Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Keď sa otvoria dvere k pravde!

42
reakcií
371
prečítaní
Tému 12. decembra 2019, 20:49 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   12. 12. 2019, 20:49 avatar


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2019, 23:08 avatar
1, ..... ale keď tých "dverí" je tak veľa?!
----------------------------------------------------------

"Tak už som zasa tu. V komnate s bez-počtom dverí a nie sa
kde skryť. Dal by som ti všetky moje sny, keby si mi len pomohol nájsť
dvere ,ktoré nevedú znova sem".
GENESIS /výrok hudobnej skupiny/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                 


3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   13. 12. 2019, 00:25 avatar
Existuje len jedna pravda a preto existujú len jedny dvere k nej...:-)


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 00:41 avatar
3,....Súhlasím. Ale potom prečo ty otváraš iné dvere ako ja? V čom je problém?


5.
označiť príspevok

teolog
   13. 12. 2019, 00:53 avatar
možno ty, nevedomky, otváraš iné dvere, aké nám otvoril Ježiš Kristus...?


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 14:23 avatar
5,.....a ako to robím? Tak že poslúcham Bohom vyvoleného správcu, a pomazaných bratov Ježiša Krista? Alebo ako? Aj ja chcem nájsť tie pravé dvere!


7.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 14:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 15:43 avatar
7,....tak mi helfni a pomôž mi a vyved ma z bludu,....ak si môj blížny a miluješ ma?! 


9.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 15:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 17:00 avatar
9,....ale ja verím napríklad aj z tej stránky, ktorá tiež odmieta trojicu a podobne. A tiež sa kladne stavia k Božiemu menu. Teda,....hurá, som spasený! 


13.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

teolog
   13. 12. 2019, 18:55 avatar
6 - kto je tým správcom a kedy ho Boh vyvolil?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 19:59 avatar
11,..... To si musíš zodpovedať ty. Z tvojho postoja a iných je zrejme, že vy sami si myslíte, že každý z vás je osobne tým správcom z Matúša 24,45-51.
----------------------------------------------
CITUJEM ..:
"Podobenstvo o vernom správcovi"

"45 Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm? 46 Šťastný sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. 47 Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom. 48 Ale keby to bol zlý sluha a povedal by si v srdci: ‚Môj pán neprichádza‘ 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá. 51 Oddelí ho od ostatných a dá mu podiel s pokrytcami, tam bude plač a škrípanie zubami. "
----------------------------------------------------------------------------------
A ak vnímame aj ten časový a budúci akcent v danej správe, tak vieme presne , že sa to týka aj budúcnosti, nakoľko aj správa v u Matúša v 24 kapitole sa týka aj budúcnosti. Toľko už viete, že je to "ZLOŽENE ZNAMENIE",..... a má viac spĺňaní.

