v lade. A tam kde boli nájdené kostry dinosaurov,boli nájdené aj kosti ľudí, v jednom nánose. Mohol žiť človek pre toľkými miliónmi rokov? A samotní vedci boli šokovaní genetickým materiálom,lebo nemal vôbec existovať. A vyvracia to ich evolučnú teóriu!


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2016, 19:42 avatar
S: A tam kde boli nájdené kostry dinosaurov,boli nájdené aj kosti čiváv, v jednom nánose. 


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 23:00 avatar
15,....máš pravdu! S tým som sa stretol viackrát,ked vedec ,evolucionista tvrdil po objave: "Čo robia kravy na mieste kde ležia dinosaury",......alebo "čo robia nejaké šelmy,zvieratá,rastliny zo súčasnosti tam,kde by nemali byť",...pretože niektoré podla evolucionistov žili pred stovkami miliónov rokov,a niektoré žijú ešte dnes. Ja už som spomínal,že mnohí vedci boli priam šokovaní a merali,datovali vek kostier opakovanie niekoľkokrát. A bolo to stále rovnako! Podrobnejšie som to citoval v minulej téme. Aj som citoval daný,vedecký objav z vedeckého časopisu.


18.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2016, 19:47 avatar
kto uveril v boha, uverí každej sprostosti...
Súhlasí Peťo


27.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 3. 2016, 20:09 avatar
Povedal sám sprostý...


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 23:05 avatar
18,....a kto uveril, že sme produktom veľkej náhody,slepej sily,.....tak to má zas punc vedeckosti a racionality?   
Ako hovorí môj syn,ked niečo náhodou rozbije: ..."Samo sa to urobilo"! A chudera matka príroda ani o tom nevie! To je na tom komické.    Kocka padla bilión krát presne na šestku a stále za sebou. To sme mali poriadnú kliku,šťastie,....fuj tajbl,....bolo to o chlp!   


26.
označiť príspevok

RighteousFred
   24. 3. 2016, 20:09 avatar
Nemusili byt, je mnoho moznosti a stale treba ratat aj s posuvom pody.
Ja nechapem, preco maju veriaci problem s evoluciou, ved ta sa nijako neprieci teorii stvorenia. To iste nechapem, preco maju ateisti problem s teoriou stvorenia, ked sa to nijako nebije s evoluciou.


64.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 23:09 avatar
26,......tu sa bavíme iba o evolúcií života,flňory a fauny. Zem a vesmír je niečo iné. Tam aj Biblia detailne opisuje jej dlhý vývoj. Ale človek ,zvieratá,rastlistvo bolo stvorené "podľa svojho druhu",....a tento zákon ani genetika ešte neprekonala, a je faktom,že žiadny medzidruh nebol objavený, a ani sa mutáciami nemôže vytvoriť. Mikroevolúcia je úplne niečo iného, ako makroevolúcia.
Rvolúcia človeka je v hrubom rozpore s Bibliou!


67.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 3. 2016, 07:55 avatar
Evolucia cloveka nieje v hrubom rozpore s bibliou. Nikde! sa v nej nepise, ze by clovek caso nemohol evolvovat.. Clovek sa mohol dovivinut este v takzvanom raji...


68.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 3. 2016, 07:58 avatar
*casom, dovyvinut


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 13:01 avatar
67,....ale monogenézu vylučuje ako RKC ,tak i evolucionisti. Ak teda hovoríme o jednom páre.
Ak je to v zmysle súčasného chápania evolúcie,....tak to je v hrubom rozpore s Bibliou. Adama stvoril Boh/nie vývojom/ a Eva bola stvorená za použitia istého "základného prvku" z Adama/rebra/.
A Adam bol spočiatku sám! Až potom sa objavila žena!
A ak ovládam len minimálne matamatiku a štatistiku,tak ak je tu ľudstvo tak dlho ,ako tvrdí evolučná teória, tak by na zemi muselo byť už viac ako sto miliárd obyvateľov.


85.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 3. 2016, 19:07 avatar
Mna nezaujima ani RKC, ani evolucionisti.. Obe strany su dla mna zaujate a tvrdia ucelovo svoje..
Adam a Eva nemuseli byt konkretne osoby, mohlo to byt synonimum pre samcov a samice. Adam mohol byt prv hermafrodit, mohol sa rozmnozovat sam, neskor sa z jeho DNA/rebro - "vyrobila" samica a vznikli dve pohlavia. To nikto nevie, zatial ani nema ako vediet a mozno ani vediet nikdy nebude,.
K poslednej vete opat opakujem, ludia sa vrazdia navzajom.. V davnych dobach k tomu boli takmer bezbranni voci chorobam, zapalom + sa ani nedozivali dlheho veku. Nechapem, tycj 100 miliard, ved je to totalny nonsense. Mnozenim nasa populacia rastie a predsa sa vie, ze za poslednych 2000 rokov sa ludska populacia pohybovala jednostaj okolo jednej a pol miliardy.


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 21:38 avatar
85,....Right.....nezavádzaj nové náboženstvo!
Ak sa tvrdí,že v roku 1800 bola na zemi jedna miliarda obyvateľov,....tak už o sto rokov a niečo to bola druhá milarda/1927/,
Trvalo tisíce rokov, kým populácia dosiahla jednu miliardu, ale druhá miliarda nasledovala po jednom storočí.
Ale už o cca 30 rokov tu bola tretia miliarda. V roku 1974 to bola už 4 miliarda. A stačilo 13 rokov a už tu bola 5 miliarda.
V roku 1999 to už bola 6 miliarda,....v roku 2011 to bolo 7 miliárd,a, v 2025 by to malo byť 8.1 miliardy,a v roku 2030 má už byť 9,6 miliárd obyvateľov.
A ak si zoberieš fakt, že tento stav podľa Biblie je len od potopy,.....teda cca 6000 rokov a niečo,...tak koľko by tu malo byť obyvateľov,ked podla evolúcie je tu človek už viac ako milión rokov,ak rátam už ich hypotetické plemeno homo erectus,...atd. Ale aj keby si rátal od homo sapiens,tak ,ak predpokladáme isté prírastky podla istých koeficientov,tak by tu teoreticky malo byť omnoho viac ľudí! Hlavne ak v istom čase ,sa počet obyvateľstva v pomerne krátkom čase zdvojnásobuje!? Ledaže by tu boli skutočnosti,ktoré počet obyvatelstva značne redukovali?
A nechápem,čo si myslel tou poslednou vetou? Vieš koľko je obyvateľov na svete teraz?


89.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 3. 2016, 22:03 avatar
Nezavadzam nove nabozenstvo. Len neverim doslovne ziadnemu nabozenstvu.
Uvedomme si, ze nabozenstva boli pisane davno, vtedy sa ludia vyjadrovali inac, pojmy a slovne spojenia mali dobove vyznami. Staci si precitat noviny spred 100 rokov a ledva budeme rozumiet tomu, co je napisane, aj ked sa jedna o ten isty jazyk. Dalej texty boli mnoho krat prepisovane, aj ked bola snaha zachovat originalny vyznam, je nemozne! Aby sa zachoval. V konecnom dosledku ani len prvotny autor nemohol od slova do slova a dokonale opisat realne udalosti. Preto kazdy, kto veri starym pismam od slova do slova musi byt hlupak. Ak tety aj citame od slova do slova, tak nedavaju zmysel, je tam mnoho protireceni.
Ludska populacia je vzdy taka velka, aku velku dokaze spolocnost zivit a podporovat. Tie tvoje pocty su totalny nonsense. Je tam prilis mnoho premennych. Ved ty ignorujes uz len taky realny a zavazny faktor, ako prirodne katastrofy.
Za poseldnych 2000 rokov sa drzala ludska populacia na urovbni +- 1,5 miliardy. Rapidne rast zacala pociatkom priemyselneho veku a to podporuje co som pisal: Ludska populacia je vzdy taka velka, aku velku dokaze spolocnost zivit a podporovat.
Priemysel napomohol zjednodusit procesy vyroby a strojarstvo napomohlo jednoduchsej a efektivnejsej vyrobe potravin, dalej zdravoveda, ktora predlzuje zivot a zachranuje chorych a zranenych.. Ludska populacia je vzdy taka velka, aku velku dokaze spolocnost zivit a podporovat. Ved premyslaj trosku.


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 22:12 avatar
Považovať kresťanské rozprávky za pravdivé znamená považovať grécku mytológiu za nepravdivú.

Len neviem, čím sa odlišujú veriaci antickí Gréci od kresťanov v tomto ohľade. Ničím.


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 22:25 avatar
90,...historickou,vedeckou,....presnosťou,.....a splnenými proroctvami.
Mytológia je evolučná veda. Gréci aspoň verili v nejakých bohov,osoby,inteligenciu,.....ale eteizmus verí v slepú náhodu, a tú povýšilo na tvorivý princíp. A to je viac neuveriteľnejšie,ako grécky bohovia !


19.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 19:49 avatar
A ja sa opýtam .
Viete ,kedy vznikli peniaze ,ktoré zapríčinili smrť miliardam ľuďom ,kvôli napr. hladu .....
Veď ani toľko dinosaurov nezomrelo ,koľko ľudí .
Netreba sa zaoberať dinosaurami/minulosťou ,ale ľuďmi .
Ale to vám je asi jedno ....a preto si takí ignorantský ,chamtivý .....ľudia zaslúžia čo ?
Dobre ste si mysleli !


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 20:07 avatar
19,...treba sa tým zaoberať Peťo. Lebo objavy poukazujú,že celá evolučná teória stojí na vode, a je to veľký podvod.
Nemôže byť predsa pravda,že človek a dinosaurus ležia vedľa seba,....ak veríme evolučným pravdám. Tie to vylučujú. Ale našlo sa dosť takýchto objavov. Alebo napriklad v uhlí,tkoré je staré 260 až 320 miliónov rokov,sa nemôže nájsť zlatá retiazka. Iba ak by vtedy žil človek. Alebo iný objav opisuje nájdenie človeka ,ešte z doby pred dinosaurami./The Gelogist/ A to v hĺbke 27 metrov,kde sa ťažilo uhlie. Aj to je aj v mieste nálezu stáré obdobne,okolo 300 milonov rokov. Čo tam robil ten človek? Alebo ,ako je to s tým datovaním? Peťo,to dokazuje ,že Boh naozaj existuje/na ktorého ty stále nadávaš/ a že evolúcia je veľký podvod!


40.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 20:41 avatar
K 25 .
Shagara ,ja evolučnej teórií neverím a ani neverím v božie stvorenie .
Tak si logicky vyber .
Napoviem ti : ( ja tomu verím ) Vesmír je príliš veľký , nie sme potomkovia kolonistov Zeme ?
To bola otázka .


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 3. 2016, 20:44 avatar
A kolonisti zeme sa kde nabrali?


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 19:50 avatar
15,.......Teda,...všetky tvrdenia vedcov a odborných časopisov o týchto objavoch sú neprávne? A správne sú len tie,ktoré podporujú evolúciu? 


21.
označiť príspevok

Vespertine žena
   24. 3. 2016, 19:52 avatar
Nie, spravne sú len tie, ktoré podporujú učenie Svedkov Jehovových...
Súhlasí TvojOponent19


30.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 20:13 avatar
K 21 .
A PODĽA KOHO ZLATKO ???


31.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 20:13 avatar
Wampire .


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 20:15 avatar
21,....ale ja tu teraz nerozoberám učenie svedkov. Je spústa objavov,ktoré vyvracajú evolučnú teóriu na celej čiare.
Alebo budem len prijímať fakty,ktoré podporujú len to,čomu chcem veriť?
Skús si prečítať o tom niečo! Vedci tieto fakty ignorujú, a vytvárajú si svoje rozprávky na základe pseudodôkazov,aby podporili to,čomu chcú veriť. Ale toto by nemal robiť poctivý vedec.
Ved samými evolucionistami bol takmer každý medzičlánok vývojového stupňa človeka napadnutý,spochybnený,vyvrátený,.....a predsa sa daného rodostromu mnohí dalej držia. Cím to bude ,hádaj?


36.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2016, 20:26 avatar
veríš len ty my máme dôkazy....ty o svojom bohu nemáš jediný, len sprosté knihy a hlúpe reči...
Načo ti je mozog, aby si nešťal na koberec...


