hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde končia hranice zdravého rozumu? 2 časť

príspevkov
53
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 26.10.2016 21:41 Shagara
posledná zmena 30.10.2016 16:27
1
26.10.2016, 21:41
Ján 13:16 uvádza:......."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Toto jednoduché podobenstvo by malo byť každému zrejme. Ono už svojim zmyslom je dané. Nemožno činiť sluhu väčším ako pána. Ani posla ,ako toho kto ho poslal.. Lebo je to vopred už stanovené spoločenským postavením jednotlivých aktérov.
Skutočne,toto podobenstvo,znázornenie sa nedá inak vysvetliť,len iba za cenu zbavenia sa zdravého úsudku,pošliapania vlastného rozumu.
Aj cirkevní otcovia poukazovali na tento text a ním zdôvodňovali nižšie postavenie syna a jeho podriadenosť Všemohúcemu Bohu.
Preto je alarmujúce a úplne nepochopiteľné ,že trinitári sa neriadia touto jednoduchou pravdou,z daného znázornenia.
Ved je tu úplne polopatisticky povedané,že Ježiš/ako poslaný,ako sluha/ je menší ako ten kto posiela/Boh Otec/,ako ten kto je Pán!
Ved už aj malé deti vedia z rozprávok,a i zo života ,že vládca,pán,kráľ je viac ako sluha,posol.
Ján v 17 verši dodáva:....."Keď to viete, ste šťastní, ak to robíte". Z toho vyplýva,že trinitári nemôžu byť šťastní,lebo nechápu vzťah medzi Bohom a jeho synom, a nekonajú podľa toho.
Ježiš sám opakovane aj v tomto podobenstve zdôraznil to,čo zdôrazňoval často,.....že jeho Otec je "väčší ako on" a že on je poslušným synom "svojho Otca,svojho Boha".
K týmto Ježišovým slovám sa vrátim v ďalších častiach,aby bolo zrejme,že Ježiš jednoducho a zrozumiteľne poukazoval ,že je odlišnou,stvorenou bytosťou a že jediným Všemohúcim Bohom je iba jeho Otec,Jahve.
Ignorovanie tejto biblickej pravdy,vedie ľudí ku modlárstvu a klamstvu,keď tvrdia,že Bohu Jahvemu sa môže niekto rovnať a tvoriť s ním nejakú tajomnú,nepochopiteľnú trojicu! A to potom vedie k tomu,že nemáme schválenie Bohom,a vedie i k strate nádeje na večný život .
none
2

1. Shagara 26.10.2016, 21:41

Ján 13:16 uvádza:......."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Toto jednoduché podobenstvo by malo byť každému zrejme. Ono už svojim zmyslom je dané. Nemožno činiť sluhu väčším ako pána. Ani posla ,ako toho kto ho poslal.. Lebo je to vopred už stanovené spoločenským postavením jednotlivých aktérov.
Skutočne,toto podobenstvo,znázornenie sa nedá inak vysvetliť,len iba za cenu zbavenia sa zdravého úsud...

26.10.2016, 22:53
1 -
nepreháňaj to. Povedz mi jedného katolíka, ktorý stavia Syna vyššie ako Otca. Na každej omši už jej priebehom a slovami je Boh na vrchole a potom Ježiš alebo Mária. Už pri prežehnávaní vravíme v mene Otca a až potom Syna .... atď..
Verím v Trojicu, ale žiaden trinitár nie som. Ani samotné vyznávanie Svätej trojice neznamená ponižovanie Boha , či vyvyšovanie Syna nad Otca. Duch svätý je súčasťou všetkého. Aj Boha aj Syna a neznamená žiadne vyvyšovanie sa nad Bohom. Búchate do otvorených dverí a hľadáte zdroje potenciálneho konfliktu, aby ste ho mohli rozdúchavať.
Sviece vášho svetla pravdy sú slabé a preto máte potrebu oblievať vodou ostatné, aby vaše svetlo pri nich vôbec niekto uvidel.
none
3
26.10.2016, 23:09
2,....nikto nepísal,netvrdil ,že Ježiš je viac ako Boh. Rúhanie je to,čo tvrdí RKC,a to ,že Ježiš je rovný Bohu Otcu,že je večný,nestvorený a že je Všemohúcim Bohom. A to je trinitárstvo/ak tam zahrnieme i ducha svätého/,teda modlárstvo ako vyšité.
A vyznávanie trojice je urážkou Boha,a jeho ponižovaním,keď trinitári tvrdia opak toho,čo tvrdí Boh,...."že jemu sa nikto nemôže rovnať",..."že je jediný",.....a "že iba on sám má nesmrteľnosť".
A to nie je "búchanie do otvorených dverí",ale poukazovanie na prekrúcanie Biblie a obraz Boha.
A to,kto "svieti" a je skutočným zdrojom svetla,tak to rozhodne Boh. Tí,čo majú svetlo,určite nebudú označovať Boha ako takého,kto trestá tých čo ho nenašli a neuverili v neho vo večných mukách. To nie je svetlo ,ale tá najväčšia tma.
Nič morbidnejšie na svete nie je ako táto náuka. Tak potom tvoje slová o "svetle" vyznievajú priam komicky! Sorry!
none
7

3. Shagara 26.10.2016, 23:09

2,....nikto nepísal,netvrdil ,že Ježiš je viac ako Boh. Rúhanie je to,čo tvrdí RKC,a to ,že Ježiš je rovný Bohu Otcu,že je večný,nestvorený a že je Všemohúcim Bohom. A to je trinitárstvo/ak tam zahrnieme i ducha svätého/,teda modlárstvo ako vyšité.
A vyznávanie trojice je urážkou Boha,a jeho ponižovaním,keď trinitári tvrdia opak toho,čo tvrdí Boh,...."že jemu sa nikto nemôže rovnať",..."že je jediný",.....a "že iba on sám má nesmrteľnosť".
A to nie je "búchanie do otvorených dverí",ale p...