A tak ak čítame v Písme: ..... „Poslúchajte tých, ktorí sa medzi vami ujímajú vedenia, a podriaďujte sa im, lebo oni stále bdejú nad vašimi dušami.“ — Hebrejom 13:17. ..... tak to sa týka všeobecne, celého systému spravovania Božej organizácie, cirkvi. Zhora až nadol. Ako vieme, všetky väčšie jednotky majú svoju hierarchiu,postupnosť vo vedení. Príklad , vojsko od veliteľa ozbrojených síl, cez náčelníkov štábov, veliteľov jednotlivých zložiek, veliteľov plukov, rôt, čiat a podobne. Tu samozrejme nejde o nejaké delenie na kňazskú triedu a laikov, ale o rozdelenie zodpovednosti smerom nadol, u tých, čo vedú zbor. Pavol to tiež vymenováva a akceptuje starších a apoštolov z Jeruzalemského zboru a ich rozhodnutia.
U Matúša teda sám Boh kladie otázku, ktorú si musí každý zodpovedať: "Kto je tým SPRÁVCOM ??? A logicky, môže byť len jeden!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z danej správy , a tiež aj z iných/podobenstvo o figovníku, Šebna,Eljakím,atď/ je zrejme, že Boh môže v tom , ktorom čase zmeniť a ustanoviť nového správcu a odstrániť neverného, ako sa aj už stalo.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale zdôrazňujem, že tu nejde o to, či je, alebo nie je nejaký duchovný správca/vedúci zbor, učiteľský úrad, rada,atd/,.....ale o súčasný postoj sveta, búriť sa a odmietať poslušnosť a autority. Je to fenomén dnešnej doby a jednoznačne ide o postoj nášho srdca a zároveň istú selekciu, kedy Boh odstraňuje, prečisťuje "plevy od pšenice"! Neposlušnosť je proste niečo, na čom stroskotala aj prvá, ľudská dvojica a márna je naša snaha, zakrývať naše pohnútky niečim iným. Aj keby naozaj niekto odišiel zo zboru,pretože sa mu stala skutočná krivda, aj tak ak taký človek zotrváva vo svojom postoji,....príde o to najcennejšie. Dané skúšky sú tým testom akosti našej viery a pokorného a poslušného srdca. Ak niekto týmto testom neprejde, má smolu. V Písme sú na to pekné príklady. Teda, alibizmus človeka nič na tom nezmení!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak si tiež predstavíme celosvetové kazateľské a vyučovacie dielo, ktoré daný správca koná, tak je nemysliteľné, aby sa to dokázalo ignoranciou duchovného správcu a tvrdením, že "BOH ÁNO? ALE CIRKEV/SPRÁVCA/ NIE !"

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                                 

A vyvolil ho vtedy, keď "súdil Boží dom",.....daný "ostatok" ,....... ktorého prečistil,....a potom z neho urobil postupne "duchovný národ".
"Z maličkého sa stane tisíc a z malého mocný národ".Izaiáš 66,22
Ale je veľmi veľa znázornení, predobrazov a textov ktoré poukazujú na tohoto správcu! Ale je zrejme, že vy ste tým veciam neporozumeli a aj preto tie vaše slová, ataky. Ale búrite sa proti Bohu,...nie proti človeku. A váš boj je vopred prehratý! 
Ak už nepoznáte Písma/čo je jedna vec/, tak už len keby sa niekto držal zdravého rozumu, tak nemôže spochybňovať duchovného správcu v Bohom vyvolenej organizácií, cirkvi!
Mimostojaci=mimostojaci od záchrany, od Božieho kráľovstva.                          


14.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

teolog
   13. 12. 2019, 23:30 avatar
Svedkovia Jehovoví je jediná organizácia na svete, ktorá nesie meno Stvoriteľa, Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru, Jehovu Boha, ktorý ju až dodnes používal zázračným spôsobom po celom svete, aby splnila úlohu Ježiša Krista o zvestovaní a učení dobrého posolstva o Božom Kráľovstve! Ale nie všetci v nej sú verní a rozvážni...! Existuje medzi nimi až dodnes Muž Nezákonnosti a verejne sa vyhlasuje za boha - 2. Tesaloničanom 2:1-4


16.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 23:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 15:29 avatar
16,.....dnes je najväčším, poznávacím znakom pravosti kresťanstva,- zvestovateľská kampaň JS,...... a tento fakt nikto nezmení,....a ani sa k nemu nepriblíži! Aj to o niečom svedčí,....a tým sa aj napĺňajú mnohé proroctvá!
Boh nevedie a nepotvrdzuje tých, čo "Bohu nevedia prísť ani na meno". A slúžia filozofickému Bohu, démonskemu, trojjedinému drakovi! 


26.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   14. 12. 2019, 15:32 avatar
25/ Dakujem za pobavenie!!!)))


