Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Keď sa lož stáva pravdou - "Da Vinciho kód"

34
reakcií
8152
prečítaní
Tému 20. marca 2008, 11:37 založil luckap.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luckap
   20. 3. 2008, 11:37 avatar
Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Na Bibliu a na kresťanstvo sa útočí a bude útočiť. V poslednej dobe mysle a srdcia mnohých ľudí, ktorí nie sú zakorenení vo viere, zavádzajú kniha a film Da Vinciho kód. Úprimní ľudia sú zmätení, ostatným to hrá do karát a zasa majú nejaké argumenty a teórie. Nejde o nič, čo by našu vieru mohlo akýmkoľvek spôsobom vyvrátiť. Naopak, ukážme všetkým, ktorí sa z knihy tešia, aké sú tam nezmysly.

Kto klame koho?

Da Vinciho kód je bezpochyby zaujímavý román. Nečakané záhady a prekvapujúce kódy vyvolávajú dojem, že ide o dôveryhodné posolstvo a autora plného vedomostí. Mnohí čitatelia si myslia, že kniha ich privádza k poznaniu starých historických právd, ktoré cirkev skrýva.

Keď človek vníma túto knihu viac ako len dobre vymyslený príbeh, ocitne sa na tenkom ľade. Kniha je totiž plná prehnaných tvrdení, zlých vysvetlení, nepravdy a falšovania histórie. Napirek tomu je v knihe zdôrazňované, že všetky teórie a tvrdenia sú podporené vedeckým výskumom serióznych vedcov. Realita je však úplne iná. Kto teda v skutočnosti skrýva pravdu?

Neexistuje žiadny seriózny vedec - historik, ktorý by podporil konšpiračné teórie a historické klamstvá, nachádzajúce sa v knihe. To všetko z jednoduchého dôvodu: kniha sa opiera o špekulácie a vymyslené zdroje. Dan Brown má dobrú fantáziu, ale ako znalec histórie Európy a cirkvi je neschopný. Prečítajte si prečo.

Priorstvo Sionu?

Všetky udalosti v knihe sa točia okolo tajného spolku Priorstvo Sionu a dokumentov, ktoré tento spolok ukrýva. Na začiatku knihy Dan Brown píše: "Priorstvo Sionu je európska tajná organizácia, ktorá bola založená v roku 1099. Táto organizácia stále existuje." Skutočnosť je však iná. Historickým faktom je, že Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo. Ide tu o vydarený podvod Francúza Pierra Plantarda, ktorý zomrel v roku 2000. Vyrobil falošné dokumenty a dokázal podviesť pisateľov kníh "Svätá krv" a "Svätý grál". V roku 1970 sa pokúsil vytvoriť mýtus o sebe, že je posledným majstrom tajomného spolku Priorstvo Sionu. Jeho podvod však bol v osemdesiatych rokoch odhalený. Na polícii sa priznal, že si to všetko vymyslel.

Na stránke www.priory-of-sion.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sa nachádzajú dôveryhodné informácie o Pirrovi Plantardovi a jeho vymyslenom Priorstve Sionu.

Tajné dokumenty?

Na stránke Fakty v "Da Vinciho kóde" Dan Brown píše: "V Národnej knižnici v Paríži sa v roku 1975 našli pergameny nazývané Les Dossiers Secrets, dokumenty, ktoré identifikovali členov Priorstva Sionu. Medzi inými tam boli Isaac Newton, Boticceli, Victor Hugo a Da Vinci."

Skutočnosť je však takáto: pergameny Les Dossiers Secrets boli vyrobené Pierrom Plantardom a jeho priateľmi. Falošné dokumenty prepašovali do archívov knižnice. Podvod bol odhalený a Plantard s priateľmi sa priznali. Dan Brown klame čitateľov, keď tvrdí, že dokumenty sú pravé a podávajú spoľahlivú historickú pravdu.

Keď sa človek dozvie, že Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo a že Les Dossiers Secrets sú kriminálnym podvodom z roku 1970, dôkazy v knihe Da Vinciho kód padnú ako domček z karát. Leonardo Da Vinci nebol nikdy žiadnym šéfom Priorstva Sionu, ktoré ani nikdy neexistovalo. Ani on ani nikto iný nemal žiadne tajné informácie o Ježišovi. Tvrdenia Da Vinciho kódu o Svätom Grále a truhle plnej dokumentov z Ježišovej doby, o tajných kódoch v Da Vinciho maľbách sú šikovným výmyslom a výplodom fantázie. V románe bývajú výmysly samozrejmosťou, ale keď sa vydávajú za historické fakty, je to klamstvo.