27.10.2016, 09:13
3 Stačí sa pozrieť, kto Ti dal súhlas. Človek, ktorý šíri lži o RKC, prekrúca dejepisné udalosti a ak je pristihnutý pri klamstve, oponenta nazve diablovým synom - však Ludwig?
none
10

7. TvojOponent19 27.10.2016, 09:13

3 Stačí sa pozrieť, kto Ti dal súhlas. Človek, ktorý šíri lži o RKC, prekrúca dejepisné udalosti a ak je pristihnutý pri klamstve, oponenta nazve diablovým synom - však Ludwig?

27.10.2016, 09:20
Aké dejepisné udalosti že som to prekrútil? Diablovým synom som ťa nazval pre tvoje obhajovanie inkvizície a iných zločinov ktoré napáchala tvoja cirkev. Sú katolíci čo uznávajú že to bolo zlo a odsudzujú vtedajšie konanie svojej cirkvi. Ty však tieto neprávosti hájiš, tvrdeniami že inkvizícia zaviedla právny systém a podobnými nezmyslami.
none
12

10. 27.10.2016, 09:20

Aké dejepisné udalosti že som to prekrútil? Diablovým synom som ťa nazval pre tvoje obhajovanie inkvizície a iných zločinov ktoré napáchala tvoja cirkev. Sú katolíci čo uznávajú že to bolo zlo a odsudzujú vtedajšie konanie svojej cirkvi. Ty však tieto neprávosti hájiš, tvrdeniami že inkvizícia zaviedla právny systém a podobnými nezmyslami.

27.10.2016, 09:33
10 Poprosím Ťa, aby si vymenoval všetky tie nezmysly, nech to mám pekne pohromade. A môžeš sa k tomu podpísať aj plným menom, prípadne aj s adresou a číslom občianskeho - aby som Ťa prípadne mohol žalovať za ohováranie. Dotiahnime do teda do krajnosti a ponechajme na súd, nech rozhodne, kto z nás má pravdu. Čo hovoríš?
To, že vnímam Inkvizíciu (píše sa s veľkým I na začiatku) v historickom kontexte, neznamená, že obhajujem zlo, ktoré s ňou bolo spojené. Mrzí ma, že Tvoje čiernobiele videnie nedovoľuje vnímať veci v kontexte.
Nevnímanie súvislostí potom vedie u Teba k prejavom nenávisti. Dal som Ti odkazy na stránky, kde som sa tejto téme podrobne venoval, ale ako vidím, nečítal si ich.
none
14

12. TvojOponent19 27.10.2016, 09:33

10 Poprosím Ťa, aby si vymenoval všetky tie nezmysly, nech to mám pekne pohromade. A môžeš sa k tomu podpísať aj plným menom, prípadne aj s adresou a číslom občianskeho - aby som Ťa prípadne mohol žalovať za ohováranie. Dotiahnime do teda do krajnosti a ponechajme na súd, nech rozhodne, kto z nás má pravdu. Čo hovoríš?
To, že vnímam Inkvizíciu (píše sa s veľkým I na začiatku) v historickom kontexte, neznamená, že obhajujem zlo, ktoré s ňou bolo spojené. Mrzí ma, že Tvoje čiernobiele videnie ...

27.10.2016, 09:49
Inkvizícia povraždila tisíce ľudí za to že zachovávali Božie slovo a nie slova pápeža. To bol obrovský zločin hodný porovania s prenasledovaním kresťanov rímskymi cisármi. Ty si to nikdy neodsúdil, práve naopak, inkvizíciu de facto obraňuješ. Viac k tomu nemám čo povedať. Pokojne daj všetky moje vyhlásenia na prokuratúru, ja ich nezapriem. V tejto nezmyselnej debate s tebou pokračovať nebudem.
none
15

14. 27.10.2016, 09:49

Inkvizícia povraždila tisíce ľudí za to že zachovávali Božie slovo a nie slova pápeža. To bol obrovský zločin hodný porovania s prenasledovaním kresťanov rímskymi cisármi. Ty si to nikdy neodsúdil, práve naopak, inkvizíciu de facto obraňuješ. Viac k tomu nemám čo povedať. Pokojne daj všetky moje vyhlásenia na prokuratúru, ja ich nezapriem. V tejto nezmyselnej debate s tebou pokračovať nebudem.

27.10.2016, 10:03
14 Tvrdenie, že Inkvizícia povraždila tisíce ľudí len preto, že zachovávali božie slovo, je blud. Prenasledovaní boli heretici, to je pravda, ale hrdelné rozsudky boli vynášané iba zriedka. Herézy, proti ktorým sa bojovalo, stáli podstatne viac zla a obetí. Mimochodom najviac tieto praktiky používali protestanti. Lenže to by si musel naozaj čítať aj niečo iné, než nápojové lístky v staničnom bufete. Neviem si inak vysvetliť Tvoju nízku vzdelanosť.
none
16

15. TvojOponent19 27.10.2016, 10:03

14 Tvrdenie, že Inkvizícia povraždila tisíce ľudí len preto, že zachovávali božie slovo, je blud. Prenasledovaní boli heretici, to je pravda, ale hrdelné rozsudky boli vynášané iba zriedka. Herézy, proti ktorým sa bojovalo, stáli podstatne viac zla a obetí. Mimochodom najviac tieto praktiky používali protestanti. Lenže to by si musel naozaj čítať aj niečo iné, než nápojové lístky v staničnom bufete. Neviem si inak vysvetliť Tvoju nízku vzdelanosť.

27.10.2016, 10:08
Nie je to blud. Na základe inkvizičných procesov bolo zabitých tisíce, či skôr desatisíce "kacírov". Mnohí preto, že odmietali prijať vaše Biblii odporujúce náuky. A nikdy som netvrdil že protestanti sa nesprávali podobne a že nezabíjali tých, čo nesúhlasili s ich dogmami.
none
21

16. 27.10.2016, 10:08

Nie je to blud. Na základe inkvizičných procesov bolo zabitých tisíce, či skôr desatisíce "kacírov". Mnohí preto, že odmietali prijať vaše Biblii odporujúce náuky. A nikdy som netvrdil že protestanti sa nesprávali podobne a že nezabíjali tých, čo nesúhlasili s ich dogmami.

