hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde končia hranice zdravého rozumu? 5 časť

príspevkov
34
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 10.11.2016 10:12 Shagara
posledná zmena 12.11.2016 18:09
1
10.11.2016, 10:12
1. Korinťanom 15:27, 28 uvádza:
"27 Lebo [Boh] „podrobil všetko pod jeho nohy“. Ale keď hovorí, že „všetko bolo podrobené“, je zrejmé, že s výnimkou toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 Ale keď mu bude všetko podrobené, potom sa aj sám Syn podrobí Tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh každému všetkým".
O čom hovorí tento jasný a zrozumiteľný text?
Nuž o tom,čo stále tvrdím,a tvrdil to i sám Kristus a zdôrazňuje to i Biblia,....že Boží syn Ježiš a jeho Otec,Všemohúci Boh sú dve rozdielne osoby.
Je to zrejme hneď z úvodnej časti textu. Ak by bol Ježiš Boh,tak by mu nemusel niekto iný nič "podrobovať pod nohy", a dávať mu.
Ďalšia časť poukazuje na fakt,že Boh ,ktorý mu podrobil všetko je "výnimkou",a že ON sa nepodrobil Kristovi,z jednoduchého dôvodu,pretože je Všemohúci Bo,Najvyšší. A Ježiš,ako hovorí Biblia je "synom tohto Najvyššieho".
Z kontextu Biblie je zrejme,že Ježišovi boli "podrobení" všetci vládcovia,vlády,ľudia,atd.
Opäť kontext hovorí,že sa tak stane na konci jeho tisícročného kráľovstva. A tak ked toto kráľovstvo splní svoj účel/privedie ľudstvo a zem k dokonalosti/,ta potom sa aj "syn,Ježiš podriadi Bohu,Otcovi",.....aby Ten bol Bohom "každému/aj Kristovi/ a všetkému".
Tu nie je priestor na iný výklad a predsa,trinitári sa i tu vynašli. Vopred vytvorené ,cirkevné dogmy nadradili Slovu živého Boha. A tým si vykopali vlastný hrob.
Jeremiáš prv , vo svojej dobe mohol len nariekať: „Zavrhli samotné Jehovovo slovo, a akú teda majú múdrosť?“ Jer.8:9
A to sa stalo kameňom potknutia i dnes.
Rétorika mnohých odpadlíkov je taká,že ak povie Biblia,Boh ,že toto je biele,tam mi povieme ,že to je čierne! A tak v optike svojho vnímania , cez spomínanú trinitársku optiku , nerozlišujú trinitári jednoduché,biblické pravdy,fakty!
none
2

1. Shagara 10.11.2016, 10:12

1. Korinťanom 15:27, 28 uvádza:
"27 Lebo [Boh] „podrobil všetko pod jeho nohy“. Ale keď hovorí, že „všetko bolo podrobené“, je zrejmé, že s výnimkou toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 Ale keď mu bude všetko podrobené, potom sa aj sám Syn podrobí Tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh každému všetkým".
O čom hovorí tento jasný a zrozumiteľný text?
Nuž o tom,čo stále tvrdím,a tvrdil to i sám Kristus a zdôrazňuje to i Biblia,....že Boží syn Ježiš a jeho Otec,Všemohúci Boh sú dv...

10.11.2016, 18:34
ludsky rozum končí na božej mudrosti.....To si nevedel satanov služobník?........
Vy jehovisti ste blazni a ludskou logikou sa snazite pochopiť Boha.......Otazka trojjedinnosti je pre vas kameňom urazu.....Ale je to jednoduche a spravodlive...Ludsky rozum ste totiž povýšili nad boziu mudrosť.....

5 Lebo bláznivé Božie je múdrejšie ako ľudia a slabé Božie je silnejšie ako ľudia.

Kedy uz prestanete stavat na "presnom poznaní písma podla ľudskej logiky?)........
V biblii je jedna veta, ktorá vam musí žrať vaš skvelý rozum.....
Na pociatku bolo slovo a to slovo bolo u boha a to slovo bolo Boh.....Slovo bolo u Boha a to slovo bolo Boh.......a teraz buc mudry ty ktorý si vravíš že si homo sapiens............
none
3

2. 10.11.2016, 18:34

ludsky rozum končí na božej mudrosti.....To si nevedel satanov služobník?........
Vy jehovisti ste blazni a ludskou logikou sa snazite pochopiť Boha.......Otazka trojjedinnosti je pre vas kameňom urazu.....Ale je to jednoduche a spravodlive...Ludsky rozum ste totiž povýšili nad boziu mudrosť.....