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 16:17 avatar
26,.....za málo. Ale tá skutočná zábava ešte len príde. A to, že nikto tomu neverí, nech ťa neodrádza! Pozri, kto uveril v to, že Ježiš je mesíáš,....alebo že bude sväté mesto chrám zrovnaný so zemou v 1 storočí?
Kresťanom sa za tieto tvrdenia smiali. A čo prišlo v roku 70 n.l.?
To hádam už vieš,....a poviem ti, ak si čítal "Židovskú vojnu"/Josef Flávius/, tak vtedy sa už židia "nebavili" a zamrzol im úsmev na tvárach. A tiež hádaj, prečo to vždy bolo pre niekoho prekvapenie, keď Boh zasiahol? /potopa, Sodoma a Gomora, prvé a druhé zničenie Jeruzalema, atď/
Lebo ľudia sú nepoučiteľní, a na svet nazerajú len skrze prítomnosť a neuvažujú o budúcich veciach skrze Božie slovo!
A tak si myslím, že tak často zdôrazňované Ježišove slová o "BDELOSTI" sú viac ako namieste. Baviť sa budeme potom, až prežijeme?!   
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk              


28.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   14. 12. 2019, 16:33 avatar
27/ Prosim ta preco k Bohu by mala viest len jedna cesta???))


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 19:52 avatar
28,.....aj ja by som sa potešil keby ich bolo viac, tých ciest. Ale proste tak to nie! Celá Biblia je proti takejto predstave.
Ak Biblia radí, varuje že "máme vyjsť z Veľkého Babylonu", tak hádaj odkiaľ to máme vyjsť? Zjav.18,4.
A ak tak neurobíme, máme veľký problém. A aj zdravý rozum to nemôže pripustiť. Ak je peklo,....potom nemajú pravdu tí, čo tvrdia , že neexistuje a naopak. Nemôže byť oboje pravda. A už aj preto, že mnohé náuky/hlavne peklo a trojica/ Boha dehonestujú a sú veľkým priestupkom. Pavol v Písme píše, „Ale hovorím, že veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“ ?(1. Korinťanom 10:20) To sa v 1 storočí vzťahovalo na všetky náboženstvá , okrem jediného, kresťanského zboru.
Viacej aj tu:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  

Alebo inak,....čo myslel Ježiš "úzkou cestou k životu"?......a čo "širokou cestou k smrti"?  


34.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 19:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 20:36 avatar
34,....tak ako v jednom človeku nemôže byť aj "Boh v plnom slova zmysle",....a aj "človek v plnom slova zmysle" !!! Bohočlovek ??!!!  


40.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Jehova
   14. 12. 2019, 20:56 avatar
Aj spaľovanie židov v plynových komorách


42.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 19:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 23:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 15:15 avatar
17,..... ale nikdy nie ako JS. Mám dosť rokov, ale som nikoho za celý život nevidel zvestovať , až na dve výnimky, kde sa u nás objavili adventistky. A to sa dá vztiahnuť aj na iné lokality s istými rozdielmi. A na všetky náboženstvá, mimo JS. JS každý deň po celom svete oslovujú ľudí všade a porovnávať to s niekym iným, je ako keby si porovnával myš so slonom.
A Krišnaiti a iní ani nevedia čo je to "dobré posolstvo o Božom kráľovstve". Ich "spevy" si teda môžeš dať za klobúk, ty purana! 
Celosvetová zvesť je to, čo dnes robia iba JS a to spôsobom, ako aj prvotní kresťania. 