27.10.2016, 10:22
O katarskej heréze si môžeš prečítať tu: odkaz
Vtedajší panovníci - feudáli, králi, si uvedomovali nebezpečenstvo vyplývajúce z heréz na bezpečnosť svojich krajín a snažili sa predísť nábožensky zdôvodneným konfliktom a vojnám (viď 30 ročná vojna) Náboženské zjednotenie kráľovstva bolo dôležitým predpokladom možného mieru. Aj preto zásada koho kráľovstvo toho viera bola na svoju prelomovým posunom vpred, aj keď z pohľadu ľudských práv dneška je to porušenie prirodzených práv.
none
23

21. TvojOponent19 27.10.2016, 10:22

O katarskej heréze si môžeš prečítať tu: https://sites.google.com/site/tvojoponent/zneuzitie-viery/zneuzitie-viery/kategoria-inkvizicia/inkvizicia-vo-francuzku/katari/katari---obranne-reakcie
Vtedajší panovníci - feudáli, králi, si uvedomovali nebezpečenstvo vyplývajúce z heréz na bezpečnosť svojich krajín a snažili sa predísť nábožensky zdôvodneným konfliktom a vojnám (viď 30 ročná vojna) Náboženské zjednotenie kráľovstva bolo dôležitým predpokladom možného mieru. Aj preto zásada koho kráľo...

27.10.2016, 10:28
Ako sa má správať pravý kresťan si prečítaj tu. Sú to slová Ježiša Krista, to meno by ti malo niečo hovoriť...

"Ale vám, ktorí ma počúvate, hovorím: Milujte svojich nepriateľov, robte dobre tým, čo vás nenávidia, žehnajte tým, čo vás preklínajú, a modlite sa za tých, čo vás potupujú! Tomu, kto ťa udrie po líci, nadstav aj druhé. A tomu, kto ti berie plášť, neodopri ani šaty. Každému, kto ťa prosí, daj a ak ti niekto niečo vezme, nežiadaj to naspäť. Ako chcete, aby ľudia robili vám, tak robte aj vy im! Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú. Ak robíte dobre tým, čo vám dobre robia, akúže máte zásluhu? Veď to isté robia aj hriešnici. A ak požičiavate tým, od ktorých to dúfate dostať naspäť, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby dostali naspäť to isté. Ale milujte svojich nepriateľov, dobre robte, požičiavajte a nič za to nečakajte! Tak bude vaša odmena veľká a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrý aj k nevďačným a zlým. Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec! Nesúďte a nebudete súdení. Neodsudzujte a nebudete odsúdení! Odpúšťajte a odpustí sa vám. Dávajte a dajú vám: mieru dobrú, natlačenú, natrasenú, vrchovatú vám dajú do lona. Lebo akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám."

Ako chceš dať mučenie a zabíjanie ľudí do súladu s týmto Kristovým učením?
none
31

23. 27.10.2016, 10:28

Ako sa má správať pravý kresťan si prečítaj tu. Sú to slová Ježiša Krista, to meno by ti malo niečo hovoriť...

"Ale vám, ktorí ma počúvate, hovorím: Milujte svojich nepriateľov, robte dobre tým, čo vás nenávidia, žehnajte tým, čo vás preklínajú, a modlite sa za tých, čo vás potupujú! Tomu, kto ťa udrie po líci, nadstav aj druhé. A tomu, kto ti berie plášť, neodopri ani šaty. Každému, kto ťa prosí, daj a ak ti niekto niečo vezme, nežiadaj to naspäť. Ako chcete, aby ľudia robili vám, tak ...

27.10.2016, 10:51
23 Keby "všetci" boli svedkovia jehovovi, tak dnes tu bude nacizmus. Sú formy zla, kedy kresťan má povinnosť vziať zbraň a brániť bezbranných. Ako sa zachováš, ak nejaký gauner prepadne rodinu a bude ju chcieť vyvraždiť?

Tie slová sú o tlmení vrodenej až pudovej nenávisti. Tú má človek tlmiť a prekonávať. No zlu treba vzdorovať aj silou, ak je to možné a správne. Teoria spravodlivej vojny je dodnes prijímaná sekulárnym svetom ako správna. Vypracavala ju RKC.
none
32

31. TvojOponent19 27.10.2016, 10:51

23 Keby "všetci" boli svedkovia jehovovi, tak dnes tu bude nacizmus. Sú formy zla, kedy kresťan má povinnosť vziať zbraň a brániť bezbranných. Ako sa zachováš, ak nejaký gauner prepadne rodinu a bude ju chcieť vyvraždiť?

Tie slová sú o tlmení vrodenej až pudovej nenávisti. Tú má človek tlmiť a prekonávať. No zlu treba vzdorovať aj silou, ak je to možné a správne. Teoria spravodlivej vojny je dodnes prijímaná sekulárnym svetom ako správna. Vypracavala ju RKC.

27.10.2016, 10:58
Odpoviem slovami apoštolov, keď ich veľkňaz nútil konať v rozpore s ich vierou.
Sk 4,19 "Posúďte, či je správne pred Bohom vás poslúchať viac ako Boha"

Kristus nám v mene Boha, svojho Otca, odovzdal prikázania a žiadny človek ich nemá právo meniť či obchádzať. Ak to robíš, tak Krista nenásleduješ ale odporuješ Jeho slovám. Ježiš neudelil žiadne výnimky o použití násilia. Je to zjavné aj z iných častí Písma, nielen z Evanjelia, že praví Kristoví učeníci nikdy neodpovedali na násilie násilím a vždy sa držali slov svojho Učiteľa a Pána.
none
33

32. 27.10.2016, 10:58

Odpoviem slovami apoštolov, keď ich veľkňaz nútil konať v rozpore s ich vierou.
Sk 4,19 "Posúďte, či je správne pred Bohom vás poslúchať viac ako Boha"

Kristus nám v mene Boha, svojho Otca, odovzdal prikázania a žiadny človek ich nemá právo meniť či obchádzať. Ak to robíš, tak Krista nenásleduješ ale odporuješ Jeho slovám. Ježiš neudelil žiadne výnimky o použití násilia. Je to zjavné aj z iných častí Písma, nielen z Evanjelia, že praví Kristoví učeníci nikdy neodpovedali na násili...