Ježiš?

"Pozícia Ježiša ako "Božieho Syna" bola po povýkrát navrhnutá a prijatá po voľbe na koncile v Nicei. Dovtedy považovali nasledoníci Ježiša za smrteľného proroka...veľkého a dôležitého človeka, ale stále len človeka. Bežného človeka." (Da Vinciho kód, kapitola 55)

Tieto a ďalšie podobné tvrdenia protirečia historickým faktom. Ježiš bol uctievaný ako Boží Syn od počiatku cirkvi. Ešte z doby pred Konštantínom bolo nájdených a zdokumentovaných množstvo dokumentov a stovky citátov, ktoré to dokazujú. Tvrdiť, že Ježiša považovcali až do koncilu v Nicei v roku 325 za bežného človeka, je trochu nahlúple falšovanie histórie.

Kniha Da Vinciho kód tvrdí, že cisár Konštantín vydal v roku 325 zrevidovanú a prepísanú Bibliu "potom, ako skôr napísané evanjeliá boli zhromaždené a spálené" (kap. 55). Podobne ako ostatné tvrdenia v knihe aj toto je výmysel. Pravdou je, že existuje mnoho prepisov Biblie z druhého storočia, čo je dávno pred Konštantínom. Práve z týchto materiálov je prekladaná Biblia, a nie z nejakých vymyslených materiálov, ktoré by nadiktoval Konštantín.

Da Vinciho kód tvrdí, že "gnostické evanjeliá" sú dôveryhodnejšie ako 4 evanjeliá, ktoré máme v Biblii. Takéto tvrdenie protirečí vedeckému skúmaniu a výsledkom. Biblické evanjeliá boli totiž napísané, kým žili ľudia z Ježišovej generácie. Gnostické evanjeliá boli písané 100 - 250 rokov po Ježišovej smrti.

Dan Brown pravdepodobne ani nečítal gnostické evanjeliá, pretože všetko, čo o nich hovorí, je chybné. Podľa Da Vinciho kódu "opisujú tieto dokumenty Ježišove skutky veľmi ľudskými termínmi" (kap.55). Pravdou však je, že gnostické evanjeliá obsahujú takmer výlučne len Ježišove reči a nehovoria o skutkoch.Je to úplne opačne, ako tvrdí Dan Brown, pretože v gnostických evanjeliách je Ježiš predstavený ako super duchovný a nedosiahnuteľný učiteľ, ktorý je vzdialený ľudskému životu. Len 4 biblické evanjeliá poznajú Ježiša ako toho, kto sedí, je, plače, je nahnevaný alebo unavený a stará sa o slabých a odmietaných. Len v nich Ho stretávame ako skutočného človeka a milosrdného Spasiteľa.

Mária Magdaléna?

"Ježiš bol prvým feministom. Chcel vložiť budúcnosť cirkvi do rúk Márie Magdalény." (kap. 58)

Hlavné postavy v knihe Da Vinciho kód tvrdia, že Ježišovým plánom bolo založiť kráľovský rod tým, že sa ožení s Máriou Magdalénou a budú mať deti. Mária Magdaléna bola označená Ježišom ako vodca cirkvi a bohyňa. Mala byť garantom "svätého ženského" v budúcnosti cirkvi a uctievaní Boha. Ježišovým plánom bolo totiž uviesť svätý pohlavný styk ako centrálny rituál pre svojich nasledovníkov, pretože "skrze súlož sa muž stáva celkovo duchovným a je v kontakte s Bohom." Takéto teórie sú prezentované v kapitolách 28, 60 a 74.

Podľa Da Vinciho kódu sa Ježišovi plán nevydaril a tehotná Mária musela utiecť do Francúzska. Narodilo sa jej dievča Sára a jej deti sa povydávali a poženili do francúzskej kráľovskej rodiny. 2000 rokov to cirkev skrývala pred svetom. Podľa Da Vinciho kódu Priorstvo Sionu stráži tisíce dokumentov, ktoré odhaľujú Ježišov pôvodný plán, ale jedného dňa sa to všetci dozvedia.