30.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 20:34 avatar
30,...... ľudskými silami by JS toto dielo nikdy nemohlo konať. A to ešte nepoznáš detaily tohto diela,....jeho rozsiahlosť,.....a kvalitu.
JS dnes prekladajú do najviac jazykov/aj tzv.skoro mŕtvych/ a ich biblickú literatúra je tlačená v takých nákladoch, v ktorých sa jej nevyrovnajú iné náboženské periodiká na celom svete.
Nikdy by to sa nedokázalo bez pomoci Boha, a ak by to aj fungovalo, tak len veľmi krátko.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A navyše celosvetové oznamovanie dobrého posolstva o Božom kráľovstvo je spojené so záverom tohto sveta,.... s príchodom Krista,.....a zásahom Boha!
Toto je tá ...."ŽATVA" ........ o ktorej rozprával Ježiš aj v podobenstvách.(Mat. 13:30, 39) ....Mat.24,14,. Ef.1,9-10
A je nemožné aby niekto ešte napodobnil túto činnosť JS. A vieme aj prečo? Čas tomuto svetu už vypršal!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JEREMIAŠ 8,20 ...... "„Žatva sa pominula, leto je pri konci, ale my sme neboli zachránení!“

                              


39.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 15:26 avatar
15,.....teológ, ale môže človek ako ty, alebo ja určovať ,kto je rozvážny a kto nie? Nechápem ťa, na jednej strane tu ospevuješ niekoho a druhou vetou tvrdíš opak. A tiež aj z tvojho postoja "oddelenosti" si každý utvorí dojem, za ktorý budeš braný na zodpovednosť. A "človek neprávosti" v biblickom kontexte bol na scéne už pred vyše tisícročím, a je to "duchovenstvo trinitárskeho kresťanstva",....a nie nikto iný! Teda, akokoľvek by si chcel mať pravdu, tak ju nemáš! A svedkovia/ako organizácia,cirkev/ neboli v 2-4 storočí na svete, keď sa sformoval onen "človek neprávosti". Tento "človek neprávosti" sa už formoval v časoch Jána a po jeho smrti bol už na svete. Sám o tom píše. A to len poukazuje, že máš značné medzery v chápaní základných právd Písma.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 15:09 avatar
14,....ja som nespomenul ešte mnoho textov, ktoré poukazujú, kto dnes koná Božiu vôľu,....a koho si Boh vyvolil?!
A Ježiš povedal opakovane, že "máme poslúchať vo všetkom týchto pastierov". Dokonca sa im "podriaďovať", a to je značne odlišný termín poukazujúci na fakt, že ich musíme poslúchnuť, aj keď nejakej otázke, situácií atď -, nerozumieme. A "diktátori" sa všade inde ale u JS nie. U iných keď zavelí biskup, vojenský kaplán, tak všetci idete "prejavovať lásku" svojim blížnym tak, že ich likvidujete. Aj preto , takýchto pastierov Biblia označuje ako "Sodomskí diktátori"! A to nebudem zachádzať do histórie hlbšie, lebo tam by to "diktátorstvo" bolo ešte viditeľnejšie.
A Diotrefes nebol "samozvaný správca",....ale len nejaký starší a podobne. "Správca" je úplne niekto iný, a ty si to pletieš.
Aj v zboroch to nestojí na jednom alebo dvoch starších. Ale o tom nevieš tiež nič, lebo nemáš poznanie Písma.


29.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 18:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2019, 20:19 avatar
29,...... ale episkopos a podobne nie je "správca". Máš v tom guláš.

Citujem Bibliu, aby si tu nepísal hlúposti: ...... "
Podobenstvo o vernom správcovi"
-----------------------------------------------
"45 Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm? 46 Šťastný sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. 47 Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom. 48 Ale keby to bol zlý sluha a povedal by si v srdci: ‚Môj pán neprichádza‘ 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá. 51 Oddelí ho od ostatných a dá mu podiel s pokrytcami, tam bude plač a škrípanie zubami. "

A tak, čo má spravovať daný správca? Aký "pokrm a načas im má dávať"?/ovečkám/

Je tým správcom nejaký, jeden starší v nejakom zbore? Alebo je to skupina zodpovedných pastierov , čo sa majú starať o svoje ovečky a sýtiť ich? A ktorý má Božie schválenie?!
------------------------------------------------------------------------------------
Teda, čo radí Biblia? " Deti, poslúchajte svojich rodičov vo všetkom, lebo to je milé Pánovi!" Kol.3,20