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:29 avatar
36,....ale zatiaľ si žiaden dôkaz neuviedol. V Ženeve sa vedci už dlho trápia,....povedz im,ako sa transformuje energia na hmotu,tak aby sa tým dosiahol usporiadaný,hmotný systém,ktorý riadia samočinne isté zákonitosti!
A ked už ho budeš mať poriadne "prešťatý",tak povedz,mám doma vyhodené v garáži nejaké zachovalé kúsky. Pomáhať sa musí!


39.
označiť príspevok

Vespertine žena
   24. 3. 2016, 20:40 avatar
Tým, o čom sme sa bavili minule. Že každý vidí pravdu tam, kde ju chce vidieť. To platí aj pre SJ, vrátane teba. Preto ten sarkazmus.


29.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 20:12 avatar
K 20 .
SHagara ,je to môj osobný názor :
Ja v evolúciu neverím a ani neverím v božské stvorenie človeka .
To som asi pre vás ťažký prípad ,že ?


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 23:12 avatar
29,...nuž asi to tak bude,....neviem o tretej ceste. Nie si mimozemšťan,....zabúchaj si na hlavu,alebo hrud,či neduní? 
Žandár a mimozemšťania.....odtial mám ten postreh. 


28.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 3. 2016, 20:10 avatar
Mýlite sa. Naozaj je to pravdivý a nezávislými vedcami overený dôkaz. Dinosauri žili súbežne s Egypťanmi. Tí ich dokonca používali pri stavbe pyramíd. Ako viete, tak sa po potope zachránil len jeden pár slonov a slonice toho moc nenarodia. navyše ten prvý popotopný pár po potope bol určený pre Indiu a až odtiaľ doplával spolu so Somálskym polostrovom do Afriky. No to už pyramídy stáli. Kto ich staval? Kto? Kto? Dinosauri ich stavali. Liahli sa v nekonečných množstvách z vajec a tak mali egyptskí svedkovia jehovovi dostatok času a pracovnej dinosaurej sily na stavbu pyramíd.

No... chcel som aspoň na pár sekúnd Shagarovi urobiť radosť  


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 20:18 avatar
28,.....Zilmer a další boli uznávaní bádatelia,vedci,.....čo tvrdia a dokazujú vykopávkami to,čo som napísal! Ignorovať ich môžme,ale tým si len dláždime cestu do ničoty!
A ty radšej povedz,......z čoho nás prišiel Ježiš vykúpiť? Ak ovšem vieš?


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 3. 2016, 20:28 avatar
33 Teba prišiel JK vykúpiť z ignorácie vedeckých faktov. Po prvý krát, keď videl, ako málo drobných mu priniesli jehovisti do chrámu, tak vás odtiaľ vyhnal s bičom. Tak dúfam, že ste sa polepšili a budete mať viac chechtákov  


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:23 avatar
37,...Ježiš nestojí o peniaze ,ale o poslušnosť a lásku,spojenú s presným poznaním vôle jeho Otca!


70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 10:19 avatar
T19: prišiel JK vykúpiť z ignorácie vedeckých faktov.

Ale veď áno. Tvorcom príbehu (rozprávok) o Ježišovi išlo práve o to, aby ľudia nemysleli logicky, ale aby slepo uverili ich rozprávkam. Im nešlo o kritické myslenie, ale o vieru. 


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 12:50 avatar
70,....mňa život a skúsenosti a i vedecké myslenie presvedčilo,že svet nemôže stáť na egoizme a hodnotách,ktoré si určuje každy sám. Verím,že tento svet môže prežiť len vtedy,ak všetci ľudia budú žiť podla zásad lásky.
"Kritické myslenie" je ti na prd,ked nás to zničí,aj našu planétu. Ale aj tak verím,že tebou spomínané "kritické myslenie" evolucionistom chýba, ....tým len maskujú svoje povýšené ego, a chcú si tým len dodať niečo,čo ,evolučnej teórií zjavne chýba.


38.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2016, 20:38 avatar
nemáš jediný dôkaz, že nejaký Ježiš vôbec žil, sú len keci o ňom...


43.
označiť príspevok

TvojOponent19
   24. 3. 2016, 20:44 avatar
38 Nejaký Ježiš určite žil, lebo je to často sa vyskytujúce meno. 


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:26 avatar
43, ...ale Chrestos a aj opis ktorý pridávajú zmienení historici,nenechá nikoho na pochybách,že išlo o Ježiša Krista ,ako reálnu a historickú osobu!


69.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2016, 10:17 avatar
Iste, len o tom Ježišovi, čo sa váľal na smetisku, a cez deň žobral, chlastal, znásilňoval židovky i nežidovky, o tom nie sú zmienky. 


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 12:44 avatar
69,....Lemmy,stáva sa z teba hulvát! Skús viac argumentovať dôkazmi,ako invektívami.


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:21 avatar
38,....asi máš slabú pamäť,alebo Alzheimera? Už som citoval tie dôkazy,aj pohanských a židovských historikov. Je to tu na DF.
A opakovane sa to tu preberalo a boli uvedené,zmienené dôkazy. Ale ked ty si pamätáš len tie proti,....že mám pravdu?


42.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2016, 20:44 avatar


44.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 3. 2016, 20:54 avatar
A JP si myslí, že ho má, že?  


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 22:24 avatar
42,....konečne. Dlho som čakal na tvoju sebareflexiu. Ale preto nemusíš byť smutný, môžeš to zmeniť! Bud chlap..... 


45.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 3. 2016, 20:56 avatar
A červená je tráva, rúra plynová tiež... 

http://www.youtube.com/watch?v=LG4m8B9KjfE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Vespertine žena
   24. 3. 2016, 20:59 avatar
Ach, zavolaj bystríka, nech ti dá na to súhlas  


50.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2016, 21:25 avatar
Dinosaury ešte stále žijú, veď sa choď mrknúť do parlamentu. 
Súhlasí Shagara, Mierotvorca


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 14:14 avatar
Darwinova evolučná teória – sprisahanie tisícročia ?

--------------------------------------------------------------------

Prečo som v nadpise použil silné slovíčko sprisahanie ? Nepreháňam trochu ? Myslím že nie. Použil som ho vedome. Po zistení všetkých faktov, spôsobov, akými sa presadzuje evolučná teória, ignorovaním dôkazov, manipuláciou s dôkazmi, zosmiešňovaním vedcov majúcich iný názor, som presvedčený, že tento stav môžeme kľudne nazvať sprisahaním. Budem o tom písať nižšie.
Na začiatku by som vyslovil dve axiómy, ktoré asi bude každý akceptovať, lebo sú elementárne logické a ak to bude treba, budem sa na ne odvolávať.
1. Ak pripustíme, že sme tu neuveriteľnou zhodou okolností, teda že vesmír, Zem a život vznikli úplne náhodou samovoľným spájaním atómov a vytváraním stále zložitejších štruktúr, tak tvrdím, že vývoj nemal vedomie, rozum a plán, všetko sa odohrávalo živelne a náhodne. Dúfam, že nikto nepochybuje o tom, že príroda ako taká nemôže mať vedomie a rozum.
2. Všetky prírodné procesy sa riadia prísnou logikou fyzikálnych, chemických, biologických, genetických a ďalších zákonov a sú univerzálne platné a nemenné v celom vesmíre.
Darwinizmus sa dlhodobo opiera o 4 ikony. Je to Millerov experiment, Darwinov strom života, Haeckelove embryá a archeopterix. Potom sa ešte zvyknú uvádzať podobnosti v štrukturálnej stavbe krídla netopiera, plutvy delfína, nohy koňa a ľudskej ruky. Asi najznámejšou ikonou je známa kresba kráčajúcej opice, ktorá sa pomaly mení na ľudoopa a následne na človeka. Či veríte, alebo nie, toto sú všetky ikony (argumenty), alebo ak dovolíte nosné piliere, ktorými sa oháňajú darwinisti, viac ich naozaj nie je.
onathan Wells získal diplom z geológie a fyziky s vedľajším predmetom biológia na Kalifornskej univerzite v Berkeley. Na Yale získal doktorát z religionistiky a následne sa špecializoval na nejasnosti 19. storočia, hlavne v súvislosti s Darwinom. Potom získal doktorát z molekulárnej a bunkovej biológie z Berkeley. Publikačná činnosť Wellsa bola mimoriadne bohatá, okrem niekoľkých kníh, publikoval množstvo vedeckých článkov v rôznych renomovaných odborných časopisoch.
Čo hovorí pán J. Wells (v roku 2004) o nájdených fosíliach ?
"Čo sa týka ilustrácie nájdených skamenelín, je "strom života" zúfalým prepadákom."
Dôkaz zo skamenelín musí byť ľahko pochopiteľný úplne každému a je aj ľahko overiteľný. Odkaz skamenelín priamo vyvracia jednu z ikon darwinizmu a to je strom života, kde Darwin namaľoval akýsi rozvetvený strom, na ktorom ilustroval, že všetky živé tvory majú jedného spoločného predka. Ak sa na ten strom pozriete a viete, na čo máte myslieť, zbadáte, že je neuveriteľne primitívny a jednoduchý. Už to samé vyznieva veľmi podozrivo a smiešne. Pozrime sa ale, čo nám hovoria skameneliny, ktoré sa v miliónoch našli a stále sa nachádzajú najmä v sedimentovaných vrstvách hornín rôzneho veku.
Biochemik Dr. Duane T. Dish z ústavu pre stvorenie v San Diegu hovorí: "V skutočnosti sú nálezy skamenelín pre evolučnú teóriu prekážkou. Keby bola pravdivá evolučná teória, začínal by záznam skamenelín najjednoduchšími formami života, ktoré by sa vyvíjali do stále zložitejších foriem a samozrejme by existovalo ohromné množstvo prechodných typov, ktoré by sme mohli nazvať prechodné druhy. Čo nám hovoria skameneliny? V horninách kambria nachádzame neuveriteľne zložité živočíchy, napríklad trilobity. Evolucionisti odhadujú vývin takto zložitých živočíchov na 2 tisíc miliónov rokov. Logicky by sme mali nájsť v prekambrických horninách, ktoré sa nachádzajú pod kambrickými, predchodcov týchto zložitých bezstavovcov. A aká je skutočnosť ? Nikto nikdy nebol schopný nájsť na celej Zemi ani jedného z predchodcov týchto živočíchov. Nielen trilobitov, ale nepodarilo sa nájsť ani jedného z predchodcov ostatných živočíchov, ktoré sa v tak obrovskom množstve objavili náhle v kambriu. Našlo sa to, o čom sa vedci domnievajú, že to sú jednobunkové riasy, alebo živočíchy, ale žiaden spojovací článok. Evolucionisti veria, že z niektorého tohto živočícha (tvory v kambriu) vznikli za dobu asi 100 miliónov rokov ryby, prvé stavovce. Sú to ale tak rozdielne tvory, že by bolo treba zase nespočetné množstvo prechodových druhov, aby z ulitníka, či kôrovca vznikla ryba s kosťami a žiabrami. V skutočnosti sa nenašla ani jedna prechodná forma. Ryby sa objavujú náhle, plne utvorené."
Biológ a paleontológ Dr. Gary E. Parker hovorí: " Podľa evolucionistov sa lietajúce živočíchy vyvinuli z plazov. Pterodaktyly mali obrovské krídla z membrány, ktoré roztiahli až na 15 m. Ak má platiť evolučná teória, koľko prechodových druhov by muselo existovať, aby z plaza vznikol takýto lietajúci tvor, aby sa ruka zmenila na krídlo ? Pravdou je to, že neexistuje žiadny, ani jeden jediný nález, ktorý by potvrdil nejaký prechod medzi plazom a lietajúcim pterodaktylom".
Geozyzik Dr. Stephen Meyer hovorí: "V kambrijskej explózii sa náhle objavuje 20 až 30 úplne nových telesných konštrukcií zvierat. Je to náhly a obrovský skok v ich komplexite a nie je možné nájsť žiadnych zástupcov postupne uskutočňovanej zmeny. V kambrijskej explózii máme náhly geologický prílev obrovského množstva nových biologických informácií, ktoré museli dokázať vytvoriť tieto nové telesné konštrukcie. S darwinizmom tu jednoducho nemôžeme počítať."
Záver. Napriek tomu, že Darwin zúfalo túžil po tom, aby sa našli vo fosílnych vykopávkach chýbajúce medzičlánky, ktoré by dokázali jeho evolučnú teóriu, do dnešného dňa sa aj napriek nálezom miliónov skamenelín nenašiel ani jeden jediný naozaj relevantný dôkaz pomalého a postupného vývoja jednotlivých druhov. Všetky druhy sa objavili náhle, plne vyvinuté (nielen v kambriu). Inak povedané, tak ako ulitníky, bezstavovce, hmyz, ryby, plazy, vtáky, tak aj cicavce sa nachádzajú vo forme skamenelín náhle a plne vyvinuté, bez akéhokoľvek náznaku prechodových stupňov. Nemohúcnosť evolucionistov ústi už do takých bizarností, že niektorí začínajú vysvetľovať pôvod druhov mutáciami. K tejto téme sa dostanem neskôr, kde dokážem, že takáto možnosť je znovu len slepou uličkou. Všetky skameneliny, ktoré vedci objavili nielenže nepotvrdzujú Darwinovu teóriu, naopak, ony ju vlastne dokonale vyvracajú a sú rukolapným dôkazom toho, že práve tak to určite nemohlo byť. Ak máte pocit, že ste už počuli o nejakých dôkazoch nájdených vo fosílnych vykopávkach, máte pravdu. Z času na čas sa nejakí ambiciózni vedci pokúšali prezentovať na verejnosti údajné chýbajúce medzičlánky. Napriek tomu, že všetky prezentované objavy boli evolucionistami nadšene prijímané nekriticky bez skutočnej analýzy (vzhľadom na akútny nedostatok dôkazov - lepšie povedané na praktickú neexistenciu dôkazov - im bolo jedno, či je nález pravý, alebo sfalšovaný, alebo mylne interpretovaný) sa následne pri dôkladnejšom skúmaní, mnohokrát aj o niekoľko rokov od zverejnenia senzačného nálezu, vždy prišlo na to, že ani jeden, opakujem, ani jeden publikovaný nález nebol pravdivý. V niektorých prípadoch išlo o nevedomosť, vyplývajúcu z veľkého entuziazmu a chorobnej túžby nájsť konečne dôkazy, v iných o vyslovene vedomý podvod. Ten systém funguje vždy podľa rovnakého scenára. Niekto s niečím príde, urobí sa s toho senzácia, pomaly celosvetovo o tom informujú médiá, hlasno sa kričí: "Tu je konečne dôkaz !" a neskôr, keď po dlhšom čase sa príde serióznym výskumom na to, že to bol podvrh, sa maximálne o tom uverejní nejaký článok v odbornom časopise, ktorý číta pár ľudí. V mysliach verejnosti však zostane zaznamenané, že "vedci" majú dôkazy o Darwinovej teórii. V pokračovaniach uvediem konkrétne príklady.
Viac na,......www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