Naozaj "úžasná teória" pre úspešný román. Avšak totálny nezmysel z pohľadu histórie a zdravého rozumu. Žiadne historické dôkazy, zdroje alebo stopy. Žiadna tajná organizácia Priorstvo Sionu, ktorá by také niečo strážila.

Kód Leonarda Da Vinciho?

"Da Vinci dostal od Vatikánu stovky lukratívnych úloh na maľovanie kresťanských motívov. Neboli výrazom jeho vlastného presvedčenia, ale išlo skôr o ekonomické dôvody." (Kap. 8)

V knihe Da Vinciho kód je veľa tvrdení o Leonardovi Da Vincim, ktoré nemajú žiadny historický základ. Napríklad, v priebehu svojho života maľoval pre Vatikán len raz, a nie viac než stokrát, ako to tvrdí kniha. Kniha obsahuje mnoho takýchto nehistorických opisov života a diela Da Vinciho.

Keď sa v knihe špekuluje okolo mena Mona Líza, zjavne Dan Brown nevie, že maľba dostala toto meno 31 rokov po Da Vinciho smrti. On sám nikdy svoj obraz tak nenazval.

Keďže Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo, nevedel Da Vinci nič o tajomstvách, ktoré kniha predstavuje. Znalcovia umenia študujú Da Vinciho dielo už 500 rokov. Nie je tak trochu naivné veriť, že spisovateľ, ktorý sa živí kriminálnymi románmi, zrazu objaví množstvo symbolov a kódov, ktoré predtým nikto nevidel?

Jedným z príkladov je maľba Posledná večera. Dan Brown si je istý, že osoba napravo vedľa Ježiša je žena. 500 rokov všetci vedeli, že tou osobou je Ján, najmladší z učeníkov. V dobe Da Vinciho bolo úplne bežné maľovať veľmi mladých mužov s ženskými črtami. Je na to mnoho príkladov z tej doby. A ak by na obraze bola Mária, kde je potom Ján?

Keďže Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo, Leonardo Da Vinci nemal žiadnu tajnú informáciu o Ježišovi a Márii Magdaléne. Zreteľným záverom jednoducho je, že Dan Brown sa opäť mýli. Veda, ktorá skúma umenie, nie je taká hlúpa, ako by si čitateľ knihy mohol myslieť.

Da Vinciho kód je zaujímavý a napínavý román. Ale nič viac. Posolstvo románu nie je pravdivé len preto, že sa tam používajú známe mená a dej sa odohráva na skutočných historických miestach. Tí, ktorí si myslia, že tvrdenia a teórie v knihe sú historickými pravdami, sú v nebezpečenstve považovať histótiu kresťanstva za nedôveryhodnú a tajomnú. Pravda to však nie je.

Voči nezmyslom v knihe, ktoré sa vydávajú za pravdy, sa neohradzuje len veriaci človek. Jasne ich vidí každý zdravý rozum.
evs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pozrite si knihu od Josh Mcdowel : www.kumran.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.kumran.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:18 avatar
Neviem, aký význam má takto rozoberať nejaký román a písať Dan Brown tvrdí, píše a pod. Ja som tú knihu čítal, veľmi sa mi páčila dejovo. Páčilo sa mi aj to, že sa odohrávala na reálnych miestach a nie za 77 horami, za 77 dolami ... . Písať, že Dan Brown niečo tvrdí. Ak si čítal viac kníh, musel si si všimnúť, že väčšina "faktov" bola rozoberaná mnohými inými autormi a Dan Brown ich len veľmi pútavo spojil v zaujímavom príbehu. Moje názory na náboženstvá, cirkev, Ježiša sa touto knihou nijako radikálne nezmenili. Ani nepoznám nikoho, koho by to postihlo. A takéto reakcie, akú si podal Ty a akú podala cirkev - myslím vynikajúca reklama na to, aby to čítalo čo najviac ľudí.


2.
označiť príspevok

luckap
   20. 3. 2008, 11:38 avatar
2000 rokov to cirkev skrývala pred svetom. Podľa Da Vinciho kódu Priorstvo Sionu stráži tisíce dokumentov, ktoré odhaľujú Ježišov pôvodný plán, ale jedného dňa sa to všetci dozvedia.

Naozaj "úžasná teória" pre úspešný román. Avšak totálny nezmysel z pohľadu histórie a zdravého rozumu. Žiadne historické dôkazy, zdroje alebo stopy. Žiadna tajná organizácia Priorstvo Sionu, ktorá by také niečo strážila.