27.10.2016, 11:24
32 Mal by si odpovedať svojimi slovami.

Prikázanie hovorí jasne - Nezabiješ.
No ak neurobíš aktívne kroky proti násiliu, ktorého cieľom je smrť iných, tak si Zabil. Krv tých obetí ide na Tvoju hlavu.
Podobne ak jehovista odmietne poskytnúť prvú pomoc, stáva sa vrahom.
none
34

33. TvojOponent19 27.10.2016, 11:24

32 Mal by si odpovedať svojimi slovami.

Prikázanie hovorí jasne - Nezabiješ.
No ak neurobíš aktívne kroky proti násiliu, ktorého cieľom je smrť iných, tak si Zabil. Krv tých obetí ide na Tvoju hlavu.
Podobne ak jehovista odmietne poskytnúť prvú pomoc, stáva sa vrahom.

27.10.2016, 11:26
Prečo by som nemal odpovedať Písmom?

Ježiš hovorí jasne a Jeho slová nepripúšťajú použitie násilia. Ja budem počúvať Krista, nie falošnú cirkev ktorá Jeho slovám odporuje.
none
35

34. 27.10.2016, 11:26

Prečo by som nemal odpovedať Písmom?

Ježiš hovorí jasne a Jeho slová nepripúšťajú použitie násilia. Ja budem počúvať Krista, nie falošnú cirkev ktorá Jeho slovám odporuje.

27.10.2016, 11:29
Neskrývaj sa za frázy a citáty vtedy, keď máš napísať vlastný názor.
none
36

35. TvojOponent19 27.10.2016, 11:29

Neskrývaj sa za frázy a citáty vtedy, keď máš napísať vlastný názor.

27.10.2016, 11:32
Vlastný názor som napísal. A viac ti už naozaj nemienim odpovedať. Si odporca Boha a Krista. Prelož si slovo odporca prosím do hebrejčiny, biblického jazyka, a pridaj si to k tomu diablovému synovi, dobre?
none
38

36. 27.10.2016, 11:32

Vlastný názor som napísal. A viac ti už naozaj nemienim odpovedať. Si odporca Boha a Krista. Prelož si slovo odporca prosím do hebrejčiny, biblického jazyka, a pridaj si to k tomu diablovému synovi, dobre?

27.10.2016, 11:42
36 Ty si inkvizíátor. Líšiš sa len tým, že Ty ovládač počítač. Inkvizícia totiž tiež nikoho nepopraviola. Len obvinila. Všetko ostatné robili tí "druhí".
Stačilo iba vzniesť obvinenie zo spriahnutia s diablom a nestarať sa. Presne ako Ty. Keby som veril na reinkarnácie, musel by som Ťa považovať za reinkarnovaného inkvizítora
none
39

38. TvojOponent19 27.10.2016, 11:42

36 Ty si inkvizíátor. Líšiš sa len tým, že Ty ovládač počítač. Inkvizícia totiž tiež nikoho nepopraviola. Len obvinila. Všetko ostatné robili tí "druhí".
Stačilo iba vzniesť obvinenie zo spriahnutia s diablom a nestarať sa. Presne ako Ty. Keby som veril na reinkarnácie, musel by som Ťa považovať za reinkarnovaného inkvizítora

27.10.2016, 11:47
Si nieco pil alebo si len tak blby ?
none
43

39. 27.10.2016, 11:47

Si nieco pil alebo si len tak blby ?

27.10.2016, 15:27
Nevieš sa vyjadrovať slušne?
none
4
27.10.2016, 04:18
Ja už som tu raz napísal, že slovo tri v evanjeliu nie je, ale pri spasení a vlastne kvôli spaseniu bola ustanovená trojica ako základný nástroj spasenia človeka a každý z trojice má pri tom svoj špecialny úkol a nikto pred ježišom nevystúpil a nezostúpil z neba a teda nikto pred ježišom nemohol zachrániš ani jedného človeka, pretože iba ježiš po smrti na kríži zostúpil do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas. Ježiš so svojím otcom je vyhladávačom dobrého na tejto zemi a nišč z toho, čo tu je dobré, tu nezostane.
Svätá trojica nie je sbor troch rovnocenných nebeských osobností. Ježiš, ako spasiteľ sa jasne podrobuje svojmu otcovia vo všetkom sa na neho odvoláva a ježiš spolu s jeho otcom sa podriaďuje duchu svätému, lebo hriech proti nemu, nie je možné, aby oni odpustili.
A preto iba svätá trojica môže zachrániť dobré z tohoto sveta a trojica vzniká a začína plniť svoj úkol sopasenia človeka iba doplnením božieho syna, ježiša. A z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou. Lebo ak zákon bol daný skrze Mojžiša, milosť a pravda prišli skrze Ježiša krista. Lebo boha nikto nikdy nevidel, jednorodený boh, ktorý je v lone otca, ten o ňom priniesol zvesť.
Teda otec ježiša krista, boh, má tak isto svojho otca, lebo je v lone svojho otca tiež a priniesol o ježišovi zvesť. Tu sa nemôže hovoriť o Ježišovi, lebo on tvrdí o sebe, že svoj život mám právo dať a svoj život mám právo vziať. Teda nemôže byť jednorodený, ako boh, jeho otec, ktorý o ňom vydáva svedectvo.
Aj Ján vydáva svedectvo o Ježišovi presne ako Peter: Videl som ducha, korý ako holubica spočinul na ňom. Ani ja som ho nepoznal, ale ten, čo ma poslal krstiť vodou, mi povedal" na koho uvidíš zostupovať ducha a spočinúť na ňom, to je ten, čo krstí duchom svätým. A ja som to videl a vydávam svedectvo, že toto je boží syn.
none
5
27.10.2016, 09:06
Zmyslom jehovistov je znevažovanie RKC a v tom sa pobratali s komunistami, vrahmi, ateistami, satanistami, sekulárnymi humanistami, protestantmi, a islamskými teroristami.
Ich témy možno nazvať aj prenesene dogmami pre potrebu jehovistov nad týmito témami masturbovať a ukájať sa.

Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu, no napriek tomu tí potrebujú sa neustále ubezpečovať o tom, že je to vieroučný blud. Správajú sa ako vegetariáni na plantáži ovocia a zeleniny, kde sa navzájom budú utešovať, že mäso je vražda.

Pre toto mám katolíkov rád. Je nepodstatné, či katolík dokáže pochopiť náuku o Trojici. Je dôležitejšie pestovať hodnoty Ducha svätého, hodnoty pomoci, skutočného humanizmu, nie toho zvráteného sekulárneho.Sektári šíria okolo seba nenávisť a oháňajú sa bibliou ako mačetou. Idú súťažiť v znalosti Svätrého písma. No pretekajte sa! Ja sa tejto súťaži nezúčastním. Pre mňa je milší katolík, ktorý mi pomôže na záhrade a posedíme pri fľaše domáceho vína ako jehovista pretŕčajúci sa so Strážnou vežou, nadutý a povýšenecký, ktorý v okamihu, keď si má vysúkať rukávy a urobiť čosi užitočné, tak sa vyhovorí, že musí chodiť zvestovať.

A nazývaš to zdravým rozumom!
👍: kntsz
none
6

5. TvojOponent19 27.10.2016, 09:06

Zmyslom jehovistov je znevažovanie RKC a v tom sa pobratali s komunistami, vrahmi, ateistami, satanistami, sekulárnymi humanistami, protestantmi, a islamskými teroristami.
Ich témy možno nazvať aj prenesene dogmami pre potrebu jehovistov nad týmito témami masturbovať a ukájať sa.

Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu, no napriek tomu tí potrebujú sa neustále ubezpečovať o tom, že je to vieroučný blud. Správajú sa ako vegetariáni na plantáži ovocia a zeleniny, kde sa navzájom budú ...

27.10.2016, 09:09
(5.) ty ale tiez nie si katolik... a povysenectvo a nadutost ti tiez nei je cudzie.
none
9

6. 27.10.2016, 09:09

(5.) ty ale tiez nie si katolik... a povysenectvo a nadutost ti tiez nei je cudzie.

27.10.2016, 09:18
6 Agumentum ad hominem - máš ešte niečo v zásobe? Alebo klesáš do suterénu bez schopnosti vytackať sa na dôstojnú úroveň rozhovoru?
Pre Teba je nadutý každý, kto sa pred Tebou neplazí. Povýšenectvo a nadutosť sú mi cudzie - aj preto odpovedám na všetky reakcie v rámci možnosti. Nadutosť sa prejavuje spôsobom takým, že besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia. Dnes je to taká móda pestovania mentálnej segregácie.
Na nete nie som preto, aby som sa vyhýbal stretu s oponentami, ale preto, aby som im načúval a čuduj sa svete - dôstojne oponoval. A Teba to zjavne srdí 🙂
none
24

9. TvojOponent19 27.10.2016, 09:18

6 Agumentum ad hominem - máš ešte niečo v zásobe? Alebo klesáš do suterénu bez schopnosti vytackať sa na dôstojnú úroveň rozhovoru?
Pre Teba je nadutý každý, kto sa pred Tebou neplazí. Povýšenectvo a nadutosť sú mi cudzie - aj preto odpovedám na všetky reakcie v rámci možnosti. Nadutosť sa prejavuje spôsobom takým, že besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia. Dnes je to taká móda pestovania mentálnej segregácie.
Na nete nie som preto, aby som sa vyhýbal stretu ...

27.10.2016, 10:30
T19: besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia

Keď niekto začne trollovať, tárať nezmysly, bludy, nie je dôvod pokračovať v diskusii. To len tvoja pýcha, nadutosť a povýšenecký postoj v tebe vytvára ilúziu, že niekto s tebou odmieta viesť rozhovor. Rozhovor o ničom nemá zmysel. Múdry ukončí včas. Ty buď rád, že sa ti vôbec nejakí lekári venujú.
none
28

24. Lemmy 27.10.2016, 10:30

T19: besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia

Keď niekto začne trollovať, tárať nezmysly, bludy, nie je dôvod pokračovať v diskusii. To len tvoja pýcha, nadutosť a povýšenecký postoj v tebe vytvára ilúziu, že niekto s tebou odmieta viesť rozhovor. Rozhovor o ničom nemá zmysel. Múdry ukončí včas. Ty buď rád, že sa ti vôbec nejakí lekári venujú.

27.10.2016, 10:36
Zjavne nevieš, čo je trolovanie - napríklad teraz Ty troluješ - a pýcha a nadutosť sú mi cudzie. To, že sa necháš zahnať do kúta a potom neschopný diskusie len brecháš (troluješ) alebo ujdeš so zvisnutým chvostom, nie je moja chyba.

Máš jednu základnú chybu. myslíš si, že tým, že sa považuješ za ateistu, si získal rozum a logické myslenie. Potom na základe takého presvedčenia sa správaš k iným. Považuješ ich za hlúpych a nepoužívajúcich rozum.
none
29

28. TvojOponent19 27.10.2016, 10:36

Zjavne nevieš, čo je trolovanie - napríklad teraz Ty troluješ - a pýcha a nadutosť sú mi cudzie. To, že sa necháš zahnať do kúta a potom neschopný diskusie len brecháš (troluješ) alebo ujdeš so zvisnutým chvostom, nie je moja chyba.

Máš jednu základnú chybu. myslíš si, že tým, že sa považuješ za ateistu, si získal rozum a logické myslenie. Potom na základe takého presvedčenia sa správaš k iným. Považuješ ich za hlúpych a nepoužívajúcich rozum.