fajer
   25. 3. 2016, 18:18 avatar


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 18:27 avatar
78,....pobavilo a zasmial som sa. Milé celkom,......a tú pointu vnímam ako výpoved "kreslenej rozprávky".


84.
označiť príspevok

fajer
   25. 3. 2016, 18:54 avatar
panovi kocanimu odporucam miesto citania si kreacionistickych stranok a pripadne aj knih, aby si radsej precital nasledovne knihy: 1, jerry a. coyne 'why evolution is true.' 2, richard c. dawkins 'the greatest show on earth: the evidence for evolution.' 3, douglas futuyma 'evolution'. ak by tak totiz ucinil, usetril by sa samo-strapnenie, ktore prinasa papagajovanie tisic krat vyvratenych nezmyslov, ktore nam tu autor predostrel. pan kocani tvrdi 'nie som náboženský fanatik, skôr naopak, som pragmaticky založený, skôr technokrat a bez dôkazov len tak ľahko niečomu neuverím.', ale problem pana kocaniho je v tom, ze argumentuje z ignorancie. precitajte si prosim tie knihy, a ak este aj potom budete mat otazky ohladom evolucnej teorie (evolution by natural selection), tak vam ich rad(i) zodpoviem(e)... pripadne, prehodnotim(e) svoje stanovisko, ak budete mat padne argumenty miesto somarin. vela zdaru.


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 20:50 avatar
84,....to bola sila! Fajer,...neexistuje kniha na svete,ktorá by rozumne,logicky a s podporou dôkazov vysvetlila evolúciu.
Preboha čo vám to nedochádza? Ako môže slepá sila niečo vytvoriť? Nie je rozumnejšie,vedeckejšie veriť,že za tým bola Inteligentná príčina?
Veda využíva experimenty na odhaľovanie toho, ako čo funguje. Prečo sa evolúcia, teória o histórii, učí, ako by bola na úrovni vied, ktoré odkrývajú, ako čo funguje? Nie je možné robiť relevantné experimenty, dokonca ani len pozorovať to, čo sa udialo v minulosti. Žiadny, dôkaz pre evolúciu neexistuje!
Richard Dawkins na otázku, či sa evolúcia pozorovala, odpovedal:............ „Evolúcia sa pozorovala. Ide len o to, že sa nepozorovala, kým prebiehala."
Za tento výrok by mal dostať metál! To bol tak "vedecký" výrok,že ma posadil na stoličku!


94.
označiť príspevok

asmodei muž
   26. 3. 2016, 06:27 avatar
(86.) Jehovista, este stale ta bavi mlatenie slameneho panaka? Nemas ani najmensiu sancu spochybnit evolucnu teoriu tak, ako nemas ani najmensiu sancu spochybnit vysledky vedy a ludi za nou stojacich.

Tvoja "uvaha" ze je rozumnejsie verit, ze za rozmanitostou zivota je inteligentna pricina, sa pri nevyhnutnej otazke - a kto je potom za vznikom tej inteligentnej priciny - meni na totalne nevedecku odpoved, ktora celu tvoju snahu obracia na vnivoc.
Súhlasí fajer


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 22:20 avatar
94,.....to by som sa aj ja mohol opýtať? Kto je za slepou silou? Kto ju stvoril? Ale to by bolo dokazovanie začarovaným kruhom.
Akcuptujem to,že na počiatku niečo muselo byť. Ale život môže vyplývať len zo života, to už potvrdil i Pasteur!
Nemôže nebytie vytvoriť inteligentný život. To by bolo postavené úplne na hlavu, a má to daleko od vedeckej definície!
Život musel byť stále,teda nejaká -Príčina. Otázka je ale,či to bol -Niekto,alebo niečo?
A tvrdiť,že to "niečo" začalo konať podla istých zákonitostí/ked ich nikto neustanovil,nemali zákonodarcu/, je rozprávka na dobrú noc. A kto verí na náhodu,pokusy a omyli ,....tak to nekomentujem. To už je silná káva pre mňa. Ak toto je to -"rácio",tak potom môžme hovoriť,že niekomu nebolo treba mozgu,stačila by mu pre také tvrdenie miecha.   


113.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 09:49 avatar
(109.) Ano to sa mozes, ale racionalita nasich odpovedi bude rozdielna. Ja budem odpovedat, ze ta slepa sila je vysledkom posobenia prostredia a kombinacie fyzikalnych sil, tie fyzikalne sily su samotnou vlastnostou vesmiru a odkial sa nabrali prave taketo vlastnosti? na to je jedina rozumna odpoved - ze zatial sa to nevie.

Naproti tomu, tvoja odpoved odkial sa nabral tvoj boh bude kompletne iracionalna typu, lebo medved.

Pre teba je silna kava vsetco co vyzaduje nejake znalosti ohladom vedy, ostan si ty pekne pri straznej vezi a vedu nechaj kompetentnym.


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 14:53 avatar


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 18:45 avatar
78,......Fajer,asi budeš mať v niečom pravdu?!
invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
------------------------------------------------------------------------------
A našiel som aj tvoju fotku,ked si ešte bol fešák.   
a-static.projektn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


91.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 00:19 avatar
Možno mnohí poznajú príbeh Piltdownského človeka? Bol to hádam najväčší evolučný podvod. A keby ho niekto pred pár rokmi spochybnil,tak by ho evolucionisti vysmiali. Aj tak sa vyrábajú dôkazy na podporu evolúcie.
A to nebol ojedinelý prípad. V Nemecku to bol zas prípad pána vedca Protscha. Nuž ale čo neurobíme v záujme vedy?
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 3. 2016, 00:33 avatar
A úspešne odhalený. To znamená, že veda má nástroje na odhalenie podvodov, rovnako ako s tým kladivom. 


93.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 01:35 avatar
92,....ale ak si myslíš,že ak druhá strana povie ,že to je podvod,tak to aj tak musí byť,....tak asi budeš v živote často klamaný. 
Jedno je isté, svet je rozdelený a nemôže mať každý pravdu. Niekto sa mýli. Lenže za omyli budeme všetci draho platiť.
Ono je to tak zariadené vo vesmíre,že neplatia len isté fyzikálne zákonitosti,ale aj tie duchovné.
Je isté,že ak budeš ignorovať zákon zemskej príťažlivosti a vyskočíš z ôsmeho poschodia,tak sa pravdepodobne zabiješ,alebo dolámeš.
A to platí aj na duchovné zákonitosti. My môžme odmietať všeobecne platný zákon,potreby láskyplných vzťahov,lásky,.....ale jej nedostatok,absencia sa kruto podpíše pod náš život. Sám vieš,že koreňom duševných porúch je nedostatok tejto vlastnosti?! Sociológovia v nej našlo odpoved na asociálne správanie, kriminológovia v nej našli odpoved na zločinnosť, a politický vodcovia v nej našli odpoved na vojnu,vojny.
Alebo ak nie sme verní partnerovi, ak absentuje výchova naších detí,....tak to opäť pocítime ,v plnej viere. A je jedno či tomu veríme,alebo nie. Tieto duchovné zákony sú všeplatné, a nemôžme ich ignorovať.
Jedno je ale isté,...že ak sa naša napredujúca vedecko-technická spoločnosť nepoučí/a neosvojí si Boží zákon lásky/, tak sa tento svet bude stále viac prepadať do sveta nenávisti, s rodinami rozorvanými rozpormi, s mládežou holdujúcou kultúre smrti,hľadajúcou únik v drogách,....proste so svetom,hotovým spáchať kedykoľvek samovraždu. Teda ,je veľmi vysoká cena za to,že nechápeme v plnej miere biologickú potrebu lásky, a iných hodnôt,...ktoré môžu spraviť tento svet prijateľným pre život. Daň platíme aj svojim zdravím a podobne.
A tu veda nemá riešenie a nikdy ani nebude mať! To je úloha,na ktorú nemá moc a ani schopnosti. A toto "kladivo", je nevyvrátiteľný dôkaz. Čas presvedčí každého! 


95.
označiť príspevok

asmodei muž
   26. 3. 2016, 06:29 avatar
(93.) Ze korenom dusevnych poruch je nedostatok lasky? To uz takto zrana si ozraty ze z teba vypadavaju taketo zvratky?!
Súhlasí fajer


100.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 16:01 avatar
95,....ten kto nečítal v živote jednu knihu,....ma bude poučovať. Túto rovnicu poznajú už študenti 1 ročníka na fakulte,kde sa učia mladí psychológovia,psychiatri!
Ale u teba verím,...že si musel mať veľmi zlé detstvo. Už z tvojho nicku to vyplýva. A "zvratky" na DF šíriš iba ty. Je mi ťa ľúto! 


101.
označiť príspevok

asmodei muž
   26. 3. 2016, 18:36 avatar
(100.) "Obavam" sa ze som precital viac knih nez si precital ty. Ziadne rovnice sa na psychologovia ani psychiatri neucia. No odkaz ma na nejake skripta kde sa povazuje nedostatok lasky, a nie chemicka nerovnovaha v mozgu za pricinu dusevnych poruch.

Prezrad mi tvoje myslenkove postupy pri odvodzovani mojho detstva z mojho nicku. :D


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 22:10 avatar
101,.....aj Deprésia je "chemickou nerovnováhou",......je len otázne,či sa vyjadrujeme v pojmoch chémie,alebo psychológie. Samozrejme,....za mnohými duševnými poruchami sú neznáme činitele,a často ide skutočne len o istú nerovnováhu.
Ale za /tvrdím-väčšou časťou duševných porúch/ sú isté činitele,...tzv,. "spúšťače". Je to hlavne to,čo som tvrdil-"zlé vzťahy",....strata blízkeho,...strata nezamestnanosti, choroba,,....atd. Je toho viac.
A opakujem a trúfam si povedať,že sa väčšina depresií, je akoby takým našim vnútorným hlasom,varovným zvončekom,ktorý nám hlási ,že naše životné stratégie,vzťahy sú nejak narušené!
Ja už som o tom písal,že najkomickejšie je to ,že berieme antidepresíva/s mnohými vedlajšími účinkami/,.... a neriešime vzniknuté problémy, a myslíme si,že sa natrvalo vyliečime! Je potrebné ,brať lieky,ak nám ich predpíše lekár,ale musíme riešiť aj základnú príčinu problému.
A dané obrázky ti možno niečo napovedia !/nick/?........všetko je to o výchove. Ak budeš rodič,pochopíš! A ak si,tak si nepochopil nič!
cs309520.vk.me Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
encrypted-tbn3.gstatic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Poznám mnohých,čo sa zahrávali s takými menami,talizmanamy,....atd,.....a mali problém mnohí. Ak niečomu nerozumiem,...tak to nerobím ,a hlúpo nepreberám veci,čo mi môžu uškodiť.