Kód Leonarda Da Vinciho?

"Da Vinci dostal od Vatikánu stovky lukratívnych úloh na maľovanie kresťanských motívov. Neboli výrazom jeho vlastného presvedčenia, ale išlo skôr o ekonomické dôvody." (Kap. 8)

V knihe Da Vinciho kód je veľa tvrdení o Leonardovi Da Vincim, ktoré nemajú žiadny historický základ. Napríklad, v priebehu svojho života maľoval pre Vatikán len raz, a nie viac než stokrát, ako to tvrdí kniha. Kniha obsahuje mnoho takýchto nehistorických opisov života a diela Da Vinciho.

Keď sa v knihe špekuluje okolo mena Mona Líza, zjavne Dan Brown nevie, že maľba dostala toto meno 31 rokov po Da Vinciho smrti. On sám nikdy svoj obraz tak nenazval.

Keďže Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo, nevedel Da Vinci nič o tajomstvách, ktoré kniha predstavuje. Znalcovia umenia študujú Da Vinciho dielo už 500 rokov. Nie je tak trochu naivné veriť, že spisovateľ, ktorý sa živí kriminálnymi románmi, zrazu objaví množstvo symbolov a kódov, ktoré predtým nikto nevidel?

Jedným z príkladov je maľba Posledná večera. Dan Brown si je istý, že osoba napravo vedľa Ježiša je žena. 500 rokov všetci vedeli, že tou osobou je Ján, najmladší z učeníkov. V dobe Da Vinciho bolo úplne bežné maľovať veľmi mladých mužov s ženskými črtami. Je na to mnoho príkladov z tej doby. A ak by na obraze bola Mária, kde je potom Ján?

Keďže Priorstvo Sionu nikdy neexistovalo, Leonardo Da Vinci nemal žiadnu tajnú informáciu o Ježišovi a Márii Magdaléne. Zreteľným záverom jednoducho je, že Dan Brown sa opäť mýli. Veda, ktorá skúma umenie, nie je taká hlúpa, ako by si čitateľ knihy mohol myslieť.

Da Vinciho kód je zaujímavý a napínavý román. Ale nič viac. Posolstvo románu nie je pravdivé len preto, že sa tam používajú známe mená a dej sa odohráva na skutočných historických miestach. Tí, ktorí si myslia, že tvrdenia a teórie v knihe sú historickými pravdami, sú v nebezpečenstve považovať histótiu kresťanstva za nedôveryhodnú a tajomnú. Pravda to však nie je.

Voči nezmyslom v knihe, ktoré sa vydávajú za pravdy, sa neohradzuje len veriaci človek. Jasne ich vidí každý zdravý rozum.
evs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pozrite si knihu od Josh Mcdowel : www.kumran.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.kumran.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Kaonashi
   20. 3. 2008, 12:15 avatar
cheche...áno, a nabudúce tu bude niekto vyvracať Harryho Pottera alebo Pána Prsteňov...


21.
označiť príspevok

jefitto4444
   25. 3. 2008, 11:33 avatar
Iank harry potter obsahuje satanizmus


4.
označiť príspevok

Kaonashi
   20. 3. 2008, 12:32 avatar
,,Voči nezmyslom v knihe, ktoré sa vydávajú za pravdy, sa neohradzuje len veriaci človek. Jasne ich vidí každý zdravý rozum."

Ok, to môžeme uplatniť aj na Bibliu.


6.
označiť príspevok

JTull
   21. 3. 2008, 10:09 avatar
Ok, to môžeme uplatniť aj na Bibliu, na Svätá krv a svätý grál (Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln) Hlava Boha (Keith Laidler), Angeológia dejín (Emil Páleš), Kauza Kristus, Kauza Stvoriteľ (Lee Strobel) ...


5.
označiť príspevok

fajer
   21. 3. 2008, 06:46 avatar
Zdravý rozum a kresťanstvo sa vylučujú.Da Vinci nemal na výber.musel maľovať čo mu prikázali.V socializme museli umelci maľovať traktoristov budovateľov socializmu a Da Vinci musel maľovať svätých.Mal smolu ,že sa narodil v dobe temna zdravého rozumu.Celá hostoria cirvi je založená na ekonomických dôvodoch,klér má nebo na zemy a božie hoviatka po smrti.