Ak majú pozemské deti poslúchať svojich telesných otcov, matky,.....nemali by tak robiť Božie deti v kresťanstve a poslúchať vo všetkom svojich duchovných pastierov,....a svojho nebeského Otca? Alebo poslúchneme len vtedy, keď sa nám to hodí?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evanjelický preklad Žid 13,17 ..... "Poslúchajte svojich vodcov a podriaďujte sa im, veď oni bdejú nad vašimi dušami ako takí, ktorí budú účtovať z toho; nech to robia s radosťou, a nie so vzdychmi; lebo to by vám nebolo na úžitok."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Katolícky preklad Sk 20,28 ........ "Dávajte pozor na seba a na celé stádo, v ktorom vás Duch Svätý ustanovil za biskupov, aby ste pásli Božiu Cirkev, ktorú si získal vlastnou krvou." ..... ak neposlúcham tých, čo pasú stádo, koho podla daného textu neposlúcham: Máš pravdu: "Božieho ,svätého ducha, teda samotného Boha!

A tak naozaj máme byť vo ...."VŠETKOM" .....poslušný?  

Nech odpovie opäť Písmo: ..... Evanjelický preklad 2K 2,9 "Veď preto som aj písal, aby som sa presvedčil, či ste vo všetkom poslušní."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme, od Boha má výnimku len Foton a ešte jeden. Tí nemusia poslúchať vo všetkom. .    