145.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 11:37 avatar
(108.) Zase jehovista co vystudoval straznu vezu ma ide poucovat. Psychologia je nepodstatna, podstatna je psychiatria - az psychiatri riesia realne problemy. Clovek na to aby bol rozhodeny po psychickej stranke spustacom, potrebuje urcitu predispoziciu a ta je dana prave chemickymi pomermi v mozgu, pripadne patologickymi fyziologickymi a morfologickymi zmenami po urazoch ci ochoreniach. Ty nemas potuchy o com su skutocne depresie, pretoze to nie su len tak nejake zmeny nalady a bez antidepresiv by taky clovek ani nemohol fungovat.

Ahaha, si myslis ze ja sa s demonologiou zahravam? Tento nick je uz velmi stary vybral som si ho nahodne podla abecedy lebo sa mi nechcelo rozmyslat nad tym, hadam si nemyslis, ze prikladam akykolvek vyznam mytologii :D


167.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 16:38 avatar
145,.....OK,...tak ty si odborník? Ja som nespomínal len krátkodobé zmeny nálady,sezónne deprésie,...atd ,....aj klinické a vážne stavy. A je mi jasné,že sa v prvom rade tie vážne stavy musia liečiť medikamentami,liekmi. To mi je jasné.
A veľká časť nemala žiaden úraz a chorobu a predsa trpeli chronickou depresiou. A je zrejme,že za tým väčšinou boli značne narušené vzťahy./nevera,rozpad rodiny,psychické týranie,...atd/ Sú natočené celé filmy o tom a aj o iných príčinách,.....ako bohatý podnikateľ,s krásnou rodinkou a príjemnou prácou mal takéto stavy /a neboli zjavné príčiny-mal všetky predpoklady byť šťastný/........a zažíval niečo,čomu sa hovorí "existenčná prázdnota",....a to býva niekedy horšie, ako, akákoľvek iná depréeia. Pilulky nie sú všetko. Asi nevieš,že mnohí ich brali ,....a už nie sú medzi nami,....len to urýchlili a zakončili. A ty si tiež kandidát na takéto niečo.
Teda,len si dalej namýšlaj akýsi odborník. Aj na používanie istých mien,amuletov,...atd. Ak ty niečomu neveríš,tak to ešte neznamená ,že nemôžeš mať problém. Aj o tom viem svoje. A s tým sa JS často stretávajú. A ty o tom nemáš ani šajnu!
Ak ja neverím,že zajtra bude pondelok,to ešte neznamená ,že nebude!


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 10:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 10:31 avatar
Vieš, život nevznikol náhodou, ale zložitým procesom. Len my nepoznáme detaily, takže zatiaľ ostáva vedcom skúmať prírodné deje, a hádam raz aj toto lepšie pochopíme, podobne ako sme raz zistili, že Zem sa otáča, že je guľatá, že obieha okolo Slnka. Kedysi pred 300 000 rokmi to ľudia nevedeli.  


122.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 10:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 10:49 avatar
To nie je pravda, a je úplne jedno, či to nazveš inteligenciou alebo Snehulienkou. 

V prírode sa dejú procesy, ktoré nazývame prírodné.


124.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 10:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.125.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 10:51 avatar
Nie.


127.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   27. 3. 2016, 10:59 avatar
ty tu tiež posobiš ako hovno vo vitríne...žeby zámer?


130.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:00 avatar
V4: a ulne sa vymyka ostatným?

Máš chybné videnie sveta. Veď prečo sa vymyká? Keď nič poriadne nevieš o vesmíre. Vo vesmíre môže byť takých planét plno, len sú veľmi ďaleko. A nevieš o nich. Keby si vedel, že takých planét je viac ako 100 miliárd, čo by si povedal o vymykaní?


132.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:07 avatar
V4: Na vznik takého zivota aky pozname, je potrebny zasah "z hora"

Nie je potrebný. Nie je na to žiaden rozumný dôvod. Inak, vo vesmíre žiadne hore dole, vľavo vpravo nie je, pretože nepoznáme "základy" vesmíru. 


135.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:08 avatar
Keby glóbus vytvorili v Austrálii, Európa by bola dole. 


126.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 10:53 avatar
Veriaci, vidíš nejaký zámer v tom, že magnet priťahuje železo? Ak ano, aký?
Súhlasí Lemmy


128.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 10:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:04 avatar
Pre teba je slovo náhoda nejaké zaklínadlo? 

"Správajú" sa tak preto, lebo platia prírodné zákony.


133.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.136.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 11:10 avatar
Ale neodpovedal si, aký v tom vidíš zámer


139.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 11:19 avatar
Ješkovi voči a aký zámer? Ako môžeš hovoriť o tom, že to je zámer, ak nevieš, aký? Tak vidíš nejaký alebo nie?
Súhlasí Lemmy


142.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 11:44 avatar
Problém je v tom, že tie veci "chcú" ľuďom pomôcť a rovnako veľa ich chce život človeka zničiť. Takže boh musel prírodu "preprogramovať", a v Biblii o tom nie je ani zmienka


150.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 12:01 avatar
Hej, a potom zariadil, aby s bolesťou rodili všetky zvieratká, aby zem vyrábala katastrofy ako zemetrasenie, sopky a pod... aby neboli potrestaní len A+E, ale všetko živé... a nazval to spravodlivosťou. Dobrýýý
Súhlasí Vespertine


152.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 12:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.155.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 12:43 avatar
Veriaci, má to jednu chybu, že geologická aktivita zeme je na ústupe, malo by to mať podľa teba opačný smer
My vieme, prečo sa dejú - tektonické zlomy sú na vine, ale vy si to vysvetlujete zásahom Božím... hej, samozrejme naša činnosť to niekedy aj môže zhoršovať, napríklad priehrady, ale zasa tie znižujú riziko povodní a pod... takže sa úspešne bránime.
Čo ale potrebujem vysvetliť, prečo premúdry Boh netrestá adresne tých, ktorí robia zle, ale trestá aj malé deti? Veď okamžite by si človek uvedomil, že má robiť dobro, a sám by ho aj chcel... takto je to celé úplná hovadina, vinu "am block" sme my nedokonalí zavrhli už dávno,.


156.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 12:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 13:02 avatar
To je jedno, čo tvrdíš, zemetrasenia tu boli odjakživa čo je človek človekom, a zásahy, ktoré môžu spôsobovať zemetrasenia, ľudstvo robí tak 200 rokov dozadu. Sopky tu boli už v procese vytvárania Zeme, Keď tu človek nebol.
Ano radšej nebudem ani plakať alebo ako ty oslavovať hehe spravodlivosť božiu, ale budem skúmať naozajstné príčiny


158.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.159.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 13:07 avatar
No jasne, ty povieš, že zemetrasenie spôsobil človek, ktorý tu ešte nebol, ale ja mám používať rozum


160.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 13:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.161.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 13:27 avatar
Lenže oproti tým ,ktoré z tohto dôvodu nevzniklo, že to len nepatrné množstvo.
A teda dôvod tých ostatných?


162.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 13:30 avatar
160,.......je tu istý súvis,......aj ked sa dajú tieto veci len čiastočne detegovať podla istých skutočností!
Ale dnes je ešte dosť ludí,ktorý spochybňujú aj tvrdenie,že za globálne oteplovanie a narušenie klímy,môže sám človek!
Človek ako taký,ešte nevyrástol do takej polohy,aby si to zodpovedne vedel priznať,a robil patričné kroky na nápravu!
Jeho snaženie zostáva stále len v rovine akademickej, ked sa spomínajú dané problémy na rôznych konferenciách,ale sa prakticky neriešia.


137.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:13 avatar
V4, keď udrie blesk do tvojej mamy, alebo spadneš zo skaly, a zlomíš si nohu, alebo dostaneš rakovinu, alebo oslepneš, nezabudni si uvedomiť, že zákony majú hodne rozumu. Pako!


138.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:13 avatar
Lebo neviem, čo je rozumné, ak blesk udrie do nejakej kravy.


140.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 11:17 avatar
To je boží trest za to, že Adam a Eva zhrešili, to je logické, nie?  
Súhlasí Lemmy


143.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:35 avatar
V4: ved vidíš ako vsetko harmonizuje

Jasné, len na tú harmonizáciu nezabudni pri tom, ako ti znásilnia matku, ako dostaneš rakovinu… ako pôjdeš do koncentračného tábora.


146.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 11:40 avatar
To je tvoj náboženský pohľad na svet, ktorý zasa nemá nič spoločné s realitou.


148.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 3. 2016, 11:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   27. 3. 2016, 12:32 avatar
"...Z tychto a inych udajov vyplyva, ze premena simpanza na cloveka by musela preklenut aspon dvadsat milionov generacii, t.j. najmenej 4 miliony rokov. A toto je najkratsi predpokladany cas, pri ktorom by kazda uzitocna mutacia musela prispiet k premene simpanza na cloveka!
V skutocnosti by skoro vsetky uzitocne mutacie znamenali iba VYVOJOVY KROK od povodneho k vylepsenemu typu simpanza.
Preto 40 miliard rokov by bol asi primeranejsi casovy odhad pre vyvoj cloveka z opice.
Tato doba je vsak x - nasobok casu, ktory evolucionisti odhaduju pre vek samotnej zemegule!!!"

Vyssie uvedene slova su vynatkom z knihy "OD NICOHO K PRIRODE" autora E.H. Andrewsa.
Profesor E.H.Andrews, B.Sc., Ph.D., D.Sc., F.Inst.P., F.I.M, bol profesorom nauky o materialoch na londynskej univerzite a veducim oddelenia materialov na Queen Mary College.


166.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 16:19 avatar
153,....a to za predpokladu,že mutácie vedú k niečomu lepšiemu,a k zmene druhov. A to je nedokázaný nonsens.
Mutácie nikdy neviedli a nevedú k zmene druhov! To poukazujem v rámci makroevolúcií!


168.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   27. 3. 2016, 16:46 avatar
166 Shagara :
Asi si spravne nepochopil ten uryvok. Autor VYVRACIA evoluciu! Robil matematicke prepocty v zmysle tvrdenia evolucionistov a ich tezy o mutaciach. A vyslo mu take cislo, ze keby aj platili tie mutacie evolucionistov ( ktore samozrejme neplatia ), tak by "premena" simpanza na cloveka musela trvat cca 40 miliard rokov !!!


169.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 20:12 avatar
168,.....pochopil som dobre,...ale asi trochu nesprávne napísal!
Ja som len dodal niečo navyše k mutáciám,teda niečo na tému tvojho príspevku.
Pretože o "matematickej pravdepodobnosti" som tu už písal často. Teda, súhlasím a sorry ak som ťa zneistil svojim príspevkom!


175.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 3. 2016, 11:30 avatar
(153.) Je vzdy tak usmevne, ze prave profesor nauky o materialoch je odbornikom na biologiu. :D


241.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 5. 2016, 07:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 15:09 avatar
Už som písal, že boli urobené objavy,ktoré nadovšetko dokazujú nepravdivosť evolučnej teórie a chybné datovanie evolucionistov. A že takých objavov bolo viac. Ak niekto hovorí o desiatkách /stovkách/ miliónov rokov,kedy údajne žili dinosaury,mnohé nálezy hovoria opak,že žili iba pred pár tisíc rokmi,a žili vtedy aj ľudia,....čo vyvracia učenie evolúcie.
Jeden príklad/objav/ za všetky,je z Montany,z formácií Hell Creek.
Citujem z daného článku...:......"Tento neobyčajný paleontologický nález je viac než presvedčivým dôkazom, že dinosaury nežili na našej planéte pred viac než 65 miliónmi rokov, ale len relatívne nedávno."
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 15:30 avatar
Dalšie také objavy boli z Utahu, zo Severnej Dakoty, z Texasu/Palux River/......a účastnili sa týchto výskumov vedci,....Scott R,Woodward,profesor dr.Gunnar Heinsohn,H.R.Miller,...atd.
Bolo to zverejnené v časopisoch:....Science/sv.266,18.11.1994, s.1229nn./,......Faktum/2/1993,s.46/,........Faktum/2/1993,s.48/,.........Canadian Geographic sv.106/6,s.2837,1986/1987,......magazín Time ,22.9.1986,s.64/J.F.Bazinger:"Our tropical Artic"/
Tieto objavy vylučujú tvrdenia evolucionistov,že vek dinosaurov, a istých rastlín je tak starý,ako tvrdia evolucionisti, a opäť to poukazuje na fakt,že dinosaury tu boli iba "nedávno". Aj laik vie,že DNA sa nemôže zachovať cca 60-100 miliónov rokov.
Príklad z Montány/Hell Creek/ je toho dôkazom. Citujem správu k tomuto prípadu: Hovorí vedkyňa Mary Schweitzerová zo štátnej univerzity Severnej Karolíny:...."Bol to absolútny šok. Neverila som vlastným očiam, a to sme ten test zopakovali 17 krát.