27.10.2016, 10:37
Len potvrdzuješ, že platí to, čo som napísal v 24.
none
49

9. TvojOponent19 27.10.2016, 09:18

6 Agumentum ad hominem - máš ešte niečo v zásobe? Alebo klesáš do suterénu bez schopnosti vytackať sa na dôstojnú úroveň rozhovoru?
Pre Teba je nadutý každý, kto sa pred Tebou neplazí. Povýšenectvo a nadutosť sú mi cudzie - aj preto odpovedám na všetky reakcie v rámci možnosti. Nadutosť sa prejavuje spôsobom takým, že besedník odmietne viesť rozhovor so stúpencom opačného presvedčenia. Dnes je to taká móda pestovania mentálnej segregácie.
Na nete nie som preto, aby som sa vyhýbal stretu ...

28.10.2016, 10:27
(9.) Ty nie si dostojny oponent, pretoze ked ta niekto upozorni ze taras, tak to takmer nikty neuznas a aj ked to uznas, o par tem dalej zase taras tie iste nezmysly a postujes tie iste trapne bludi z youtube akokeby sa nechumelilo.

Si ukazkovy priklad povyseneckeho naduteho mentalneho chudaka.
none
53

49. 28.10.2016, 10:27

(9.) Ty nie si dostojny oponent, pretoze ked ta niekto upozorni ze taras, tak to takmer nikty neuznas a aj ked to uznas, o par tem dalej zase taras tie iste nezmysly a postujes tie iste trapne bludi z youtube akokeby sa nechumelilo.

Si ukazkovy priklad povyseneckeho naduteho mentalneho chudaka.

30.10.2016, 16:27
50 Daj dôkaz - odkaz na môj komentár, kde linkujem niečo z ytb!!! 🙂
Mám mobilný net a ytb nepoužívam.
none
8

5. TvojOponent19 27.10.2016, 09:06

Zmyslom jehovistov je znevažovanie RKC a v tom sa pobratali s komunistami, vrahmi, ateistami, satanistami, sekulárnymi humanistami, protestantmi, a islamskými teroristami.
Ich témy možno nazvať aj prenesene dogmami pre potrebu jehovistov nad týmito témami masturbovať a ukájať sa.

Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu, no napriek tomu tí potrebujú sa neustále ubezpečovať o tom, že je to vieroučný blud. Správajú sa ako vegetariáni na plantáži ovocia a zeleniny, kde sa navzájom budú ...

27.10.2016, 09:17
"Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu"

Tvoja cirkev 17. storočí prenasledovala kresťanov čo trojicu odmietali.
V 3. vám Shagara správne odpovedal.
👍: milky945
none
11

8. 27.10.2016, 09:17

"Nikto jehovistov nenúti veriť v Trojicu"

Tvoja cirkev 17. storočí prenasledovala kresťanov čo trojicu odmietali.
V 3. vám Shagara správne odpovedal.

27.10.2016, 09:28
8 Ty ma robíš zodpovedného za činy v sedemnástom storočí? Tak tento vtip je naozaj dobrý.
Nemôžeš hodnotiť dejiny kritériami dneška. To za prvé - a za druhé, ak očakávaš, že sa budem ospravdlňovať, tak sa toho nedočkáš. Ospravedlňovať sa má páchateľ . Tí ostatní môžu len prejavovať ľútosť na základe rôznych kritérií. Napríklad na základe príslušnosti k RKC - to môžem. Rovnako ako Ty ako Európan to môžeš robiť tiež. Nič to na veci nezmení.

(Všimol si si, že som použil prítomný čas?)
Nepochybujem, že ak by dnes upaľovali katolíkov jehovisti alebo protestanti za vieroučné postoje, neurobil by si nič. Možno by si si ešte na popravisku kúpil hot-dog a kofolu, aby sa Ti lepšie prizeralo.

Sagara píše, citujem: "Nič morbidnejšie na svete nie je ako táto náuka."
A Ty s ním súhlasíš.
Teda nič morbídnejšie nie je - ani ak by šlo o skutky zabíjania detí, vraždenie žien alebo karikaturistov... proste nič... pre vás je absolútny strop morbídnosti vieroučný postoj katolíkov k Trojici. Vlastne pre vás akýkoľvek zločin a podvod je delikatesa oproti teologickému presvedčeniu katolíkov. Vieš, ako sa nazýva taký postoj?
Nazýva sa fanatizmus. Tiež fundamentalizmus.
none
13

11. TvojOponent19 27.10.2016, 09:28

8 Ty ma robíš zodpovedného za činy v sedemnástom storočí? Tak tento vtip je naozaj dobrý.
Nemôžeš hodnotiť dejiny kritériami dneška. To za prvé - a za druhé, ak očakávaš, že sa budem ospravdlňovať, tak sa toho nedočkáš. Ospravedlňovať sa má páchateľ . Tí ostatní môžu len prejavovať ľútosť na základe rôznych kritérií. Napríklad na základe príslušnosti k RKC - to môžem. Rovnako ako Ty ako Európan to môžeš robiť tiež. Nič to na veci nezmení.

(Všimol si si, že som použil prítomný čas?) ...

27.10.2016, 09:45
Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí prenasledovala tvoja cirkev tých kresťanov, čo neprijímali učenie o trojici, lebo ho považovali za nebiblické. Kde som napísal že ti za to dávam osobnú zodpovednosť? Ukáž mi. Reagoval som na tvoje tvrdenie že nikto nikoho nenúti veriť v trojicu. Dnes nie, ale pripomenul som ti, že boli aj iné doby, kedy človeku hrozila upálenie na hranici za spochybnenie trojice.
Žiada od teba niekto ospravedlnenie? Ja som ti vyčítal že zločiny svojej cirkvi de facto obhajuješ, tým že staviaš inkvizíciu do pozície právnej inštitúcie ktorá zriadila poriadok a podobne. Ospravedlnenie som od teba, pokiaĺ viem, nikdy nežiadal.
Na tú úbohosť s hot-dogom a kofolou nebudem ani reagovať.
Tvoja nekritickosť k RKC nie je prejavom fanatizmu? A to že obviňuješ každého jej oponenta falošne zo lží, to nie je prejavom fanatizmu? V čom som kedy klamal o RKC? Iba v tom investičnom zlate som napísal nepravdu, nie však úmyselne a priznal som to. Ten článok ktorý som čítal na túto tému, zlato Vatikánu, hovoril o zlate ako takom, nie o investičnom.
none
17

