Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kedy to všetko príde?

2
reakcií
2384
prečítaní
Tému 6. júla 2008, 12:00 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 02. 2007
27
16. 07. 2017
4
30. 09. 2016
6
20. 03. 2013
15
06. 12. 2018
14
21. 07. 2016
6
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   6. 7. 2008, 12:00 avatar
Prvé z aspektov, a to najmä prvé hmatateľné prejavy blížiacej sa krízy v oblasti energetiky v spojení so stále narastajúcou psychickou labilitou obyvateľov Zeme, doľahnú na väčšinu ľudstva už v krátkom čase. Treba pritom dodať, že celkom zbytočne! Naozaj zbytočne. Každý, kto len trochu sleduje myšlienkový svet obchodu, vie, aká bezohľadná a zároveň špekulatívna je oblasť svetových burzových obchodov. A práve táto oblasť obchodu je teraz ešte viac hnaná všeobecným myšlienkovým chcením obyvateľov Zeme v obchodovaní s fosílnymi palivami doslova na stupeň hyenovitého zarábania peňazí. Budú to teda opäť ľudia, ktorí si na Zemi navzájom spôsobia namiesto súdržnej pomoci, čeliac blížiacim sa udalostiam vo vesmírnom dianí, to najväčšie utrpenie a biedu, keďže zisk je v oblasti burzového obchodu postavený vždy na strate druhých ľudí. Väčšina obyvateľov sveta sa teraz stáva doslova rukojemníkom burzových hráčov a špekulantov, obchodujúcich s ropou.

Myšlienkové formy rýchleho zbohatnutia zachvátili milióny navonok zdanlivo dobrých a slušných obyvateľov sveta, ktorí sú rozhodnutí prostredníctvom maklérskych kancelárií znovu a znovu nakupovať ropu využitím stúpajúcich vĺn tejto komodity s cieľom rýchleho zárobku. Všetky hrôzostrašné prognózy zdražovania im, paradoxne, k mimoriadnemu istému a rýchlemu zárobku len nahrávajú. Samozrejme, že tento stav využívajú i všetci, ktorí sa nejako podieľajú na ťažbe a distribúcii ropných produktov.

Myšlienkové formy okolo ľudí, obchodujúcich na burzách, sú so svojou nenásytnosťou obrovské a možno očakávať, že sa nezastavia pred ničím. Všetko sa zdá márne, pretože je stále jasnejšie, že túto obrovskú myšlienkovú formu „rýchleho zisku z ropy“, umocnenú faktickými údajmi o znižujúcej sa schopnosti ťažobných spoločností pokrývať dopyt svetovej spotreby, nemôžu zastaviť ani vlády krajín, ani žiadne svetové organizácie. Vidina zárobku už prekročila hranice únosnosti a zdá sa, že zachvátila celý obchodný svet. Teraz stačí, aby sa prejavil niektorý z vplyvov prírodného diania v niektorej oblasti svetovo najdôležitejších zdrojov ropy. Navýšenie ceny je v súčasnosti úmyselne neúmerne vybičované práve spomínanými obchodníkmi.

Je to však nebezpečná hra s ohňom alebo, výstižnejšie povedané, je to stav, keď si ľudstvo doslova podpiľuje pod sebou konár. Dosiahnutie určitého stupňa v zvyšovaní ceny ropy (v prepočte na české koruny možno uvažovať o 2.400 – 2.500,- korún za barel, pri klesajúcej hodnote dolára na 12 – 10Kč voči 1 USD *) prinesie nakoniec nezvratné prekročenie únosných hraníc obchodu, keď nastane v postupnosti za sebou všetko tak, ako sme už opisovali v predchádzajúcich kapitolách. Ohrozenie väčšiny priemyselnej výroby a otrasenie dopravy. Ďalej nebývalý nárast cien základných potravín, a tým rozkolísanie sociálnej siete väčšiny obyvateľstva Zeme. Nič nepomôže ani dodatočné urýchlené zníženie spotrebných daní viazaných na ropné produkty v jednotlivých štátoch. Rana, ktorú sa tým podarí dočasne zaceliť, sa prenesie inde, a to tým, že vzápätí sa objaví v úplnom rozpade štátnych rozpočtov. Takto vzniknutý dlh štátu nebude možné odnikiaľ pokryť. Dlhopisy budú bezcenné. Nakoniec všetky cesty v úsilí čeliť vzniknutej situácii povedú len a len na jediné miesto. V podobe veľkého ataku postihnú finančné postavenie každého človeka ako jednotlivca.