98.
označiť príspevok

asmodei muž
   26. 3. 2016, 15:35 avatar
(97.) Vsetko su to kreacionisticke lzi pripadne nepochopenie nejakeho javu.


99.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 15:57 avatar
98,.........teda evolucionisti klamú evolucionistov? 
To ste potom strašne zle? Ale samozrejme,......čo by sa dalo od vás čakať? Vedci klamú,....odborné časopisy klamú,....výskumy klamú,.....atd.
A všetko majú na svedomí kreacionisti?!   
Uvediem aj dalšie dôkazy,.....a platí to,ako to raz jeden učenec napísal: "Ĺudstvo je ako veľká obluda,a je rada,ked ju klamú"!


102.
označiť príspevok

asmodei muž
   26. 3. 2016, 18:48 avatar
(99.) Nie, kreacionisti klamu samych seba, este sa kreacionistovi ziadneho vedca nepodarilo oklamat tamtakymo ubohymi podvrhmi ako to bolo napr pri stopach u Paluxy river. Neexistuje ziaden odborny casopis (peer-reviewed), ktor yby publikoval stopy z Paluxy river za autenticke. :D

Postuduj - paleo.cc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí fajer


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 19:18 avatar
102,.....tých objavov ,čo vylučujú evolúciu bolo veľmi mnoho. Samozrejme,to mnohým nepasuje do karát. Je to ako s falošným náboženstvom,/čo je aj ateizmus/ ,.....ani to nepripustí že sa mýli v náukách ako -"trojica,peklo,očistec,nesmrteľná duša,dogmy o Márií,...atd". Aj ked všetko hovorí proti ním. A to platí aj na evolucionistické dogmy. Ak na niečo poukáže veriaci človek,....tak to oni odbijú slovami:"Je to lož,podvrh,...atd.". Zato pravdu majú stále na perách len ateisti,ktorých hodnoty u niektorých/nie všetkých/ sú asi tak vysoké,ako u promiskuitných opíc.
A ja som uviedol an tie odborné časopisy,a ešte aj uvediem. Nie pre teba,....ale pre tých čo to budú čítať, a sú natoľko rozumní,že sa podriadia daným dôkazom po istom skúmaní!
Podla teba aj daní vedci,a redaktori daných časopisov naleteli? A len ty máš tak úžasný nos na to,čo je pravda?!   
Asmodei,....pri tvojich názoroch, si myslím,že ty ešte lozíš po stromoch,...a si ešte vo vývine! V ktorom štádiu si zaostal?


106.
označiť príspevok

fajer
   26. 3. 2016, 19:28 avatar
proti evolúcii, niet jediného dôkazu, len podvrhy a sprosté reči, evolúcia nemá dogmy...gogma je blud, podľa ktorého sa riadi, len primitívne náboženstvo a primitívny veriaci ako ty....náboženstvo dávno stratilo morálku a česť....náboženstvo je nepotrebné a evolúcia ho odstráni....


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 20:00 avatar
106,.....evolúcia má tvrdšie dogmy,ako RKC! A ja tu vidím rovnítko,....aj ateisti/evolucionisti/ si nárokujú na "neomylnosť",ako pápež ,ked hovorí -ex cathedra! Môžte si podať ruky s falošným náboženstvom,....ste rovnako bigotní,ako oni!
Napríklad,...čo je tvrdenie ,že mutáciami môžu vzniknúť nové druhy? Kedy sa tak stalo? Dokázalo sa experimentálne,že tomu je tak? Co potvrdili výskumy s mutáciami?
Obmedzenosť evolučnej vedy je aj v tom,že si pletie mikroevolúciu/istú obmenu v rámci druhu/ s makroevolúciou!


116.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 10:03 avatar
hlúpák náboženstvo nemôže byť falošné, náboženstvo je náboženstvo...nikto neustanovil, ktoré je pravé a ktoré nepravé, pre mňa je kresťanstvo nepravé náboženstvo, ja mám to svoje, verím v škriatka prútenej metly...ak ty neuznávaš moje, prečo by som ja mal uznávať tvoje, to moje je to pravé a hotovo...


117.
označiť príspevok

fajer
   27. 3. 2016, 10:06 avatar
evolučná veda si nič nepletie, len ty sa tomu hovno rozumieš...hoď strážnu vežu do hajzla a začni študovať, lebo sprostý zomrieš....
Súhlasí Lemmy


118.
označiť príspevok

Vespertine žena
   27. 3. 2016, 10:20 avatar
A Svedkovia Jehovovi si nenárokujú neomylnosť vo svojich pravdách?!?!?!     a súhlasím s fajerom, že náboženstvo je náboženstvo a nieje ustanovené, ktoré je pravé alebo nepravé. To len SJ (teda práveže nielen SJ!) sú presvedčení o tom, že zrovna to ich, je to pravé.


170.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 20:44 avatar
118,.....inak povedané, Boh nám prišiel zjaviť pravdu skrze svojho syna,........ale tú pravdu nemá žiadne náboženstvo,.....pretože všetky sú nepravé?! A že Kristus nedal nejaké poznávacie znaky zapísať do Slova Božieho?!
Veiť tomuto,pod dojmom tvrdenia Písma a aj samotnej logiky,je viac ako zavádzajúce. A ateizmus by som neodčleňoval od toho čo je ,alebo nie je pravda. Aj ono je súčasťou "falošného náboženstva",....aj ked v trochu iných intenciách.
A to,že každý je presvedčený o "svojej pravde",to nie je nejaký objav,ale fakt,o ktorom hovorí aj Písmo. A ktorí vidíme aj v ateistickom svet,v politike,...atd.
Opakujem sa,........ak to tak je/že je tu mnoho odporujúcich si tvrdení/,tak nemám sa snažiť robiť selekciu toho ,čo prijímam do svojej mysle,a čo v mnohých prípadoch výrazne ovplyvňuje môj život? Alebo mám všetko pasívne prijímať,poťažne si svoj "svojsky,nihilistický" názor ateistov?
Aj na internete je veľa "odpadu",....a preto je rozumné robiť selekciu a neprijímať všetky názory!


171.
označiť príspevok

Vespertine žena
   27. 3. 2016, 20:57 avatar
Neviem, možno ani jedno z kresťankých náboženstiev nemá pravdu. Možno má pravdu buddhizmus.


172.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 3. 2016, 21:00 avatar
170 S: Boh nám prišiel zjaviť pravdu skrze svojho syna,........ale tú pravdu nemá žiadne náboženstvo,.....pretože všetky sú nepravé

Vrátane toho náboženstva, ktoré tvrdí, že boh prišiel zjaviť pravdu skrze svojho syna.


115.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 09:58 avatar
(104.) Zatial si neuviedol jeden jediny odborny casopis, ty luhar.
Súhlasí Lemmy


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2016, 19:21 avatar
102 ,....a kde som ja písal o Paluxy river? Verím,že nie všetko môže byť pravda,ale mnohé nálezy sú neodškriepiteľné,a ak niekto tvrdí,že DNA sa mohla zachovať po desiatkach milionov rokov,....tak má poznanie ako Pat a Mat!
Preštuduj si tie,čo som uviedol!


114.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 09:53 avatar
(105.) Ver si comu chces, jehovista. Neexistuje ziaden neodskriepitelny dokaz suzitia ludi s dinosaurami, ak tvrdis opak, daj mi dokaz alebo sa zmier s tym ze ta budem povazovat za luhara. Loz je totiz pracovnym nastrojom fundamentalistov, ci uz konzervativnych alebo novo vymyslenych.
Súhlasí Lemmy


103.
označiť príspevok

fajer
   26. 3. 2016, 18:59 avatar
a ja som napísal, Žiadne zviera neverí v boha, ale každý somár áno...


112.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   26. 3. 2016, 22:40 avatar
Aj NASA tvrdí: dobajedu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


121.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 3. 2016, 10:37 avatar
www.nasa.gov Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
"As is the case with all independent research, the views and conclusions in the paper are those of the authors alone. NASA does not endorse the paper or its conclusions."
Súhlasí asmodei


164.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 16:00 avatar
(121.) Nalepka NASA pre takychto ludi vytvara punc serioznosti.


154.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 12:36 avatar
Za všetko môže evolúcia!
Napríklad aj nákresy dinosaurov na stenách a iných objektoch spred dávnej doby,...tak aj tie má na svedomí evolúcia!
Ako to mohli vtedy ľudia vedieť,ak by ich nepoznali?
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
.........atd. V anglickej verzii je ich veľmi vela.
Ale sú to všetko podvrhy,....ved ako mohli žiť ľudia s dinosaurami,ked tie tu boli pred 60-100 milonmy rokov,....a homo sapiens je tu len cca len niekoľko desiatok tisíc rokov.
Aby bolo jasné,......všetko čo sa našlo a ešte nájde na svete,,hocikým,.....a nie je to v súlade s evolučnou teóriou -je podvrh!
Ateisti všetkých krajín vyznávajúci toto krédo ,spojme sa.A nech nám v tom boh žehná!


163.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 3. 2016, 15:59 avatar
(154.) K tym obrazkom akoze-dinosaurov. Je velmi pravdepodobne ze pocas celej historie ludstva sa ludia stretavali so skamenelinami, no vtedy este neexistoval pojem "dinosaurus" a ludia si mysleli ,ze su to rozne obludy a draky.

Nastenne malby cohokolvek nie su dokazy nicoho - pootrebujes najst skamenelinu cloveka v dobach kedy zili dinosaury, alebo naopak skamenelinu dinosaura v dobach kedy zil clovek a nasledne vedecke vyhodnotenie datovania aby sa vylucil omyl ci podvod - vsetko mensie je nepostacujuce.