13. 27.10.2016, 09:45

Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí prenasledovala tvoja cirkev tých kresťanov, čo neprijímali učenie o trojici, lebo ho považovali za nebiblické. Kde som napísal že ti za to dávam osobnú zodpovednosť? Ukáž mi. Reagoval som na tvoje tvrdenie že nikto nikoho nenúti veriť v trojicu. Dnes nie, ale pripomenul som ti, že boli aj iné doby, kedy človeku hrozila upálenie na hranici za spochybnenie trojice.
Žiada od teba niekto ospravedlnenie? Ja som ti vyčítal že zločiny svojej cirkvi de facto ...

27.10.2016, 10:15
Citujem: "Tvoja nekritickosť k RKC nie je prejavom fanatizmu?
TO: Na mojej stránke nájdeš aj sekciu nkritickú voči RKC, kde sa venujem pochybeniam a pokleskom RKC. Takže Tvoje obvinenie neprijímam.

Citujem: Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí
RKC - buď prijímaš skutočnosť, že RKC je cirkvou založenou Ježišom Kristom, ktorý je jej hlavou, alebo ak neprijímaš tento fakt, potom nemôžeš hovoriť o 1700 rokoch. Rozkol vo Všeobecnej cirkvi je novšieho dáta.

Citujem: "Ja som ti vyčítal že zločiny svojej cirkvi de facto obhajuješ"
TO: S Tvojim osobným porozumením čítanému textu nič nenarobím. Problém je na Tvojej strane. Znovu zopakujem, že vyjadrovať sa k historickým udalostiam o demytolgizovať etapu spájanú s pôsobením Inkvizície nemožno považovať za obhajobu.
none
19

17. TvojOponent19 27.10.2016, 10:15

Citujem: "Tvoja nekritickosť k RKC nie je prejavom fanatizmu?
TO: Na mojej stránke nájdeš aj sekciu nkritickú voči RKC, kde sa venujem pochybeniam a pokleskom RKC. Takže Tvoje obvinenie neprijímam.

Citujem: Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí
RKC - buď prijímaš skutočnosť, že RKC je cirkvou založenou Ježišom Kristom, ktorý je jej hlavou, alebo ak neprijímaš tento fakt, potom nemôžeš hovoriť o 1700 rokoch. Rozkol vo Všeobecnej cirkvi je novšieho dáta.

Citujem: "Ja ...

27.10.2016, 10:18
Venuješ sa pokleskom, aký eufemizmus na zločiny, ale preto, aby si sa hneď aj snažil dokázať, že to nie je prejav RKC, ale brániš RKC, že poklesky sú dielom "diabla".
none
25

19. Lemmy 27.10.2016, 10:18

Venuješ sa pokleskom, aký eufemizmus na zločiny, ale preto, aby si sa hneď aj snažil dokázať, že to nie je prejav RKC, ale brániš RKC, že poklesky sú dielom "diabla".

27.10.2016, 10:31
19 Eufemizmus? Prepáš, ešte som si neosvojil Tvoj vulgárny krčmový štýl. RKC je spoločenstvom hriešnych ľudí a nie svätých.
none
26

25. TvojOponent19 27.10.2016, 10:31

19 Eufemizmus? Prepáš, ešte som si neosvojil Tvoj vulgárny krčmový štýl. RKC je spoločenstvom hriešnych ľudí a nie svätých.

27.10.2016, 10:33
Keď pedofilný kňaz znásilní dieťa, tak to nie je poklesok, ale zločin.
none
27

25. TvojOponent19 27.10.2016, 10:31

19 Eufemizmus? Prepáš, ešte som si neosvojil Tvoj vulgárny krčmový štýl. RKC je spoločenstvom hriešnych ľudí a nie svätých.

27.10.2016, 10:36
T19: krčmový štýl

Keď v diskusii zistím, že diskutujem s človekom neschopným chápať súvislosti, a významy viet, tak sa snažím prispôsobiť besedníkovi, aby ma pochopil. Deťom v škôlke sa inak vysvetľuje ako študentom na VŠ.
none
30

27. Lemmy 27.10.2016, 10:36

T19: krčmový štýl

Keď v diskusii zistím, že diskutujem s človekom neschopným chápať súvislosti, a významy viet, tak sa snažím prispôsobiť besedníkovi, aby ma pochopil. Deťom v škôlke sa inak vysvetľuje ako študentom na VŠ.

27.10.2016, 10:41
A ako to zistíš?
Tak, že si pristihnutý pri omyle alebo rovno pri klamstve
Potom Ti nezostáva nič iného len robiť zo seba trola
none
18

13. 27.10.2016, 09:45

Nie v 17. storočí ale sedemnásť storočí prenasledovala tvoja cirkev tých kresťanov, čo neprijímali učenie o trojici, lebo ho považovali za nebiblické. Kde som napísal že ti za to dávam osobnú zodpovednosť? Ukáž mi. Reagoval som na tvoje tvrdenie že nikto nikoho nenúti veriť v trojicu. Dnes nie, ale pripomenul som ti, že boli aj iné doby, kedy človeku hrozila upálenie na hranici za spochybnenie trojice.
Žiada od teba niekto ospravedlnenie? Ja som ti vyčítal že zločiny svojej cirkvi de facto ...