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                               


38.
označiť príspevok

Altair muž
   14. 12. 2019, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2019, 23:57 avatar
Tentokrát som pozorne viackrát prčítal shagarove vyjdrenia a nemá to chybu, proste v tom, o čom píše nehovorím, že má pravdu, ale ja s tým súhlasím. Nezakrávam tým obrovské rozpory medzi katolíkmim a jehovistami, ale s tým, čoho sa tu dotkol súhlasím.
Jednoduchšie by som povedal, že váš otec, nech je len jeden a váš učiteľ nech je len jeden.
Ježiš postavil cirkev ne jednom zodpovednom loveku a nie na räznych zboroch a zhromaždeniach, kde si každý zahlasuje a takmer necíti zodpovednosť a častokrási ani nevšimmne,že hlasuje proti sebe samotnému.
Ja ako dôverník som nemohol presadiť, aby sme si tepelne zaizolovali domn akoniec som povedal a dal do uznesenia, že tí, čo budú hlasovať proti zatepleniu, doplaia nám, ktorí sme chceli zatepliť vyhodené peniaze do vzduchu. Vtedy som si myslel, ž tobude nejakých 25 až 30%. Ale oni: Ja nedám do fondu opráv, ani cent navyše !! Ale ak už som začal s týmto doplácaním, potom predsa len niektorí zmäkli k zatepleniu došlo, ale iba stropu a pivníc.Aj tak sme zostali ako jediný barák zo starých murovaných činžákov na fonočordeso starou omitkou bez zateplenia. Keď však prišla prvá faktúra po zaizolovaní, z hrôzou som zistil, že za kúrenie sme platili šte menej, ako polovicu az tých, čo bolo priti zatepleniu som nestretol nikoho hádam aj pol roka.A to nehovorím o tom, kolko penazí zme zbytočne vyhodil pred tý za ie dlhé roky a kolko stále eštze vyhadzujeme, lebo steny zostali bez izolácie holé dodnes. Nehovorím, že všade to išlo hladko, ale ak sa človek pozerá pri hlasovaníní to, kolko ušetrí na tom on sám, nemá problém, ani ten najsprostejší, ale ak sa hlasuje, že my si presdíme tvoje a robia sa skupiny, kto za a kto proti, zabudne sa podstatu veci, o čom sa hlasuje a zrazu zstíme, že všetky domy sú dávno na poriadku, iba náš nie. A tak idete dnes po ulici a podľa omu vidíde kde žijú akí ............. .-
Preto si myslím,, že demokracia vystihne vždy presne priemernú priemernú inteligenciu hlasujúcich, ale len velmi málo pravdu., čo mala byť hlavná podstata hlasovania a demokracie. A toto sa robí dnes vo svetovej polike, čo na tom, že hlasovaním počkodíne sami seba, veď vraj peniaze nie sú všetko, ale hlavne ža tie kurvy nepúustíme k moci.
Az tohoto dôvodu si myslím, že je neporovnateľne lepšie, ak ježiš postavil zodpopvednosť za cirkev na jedného človeka, ako na kadejaké zbory, kde che každý vládnuť a väčšinou čím najväčší somár, tým je skalopevnejšie prtesvedčený o svojej blbosti že to je je tá pravá pravda, ktorá potom zbytočn poškodzuje tých, čo sú k pravde bližšie. To že oni škodia sami sebe, to je odmena za ich nevedomosť, alebo špinavosť, ale že tým škodia aj iným, to donoca beú ako výhru nad skutočným rozumom.
Ježiš založil cirkev v pekle, vo svete kniežaťa tohoto sveta a povedal, že brány pekelné ju nepremôžu, ale kolkí už od vtedy prišli do královstva nebeského, ale to nebolo len tak, ten plot a tie brány prekonať.
Aj komunisti nás ohradili vo varšavsklej zmluve a ľudia predsa lensa dostali niektorí za plot, niektorých pri tom zastrelili a niektorím sa to podarilo, za cenu rizika, prenasledovania rodina a podobne.
A na túto záchranu čakáme aj my, aj my dúfame, že plot hrôzy, ku ktorému sa nesnel priblížiť človek na niekolko kilometrov sa zrazu premenil na bezcennú haraburdu a tým pádom definoval všetzkých, čo tento plot postavili, chránili a strielali pod ním ľudí len preto, že chceli prejsť do sveta, kde sa žilo lepšie , definoval ich tiž ako bezcennú haraburdu.
VBo fatime bolo povedané, že tam sa zachráni cirkev a tá poptom zachráni celý svet.Teda to je naša ulohazachrániť tento svet od zla a zlých a bude tu pokoj, ako v raji.
Najväčší symbol tohoto sveta je symbol zväzok klúčov, korý už viacej nebudeme potrebovať, lebo nebudeme sa báť o svoj majetok o svoju rodinu, lebo zlí a zlodeji tu úž nebudú.
Aj na afrických stepiach sú tisícové stáda byvolov, ale ak sa zdvihne svorka levovo, zdvihne sa celé stádo, lebo šelma loví aj tým, že obeť paralyzuje aj strachom, ale mnohí sme už videli vídeá, ako byvol zoberie leva na rohy a vyhodí do výšky hádam aj 4 metre. Zriedkavé výnimky,ale sú.Na toto sú dobré zhromaždenia, vedieť sa ako väčšina brániť proti zlej menšine.
A tak stále pre nás platí , to čo povedal boh pri vyhnaní z raja, ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu. Za ľudstvo to nikto neurobí a už vôbec nie cirkev, ak by to chcela urobiť, bolo tu už tisíce možností., ale neurobila a neurobí, lebo nie je na správnej strane,na ktorej je boh, ktorý toto nariadil a zrejme asi budem súdiť všetkých korí boli a sú zodpovední za to, že irkev nič neurobila. Boh nie je idiot a mnohí tu pravdu poznajú a nič nerobia proti nej a čkolvek si odhlasovali na svojich zhromaždenich, nie je jeho, lebo len jeden je zodpovedný a nikto iný mu v tom nesmie brámiť.
Lebo pravdu nemožno roztrhať na nakúsky a každému z nej dať a ešte horšie je je zozbierať v zhromaždení všetky pravdy a vytovoriť jednu správnu. lebo dmokracia nie je hľadať pravdu, hľadá sa priemer, korému sa má každý prispôsobiť a prispôsobením niečo zo svojej pravdy obetovať a preto jeden človek má len jednu pravdua jednu zodpovednosť, ale ak je jednému daná takáto moc a on ju zneužije, je zločinec a získava trest zločinca, ale ak ju využije pre všetkých, získava odmenu najvyššieho. Vy všetci tu hľadáte pravdu, ale základná chyba je vtom, že ju hľadáte mimo evanjelia, hľadáte ju v noci iba tam, kde je svetlo, kde nie je svetlo, je tma, tam určite nič nenájdete, pachtíte sa a neviete sa dočkať denného svetla, lebo zabúdate, že pravda sa dá hľadať v evanjeliu kedykolvek a kde kolvek, lebo pravda evajelia je svetlo samé o sebe.
A svetlo svieti vo tnách a tmy ho neprijali, ale tým, ktorí ho prijali dal a dá večný žiot.