5 Lebo bláznivé Božie je múdrejšie ako ľudia a slabé Božie je silnejšie ako ľudia.

Kedy uz prestanete stavat na "presnom poznaní písma podla ľudskej logiky?)........
V biblii ...

10.11.2016, 18:42
On uviedol biblické dôvody, nezdôvodňuje ľudskou logikou. To si si nevšimol?
none
4

3. 10.11.2016, 18:42

On uviedol biblické dôvody, nezdôvodňuje ľudskou logikou. To si si nevšimol?

10.11.2016, 18:45
akože nie......ved nepochopenie božej trojjedinnosti sa zaklada prave na ludskej logike.....ako može sa sam boh modliť k sebe?.......apd......
none
5

4. 10.11.2016, 18:45

akože nie......ved nepochopenie božej trojjedinnosti sa zaklada prave na ludskej logike.....ako može sa sam boh modliť k sebe?.......apd......

10.11.2016, 18:49
Ako môže byť Bohom syn keď je ním podla Pavla iba Otec? Ako môže byť Bohom syn keď sám Ježiš povedal že jediným pravým Bohom je Jeho Otec? Ako môže byť syn Najvyššieho Boha tým Bohom ktorého je synom? To nie je o logike, ale o tom čo je napísané v Písme. Shagara ani ja sme si tieto slová nevymyslei, mi ich rešpektujeme.
none
6

5. 10.11.2016, 18:49

Ako môže byť Bohom syn keď je ním podla Pavla iba Otec? Ako môže byť Bohom syn keď sám Ježiš povedal že jediným pravým Bohom je Jeho Otec? Ako môže byť syn Najvyššieho Boha tým Bohom ktorého je synom? To nie je o logike, ale o tom čo je napísané v Písme. Shagara ani ja sme si tieto slová nevymyslei, mi ich rešpektujeme.

10.11.2016, 18:51
no ved to je o ludskej logike.....Ty mysliš ze miliony ludi na svete su tak "blbí?......Boh hovori sam k sebe, to je celé......Moja rada....Nechod na to ludskou logikou, bo zakopneš....
none
7

6. 10.11.2016, 18:51

no ved to je o ludskej logike.....Ty mysliš ze miliony ludi na svete su tak "blbí?......Boh hovori sam k sebe, to je celé......Moja rada....Nechod na to ludskou logikou, bo zakopneš....

10.11.2016, 18:54
Ja rešpektujem Kristové slová, tak ako na to idem ľudskou logikou? On nazval Otca jediným pravým Bohom a ja mám Kristovi odporovať a vravieť že to nie je pravda? Kristov apoštol, čo videl Ježiša na vlastné oči a bol na ňom Boží Duch, tiež povedal že je pre nás jediným Bohom Otec. Aj Pavlovi mám odporovať a tvrdiť že to nie je pravda, ako to robíte vy? Zamysli sa nad tým.
none
8

7. 10.11.2016, 18:54

Ja rešpektujem Kristové slová, tak ako na to idem ľudskou logikou? On nazval Otca jediným pravým Bohom a ja mám Kristovi odporovať a vravieť že to nie je pravda? Kristov apoštol, čo videl Ježiša na vlastné oči a bol na ňom Boží Duch, tiež povedal že je pre nás jediným Bohom Otec. Aj Pavlovi mám odporovať a tvrdiť že to nie je pravda, ako to robíte vy? Zamysli sa nad tým.