Zasiahnuté budú teda finančné pomery každého z nás! Nakoniec zostanú všetky slová o solidarite a vzájomnej podpore len prázdnymi pojmami. Človeče, pomôž si sám – to bude heslo dňa v období, keď dôjde k nezastaviteľnému rozkladu terajšej ekonomiky sveta. Dopad burzového hyenizmu, ktorý je dnes ešte pre väčšinu z nás takmer nepozorovateľný, bude teda v spätnom účinku v blízkej dobe drvivý. Napriek tomu všetkému pripomíname, že tento drvivý tlak bude úplne zbytočne vyvolaný ľuďmi samými, ich nenásytnou chamtivosťou. Pritom to všetko nastane práve v situácii, keď sa stále viac ukazuje, že vo svete naozaj dochádza k čoraz vyššiemu dopytu po fosílnych palivách, prevyšujúcich možnosti ťažby, a keď by teda všetci ľudia mali už dnes s najväčšou zodpovednosťou hľadať cesty k úspore v hospodárení s týmto druhom energie. Všetka snaha mala by už dnes viesť k maximálnemu uprednostňovaniu jednotnej ekonomickosti vo všetkom, čo súvisí s fosílnymi palivami. To sa však javí už vopred ako nemožné, keďže každý, kto by chcel dnes nabádať k šetreniu paliva na úkor zábavy, napr. obmedzením automobilových a motocyklových súťaží po celom svete, bol by všeobecne považovaný za kuvika, ktorý svojimi názormi len prekáža a ruší milióny, ktoré sa chcú predsa nejako zabávať.

Žiaľ, vývoj udalostí sa posúva neustále vpred, a tak zrejme bude musieť dôjsť až k onomu ťažkému nárazu ľudskej spoločnosti do steny, ktorá nečakane nedovolí pokračovať ďalej v starom, zabehnutom spôsobe života. Táto zmena príde nečakane, lebo o skutočnej situácii nemá odvahu dnes hovoriť nikto zo zodpovedných! Nesmelé pokusy nemnohých, ktoré sa už dnes ozývajú, sú prehlušené zvláštnou mantrou davu: určite sa to nejako vyrieši!

Avšak títo „chytráci“, čo takto hovoria, žiaľ, nepočítajú s jedným dôležitým momentom, a to s tým, že celý vesmír, a s ním teda i Zem, sa blíži k zásadnému prelomovému bodu, keď prichádza niečo, čo tu dosiaľ nikdy nebolo citeľné v takom zásadnom prejave účinnosti - keď prichádza zúčtovanie za život na tejto Zemi v priamej konfrontácii s jasne účinkujúcimi Zákonmi Stvorenia.

Tento rozdiel v dianí prichádza teraz k Zemi a s nevídanou silou začína zasahovať do všetkého ľudského myslenia a konania.

Súbežne s opisovanou nastupujúcou energetickou krízou to všetko teraz dopadne na pozemské ľudstvo v nečakanom prepojení. Ľudia vôbec neočakávajú, že energetické problémy môžu byť zhoršované extrémnymi výkyvmi počasia i všetkých prírodných udalostí ako sú zemetrasenia a dvíhanie hladiny morí.

Nepočítajú teda s tým, že terajšie problémy sa môžu stať v súbežnosti s vplyvmi prírodného diania nakoniec nezvládnuteľnými.

To všetko samozrejme nastáva za podmienok stále sa zvyšujúcej psychickej lability a precitlivenej nespokojnosti, panujúcej teraz v ľudskej spoločnosti. Už dnes preto možno predpovedať štrajky a protesty, ktoré z počiatočných nenápadných foriem prerastú do násilných prejavov a na vrchole diania sa môžu zmeniť na jednotný požiar nespokojnosti, čiže na možný nebezpečný stav nezvládnuteľného rabovania a s ním spojeného asociálneho konania, prejavujúceho sa nespočetnými dôsledkami zrútenia dnes ešte samozrejme fungujúcich inštitúcií ako sú zdravotnícke, sociálne, dôchodkové a mnohé iné. Prežívanie miliónov nakoniec prejde do roviny zúfalého úsilia o vlastné prežitie a prežitie ich najbližších.