179.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 16:31 avatar
163,......ale také nálezy boli nájdené,....ked sa našli artefakty dinosaura spolu s človekom. A to je nemožné podla evolúcie!
Tak čo ešte chceš?
V apríli 1998 sa v populárno-vedeckom časopise Illustrierte Wissenschaft písalo o nevšednom náleze. Brit Alan Dawn, ktorý sa geológii venuje ako koníčku, našiel kompletnú približne trojmetrovú kostru mäsožravého vodného jaštera. Táto kostra zvieraťa, čo údajne vyhynulo pred 150 miliónmi rokov, neležala hlboko v zemi, ako by saz geologického i biologického hľadiska dalo predpokladať, jednotlivé kosti napočudovanie dokonca vytŕčali zo zeme. Vo Vnútornom Mongolsku archeológovia objavili kostru veľkého jaštera. Ide o najväčší doteraz odhalený nález v Ázii. 21 metrov dlhý a 6 metrov vysoký dinosaurus musel vážiť 100 ton. Našiel sa v západnej časti silingolskej stepi. Túto oblasť volajú „dinosaurím cintorínom", pretože sa tam už neraz našli kostry a skamenené vajcia dinosaurov. Ako je možné, že sa po vyše 70 miliónoch rokoch len tak nájde dinosauria kostra v stepi? Ak aj zohľadníme búrky, víchrice a nánosy pôdy, na takéto objavy by sa malo hľadieť ako na čosi výnimočné, na čo treba neuveriteľné šťastie.
A tu ším si to bol ty ,čo si spochybňoval nálezy v Paluxy River,tak citujem....:"V jednej zo svojich kníh dr. Baugh informuje o vykopávke z roku 1987'. Popri viacerých vedcoch a profesoroch sa jej zúčastnili aj zástupcovia redakcie Ft. Worth Star Telegramm. Reportér Mark Schumacher televíznej spoločnosti Dallas Channel KXAS-TV" priletel helikoptérou. Pri tej príležitosti sa našli odtlačky chodidiel, na ktorých sa dalo jasne rozoznať všetkých päť ľudských prstov. Pri takomto postupe možno aj bez podrobného výskumu vylúčiť falšovanie skamenených stôp. Súčasne sa z vžitej predstavy evolučného vývoja stáva ilúzia, pretože podľa nej i podľa platných biogenetických zákonov je vylúčené, aby ľudia a dinosaury žili súčasne. Pri skúmaní dokonca vysvitlo, že ľudské stopy sa nachádzajú pod vrstvou so šľapajami dinosaurov. Podľa Darvina by tak ľudia mali byť starší ako isté druhy dinosaurov, pretože čím hlbšie ležia geologické vrstvy horniny, tým primitívnejšie a staršie by z hľadiska vývoja mali byť fosílie, čo sa v nich nachádzajú. V najvyššej vrstve sa dokonca našiel kompletný chodníček odtlačkov šľapaj í dinosaurov. Ak tieto zvieratá vyhynuli pred 64 miliónmi rokov, je vylúčené, aby sa ich stopy nachádzali na zemskom povrchu, lebo by sa nevyhnutne museli stratiť ničivým vplyvom erózie. Že by teda dinosaury a ľudia obývali túto planétu v ani nie takej dávnej minulosti? Že by sa nájdené stopy dali tak ľahko rozpoznať práve preto, že sú relatívne čerstvé? V riečisku Paluxy River sa nenachádzajú ojedinelé odtlačky, sú tam súvislé sekvencie striedajúcej sa ľavej a pravej nohy. " Treba si uvedomiť,že v Paluxy River nebol jeden nález,ale viac. A ak sa tam objavili aj falzifikáty/o čom sa dá dočítať/,....tak určite nie v mnohých prípadoch.
Pozri viac na...:www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Cˇítal som aj článok,ktorý spochybňuje pravosť niektorých dôkazov z Paluxy River,....otázka ale stojí,....kto má pravdu?
Je prirodzené,že evolucionisti to nemôžu pripustiť,lebo tým by sa zrútila celá ich evolučná teória. Ale objavy v Paluxy River nie sú ojedinelé,...preto natrvalo sa nedajú zatajovať tieto fakty!
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....video
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk....video
To,že ú na túto vec rozporuplné názory,asi nikoho neprekvapuje. Sotva nejaká strana ustúpi?! Asi len jednotlivci. Ale viera v Boha, vo stvorenie ani zdaleka nestojí na týchto faktoch. Ale aj to mnohé naznačuje. Evolúcia je nevedecká,nesprávna ,hlavne z iných dôvodov.


165.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 3. 2016, 16:16 avatar
163,.....asi si nečítal všetko o tých kresbách? Sú tam aj podivuhodné fakty a veľavravné! Ale budiž.
K tej druhej časti......ved práve to,dal som tohto druhu dôkazy a je ich dosť, a datovaním sa dokázalo,že sú nálezy staré pár tisíc rokov a nálezy/kostí dinosaurov/ boli objavené spolu s ľudskými pozostatkami moderného človeka!
A aj fakt,že sa zachoval genetický materiál u týchto dinosaurov naznačuje,že tomu je tak. Lebo žili pred cca sto milliońmi rokov. Niekto už tvrdil,že to bolo preto,že boli chránené ladom. Ale kto to tvrdil ,že skutočne nevie nič o evolúcií,paleontológií,geológií,biológií a podobne. Pretože taký človek nevie ,že tam kde je dnes lad,v minulosti nebol a naopak. že boli časté zmeny klímy, že prebiehalo vrásnenie zeme,pohyb kontinentov,....atd. Preto aj takéto tvrdenia pripisujem len hrubéj neznalosti! Aj preto je evolúcia podvod,....a to kolosálny!


173.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 3. 2016, 11:19 avatar
(165.) Nic take sa nikdy nepreukazalo. You know nothing, John Snow.


176.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 15:18 avatar
173,.....OK,....tak aj evolucionisti klamú? Napríklad v súvislosti s Dawkinsom,.....mnohí ho kritizujú,ako zneužíva isté fakty, a ako svojsky vysvetluje isté javy. Aj preto sústavne upadá jeho popularita. Vid ,odkazy na Dawkinsa.
Kniha Boží blud neuvádza ani jeden dôkaz pre evolúciu. O čom to vypovedá? Teda, ja si myslím,že ty nevieš nič -Snívajúci Janko! 
A teda,ak vedci objavia DNA z dinosaura,a robia test 17 krát,a ten ukáže ,že ide iba o pár tisíc rokov,tak sa vlastne nič nedokázalo? A to nie je jeden prípad. A tie testy robili evolucionisti,preto tomu nechceli veriť,a boli šokovaní!
Ak by som hladal na anglicky píšucich stránkach,tak ti ich nájdem koľko chceš. Vieš,ja som človek,ktorý príjme každý ,logický,vedecký fakt. A tiež i biblický fakt. Ak niekto dokáže ,že Boh je trojica,tak uverím. Nešiel by som sám proti sebe. A to platí aj na dôkazy vedy. Ale všetko svedčí o opaku. Aj u evolucionistov je to len otázka výkladu. Nájde sa jedna kosť, a už sa z toho spravý nekonečný príbeh.
Príklad............ V roku 2004 časopis National Geographic prirovnal fosílne nálezy k „filmu o evolúcii, z ktorého sa 999 obrázkov z každých 1000 stratilo v strižni“. A evolucionisti z toho "jedného obrázku" vedia vysvetliť celú epopeju človeka!
A to je smiešne.
Presvedčený evolucionista Niles Eldredge pripúšťa, že podľa nálezov sa........ „pri väčšine druhov“ za dlhé obdobie „nahromadilo len málo evolučných zmien alebo sa nenahromadili žiadne“. A tak len snívajte dalej!


178.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 15:32 avatar
176 S: Kniha Boží blud neuvádza ani jeden dôkaz pre evolúciu. O čom to vypovedá?

Vypovedá to o tom, že kniha sa zaoberá náboženskými bludmi. Neviem, prečo pri rozprávkach sa v knihe má zaoberať aj evolúciou. Na to sú iné knihy. Napríklad Ernst Mayr sa v knihe Čo je to evolúcia nezaoberá náboženskými bludmi, ale evolúciou.


180.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 16:43 avatar
178,.......OK,......to je v poriadku! Ja stále tvrdím,že mnohí vidia Boha skrze správanie a náuky trinitárskeho kresťanstva/hlavne RKC/,....a preto takého boha odmietajú. A nečudujem sa im,....ja by som tiež nechcel veriť v takého boha!
A to je problém aj Dawkinsa,Nietzscheho,Voltaira,Diderota,Feuerbacha,Marxa,......atd.
Biblia popisuje tento fenomén slovami....... „Ty, ktorý sa pýšiš zákonom, prestupovaním Zákona zneuctievaš Boha? "Veď „pre vás sa rúhajú Božiemu menu medzi národmi“; tak ako je napísané."Rim.2:23-24
Teda,toto je príčina,prečo sa mnohí odklonili od Boha,........ale toto treba oddeliť od Boha a Biblie. Ved aj Boh to predpovedal,že jeho ctitelia si pokrivia cestu/ako židia v minulosti,ked si zabili mesiáša/ a že aj preto mnohí odpadnú od viery!
Teda ,opakujem,.......nesmieme sa na Boha svet a jeho vznik dívať ,cez optiku pokriveného,trinitárskeho kresťanstva!


182.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 16:55 avatar
Daj nejaký biblický fakt, ale fakt nie trepanie veršov...máš pravdu v jednom, na veriacich ľuďoch sa tiež evolúcia nedá badať, ste rovnako sprostý ako pred 2000 rokmi...


183.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 3. 2016, 17:01 avatar
Čiže u veriacich evolúcia neprebieha? 


184.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 19:33 avatar
183, nie! Nás stvoril Boh, skrze predka Adama. Fajer tým aj chcel povedať,že oni/ateisti/ sú len domestikované opice/, 


187.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 21:00 avatar
U veriacich prebieha vývoj dlhodobo. Od animizmu a primitívneho tzv. prírodného náboženstva cez polyteizmus až k monoteistickým náboženstvám ako je judaizmus, kristianizmus a islamizmus.  Veď to je vývoj, vziať židovské poviedky, a pridať k nim nové rozprávky o Ježiškovi. Starý + Nový zákon. + korán.

Aj dnes prebieha vývoj. Anjeli svetla. Mormóni. 


205.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:33 avatar
182,.....chceš ešte jeden fakt? Tu ho máš!
Embryológ hovorí o svojej viere
------------------------------------------

PROFESOR Jan-Der Suuw je riaditeľom embryonálneho výskumu na Národnej taiwanskej univerzite vedy a techniky v Pingtungu. Kedysi bol zástancom evolúcie, ale keď sa začal venovať výskumnej práci, zmenil názor. Stal sa Jehovovým svedkom!
A čo ho priviedlo okrem iného ku viere v osobného Boha? To on hovorí sám.
...."pochopil som , že hoci Biblia nie je vedecká kniha, je v súlade s vedou.
Napríklad biblický pisateľ Dávid povedal v modlitbe Bohu: „Tvoje oči videli i môj zárodok a v tvojej knihe boli zapísané všetky jeho časti, čo sa týka dní, keď boli tvorené a nebola ešte žiadna z nich.“ (Žalm 139:16) Aj keď sa Dávid vyjadril poetickými slovami, v zásade mal pravdu. Všetky inštrukcie na vytvorenie jednotlivých častí tela sú v bunkách, skôr ako sa tieto časti začnú vyvíjať. Fakt, že Biblia obsahuje presné informácie, ma presvedčil, že je to Božie Slovo. Pochopil som tiež, že existuje len jeden pravý Boh, Jehova.".....a dalej dodáva.......
"Čo vás presvedčilo, že život stvoril Boh?
Cieľom vedeckého výskumu je hľadať pravdu, nie podporu pre vopred vytvorené predstavy. Na základe výskumu v oblasti embryológie som prišiel k záveru, že život bol stvorený. Na znázornenie: Inžinieri navrhujú výrobné linky tak, aby boli jednotlivé časti výrobku poskladané správne a v správnom poradí. Niečo podobné sa deje aj pri vývine embrya, ale je to oveľa zložitejší proces.,.....atd" Dalej tiež rozoberá predmet jeho skúmania,a hovorí aj o iných momentoch Písma ,čo ho pritiahli k Bohu!
Uviedol som to hlavne kvôli tomu textu. Netreba byť inteligentný,aby sme spoznali v danom verši genetický kód. Ako to mohol niekto pred 3000 rokmi vedieť?


207.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 22:38 avatar
aj profesor sa môže zblázniť, vieš koľko študovaných ľudí je na psychiatriách po celom svete....nejaký blázon, nie je dôkaz....


209.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:47 avatar
207,....muselo ich naozaj byť viac! Lebo mám naporúdzi mnohých,aj s ich životnými príbehmi. A mnohí sú JS.
Ale skús sa poobzerať po tých ústavoch a zistíš akí pacienti sú tam?!
Ale iné som ani nečakal ,Fajer. Každý kto verí v Boha Biblie/nie toho katolíckeho/, a žije podľa toho je bud blázon,slepý,sprostý a podobne.
Povedz,čo ti tak ublížilo ,že nenávidiš Boha,? Pretože ,chápem,že sa ti nepáčia bigotní kresťania,a ich história,poprípade ich odporné,nebiblické náuky?
A ten "dôkaz" nebol samotný embryológ,.....ale ten verš o genetickom kóde,ktorý je zapísaný v Biblii!


217.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2016, 08:17 avatar
ja nedokážem nenávidieť niečo, čo nie je...to sa proste nedá...to len vy milujete niečo o čom nemáte žiadnu predstavu alebo vedomosť...v podstate máš pravdu, že ste blázni ....to máš ako v tom vtipe....Chlieb s maslom je taký dobrý a už si ho jedol...nie,...ale brat videl....
Súhlasí Lemmy


219.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 08:20 avatar
209 S: Povedz,čo ti tak ublížilo ,že nenávidiš Boha,?

Ak pod slovom boh rozumieš náboženské táraniny, tak pochop, že rozumný človek ich bude kritizovať. Vari málo nezmyslov ľudia vymysleli? Potrebujú ešte aj náboženské bludy? Nie! Ľudstvo raz musí dospieť, teda, že sa raz zbaví týchto starovekých zastaralých povier.