10.11.2016, 18:57
Ježiša musíš chapať ako dokonalého Boha a zaroven dokonalého cloveka....ak sa rozhodneš len pre jednu čast, potom si bud istý ze minimalne polovicu biblie môžeš zahodiť.......
Veríš že bozie slovo je pravda?......ak ano, zahod ludsku zradnu logiku........
none
9

8. 10.11.2016, 18:57

Ježiša musíš chapať ako dokonalého Boha a zaroven dokonalého cloveka....ak sa rozhodneš len pre jednu čast, potom si bud istý ze minimalne polovicu biblie môžeš zahodiť.......
Veríš že bozie slovo je pravda?......ak ano, zahod ludsku zradnu logiku........

10.11.2016, 19:03
Zase nereaguješ k veci. Kto tu rozdeluje Krista na nejaké dve časti? Kde to vidíš v mojich príspevkoch? Ja hovorím že Boh je jediný a Ježiš je Jeho jednorodeným synom. Veď je synom Najvyšieho Boha a Otec je teda jediný pravý Boh. Kristus je Jeho synom. Kde tam je nejaké rozdelovanie?
none
11

9. 10.11.2016, 19:03

Zase nereaguješ k veci. Kto tu rozdeluje Krista na nejaké dve časti? Kde to vidíš v mojich príspevkoch? Ja hovorím že Boh je jediný a Ježiš je Jeho jednorodeným synom. Veď je synom Najvyšieho Boha a Otec je teda jediný pravý Boh. Kristus je Jeho synom. Kde tam je nejaké rozdelovanie?

10.11.2016, 19:08
no vy čo necapete boziu trojjedinnost rozdelujete Boha na viac osob.......My vieme že sa jedna o viac osob, ale s tým rozdielom ,že tie osoby su súčasťou JEDINEHO Boha.......
none
12

11. 10.11.2016, 19:08

no vy čo necapete boziu trojjedinnost rozdelujete Boha na viac osob.......My vieme že sa jedna o viac osob, ale s tým rozdielom ,že tie osoby su súčasťou JEDINEHO Boha.......

10.11.2016, 19:10
Nie sú. Pavol vo svojich listoch nazýva Bohom iba Otca. Aj z Evanjelií je jasné že Ježiš je synom Boha a nie Boh sám. Stačí len čítať čo je napísané a prijímať to.
none
14

12. 10.11.2016, 19:10

Nie sú. Pavol vo svojich listoch nazýva Bohom iba Otca. Aj z Evanjelií je jasné že Ježiš je synom Boha a nie Boh sám. Stačí len čítať čo je napísané a prijímať to.

10.11.2016, 19:13
Tejto téme sa viac venovať nechcem. Len som ťa chcel upozorniť, že Shagara len rešpektuje biblické texty ktoré vy ignorujete. Krivdíš mu teda keď tvrdíš, že na to ide len logikou. To je všetko čo som chcel povedať. Nemienim sa znova zasekať do týchto zbytočných rozhovorov.
none
16

14. 10.11.2016, 19:13

Tejto téme sa viac venovať nechcem. Len som ťa chcel upozorniť, že Shagara len rešpektuje biblické texty ktoré vy ignorujete. Krivdíš mu teda keď tvrdíš, že na to ide len logikou. To je všetko čo som chcel povedať. Nemienim sa znova zasekať do týchto zbytočných rozhovorov.

10.11.2016, 19:15
poznam tvoj scenar, a ten sa opakuje.....Ked uz nemas co dodať, končíš diskusiu.....a to je to co ma rozculuje.....nie ty, teba nepoznam, ale demon, co ta takýmto spôsobom vedie.....
none
17

16. 10.11.2016, 19:15

poznam tvoj scenar, a ten sa opakuje.....Ked uz nemas co dodať, končíš diskusiu.....a to je to co ma rozculuje.....nie ty, teba nepoznam, ale demon, co ta takýmto spôsobom vedie.....

10.11.2016, 19:20
Končím diskusiu lebo nikam nevedie. Démon zaslepuje teba. Nevieš zodpovedať ani na jednoduché veci, viď môj príspevok č.7. Ani na Shagarove rozumné argumenty z Písma si vecne nereagoval. Tak načo mám pokračovať v takomto rozhovore? Je rozumnejšie to ukončiť. To je všetko.
none
18

17. 10.11.2016, 19:20

Končím diskusiu lebo nikam nevedie. Démon zaslepuje teba. Nevieš zodpovedať ani na jednoduché veci, viď môj príspevok č.7. Ani na Shagarove rozumné argumenty z Písma si vecne nereagoval. Tak načo mám pokračovať v takomto rozhovore? Je rozumnejšie to ukončiť. To je všetko.