7.
označiť príspevok

luckap
   23. 3. 2008, 15:41 avatar
Zdravý rozum musí pochopiť,že svet sa nemohol stvoriť sám,ale že vEľký tresk,evolúcia nemohli byť-že musí byť za tým Svätý,Mocný,Živý BOH.
Viete,keď som Boha spoznala zmenil môj život,nenahováram si to,ale je to pravda.Zmenil životy mnoho ľudí aj mení aj alkoholikov,narkomanov,vrahov,ale i ostatných.
Cheri, zázrak ulice -odporúčam,je to skutočný príbeh-drogovo závisleja zneužívanej ženy,ktorú BOH zmenil.
Boh sa o nás stará,aj chcete môžem napísať množstvá dôkazov,od historických až neviem po aké.
Ale o to,tu nejde,človek potrebuje Boha,potrebuje Jeho lásku,každý z nás má v srdci miesto pre DOKONALÚ LÁSKU.
Nebudem vám nič vnucovať,nemá to význam,len Božia láska je mocná,a On vás ľúbi a miluje,dokonca na vás neustále myslí a má i vaše vlasy na hlave spočítané,On na vás čaká a klope na dvere vaších sŕdc,je iby na vás či otvoríte alebo nie,ale On je to,čo človeku chýba,Boh.Adam a Eva mali spoločenstvo s Bohom,rozprávali sas Ním a On bol rád s nimi.Ale človek spravil chbu,jednostaj hrešíme a zarmucujeme Boha,ale On za nás prišiel a trpel,zomrel za nás,aby mohol byť opäť s nami,pretože po nás túži,aby sme nemuseli večne zahynúť.On chce byť naším Ockom,Priateľom,Spasiteľom.Je úžasné mať vzťah s Ním.
Mám vás všetkých veľmi rada,som rada ,že som vás mohla spoznať,možno sa nikdy neuvidíme,možno áno,možno až tam hore,v Nebi,kde nebude smrti,smptku,plaču,kde Boh zotrie každú slzu z očí,nebude hriechu,chorôb,trápenia,aledokonalá radosť a láska s Božej prítomnosti,dúfam,že sa uvidíme.GOD BLESS YOU!


8.
označiť príspevok

fajer
   23. 3. 2008, 16:35 avatar
A kde bol boh ked začala brať drogy.Co si chcel boh dokázať,že ju stiahol až na dno a potom ju zmenil.U mňa boh zomrel,ked som si prečítal dejiny inkvizície a cirkvi,žiadnu lásku som tam nevidel,ak tak k peniazom a moci. A neplač nemáš prečo.


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   24. 3. 2008, 19:45 avatar
Trošku si tu pomiešal sezonu s fazonou :-))
Dejiny inkvizície a cirkvi nepísal Boh, ale to na veci nič nemení, že cirkev vodu káže a víno pije.. obrazne povedané


9.
označiť príspevok

fajer
   23. 3. 2008, 16:36 avatar
A kde bol boh ked začala brať drogy.Co si chcel boh dokázať,že ju stiahol až na dno a potom ju zmenil.U mňa boh zomrel,ked som si prečítal dejiny inkvizície a cirkvi,žiadnu lásku som tam nevidel,ak tak k peniazom a moci. A neplač nemáš prečo.


10.
označiť príspevok

Degon
   23. 3. 2008, 16:51 avatar
Fajer, aj ja som čítal tie dejiny inhvizície a cirkvi a predsa vo mne Boh žije aj naďalej. Upevnilo ma to iba v presvedčení, že medzi ľuďmi je mnoho zla a že má mnoho tvárí a práve preto je vo svete potrebná cirkev viac, ako inokedy. Ak by vo svete jestvovalo iba dobro, či by tu mala cirkev svoj význam? K čomu a načo? Cirkev je tu potrebná práve pre tých hriešnych, asi tak, ako lekár pre chorých...


11.
označiť príspevok

fajer
   23. 3. 2008, 18:56 avatar
Ja si skôr myslím,že pôvodcom všetkej nevraživosti medzi ľudmi na celom svete,je práve náboženstvo,či je to v dejinách, alebo v dneštnej dobe.Každý deň sa o tom môžeš vidieť v správach,čo spôsobuje náboženstvo.