214.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 3. 2016, 08:06 avatar
(182.) Dalsie a dalsie jehovisticke lzi a polopravdy, uz ma to ani neprekvapuje.

Ten citat z zalmov je vytrhnuty z kontextu a jeho vyznam prekruteny. Pise sa v nom o knihe osudu a nie knihe ako o metafore DNA, ze zivot cloveka je pevne predurceny bohom, dokonca podla tohoto zalmu boh vie co clovek vyslovi este predtym nez to clovek vyslovi.

Keby som mal posudzovat kazdu somarinu co sa napise v biblii ako vedecku, tak uz davno musim hodnotu Ludolfovho cisla zmenit z iracionalneho a transcedentalneho cisla 3,141628... na presnu hodnotu 3,0 pretoze v biblii sa pise, ze priemer 10 kubtov dava obvod 30 kubitov.


215.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 3. 2016, 08:11 avatar
(176.) Kniha bozi blud nepojednava o evolucii, cize znova od teba vzisiel iba slameny strasiak; bi si ho kolko chces, u mna s tym nepochodis.

Podla mna ty nie si schopny prijimat logicke ani vedecke fakty, pretoze tvoj zivot je uz priliz spaty s lzami a polopravdami, da sa povedat ze to tvoje "svetlo" ta kompletne oslepilo.
Súhlasí Lemmy, fajer


174.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   28. 3. 2016, 11:23 avatar
dinosauri prežívajú naďalej...rôzne reformovaní, v sektách, hľadajúci spásu v neexistujúcom bohu aby nevyhynuli


177.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 15:24 avatar
174,......ale zabudol si na tých najväčších dinosaurov/ateistov/, ktorí sú ako ....sauropodi,titanosaury,brachiosaury,diplodocus! Ale iba veľkohubými rečami,bez dôkazov.


181.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 16:50 avatar
škoda, že ty len kecáš a žiadne dôkazy o bohu nedávaš...o dinosauroch sú ich tisíce ale o bohu niet žiaden...


185.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 3. 2016, 20:44 avatar
O Bohu je veľký dôkaz. Náš vesmír. Vidíš ho okolo seba.


186.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 20:57 avatar
Použil si logický skrat. Existencia vesmíru nedokazuje existenciu boha. 

Buď neovládaš logiku, alebo nevieš, čo znamená slovo dôkaz, alebo oboje. Zrejme oboje.
Súhlasí fajer


188.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 3. 2016, 21:00 avatar
Možno, ale pre mňa to je jeden z dôkazov. 


189.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 21:00 avatar
Dobre. To viem. Ale to nestačí.


190.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 21:01 avatar
A existencia vesmíru dokazuje ktorého boha? Dia? Perúna?
Súhlasí fajer


194.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 21:36 avatar
186,.....iný "elektrikár" by ale tvrdil,že "skrat" bude u niekoho iného!
„Nebesia oznamujú Božiu slávu a priestor rozpráva o diele jeho rúk.“....to hovorí Písmo,a dodáva......"Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo+, takže sú bez ospravedlnenia;" Rim.1 kapitola!
Jeden učenec to znázornil takto: Predstavte si, že vodič ignoruje značku, ktorá ukazuje, že na ceste je obchádzka, a prikazuje odbočiť doľava. Policajt ho zastaví a chce mu dať pokutu. Vodič namieta, že značku nevidel. No policajt naďalej trvá na tom, že vodič urobil priestupok, pretože značka je jasne viditeľná a vodičov zrak je v poriadku. Navyše, každý vodič má povinnosť všímať si dopravné značky a riadiť sa nimi. Rovnako je to s dôkazmi o existencii Boha, ktoré sú v prírode. Aj tie sú jasne viditeľné. Ako inteligentní tvorovia sme schopní vidieť ich. Ak ich ignorujeme, sme bez ospravedlnenia.
Capišto Italiáno?


195.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   28. 3. 2016, 21:37 avatar
nejaké videjko stvorenia nebude?


200.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:02 avatar
195,.....ak ty dáš video ako slepá sila stvorila vesmír,tak ja dám potom desať videí na tvoje jedno!
Pretože je väčší a rozumnejší predpoklad,že zložitý vesmír vytvorila Inteligencia,.....ako tvrdiť ,že ten nesmierne zložitý vesmír vytvorilo niečo,čo ani nevieme definovať!


201.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 22:06 avatar
fyzika je zložitá, preto pre vás sprostejších bol vymyslený boh....


204.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:21 avatar
201,....fyzika nemôže byť zložitá. Ak ju vymyslela taká dutá a neinteligentná "matka príroda"/slepá sila/,....tak musí byť set sakramentský jednoduchá a hlúpa! To akoby si tvrdil,že hlinený krčah vytvoril hrnčiara. Bude to asi naopak?! Ja viem,.....možno si bol polievať a trochu si to prebral,.....daj sa do poriadku,daj si kávu,studený obklad,...a uvidíš,zlepší sa to?!
S tým záverom súhlasím,....mnohý si povymýšľali bohov/triády,trojice,pohanských bohov,,,atd/,.....! 


218.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 08:17 avatar
204 S: .tak musí byť set sakramentský jednoduchá a hlúpa!

Keď čítam tvoje názory, tak čiastočne s tým súhlasím. 


237.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   31. 3. 2016, 17:35 avatar
Sprostejších? Ja som mal z fyziky jednotku. 


191.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 21:30 avatar
Je iba jeden Boh,ktorý tvrdí,že stvoril zem, a vie to aj doložiť vo svojom Slove!
Už mnohé veci z jeho Slova sú dôkazom,že iba JEHOVA je jediným,pravým Bohom !!! A to sú spomínané vedecké fakty z Jeho Slova....:"Kolobeh vody,opatrenia karantény,hygienické predpisy,kód DNA, tvar zeme, že visí v priestore,atd"!
JBiblia je presná aj v historických údajoch,....a v splnených proroctvách! Obzvlášť tých ,čo sa spĺňajú v dnešnej dobe!


192.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 3. 2016, 21:35 avatar
Sú to bezcenné slová, ktoré nič nedokazujú.


193.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   28. 3. 2016, 21:35 avatar
milé deti a to je koniec rozprávky ..a teraz vyčurať a spať


198.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 21:58 avatar
boh je len slovo, nič viac, všetko čo o ňom napíšeš je blud...nemôžeš sa oprieť o žiadny fakt, ani dôkaz...


196.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 21:45 avatar
193,......ale ked mi neveríme mamička takej blbosti ,že niečo pochádza z ničoho! Povedz nám nám mami,dá sa čúrať proti vetru? No vidiš nedá! Tak prečo chceš aby sme verili,že sme tu vdaka náhode ? A zazvonil zvoniec a rozprávke bol koniec.
encrypted-tbn2.gstatic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
upload.emefka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


197.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 21:56 avatar
fyzika je nič....tvoje báchorky o bohu sú o ničom a nikom...


202.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:10 avatar
197,....aká fyzika? Vy tvrdíte,že slepá príroda tvorila pomocou zákonov! Akých? Kto ich stvoril? Zákony vždy musia mať Zákonodarcu. Tvrdiť,že boli matematicky a fyzikálne definované zákony s jasnými pravidlami a že ich použila slepá sila ,je hodné nobelovej cený za hlúposť roka! Už prvý krok slepej sily musel byť nesmierne zložitý, a museli tu prebehnúť milióny reakcií,väzieb a tie naväzovali presne na daľšie a museli spolu spolupracovať,koexistovať a vytvárať postupne ešte zložitejšie sekvencie v stvorení a to sa rádovo stále posúvalo k takým astronomickým číslam,že veriť,že to sa podarilo slepým silám náhodou,a že ten neriadený, a šťastnou náhodou stvorený vesmír aj funguje značnú dobu,......tak to musí posadiť na zem aj "Neprebudeného" z poviedky Martina Kukučina!


206.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 22:35 avatar
slepá je iba tvoja viera v boha...ktorá nemá žiadnu logiku...ináč trepeš nezmysli...zákony určujé fyzika a chémia a podľa nich sa riadi aj príroda...poviedky o bohu vymysleli ľudia...


208.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:39 avatar
206,...teda veríš ,že na počiatku boli nejaké zákonitosti už zréjme? Povedz aké?


220.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2016, 08:36 avatar
na počiatku čoho...to chceš vedieť pred veľkým treskom, alebo po ňom....


199.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 22:00 avatar
evanjelia boli napísané len vďaka evolúcii...


203.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 22:14 avatar
199,....hádam ich nepísal Dawkins? Alebo iní evolucionisti?
Alebo si už začal veriť,že tá často ateistami personifikovaná "matka príroda" je v skutočnosti duchovná osoba,zdroj obrovskej energie, ktorá je inteligentná?


210.
označiť príspevok

fajer
   28. 3. 2016, 22:51 avatar
príroda je fakt inteligentná a dokáže robiť aj zázraky,jedným z nich je aj ľudský mozog, ktorý začína chápať jej zákony...to ale prestáva platiť o svedkoch jehovovich....


211.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 3. 2016, 23:42 avatar
210,.....ale to už si blízko Fajer! Už pripúšťaš inteligenciu,....a nepotrvá dlho,uveríš ,že tá "matka príroda" je v skutočnosti Boh. Len to ty onak nazývaš. Páči sa mi ten tvoj obrat. 
Mozog =mýseľ človeka. Vieš si predstaviť,že tá slepá sila,čo neuvažuje,nemá vedomie mohla vytvoriť niečo mnohokrát väčšie ako je ona sama, a ani o to nevie?
Alebo môžu stáť zákony osamotene ,bez prvotnej,inteligentnej príčiny? Príčiny,ktorá ich zaviedla do obehu a začala pomocou nich tvoriť?


212.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 01:04 avatar
Fajer,...... jeden z najdôležitejších filozofov staroveku Parmenides povedal, že nie je múdre si o čomkoľvek myslieť, že to neexistuje. A to platí aj na Boha,prvotnú Príčinu,hlavne ked vidíme doklady inteligencie takmer všade! Aj v zákonoch,na ktorých stojí celý vesmír.
Napokon, napríklad pre samotného Newtona existencia fyzikálnych zákonov bola nesporným dôkazom existencie Boha.
Čo často zdôrazňujem,....zákony nemôžu byť bez inteligentnej Príčiny!
V usporiadanej štruktúre a poriadku vesmíru videl Newton dôkaz premysleného plánu: .....čo som dokazoval Písmom,že to by sme aj my mali vnímať už len samotným pozorovaním!
Aj evolucionista púhym pozorovaním zložitosti DNA sa stal veriacim!
Keď sa tento vedec oboznámil s pravdou o ľudskej DNA, pochopil, že ateizmus nemá nijaké logické opodstatnenie. Nie je ničím iným než iracionálnou, slepou vierou v náhodný vznik života a celého vesmíru, ktorý tvorí harmonický celok a funguje podľa logických zákonitostí.
Spôsob, akým sa ateista Richard Dawkins snaží vysvetliť vznik a pôvod života, tento vedec / Flew/ nazval ,komickou snahou‘. Dawkins tvrdí, že život vznikol ako ,šťastná náhoda‘. Človek musí mať naozaj silnú vieru na to, aby bol ateistom.
Známy matematik William Dembski tvrdí, že „materialistická ideológia natoľko zdeformovala výskum pôvodu života a vesmíru, že aj samotný súčasný obsah týchto vedeckých disciplín je zdeformovaný.
A kto sa nepodriadi diktátu nových ateistov,tak má po chlebe,.....vid daný film:www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


216.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 3. 2016, 08:17 avatar
(212.) Toto su stale tie iste tisickrat omielane "fakty a novinky" kreacionistov. Este ta to bavi?

Ty nie si schopny/nechces pochopit, ze evolucia nie je o nahode, tisickrat sme ta tu uz opravili a vysvetlili to jednoduchym sposobom a ty budes aj tak mliet len tie svoje jehovisicke sracky ako nejaky pribrzdeny papagaj! A potom sa cuduj, ze ta nik neberie vazne, vysmieva sa ti a nadava ti.


227.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 21:51 avatar
216,......to mi je ale novinka? Tak o čom je evolúcia? Povedz mi to pár vetami. Dawkins a iní tvrdia ale niečo iné. Teda,aj vy meníte stále svoje dogmy?! Teda,Dawkins nemá pravdu,a iní evolucionisti? Sami ste mi ho doporučovali čítať. A ja pritom poznám jeho názory! Tak ako to je?


228.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 21:57 avatar
Veď už to dávno vieš, neviem, prečo robíš takého idiota zo seba. Už predsa poznáš knihu Ernst Mayr – Čo je to evolúcia. Tak si ju prečítaj konečne!!!