10.11.2016, 19:23
ked myslíš.....pouvažuj.....Kto ma pravdu, ten čo ide zjavne podla ludskej logiky?....alebo ten čo verí boziemu slovu.....Ty sa sice ohanaš ludskou logikou, ale zjavne musíš ignorovať ine verše v bibli....Ja ignorovat nič nemusím.....mne bozie slovo dava zmysel a v nicom si neodporuje.....
none
22

11. 10.11.2016, 19:08

no vy čo necapete boziu trojjedinnost rozdelujete Boha na viac osob.......My vieme že sa jedna o viac osob, ale s tým rozdielom ,že tie osoby su súčasťou JEDINEHO Boha.......

11.11.2016, 07:13
11,....a ak sú tri osoby a každá má svoj rozum,schopnosť rozhodovať sa, a slobodnú vôľu,.....tak potom sú to tri bytosti,osoby a nie jeden Boh. To je jednoduchá logika a tá nepustí. Ale hlavne nepustí Božie slovo,ktoré odmieta trinitársku,filozofickú teológiu.
none
10

8. 10.11.2016, 18:57

Ježiša musíš chapať ako dokonalého Boha a zaroven dokonalého cloveka....ak sa rozhodneš len pre jednu čast, potom si bud istý ze minimalne polovicu biblie môžeš zahodiť.......
Veríš že bozie slovo je pravda?......ak ano, zahod ludsku zradnu logiku........

10.11.2016, 19:03
Vieš mi vecne zareagova na 7? Ak nie, tak k tomu nemám čo dodať.
none
19

8. 10.11.2016, 18:57

Ježiša musíš chapať ako dokonalého Boha a zaroven dokonalého cloveka....ak sa rozhodneš len pre jednu čast, potom si bud istý ze minimalne polovicu biblie môžeš zahodiť.......
Veríš že bozie slovo je pravda?......ak ano, zahod ludsku zradnu logiku........

11.11.2016, 03:18
myslim že prave teraz som dostal slovo z ducha......Nie nadarmo je napísané!........len vierou sa možno pačiť Bohu.....
Už len to znenie je zarážajuce......Moze vôbec človek takto uvažovať? a napísať že vierou sa môzeme pačit Bohu?.....Ved človek by napísal nieco v tom zneni že nejakym dobrým správanim, alebo niečo podobne sa môzeme paciť Bohu.....
nie je napísane skvelým rozumom, ie je napísané skvelým spravaním!........ale VIEROU.......
Takže Ludwigu ,ver v Bozie Slovo a nespochybnuj ho...........
Bozie Slovo bolo u Boha a to slovo bolo Boh.....(da sa to vysvetliť logikou?)
alebo na nebi su traja a tí traja su jedno......(da sa to vysvetliť logikou?) jedine ak sa zacneš hrat na slovička a to ludia mudrlanti(teraz nemyslim teba ) ovladajú......
none
20

19. 11.11.2016, 03:18

myslim že prave teraz som dostal slovo z ducha......Nie nadarmo je napísané!........len vierou sa možno pačiť Bohu.....
Už len to znenie je zarážajuce......Moze vôbec človek takto uvažovať? a napísať že vierou sa môzeme pačit Bohu?.....Ved človek by napísal nieco v tom zneni že nejakym dobrým správanim, alebo niečo podobne sa môzeme paciť Bohu.....
nie je napísane skvelým rozumom, ie je napísané skvelým spravaním!........ale VIEROU.......
Takže Ludwigu ,ver v Bozie Slovo a nespochybn...