31.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:26 avatar
Nie celkom presné. Náboženstvo je len forma. Videl si trilógiu Pán prsteňov? Ak áno, spomeň si o čom to je, miesto prsteňa si predstav napr.: peniaze, moc, nadvláda, ovládanie ..., odmysli si podoby postáv vo filme a dosaď si reálne, konkrétne postavy. Môžeš si vybrať koho chceš : prezidenti, politici, vlády ...


12.
označiť príspevok

Degon
   24. 3. 2008, 11:36 avatar
Ja nezdieľam takúto tvoju vieru, lebo to, čo hovoríš, nie je dokázaný fakt, ale tvoja viera. Kresťania veria, že za všetko zlo môže diabol, ty zasa veríš, že za to môže náboženstvo. Žiadne náboženstvo nehlása zlo, ale práve naopak - dobro a lásku. Za tú skutočnosť, ktorú tu máme nemôže viera, ale ľudská vôľa. Pravda je taká, že sa vo svete nanaplňuje Božia vôľa, ale ľudská. Ježiš chcel túto skutočnosť zmeniť aby sa Božia vôľa naplňovala aj na zemi, ale ľudia to nedovolili. Preto musí byť tento svet oddelený od toho duchovného (v ktorom sa naplňuje Božia vôľa), lebo tieto dva svety nie sú kompatibilné.


13.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2008, 12:08 avatar
Ale koná sa v mene nejakého náboženstva a to je vlastne jedno ,či ho hlása ,alebo nie.Podľa mňa žiadny duchovný svet neexistuje a diabol už vôbec nie.Diabol je iba nepolapiteľný vinník,na ktorého sa náboženstvo vyhovára.


14.
označiť príspevok

janyjany
   24. 3. 2008, 16:29 avatar
Nikto Ti Tvoju vieru neberie.


17.
označiť príspevok

Mojka žena
   24. 3. 2008, 19:49 avatar
Asi sa ti to ani nepodarí.
Kto v mene Boha posväcuje zbrane vojakov, ktorí idú možno na istú smrť ?


19.
označiť príspevok

janyjany
   24. 3. 2008, 20:49 avatar
každý nech ide vo svojom vlastnom svetle.
Toľkí ľudia veria, že oni majú pravdu. Na veci sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Napr. z materialistického uhla pohľadu je pravda, že duchovný svet nejestvuje. Preto nehovorím, že nemáte pravdu. Ale žiadny uhol pohľadu nepostihuje celú Skutočnosť.


15.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2008, 16:32 avatar
To nie je viera,to je pravda.


18.
označiť príspevok

Mojka žena
   24. 3. 2008, 19:50 avatar
Žial, je to pravda.


20.
označiť príspevok

Kaonashi
   24. 3. 2008, 21:29 avatar
nikto netvrdi, ze kto je ateista nebude spaseny. - biblia, cirkev, veriaci...


22.
označiť príspevok

ziviec
   26. 3. 2008, 18:11 avatar
koľko ty máš rokov? hádam tak medzi 11-13, mám pravdu? BIBLIA jasne hovorí, že kto uverí a pokrstí sa, bude spasený. Zrejme si nikdy nečítala Bibliu, tak sa netvár, akoby áno.


23.
označiť príspevok

fajer
   26. 3. 2008, 18:48 avatar
A čo s tými,ktorích proti ich vôli pokrstili a neveria v boha.


24.
označiť príspevok

janyjany
   26. 3. 2008, 19:00 avatar
a čo tí, čo žijú v nekresťanských krajinách? Budú spasení?


25.
označiť príspevok

stopa
   26. 3. 2008, 21:35 avatar
Lk 13, 22-30
Mt 5, 1-11


26.
označiť príspevok

janyjany
   26. 3. 2008, 22:21 avatar
čiže človek nemusí uveriť ani byť pokrstený, aby bol spasený.


27.
označiť príspevok

stopa
   26. 3. 2008, 22:34 avatar
človek musi verit v dobro a lasku - ale to nestaci, konat skutky lasky a zit podla svedomia. ked sa tak stane, v podstate vyznava Boha, aj ked si to neuvedomuje.


28.
označiť príspevok

stopa
   26. 3. 2008, 22:46 avatar
a preco byt potom krestanom - lebo zit s Bohom sa da uz aj na zemi, Boh poskytuje ludom prave stastie, cez sviatosti udrzuje s nami kontakt a chrani nas od hriechu, odpusta nam neodpustitelne,dava zmysel zivotu ...