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


236.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 3. 2016, 10:27 avatar
(227.) Napis mi kde Dawkins tvrdi, ze evolucia je o nahode a ja ta prestanem nazyvat luharom!


226.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 12:07 avatar
212 S: jeden z najdôležitejších filozofov staroveku Parmenides povedal, že nie je múdre si o čomkoľvek myslieť, že to neexistuje. A to platí aj na Boha

Čo sa nijako neprejavujeme, pokojne môžeme považovať za neskutočné, napríklad kentaura, Snehulienku, či bohov. Zatiaľ nábožní sú len v rovine viery. Veria, že také čosi ako boh, existuje. Ale ide len o vieru. Nie je našou úlohou tiež veriť. On hypoteticky môže existovať, ale na skutočnú vieru o bohu nábožní doposiaľ poskytli žalostne málo dôveryhodných predpokladov. Prakticky si nábožní odporujú. Lebo uznať, že existuje Afrodita, ešte neznamená, že nemôže existovať iný boh. A nábožní nevedia ani vyvrátiť existenciu Afrodity, tak neviem, prečo by sa normálni ľudia mali zaoberať náboženskou vierou ohľadom nejakého dokazovania. Dôkazné bremeno leží na nábožných. Na nich je, či vedia presvedčivo dokázať existenciu. Zatiaľ nevedia, len vravia, že veria tomu. A veriť sa dá všeličomu. Lebo veriť je predsa také jednoduché (primitívne).


229.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 22:12 avatar
226,....len treba vedieť,že Parmenides nebol hlupák. Aj dnes sa hovorí:"Nikdy nehovor nikdy"! Pretože boli iní odborníci ako sme my, a predsa uverili. Prečo,.....? Podľa vás,preto ,že boli hlúpy! Ale ja by som si to nikdy nedovolil povedať!
Takúto argumentáciu používajú iba analfabeti,ktorí ničomu nerozumejú, a všetko odbíjajú vulgarizmami a dehonestáciou toho,kto má iný názor!
A viera v Boha bola počas celej histórie samozrejmosťou u väčšiny: Ateizmus prišiel len nedávno,....tak si myslím,že práve ateisti by mali obhájiť svoj názor. Zatiaľ sa tak nestalo.
A to vy len niečo omielate stále dookola. Ja som dal desiatky pozoruhodných dôkazov!
/splnené proroctvá. historickosť Krista,. dnešné dni sa spĺňajú presne podla biblického scenára. vesmír sám je dôkazom,zákony,kód DNA ktorý spomína Písmo,.matematická pravdepodobnosť nulová,čo sa týka samovoľného vzniku vesmíru,. DNA ako zložitá informácia ,svedčí aj sama osebe,. Biblia je presná aj v otázkach týkajúcich sa vedy,. ....atd/
Viac tých dôkazov je na inej téme o evolúcií!


232.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 22:37 avatar
229 S: len treba vedieť,že Parmenides nebol hlupák.

Ale ty áno!

Už trepeš nezmysly z cesty, mimo základ témy. Ale OK.

O bohu by človek za normálneho vývoja spoločnosti nemal ani len vedieť. Náboženstvom sa ľudia dnes zaoberajú len preto, že náboženstvo vôbec prežilo, rovnako ako sa trápia len tými chorobami, ktoré dnes ešte nie sú úplne odstránené. Ak by náboženstvo dnes nejestvovalo, zrejme by už nikdy nevzniklo! Práve v tom zmysle nás nič nenúti zaoberať sa vôbec predstavou akéhosi boha a práve preto veriaci sú tí, ktorí tvrdia čosi nezvyklé, čo by mali veľmi starostlivo dokazovať a nie počítať s tým, že kľukatý vývoj spoločnosti spôsobil, že sú dnes vo väčšine. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


213.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2016, 07:30 avatar
Shagara, aj ty si sa náhodou narodil kresťanským rodičom, ak by si sa narodil ateistickým, tak si ateista, náhoda je súčasť života, tak ako smrť... existencia fyzikálnych zákonov bola nesporným dôkazom existencie Boha.....tú hlúposť máš odkiaľ...fyzikálnymi zákonmi sa dá dokázať všeličo, ale je zaujímavé, že na ich základe ešte nikto nedokázal boha, práve že objavením DNA, boh stráca úplne opodstatnenie, je to dôkaz evolúcie a nepotrebnosti boha na vzniku života...tvoje argumenty sú smiešne....


221.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 3. 2016, 09:26 avatar
213 fajer:
Len jedna pripomienka.
Ak sa niekto narodil krestanskym rodicom, to este neznamena, ze je uz automaticky krestan.
Ak sa niekto narodil ateistickym rodicom, to este neznamena, ze je uz automaticky ateista.
Krestanom, aj ateistom sa clovek STAVA az ked dospeje k takemuto zaveru...
Na svete su kvanta ludi, ktori sa narodili v krestanskych, muslimskych, hinduistickych, budhistickych a l e napriklad aj v ateistickych rodinach, no az po ziskani dospeleho veku - na zaklade SVOJHO PRESVEDCENIA - si vyberu comu budu verit.
Súhlasí Mierotvorca, Shagara


222.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 09:37 avatar
Áno, nie je to automaticky, lenže je to zvyk. Všimni si, že ľuďom na Slovensku, ak sú katolíci, tak aj ich potomkovia zvyčajne pokračujú v katolíckej výchove. Čiže sú katolíci. Samozrejme, že z času na čas sa mení svetonázor, ale až zasa nie tak často. Všimni si výsledky zo sčítania. Tie zmeny svetonázorov sú malé. Tu sa myslí na to, že keď sa niekto narodí v Pakistane moslimom, tak zvyčajne aj ich potomok bude moslim. Preto sa napríklad Saudská Arábia stále vníma ako moslimská krajina, nie kresťanská alebo sekulárna (humanistická).

Jednoducho, väčšinou platí pravidlo, že deti kopírujú rodičov, a k zmenám dochádza až vtedy, keď daný potomok sám uvažuje o svete.


223.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2016, 11:45 avatar
dabo, každý opakujem každý človek sa rodí ako ateista, náboženstvo je mu iba nanútené, výber neexistuje, je len prehodnotenie názoru....


225.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 3. 2016, 11:55 avatar
Fajer, pochop, že ľudia sa nemôžu narodiť ako ateisti. Dieťa vo veku 2 týždne nemá žiadne rozumové schopnosti, aby vôbec chápalo význam slova boh, takže nie je schopné ani odmietnuť náboženské ideológie (teizmus). Človek musí najprv čosi o teizme pochopiť, aby si mohol o ňom povedať, že je teista, a ak odmietne teizmus, môžeš o ňom povedať, že je ateista.


230.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 22:15 avatar
223.......verím,že u teba to tak bolo. Ty musíš mať aj taký zub. Nemáš zub múdrosti,ale zub neviery! 
Alebo ti už v tehotenstve čítala mama Marxov kapitál!? 


233.
označiť príspevok

Korund
   29. 3. 2016, 22:55 avatar
Tebe tuším apo pred spaním s obľubou čítal, ako nemeckí jehovisti liezli Hitlerovi do zadku, oslovovali ho veľavážený ríšsky kancelár a žalovali sa na amerických židov, že ich neľúbia. :-) :-) :-)
Alebo si radšej zaspával, keď sa ti zdôveroval o spolupráci jehovistov s štb pri prenasledovaní RKC? :-) :-) :-) :-) :-) :-)


234.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 23:35 avatar
233,......ja už som preberal to,čo ty uvádzaš, a čitateľov DF tým aj zároveň zavádzaš. Na DF je vysvetlené ako to bolo, aj s dôkazmi. Ak by tak bolo ako píšeš,tak by asi sotva Hitler hned nato urobil tie opatrenia proti JS ,aké urobil. Asi mu málo liezili tam,kam píšeš.  Platí tu heslo:"Podla seba,súdim teba"!
Hitler nenávidel JS a tiež židov. Tieto dve skupiny aj označil žltou hviezdou a fialovým trojuholníkom. Na ZDF išiel o tom dokument, a o "výnimočnom postoji JS",počas vojny. A tu sa zhodujú všetci historici,ktorí píšu o JS. Môžem ti sem nasúkať desiatky ich vyjadrení.. Britské listy o tom uvádzajú článok...:"Najväčšími hrdinami druhej svetovej vojny boli Jehovoví svedkovia"! /Filip Sklenár/
A máš takú hrubú neznalosť histórie,že ma to až zaráža. Byť na tvojom mieste,tak na internet neleziem!
Sú opäť historické dôkazy,kto koho prenasledoval, a dal zatvoriť celý vedúci zbor JS. Aj ked to bolo ešte pred druhou svetovou vojnou. Ale to potom stále pokračovalo. To,akú si povedal hlúposť,je zrejme každému laikovi,...lebo každý vie kto bol prezidentom Slovenského štátu?! A v daných deportačných vagónoch boli aj JS,. Na Slovensku bola vtedy hŕstka JS, a aj v iných krajinách to bolo obdobne. Odhliadnuc aj od toho,že JS nemali nikoho v štátnej správe,lebo sú apolitickí,neutrálni! Dám ti radu,....neotravuj s nerozumnosťami a naštuduj si základy histórie! A to rovnako platí aj na ŚTB! Aj o tom sme už diskutovali,......nevedko!


235.
označiť príspevok

Korund
   29. 3. 2016, 23:52 avatar
Ty si nič nepreberal, ty si tu len vajatal. :-) :-) :-) :-) Čo ty chceš mudrovať o histórii? Celé vaše jehovistické "učenie" je postavené na prepitom mozgu odpadlíka Russella. Kurevníka a ožrana. :-) :-) :-)
No a čo sa týka štb....vieš kto to bol A. Murín? Ešte pred nedávnom hodnostár jehovistov na Slovensku. Eštébák ako poleno. Stačí kliknúť na ústav pamäti národa. Hnoj! A takých bolo viac.
Tak radšej drž klapačku a šúchaj nohami od dverí, ku dverám. :-) :-) :-)


240.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 4. 2016, 19:24 avatar
235,........"Povýšenecké oči pozemského človeka budú ponížené a povýšenosť mužov sa skloní; a jediný Jehova bude vyvýšený v ten deň.... 17 A povýšenectvo pozemského človeka sa skloní a povýšenosť mužov sa poníži; a jediný Jehova bude vyvýšený v ten deň."
A potom už natrvalo došúchaš nohami! To je "údel hlupákov" ,ako tvrdí Biblia!


224.
označiť príspevok

fajer
   29. 3. 2016, 11:54 avatar
čiže krst detí je proti božiemu právu na slobodnú vôľu, alebo sa to detí netýka...


231.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 3. 2016, 22:17 avatar
224,....áno,krst detí ne nebiblický! V Písme sa vzťahuje krst na vieru. Sú to spojené nádoby. A teda aj poznanie,....lebo len na jeho základe získame pravú vieru! A to batoľatá nemajú,a preto sa nemôžu krstiť.


242.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 5. 2016, 07:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.238.
označiť príspevok

Kaonashi
   6. 4. 2016, 09:13 avatar
Hahaha, tuším to vždy skúša nejaký nový kreacionista, ale stále s tými istými bludmi (Zillmer, Paluxy a pod.).


239.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 4. 2016, 19:22 avatar
238,.......Zilmer a Paluxy je len jedna kvapka v mori! Pozri si "podvody v mene evolúcie" na anglicky hovoriacich stránkach a zistíš ,aká je trápna evolučná teória. Blud je to,ak niekto hovorí o "samoorganizácií hmoty"!
To mi pripomína jednu časť z píbehov Pata a Mata! Aj tam sa "plastelína" s pomocou animácie "samoorganizovala"! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
dnes, 00:19,  No a sme pri merite veci, takže ty a tvoji synovia, plus Eduard Ž. a vami podobní sú tu...
dnes, 00:17,  Kacír - tak mu to potvrď nech ide dríchmať
dnes, 00:17,  no stale šarapatia kamziku....v našom štate je mafia, ktora siaha do najvyšších...
dnes, 00:15,  Kacír - to vieš len si potvrdzuj, bláznom nepomôžeš, keď im odporuješ, jasne to na tebe...
dnes, 00:14,  A nepochroníme ho ešte kúščok ? *13*13
dnes, 00:13,  Očúvaj ty prijebanec, komunisti už tú nie sú tridsať rokov, takže to tvoje súvetie je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(549 483 bytes in 0,534 seconds)