11.11.2016, 04:27
S vierou prijímam Písmo, inak by som neveril v Boha ktorého som nikdy nevidel ani nepočul, hoci som bol vychovávaný k ateizmu a aj som ateistom bol. Verím v Ježišov druhý príchod, verím že je Mesiášom, verím že je synom Najvyššieho Boha, verím vo vzkriesenie z mŕtvych. To nie sú veci ktoré človek môže prijať bez viery, len na základe ľudskej logiky. Veď ja som nedostal žiadne hmatateľné dôkazy ani som nebol svedkom žiadneho zázraku. Preto môžem tvrdiť že vieru mám. Biblia si neprotirečí a keď je podľa Písma jediným Bohom Otec Ježiša Krista, tak tomu aj verím a nič k tomu nepridávam. Celé Písmo to potvrdzuje, až na pár veršov, ako napríklad tvoje citované - Slovo bolo Boh. Tie verše sa ale musia vysvetlovať tak, aby boli v súlade s celým Písmom. Ak ich pochopíme tak, že Slovo je Bohom v takom zmysle ako Otec, tak pri tomto výklade nám vzniknú v Písme veľké nezrovnalosti. Potom nemôžeme prijať ani ježišové slová za pravdivé, ani slová jeho apoštolov. Potom by ani tie verše čo citoval Shagara, že Kristus nakoniec odovzdá svoje kráľovstvo Bohu, nedávali žiadny zmysel, ak Bohom nie je len Otec. To že vidím v texte ten význam aký tam je napísaný predsa neznamená, že posudzujem Bibliu logikou a nie vierou.
none
24

20. 11.11.2016, 04:27

S vierou prijímam Písmo, inak by som neveril v Boha ktorého som nikdy nevidel ani nepočul, hoci som bol vychovávaný k ateizmu a aj som ateistom bol. Verím v Ježišov druhý príchod, verím že je Mesiášom, verím že je synom Najvyššieho Boha, verím vo vzkriesenie z mŕtvych. To nie sú veci ktoré človek môže prijať bez viery, len na základe ľudskej logiky. Veď ja som nedostal žiadne hmatateľné dôkazy ani som nebol svedkom žiadneho zázraku. Preto môžem tvrdiť že vieru mám. Biblia si neprotirečí a keď je...

11.11.2016, 08:32
Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? 10 Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne.

vidíš tu Ludwig aspoň A?.......čo je tu napísané?
none
30

24. 11.11.2016, 08:32

Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? 10 Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne.

vidíš tu Ludwig aspoň A?.......čo je tu napísané?

12.11.2016, 12:29
24,........veriaci,......daný text hovorí toto:........"Ježiš dokonale odrážal Otcovú osobnosť,jeho vznešené vlastnosti, a to do takej miery,že mohol on o sebe povedať,....kto videl mňa,videl Otca,.....aký Otec taký syn-príslovie. V ježišovi pôsobil duch jeho Otca,čo sám Ježiš zdôrazňoval,a mocou tohto ducha činil aj mocné skutky!"
Výraz - "ja som v Otcovi",len poukazuje na ich vzájomný vzťah,a taký má byť aj medzi ľuďmi a Bohom, a medzi ľuďmi a Kristom!
Matúš píše....."32 Každého, kto vyzná pred ľuďmi, že je spojený so mnou, tiež ja vyznám, že som spojený s ním, pred svojím Otcom, ktorý je v nebesiach;".
V Písme je veľa textov ktoré hovoria ,že "v nás je Boh,alebo Kristus"......v zmysle: Text z Jána....:"Ježiš mu odpovedal a riekol: „Ak ma niekto miluje, bude zachovávať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať, a prídeme k nemu a budeme bývať u neho".
Alebo 1 Jána 2:24...."Pokiaľ ide o vás, nech to, čo ste počuli od začiatku, zostáva vo vás. Ak to, čo ste počuli od začiatku, zostáva vo vás, aj vy budete v spojení so Synom a v spojení s Otcom".....atď.
A tak podľa teba,aj ľudia sú Všemohúci Bohovia? Lebo aj v nás "je Boh,i Kristus a mi sme v Bohu a máme jeho myseľ?!"
Tvoja interpretácia Veriaci ,je vlastne dezinterpretácia Božieho slova,klam!
none
31

30. Shagara 12.11.2016, 12:29

24,........veriaci,......daný text hovorí toto:........"Ježiš dokonale odrážal Otcovú osobnosť,jeho vznešené vlastnosti, a to do takej miery,že mohol on o sebe povedať,....kto videl mňa,videl Otca,.....aký Otec taký syn-príslovie. V ježišovi pôsobil duch jeho Otca,čo sám Ježiš zdôrazňoval,a mocou tohto ducha činil aj mocné skutky!"
Výraz - "ja som v Otcovi",len poukazuje na ich vzájomný vzťah,a taký má byť aj medzi ľuďmi a Bohom, a medzi ľuďmi a Kristom!
Matúš píše....."32 Každého, kto ...