27.10.2016, 10:16
Veď daj link alebo mi ho pošli na TvojOponent@gmail.com. Myslím ten článok o zlate.
none
48

11. TvojOponent19 27.10.2016, 09:28

8 Ty ma robíš zodpovedného za činy v sedemnástom storočí? Tak tento vtip je naozaj dobrý.
Nemôžeš hodnotiť dejiny kritériami dneška. To za prvé - a za druhé, ak očakávaš, že sa budem ospravdlňovať, tak sa toho nedočkáš. Ospravedlňovať sa má páchateľ . Tí ostatní môžu len prejavovať ľútosť na základe rôznych kritérií. Napríklad na základe príslušnosti k RKC - to môžem. Rovnako ako Ty ako Európan to môžeš robiť tiež. Nič to na veci nezmení.

(Všimol si si, že som použil prítomný čas?) ...

27.10.2016, 19:31
TO19, pokiaľ som dobre čítal, tak Shagara nepísal, že učenie RKC o trojici je morbídna náuka. Tento výraz použil na náuku o pekle.
none
52

48. Slušný človek 27.10.2016, 19:31

TO19, pokiaľ som dobre čítal, tak Shagara nepísal, že učenie RKC o trojici je morbídna náuka. Tento výraz použil na náuku o pekle.

30.10.2016, 14:35
Čo učí RKC o pekle?
none
20
27.10.2016, 10:22
"RKC - buď prijímaš skutočnosť, že RKC je cirkvou založenou Ježišom Kristom"

To rozhodne neprijímam. Ježiš rímsko-katolícku cirkev nezaložil. Práve vtedy keď sa cirkev stala rímsko-katolíckou cirkvou, od Krista definitívne odpadla. A to sa stalo vo 4. storočí, preto píšem o 17-tich storočiach.
👍: milky945
none
22

20. 27.10.2016, 10:22

"RKC - buď prijímaš skutočnosť, že RKC je cirkvou založenou Ježišom Kristom"

To rozhodne neprijímam. Ježiš rímsko-katolícku cirkev nezaložil. Práve vtedy keď sa cirkev stala rímsko-katolíckou cirkvou, od Krista definitívne odpadla. A to sa stalo vo 4. storočí, preto píšem o 17-tich storočiach.

27.10.2016, 10:25
Potom budeš musieť urobiť matematické prepočty napríklad ku dňu rozkolu s evanjelikmi
none
37
27.10.2016, 11:40
Prepáč Shagara že som ti nechtiac zaspamoval tému. Možno by si ju mal založiť znovu, s tým istým úvodným textom. Tam sa dúfam nenechám vyprovokovať k podobným reakciám. Myslím že som nenapísal nič zlé a nevhodné, ale odpútava to od témy o ktorej si písal.
none
40
27.10.2016, 13:15
A keď akože vyriešite tento vymyslený problém tak potom zlacnie pivo, či chleba ? Vaše rodiny budú šťastnejšie ? Zvýši sa vám životná úroveň ?
none
41

40. majko1 27.10.2016, 13:15

A keď akože vyriešite tento vymyslený problém tak potom zlacnie pivo, či chleba ? Vaše rodiny budú šťastnejšie ? Zvýši sa vám životná úroveň ?

27.10.2016, 13:20
Chlieb nezlacnie ani vtedy, keď budeš diskutovať o komédii alebo horore.
👍: Shagara
none
42

41. Lemmy 27.10.2016, 13:20

Chlieb nezlacnie ani vtedy, keď budeš diskutovať o komédii alebo horore.

27.10.2016, 13:29
Ale vtedy ide o zábavu, nič vážne..... Okrem toho nepamätám si že by tu niekto dlhodobe diskutoval niekolko mesiacov o komédii či horore a o ničom inom.......
none
44

41. Lemmy 27.10.2016, 13:20

Chlieb nezlacnie ani vtedy, keď budeš diskutovať o komédii alebo horore.

27.10.2016, 15:29
42 Ty niečo píš o trolovaní!! Veď Ty si Kráľ trolingu! Daj nejaký mi odkaz ako dôkaz, že si niečo niekedy napísal k téme!
none
45

44. TvojOponent19 27.10.2016, 15:29

42 Ty niečo píš o trolovaní!! Veď Ty si Kráľ trolingu! Daj nejaký mi odkaz ako dôkaz, že si niečo niekedy napísal k téme!

27.10.2016, 16:11
S tvojim prístupom to celkom iste nezbadáš.......
none
46

45. majko1 27.10.2016, 16:11

S tvojim prístupom to celkom iste nezbadáš.......

27.10.2016, 16:48
Predudky
none
47

46. TvojOponent19 27.10.2016, 16:48

Predudky

27.10.2016, 16:48
*predsudky
none
50
28.10.2016, 20:29
Ježiš sám zdôraznil ako to je vo vzťahu jeho a Otca slovami....:."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Dvakrát prízvukoval "pravdivosť" svojho tvrdenia ,že on ako otrok,sluha a posol,vyslaný je menší ako jeho Pán,ktorý ho vyslal.Teda,Všemohúci Boh Jehova,jeho Otec. Čo k tomu dodať? Je to tak ťažké pochopiť?
none
51

50. Shagara 28.10.2016, 20:29

Ježiš sám zdôraznil ako to je vo vzťahu jeho a Otca slovami....:."Pravdivo, pravdivo vám hovorím: Otrok nie je väčší ako jeho pán, ani ten, kto je vyslaný, nie je väčší ako ten, kto ho poslal."
Dvakrát prízvukoval "pravdivosť" svojho tvrdenia ,že on ako otrok,sluha a posol,vyslaný je menší ako jeho Pán,ktorý ho vyslal.Teda,Všemohúci Boh Jehova,jeho Otec. Čo k tomu dodať? Je to tak ťažké pochopiť?

30.10.2016, 14:34
Nie je väčší neznamená, že je menší. Môže byť rovnaký
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 250 548 B vygenerované za : 0.137 s unikátne zobrazenia tém : 48 106 unikátne zobrazenia blogov : 822 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Pretože si v mojich očiach vzácny a cenný a pretože ťa milujem .... Iz 43,4 Súhlasíte so mnou, že viac kresťanov dnes pozná Desatoro ako novú zmluvu o nezaslúženej Božej milosti? Keby ste sa prešli po Times Square v New Yorku, alebo pod Manderlou a...

citát dňa :

Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.