Na tomto mieste len pripomíname všetkým, ktorí v tejto chvíli argumentujú tým, že niečo také je vylúčené, že vôbec nie je možné, aby sa niečo také stalo, že existujú vedecky overené štúdie, potvrdzujúce možnosť kolapsu správania a konania človeka vo chvíli, keď spoločenskú atmosféru celkom nenápadne ovládne davová psychóza určitého druhu vykorenenia z dovtedy zabehnutého rytmického pokoja života.

Treba tiež opäť zdôrazniť, že táto kapitola rovnako ako celá séria „Ľudská spoločnosť“ si nekladie za cieľ nič iné ako rozvinutie všetkých pozitívnych, vyšších hodnôt ušľachtilosti a morálnosti u každého jednotlivca ako samostatnej duchovnej osobnosti, a to práve preto, aby v uvedených kritických okamihoch v budúcom dianí smelo obyvateľstvo obstáť, a celý svoj duchovný potenciál, ktorý je nesmierne veľký, zúročilo na stupni spolužitia, na ktorom jedine má ľudská spoločnosť otvorenú cestu k prekonaniu všetkých ťažkostí, akokoľvek silných a dlhotrvajúcich. Nemožno sa v tomto smere v žiadnom prípade spoliehať na pomoc zvonku v podobe internacionálnej či globálne organizovanej pomoci. Rovnako i zmluvy, založené či už na medzinárodnej, alebo bilaterálnej rovine, rýchlo stratia v stave opisovanej krízy svoju pôvodnú hodnotu, lebo tieto zmluvy nie sú pripravené na psychické zaťaženie ľudskej spoločnosti, ktoré príde, pokiaľ sa rozhodujúco nezmení doterajší prístup ľudí k väčšej zodpovednosti v oslobodení sa od vlastného egocentrizmu, zameraného na momentálny rýchly zárobok.

Žiaľ, väčšina čitateľov už asi sama tuší, že niečo také možno len ťažko predpokladať! Ľudstvo sa teda veľkou rýchlosťou približuje k okamihu, keď pohltí samo seba svojou nenásytnosťou, ktorá sa stáva neovládateľnou.

Nebudú to teda žiadne konšpiratívne plány tajných spoločenstiev, nebude to ani dielo šialených diktátorov či teroristov, ale len následok dnes ešte neviditeľne a zdanlivo nevinne sa prejavujúcej chamtivosti burzových hráčov, ktorí teraz v nečakane zmenených podmienkach vo vesmíre, keď je všetko vystavené zrýchlenému účinku spätného pôsobenia chcenia, myslenia a konania každého človeka, privodia svojím počínaním zrútenie krehkej stability života miliárd obyvateľov Zeme.

Všetko konanie každého z nás je teraz vystavené stále silnejúcemu účinku žiarenia, ktoré prúdi vesmírom, prenikajúc všetkým, aby to posilnilo a vyhnalo do rastu. Keby sa všetci ľudia, či aspoň väčšia časť z nich, usilovala o ústretové a pomáhajúce zodpovedné konanie voči svojim blížnym, dalo by sa na tomto mieste teraz rovnako napísať, že pred nami je na dohľad naozaj nádherné a nebývalo požehnané obdobie života na Zemi!

Žiaľ, ale tak to nie je, a preto z egoizmu jedincov vyrastie najprv len obrovský neľudský prejav chamtivosti, ktorá nakoniec olúpi všetkých o všetko! Až potom bude môcť prísť prebudenie túžby po vyšších hodnotách v celej ľudskej spoločnosti.

A práve preto nabádame čitateľov série „Ľudská spoločnosť“ už dopredu k najväčšiemu nasadeniu všetkých síl na to, aby v sebe prebudili pravú ľudskosť, čistotu v konaní a myslení, ústretovosť, pokoru a tiež úctu a rešpekt k Zákonom Stvorenia, ktoré sú napokon len sformovanou, pre človeka pochopiteľnou podobou Vôle Pravečného Stvoriteľa – Svätého Boha.

S týmito hodnotami vo svojom živote možno hľadieť v ústrety všetkému prichádzajúcemu s dôverou a istotou vo víťazné prekonanie všetkého.

Teraz ešte späť k otázke: „Kedy to všetko príde?“

Na túto otázku možno odpovedať len nasledujúce: časový koeficient, podieľajúci sa na sformovaní skutočného diania, ktoré je nakoniec viditeľné a hmatateľné, je ovplyvňovaný viacerými pôsobiacimi impulzmi. Jedným z týchto dôležitých impulzov je ľudská slobodná vôľa, ktorá môže mnohé zo spomínaných udalostí buď spomaliť, alebo, naopak, urýchliť.