12.11.2016, 17:03
Shagara ty si krasny priklad ako sa clovek, pasuje s bohom a jeho slovom......CITAJ A CHAP VECI TAK AKO JE NAPISANE......a nemudruj okolo toho........prideš mi ako zatvrdnutý retard.........
Ci neveríš ,že ja som v otcovi a otec vo mne?.......ver že ja som v otcovi a otec vo mne......už len kvôli tým skutkom, ktoré konam......
none
32

31. 12.11.2016, 17:03

Shagara ty si krasny priklad ako sa clovek, pasuje s bohom a jeho slovom......CITAJ A CHAP VECI TAK AKO JE NAPISANE......a nemudruj okolo toho........prideš mi ako zatvrdnutý retard.........
Ci neveríš ,že ja som v otcovi a otec vo mne?.......ver že ja som v otcovi a otec vo mne......už len kvôli tým skutkom, ktoré konam......

12.11.2016, 17:12
31,......ale potom platí,že ak kvôli tomuto ,čo píšeš je Ježiš Všemohúci Boh,tak potom sme nimi aj mi. Pretože tak sa píše aj v súvislosti s nasledovníkmi Boha, a jeho syna. A tvrdiť napríklad ,že ty si Všemohúci Boh,mi pripadá trochu pritiahnuté za vlasy!
none
34

32. Shagara 12.11.2016, 17:12

31,......ale potom platí,že ak kvôli tomuto ,čo píšeš je Ježiš Všemohúci Boh,tak potom sme nimi aj mi. Pretože tak sa píše aj v súvislosti s nasledovníkmi Boha, a jeho syna. A tvrdiť napríklad ,že ty si Všemohúci Boh,mi pripadá trochu pritiahnuté za vlasy!

12.11.2016, 18:09
ano aj my sme sucastou Boha.......sme jeho deti.....sme boží synovia a božie dcery.....sme súčasťou božieho tela.....Otec bude vždy Otcom a jeho synovia budu vždy synmi.....
Ježiš na rozdiel od nas nie je stvorením.....on bol od počiatku a je podstatou boha.....on bol prvotina....my sme tiež bozi synovia , ale už sme stvorením......neboli sme od pociatku, božimi synmi sme sa stali z vlastného rozhodnutia........
none
33

19. 11.11.2016, 03:18

myslim že prave teraz som dostal slovo z ducha......Nie nadarmo je napísané!........len vierou sa možno pačiť Bohu.....
Už len to znenie je zarážajuce......Moze vôbec človek takto uvažovať? a napísať že vierou sa môzeme pačit Bohu?.....Ved človek by napísal nieco v tom zneni že nejakym dobrým správanim, alebo niečo podobne sa môzeme paciť Bohu.....
nie je napísane skvelým rozumom, ie je napísané skvelým spravaním!........ale VIEROU.......
Takže Ludwigu ,ver v Bozie Slovo a nespochybn...

12.11.2016, 17:23
19,........"a to slovo bolo božské",...."a to slovo bolo v božskej podobe",..."a to slovo bolo bohom"........atd. Takto to má znieť. Daný text požíva určitý a neurčitý člen. Viac v námete:odkaz
none
13

7. 10.11.2016, 18:54

Ja rešpektujem Kristové slová, tak ako na to idem ľudskou logikou? On nazval Otca jediným pravým Bohom a ja mám Kristovi odporovať a vravieť že to nie je pravda? Kristov apoštol, čo videl Ježiša na vlastné oči a bol na ňom Boží Duch, tiež povedal že je pre nás jediným Bohom Otec. Aj Pavlovi mám odporovať a tvrdiť že to nie je pravda, ako to robíte vy? Zamysli sa nad tým.