29.
označiť príspevok

jos24
   1. 4. 2008, 09:39 avatar
...ani som nevedel ako silno som veriaci...ale dobro a laska je najdolezitejsia najma medzi ludmi navzajom...z toho potom plynie aj to stastie...


32.
označiť príspevok

ateista muž
   5. 4. 2008, 23:43 avatar
jedna otazka:kto kedy tvrdil ze Da vinciho kod je pravda?ja som tuto knihu cital a beriem ju ako knihu zo zaujimavym pribehom ale ze by som si myslel ze t je praavda?nie.povedal niekedy dan brown ze vsetko co napise je pravda?nie.tak preco to rozoberat?tvrdil arthur conan doyle ze strateny svet je pravda?nie.Reakcia cirkvi na tuto knihu ma poburila pretoze sa tvarili ako keby niekto vravel ze je to pravda a presviedcal o tom cely svet.


34.
označiť príspevok

stopa
   6. 4. 2008, 13:56 avatar
cudoval by si sa, ale je ich dost tych, co tomu veria, to su ludia ktori sa chytia kazdej senzacie


33.
označiť príspevok

jos24
   5. 4. 2008, 23:58 avatar
...poznas porekadlo - "trafena hus zagaga" ?...


35.
označiť príspevok

ateista muž
   12. 4. 2008, 18:32 avatar
Ja tu knihu beriem ako knihu zaujimavu na citanie a tym ktory v to veria tak im to nik nekazal.Dan brown to pisal ako knihu nie ako obbornu knihu alebo dokument
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:49,  Suseda nado mnou ma fajčí na balkone. Ale proti iným fajčiarom nemá vyhrady. je pravda že...
dnes, 11:45,  (2,4,9) Hokejis, porovnávať Matoviča s Mečiarom je to isté, ako porovnávať osla s...
dnes, 11:32,  Nie DUŠA, ale DUCH ;)
dnes, 11:09,  kesha1- pozri sa ako som napísal v 28. Tak ako to vasvetľuješ ty, je len tautologický pokus,...
dnes, 11:06,  kntsz, pravdepodobne si si nevšimol vetu: „Neurónové siete však nie sú jediné, ktoré...
dnes, 10:57,  Presne tak sa prejavuje odveký boj materiálneho a duchovného chápania sveta. Materializmus a...
dnes, 10:52,  Na to vždy odpovedám rovnako: Ja za to nemôžem, že nič neviete naisto. :)
dnes, 10:51,  Era aj havran :-) Cize , ako vzdy dospeli sme ku tomu , vsetko je otvorene a nic nevieme naisto...
dnes, 10:48,  kesha1- to sa dá však chápať aj z celkom protichodného stanoviska, keď základňou je...
dnes, 10:48,  Tiez si to myslim . Zaroven toto nijako nevylucuje , ze nad hmotou , alebo ,,za nou,, stoji...
dnes, 10:45,  Zamýšľať sa môžeme. V princípe je to preto, lebo náboženské veci nie sú...
dnes, 10:41,  Hmota je systém ktorý definuje racionalitu. Nadstavbou hmotného sveta je duchovný svet v...
dnes, 10:36,  Zamysli sa , ze preco , okrem nanozenstva , nic ine vevyzaduje slepu vieru bez akychkolvek...
dnes, 10:29,  + dodatok: - Klamári, iluzionisti, podvodníci a ľudia žijúci v omyle naozaj existujú.
dnes, 10:28,  - Určite je pravda, že mnohým stačí sladká nepravda. - Nie je pravda, že každý je...
dnes, 10:23,  Nieco si neoverujeme , ale je to nakoniec mozne overit , ak by niekto velmi chcel a Nieco si...
dnes, 10:02,  Určite máš k takému záveru svoje dôvody. Rovnako aj ja mám svoje dôvody myslieť si,...
dnes, 09:57,  Suhlasim Jedine v com sa rozchadzame bude , ze pocet tych , ktori nieco objektivne vedia je...
dnes, 09:54,  To podľa môjho názoru nie je tak vždy. Ja rozlišujem tých, ktorí vedia a druhých,...
dnes, 09:45,  Zakladom je vzdy VERIS - spasa , odmena NEVERIS - trest , zanik To je tak ubohe , ze...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 619 bytes in 0,233 seconds)