Celkovo možno však zjednodušene povedať, že ono dianie a s ním spojené udalosti sú takmer „za dverami“. Každý bdelý pozorovateľ sám za seba už celkom iste poznáva, v akom odstupe od uvádzaných udalostí sa zhruba nachádzame.

Celkom iste tu nehovoríme o výhľade, počítajúcom rádovo desaťročia, na to je všetko už príliš v pohybe!

Zdroj: www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

milan.s.
   6. 7. 2008, 12:01 avatar
nezvládnuteľného rabovania a s ním spojeného asociálneho konania, prejavujúceho sa nespočetnými dôsledkami zrútenia dnes ešte samozrejme fungujúcich inštitúcií ako sú zdravotnícke, sociálne, dôchodkové a mnohé iné. Prežívanie miliónov nakoniec prejde do roviny zúfalého úsilia o vlastné prežitie a prežitie ich najbližších.

Na tomto mieste len pripomíname všetkým, ktorí v tejto chvíli argumentujú tým, že niečo také je vylúčené, že vôbec nie je možné, aby sa niečo také stalo, že existujú vedecky overené štúdie, potvrdzujúce možnosť kolapsu správania a konania človeka vo chvíli, keď spoločenskú atmosféru celkom nenápadne ovládne davová psychóza určitého druhu vykorenenia z dovtedy zabehnutého rytmického pokoja života.

Treba tiež opäť zdôrazniť, že táto kapitola rovnako ako celá séria „Ľudská spoločnosť“ si nekladie za cieľ nič iné ako rozvinutie všetkých pozitívnych, vyšších hodnôt ušľachtilosti a morálnosti u každého jednotlivca ako samostatnej duchovnej osobnosti, a to práve preto, aby v uvedených kritických okamihoch v budúcom dianí smelo obyvateľstvo obstáť, a celý svoj duchovný potenciál, ktorý je nesmierne veľký, zúročilo na stupni spolužitia, na ktorom jedine má ľudská spoločnosť otvorenú cestu k prekonaniu všetkých ťažkostí, akokoľvek silných a dlhotrvajúcich. Nemožno sa v tomto smere v žiadnom prípade spoliehať na pomoc zvonku v podobe internacionálnej či globálne organizovanej pomoci. Rovnako i zmluvy, založené či už na medzinárodnej, alebo bilaterálnej rovine, rýchlo stratia v stave opisovanej krízy svoju pôvodnú hodnotu, lebo tieto zmluvy nie sú pripravené na psychické zaťaženie ľudskej spoločnosti, ktoré príde, pokiaľ sa rozhodujúco nezmení doterajší prístup ľudí k väčšej zodpovednosti v oslobodení sa od vlastného egocentrizmu, zameraného na momentálny rýchly zárobok.

Žiaľ, väčšina čitateľov už asi sama tuší, že niečo také možno len ťažko predpokladať! Ľudstvo sa teda veľkou rýchlosťou približuje k okamihu, keď pohltí samo seba svojou nenásytnosťou, ktorá sa stáva neovládateľnou.

Nebudú to teda žiadne konšpiratívne plány tajných spoločenstiev, nebude to ani dielo šialených diktátorov či teroristov, ale len následok dnes ešte neviditeľne a zdanlivo nevinne sa prejavujúcej chamtivosti burzových hráčov, ktorí teraz v nečakane zmenených podmienkach vo vesmíre, keď je všetko vystavené zrýchlenému účinku spätného pôsobenia chcenia, myslenia a konania každého človeka, privodia svojím počínaním zrútenie krehkej stability života miliárd obyvateľov Zeme.

Všetko konanie každého z nás je teraz vystavené stále silnejúcemu účinku žiarenia, ktoré prúdi vesmírom, prenikajúc všetkým, aby to posilnilo a vyhnalo do rastu. Keby sa všetci ľudia, či aspoň väčšia časť z nich, usilovala o ústretové a pomáhajúce zodpovedné konanie voči svojim blížnym, dalo by sa na tomto mieste teraz rovnako napísať, že pred nami je na dohľad naozaj nádherné a nebývalo požehnané obdobie života na Zemi!

Žiaľ, ale tak to nie je, a preto z egoizmu jedincov vyrastie najprv len obrovský neľudský prejav chamtivosti, ktorá nakoniec olúpi všetkých o všetko! Až potom bude môcť prísť prebudenie túžby po vyšších hodnotách v celej ľudskej spoločnosti.