10.11.2016, 19:12
pozri aj peter ked povedal Ježišovi, ze ty si syn živeho Boha, v tej chvili vedel že sa jedna o tu istu osobu....(Ludwig ,pros Boha o pravdu a dostaneš ju.....Ak budes presvedceny o svojej pravde(alebo pochopení) boh ti to nevezme......
none
15

13. 10.11.2016, 19:12

pozri aj peter ked povedal Ježišovi, ze ty si syn živeho Boha, v tej chvili vedel že sa jedna o tu istu osobu....(Ludwig ,pros Boha o pravdu a dostaneš ju.....Ak budes presvedceny o svojej pravde(alebo pochopení) boh ti to nevezme......

10.11.2016, 19:14
To je úplný nezmysel. Máš rešpektovať čo je napísané, čo Peter povedal, a nepridávať do jeho slov niečo čo tam nie je. Keby Peter veril že Ježiš je Boh Izraela, tak by mu to vyznal. On vyznal že je Jeho synom. V tom je rozdiel. Kde je jasne napísané A ty čítaš B...
none
26

15. 10.11.2016, 19:14

To je úplný nezmysel. Máš rešpektovať čo je napísané, čo Peter povedal, a nepridávať do jeho slov niečo čo tam nie je. Keby Peter veril že Ježiš je Boh Izraela, tak by mu to vyznal. On vyznal že je Jeho synom. V tom je rozdiel. Kde je jasne napísané A ty čítaš B...

11.11.2016, 08:42
peter vyznal niečo, co nebolo výsledkom chapania ludskym rozumom.....dostal zjavenie od Otca.......
sam ježiš mu to povedal.....
A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.
none
27

26. 11.11.2016, 08:42

peter vyznal niečo, co nebolo výsledkom chapania ludskym rozumom.....dostal zjavenie od Otca.......
sam ježiš mu to povedal.....
A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.

11.11.2016, 09:12
Boh Petrovi zjavil že Ježiš je Mesiáš, syn živého Boha. To Boh z milosti zjavil aj mne, lebo som tomu tiež uveril. Teraz naozaj vkladáš do toho textu niečo čo sa tam vôbec nenachádza.
Nemá inak zmysel aby sme túto tému znova rozoberali. Ja som reagoval na tvoju 2 o ľudskej logike, to je všetko. Rešpektovať obsah napísaného textu vôbec neznamená skúmať Písmo ľudským rozumom bez viery.
none
23

6. 10.11.2016, 18:51

no ved to je o ludskej logike.....Ty mysliš ze miliony ludi na svete su tak "blbí?......Boh hovori sam k sebe, to je celé......Moja rada....Nechod na to ludskou logikou, bo zakopneš....

11.11.2016, 07:18
6,.....nemusia byť intelektuálne "blbí",ale sú niekym oklamaní,zaslepení! Ale ak títo ľudia sa pokoria a budú viac veriť Slovu Boha, tak sa vymania z područia nebiblických náuk a duchovnej slepoty.
none
25

23. Shagara 11.11.2016, 07:18

6,.....nemusia byť intelektuálne "blbí",ale sú niekym oklamaní,zaslepení! Ale ak títo ľudia sa pokoria a budú viac veriť Slovu Boha, tak sa vymania z područia nebiblických náuk a duchovnej slepoty.

11.11.2016, 08:37
veru tak pokor sa pred bozim slovom, ake som dal v 24 a nevymyšlaj si pri jeho vysvetlovaní....Ber to tak ako je napísané....
none
21

2. 10.11.2016, 18:34

ludsky rozum končí na božej mudrosti.....To si nevedel satanov služobník?........
Vy jehovisti ste blazni a ludskou logikou sa snazite pochopiť Boha.......Otazka trojjedinnosti je pre vas kameňom urazu.....Ale je to jednoduche a spravodlive...Ludsky rozum ste totiž povýšili nad boziu mudrosť.....

5 Lebo bláznivé Božie je múdrejšie ako ľudia a slabé Božie je silnejšie ako ľudia.

Kedy uz prestanete stavat na "presnom poznaní písma podla ľudskej logiky?)........
V biblii ...