19.
označiť príspevok

teolog
   14. 12. 2019, 02:56 avatar
17 - tu nejde len o zvestovanie po celom svete! Tu ide o zvestovanie po celom svete v mene Jehovu Boha!


24.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 12. 2019, 15:26 avatar
A co chcete v mene boha Janka ci jehovu zvestovat ? Vies co nechcem to vediet pokial nemienite zvestovat ludom a ucit ich ako sa spojit s duchom svatym nerobte radsej nic a nezavadzajte


22.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 12. 2019, 15:23 avatar
Tak a teraz pravdu ten Havran co sa obuva do blahu to je ten havran ktory pise aj tu na fore ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:28,  132. tak ako ty si váziš a si rád ze som darovala bezdákovi prachy . lebo tebe ide o pomoc...
dnes, 01:21,  2, ...... https://upload.emefka.sk/posts/new/img1/61/12/86112.png *39*13...
dnes, 01:09,  2, .... Potom Pán, Boh, povedal: "Nie je dobre byť človeku samému. Urobím mu pomoc,...
dnes, 01:05,  Myslím si, že až moc konkrétne, jak kretén. *13*13
dnes, 01:03,  69. tak ti napíšem konkrétne . keby ti šlo naozaj o dobrú vec ( v tomto prip. o bezdomovcov)...
dnes, 00:57,  Myslíš so snobmi, so spamermi, s buržujmi? Áno, mám.
dnes, 00:56,  Nekonkrétna veta je veta bez významu.
dnes, 00:53,  2, ..... niekto by ale mohol povedať, že to Bibliou predpovedané "odpadnutie" a...
dnes, 00:48,  66. Lemmy, tu je názorná ukázka ako ti zálezí na bezdomovcoch . okydavat ludí ktorí pomohli
dnes, 00:47,  53. Lemmy, ty máš nejaky mentálny problém?
dnes, 00:45,  Nesťažujem sa, ale ani neklamem ako Bižutéria alebo Zuzka. Žobráci nemajú radi falošnice.
dnes, 00:44,  Vyhrážaš sa mu ?
dnes, 00:43,  Na čo sa sťažuješ. .. môžeš sa mať aj horšie. ..
dnes, 00:42,  Veď to aj je bižutéria a si myslela, že ju neodhalíme.
dnes, 00:42,  Zarátal som aj prvé odvody.
dnes, 00:41,  Zuzka, nehnevaj sa, ale prejavuješ sa tu ako falošnica Bižutéria.
dnes, 00:40,  Ja za dva litre by som zamestnal dvoch, ale bižutéria ojebuje, to je zjavné.
dnes, 00:40,  Nenadávaj tu toľko, dobre?
dnes, 00:39,  Ja za 2 000 € by som žobráka zamestnal natrvalo, aj keby len pásol kravy.
dnes, 00:38,  No jemu mu ako mu sa musí ak byť sa musí.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 809 bytes in 0,209 seconds)