A práve preto nabádame čitateľov série „Ľudská spoločnosť“ už dopredu k najväčšiemu nasadeniu všetkých síl na to, aby v sebe prebudili pravú ľudskosť, čistotu v konaní a myslení, ústretovosť, pokoru a tiež úctu a rešpekt k Zákonom Stvorenia, ktoré sú napokon len sformovanou, pre človeka pochopiteľnou podobou Vôle Pravečného Stvoriteľa – Svätého Boha.

S týmito hodnotami vo svojom živote možno hľadieť v ústrety všetkému prichádzajúcemu s dôverou a istotou vo víťazné prekonanie všetkého.

Teraz ešte späť k otázke: „Kedy to všetko príde?“

Na túto otázku možno odpovedať len nasledujúce: časový koeficient, podieľajúci sa na sformovaní skutočného diania, ktoré je nakoniec viditeľné a hmatateľné, je ovplyvňovaný viacerými pôsobiacimi impulzmi. Jedným z týchto dôležitých impulzov je ľudská slobodná vôľa, ktorá môže mnohé zo spomínaných udalostí buď spomaliť, alebo, naopak, urýchliť.

Celkovo možno však zjednodušene povedať, že ono dianie a s ním spojené udalosti sú takmer „za dverami“. Každý bdelý pozorovateľ sám za seba už celkom iste poznáva, v akom odstupe od uvádzaných udalostí sa zhruba nachádzame.

Celkom iste tu nehovoríme o výhľade, počítajúcom rádovo desaťročia, na to je všetko už príliš v pohybe!

Zdroj: www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   9. 7. 2008, 13:20 avatar
Každý si myslí ,že mne sa to nemôže stáť. Že človek vládne prírode a nie opačne. Človek klame sám seba, neuvedomuje , že nič nie je nekonečné. Ani ľudská chamtivosť, ani ľudský rozum.

Pokiaľ sa nezmení človek, pokiaľ hodnoty človeka sa nezmenia, ale materiálne hodnoty bude považovať za najdôležitejšie a tak sa pokúsi zmeniť prírodu na svoj obraz , človek zničí sám seba.
Príroda je silná.
Premôže človeka.
A vlastne človek zničí sám seba. To je ale nepochopiteľné pre ľudí, ktorý si nevážia život na zemi.
A pre hlúposť človeka samotného, sa stáva to, o čom píšeš Ty.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:27,  https://youtu.be/wcGrN0bVt24 Tak rychle ako to nejaky trulo v tichosti podpisal tak isto rychle...
dnes, 00:30,  Môj kamarat zas to ma naopak. Chce byť dievča a aj sa mal narodiť ako dievča rodičia mu...
včera, 19:35,  https://www.youtube.com/watch?v=nV1ODATNHpw
včera, 18:50,  Bodá jako núž, ako spieva Lucie Bílá v jednej zo svojich pesničiek...
včera, 18:43,  Ondro si dobrý človek . To viem dávno . Si človek ktorý dokažeš pomôcť podať sladkosť...
včera, 18:36,  prečo piješ okenu ? Sú dva druhy vodky jedna chutí ako okena a tá druhá tiež . Potom už...
včera, 18:34,  Toto je príjemná hudba drakov z Fínska https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc
včera, 18:30,  Ondrej ja Nie som lepší od teba....
včera, 18:26,  22...Láska bolí to si nevedel?
včera, 18:14,  To nje je prauda! Bol to utok ameriki, pisu o tom diskutujucy na...
včera, 18:13,  A viete, kto bol majiteľom lode s nebezpečným nákladom, ktorý vybuchol v Bejrúte?!!!! Meno...
včera, 17:58,  Prečo sa pýtaš na tieto otázky, ak si zjavne presvedčený, že niet Boha? Nie je to tak, že...
včera, 17:56,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? *05
včera, 17:48,  Najskôr sa skúša argumentovať . Ak niet argumentov treba utekať .
včera, 16:46,  Počul si niekedy radu: Nekŕmte trolov? ;)
včera, 16:31,  Presne elfe si trol a užitočný idiot
včera, 16:31,  Edo s tou tvojou Amerikou to ide dobre z kopca :)
včera, 16:31,  Troll a užitoční idiot
včera, 16:30,  Len opakuj elfí trole
včera, 16:30,  Banderovci vraždia obyvateľov Donbasu
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 640 bytes in 0,192 seconds)