11.11.2016, 07:08
2,.....a na čo má kresťan,hľadajúci stavať,ak nie na presnom poznaní/epignósis/?
Ak by tomu tak nemalo byť,tak môžme potom veriť aj škandinávskych škriatkov,elfov.
Rozumný človek dbá na varovanie u Matúša 15:9,......"Nadarmo ma však uctievate,lebo vyučujete ľudské náuky".
Apoštol Pavol tiež kresťanov varoval: .......„Dajte si pozor, aby vás azda niekto neodviedol ako svoju korisť filozofiou a prázdnym klamom podľa ľudskej tradície, podľa základných vecí sveta, a nie podľa Krista.“ (Kolosanom 2:8) Prečo to Pavol povedal? Je zrejme,že ako vtedy ,tak i dnes mnohí podľahli čaru "pohanskej filozofie".
Slovo „filozofia“ síce doslovne znamená .......„láska k múdrosti a úsilie o ňu“. To samo osebe môže byť užitočné
Pavol však spojil slovo „filozofia“ s výrazom „prázdny klam“. Inými slovami, Pavol považoval múdrosť, ktorú ponúkal svet, za prázdnu a klamnú. A trojica je dielom pohanských konvertitov,ktorý túto nezrozumiteľnú náuku našili na kresťanstvo.
------------------------------------
A anjeli,démoni a ľudia v Písme vystupujú/sú označovaní/ za bohov,Bohov,.....ale určite to neznamená ,že sú všetci Všemohúci Bohovia!
Písmo totiž hovorí samo.....:"Je veľa bohov a pánov",..........ale je len jedniný,nedeliteľný ,pravý,Všemohúci Boh a ten sa volá Jehova. A teraz buc múdry.......
none
28

21. Shagara 11.11.2016, 07:08

2,.....a na čo má kresťan,hľadajúci stavať,ak nie na presnom poznaní/epignósis/?
Ak by tomu tak nemalo byť,tak môžme potom veriť aj škandinávskych škriatkov,elfov.
Rozumný človek dbá na varovanie u Matúša 15:9,......"Nadarmo ma však uctievate,lebo vyučujete ľudské náuky".
Apoštol Pavol tiež kresťanov varoval: .......„Dajte si pozor, aby vás azda niekto neodviedol ako svoju korisť filozofiou a prázdnym klamom podľa ľudskej tradície, podľa základných vecí sveta, a nie podľa Krista.“...

11.11.2016, 16:14
krasne si protirečíš Shagara.......ved prave trojjedinnosť sa neda chapať ludskym rozumom.....to sa prijima vierou.....Prave ta mudrost ludska, ti brani aby si uchopil to tajomstvo bozej viacjedinnosti...........a stal si sa aj ty sucastou bozieho tela........
Mudrujes a filozofuješ okolo bozieho slova prave ty......to je to mamenie o ktorom písal Pavel.......
none
29
12.11.2016, 12:04
28,....rétorika o trojjedinosti je "filozofovanie",pretože je to výsostne pohanská/Grécka/ filozofická náuka. Čítaj Platóna a cirkevných otcov/konvertitov z pohanstva/ ,ktorým on učaril a pochopíš!
--------------------------------------------
A ty si napísal vlastne,že -"rozum nemusíme používať,a že máme veriť hocičomu nelogickému,hlavne aby sme tomu verili".
A s tým rozumný človek nemôže súhlasiť. Ak by náuka o trojjedinom bohu bola v Písme,tak by sme to tam našli. Ale nič také tam nie je! To,čo trinitári vnímajú z niektorých/nič nehovoriacich textov/ ,je len znásilňovanie Božieho slova.
Inak povedané.......vopred cirkev príjme ľudskú,nebiblickú náuku ,ukotví ju ako nemennú dogmu a všetko sa tejto dogme musí podriadiť. Dokonca aj Božie slovo. A tam kde Biblia jasne protirečí tejto náuke,tam dogmatici dajú svoj krkolomný,nerozumný,nelogický,nebiblický výklad!
Pravda o jedinom Všemohúcom Bohu a jeho synovi/poslovi,hovorcovi,anjelovi/ je úplne jednoduchá.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 176 431 B vygenerované za : 0.111 s unikátne zobrazenia tém : 36 487 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.